De toestand in den visch- en harmgkleinhandel G. H. Onstein TANDARTSEN" KLINIEK Nette meisjes gevr. DIENSTBODE Strijkster gevr. FLINK KAMERMEISJE Boekhouden 5 cents reepen chocolade Zijn't lekkerst van Verkade, Maar d'allerfijnste chocola Is onze 6 cents „Fortica" Huis- en T uin werk keurig h. huis BRUIN, I. C. HAAN Opklapbedden f 7.90 WOENSDAG 1? JULI I93S HAARLE M'S DAGBLAD ir De nood is hoog gestegen. Den minister om hulp verzocht. Het orgaan van den Nederlandschen Bond van kleinhandelaren in het visch- en haring bedrijf memoreert in een hoofdartikel hoe slecht en hachelijk de positie geworden is, waarin deze handelaren verkeeren, ook al mede door het conflict in de haringvisscherij Van verschillende zijden, zegt het blad, be reikten ons brieven, dat men zich geen raad meer weet. De afdeeling Deventer verzocht het hoofdbestuur een landelijke steunactie op touw te zetten om de ergste ellende te doen opheffen. En om tevens de aandacht van het pubiiek eens op zich te doen vestigen, opdat men eens gaat beseffen in welk een noodtoe stand dit bedrijf thans verkeert. Hoe moet het met tie distributie? Het blad vraagt zich af: Hoe in de toekomst de distributie van visch zal plaats hebben blijft ons een raadsel. Zij die nog over een klein beetje vak- en waren kennis beschikken moeten noodgedwongen het bijltje erbij neerleggen. Nieuwe distrlbuanten, gespeend van alle vak- en warenkennis, ne men 't op met alle ellende van dien voor den vischhandel. Waar dat heen moet nogmaals wij weten dit niet. Dat van Reeders- en Groot handelszijde hier niet meer aandacht aain be steed wordt, komt ons onbegrijpelijk voor. Mo gelijk is men van deze zijde bang de handen aan koud water te branden, schuldbewust dat men is, dat men niet vrij uitgaat het zoo ver te hebben laten komen Hoeveel malen is niet door verschillende Ministers verklaard, dat de handel en andere belanghebbenden het moeten zijn die verbeteringen hebben aan te geven. Schijnbaar geldt dit niet voor de vis- scherijen en vischhandel. Doch wij zitten in de ellende Een smeekbede tot den minister. Het hoofdbestuur van den Bond heeft zich met een request tot den Minister van Econo mische Zaken gewend, waarin het schrijft: Reeds enkele jaren verkeert de visch en ha ringkleinhandel in zeer moeilijke omstandig heden. Dit vindt zijn oorzaak in schrale aan voeren, zeker wat de zoogenaamde volksvisch betreft, door 't te weinig aantal booten die in de vaart zijn. Daarnaast is er contingcnteering van Decn- sche en Noorsche zee-visch, van welke veel te weinig in ons land wordt aangevoerd, alsmede de te dure bakolie, welke het verbruik van de reeds zoo schrale en daardoor te dure aange voerde visch remt. Bovendien, de teruggang van de koopkracht van het publiek is een geweldige handicap voor den afzet van visch en haring, welke het bestaan van den vischkleinhandelaar en het zaken doen hoe langer ho* moeilijker maakt. Het verstrekken van visch in versche, ge rookte en in gebakken staat aan werkloozen, heeft niet alleen een groot deel van ons de biet ontnomen, doch de prijsdrukkiQg die hier van het gevolg is, maakt In vele plaatsen in ons land het zaken doen onmogelijk. Het verkoopen van