Max Schmeling-Joe Louis Regeering wil schijnakten gaan bestrijden. H!^ BiMcwriN De Oranje te water gelaten. CAREL VAN HEES WOENSDAG 13 TUL! 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Ingediend is een wetsontwerp tot aanvulling van artikel 667 aan het Burgerlijk Wetboek en wijziging van de artikelen 43 en 45 der faillisse- mentswct. Dit ontwerp van wet beeft ten doel de bestrijding van het euvel der zoogenaamde schijnakten Onder „schijnakte" wordt in dit ver band verstaan een akte, waarbij iemand fingeert zijn roerende goede ren. die hij overigens, als houder voor den verkrijger, onder zich houdt, aan een ander „constituto possessorio" in eigendom te hebben overgedra gen. ten einde deze goederen aldus te onttrekken aan het algemeene ver haalsrecht, dat zijn schuldeischers, krachtens artikel 1177 B. W., daarop hebben. Indien deze schijnakten veelvuldig voorko men. zou zulks de rechtszekerheid van het handelsverkeer in ernstige mate kunnen be dreigen. immers, het bewijs, dat aan de over drachtsakte geen reëele transactie ten grond slag ligt, is zoo moeiliik te leveren, dat een schuldeischer. die op de roerende goederen van zijn schuldenaar beslag wil leggen, dit voornemen veelal zal moeten laten varen, wanneer hem zulk een akte getoond wordt. Aldus zou iedere credietverleening zonder bijzondere zekerheid een hachelijke onderne ming worden. Het normale handelsverkeer, waarbij bijna steeds zij het ook op korten termijn crediet gegeven wordt, zou daar van ernstige belemmering ondervinden. Van verschillende zijden wordt beweerd, dat de bovengeschetste toestand hier te lande in derdaad reeds sedert enkele jaren bestaat. De minister is van oordeel, dat het de voor keur verdient met het in het werk stellen van pogingen om de schijnakten te beteugelen niet te wachten, totdat de regeering haar standpunt zal hebben bepaald ten aanzien van het zooveel moeilijker vraagstuk van de eigendomsoverdracht tot zekerheid. Dit laat ste blijft inmiddels de aandacht behouden. De minister heeft de commissie-Limburg verzocht het in studie te nemen. Thans wordt voorgesteld aan artikel 667 Burgerlijk Wetboek een derde lid toe te voe gen, hetwelk een vormvereischte stelt voor de levering constituto possessorio. Het stelsel van het Burgerlijk Wetboek omtrent de levering van roerend goed is, dat deze geschiedt door bezitsoverdracht. Van ouds is echter erkend, dat deze bezitsoverdracht ook kan plaats heb ben, zonder dat hiervan naar buiten blijkt, namelijk door het z.g.n. ,,constitutum posses- sorium", dat is de rechtsfiguur, waarbij roe rende goederen, welker eigendom wordt ver vreemd, in de feitelijke macht van den ver- vreemder, als houder voor den verkrijger, blij ven. De minister wenscht deze mogelijkheid te handhaven, omdat tal van bona fide leve ringen constituto possessorio voorkomen. Hij beoogt slechts paal en perk te stellen aan ze kere misstanden het euvel der schijnakten waartoe bedoelde mogelijkheid geleid heeft. Preventieve werking. Het vormvereischte nu, dat, overeenkomstig het advies der commissie-Limburg, voor de le vering constituto possessorio wordt voorge steld, bestaat hierin, dat voor derzelver rechts BEPAAL UW REIS AAN DE HAND VAN ONS KEURIG VERZORGD BESTEKREIZENBOEKJE 1938 In dit werkje leggen wij U s*w een serie reizen voor te kust