Aantal inwoners der gemeente gaat weer snel omhoog. ZATERDA G 9 JULI 193S HAARLE M'S DAGBLAD EXAMENS. MIDDELBAAK TECHNISCHE SCHOOL. Overgangsexamens. Bevorderd van het eerst naar het tweede studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: G. W. Beun, K. C. de Boer, H. Hoenderdos, Haarlem; Th. A. F. v. d. Horst, Beverwijk; H. A. Tendeloo, C. N. M. Timmers Haarlem- J. J. Zwager, Heemstede. Afgewezen: l. Herexamen: 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: W. F. Bernard, 's-Gravenhage: H. J. Bos, Halfweg; W. A. Buurman, Th. Gerner, Haar lem; W. Homberg, Beverwijk; K. H. Jung, Leiden; G. P. Kuiper, C. C. M. Lindhout. Haar lem; A. D. Margadant, Alkmaar; F. A. Masten broek, Leiden; A. F. C. Morlang, Haarlem, J. W. F. Oosterhof, Overveen; Z. v. d. Putte, Al phen a. d. Rijn; R. L. Schilpzand. Hillegom: J. van Schooten, Amsterdam; D. M. Vennik, Alkmaar. Afgewezen 1. Herexamen 3. Afdeeling Werktuigbouwkunde: J. W. Bax, 's-Gravenhage; H. v. d. Colk, W. F. Dankmeyer, Haarlem: J. Drost, Deventer; J. Heij, Arnhem; P. Jimmink, 's-Gravenhage; L. Kelder, Rotterdam: F. A. P. Klein, Heem stede: A. F. Kolstee. 's-Gravenhage; P. G. Kraakman, Haarlem; A. R. W. Muyen, Heems kerk; C. J. v. d. Putten, Haarlem; H. A. Reus, Haarlem; N. Volmar, Driehuis; C. Zwaan, Barsingerhorn. Afgewezen 11. Afdeeling Electrotechniek: R. Alting du Cloux. Bloemendaal: H. v. d. Beek, Enkhuizen; W. J. v. Bilderbeek, Heem stede: D. W. v. Borstelen, Haarlem; H. J. Crou- well, 's-Gravenhage; W. J. de Haan, Alkmaar; P. A. Koelemij, Overveen; J. M. Leurs, J. W. J. v. Maanen, Haarlem; M. H. S. Maerander, Zutphen; E. W. Manuel, Oegstgeest; J. A. Vlas veld, H'lem; J. Oostenrijtk, Sassenheim; J. H. v. Randtwijk, Santpoort; A. G. Robeer, 's-Gra venhage; A. Roos, Scheveningen; E. W. Spoor, Leiden; J. G. v. d. Stoop, 's-Gravenhage; J. Verhagen, D. H. West, Haarlem; G. H. Zweers, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen 5. Herexamen 2. Afdeeling Vliegtuïgbouwkunde A. G. Alewijn, Utrecht; W. J. de Bode. Nij megen; A. Ch. A. Bosschaart, Ned. O.-Indië; A. J. Dinant, Leiden; M. Farjon, Zwanenburg; G. B. Oldenboom, Aerdenhout; F. F. Paalman, Voorburg; F. I. Penders, 's-Gravenhage; J. Rolff, Alkmaar; G. W. v. Santen, 's-Graven hage, J. L. Sterke, Ru v. Zutphen, Haarlem. Afgewezen 5. Afdeeling Scheepsbouwkunde (Vliegtuigbouw- kunde) J. H. E. v. Bremen, Haarlem; S. de Jpng, Amstelveen; E. C. Keur, Haarlem; T. Klerk, Bloemendaal; J. van Klieken. Haarlem; J. C. Kweldam, Schagen; L. Stegink, Deventer; W. de Widt, Haarlem. Afgewezen 2. Bevorderd van het tweede studiejaar naar het practlsche leerjaar: Afdeeling Bouwkunde: C. Bloem, 's-Gravenhage; E. H. v. Broek huizen. Hengelo O.; J. C. Deelder, Haarlem; E. G. Korpershoek, Deventer; S. Krieks, Zand- voort; G. P. Onverwagt, Delft; J. C. de Waal, Heilo. Afgewezen 3. Herexamen 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: W. v. d. Berg, Hillegom, W. J. v. d. Berg, Limmen, D. Brauckmann, Haarlem, G. Bruinama, Oos- terwolde, J. A. v. Hiele, Vlissingen, J. B, Jager, Egmond a. d. Hoef, H. de Kiewit, Haarlem, H. v. Leeuwen, Oosterbeek, H. J. Meerdink Veld boom, I-I. H. v. d. Meiden, 's Gravenhagè, L. L. J, Mulder, Haarlem; R. H. Snel, Alkmaar, H. J. Tjaden, Bloemendaal, J. v. Wamel, A. Wille, Haarlem. Afgewezen: 5. Herexamen: 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: G. J. Ab- sen, Eerbeek, G. Baane, Alphen a. d. Rijn, H. Bakker, Deventer, C. Blom, Schermerhorn. H. F. A, v. Donselaar, Haarlem, C. J. H. Drewes, Leiden, H. Freydanck Oesinger, 's Graven- hage, P. F. N. Heije, Haarlem, G. Hiemstra, Haarlem. G. H. Hollenbach. 