vele Gemeentelijke Visch- afslagen aan particulieren welke Vischafsla- gen doorgaans met verlies werken, werkt het lamleggen van den particulieren handel in de hand. Op ontzaggelijke wijze heeft de zeevisch en haringgroothandel door het stilleggen van de export zich geworpen op de levering aan po litie-, post-, tram- en spoorwegpersoneel, groote instellingen, fabrieken, hotels en par ticulieren, met alle schadelijke gevolgen voor den vischkleinhandel in diverse plaatsen. De Eerste H. B. S. b niet 5-j. c. Bevorderd naar de 2de klas: Klasse la: Thea van Asperen, Lud Ba urn, Jan van den Berg, Nella Boon, Aty van dei- Burg, Joop Damiaans, Henk Hiemstra, Hedwig de Jonge, Jacob Klerk, Elsje Kruijt, Elly Leu- pen (voorw.) ,Aak Molenaar, Hetty van Nik kelen Kuijper, Frans Ossendorp. Ida Reijers, Carel Sellenraad (voorw.), jan Seijffert (voorw.), Dik Spaargaarden. Carla Trupp, Frans van der Weide, Ab de Wit. Klasse lb: Piet Abbink Spaink, Wim An- naert, Joop Bakker, Hilde Baumann, Joop Brouwer, Rolf Cransberg, Nick Easton, Jan van Ek (voorw.), Jan Fuhri Snethlage, Kees Groot, Kees van der Heide, Wim Jansen, Han Koster, Jan Kraft (voorw.) Bert Metz, Daan Meyer, Jan Pronker, Rietje Revalk, Bos Sorg- drager, Hans Veenenbos, Frans van de Vijver, Wim Zwaag. Klasse lc: Jo van Dam, Nel Derlagen, Ma rian Graaff, Albert Joustra, Henri Kappert, Ria Kikkert, Jan Mulder, Adri van Nie, Appie Nijboer, Kees Sabelis, Jan Schimmel. Joop Scholten, Rob Smit, Roelof van Waard, Frits Wafelbakker, Joop Wagenmakers, Wim Whit- lau, Frans Wilde. Bevorderd naar de 3de klas: Klasse 2a: Hans Appelman. Hans Feira- bend, Puk Fris, Eddy Goode, Margot Halm, Wim Hermes, Heleentje Hofstede Koopman (voorw.), Wim Hooning, Frits Janssen, Frans Krug, Geer Pregel (voorw.), Flip van Rhijn, Jan Spaargaren, Han Swart, Jack Teding van Berkhout. Jan Vercruijsse, Simon Verheus, Robby Vunderink, Tom Drukker. Klasse 2b: Frans van Amerongen, Joop In den Bosch (voorw.), Ad Dapper, Kees Derks. George Dupker. Robert Eikenboom, RobEverard (voorw.), Ben Hooghoudt, Tjebbo de Koningh, Henk de Langen, Sieka Lantinga (voorw.), Dolf van Leesten. Henk Mooiweer, Jan Poot, Henk de Ronde, Joke Sperwer, Wolfgang Weisz. Klasse 2 c: Anneke van Dam, Allerd Fried- hoff, Wim v. Gesker, Hans van de Graaff, Ab Groustra, Freddy Hoogewoning, Jaap de Jong, Jan Koers. Bob Nebbeling (voorw.), Lukie Oei, Henk Prinsen Geerligs, Cor Schuurmans, Jan Sikkema, Henk Steensma, Jan de Veer, Erik Warendorf, Dick van Woerkom, Magda van der Zouwe, Nel Fenenga, Bevorderd naar de 4de klas: Klasse 3 a: Jan Bais, Hans Dopheide, Henk van Eendenburg, Arie van Gent, Henk Hee- ren, Willy Ingerman, Jurjen de Jong, Henk Krug, Nelly kuijper. Freek Lennings, Otto Lettinga. Warner Lubberink. Lody Schmit Jongbloed (voorw.), Clara Slager, Eto van dei- Valk, Herman Vernout, Ansi IJzer. Klasse 3 b: Jan Boerlage, Mientje Bremer, obbie v. Erpers Royaards. Marco Gans. Jaap joeting, Cas Jeekel. Dilly Kappert, Kees Kik kert (voorw.). Trees Kubatz, Ton ter Laag. Nico van Leeuwen, Age van Leunen, Kees Lo- dewijks, Gerda Macpherson (voorw.) Ernst Otter (voorw.), Teun Pais. Dolf Pfersich (voorw). Nol Terpstra (voorw.). Ate Vunde