1938 Middelkamp wint de zevende étappe. WOENSDAG 13 JULI 193S HAARLEM'S DAGBLAD 9 SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland. Dr. M. Euwe behaalt den titel. Nog in een gedeelte van onze vorige oplaag konden we mededeelden, dat Dr. M. Euwe ei- Dinsdag in de laatste ronde in geslaagd was, het schaakkampioenschap van Nederland te behalen. Dr. M. Euwe. De uitslagen van de partijen in de twaalfde ronde waren: Prins—'De Groot y2A Muldervan Doesburgh 10 CortleverFontein y2Y, Muilwijkvan Scheltinga 01 Van den Boschvan Mindeno 01 EuweLandau 10 De eindstand luidt: 1 en kampioen dr. M. Euwe 9 punten; 2 N. Cortlever 8 punten; 3 jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch 7 1/2 punt; 4 A. D. de Groot 6 1/2 punt; 5 en 6 T. D. van Scheltinga en S. Landau leder 6 punten; 7 dr. E. A. J. M. Mulder 5 1/2 punt; 8 L. Prins 5 punten; 9 G. R. D. van Doesburgh 3 1/2 punt; 10, 11 en 12 van Min deno, J. H. C. Fontein en J. Muilwijk ieder punten. De spanning op den laatsten dag van den wedstrijd om het kampioenschap van Neder land was niet zoo groot als gedurende de voor gaande, omdat de belangrijkste partij, die tus- schen Euwe en Landau, reeds in de ochtend uren gespeeld was. Toen de talrijke schare bezoekers te twee uur kwam opdagen, was het pleit reeds beslecht. Op dat oogenblik was Euwe reeds kampioen van Nederland, doordat hij ook in de elfde ronde een overwinning be haald had en niet meer door anderen in te halen was. Toch kwamen de vele bezoekers niet bedro gen uit: zij konden getuigen zijn van den strijd, welke geleverd moest worden, voor de bezetting van de tweede en overige plaatsen. De spanning steeg toen Van den Bosch in een verliesstelling geraakt was en Van Min deno het uit kon maken. De verwachting dat Van den Bosch het ge makkelijk zou hebben, omdat hij den zwak- sten tegenstander te bekampen had, kwam ook niet uit. In een Schotsche partij forceerde Van den Bosch de stelling, door wild op aanval te spe len. Hij rocheerde zelf aan den langen kant, waar zijn koning niet veilig stond. Van Min deno trok onmiddellijk met zijn officieren er op uit om den vijandelijken koning onder vuur 'te nemen, na eerst zijn eigen koning in veiligheid te hebben gebracht. De aanwezigen waren in een opgewonden stemming, toen Van Mindeno lang nadacht en men verwachten kon. dat hij door een paardzet de beslissing zou brengen. Maar van Mindeno zag dit niet. Gelukkig was de stelling van Van Mindeno zoo goed, dat Van den Bosch aan verlies niet kon ontkomen. Van Mindeno won tenslotte de kwaliteit en verkreeg bovendien een onhoudbaren aanval. Op den 66sten zet werd v. d. Bosch mat gezet. Doordat Cortlever tegen Fontein remise maakte, kon hij nog boven Van den Bosch op de tweede plaats eindigen. Van den Bosch werd derde. Cortlever speelde onregelmatig, doch kwam slecht te staan. Door voorzichtig spel kon hij de balans in evenwicht houden. Fontein nam met remise genoegen. Prins speelde tegen De Groot op winst. In een Colle-opening verkreeg hij aanval, wat hem de kwaliteit opleverde. De Groot verkreeg echter als compensatie twee pionnen, welke