Vorming van internationale commissie onmogelijk gebleken. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! 1UZSE OPRUIMING Uiterste prijzen Muziek voor alle instrumenten Vanaf Vrijdag 15 Juli a.s. W. ALPHENAAR Reisindrukken uit Denemarken. r> O KT) KR DAG 14 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Do, luchtbombardementen in Spanje. Mededeeling van Chamberlain in het Lagerhuis. Thans wellicht een commissie van twee Engelschen. IN het Lagerhuis heeft de Brit- sehe minister-presilent Cham berlain op een vraag naar de commissie voor de luchtbombarde menten in Spanje verklaard, dat hij het betreurt, maar dat om verschil lende redenen het onmogelijk is ge bleken de vorming van een derge lijke commissie op internationalen grondslag tot stand te brengen, De Britsche regeering stelt daarom, in de hoop, dat dit voor de beide Spaan- sche partijen aanvaardbaar zal zijn, voor een commissie uit te zenden, die uit twee Engelschen zal bestaan en wel zoo spoedig mogelijk. Chamberlain heeft voorts een verklaring af gelegd met betrekking tot de Britsche me dedeeling aan Burgos op 7 Juli j.l. Chamber lain verklaarde o.a.: Burgos heeft thans geantwoord, dat de aanvallen op de Britsche schepen niet op zettelijk zijn ondernomen, doch dat de schepen die zich niet bezig houden met den handel in contrabande, maar die gevaarlijke zones vrijwillig binnenvaren, zich bloot stel len aan de consequenties van hun eigen stout moedigheid en aan de aanvallen, waarin zij betrokken raken zonder dat ze tegen hen ge richt. zijn, op de objectieven der vijandelijke havens, waar zij liggen. Chamberain herinnerde het Lagerhuis er aan. dat Engeland wetgevende maatregelen heeft aangenomen, waarin het schepen verbo den wordt wapens te vervoeren naar een Spaansche haven, welke ook. De Britsche re geering kan hbt tot zinken brengen van koopvaardijschepen niet als gewettigd aan vaarden, Schepen in de oorlogszone echter moeten risico's aanvaarden, die onafschei- denlij k verbonden zijn met den oorlogstoe stand. Een doeltreffende bescherming kan niet gewaarborgd worden, tenzij Groot Brittannië bereid is actief deel te nemen aan de vijan delijkheden. „Ik heb reeds eerder gezegd, en ik herhaal thans, dat de Britsche regeering in haar recht zou zijn, wanneer zij een dergelijken koers aanbeval. Terwijl dus iedere militaire actie uitgesloten is, is toch de Britsche regee ring niet bereid' toe te stemmen in een her haling van aanvallen van een zekeren Conferentie te Evian vrijwel tot overeenstemming. Compromis over de slotresolutïe. Naar Havas uit Evian verneemt is in de intergouvernementeele commissie te Evian thans zoo goed als algeheele overeenstemming- bereikt omtrent de groote lijnen van de resolutie, die de conferentie zal besluiten, en welke het plan behelst, op 3 Augustus te Londen een comité voor de vluchtelingen bij een te roepen onder voorzitterschap van Lord Winterton en met een Ame- rikaanschen directeur, dat tot taak zal hebben, met de Duitsche autoriteiten en de immigratielanden te onderhan delen. Vrijdag zal de intergouverne menteele commissie in een voltallige openbare vergadering bijeenkomen voor het aannemen van de definitieve ontwerp-resolutie. Bij bestudeeren der resolutie is gebleken, aldus United Press, dat volgens de meening van eenige Zuid-Amerikaansche en kleinere Europeesche staten eenige termen te scherp zouden zijn. Besprekingen hadden plaats voor een eventueele verzachting van verschillende passages, die een onaangenamen indruk zou den kunnen maken te Berlijn. Des middags deelden de vertegenwoordigers van Panama, Honduras, Guatemala en Costa Rica de mee ning van deze staten mede. Het belangrijkste punt, dat besproken werd, was het feit, dat het nieuwe internationale comité zoowel vluchte lingen zal helpen, die Duitschland reeds heb