's Gravenhage, H. A. v. Ingen Schenau, Leiden, U. de Jong. IJmuiden, C. H. Kok. Medemblik. W. J. Köther, Haarlem, S. Kroon, Spaarndam, G. J. Krijger. Zeist. H. L. J. v. Lent, J. Ooyen. Haarlem, J. Oudman, Haarlem, F. E. Paulini, 's Gravenhage. A. D. Saai, Wognum, B. Steenkamp. 's Gravenhage, H. Wassenaar, Haariem. Afgewezen: 2. Herexamen: 4. Afdeeling Electrotechniek: C. J. Benjamin, C. den Boer, Haarlem, R. Boers, 's Gravenha ge, D. R. Bronkhorst, Haarlem, J. Ph. v. Dijk, 's Gravenhage, C. G. v. Ee, Haarlem, H. W. Jonkman, Meppel, G. C. Koot, J. Kragten, A. de Kroon, Haarlem, J. J. Pantekoek, Hei- loo, G. K. v. d. Pol, Haarlem, J. B. Reindèrs, Warmenhuizen, J. P. Rotgans, Wateringen, Chr. Visman, IJmuiden, S. G. Weenink, Haarlem. Afgewezen: 3. Herexamen: 2. Afdeeling Vliegtuïgbouwkunde: J. Banda- AGENDA Heden: ZATERDAG 9 JULI Frans Hals Theater: Danielle Darrieux in „Misbruik van vertrouwen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Men gaf hem een geweer" en Joe Brown in „Wat heb je nou ge daan?" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje van gis ternacht". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Souud Theater: „De dertiende stoel" en „Het liefdeslied per radio". 2.30, 7 en 9.15 u. Spaarne Theater: „Opgejaagd in de prai riën" en Harry Baur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11-^5 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 10 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Wedstrijden Heemsteedsche Wielerbaan, 2 uur. MAANDAG 11 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 9 Juli 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 15 Juli zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend. P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. S. G. Beckeringh, Apotheek Loomeyer, Zijl- weg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. ma2 Oosterbeek, J. W. Best,' Baarn. H. J. Dreef, Sassëhlieim," Hl E. Engelhard.' Heemstede. A. W. Fournicr, IJmuiden, C. W. GrootencTorst, Boskoop, M. Hirs, Haarlem, C. Hogen Esch, Zandvoort, J. Jungèling, Bodegraven, J. C. H. Ledeboer, Almelo. D. Liesker, Haarlem, D. Maasen. Overveen. C. J. Nijhuis, Apeldoorn, J. M. Pluut, 's Gravenhage, L. E. J. Poutsma, Krommenie, P. C. Roest, 's Gravenhage, M. J. B. A, v. d. Sluys, Overveen, J. G. Spitzen, Steenwijkerwold. J. v. d. Viist, Oosterbeek, F, H. v. Winsen, Enschedé, J. J. Wouterse, Haarlem, J. Wijchman, Vorden, F. W. Zette- ler, Leeuwarden. Afgewezen: 2. Afdeeling Scheepsbouwkunde: P. A. Galle, Heemstede. J. M. H. A. Hauer. W. N. Koot, H. v. Lienden, Haarlem, B. de Roo, 's Graven hage, J. F. W. Schalkwijk, Amsterdam, H. W. Stapel, Spaarndam. Afgewezen: 1. Herexamen: 1. Bevorderd van het tweede naar het vierde studiejaar: Afdeeling Bouwkunde: W. J. Derx, Haar iem, G. R. Gerrits, 's Gravenhage, L. Hen driks, Santpoort, J. Zeeman, Amsterdam. Afgewezen: 1. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: P. W. Th. Mulder, Haarlem, J. H. H. Wiertsema, Alphen a. d. Rijn, J. E. Hellings, Heemstede. Afgewezen: 1. Afdeeling Werktuigbouwkunde: A. W. J. v. a. Berg, Haarlem, H. J. Bosch, Leiden, J. Brin- kers, 's Gravenhage, J. J. Derr, Heemsthede. L. Kramers, 's Gravenhage, J. C. Kriest, Lei den, W. F. Janné, Hengelo, E. H. Keiler, 's Gravenhage, J. Polak, Overveen, A. W. Pos, 's Gravenhage, P. Spits, Beverwijk, H. A. Ver- kuylen, 's Gravenhage. P. N. Vet, Arnhem, S. J. de Vries, Haarlem, F. Weehuizen, Deventer. J. J. Zitman, Zoeterwoude. Afgewezen: 