voldoende waren om remise te houden. Door ÏIAARLEMSCHE SCHAAKCLUB Om de gouden medaille. De derde ronde van den zomerwedstrijd, die in het clublokaal der H. S. C. werd gespeeld, had de volgende resultaten: Groep A: BakkerBei-t afgebr. Le Grandvan Dijk afgebr. Mantzde Waal uitgest. Groep B: KroezeGeuzenbroek V2—V2 Van de GeerHoeben Jr. 1—0 MobachJolink uitgest. Groep C: Van EsBauer 0—1 F. FortgensGuldemond 1—0 N umberger—Schippers uitgest. Groep D: Zoonvan Lingen 1—0 Van DrielJ. Fortgens 1—0 De WitJ. Kruyt 10 Groep E: Mevr. Verlooy—Mevr. Onvlee 0—1 Hama kei'—Maaskan t 0—1 Van de WaterVan Drielen 1—0 Groep F: KleinWessel 1—0 Mevr. KerstenHoeben Sr. uitgest. Brandei'Bourn eester uitgest. Groep G: Jac. HaanKoorn 0—1 SivaiMevr. van Moerkerken afgebr. KeyzerMevr. Brinkman uitgest Groep H: TimmermanMevr. Hammink 1—0 RosmalenH. Kruyt 1—0 BrinkmanMevr. Bakker 0—1 Groep I: HoegenMevr. Jonkers 0—1 Langer aarWijdoogen 0—1 De HaanVan de Kloet uitgest. Groep J: UittenboeaardKoreman 1—0 Van de BergDe Jong 1—0 CanningMevr. Fijlstra 0—1 Groep K: De KoekVoerman 1—0 Souverein—Tak 1—0 Jonkers—Akkerboom 1-0 dezen uitslag behaalde De Groot den vierden prijs. Van Scheltinga slaagde er in, met zwart van Muilwijk te winnen en den vijfden prijs met Landau te deelen. In een Nimzo-Indische ver dediging verkreeg hij aanval, welke succes op leverde. Mulder speelde tegen Van Doesburgh Spaansch. In het middenspel verschafte hij zich een sterken vrijpion, dien hij tot c7 bracht.. Van Doesburgh moest voor dezen pion een stuk geven, waarna Mulder in het eind spel won. Ook dit schaakevenement is thans ten ein de. Het resultaat is in zooverre bevredigend, dat de sterkste man gewonnen heeft, want dat inderdaad dr. Euwe de sterkste schaakspeler in Nederland is, werd in dit tournooi weder om bewezen. In tegenstelling met vroegere soortgelijke wedstrijden, viel hier de beslissing pas op het laatste moment. Men ziet hieruit, dat de strijd heftig was. WATERPOLO. H.V.GJB.—HAARLEM (2—4). Haarlem was onmiddellijk in de meerder heid. Eenige harde schoten kwamen tegen de lat of gingen rakelings naast. Toen wist J. v. Hemsbergen Jr. van verre te scoren (01) Ook H.V.GJB. ondernam eenige goede aanval len. De afwerking was evenwel slecht. Kort voor rust schoot Van Walsem den bal van dichtbij langs Boeree (02). In de tweede helft was het een gelijkop- gaande wedstrijd. Wel wist Van Hemsbergen Sr. op één meter van het doel met een zacht schot de stand op 03 te brengen, maar kort hierop maakte de thuisclub er 13 van. Toen de gastheeren even later een tweede goal scoorden werd d ewedstrijd zeer span nend. H.V.G.B. kwam fel opzetten om gelijk te maken. Ongeveer een halve minuut voor het einde zette H.V.G.B. er nog eens alles op. De aan val mislukte echter; het was Van Hemsbergen Sr., die met een fraai schot Haarlem in veilig heid bracht (24). Met een verdiende overwinning voor Haar lem kwam het einde. Uitslagen: H. V. G. B. II—Haarlem H 2—1 II. V. G. B. V—Velserend 1—0 Adspiranten: H. V. G. B.