rink, Herman Werker 'voorw.). Bevorderd naar de 5de klas: Klasse 4 a: Huke Bekkers. Eelko de Boer, Nico van den Bogaard, Job Dapper, Nanning Dijkstra. Adri Hellings, Pank Hoogendoorn, ■staking in het haringvisscherijbedrijf. welke eenige maanden duurde, heeft eveneens de bron van inkomsten doen opdrogen. De verdere drooglegging van het IJselmeer en de hooge aalprijzen als nooit te voren, ma ken deze vischsoort tot een weelde-artikel. Het is te begrijpen, dat door dezen reeds ja renlang bestaanden toestand, in de gezinnen der visch- en haringkleinhandelaren de groot ste moeilijkheden zijn ontstaan; toestanden welke geen verderen teruggang gedoogen. Het is een gelukkig verschijnsel dat een klein percentage de wintermaanden geholpen wordt en wel de belanghebbenden in den zin der Zuiderzee-steunwet. Deze wet laat alleen belanghebbenden toe die voor 1913 in Zuide: zee-visch gehandeld hebben. Toch zijn er zeer velen, die na dien tijd in het bedrijf gekomen zijn," en toch Zuiderzee-visch verkochten. Omdat de requestranten weten, dat zeer veel visch- en haringkleinhandelaren in den groot sten nood verkeeren brengen zij dezen toestand onder de aandacht van den Minister met het verzoek hier daadwerkelijke hulp te willen bieden. Ton Josso (voorw.), Peter Kruijt, Kees van Looy, Jan Mosk, Wim van Putten, Adri Sta rink, Mieke Westhof. •Klasse 4 b: Kees de Boer, Bob Busking, Bep van Busschoten, Wim Geldof, Bob Hon- hoff (voorw.), Clara de Jon, Daan Kelderman (voorw.), Rob Kirschbaum, Johan Kuiper, Hannie Molenaar, Adrie Pijl, Joke Ulsamer Piet Zalm, Kees de Jong. Klasse 4 c: Carel van Amerongen, Frank Appelman, Lies Bakker, Dick Daam, Jaap Freudenborg, Annie Jacobs (voorw.), Riek de Jong (voorw.) Piet van Kampen. Nelly Kik kert, Bob van Meerwijk. Edy de Munck. Louis Muijs van de Moer (voorw.), Daan Steyn Parva», Willy Stibbe, Jaap Struijk, Hans Thonus, Dick Tollenaar (voorw.),- Kees Wa felbakker. Klasse 4 d: Joop Beek, Hans van Blomme- stein, Jan van Borssum Buisman, Jaap Draaijer, Aat Floberg, Eric Jurriaans, Mar- tien Kluit, Bob Leupen, Toto van Loon, Riet Müller, Frank Polak (voorw.). Bob de Raay Cora van de Velde, Egbert Niënkemper. Middelbare School voor Meisjes. Bevorderd tot de 2e klasse: 1. L. Brühl, J. Dop v.w,, R, Freudenborg, R. Goudfrooij, N. de Haan, B. Hansen, R. Hemsing, L. Kater, J. de Meijere, B. Mooyman E. v. d. Parre, W. de Rook v.w., L. v. Rijn v.w., M. Saarloos, R. v. d. Stad, M. Stegeman, N. v. Thiel, T. Vaupell, D. v. d. Veen, C. Warburg, R. Werker v.w., G. Boon, B. Bosma, B. Botman, W. Broertjes, H. Brüring, I. Co- mello v.w., S. Herz, I. Joustra, L. Leclercq v.w., N. Leeflang, L. Mets, I. Peereboom v.w., M. Putz, K. Roeske v.w., M. Schouten, N. Schuitemaker v.w. M. Stassen, C. v. Steen, J. Tames, B, Trijtel, E. Veen, C. v. d. Veen v.w.. J. de Wolf. Bevorderd tot de 3e kl.: A. v. d. Abeele, A. v. d. Beck, E. Bckker. M. Besnard, E. Burk v.w.,- E. Dieters. M. Duyvendak, M. Felix, T. v. d. Graaf, M. Gutzwiller, I. Hamburger. N. Jonker. L. de Koek, J. Komen, W. Koppen, G. Nimis, A. de Nijs, D. v. d. Roeste T. Rombouts, L. Schreuder, A. Schuitemaker, J. Veen, N. Vol ger, Th. de Vrijer, C. Amels, E. Beverwijk