1935 Seizoen-Opruiming WEILL ZOON Krachtsportdemonstraties en Wielercriterium WEERBERICHT Golf van terreur door Palestina. DINSDAG 12 JULI 1938 HASKEEM'S DAGBLAD 2 Geslaagd examen? Als belooning het mooiste geschenk tot belooning! 'n VULPEN of-POTLOOD van DANTUMA Nuttig gereedschap en steeds prima! QSfcSlarftuiflte ZIJLSTRAAT ?0, HAARLEM, TELEF. 11161 (Adv. Ingez. Medj Opera-concert H. O. V. Onder leiding van Frits Schuurman. Woensdagavond a.s. zal de H.O.V. in de Ge meentelijke Concertzaal een Opera-concert geven, waaraan medewerken Hélène Ludolph, sopraan; Ans Stroink, alt; Otto Couperus, ba riton en het H.O.V.-koor. Het geheel staat onder leiding van Frits Schuurman. Het orkest opent met de ouverture „De Bar bier van Sevilla" waarna door Otto Couperus de proloog uit „Paljas" wordt gezongen. Ver volgd wordt met het kerkkoor uit „Cavaleria Rusticana", Hélène Ludolph zal de Micaela- aria uit Carmgn vertolken. Op verzoek wordt voorts uit dezelfde opera uitgevoerd De Ha banera, alt-solo. koor en orkest en de Marsch uit de vierde akte voor koor en orkest. Na de pauze vervolgt het orkest met de ouverture „De verkochte Bruid", Ans Stroink zingt voorts de aria van K'nivria uit de „Ker mis van Soroschintze". Otto Couperus vertolkt de monoloog van Boris uit Boris Godounow en tot slot zullen worden uitgevoerd de Plo- vetze dansen uit de opera „Vorst Igor" door koor en orkest. Een opera-concert in grooten stijl. STEUNBEWEGING VAN HET N.V.V. EN S.D.A.P. VOOR DE SPAANSCHE KINDEREN. Door de besturen van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen en het partij bestuur der S.D.A.P. is besloten om in het tijdvak van 1 Augustus tot 15 October een nieuwe steuninzameling te houden voor de verdere verpleging van de Spaansche kinde ren, die voor rekening van het comité uit N.V.V. en S.D.A.P. in een drietal kolonies in Frankrijk worden verzorgd. CHRIST. LYCEUM. De Meisjesgroep van het Chr. Lyceum te Haarlem is Zaterdag 9 Juli no. 2 gewor den in de landelijke wedstrijden om den Ger- ritsen-Van Kempen-beker van de Centrale Commissie voor Schoolathletiek van Middel bare scholen. Bij het 80 M. hardloopen en bij het vèr- springen met aanloop was de groep no. 1. bij het kastie-balwerpen no. 8 en bij 85 M. esta fette no. 1. De meisjesgroep is ook no. 1 geworden in de Nationale Estafette voor Middelbare Scho len, in 54.1 sec. Voor den innoud dezer rubriek steil de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezojiden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vacantie en huiswerk. Haarlem, ll-7-'38. Geachte redactie, De kinderen kwamen dezer dagen thuis met de blijde medeaeeling, dat zij weer eens 8 weken vacantie krijgen, zegge 1/6 van het jaar. Maar nu komen nog de Paasch-, de Pinkster- en de Kerstvacantie en Koninginne en Julianadag. Dat wordt met elkaar ongeveer 1/4 van het jaar vacantie. Wanneer de kinde ren 's middags thuis komen van school en men ziet dan hoeveel huiswerk de kinderen van de 3e en de 4e klas U.L.O.-scholen hebben, waar ze tot het eten en na het eten aan werken, zoodat ze om 9 uur eerst naar bed gaan ('s morgens vroeg wordt soms ook nog gewerkt) dan vraagt men zich af: Zou het niet beter wezen als de kinderen wat minder vacantie kregen? Dan kregen zij ook wat min der huiswerk mede en hadden wat meer vrij heid. Het is nu leeren en nog eens leeren of anders blijven zitten en dat is voor het kind niet prettig en voor de ouders evenmin. Ik hoop met dit schrijven de aandacht te vesti gen van onderwijsautoriteiten op genoemdep. ongewenschten toestand. Of zijn de 3 maan den vacantie uitsluitend voor het onderwij zend personeel? Met dank voor de plaatsing, A. G. H.. MODERNE HEERENHUIZEN TE HUUR, bij de Hyacintenlaan—Zijl- weg; 7 kamers, prachtig vrij uitzicht, centr. verwarmd. Huur ƒ50,p. maand. Bevragen: S. VELDKAMP, v. Dortstr. 