—H. P. C. b 7- H.V.G.B. n—HAARLEM H (2—1). Bij H..V.G.B. werden twee spelers uit het water gezonden wegens verzwemmen. Het duurde toch nog vrij lang voordat Haarlem de numerieke meerderheid in een goal wist uit te drukken 0-1. Hiermee kwam de rust. Na rust was H. V. G. B. veel sterker en maakte spoedig gelijk. Hierna ontspon een felle strjjd om de leiding. J. Kemp wist met een handig schot de Haarlem-keeper te pas- seeren (12), waarop het spoedig tijd was. DE STAR—H.P.C. (0—1). H.P.C. trok Dinsdag naar Utrecht om de eerste ontmoeting te spelen tegen De Star. Door een klein overwinning heeft H.P.C. zich twee punten voorsprong verschaft. Bij H.P.C. is keeper Schalkwijk vervangen door A. C. de Bruyn.. Aanvankelijk lag Derks tegen den gevaarlijken Dorresteyn en ont snapte het H-P.C.-doel ternauwernood aan een doorboring. Ook Leyenaar had een zware taak, doch steeds weer wist hij zich meester te maken van den bal en zijn voorhoede aan het werk te zetten. Braam plaatste Derks in de voorhoede en nam zelf zijn plaats in tegen Dorresteyn. Dat dit een groote verbetering was. bleek reeds spoedig. H.P.C. kwam nu in den aanval. Een doelpunt van Eldering werd afgekeurd wegens het begaan van een over treding. Uit een vrijen woi-p werd ,de bal vervolgens naar Leloux geplaatst, die zich ge heel op den vleugel bevond in een eenigszins vrije positie." Inplaats voor te zetten, schoot hij keihard op het doel. welk schot den Star- keeper te machtig bleek (01). Na de hervatting scoorde Eldering opnieuw doch de scheidsrechter kende dit doelpunt niet toe. Stefels werd daarop uit het water ge zonden. Met 6 tegen 7 man spelend, leek de gelijkmaker niet ver meer, doc-h toen werd ook een speler van Star uit het water gezon den wegens vei-zwemmen, waardoor de par tijen weer op gelijken voet kwamen. De laatste minuten verliepen in groote spanning, doch Star wist niet te doelpunten. STAR 2—H.P.C. 2 (3—0). Het eerste doelpunt ontstond eerst na de rust, die met een blanken stand gekomen was. Een doorslag van A. Minnes vloog onhoudbaar in het doel (10). Door het opdringen van de achtei-hoede ont snapte een Starspeler die van dichtbij scoorde (20). Hierna viel Kemper uit en daar Star volledig bleef spelen, was het voor haar niet moeilijk den stand op 30 te brengen. Met dezen stand kwam het einde, H.P.C.NEREUS (1—1). (Dames) H.P.C. werd reeds direct op haar eigen speelveld teruggedrongen door een felspelend Nex-eus. Bij een scrimmage kreeg Nei-eus den bal vrij en toen kreeg mej. Kubatz geen kans (01). Na de hei-vatting stelde een Nereus- speelster zich binnen de 2 Meter lijn op; zij werd door den scheidsrechter uit het water gezonden. Mej. F. Kann ondernam een snellen rush en mocht het genoegen smaken, het lijkmakende doelpunt te scoren (11). WANDELSPORT. VIRIBUS UNITIS. Zondag werd door de vereeniging Vii-ibus Unitis te Santpoort deelgenomen aan een 30 KM wandeltocht van de W.S.V. „Amsterdam" met 21 deelnemers. Heerlijk wandelweer, een prachtig parcoui-s deden de wandelaars veel genieten. De ver eeniging kreeg een mooien clubprijs en een groepsfoto en de wandelaars een aardige per soonlijke herinnering. KAATSEN. WEDSTRIJD TE ARNHEM Zondag 17 Juli houdt de kaatsclub Arnhem een gi-oote doorelkaar-loten partij, waaraan zullen deelnemen: Amsterdam. Hilversum Zeist, Amersfoort en Haarlem. HENGELEN. HET KARPERTJE. Bovengenoemd college hield een witvisch- wedstrijd voor den wisselbeker in de Ring vaart bij Bennebroek, De uitslag was: D. var Steyn. grootste. 