v.w, E. Brandon v.w., D. Bok, T. Braker, J. Brakel v.w., J. Duinker. G. v. Dijkum, J. Esselaar, H. de Haas, J. Jansma, M. Kip, W. z. Klein- smiede, B. Kruysveld, L. Ligtenstein, M. de Lugt, A. Lykles, C. Muntinga, L. v. d. Pol, A. Siekemeijer v.w., C. Veenenbos, J. Visser, E. Vos, K. Warnaars, E. Zuidema. Bevorderd tot de 4e klasse: A. v. Amelrooy, C. Baas, A. Bal, N. Baren- dregt, J. Bekkers. W. v. Bentem. F. v. d. Berg, M. Broekers, R. Brussen. T. Fijnvandraat. B. Gerzon, W. Goebertus, C. Hazewinkel, R. Hes sels, L. Klimbie, J. Kneynsberg. W v. Manen. L. Panjer, B. v. Perlstein, J. v. Perlstein, F. de Raay. H. Schijf. L. Sterneberg. M. Termets. S. v. Veen. H. Winkel, G. Aarts. G .Bosnia. B. Breyer, T. Brouwer. G. Bruyn, L. Fijnvan draat. M. Groen. P. Haandrikman. W. Haze- voet, C. Ingerman, L. de Jonge, J. Juch. T. Kat. C. Kits v. Heyningen, B. Klijzing, H. Koenigs, P. Koiter, D. Polak, G. Rincker. L. v. d. Stad. J. Teves, E. Veurman, A. Visser, S. Wester, R. Woud. B. v. d. Water C. v. d. Veen Bevorderd tot de 5e klasse: B. v. Basten, L. Brouwer, H. Dieters, E. v. d. Graaf B. Hemmes, L. Joustra, B. Kamp, G. de Landmeter, H. Langerijs W. Mulder R. Reus, F. Schoevers*, I. Zaalberg. T. An- thoni. E. Botje, R. Cohen, W. v.. Dellen, D. Doyer, H. Duiker, D. v. d. Goot, L. v. d. Horst*, A. de Klerk, F. Posthumus*, D. Reinders, J. Teunissen, L. v. Thiel, B. Thon, A. Visser, H. Bierboom, H. Blankevoort, A. v. d. Duyn*, H. Ehrbecker, C. Kemp, G. Koster, F. Kuyper, W. de Lugt, C. v. Ommen, J. v. Ommen. G. Pleging. I. Putz, E. v. Rossum. N. Sorgdrager*. L. Tack, C. Visser, W. v. Walen, M. Warns, H. de Wilde. G. Wijma, L. .Wolff. voorwaardelijk. Gymnasium. OVERGANGSEXAMENS Van klasse 1 naar 2: Ch. de Beaufort, C. van Beaumont. Beppie Bekker. P. Blankevoort. S. Bosma. Tilly de Clerck, C. Elias. Petra v. d. Goot, F. Groustra, Dudi Halbertsma. F. Klij zing, Truusje Knol. Ulli Lutterbeck. W. Moser, Betty van Paassen, Hanna Posthumus, P. Robert, Noeke Roorda, J. von Schmidt, Jeantje v. Splunter voorw., R. Talsma, F. van Tijn, A. Verdenius. J- Wolff, J. Wijers, W. van Arkel. P. Bakker, Lily Bettman, P. Bos, J. Brouwer, N. Caro, Addy Gorter, Geeske de Haan. H. Haighton. Frieda Harms, Johanna v. d. Hart, A. Heimig, Elly v. d. Kaay, Freddy Kermer voorw., J. v. d. Kraats, L. Meeuwis, Jenny Schelling, Mieke Scholte. H. Schraagen, Hannie Thurkow, D de Vries, Dorothea Tuyn- man, W. Steysel voorw., B. Smits. Van klasse 2 naar 3: F. Aberson, H. Broek- meyer, Phemie de Clercq, Lies Dekker, H. Evers, Tineke Frenkel, Lietje Geerts voorw., A. Hamburger voorw., E. H. Begeman voorw., J. Jimmink, G. Kits v. Heyningen, A. Kruyt, Carla v. Leesten, L. Roggeveen. C. Rol. Ans Rose, Maud Smit. André Tusenius voorw., Eveline Tuynman. Annie Bakker. W. van Bee- len, Gisela Dijt. Mary Halbertsma voorw.. L. Jonker, S. Kamminga, Nelly Knol. Jeanne Kossen, Willy Maschhaupt, J. Peereboom. H. Pit. E. Roelofsz voorw., J. de Smidt voorw., T. Sprey, Lenie Stokmans voorw., P. Swens, Koos Thiel. Geerte de Vries. Rietje Wildschut, O. Yntema. A. v. Driel Krol voorw. Van klasse 3 naar 4: Greet Boltjes, B. Bijle- veld voorw., Mini ten Ca-te, Alie Drijver, Han nie