90, Telefoon 16373. (Adv. ingez. Med.j AGENDA. Heden: DINSDAG 12 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur Frans Hals Theater: Danielle Darrieux in „Misbruik van vertrouwen". 2.30, 7 en 9.15 uur Palace Familie Cinema: „Men gaf hem een geweer" en Joe Brown in „Wat heb je nou ge daan?" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje van gis ternacht". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De dertiende stoel" en „Het liefdeslied per radio". 2.30, 7 en 9.15 u. Spaarne Theater: „Opgejaagd in de prai riën" en Harry Baur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 13 JULI Bioscoopvoorstellingen "s middags en des avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Vrijdag 15 J u I i- begint onze Mantel s Japonnen Costumes Barteljorisstraat 26-28 (Adv. Ingez. Med.) Waterpolo Ned. Waterratten Surfriding-demonstratie VII Nog slechts eenige dagen en de Haarlem- sche Sportweek, die op initiatief van de Wa terratten ter gelegenheid van de Nederland- sche zwemkampioenschappen op Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli in de zweminrichting aan de Kleverlaan plaats zullen hebben, gaat be ginnen Hedenmorgen werden ons ten kantore van vreemdelingenverkeer aan het Stationsplein door de heeren C. S. Th. van Gink en S. taal, leden van het uitvoerend comité, over dit zeldzame sportgebeuren weer eenige bij zonderheden uit het programma medegedeeld. Het ijverige bestuur van de Waterratten is er in geslaagd, vóór de zwemwedstrijden op a.s. Zondag een bijzonder attractief nummer in het programma te krijgen. Het Neder landsch waterpolo-zevental zal namelijk als oefening voor de a.s. Europeesche kampioen schappen in Londen een wedstrijd tegen het zevental van de Waterratten spelen. Dat be looft een spannende en interessante strijd te worden. De opstelling der zeventallen is als volgt: Ned. zevental: H. Paerl (Het IJ), R. den Hamer en H. Stam (H.Z. en P.C.), G. Regter (R.Z.C.), H. Maier, C. van Aelst, H. van Rootselaar (allen Het IJ). Waterratten: N. de Vries, J. Kollerie. F. Feenstra, Th. van Koningsbrugge, J. Seubring. D. van Viersen, N. Kollerie. Scheidsrechter is de bekende H.P.C.'er Guus Braam. Dat aan D.W.R. en de gemeente Haarlem de kampioenschappen zijn toegewezen is een groote eer, omdat de Kon. Ned. Zwembond dit jaar zijn gouden feest viert en de kam pioenschappen als een inzet van de jubileum feesten beschouwd kunnen worden. Zaterdagmiddag beginnen de wedstrijden te vier uur en Zondag te twee uur. Dertig vereenigingen zenden vertegenwoor digers naar Haarlem en dit jaar nemen ook vele zwemmers uit deze omgeving deel. Mevrouw F. L. A. Suttorp—v. d. Berg, 2de secretaresse van den K.N.Z.B. en de heeren M. J. Vink en G. Voogd zorgen voor de voor bereidende werkzaamheden. De jury voor zwemmen is als volgt samen gesteld: P. H. J. Dogger, voorzitter-kamprechter: A. Kappenburg, kamprechter; mej. G. Klapwijk, kamprechter: G. Blitz, starter; L. Brunt, tijd- waarnemer, J. Hooiring, tijdwaarnemer: J. J. Th. de Kok, tijdwaarnemer; G. Langelaar, tijdwaarnemer; W. Paré, tijdwaarnemer, A. W. Sabel Tz., tijdwaarnemer; H. Wesselo, tijd waarnemer; C. J. Wolf, tijdwaarnemer: A. H. de Bruijn Jr., keerpuntcommissaris; Joh. Rol Sr., keerpuntcommissarïs; M. Stute, keerpunt commissaris; C. Altink, le secretaris der jury; R. J. Rohlfs, 2e secretaris der jury. De jury schoonspringen bestaat uit: E. Biet, W. F. Bosch, Drs. D. J. Gerritsen, R. Hemsing, Mevr. F. L. A. Suttorp—v. d. Berg. Worstelen, gewichtheffen