en te keur. Vraagt hierom Reisbureau Lindeman llMDEHAH Barteljorisstraat 3 Telefoon 12678/9 (Adv. ingez. MedJ geldigheid geëischt wordt, dat partijen haar wil tot levering en dus tot eigendomsover dracht bij authentieke akte verklaren. Van dezen eisch is een aanzienlijke preventieve werking te verwachten: wie een schijnakte wil ma'ken, zal dit niet zoo licht doen, wanneer hij daartoe de hulp van een notaris moet in roepen. En de instrumenteerende notaris zal te dezen veel kwaad voorkomen en tegenhou den, aangezien uit een juiste waardeering van hetgeen hij te dezen aan de eer of waardig heid van zijn ambt verschuldigd is, de ver plichting voortvloeit tot behoorlijk onderzoek voor zooveel mogelijk nopens de realiteit der bij authentieke akte te constateeren han deling en tot weigering van zijn dienst, in dien een schijnhandeling of anderszins onge oorloofde handeling voldoende aannemelijk is geworden. Het ontwerp spreekt van eenauthentieke, EXAMENS. KLEUTERONDERWIJS. Dinsdag slaagden te 's-Gravenhage voor Acte B, kleuteronderwijs, de dames E. Blitz en H. J. Bouwer, beiden leerlingen van den oplei dingscursus Kleverlaan 79, Bloemendaal. STAATSEXAMEN VOOR MUZIEK. Bij de te Den Haag gehouden Staatsexa mens voor Muziek slaagden voor het theore tische gedeelte L.O. mevrouw H. P. den En gelse te Heemstede en mejuffrouw L. Koekoek te Overveen, leerlingen van den heer Lürsen. JEUGDFANFARECORPS „1IET OOSTER KWARTIER". Op Zondag 17 Juli gaat het Jeugdfanfare- corps afdeeling der Speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier" naar het groot nationaal con- couds van het fanfarecorps „Eensgezindheid" te Heiloo. Het J F C. neemt dien dag aan drie wedstrijden deel namelijk: le. Marschwedstrijd met trommelcorps. 2e. Marschwedstrijd alleen door trommel corps. 3e Concertwedstrijd alleen door het corps. Dan dient nog vermeid dat het corps in de 2e afdeeling fanfare uitkomt. Wetsontwerp ingediend. niet van een notarieele akte, omdat het bij uitzondering kan voorkomen, dat de akte door een anderen ambtenaar dan door een notaris wordt opgemaakt. Men denke bijv. aan een verzoeningscomparitie van partijen, die tot 'n schikking van den rechter leidt, van welke schikking een constitutum possessorium deel uitmaakt. Voorts heeft de minister van de commissie- Limburg overgenomen het voorstel om aan artikel 43 faillissementswet nog een nummer toe te voegen, waarin het vermoeden wordt uitgesproken, dat de in art. 42 bedoelde weten schap bij beide partijen bestaat ingeval van overdracht van roerende goederen met voor behoud van feitelijk bezit door den vervreem- der. Aldus maakt de wetgever het den schul denaar, die zijn schuldeischer of zijn curator een schijnakte voorhoudt, niet gemakkelijk. De bewijslast drukt dan op den debiteur, die zal hebben waar te maken, dat de geprodu ceerde akte geen schijnakte is. Tenslotte wordt voorgesteld den in de arti kelen 43 en 45 faillissementswet genoemden termijn van 40 dagen tot 90 dagen te verlen gen. Ook afgezien van het vraagstuk der schijnakten, vindt men een termijn van 40 dagen in dea practijk algemeen te kort. mede omdat het voorkomt, dat faillissementsaan vragen door de rechtbank eenigen tijd worden aangehouden, voordat zij daarop haar be schikking geeft. Nu bedoelde termijn van 40 dagen tot 90 dagen verlengd is, kan artikel 45, lid 2, der faillissementswet gevoegelijk vervallen. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND. Bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband al hier is beroepen ds. G. W. van Deth te Bus- cum. De man, die de sclioenen van Roosevelt wilde poetsen. Hockaday, de man, die Zondag te Oklahoma op de auto van Roosevelt trachtte te springen, is op bevel van het gerecht naar een gesticht voor geesteszieken gebracht. De groote wereld-attractie DE BOKSMATCH: op schitterende wijze verfilmd, wordt van Vrijdag a.s. af, alleen vertoond in: Palace - Familie - Cinema. (Adv. Ingez. Mea.) PURMEREND, 12 Juli 1938. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 71000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 12.50. Kaas: 8 Kleine Boeren f 22 per 100 kilo. 1 Volvette f 24.50 per 100 kilo. Boter 1237 K.G. f 1.28—f 1.35 per kilo. Runderen, totaal 530 stuks. Vette koeien 270 st. f 0.60—f 0.72 per kilo Gelde koeien 155 st. f 110f 210 per stuk. Matig. Melk koeien 25 st. f 210f 300 per stuk. Matig. Stieren 40 st. f 0.52—f 0.56 per kilo. Matig. Paarden 15 stuks f 90f 160 per stuk Stug. Vette kalveren 59 st. f 0.30f 0.50 per kilo. Matig. Nuchtere kalveren voor de slacht 298 stuks, f 5f 12 per stuk. Vlug. Nuchtere kalveren voor de fok f 11f 18 per stuk Vlug. Vette varkens voor de zouterij 181 st. f 0.55— f 0.57 per kilo. Vlug. Magere varkens 84 st. f 28f 42 per stuk. Matig. Biggen 501 stuks f 15f 24 per stuk. Matig. Schapen 665 st. f 10—f 25 per stuk. Matig. Bokken 35 stuks f 3f 13 p. stuk. Matig. Lammeren 600 st. f 8f 11.50 p. stuk. Kipeieren f 3.50f 4.— per 100 st. Oude kippen en hanen 3100 st. f 0.35f 0.40 per kilo. Konijnen f 0.50f 1.65 per stuk. Eenden 1000 f 0.20f 0.50 per stuk. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G„A. Aanvoer 60.000 Eendeieren f 2.85f 2.90. Broedeieren f 3.60f 3.65. 85.000 Kipeieren. 70—80 K.G. f 3.90 a f 4.—. 65—66 K.G. f 3.80 a f 3.90. 63—64 K.G. f 3.65 a f 3.85. 60—62 K.G. f 3.65 a f 3.70 HEEMSTEDE Aanrijding bij de Zandvoorter Allee. Meisje kreeg bloedende hoofdwonde. Heden, Woensdagmorgen omstreeks 8.30 uur had op de Zandvoortschelaan bij de Zand voorter Allee een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door J. B. E. wonende te Bennebroek en rijdende op de Zandvoortsche laan richting HeerenwegAerdenhout en een wielrijüster, B. M. wonende te Haarlem, die van de Zandvoorter Allee kwam en de Zand voortschelaan wilde oversteken om de Jacq. Perklaaii in te rijden. Zij reed tegen het rech ter portier van de auto aan, waardoor de por tierruit werd verbrijzeld en haar rijwiel met het stuur in het portier bleef hangen en eeni- ge meters werd medegevoerd terwijl het meis je op den weg werd geslingerd en een bloe dende hoofdwonde kreeg. Na ter plaatse door een verpleegster te zijn verbonden kon zij haar weg naar haar be trekking vervolgen, om zich daarna onder be handeling van een geneesheer te stellen. Het rijwiel werd licht beschadigd. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De autotocht voor ouden van dagen zal mor gen (Donderdag) plaats hebben. Te circa kwart over 1 zullen de deelneemsters en deel nemers van hun woning worden afgehaald, waarna de stoet, die in Groenendaal gefor meerd wordt, om 2 uur zal vertrekken. CONCERT IN GROENENDAAL UITGESTELD. Het concert dat het Fanfarecorps „Excel sior" Zondagmiddag zou geven, is uitgesteld tot Zondag 24 Juli. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Meijer, Pieter de Hooghstraat 17, handschoen; Mevr. v. Kervel. Bronsteeweg 5, parapluie; F. Kan. Laan van Bloemenhoven 3. rijwielbelastingmerk: L. Meijer, Hendrik de Keijserlaan 3, vulpotlood; v. Wirdum, Wilhelminaplein 10, hond (D.H.); Bonhof, Heerenweg 11c. hond: Bureau van politie, sierspeld; N. Visser. Oosterlaan 19. snelbinder; F. v, Ieperen. Hortensialaan 10. witte kousen; N. Lijnzaad, Bachlaan 8, han gertje met klompjes; D. Oosthuis, J. v. d. Berg straat 23. bruine koffer; Bureau van politie, rijwielbelastingmerk; Verschoor, Laan van Rozenburg 23, verkeersspeldje; A. Meijer. Ber kenlaan 23. kindermanteltje; Hofland, Camp- laan 1, portemonnaie met inhoud; de Winter, Heerenweg 94, vulpen en vulpotlood; Bureau van politie, vulpen (Waterman); Verkaaik, Raadhuisstraat 90, ceintuur; Visser, Maris- plein 11, zilveren schakelarmband; Bureau van politie broche met hangertje. J. L. SOBELS f Dinsdag is in de Maria Stichting te Haarlem, in den ouderdom van 61 jaar, overleden de heer J. L. Sabels, te Heemstede, oud-gezag voerder van de K. P. M. De crematie zal plaats hebben in het Cre matorium te Velsen op Vrijdag 15 Juli a.s„ na aankomst van trein 15.14, spoorhalte Driehuis- Westerveld. -BLOEMENDAAL GEREF. JEUGD CENTRALE. Op een afgegraven stuk duinterrein, aan het einde van de Zanderijvaart bij den Zee weg, werd Dinsdagavond een „Landavond" ge houden door de Geref. Jeugdcentrale „Haar lem en omstreken". Een groot aantal belang stellenden woonden deze bijeenkomst bij. Het Christ. Fanfare-corps „Arti et Religione" uit Haarlem (directeur de heer F. A. Dekker) speelde eerst een paar pitljige marschen. Daarna opende ds. J. W. Siertsema, Geref. predikant te Haarlem de bijeenkomst met ge bed, waarna gezamelijk gezongen werd vers 1 en 3 van ps. 150. De voorzitter bracht hartelijken dank aan allen, die hun medewerking voor dezen avond hadden verleend, met name aan de muziek- vereeniging „Arti et Religioni", aan de ver schillende sprekers en aan de familie Van der Vliet voor het beschikbaar stellen van het terrein. Als volgende spreker trad op ds. R. J. van der Meuen, Geref. predikant te Zaandam, die sprak over „Gideon's isolement". In de nu volgende pauze werd een vriend schappelijke korfbalwedstrijd gespeeld tus schen twee aangesloten korfbalteams. Deze wedstrijd werd door velen met belangstelling gevolgd, terwijl door vele anderen allerlei spe len werden beoefend. Na de pauze werd het woord gevoerd door mr. H. Bijleveld van Amsterdam, die sprak over „Wonderlijke dingen". Ds. E. T. v. d. Born, Geref. predikant te Heemstede sprak daarna een slotwoord, waar na allen gezamelijk zongen: ,,'k Wil U, o God. mijn dank betalen". BEVERWIJK. Was gebouwd op de Centrale school. De leerlingen van de Centrale school te Beverwijk hebben -udcr leiding van het hoofd dier school, den heer Vonk (rechts op de foto) een fraai model gemaakt van het stoomschip „Oranje". Het model werd te water gelaten in den vijver van de buitenplaats „Scheybeeck". I^JMJN/T EN lETIEBEN^ HET TOONEEL Bij zijn 65sten verjaardag. Carel van Hees wordt Zaterdag 16 Juli 65 jaar. Toen hij 60 werd hebben wij van dien datum geen