3. Herexamen: 1. Afdeeling Electrotechniek: W. F. Boel- sums, H. H. Brand, 's Gravenhage, D. Th. H. Donker, Koewacht, M. Huvers, Heemstede, H. A. v. d. Laan. Haarlem, G. Weehuizen, Heem stede, J. A. Wijnveldt, Leiden. Afdeeling Vliegtuïgbouwkunde: Afgewezen: 1. DE MULOEXAMENS. Te Haarlem slaagden Vrijdag voor het A- diplomaJ. F. Luttik, B. C. Arnoldt, E. A. Cornelisse, C. M. Antonisse, E. J. Slagboom, A. J. van Haassert, J. C. Verhagen, V. D. Ni- colaï, M. Vergunst, H. P. Prenen, B. J. Tupker, J. P. de Klerk en P. j. E. Tempelman, allen te Haarlem; H. W. Jacobszoon te Heemstede; H. F. Widman te Velsen; C. Klay en G. Ples- sins, beiden te Bloemendaal; O. C. Schreuder. A, Vuijk, H. Meijer, A. Reindersma en T. Wouda, allen te IJmuiden; G. C. Redeker te Beverwijk. Voor het B-diploma slaagder.T. C. Verkuijl en J. H. Boogaard, belden te Haarlemmer meer: E. J. Ru'nwandl te Zandvoort; j. v. d. Starre en H. M. Ballast, beiden te IJmuiden; A. Roldanus te Haarlem; M. B. van Keulen te Beverwijk. ONDERWIJZERES AAN DE CHR. DREEFSCHOOL. Mej. G. van der Ploeg te Hoofddorp is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Dreef- school te Haarlem. Bij de dezer dagen te 's-Gravenhage gehou den Staatsexamens voor muziek slaagde voor piano L.O. mej. Bep Kraakman alhier, leerlinge van de heeren P. Vincent en Felix de Nobel. TOONKUNST. Bij de te 's-Gravenhage gehouden Staats examens voor muziek is voor het Theoretische gedeelte geslaagd mejuffrouw Annie Koetsier te Haarlem, leerlinge der Toonkunst-sclïool alhier. R.K. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL. Geslaagd voor het 3de deel van het leerares- examen N.a. art. 38 de dames: C. de Brouwer, Tilburg, J. Drenth, Oude Pekela, A. Gerritsma,. Amsterdam; W. Ploegmakers, Dommelen, Tr. Schoorl, Haarlem, B. Verheyden. Gilsen Reyen, M. Vloeyberghs. Steyl, A. v. d. Weyer, Haarlem Afgewezen geen. TOELATING CHRISTELIJK LYCEUM TE HAARLEM. Toegelaten tot de eerste klasse: Frieda Baas. Plonie Barendregt, Jopie Blom, B. J. van Buggenum H. Bijkerk. G. S. van J Diest. J. D. van Dokkum. Corri van Dorssen, Nellie Draak. J. J. L. Duvvendak, J. Dijks hoorn. M. A. Ebbers, J. W.Eckhardt, Anneke Felderhof. J. Fortuin, C. H. Frederiks. Mien- tje Gerritsen. Rie van der Ham. C. P. Harting. Willy Henning Jolly Hoekstra. C. Hopman, J. van der Horst, J. Jochemus, Rie Kastelein, Beatrix Koch. A. van Koningsbruggen, Kobi de Koomen, R. Koopmans, Dinie Koster, Han- nie Krever. R. van Krimpen. Mieke Kruseman, A. Kuik, Jopie Lam. N. van der Leeuw. Thea van Lennep, Mieke Loman, Betty Lykles, Tine Margadant, A. van Monsjou, C. van Monsjou, J. Y. D. Muller Massis, P. J. van Napel, C. N. Noppen, G. J. Ockeloen, A. van Ommeren, Nelly Peen, Tineke van Popta, L. J. J. Robijns, W. Roggeveen, A. C. M. Roosjen, J. van San ten, M. Scheffers, Geesje Schenk, A. Schipper, Ph. K. Schouw, C. J. Six Dijkstra, Th. E. Spar- rius, K. J. Stroes, Joeke Suyling, F. W. van Styrum. B. J. Tack, J. P. Th. van der Togt, S. C. J. Tromp, J. C. van der Velden, H. Vente, B. J. J. Verkruyssen, J. Visser, Mien Visser, Agatha Vlasveld. W. de Vries, Frieda Woud huizen, J. Zeldenrijk, Mientje Zomer. Bevorderd naar klasse 2: A. Bakels, J. Beeckman, N. Beudeker, A. A. Dammers, J. Draak, Anneke van Driel, J. Frugte, H. J. A. Haan, J. van Haeringen, Hilda Hokwerda, J. L. Kalff. J. J. B. Leussen, Alma Miskotte, L. Ot- ten, H. A. van Riessen, S. van Steenwijk, M. Vlaanderen, C. Weert, N. J. Winkel. J. W. Brand, Chr. Dijkstra, A. C. Goldschmeding, A. A. Hagoort, J. C. Hanhart. G. den Hartog, Tine