en boksen in de open lucht. Het Haarlemsche publiek kan a.s. Vrijdag avond van 79 uur op het sportterrein aan de Kleverlaan van een zeldzaam schouwspel genieten. De Haarl. Krachtsportvereeniging „Haarlem" zal namelijk zorgen voor een de monstratie van krachtsport. Eerst komen er eenige nummers gewichtheffen, waaraan be halve de kampioenen van Nederland alle be kende eerste krachten zullen deelnemen. En ter gelegenheid van deze Sportweek heeft de Burgemeester toestemming gegeven voor een openbare boksdemonstratie, die ver zorgd zal worden door de Haarlemsche Boks- vereeniging „De Ring" Eenige vooraanstaan de amateurs zullen onder de reglementen van den Ned B~':--bond elkander* krachten meter. Tenslotte krijgt men demonstratie* van Grieksch-Romeinsch worstelen, wederom ver zorgd door de H.K.V., Haarlem, die ook veer De Bilt voorspelt Matigen tot zwakken wind uit Weste lijke richtingen, zelfde temperatuur. In het Noorden betrokken tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen regen. In het Zuiden betrokken tot zwaar bewolkt met eenigen regen. BAROMETERSTAND Hoogste 765.0 m.M. te Toulouse. Laagste 748.9 m.M. te Seydisfjord. De kern van de hoofddepressie ligt thans tusschen de Faroer en IJsland. Het hooge drukgebied over Frankrijk in de Golf van Bis- caje nam nog verder in beteekenis af. De gisteren over de Britsche eilanden gele gen storing bevindt zich thans boven West- Duitschland. Over de Britsche eilanden, ons land, Noord- Frankrijk en Duitschland bleef het nog koel en eenigszins regenachtig weer. Over Midden- en Zuid-Frankrijk is het nog vrij warm, terwijl het voorts over Finland en Noord-Scandinavië rustig warm weer blijft. Voor ons land valt riog geen verandering in de temperatuur te verwachten. Voor het Noorden zijn de regenkansen bij gedeeltelijk bewolkten hemel vrij klein, terwijl voor het Zuiden bij zwaarbewolk- ten tot betrokken hemel de regenkansen nog groot zijn. De wind blijft Westelijk en zal tijdelijk tot zwak afnemen. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 757 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 4.10 uur; n.m. 16.37 uur. Strand berijdbaar van 9,0014.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850?" Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. voor verscheidene goede krachten gezorgd heeft. Kano-wedstrijden De Kano-sport, die terecht steeds meer be langstelling vraagt, ontbreekt natuurlijk evenmin. In het Noorder Buitenspaarne ter hoogte van de Hertzogstraat worden Vrijdag avond acht uur kano-wedstrijden en -demon straties georganiseerd door „De Trekvogels", de Haarlemsche Kanovereeniging en de Kano- groep „Kameraadschap" van den Ned. Arbei ders Sportbond. Hieraan zullen tientallen kano's deelnemen. De Watersportcommissie van het Sportweek-comité heeft er voor ge zorgd, dat het publiek kosteloos langs den Spaarndamscheweg bijzonder mooie nummers kan zien, o.a. snelle estafettewedstrijden. Dat ziet men bij de Kanosport niet dikwijls. De deelnemers moeten elkaar bij de wisselpunten even aanraken, zoodat de ranke bootjes in eikaars onmiddellijke nabijheid moeten ko men. Er kan dus zoowaar ook nog eenige sen satie verwacht worden. Op het programma komen verder sprintwedstrijden voor kano's over 200 M. en behendigheidswedstrijden. Hierbij zal men kunnen zien hoe de deelne mers hun bootjes in alle mogelijke posities kunnen sturen en beheerschen. Dan volgt er een roeidemonstratie en de heer G. Voogd, voorzitter van „De Waterratten", zal met een motorboot, die nu nog in het Noorderbad te Zandvoort ligt, in het Spaarne komen voor een demonstratie van het emotievolle „Surf- riding" (een zwemmer, die