7 stuks: M. Eland 19 stuk* Nleuwenhuis 15 stuks- W Gi-affer stuks; A. v. d. Aar 7 stuks; C. v. d Aar 6 stuks, B. Bos 6 stuks; C. v. d. Brink 3 stuks. F Steyn 1. Leducq blijft leiden. Uit PauDe zevende étappe van den Tour de France, die over 115 K.M. van Bayonne naar Pau leidde, is door onzen landgenoot Middelkamp gewon nen in 2 uur 51 min. 22 sec. Dank zij het feit, dat hij door zijn étappe overwinning een vergoeding van een minuut kreeg, is Middelkamp verschei dene plaatsen in de algemeene rang schikking opgeschoven; hij staat thans als 23e geklasseerd op de groote lijst, met nog geen 8 minuten achterstand op den leider, den drager van de gele trui, Leducq, die zijn positie Dinsdag wist te handhaven. Opnieuw is dus een der Nederlandsche ver tegenwoordigers er in geslaagd, een étappe te winnen. Eerst vestigde Schulte de aandacht op zich door in de derde étappe van St. Brieuc naai- Nantes als eerste over de streeep te gaan, thans is het Middelkamp, die een glorieuze zege behaalde en opnieuw bewees, dat er met de Nederlandsche renners ernstig rekening moet worden gehouden. Van de zeven étappes zijn er thans twee door Nederlanders gewonnen, twee door Bel gen, één door een Italiaan, één door een Luxemburger en een door een Duitscher. Middelkamp heeft in de zeven étappes, welke achter ons liggen, wel zeer regelmatig gereden. CRICKET IN ENGELAND. DE DERDE TESTMATCH OPGEGEVEN. Dinsdagmorgen kwamen Hammond en Bradman na een inspectie van ..het wicket tot de conclusie, dat de toestand van het veld geen spelen toeliet. Zonder dat cr een bal gebowld is werd de derde testmatch opgegeven. Duizenden, die van verre gekomen waren om vier dagen testcricket te zien, konden teleurgesteld huiswaarts keeren. De M.C.C. lijdt een dikke 15.000 schade, mede een strop voor de counties, want een groot deel van de opbrengst der testmatches komt aan de 1ste klasse- en Minor-counties ten goede. Na het onbeslist eindigen van de eerste twee testmatches te Nottingham en op Lord's wordt thans de 5de testmatch op den Oval in ieder geval uitgespeeld. Wijzigingen in testcricket zullen o.i. niet uitblijven; met het verlengen van den speeltijd van 4 op 5 dagen komt men er niet. Het pu bliek komt om een Hammond en Bradman te zien batten, doch wil tenslotte ook een resul taat zien. De leidende counties, alle uitspelend, won nen. Yorkshire 198 en 210—7 (gesl.) sloeg te Chesterfield Derbyshire 158 en 87: Middlesex 394—9 (gesl.) en 43—1 won van Notts 205 en 230. Lancashire 365—5 (gesl.) won van Leicester 191 en 167 met innings. Gloucestershire 237 en 106 won van Worces ter 113 en 196. Sussex 282 en 242—5 won van Essex 186 en 336 ondanks een fx-aaie in nings van O'Connor 152. Glamorgan 299—7 (gesl.) tegen Northants 100 en 97. De Royal Artillery 171 en 351—5 (Hamilton 205 not out) won op Lord's van de Royal Engineers 207 en 87. De stand is thans: 1 Yorkshire, 2 Lancashire 3 Middlesex 4. Surrey en 5 Somerset. Middelkamp. Heden wordt er te Pau gerust en Donder dag komt de eerste zeer zware berg-étappe Pau—Luchon met toppen als de Aubisque (1750 meter), de Tourmalet (2100 meter), de Aspin (1500 meter) en de Peyresourde (1550 meter). Dan zal het aspect van den strijd 'zich zeker wijzigen. Nog zijn alle zes Neder landsche renners in.de ronde en zijn hun ver richtingen beter geweest, dan men had durven hopen. Donderdag zal de bergproef moeten uitmaken in hoeverre onze landgenooten bij het klimmen kunnen meekomen, of zij achter raken of dat zij wellicht hun positie nog kun nen verbeteren. Leducq bleef leider, dank zij Middelkamp. Leducq heeft het behoud van de gele trui aanMiddelkamp te danken. In den sprint won Middelkamp n.l. van den Duitscher Wengler, die slechts 26 seconden in de rang schikking achter stond op Leducq, Had Wengler dus de étappe gewonnen, dan had hij de eene minuut tijdsvergoeding gekregen en dan was Leducq van de eerste plaats ver dreven. Veel strijd is er overigens in deze étappe niet geweest. Eerst op de laatste 20 K.M. viel er iets van strijd te bespeuren. Leducq nl. kreeg bandenpech en onmiddellijk was dit het sein voor enkele concurrenten om weg te loopen. Lesueur stapte af en hielp zijn landgenoot door hem zijn fiets te geven. Wengler had inmiddels zijn kans gezien en was gedemarreerd. In een tempo van 40 KM. trok hij er tus- schen uit, spoedig gevolgd door Middelkamp en Vissers, die den Duitscher inhaalden. Met z'n drieën bereikten zij Pau het eerst, waar onze landgenoot in den sprint won. Elf seconden achter Vissers kwam de Span jaard Bex-rendero binnen, gevolgd door Fre- chaut en Bini, alsmede het hoofdpeloton, dat niet minder dan 79 renners omvatte. Zij wer den gezamenlijk op de zevende plaats geklas seerd. Hierbij bevonden zich ook de vijf overige Nederlandsche renners. De algemeene rangschikking is: 1. Leducq (Frankrijk) 43 uur 55 sec., 2. Wengler 43 uur 1 min. 8 sec., 3. Majerus (Luxemburg) 43 uur 1 min. 43 sec., 4. Rossi (Italië) 43 uur 1 min. 55 sec. 23e Middelkamp 43 uur 8 min. 34 sec., 38e Van Schendel 43 uur 11 min. 45 sec.. 64e Van Nek 43 uur 26 min. 19 sec., Schulte 43 uur 34 min. 53 sec. 79e Dominicus 43 uur 46 min. 50 sec., 80e Hellemons 43 uur 48 min. 38 sec. Behalve Middelkamp, die zeven plaatsen in de algemeene rangschikking is vooruitgegaan, heeft geen der andere Nederlandsche renners zijn positie kunnen verbeteren. Zij bleven allen op dezelfde plaats in het klassement staan*. POSTDLWEN. DE SNELVLIEGER Uitslag van de wedvlucht van Ohantilly. Aantal deelnemende duiven 143. Afstand 395 K.M. P. J. v. Daalen 1 5 6 8 10 12 13 18, L. Gim- brere 2 4 7 14 26 29, H. Roosdorp 3 24 25. A. Sweerts 9 15 20 28, W. Petri 11 22 23 J. J. Dou glas 16, C. Nedei-koorn 17. P. Dik 19 21 27. Uitslag van de wedvlucht van Orleans. Aan tal deelnemende duiven 178. Eerste duif te ,27.1, laatste prijswinner te 1,52. P. J. v. Daa len 1 4 15 16 18 20 26 28 29 31 