den Hartog. Phineke Holdert, J. M. Hulieman, Jo Meyer, G. Ligtenberg, Julie Lokerse, J. F. Machielse, J. Mulder, M. Ockeloen, E. Reyn- ders, Hannie van Sluisdam, Ph. Th. Stol,' A. Verhoeff, P. C. André de la Porte, P. Arnaud de Calavon, Tineke Dijkstra, Ans Glasz. G. Harmsen, Loek de la Hayze, W. H. Helderman, Ella Helderman, M. L. van Heuven, A. F. Ho ning, Jannie Nijenhuis. J. Ph. Poley, Cootje Sanders, Lous van Schelven, Anny Schipper, Eefke Smit, Mienke Weyntjes, Ida Felderhof, Ina van Egmond, Marietje Evkelens, Willy Graafstal, Tiny Flesch, Elly Jens, P. A. C. Koel, Meta Koster, H. J. Koster, M. Kuik, Nelly Kranenburg. G. K. Mustert, J. Noorda. Beppie de Nijs, E. K. de Oude, P. Roozen, Hanneke Schoenmaker, Rie Schotman, Henny Sjouw- ke, G. M. B. Smit, Gerrie Steneker, J. van Veen Asha Versluys, Hannelore Winter, Lies van Wijk Bevorderd naar klasse 3: P. M. Adriaanse. R, J. van Barneveld, A. Corstius, Cor Duyvendak, Jo van Haeringen, J. P. van Henten, G. Horzelenberg, J. O. H. Jens, Mary Koopmans, Annetje van Lennep. J. Lodder, Pauli Pilon, Mineke Steneker, Sonja Tromp, W. Vossebelt. Marth. de Wilde, Lidy van Wermeskerken, Helga Bergman. J. Bijle- veld, P. van Driel, Teuna Gouman, Nannie de Graaff, C. S. Hartendorp. W. F. Honig, P. van Marken, Greetie van Nie, A. P. Peschar E. Posthumus Meyjes. Claartje van Popta, Tj. Roosjen, Lineke Stuf kens, Adri Slufkens, C. Verplanke. Trudi de Visser, Nelly Wolff. Cath- rien Boekliout. A. P. Oa&see Ines Cvolla, H. v. De Bilt voorspelt Krachtigen tot matigen meest Weste lijken wind. gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, iets warmer, BAROMETERSTAND: Hoogste 770.6 m.M, te Toulouse. Laagste 751.7 m.M. te Wiek (Schotland). De depressie welker kern gisteren over Zuid Wales lag, trok Noord Oostwaarts naar de Noordzee. Zij kreeg thans een lang gestrekten vorm en het centrum strekt zich van het midden der Noordzee tot de Faroer uit. Over de Britsche eilanden waait een krachtige Noordwestelijke luchtstrooming, rond het ka naal en langs onze kust heerscht nog krach tige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. De over de Britsche eilanden aangevoerde lucht is zeer koud, over onze omgeving, Frankrijk en Duitschland is de temperatuur bij het aan voeren van deze lucht dan ook belangrijk ge daald. Over Frankrijk wijst de thermometer 3 1.2 graad onder haar normale waarde; al leen in Centraal Europa, Oost Polen en de randstaten is het nog zeer warm. Bij het ver dringen der wanne lucht over de Alpen kwam het in Zwitserland en Zuid Duitschland tot zwaren onweersregen. Voorts was 't ook over midden en Noord Duitschland en Denemar ken onweersachtig, terwijl het over onze om geving en de Britsche eilanden buiig bleef. In den weerstoestand ten onzent is een lichte verbetering te verwachten. De kans op regen neemt af, terwijl ook eenige temperatuursstijging mag wor den voorzien. BAROMETERSTAND: Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 2 12 uur; n.m. 14.39 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. Maandag v.m. 2.54 uur; n.m. 15.20 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.30 urn-. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Dobbenburgh, Elly Eckhardt, W. van Ekeren, C. van Heerikhuizen, E. G. Jonker. A. A. Kas telein. W. Koschin, C. Leenman, J. J. van Monsjou. H. P. ten Napel, Anke Otten, H. A. van Overzee, A. A. van der Poel, D. J. Roos. D. ae Ruiter. A. C. Schaap, C. F. C. H. Schmidt, J. Swen, L. J. Venema, P. G. Wiers- ma. J. Baart de Ia Faille. Jeane van Dalen. J. J. van Eerde, C. W. Eringa, J. Erkelens, J. Dijkstra,C. Groenewegen, A. Hacquebord, L. J. Jongejan, C. S. H. van Lokhorst. P. W. Maris, J. K. van Ommeren, H. W. Pasteuning, M. Sanders, C. Segers, C. A. van der Velden. J. Chr. Visser, J. A. W. de Vos, Alida Wallien. Bevorderd naar klasse 4 H.B.S. Wisk. Afd.: J. E. van der Boon, Mieke Brussaard. C. J, Dekker, A. van der Giessen, J. W. Ezerman, Jansz. Henny de Jo.ng, W.,van Monsjou, F. W. Posthumus' Meyjes^ J. A, Ruys, Bep van Sitteren, Mientje van Steenwijk, J. W. v. Til, W. F. de Vries,-Joop dè Vries, Elly van der Zaal, J. H. Hennis, Tineke Dozy. C. Boelhou wer, P. G. van der Breggen, W. Dirksen, P. C. Dijkstra. W. de Graaf, G. B. Groede, W. Groen, Ina Hage. Miep Hanhart, Marie Heckman. W. R. van Hensbergen. Anna Kastelein, J. C. Kleinhout, Agda Schaap, J. Weststeyn, A. D. Wiegand, D. Bonnes, A. S. van den Bos, H. P. Buré, J. Gouman, C. Grevengoed, G. J. de Heus. W. C. Melius, D. C. Potharst, Annie Spruyt, J. van der Vaart, A. de Vink. J. Bianke- voort. Bevorderd naar klasse 4 H.B.S. litt. econ. afd.: Thea van Beaumont, Jo Dam, Uti Diepe- rink, Liesje Duyvendak, Marietje von Meyen- feldt, A. G. Pol, Tini Stol, Raymonde Bar von Hemmersweil, Jannie Dekker, Mies Krever, Klaas Scheffers. Toos Dekker. G. Fidder, Ittie de Graaff, Dety de Jong, A. N. Stolp. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. -wisk. afd.: K. H. Felderhof, Annie van Koppenhagen, J. J. W. Heese, Annie Koning, Almie Lakeman, H. C. Nijhuis. Bep Peper, H Reysenbach, J. J. de Ruiter. W. R. Vermeer, P. Six Dijkstra, C. Bos. C. M. van Kaam, L. W. M. Kuiper, J. H. Kuhlemayer, A C. Lodder, A. F. Mooi, J. H. Nagel. W. P. van Niel, H. Ouwehand, A. N. Versluys. Bevorderd naar klasse 5 H.B.S. litt. econ. afd.: D. van den Abeele, A. A. Bruch, Julia Eibink, Fiety Fabius, Riè Grevengoed, Annie de I-Iaan, P. J. Homburg, C. van de Linde, Ziska Pondman, Fiet Pondman, Mia Poolman, C. M. van der Stadt, Bi Steehouwer, Tiny Ver hagen. Saapke Wesselius, Erna Winterink, Lenie Niebroek. Bevorderd naar klasse 4 Gymnasium Annie van der Bend, M. van den Bosch, Jo pie Buurman, Anneke Brand, Corrie de Clercq, W. A. de Clercq, P. L. van Driel, Ineke Duis- terhof, Gretha Dijkshoorn, EUa Heinsius, Ch. Huysman. Cootje Janssen, H. Koopman. Ina Kruyer. J. P. Lettinga, H. Lustig, Aafke Mar- melstein, H. Nortier. P. Ouwerkerk, P. L. Sal- verda. J. M. M. Schalkwijk, R. Siertsema. G. Smit. Ykje Talsma. Bevorderd naar klasse 5 gymnasium: C. Alta, Co Banning, Nel Breuk, B. Biesheu vel, Nora Brinse Bosgoed, S. Crommelin, J. v. Dok. W. A Dolleman. Nora van Egmond. P. A. Elderenbosch. J. C. Frederiks. Ella Hommer- sen. Lien Kampinga. A. H. Lentz. H. Siertse ma, F. J. D. Thevse, Jo Vink, J. de Vries. J. Wiersema. A. J. Wiggers. Bevorderd naar klasse 6 gymnasium: W. Becker, M. J. Bonting, J. Brinse Bos goed. G. J. Clay. D. H. van Daalen, J. van der Poel, P. K. van der Waals, J. F. van Woerden, G. W. IJzerman, A. Blom, J. D. Dengerink, C. D. Duyvendak, M. .Mies van Haarlem, Truus van Popta. Terlaml verbiedt vischaanvoer met buitenlandsche schepen. De regeering van-Eire (Ierland) heeft aan de Nederlandsclie, Fransclie. Deenschc, IJslandsche cn Noorsche -egecringen medegedeeld, dat na 12 Tulï a.s. slechts trawlers die onder tersche of Britsche vlag varen in Eire 'rsche zeevisch mogen aanvoeren. Door dezen maatregel zullen dus dr •ide IJmuidensche trawlers die den laatsten tijd geregeld hun vangst Dublin aanbrachten naar IJmuiden oeten terugkeeren en zal verder cjc mstelstroom, die klaar lag om weer derwaarts