melding gemaakt, omdat 5 jaar geleden pas tot verpachting van onzen Stads schouwburg was besloten en Van Hees alle reden had zich daarover en vooral over de wijze, waarop dat was gebeurd gegriefd te gevoelen. Maar zijn veerkracht is gelukkig sterk genoeg gebleken om al kostte het in het begin moeite hier boven uit te komen en het zal velen met mij oprecht verheugen dan Van Hees thans op zijn 65sten verjaardag weer met zijn gezondheid ook zijn oude ener gie, werklust en levensmoed terug heeft gekre gen. Hij heeft weer zijn volle belangstelling voor het tooneel en vindt opnieuw voldoening in het regisseeren van toon e el -ama te urs het gezelschap van de Van Nelle-Fabriek te Rotterdam een werk, dat altijd zijn liefde heeft gehad en waaraan hij zich vroeger reeds met volle toewijding en succes heeft gegeven, toen hij het Delftsche studenten-tooneel heeft geleid en de Rotterdamsche Onderwijzers, die onder zijn regie o.a. Esmoreit hebben gespeeld C. v. Hees Er is nog een andere reden om thans een artikel aan Carel van Hees in deze rubriek te wijden. Het is deze maand ook 40 jaar geleden, dat hij zijn eerste tooneelcontract afsloot en wel bij het toen zoo beroemde Rotterdamsche Tooneelgezelschap van Le Gras en Haspels. Dikwijls heeft hij mij op zijn sappige manier verteld Van Hees is een voortreffelijk imi tator hoe hij daarvoor een proef heeft moeten afleggen op het tooneel van den groo- len Schouwburg in de Aert van Nesstraat. In de stalles zaten slechts 4 menschen, maar deze vier behoorden tot de grootsten van ons too neel in dien tijd. Het waren Catharina Beers- mans. Dirk Haspels, Rosier Faassen en Jan C. de Vos. Waarlijk, het was geen wonder dat de jonge Van Hees voor zoo'n jury met knik kende knieën het tooneel betrad. Maar hij doorstond de proef waarbij hij o.a. een rey uit Vondel's Lucifer en een monoloog van Emants voordroeg met glans en reeds een uur later had hij zijn eerste engagement als tooneelspeler in zijn zak. Van Hees kwam niet uit een tooneelspelers- ook niet uit een artistenmilieu. Zijn vader was predikant en zijn stiefvader de schilder en conservator van Teyler's museum, de heer Buisman, is van Hees' halfbroer genees heer te Delft. Hij bracht dus evenals Jan C. de Vos, Royaards. Ternooy Apel, Van War- melo en Verkade de eruditie van een ont wikkeld milieu en een aangeboren liefde voor de tooneelspeelkunst mee. Een kunst gevoelig beschaafd jongmensch was Van Hees, die zich volkomen aanpaste bij het ge zelschap van Le Gras en Haspels, dat in zijn samenspel op een zoo hoog, beschaafd peil stond. Van Hees. heeft, zooals hij nog steeds met dankbaarheid erkent in de eerste jaren zeer veel te danken gehad aan Jan C. de Vos, den voortreffelijken regisseur, van wiens strenge, maar intelligente leiding zoo velen geleerd hebben. Van Hees had niets van het type „m'as-tu vu-acteur?" Een zijn kunst toegewijd too neelspeler was hij, die bescheiden, maar met grooten ernst en zeer consciëntieus zijn mooie werk deed. Hij behoorde niet tot de artisten, die met beide ellebogen ten koste van ande ren naar voren dringen. Hij is altijd zijn heele loopbaan door voornamelijk ensemble speler geweest en hoe zijn talent juist in het ensemble gewaardeerd werd, blijkt wel hieruit, dat Van Hees bijna uitsluitend in voortreffelijke, eerste-rangs-gezelschappen