ben verlaten als ook emigranten, die nog in Duitschland vertoeven. Volgens de meening van eenige afgevaardigden zou dit een inmen ging in binnenlandsche toestanden beteeke- nen. Eenige Centraal Amerikaansche landen waren bovendien tegen de clausule der reso lutie, dat Duitschland emigranten zal toe staan. eigendommen mede te nemen, omdat deze landen clearingverdragen met Duitsch land hebben en vreesden, dat Duitschland eventueel economische pressie zal uitoefenen, als dit gedeelte van de resolutie niet veran derd zou worden. Daar de Ver. Staten Enge land en Frankrijk deze clausule echter niet wilden laten vervallen, werd door de Ameri kaansche delegatie een compromis voorge steld, dat belde zijden heeft tevreden gesteld. aard. Tot dusverre hebben wij steeds te Burgos geprotesteerd". Spreker wees er verder op, dat een aanval op een afzonderlijk schip uiteraard opzette lijk moet zijn, in het bijzonder wanneer het schip verkend en daarna onder machinege weervuur is genomen. De Britsche regeering staat nog in verbinding met Burgos en spre ker zou liever het resultaat afwachten, al vorens nadere verklaringen af te leggen. Tenslotte deelde Chamberlain mede, dat de Spaansche regeering het voorstel Almeria als veilige haven te beschouwen, onaanvaard baar achtte. Ontmoeting tusschen Cardenas en Roosevelt? Gebeurtenis zou in Beneden-Californië plaats hebben. In de centrale markthal, ee& der prachtig ste op dat gebied, ziet men groote stapels fruit en groente opgestapeld. Bovendien wordt hier nog tweemaal per week vleesch verkocht, ter wijl visch en melk in beperkte hoeveelheden worden verstrekt. De bevolking heeft, ondanks het feit, dat gewoonlijk tweemaal daags vliegeralarm wordt gegeven, zijn goed humeur niet verloren. Door de overbevolking heeft men den laat- sten stroom vluchtelingen uit het gebied om Castellon de la Plana, 30.000 in getal, naar Alicante, Albacete en Cuenca gezonden. De organisatie is dermate geperfection- neerd, dat; onlangs 10.000 maaltijden per dag aan de refugés konden worden verstrekt. De Commissie, die met het vluchtelingenvraag stuk is belast, is gemachtigd indien noo- dig alle 700 pensions en hotels te Valencia voor de refugés te requireeren. Ondertusschen werken duizenden arbeiders en gevangenen om .drie verdedigingslinies om de stad aan teleggen en overal in de stad treft men aanplakbiljetten aan die onder- streepen, dat Valencia besloten is voor haar onafhankelijkheid te strijden. Versierde trams en lantaarnpalen dragen opschriften als .Weerstand bieden is overwinnen." Het probleem van den oogst is nog steeds acuut. Daarom helpen soldaten en arbeiders in hun vrijen tijd zooveel zij kunnen. Doch ondanks alles speelt nog tweemaal per week het Symphonic Orkest en geven de thea ters nog geregeld hun voorstellingen. (Nadruk verboden): (United Press) President Cardenas. Het Mexicaansche blad Novedades verklaart in kringen, die in nauwe verbinding met de kanselarij van den president staan, vernomen te hebben, dat de mogelijkheid bestaat van een ontmoeting tusschen Cardenas en Roose velt in de nabijheid der Magdalena-baai (be^ neden-Califomië)Cardenas wil, na door het Panama-kanaal te zijn gevaren, de Midden- Amerikaansche landen bezoeken, om daarna Roosevelt te ontmoeten Berlijn toont zijn solidariteit met de Sudeten Duitschers. Aan de eischen van Karlsbad mag niets afgebrokkeld worden BERLIJN, 13 Juli. Men neemt aan, dat de nieuwe perscampagne die sedert eenige dagen tegen Tsjecho Slowakije is ingezet, verband houdt met zekere gesprekken, die Henlein ver leden week heeft gevoerd met Hitier en Goe- ring, toen hij in Berlijn en in München bezoe ken beeft gebracht aan de internationale nij verheidstentoonstelling en aan de Duitsche kunsttentoonstelling. Tijdens de laatste we ken werd de Tsjechische kwestie in de