te vertrekken, weer op de Xcardzec mceten gaan visschen. KOERSEN NEDERL.ANDSCH- CLEARING - INSTITUUT. Koersen voor stortingen op 9 Juli 1938 te gen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 72.96, lires 9.50, peseta's 10.50, Turksche ponden 1.44, SUPINATOR PEDICURE. Men verzoekt ons mede; te deelen dat de heer A. J, Gerritsen, die in de Iordensstraat 49 een atelier van Supinator Pedicure geves tigd heeft, geen zaak meer heeft in het per ceel Binnenweg 155 te Heemstede. KERKCONCEftT IN DE GROOTE KERK Ten gevolge op hetgeen reeds eerder oveii dit concert werd geschreven, deelt men ons' thans mede, dat buiten de medewerking van het Mannenkoor „Caecilia" onder 'leiding van Nico Hoogerwerf en het gemengde koor „Poly hymnia", onder leiding van Willem Hespe herinnerd wordt aan het geweldige succes, dat dit koor had op den Zangwedstrijd van Haar lem's Zanggenot op 4 Juli j.l.) en den orga nist Jac. Bonset, ook nog eenige duetten ge zongen zullen worden door de dames Gu van Vliet, sopraan en Riet van Veen. alt. De datum, waarop het concert zal plaats vinden is Dinsdag, 27 Juli des avonds om 8 uur. Zooals bekend, is de toegang vrij en wordt in de pauze een collecte gehouden ten bate van het Diaconiehuis in de Jansstraat, om de verpleegden voortdurend een goede verzorging te kunnen geven. WAALSCHE KERK. De dienst op Zondagmorgen te 10.30 uur in de Waalsche Kerk kan wegens onverwachte omstandigheden niet doorgaan. JOHN D. ROCKEFELLER Jr. IN ONS LAND. Naar „De Avondpost" verneemt, vertoeft de zoon van wijlen den rijksten man ter wereld den vermaarden oliemagnaat John D. Rocke feller wiens enorme giften aan instellingen van weldadigheid en wetenschap algemeen be kend zijn met zijn familie sedert 30 Juni in ons land. De familie John D. Rockefeller Jr. heeft met eenige Amerikaansche gasten haar intrek ge nomen op het landgoed Duinrell te Wassenaar eigendom van Ph. graaf van Zuylen van Nye- velt. Kamerheer van H.M. de Koningin-. CENTRALE WERKPLAATS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. MAAK U BEKWAAM VOOR UW VAK! Men schrijft ons: In deze dagen van examens en alle spannin gen, die daaraan voor vele jeugdigen en ook voor ouders en voogden verbonden zijn, willen wij weer de aandacht vestigen op onze Cen trale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen Natuurlijk krijgen niet allen direct na het eindigen van den schooltijd den werkkring hunner keuze, of een plaats in fabriek of werkplaats, kantoor of teekenkamer, die zij zich zoo gaarne wenschen. Maar voor zoover mogelijk kan wel ieder die zijn vakbekwaamheid wil ophouden en vei-me er de ren, geplaatst worden bij de Cen trale. Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen, Spa arn woud e rstra a t 12, waar door praktisch werken onder bekwame leiding de gelegenheid geboden wordt, paraat te blijven voor den werkkring, die na korter of langer pogen zeker komen zal. Zooals bekend mag worden verondersteld, is er gelegenheid tot plaatsing voor alle bouw vakken, metaalbewerkers, electriciens, teeke naars en kantoorbedienden, terwijl aan alle deelnemers een weke lij ksch zakgeld wordt toegekend. Alle gewenschte inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Algemeenen leider, dagelijks van 9—12 en 1.303.30, des Zaterdags alleen van 912. Voor ouders of voogden voor wie het be zwaarlijk is. op genoemde uren even te komen zijn ook telefonisch inlichtingen te verkrij gen onder No. 2 0 0 0 6. HENGELEN. MORGENROOD. Bovengenoemde vereeniging herdacht haar vijfjarig bestaan. Daar de zomermaanden zich niet