ge speeld heeft. Den langsten tijd was hij ge- engageerd bij de Rotterdammers eerst bij Le Gras en Haspels en later na zijn tournee door Oost-Indië en de West bij Van Eys- den. In Amsterdam was hij 5 jaar bij Royaards verbonden, een jaar bij Heyermans, eenige jaren bij Comoeda en in het laatst van zijn tooneelspeiersloopbaan bij Het Vereenigd Tooneel. Het was ook bij het Vereenigd Too neel, dat hij in Don Quichot, van Langen- dijk in de rol van Kamacho op een open lucht-voorstelling in Frankendaal afscheid nam van het tooneel, om den dag daarna de functie van directeur van den Haarlemschen Stadsschouwburg te aanvaarden. Ook is Van Hees een der eerste tooneelspe lers geweest, die in 1904 met Brondgeest naar Oost-Indië is getrokken om er de Hollandsche tooneelspeelkunst te brengen. Daar leerde hij zijn latere vrouw, de talent volle Sara Kammerer-Amsel kennen, een operette-diva, die o.a. in La Fille de Ma dam Angot. waarin ik haar nog te Batavia in 1898 heb gezien en bewonderd zeer veel succes had geoogst. Na zijn reis naar de Oost maakte Van Hees met Stien Staas. Truus Post. Arbous en Daan van Ollefen een tournee naar West-Indië en hier was hij een baanbreker, want voor hem had nog nooit een Hollandsch tooneelspeler in de West gespeeld. Opmerkelijk was het, dat toen eenige jaren geleden de zoon Adri van Hees in de West optrad, velen zich nog den vader herinnerden En moet ik hier in dit artikel nog schrijven over Carel van Hees als schouwburgdirecteur te Haarlem? Acht laar heeft hij deze betrek king varvuid en zien In dien üid in onz* stad w.' LLKE BUS EEN BON -iVOOR GESCHENKEN (Adv. Ingez. MedJ vele vrienden gemaakt. Hij heeft alles gedaan om den schouwburg zoo zuinig mogelijk te be- heeren, zonder daarbij toch uit het oog te ver liezen. dat het tooneel ook een cultureele taak heeft te vervullen. Hij hield zoo veel mogelijk rekening met den smaak van het publiek, maar trachtte ook zelf leiding te geven door wanneer hij daarop zijn invloed kon uit oefenen stukken te laten spelen, waarvan hij zelf de artistieke en tooneelwaarde er kende. Hij was het. die als directeur voor het eerst abonnementsvoorstellingen liet geven, en wij weten, hoe deze abonnementsvoorstel lingen nog steeds door het publiek worden ge waardeerd. Velen hebben met mij Van Hees met groot leedwezen als directeur zien heengaan, maar wij willen dit artikel niet in den mineurtoon eindigen. Wij schrijven thans over den weer verjongden, krachtigen Van Hees. die Haar lemmer Is gebleven, ondanks het onrecht, dat Haarlem hem heeft aangedaan. Van Hees heeft dit gelukkig „verschmerzt" en het zal hem een voldoening zijn, dat de vele vrien den, die hem kenden en waardeerden, hem trouw zijn gebleven en steeds aan zijn zijde hebben gestaan. Dat hij nog zeer vele jaren zijn krachten moge wijden aan het tooneel, dat hem zoo lief is. J. B. SCHUIL. HUWELIJKSINZEGENING „LEGER DES HEILS Heden. Woensdagavond wordt in de zaal van het Leger des Heils in de Schagchelstaat het huwelijk ingezegend van Zr. C. Kremer en Br. P. Buis. OPENLUCHT-EVANGELISATIE. Donderdagavond 14 Juli zal ln het Kenau park 'n openlucht-evangelisatie-samenkomst worden gehouden, welke geleid zal worden door den heer S. Zijlstra, Evangelist van de Openlucht-Evangelisatie. Muziek en zang zullen het gesprokene