Duit sche nieuwsbladen naar verhouding kalm be handeld. Thans echter wordt er telkens weer op ge hamerd, hoe zeer de Duitschers moeten lijden onder de zich steeds herhalende incidenten. Deze nieuwe perscampagne heeft ten doel de Sudeten-Duitschers te toonen, dat het Duit sche rijk de Sudeten Duitschers nog steeds .steunt. Dit zal den Sudeten Duitschers den moed geven, de eischen van Karlsbad niet te doen verkleinen. Men weet echter, dat een op lossing van het Sudeten Duitsche vraagstuk nog geenszins te verwachten is. Duitschland wil alleen aan den vooravond van de publica tie van het minderheidsstatuut zijn interesse toonen, zonder echter een plan te hebben voor het geval, dat het statuut de Sudeten Duit sche wenschen niet vervult. Zoowel te Berlijn als ook te Praag blijft men echter kalm, om niet opnieuw een gevaarlijke crisis te provo- ceeren. (United Press) Valencia overstroomd door vluchtelingen. Tienduizend maaltijden worden per dag aan de refugiés verstrekt. De Valenciaan heeft zijn goede humeur nog niet verloren. VALENCIA, 13 Juli. Deze stad, die in normalen tijd een bevolking van ongeveer 350.000 zielen telt, staat thans voor een zeer moeilijk probleem. Door het groot aantelvluchtelingen, dat sedert den oorlog daar binnen is ge komen, zijn er op het oogenblik 800.000 inwoners. Niettegenstaande de groote voedselschaarsch- te staat Valencia bekend dat men er het beste eet in geheel republikeinsch Spanje. A R L IJ K S C H E Daar wijöhlangs een muziekhan del hebben aangekocht, kunnen wij U thans een enorme collectie muziek voorleggen. 10 °Jo korting op Blokfluiten, Guitaren, Mandolines, enz. enz. Kruisweg 49, Haarlem Een prettig volk, met afkeer van alle ceremonieel eigei (Adv. Inqez. Meet.; Grammens' inboedel, opgeschreven. Vlaamsche activist dreigt met verbreking van het „bestand". Het A. N. P. bericht uit Brussel: Dinsdagmiddag wilde een deurwaarder met zijn helpers in het huis van Grammens den inboedel opschrijven om dien te verkoopen tot voldoening van een schadevergoeding aan de gemeente Edingen, waartoe Grammens ver oordeeld was. Grammens verzette zich hier tegen tot het uiterste: de commissaris van politic, politieagenten, de procureur en de rijksveldwacht kwamen er aan te pas en toen eerst konden de meubelen worden opgeschre ven, terwijl de heer Grammens in bedwang gehouden werd. Grammens beschouwt dit optreden als een formeele schending van het „bestand" dat tusschen hem en de regeering gesloten werd, indien deze stap van het gerecht niet zal wor den teniet gedaan, zal hij zich ook niet meer aan den wapenstilstand gebonden achten. De „Standaard" wijst er op, dat juist de ee- meente Edingen als een eentalig Fransche geméén (e. bestuurd wordt, terwijl zij volgens de wet. en de"volkstelling als eentalig Vlaamsch- bestuui'd moet worden- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING En ja hoor, Thijs vond prins Kantkraag al spoedig in den tuin, Hij Stond gearmd met prinses Yolanda en toen de beide koningskinderen Thijs zagen aankomen, snelden zij op hem toe. Ridder Ijs! heeft U de kroon terug??!! riepen ze allebei tegelijk uit. Thijs boog. Jawel, prinses, ik ben zoo gelukkig geweest. De kroon is op het oogenblik bij den koning. Ik hoop, dat U nu spoedig zult kunnen trouwen. Thijs moest natuurlijk duizenden dankbetuigingen in ontvangst nemen, maar daar hield hij niet erg van en hij nam dan ook gauw afscheid. En zoo trouwden Yolanda en Kantkraag een week later, doch Thijs was niet bij de bruiloft. Want. zoo zeide Thijs tot zichzelf, tjonge, je kunt nooit weten ,of er nog niet iets te beleven volt.. We zullen tenminste maar eens op huis aan gaan! En zoo sukkelde Thijs weer langzaam naar huis toe. Hijtevas_aardig moe geworden en een lang tukje zou hem~werlijken Groote mate van zelfstandig heid bij de vrouwen. U