bijzonder leenen tot het organisee- ren van een feest in een zaal. biedt het be stuur aan leden, donateurs (trices) en genoo- digden een boottocht aan op Zondag 10 Juli, waaraan verbonden is een hengelwedstrijd in het Noord-Hollandsch Kanaal onder Schoorl- dam, waarna nog eenige uren aangenaam verpoosd zal worden in de duinen en in Schoorl. VELSEN Is er meer werk aan den winkel? In één maand 150 werkloozen minder en 189 inwoners meer. Vóór ons ligt het overzicht over den loop der bevolking in de maand Juni. En volgens dit overzicht is het aantal inwoners der gemeente in genoemde maand met 189 geste gen, waarmee een totaal werd bereikt van 47186. We gaan dus weer met flinke'stappen op naar de 50.000. Bij 'n normalen gang van zaken zal dit aantal in den loop van het jaar 1941 bereikt kunnen worden, eerder in de eer ste helft dan in de tweede! De bevolking vermeerderde de vorige maand: door vestiging met 148 m. en 169 vr. totaal 317, door geboorten met 43 m. en 47 vr totaal 90. De totale brutovermeerdering was dus 191 m. en 216 vr; totaal 407. De bevolking verminderde: door vertrek met 81 m. en 113 vr. totaal 1oa. door overlijden met 14 m. en 10 vr. totaal taal 24. Vermindering: 95 m. en 1Z3 vr. oj 218. De werkelijke toeneming was dus 189. Het aantal inwoners, dat 1 Januari 46600 be droeg, was'op 30 Juni 47186. zoodat de bevol king in het eerste halfjaar met 582 vermeer derde. Het bijzondere echter is, dat het maan- delijksehe overschot elke maand sterker toe nam, hetgeen blijkt uit het feit, dat Juni bijna 1/3 deel van de stijging van zes maan den opleverde. Het was dus geenszins te boud gesproken als we veronderstelden, dat de 50.000 binnen eenige jaren bereikt zal wor den. Bij een normalen gang van zaken wordt het 1941, maar wij achten het geenszins on mogelijk, dat reeds in het laatst van 1940 de 50.000e inwoner of inwoonster begroet kan worden met een gouden rammelaar en een spaarbankboekje van de gemeente (hm!) met vijftig gulden er op. Is het louter toeval dat zich in de maand Juni ongeveer 70 gezinnen van elders hier vestigden en dat in dezelfde maand het aan tal werkloozen daalde van rond 1900 tot rond 1750? Natuurlijk niet. In deze mutaties ligt opge sloten, dat de werkgelegenheid ruimer is ge worden. Dit is vooral te danken aan het feit dat dezer dagen de ovens van Van Leers Wals bedrijven ontstoken zijn en daarna het wals- bedrijf in werking werd gesteld. Hier heb ben weer vele tientallen arbeiders emplooi gevonden, waaronder velen uit de gemeenten en enkelen van elders. Onder deze laatsten bevonden zich eenige Belgen, menschen uit Belgische walserijen, die als vaklui onmisbaar waren. Deze Belgische gezinnen vestigden zich natuurlijk in Velsen-Noord, dat zich de laat ste jaren belangrijk heeft uitgebreid en waar nog steeds tal van woningen gebouwd worden. Ongetwijfeld hebben de meeste van elders ko mende gezinnen, zich in dit deel der gemeente gevestigd. Indien de toeneming der bevolking zich in de tweede helft van 1938 in hetzelfde tempo uitbreidt als in het eerste, dan bereiken we een stijgingsgetal van 2.5 per duizend, zoodat Velsen weer belangrijk boven het cijfer voor het geheele land uitkomt, dat ca. 1.5 per duizend bedraagt. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuïsstoomende voor c!e Maandagmarkt: Mary IJM 189. Vangst: 160 m. gul'en kabel jauw, 85 m. groote en kleine schol, 15 m. tar bot, 15 m. schelvisch. 