af wisselen. Bij ongunstig weer heeft een bijeen komst plaats in het lokaal Parklaan 21. TENT-EVANGELISATIE. Evenals vorige jaren hoopt het Comité voor Evangelisatie samenkomsten ook dezen zomer een tentcampagne te organiseeren onder leiding van den heer J. Sevensma. Evangelist te Amsterdam. Verschillende predikanten en Evangelisten hebben reeds hun medewerking toegezegd. De Evangelisatietent zal van 20 28 Augustus geplaatst worden op een terrein aan de Pijnboomstraat. Haarlem-Noord. lede ren avond zullen bijeenkomsten worden ge houden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, Rotterdam n. Vancouver 9 v. Pun- tarenas. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 11 te San Francisco. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 11 v. Swansea. Burgerdijk. 12 v. N.-Orleans te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 12 v. Wabana te Vlaar- dingen. Stad Zaandam, 12 v. Vlaardingen n. Bilbao. Stad Amsterdam, 12 v. Vlaardingen in Rot terdam. Stad Dordrecht, 11 v. Rott. te Stockholm. Stad Maassluis. 12 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Zwolle, Bilbao n. Rott.'Vlaardingen p. 12 Wight, Stad Haarlem, Morphou n. Rotterdam p. 10 Gibraltar. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, (thuisreis) 11 van Dakar. Jaarstroom, (uitreis) 11 van Dakar. Reggestroom, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, (uitr.) 10 te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Tiberius, 11 van Barl naar Catania,, Perseus, 12 v. Amsterdam te Kopenhagen. Juno, 12 v. Bourgas te Varna. Hercules, Volo n. Amsterdam 12 (12 mldd.) 265 mijl Z.W. van Ouessant. Ajax, 12 v. Kopenhagen te Stettin. Mars. 12 v. Beyrouth te Izmir. Oberon, 12 v. Londen naar Amsterdam. Stella, Fiume n. Amsterdam 12 (12 midd.)' 135 mijl ZW.' v. Ouessant. Stuyvesant, Amsterdam n. Paramaribo p. 10 Ouessant. Bennekom, 10 van Corral te Tocopilla. Medea, 11 van West-Indië te New-York. Achilles, Triest n. Amsterdam p. 12 Finisterre Ariadne, 12 van Stamboul te Amsterdam. Berenice, 11 van Thessaloniki n. Stamboul. Colombia, Barbados n. Amst. p. 11 Azoren. Euterpe, 12 van Bordeaux te Amsterdam. Odysseus, 12 van Stettin te Amsterdam. Orion, 11 van Algiers naar Piraeus. Socrates, 12 v. Antwerpen te Amsterdam. Theseus, 12 van Danzig te Amsterdam. Venus, 11 van Gibraltar naar Genua. Poseidon, 12 v. New-York n. Pto Cabello. KON HOLL. LLOYD. Orestes, 12 van Rmsterdam te Nordenham. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Patroclus, Japan n. Rott. 10 te Londen. Laomedon, Rotterdam n. Japan p. 11 Gi braltar. Diomed, Japan n. Rotterdam 11 te Singapore Benmacdhui, Japan n. Rotterdam 10 te Hongkong. Hector. 10 te Yokohama voor Rotterdam. Glenaffaric, 9 v. Yokohama n. Rotterdam. Laertes. Amsterdam n. Java 11 te Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, (uitreis) 12 van Port Said. Kertosono, (thuisr.) p. 9 Perim. Kota Agoeng, (uitreis) p. 11 Port de Galle. Kota Gede, (thuisr.) d. 11 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka. (thuisr.) 12 van Port Said. J. P. Coen. (thuisreis)- 12 van Port Said. Johan de Witt, (thuisr.) p. 12 Ouessant, 14 •i.a.) verwacht. WIJK LIJN. Ha uierwij k, 11 v. Rott. te Point du Chène. Randwijk, Outon n. Rott. v. 12 Ouessant.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11