Keg, J. Kooi, Dolly de Landmeter, L. Lin deman voorw.. Ada v. d. Pol, Sytske Prins. J Reigersman. P. Roorda, A. Rodrigues Pereira H. Rutten, Mien Schreuder, Liesje Spoelder. Hilda Strijbos, C. de Vries, Ini Zack, Guurtje Alta voorw M. Bakker, Paula Beets Wies Bennewitz, Kox Dhont, B. Frerichs. J. Harder. Enna Nanninga voorw.. Johanna Peper. Ans Pleging, Riek Reichman. Neilie Rijpma. H. Sluyter, Mies Wijers. F. Zandstra. Van kl. 4 naar 5: E. Beker. Liesje Bruyning. N. Drost, Gootje Gerbrands, E. Gillissen. M. de Graaff, N. de Groot van Embden, Anneke Halbertsma, Dorotje Halbertsma, Riet Hart man, D. Hoekstra, H. Kits van Heyningen, F. Kupers, J. Ligtenstein, Margriet Maas, L. Moser, H. van Offeren, C. de Priester, H. Ram- bonnet, N. Rambonnet, Eke Talsma, J. H. Thiel, J. de Visser voorw.. Ina v. d. Wall, G. v. Waveren voorw.. Liesje Barre, G. v. d. Berg, J. v. d. Bosch. P. Fuhri Snethlage, S. Heemstra, A. Hellema, Ilona Hetyei, Wies Kruyt, L. Noorderhaven, L. Pleysant, Corrie Polderman, H. Sarink, Willy Schreuder, J. Spoelstra, H. Veen, G. v. d. Voet, Tilly de Vos, J. Westenburg. Van kl. 5 naar 6: Didi Barre, voorw., Jet Bekker, Tine v. d. Berg, Miek Bergmann. Bep Beyerinck, Ineke Boks. voorw.. L. Briet, Els van Eek, Tilly Frenkel, Elly Hoorweg. Olga Leemhuis, Paula v. d. Pol, F. Posthumus Meyjes voorw., E. H. Ras, P. Roodenburg. Anke Roorda. Adri Röell voorw., H. Rothbarth, Truus Schroder, M. Sterringa, K. Verdenius, Anneke de Vos van Steenwijk, A. Luikinga, N. Smouthaan, Elise Schramhart, Tine Sorg drager, Mieneke Swaan, Johanna Wallien, Nellie Augustijn voorw., B. Bekker, E. v. d. Brugghen, R. Dusterbeck, G. Fuhri Snethlage voorw., F. de Haan. J. van Hattem, M. Lips, W. Postema, Mientje Prins voorw., Erna van Ravenswaay, J. Sanders. F. Thomese, H. L. v. d. Wal, Willy Weide, R. Wesstra, voorw. Tentoonstelling van Werkstukken Centrale School No. I. In de groote gymnastiekzaal van de Cen trale School no. I aan het Weltevredcnplein wordt vandaag een tentoonstelling gehouden van het werk dat door de leerlingen geduren de het afgeloopen jaar op de handwerk-, tim mer- en teekenlessen is evrvaardigd. Dat er flink gewerkt is blijkt wel uit het groote aantal werkstukken dat geëxposeerd wordt, waaronder eenige wel bijzonder goed geslaagd zijn. Vooral de timmerlessen zijn met vrucht gevolgd want het aantal houten luci- fersautomaten, eenvoudige krantenhangers, om maar eenige van de meest voorkomende werkstukjes te noemen, is zeer groot. Er zijn echter ook eenige meer ingewikkel de producten die zeker de belangstelling der ouders zullen trekken. We zagen o.a. eenige fraaie Chineesche lampen, een kinderstoel, boekenkastjes en voederbakjes voor vogels. Alle voorwerpen zijn door de kinderen ook zelf geschilderd. Echter niet alleen de timmer- ook de teeken- cn handwerklessen zijn zeker niet zonder, dik- w Is zeer aardige, resultaten gebleven. Er zijn eenige bijzonder fraaie pastelteekeningen waarvan vooral een kinderkopje opvalt. Dat hier vaak met zooveel talent gewerkt wordt moet ook het onderwijzend personeel een reden tot voldoening zijn. Tenslotte willen we zon der de uitgebreide collectie zelfvervaardigde jurkjes en andere