zich op een plank achter de snelvarende boot laat voorttrekken). Ontvangst ten Stadhuize. A.s. Zaterdagmiddag drie uur zullen het bestuur van den K.N.Z.B., het bestuur van de Wateratten en de juryleden voor het groote zwemfestijn, ten Stadhuize door B. en W. wor den ontvangen en door den Burgemeester toe gesproken. Medewerking van Bioscopen Voorzoover de directies van de Bioscoop theaters niet door verbintenissen verhinderd zijn, zullen zij in de Sportweek sportfilms la ten vertoonen. In het journaal komt een re portage van den grooten optocht, het boksge- vecht tusschen Schmeling en Joe Louis enz. De nieuwe brug; bij den Verspronckweg. Het voorbereidende werk begonnen. Maandagmiddag is men begonnen met bo ringen te verrichten welke verband houden met den bouw van de brug, die een nieuwe verbinding zal vormen tusschen het Staten Bolwerk en den Schotersingel, welk belang rijk werk door middel van het Werkfonds tot stand kan worden gebracht en weder voor een aantal arbeiders werk beteekent. Het ligt in de bedoeling dat binnenkort met de werkzaamheden zal kunnen worden be gonnen. Zooals men weet zal in de toekomst de Schoterbrug bij het Kenaupark verdwij nen, daar die geheel verkeerd voor het ver keer ligt. Weer tal van slachtoffers Geheele Joodsche kolonie te Mosha zou uitgemoord zijn. lersche troepen uit Egypte aangekomen Uit Jeruzalem en Haifa blijven de berich ten over nieuwe ernstige incidenten toestroo- men. Verscheidene Joodsche fabrieksarbeiders die huiswaarts keerden, zijn door bommen gewond in het oostelijke deel van Haifa. Een der slachtoffers is stervende. Later is ook op deze arbeiders met geweren geschoten: Een Jood is doodgestoken. Buiten Jeruzalem, op den weg naar Haifa, voor een Joodsche touwfabriek, is een bom geworpen naar een Joodsche autobus. Twee personen werden gedood, 10 gewond. Tijdens een botsing tusschen rebellen en de politie bij den berg Thabor zijn acht terroris ten en een politieman gedood. Een gewapende bende is het Arabische dorp Kafrkana binnengedrongen en eischte de hoofden van twee soldaten, die in het dorp vertoefden. Aangezien de soldaten op dat oogenblik niet in het dorp waren namen de bandieten twee andere bewoners mee. Men heeft later de lijken van deze beiden terug gevonden. De Iman van de Omarmoskee, Sjeik Abinoe- rel Kathis. is vanmorgen in de oude stad Je ruzalem door verscheidene schoten getroffen en gedood. De moord heeft groote opwinding veroorzaakt in Arabische kringen. Overigens blijft de toestand ook in Noord Palestina ernstig. De spanning neemt er toe. Het gerucht blijft de ronde doen, dat de Joodsche kolonie Mosha, in Noord Palestina verwoest is en dat zestig kolonisten zijn afge slacht. Berichten omtrent gebeurte nissen in die streek moeten echter met voorbehoud worden opgenomen. Het voornaamste Joodsche ziekenhuis in Haifa, waar alle bedden bezet zijn, heeft een nabijgelegen school doen requireeren om er bedden voor de gewonden op te stellen. Infan- terietroepen, mariniers en politie werken in Haifa samen aan de instandhouding van de orde. De mariniers hebben verscheidene ma len in de lucht moeten schieten om de me nigte uiteen te drijven. De politie is overgegaan tot verscheidene arrestaties van Arabieren, die er van ver dacht worden te hebben deelgenomen aan de laatste incidenten. Onder de slachtoffers der verschillende aanslagen bevindt zich de bekende Joodsche industrieel Tobias, een Britsch onderdaan, die uit zijn auto gesleept werd door een menigte Arabieren, die hem met dolken doodstaken. Britsche troepen van het eerste regiment Irish Guards, zijn uit Egypte aangekomen ter versterking van den ordedienst. Vertegenwoordigers