34. L. Gimbrere 3 5 17 32 35, W. Petri 6 24. P. Dik 7 11 19 25 30. H. Roosdorp 8 13 14 27 36. A. Sweerts 9 10 12 21 22 23 33. De wisselbeker werd definitief gewonnen door P. J. v. Daalen. H.A.K. Bovengenoemde vereeniging hield de vol gende wedvluchten: St. Etienne. Frankrijk 772 K.M.: P. Bottelier 1, J. Koning 2 G. Stouten 3 10 11 13 S Heit- lager 4 9. C. Koning 5 7 12 W v d Walle 6 v d. Molen 8. Lar Migennes 496 K.M J Terhorst I J. Ko ning 2 9, S. Heitlager 3, G. Stouten 4 5 10 12, C. Koning 6 7 8, C. v. d. Lee 11, A. Breeuwer 13. WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM K. N. Z. B. In de afgeloopen week zijn wederom 16 wed strijden gespeeld. Vooral in de adspiranten en dameswedstrijden werden vele doelpunten ge maakt. Topscorers zijn deze week de H. P. C adspiranten, die hun makkers te IJmuiden een 110 nederlaag toebrachten. De dames van Haarlem 2 klopten in het Noordei*bad de Zandvoortsche dames met 80, terwijl DWR 3 de ploeg van Mevr. Brauckmann na een keu rig gespeelden wedstrijd met een 71 neder laag naar Hillegom stuurde. In de dames klasse Afd. A staat DWR 2 nog ongeslagen bovenaan, en ook in Afd. B is het een DWR ploeg, die de eerste plaats bezet. Afd. A: D. W. R. 2 V. Z. V. H. P. C. 2 H. Z. V. Afd. B: D. W. R. 3 Haarlem 2 Zandvoort Velserend Uitslagen: Dames: Afd. A: H. P. C. 2—V. Z. V. D. W. R. 2-H. Z. V. Afd. B: ZandvoortHaarlem 2 Heeren Eerste klas: Haarlem 3-D. W. R. 3 Tweede klas: Velserend—D. W. R. 4 H. V. G. B. 5—V. Z. V. H. Z. V. 1—H. P. C. 5 D. W. R. 4—H. Z. V. 1 H. P. C. 5—H V. G. B. V. Z. V. 3—H. P. C. 5 Derde klas: V. Z. V. 4—H. Z. V. 2 Velserend 2K. Z. 2 H. Z. V. 2—Halfweg 2 In de adspirantenafdeelingen zijn het Haar lem in Afd. A en H V. G- B. in Afd. B. die on geslagen bovenaan staan. Bij Haarlem zijn het de adspiranten Vunderink en Verdel, bij H. V. G. B. Bier. Sanger en Rol, die de vele doelpunten maken. Afd. A: 3 3 0 0 16 18—3 3 2 0 1 4 10—6 4 2 0 2 4 6—10 5 0 0 5 0 5—10 2 2 0 0 4 5—2 4 3 0 1 6 16—1 4 1 1 2 3 8—17 4 0 1 3 1 5—14 0—1 7—1 2—4 0—3 0—4 2—4 7—1 5—0 7—0 1—1 0—3 2—1 Haarlem 3 3 0 0 6 14—4 H. P. C. a 4 2 1 1 5 23—9 V. Z. V. a 3 1 0 2 2 4—18 D. W. R. 4 0 1 3 1 7—17 Afd. B: H. V. G. B. 3 3 0 0 6 15—1 H. P. C. b 3 2 0 1 4 9—5 V. Z. V. b 2 1 0 1 2 6—3 Velserend 4 0 0 4 0 1—22 Uitslagen: Afd. A: V. Z. V. a—H. P. C. a 0—11 D. W. R.Haarlem 1—3 Afd. B: H. V. G. B.Velserend 6—0 VelserendH. V. G. B 0—6 PAARDENSPORT. HET INT. CONCOURS-HIPPIQUE IN' HET OLYMPISCH STADION Donderdagavond begint in het Olympisch Stadion te Amsterdam het zesde internatio naal concours-nippique: vol verwachting zien allen, die in Nederland belang stellen in de nobele ruitersport, de komende gebeurtenis sen in deze voor een dergelijk evenement unieke arena te gemoet. Met groote zoi-g hebben de leiders van dit concours res. kolonel jhr. K. F. Quarles van Ufford, voorzitter van den Ned. Hippischen Sportbond, res. majoor W. A. M. Westerouen van Meeteren, Jhr. H. W. M. van Coehoom van Sminia, res. It. kol. C. H. Labouchère. ritm. C F. Pahud de Mortanges, majoor P. M. R. Ver- steegh e.a. als steeds dit concours weer