handwerken te kort te doen de speciale aandacht vestigen op de geëxpo seerde linoleumsneden. Wanneer wij ons niet vergissen werd dit werk op de Haarlemschc scholen tot dusver nog niet gedaan, zoodat men hier voor het eerst de gelegenheid heeft om de verrassend aardige effecten van deze lessen te zien. De tentoonstelling is hedenmiddag van 3 tot 5 uur en des avonds van 7 tot 9 uur voor ouders en belangstellenden geopend; de heer M. J. F. Ehrbecker het hoofd der school en het onderwijzend personeel zullen zeker gaarne alle mogelijke inlichtingen verstrekken. SCHOONHEID IN DE BUITENLUCHT. Geen opmaak, maar wèl een degelijke huidverzorging. De heerlijke tijd van sport en spel is weer gekomen. We snakken er naar om er naar hartelust aan mee te doen en om er tegelijkertijd op ons voordeeligst uit te zien. Want welke vrouw zou dat niet willen? Laat ik u dan eens een goeden raad mogen geven: geen opmaak, maar wel een degelijke schoonheidsverzorging. Elke vrouw van smaak zal het met me eens zijn dat kunstmatige blosjes, gepenseelde wenkbrauwen, kortom een „opgemaakt" ge- zich slecht staan op het sportveld of op een langen fietstocht en de meeste mannen vin den dit eenvoudig een verschrikking. Er zijn echter ja. zeker ook in ons landje vrouwen en jonge meisjes, die nu eenmaal zóó aan het kunstmatige gewend zijn, dat ze zich niet „gekleed" voelen zonder vuurroode lippen en wat daar verder bij komt. 't Lijkt wel of ze bang geworden zijn haar eigen na tuurlijke gezicht den volke te vertoonen. En dan zijn er ook vrouwen een ander uiterste! die alle opmaak uit den booze vinden en nu meteen ook maar alle schoon- heidsverzorging van haar program hebben geschrapt. Zij vinden „sportlef" wat eenvou dig leelijk en onverzorgd is. Neen. „opmaak" op het sportveld, op fiets- of wandeltochten is nutteloos en overbodig. Bovendien zoud: u 't risico kunnen loopen, dat door groote inspanning of door de warm te uw wangen „doorloopen"! Laten we dus bij sport en spel eenvoudig ons eigen, maar fx-isch en welverzorgd gezicht toonen. Wat u dan moet doen? In do eerste plaats maatregelen nemen om uw huid te bescher men. Heeft zij de neiging om, in een feilen wind, b.v. snel rood te worden, kies dan een crème van een uitstekende kwaliteit, die meehelpt om den bloedsomloop in gelaat en hals te bevordex-en. Ze zijn overvloedig in den handel, doch kies geen goedkoop soort! En wilt u zelf iets goeds maken, dan zij do vol gende formule u aanbevolen1 gi*. benzoëtinc- tuur, 1 gr. hamamelistinctuur. - gr. tan nine en 20 gr. vaseline. U moet echter een vaseline-crème als deze niet lederen, dag gebi-uiken doch een of twee keer per week is uitstekend, vooral voor het uitgaan bij winderig weer. Is het daarentegen warm en zonnig, dan moet u een crème kiezen, die de ultraviolette stralen tegenhoudt. Ook deze zonnebrand crème zijn in den handel. Als er een koele, regenachtige of mistige dag komt. dan moet u profiteeren! Gebruik dan in het geheel geen crème, maar laat den milden damp vrij op uw gezicht inwerken. Er is geen beter schoonheidsmiddel denkbaar. Komt u in het dagelijksche leven weinig buiten en bent u dus bang dat één heerlijke vacantiedag in wind en zon