der Christelijke kerken te Haifa hebben een beroep gedaan op den Britschen hoogen commissaris ten behoeve van veiligheid voor hunne geloovigen. Er zijn besprekingen gevoerd tusschen den hoogen commissaris en den voorzitter van den Joodschen nationalen raad. TERAARDEBESTELLING DOUAIRIèRE I. VAN LENNEP—BACKER. Hedenmiddag had op de openbare begraaf plaats te Heemstede de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van vrouwe Isabelle Backer, Douairière jhr. mr. D. E. van Lennep, oud burgemeester van Heemstede. De belangstelling was zeer groot. Aanwezig waren o.a. de Commissaris der Koningin van Noord-Holland, mr. dr. A. Baron Röell en echt- genoote, wethouder jhr. A- van de Poll, de heer N. Vos, gemeente-secretaris en de heer A. von Mühlen, gemeente-ontvanger van Heemstede; bestuur en directeur van de Har monie „Eensgezindheid", waarvan de overle dene beschermvrouwe was. Een schat van bloemen dekte de groeve, waarbij een bloemstuk van de Harmonie „Eensgezindheid". Toen de kist in de groeve was neergelaten, las Ds. G. A. Barger Psalm 42 voor en hield daarna een rede naar aanleiding van dezen Psalm. De overledene had een ziekbed van 16 jaar, maar zij bleef altijd de centrale figuur in haar gezin en in de gemeentelijke en ker kelijke zaken. Een zoon van de overledene dankte voor de groote belangstelling en den schat van bloe men. „Voor ons", zei spr., „is dit een bewijs, dat goede herinneringen aan haar zijn be houden". Hij bracht dank aan de verpleeg sters, vooral aan Zuster Marie en Zuster Ca- thrien, aan de doctoren en het personeel, voor de zorg in al die jaren van haar ziekte. Ds. Barger ging daarna voor in gebed, waarmede de indrukwekkende plechtigheid ten einde was. Het jubileum van de Koningin. Wie Vrijdag a.s. bij Brinkmann worden verwacht. Ter verduidelijking van een onderdeel der mededeelingen betreffende de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin in ons nummer van Maandag verzoekt het bestuur van „Koninginnedag" ons te melden, dat Vrijdagavond a.s. half 9 bij Brinkmann op de Groote Markt alleen die dames worden ver wacht, die Haarlem bij de huldiging op den Dam te Amsterdam op 6 September zullen ver tegenwoordigen. HENGELEN. „VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL". Bovengenoemd college hield een wedstrijd de Leidsche Vaart. De uitslag was als volgt: 1. Hesselink (grootsteL 2. G. Berghuis, H. d. D. (88 stuks1. 3. A. Eerhard, 4. J. Karpus 5. J. Berg Sr. 6. Wijtvliet, 7 Frijer, 8. J. Sieraad. ATHLETIEK. DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN Van Bcvercn en Brasser ook naar Londen. Naar wij vernemen zullen ook Brasser cn Van Beveren deelnemen aan de Engelsche kampioenschappen, welke 15 en 16 Juli a.s. te Londen worden gehouden. De volgende Nederlandsche athleten hebben ingeschreven 100 yards: Osendarp (Trekvogels), Van Be- veren (A. V. 1923) en H. Baumgarten (Trek- 220 yards: K. Baumgarten (Trekvogels), W. van Beveren. 120 yards horden: Brasser (A. A. C.) Discuswerpen: Brasser (A. A. C.) SpeerwerpenBrasser 4 x 100 yards estafette: Trekvogels met W. Roest. H. Baumgarten, K. Baumgarten en T. Osendarp. DAMMEN. MEDAILLEWEDSTRIJDEN H. D. KIJK UIT VinkDikkeboom ReierWarmerdam KraaienhageCoets NieuweburgBogaard FizetMassa ByrijMastenbroek v. VlietByrij MastenbroekLeuffen MastenbroekVliet. ByrijKraaienhagen 2—0 1—1 2—0 2—0 0—2 2—0 0—2 0—2 0—2 1—1 LAWNTENNIS. TOURNAMENT „RIJNEGOM". De uitslagen van dit tournooi, dat onder leiding van de heeren Pelt en Hoogeveen een vlot verloop had, luiden als volgt: Heerenenkelspel, halve eindstrijd: Fransen slaat C. v. d. Zou/we 16, 64, 62. J. W. v. d. Veer slaat De Vries 63, 63. Finale: J. W. v. d. Veer slaat Franssen 61, 6—4. Damesenkelspel, halve eindstrijd: mevr. Ramkema slaat mej. P. v. d. Zouwe 6—0, 5—7, 6—1. Mej. M. v. d. Zouwe slaat mevr. Onsteln 6—4, 63. Finale: mevr. Rankema slaat mej. M. v. d. Zouwe 6—4, 64. Gemengddubbelspel," halve eindstrijd: Mevr. Ramkema en Nieland slaan mevr. Nietschman en Duisterhof 62, 75. Mevr. Kamerbeek en Fedek slaan mej. Blom en De Vries 62, 64. Finale: mevr. Kamerbeek en Fedek slaan mevr. Ramkema en Nieland 6—4, 0—6, 8—6. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: Fedek en Nieland slaan Dickman en Heuf- ling 6—2, 6—4. Ruys en v. Bers slaan Düsterbeck en De Laat 62, 75. Finale: Fedek en Nieland slaan Ruys en v. Bers 6—3, 6—2. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. Nietschman en mevr. Post slaan da mes De Vries 6—0, 62. Mevr. Ramkema en mevr. Kamerbeek slaan mej. M. v. d. Zouwe en mej. P. v. d. Zouwe 4—6, 7—5, 6—3. Finale: mevr. Ramkema en mevr. Kamer beek slaan mevr. Nietschman en mevr. Post 6—3, 6—3. Troostronde heerenenkelspel, halve eind strijd-; G; Bakker w.o. AhrendS. L. v. d. Veer w.o. Bier. Finale: G. Bakker slaat L. v. d. Veer 8—6, 8—6. Troostronde damesenkelspel, halve eind strijd: Mej. Brinkman sl. mej. v. d. Bos 63, 6I. Mej. M. v. d. Zouwe slaat mej. Scholten 6—2, 2—6, 6—1. Finale: mej. Brinkman slaat mej. M. v. d. Zouwe 6—3, 61. MEJ. ROLLIN COUQUERQUE WINT. Uit Hamburg: De internationale Duitsche tenniskampioenschappen zijn Maandag te Hamburg voortgezet. De Australische- en Zuid-Afrikaansche speelsters, die Zondag nog op Noordwijk wa ren, speelden Maandag haar eerste partijen, evenals mej. Rollin Couquerque. Onze land- genoote moest tegen de Duitsche speelster mej. Schumann in de eerste set op dreef ko men, maar daarna won zij gemakkelijk. Daar voor had de Nederlandsche speelster reeds met 64, 6—3 van mej. Klein gewonnen. De belangrijkste uitslagen luiden: Damesenkelspel: Mej. Stevenson (Australië) sl. mej. Bartels (D.) 6—3, 4—6, 6—1). Mej. Rollin Couquerque (Nederland) sl. sl. mej. Klein 6i, 63. Mej. Craze (Zuid-Afrika) sl. mej. Andersen (Polen) 6—3, 6—3. Mevr. Schneider (D.) sl. mevr. Miller—Heine (Zuid-Afrika) 6—3, 8—6. Mej. Rollin Couquerque (Nederland) sl. mej. Schumann (-D.) 68, 64, 61. Mej. Wynne (Australië) mej. Buja (D.) 62 6—4. Mevr. Fabian (Ver. St.) sl. met Morphew (Zuid-Afrika) 46, 62, 61. Mej. Jedrzejowska (Polen) sl. mej. Heidt- mann (D.) 6—1, 6—3. Mevr. Hopman (Australië) sl. mej. Wolf 2—4, 6—4, 6—1. Heerenenkelspel. Szigeti (Hongarije) sl. Lesueur (Frankrijk) 10—8 4—6, 9—7, 8—6. Gabory (Hongarije) sl. Tloczynski (Polen) 11—9, 4—6, 7—5, 1—6, 6—1. Von Metaxa (D.) sl. Hebda (Polen) 75, 7—5, 6—2. ZEILEN. DE INT. MARINE-ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL. Uit Kiel: Maandag zijn de vierde interna tionale marine-zeilwedstrijden te Kiel voort gezet. Ook nu weer eindigde de race in een overwinning van de Duitsche boot, die met flinken voorsprong als eerste door de finish ging. Tweede werd de Italiaansche boot, ter wijl. evenals in de eerste race, de Nederland sche boot, ditmaal bemand met luit. ter zeer eerste klasse, C. Moolenburgh, als derde ein digde. In het klassement staat Nederland op de derde plaats. De uitslag van deze tweede reis was: 1. Duitschland, 1 uur 58 min. 36 sec. 2. Italië 2 uur 2 min. 44 sec. 3. Nederland 2 uur 3 min. 26 sec. 4. Engeland 2 uur 3 min. 33 sec. 5. Frankrijk 2 uur 4 min. 10 sec. 6. Estland 2 uur 7 min. 6 sec. 7. Zweden, 8. Roemenië, 9. Turkije, 10. Dene marken. Polen gaf op. In het klassement is de stand thans: 1. Duitschland 22 punten. 2. Italië 11 pnt: 3. Nederland 7.34 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2