voorbe reid en wanneer straks de organisatie weer voortreffelijk blijkt te zijn, dan mag men toch wel bij voorbaat hulde brengen voor dit be- 'anglooze werk. Vier dagen zal men kunnen genieten van het beste en het mooiste dat op dit gebied van sport geboden kan worden, want de schitte rende inschrijvingen van Duitschers, Ieren Belgen en Nederlanders waarborgen een con cours van hooge klasse; de diverse extra num mers zijn door een hoogst belangwekkende Nederlandsche inschrijving ook nog uitste kend bezet. Donderdagavond zeven uur begint het con cours reeds met een springconcours A, om den Oliympisch Stadionprijs. te 8 uur volgt het concours voor tuigpaarden. enkelspannen open klasse en te half negen de prijsuitreikine van het springconcours A en dan volgt nog het springconcours B en het concours voor f"icpaarden tweemannen open klasse. Te kwart over tien wordt deze intcc^antr peningsavond besloten met een taptoe door het vrijwillig muziekkorps van het eerste half- regiment huzaren te Amersfoort. Het concours-liippiqiie te Hoofddorp. Het bestuur van de concours-uitschrijven de vereeniging „Vooruit" te Hoofddorp heeft het in de laatste jaren wel heel moeilijk om het zoo algemeen bekende concours-hippique in stand te houden. Want de Concurrentie met dergelijke paar densportfeesten is erg groot; op tal van plaatsen in ons land worden ze tegenwoordig gehouden. En toch heeft dit concours te Hoofddorp een bijzonder cachet, waardoor het zich van de andere blijft onderscheiden en nog steeds een eigen plaats inneemt. Ten eerste zij» hier sterk vertegenwoordigd de z.g. boerenpaarden en die zich dan laten zien in den ring, aangespannen voor den boerenwagen en vervolgens als luxe-tuigpaard voor een elegant wagentje. In de tweede plaats het gezellige terrein zoo knusjes tusschen het geboomte gelegen en de groote liefhebberij en vakkennis bij de bezoekers, welke zich in de gesprekken open baart en waardoor een intieme atmosfeer van goede vriendschap en gemeenschappelijke be langstelling ontstaat, welke alle bezoekers telkens weer opvalt en sympathiek aandoet. De overdekte tribune heeft voor 1500 be zoekers een goede zitplaats en op de ver hoogde staanplaatsen kunnen duizenden al les goed zien. zonder elkaar in den weg te staan of te hinderenook is Hoofd dorp van Amsterdam en Haarlem uit per autobus gemakkelijk te bereiken. Het concours wordt gehouden op Woensdag 20 Juli a.s.; het morgenprogramma begint te 10.45 uur; het middagprogramma te 1.45; er zal een groot caroussel worden gereden; vele zeer bekende springruiters zullen aan de wedstrijden meedoen. ZEn.EN. DE INTERN. MARINE-WEDSTRIJDEN De derde race om den marine-beker werd Dinsdag gezeild. Luitenant T. Z. Koppenhagen Duitschland) werd eerste in 1 uur 53 min. 26 sec., gevolgd door Italië <1 uur 53 min. 58 sec.), Engeland (1 uur 54 min. 52 sec.), Frank rijk (1 uur 54 min. 53 sec.), en Nederland (1 uur 55 min. 31 sec.)Verder kwamen nog aan Polen. Zweden, Turkije, Denemarken en Roe menië. Heden wordt de vierde en laatste race gezeild. Duitschland leidt met 33 punten, voor Italië 16,5 punt