doorgebracht, uw huid te veel zal aantasten of u zomer sproeten bezorgen, ga dan als volgt te werk: Zet 's avonds, zoodra u thuis komt een ke teltje water op en laat in een pannetje een flinke handvol dennenaalden in dit water tien minuten koken. Daarna schenkt u het brouwsel af in een komt en stelt gedurende vijf of tien minuten uw gezicht bloot aan den heeten damp. terwijl u een badhanddoek over uw hoofd legt. Leg daarna een compres op uw gezicht met een ijskoude, vcrfrisschen- de lotion. Uw huid zal dan van dien zomer dag buiten beslist geen schade ondervinden. Tenslotte: als u er jong uitziet, gebruik dan voor sportieve gelegenheden zoo weinig mo gelijk poeder, desnoods alleen een tipje op den neus. omdat een glimneus nu eenmaal niet aardig staat. Laat wenkbrauwen en oog haren met rust en kunt u 't beslist niet zon der lippenstift stellen, kies er dan een in na tuurlijke kleur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in de Mariastichting te Haai'- lem, onze lieve Man, Va der en Behuwdvader, de Heer J. L. Sobels, oud-gezagvoerder K.P.M. in den ouderdom van 61 jaar. Heemstede: G. SOBELS-ZEMEL Batavia Centrum: J. M. SOBELS en Verloofde T. ARENDS-SOBELS. P. R. ARENDS Heemstede: JAN SOBELS Heemstede, 12 Juli 1938 Van Slingerlandtlaan 11 De verassching zal plaats hebben in het Cremato rium te Velsen op Vrijdag 15 Juli a.s., na aankomst van trein 15.14, spoorhal- te Driehuis-Westerveld. S. B. Drijber, arts van 15 tot 26 Juli. Waarnemers: Artsen Bos. Im- mink. Mansholt, Eeftinck Schattenkerk, Westenburg. Tandarts DONDERDAG 14 JULI GEEN SPREEKUUR. Rijksstraatweg 12 8V2-9^ v.m. Do. 5-6 n.m. Ma. Di. Wo. Vr. 7-8 n.m. Ma. Di. Wo. Do. MEVROUW, BEL OP! voor uw gebruikte meubelen geheele inboedels en zolder opruimingen te verkoopen. Adr. J. VELLEMAN, Zijlstr. 62, Hrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden. NET DAGMEISJE voor direct gevraagd in klein ge zin te Aerdenhout. Br. no. 9584 bur. van dit blad GEVRAAGD: NET MEISJE voor dag of dag en nacht, v. g. g. v. Aanmelden 's avonds tus- schen half 9—9 uur BLITZ, Zijl- weg 32. Haarlem /oor den mangel. Stoomwas- icherij ..ANNA", Bleekersvaart- veg 4, Heemstede Gevraagd per 1 Sept. te Over een flinke zelfst. d. en n., v.g.g.v. 30 p. m. Br. o. 1238 Wensing's Adv.Bur. empeliersstraat 32. oote bout. Wasscherij RHEE eekersvaartweg 55. Heemsted' ivraagd per 1 Aug of eerder FLINK MEISJE >or dag en nacht, goed kunn arken en koken. Aanmelden: tedenhofstraat 19, 7.30—8.30. De directie van DROSTE's CA CAO- EN CHOCOLADEFABRIE KEN N.V. te Haarlem bericht hiermede, dat het over het boek jaar 1937 vastgestelde dividend tegen inlevering van dividend bewijs no. 17 betaalbaar is van 1 Augustus a.s. af ten kantore der Vennootschap. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van JAN DE VRIES, winkelier te Heemstede, Binnenweg 116 (thans A'dam, N. Amstellaan 28 I) is bepaald: le. dat de termijn, binnen welken de schuldvorderingen kunnen worden ingediend bij den curator; eindigt 1 Augustus 1938, 2e. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden Maandag 5 September 1938 des namiddags te twee uur in het Paleis van Justitie aan de Jans straat 81 te Haarlem. De curator: Ml". H. O. DRILSMA Verspronckweg 72, Haarlem 12 Juli 1938 FLINK MEISJE direct gevr., v. d. en n., of 8—8 Goed kunn. k. en w. 25 p. m. Boulevard Barnaart 23, Zand- voort, tel. 2472. Flinke Dienstbode gevraagd per 1 Aug. Beslist goed kunn. koken. D. of Holl., hulp van juffr. en werkster. Loon 40 p. m. Br. no. 9581 bur. v. d. blad gevraagd in pension Zandvoort, goed k. tafeldienen. Sal. met verval 55 p. mnd. Br. met af- schr. getuigschr. no. 9579 bur. van dit blad H. JONKERS, Leer. M.O. Snelle opl. pract.examens 7 Ripperdastr. Haarl. tel. 12498 NET MEISJE gevr. voor lichte kantoor- en winkelwerkz. in Haarlem. Aanv. sal. 10 per maand. Aanm. he den en morgenavond 7—8 uur Zandv.laan 201 c, Zandvoort (ti-amh. Waterleiding). HUWELIJK Heer, middelb. leeftijd, vaste pos., zoekt kennismaking met beschaafde juffr. of wed., liefst met eenig fin. ink. Br. no. 9574 bur. van dit blad Huwelijksbemidd. Discretion D. en H. wendt U met vertrou wen tot le klasse Bureau. Br. no. 9578 bur. van dit blad Zonnig Hoerenhuis f4100.- In Mooi Haarlem, eigen grond, direct bij den Rijksstraatweg. Zeldzame aanbieding! Voor be leggers prima verh. met een netto-rente van 12 pCt., na aftr. van hyp.rente. alle lasten, reser ve voor onderh. (in eigen be heer). enz. gegarandeerd. Ruime hyp. beschikb. Vr. z. verpl. Foto en bijzonderh. aan: Bouw „IIAARLEM's TUIN", v. Eeghen- straat 61, Amsterdam-Z., telef. 94580 (10-12 VJnJ. WU HANDHAVEN KWALITEIT ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht 74 MORGEN (Donderdag) aanvangende 10 uur Onderhandsche Verkoop Eerste klas nieuwe Ameuble menten en Karpetten, benevens een gedeelte magazijn- voorraad voor kantoor als: bu reaux, boekenkasten, kastjes, damesbureautjes, fauteuils, combinatie-meubelen etc., ais- mede een kleine mooie collectie mantelcostuums, blazers, man tels en complets. Eerstvolgende publieke ver- kooping van meubilair Vrijdag 22 Juli, waarvoor dagelijks goe deren kunnen worden inge bracht of afgehaald. Tel. 13845. HUWELIJK. Dame v. g. h„ Ned. Herv., m. 1„ eigen H.huis bew., eigen ink. w.k.m. besch. ontw. Heer 55-65 j. Goede pos. of pens. Uitv. br. letter R Adv.Bur. A. Vei'nout, Warmoesstraat 10. JONGEMAN gevr. te Overveen, per 1 Sept. van 7 tot 5 uur voor Kunn. chauffeeren. Extern. Br. no. 1232 Wensing's Adv.Bureau, Tempeliersstraat 32. JULIANALAAN. te huur 50 p. mnd. Br. no. 9577 bur. van dit blad Te Koop aangeboden prima 2-pers. toerkano, met voll. zeiluitrusting. Br. no. 9585 bur. van dit blad Te koop wegens gezondheids redenen D.K.W. R.T. 1938 beneden 60 k.g. Goed ingereden. Pr. uiterst 140. Br. no. 9580 bur. van dit blad van onze verrassend mooie Engelsche meu belen zal een sieraad voor Uw kamer zijn. Komt U onze model kamers eens bekij ken? De prijzen zijn billijk. BARTELJORISSTRAAT 39-41 Telef 10250 Opger. 1833 2 pers. 11.25. Ombouwen 3.90 Gx'ootste sorteering, alles voor radig. 40 mod. ombouwen met boven en zijkasten. Spotprijzen. Eerste klas, 15 jaar gar. Prima onvermengde Java kapok bedstellen, zware vulling 10.50 2 pers. 19.50. T OPKLAPBLDDENPALEIS Monsterkamers Orion weg 8, H N. Geslota» huis Telef. 23932

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3