50 m. braadschelvisch, 25 m. varia, totaal 360 m., benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196. Vangst: 55 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch. 500 m. makreel, 25 m. kleine schol, 25 m. groote schol en tarbot, 70 m. gul, 20 m. varia, totaal 795 m., benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Delft IJM 174. Vangst: 900 m., hoofdzake lijk makreel. (Vermoedelijk voor de Maan dagmarkt). Knikker IJM 4. Vangst: 30 m. schelvisch, 55 m. braadschelvisch. 100 m. gul, 75 m. plat- visch, 35 m. varia, 5 m. diversen, totaal 300 m., benevens 150 stuks ijskabeljauw, 70 heele en 29 halve kabeljauwen. MARKTBERICHT (Versche visch). IJmuiden, 9 Juli 1938. Tarbot 114—90 ct. per K.G. ■Tong 210—128 ct. pér K.G. Heilbot 118 ct. per K.G. Griet f 35—f 18 per 50 K.G. Groote schol f 19ff 15 per 50 K.G. Middel schol f 17f 4 per 50 K.G. Zetschol f 17—f 11 per 50 K.G. Kleinschol f 13—f 5 per 50 K.G. Schar f 7 per 50 K.G. Poontjes f 2.80 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 15f 13 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 11f 8.50 per 50 K.G. Groote gul f 10f 5.90 per 50 K.G. Kleine gul f 6f 3 per 50 K.G. Wijting f 6.20—f 5.80 per 50 K.G. Makreel f 5.10 per 50 K.G. Pieterman f 24 per 50 K.G. Kabeljauw f 44f 21 per 125 K.G. Leng f 0.90 per stuk. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 165 Oostzee IJM 147 f 1550 230 Zeehond IJM. 70 1700 Loggers met versche visch: KW 175 f 510 75 f 530, 162 f 410, 27 f 430, 154 f 470, 51 f 420, 177 f 49. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 9 Juli. Ondertrouwd 8 Juli: J. W. Brink en E. F. L. Dessauvagie. Bevallen 7 Juli: F. E. HartogensisHeld, d.; Overleden 7 Juli: Th. Anschutz, 14 j., Ged. Oude Gracht; 8 Juli: M. E. BakkerMaas kant, 78 j„ Leidschevaart. VELSEN. Ondertrouwd: M. H. van Buren en J. C. v. d. Zee, P. Potterstraat 22, IJmuiden; G. van den Boren en E. Wieman, Amsterdam, Balistraat 2011; J. Smit en J. C. A. Giltay, Amsterdam; J. de Wilde en T. IJzerdraat, J. Wattstraat 23, IJmuiden, Houtmanstraat 16, IJmuiden; D. Kiekens en M. Rozendaal, Stephensonstraat 60, IJmuiden, Acaciastraat 21, IJmuiden; Getrouwd: L. J. Maarschalk en C. W. Webbe, Haarlem, Kanariestraat 65; F. J. M. Viehoff en E. K. Bakker. Gladiolenstraat 29, Sant poort; H. van der Wel en Ossel, Rijksweg 190, Velsen; R. India en F. R. Visser, Amsterdam; Mesdagstraat 45 H; H. Erik en C. G. Nol, Stationsweg 213 rd., IJmuiden; D. Leijen en M. Bais, Roggeveenstraat 33, IJmuiden; C. J. Hoe en L. Breur, Beverwijk, Dr. Schuit straat 33; G. Kos en T. Schollee, Zeist, R. Vis- scherlaan 21. Bevallen: Th. W. Vellema—Beekman, d.t Sparrenstraat 41, IJmuiden; M. Otte—Otte, z., Kanaalkade 50, IJmuiden; R. M. J. van Borre Schong, z.; De Ruyterstraat 148, IJmuiden; J. M. RozemeijerHamers, d„ Wijkerstraatweg 138, Velsen N.; E. G. J. V. d. BraberEising, z., Princestraat 14, Velsen N.; B. Veldhoven Schmitt, d„ Enschedelaan 25, Santpoort; G. Muddede Kruif, z.; Schuitstraat 14, Sant poort; A. LubHekhuis, d.; Kennnemerlaan 131, IJmuiden; A. OversteegenBlokker, d., Hoofdstraat 95, Santpoort; M. C. de Groote Moonen, z., Kennemerlaan 2c.IJmuiden; H. G. KramerPost, z.; Groenev/eg 64, IJmuiden; J. Dekker—Jonkman, z., Alex. Bellstraat 9, IJmuiden. Overleden: H. W. v. Driessen, 89 j., wedn. van H. Horstman, de Genestetlaan 2, Drie huis; A. M. Weelage, 15 j., dochter van H. Weelage, Heemskerk; E. A. Hoffman, 30 j., echtgenoote van G. J. Bierman, Kruidberger- weg 33, Santpoort; L. van Rijswijk, 61 j., echt genoot van N. Kwantes, Kruisstraat 16, Velsen N.; L. Alderliefste, 69 j„ echtgenoot van T Bakker, Schulpweg 23, Velsen N.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2