en Nederland met 9.54 punten. SPORTWEEK-PROCRAMMA verkrijgb. bij de Gem. Zweminr. Afd. Lich. Opvoeding, Stadhuis; Verkeersh. „Haarl. Bloei", Stationspl.; Bur. Haarl. Handelsver, Lange Begijne straat 20 en aan de bekende voor verkoop-adressen (sigarenwinkels). AlLE BIJZONDERHEDEN P R J S fO.lO (Adv. Ingez. Med.) De Nederlandsclie zwem- kampioenschappen. Het schoonspringen. Als er vroeger een zwemfeest georganiseerd werd, dan vermeldde het programma meestal een nummer, dat voor het publiek altijd aan trekkelijk was. We bedoelen het schoonsprin gen. Gaarne volgden de toeschouwers de sprongen en steeds klonk er een luid applaus op. Zaterdag en Zondag zullen de bezoekers aan de nationale zwemkampioenschappen, welke door „De Waterratten" in samenwerking met de gemeente Haarlem in de inrichting aan de Kleverlaan georganiseerd worden, ook van schoonspringen kunnen genieten. De belangstelling van de zijde der dames en heeren deelnemers is iets toegenomen, doch groot is ze nog niet, omdat de training eenige jaren eischt en velen zich niet de moeite wil len getroosten serieus te oefenen. Zij. die eenmaal belangstelling hebben, om schoon springen te beoefenen, trainen enthousiast en de vruchten daarvan zijn over enkele dagen te zien. Dan komen immers de beste dames en heeren uit ons land uit. De organisatoren heb ben er voor gezorgd, dat de springsters en springers over goed materiaal beschikken; daarom is de toren verbeterd. Zaterdagmiddag zullen eerst de dames aan het werk gaan. Zij moeten de volgende vier verplichte sprongen maken: zweefsalto met aanloop, gestrekte salto rugwaarts. auerbach- sprong met aanloop gehoekt en halve schroef- sprong rugwaarts, gestrekt. Zondagmiddag worden de vrije sprongen gemaakt. De volgende dames nemen deel: A. Foursoff (Zian), B. Seur (GZV), L. Tholen (HDZ), C. de WinterVan Oort (NZV, Naaldwijk), M. Drenth (Zian) en G. de Hooge (RDZ). De heeren komen eveneens Zaterdagmiddag uit voor de volgende vijf verplichte sprongen: zweefsalto met aanloop, gestrekte salto rug waarts, auerbachsprong met aanloop gehoekt, zweefsprong voorwaarts gestrekt. Ook de hee- ren zullen Zondagmiddag hun vrije spron gen maken. Bij de heeren komt de kampioen van het vorig jaar W. Sc ha tens uit Amsterdam weer uit; hij maakt een goede kans, opnieuw den titel te behalen. De mogelijkheid is niet uit gesloten. dat hij binnenkort naar Londen af gevaardigd zal worden. In dit nummer komt ook een Haarlemmer uit. n.l. Nico van der Voort, van ..Haarlem", die al eenige jaren in training is. Verder ne men deel J. H. de Haas. Zian; A. Denneboom, AZ '70; P. Koppels AZC; H. Lotgering, IJ; P. Pronk. Aegir. en Cl. de Goede AZ '70. Voor het nummer schoonspringen heeren is de in memoriam Joop Stotijn-wisselbeker be schikbaar gesteld. Deze beker moet driemaal in het geheel worden gewonnen, om definitief in het bezit van den betrokkene te kunnen overgaan. Om dezen beker is tweemaal ge sprongen; in 1936 gewonnen door H. Haas- mann (Triton, Batavia) en in 1937 door W. Schatens (A.Z. 1870, Amsterdam).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7