ik in dit schoone land, welks schoon heid veelal de herinnering aan ons eigen land oproept, eenlgen tijd ver toefd en rondgekeken heb, mogen hier eenige indrukken volgen, die natuurlijk niet meer dan reisindrukken pretendeeren te zijn. Al kan ik er meteen wel aan toevoegen, dat gelukkige omstandigheden mij de gelegen heid verschaften in meer dan een opzicht eens wat meer van nabij kennis te maken met levensopvattingen en levenswijze van het Deensche volk. Zeker, mijn ervaringen zijn van Kopenhaagschen aard, doch men diene terstond te bedenken, dat de burgerij van Kopenhagen ongeveer 1/3 van de geheele Deensche bevolking uitmaakt en dat telkens weer heel wat lieden, die oorspronkelijk van buiten kwamen, in betrekkelijk korten tijd door de Kopenhaagsche sfeer worden meege trokken. Het toeval Wilde trouwens, dat juist, een mijner, laat ik zeggen, beste en charman te Cicerone's afkomstig was van Born holm, zoodat ik ook in dit opzicht ei n typisch beeld kreeg van hetgeen hier veelvuldig voorkomt. Wat wel zeer sterk opvalt bij den omgang met de Denen, zoowel mannen als vrouwen, is het volkomen ontbreken van alle ceremo nieel, precies dus in tegenstelling met hun Zweedsche vrienden de Denen lachen daar om zelfs ietwat maar ook nog met de om gangsmethoden in Nederland valt nog een aanmerkelijke tegenstelling waar te nemen. Een zeer groote mate van ongedwongenheid, een werkelijk heel de samenleving beheer- schend besef en gevoel van democratie, eigen schappen, die mij weldadig aandeden. Een van de verklaringen voor het feit, dat ook in de groote stad, van eenig standsverschil eigenlijk niets te bemerken valt, zou wezen, dat het hier aan groote verschillen op materieel gebied ontbreekt. Groote kapitalisten zijn er nauwe lijks en zelfs viel mij op. dat soms ook het on derscheid in inkomen uiterst gering is, al zou men dat naar onze begrippen anders verwach ten, Zoo vertelde mij een directeur van wat wij een M.U.L.O.-school zouden noemen, dat hij 10.000 Kronen, een minister 18.000 Kronen salaris geniet. Dit is in het bijzonder voor ministers veel te gering om ook maar iets te kunnen doen aan society-leven. Sparen doen de Denen nauwelijks. Ze zit ten in verband met hun sociale voorzieningen op zoo hooge lasten, dat zij er de voorkeur aan geven pogingen om kapitaal te vormen, maar liever achterwege te laten en het dan te zoe ken in zooveel mogelijk bevrediging van de behoeften van allen dag. Daaronder, vooral niet te vergeten, dient men ook te verstaan het pretmaken. Dat kunnen ze hier uitstekend. Zij scheppen bepaald vreugde in de vreugde en velen leven zoo'n beetje als Jantje zonder zorgen. Ook bij het dagelijksch, soms nogal eens nachtelijk, amusement kan men zoo sterk be merken, dat het er hier heel democratisch toegaat. In de mooiste restaurants en andere vermakelijkheidslokalen, waar men over ge brek aan bezoekers en bezoeksters niet te kla gen heeft,, eet, .drinkt en danst alles door el kaar. Van eten gesproken, ongeloofelijk'is,, dat 'ze dat in Kopenhagen werkelijk op alle uren van den dag schijnen te kunnen doen; her haaldelijk aanschouwde ik ver na midder nacht lieden, die heele schotels zaten te ver orberen. De positie van de vrouw J? EN thema, dat me in het bijzonder interes- jL-/ seerde en waaromtrent ik een zeer op prijs gestelde aardige voorlichting genoot, betrof de sociale positie van de vrouw. Aan heel het op treden van de dochteren Eva's in Kopenhagen is te merken, dat de meisjes en de vrouwen zeer zelfstandig zijn, bepaald nog een stuk meer dan bij ons. De werkende vrouw, het werkende meisje is er ook nog veel meer regel dan in Ne derland en naar het mij voorkwam uit wat ik hieromtrent vernam, wordt er bijv. in zaken, op kantoren, lang niet zoo veelvuldig onderscheid gemaakt tusschen de salarissen van vrouwe lijke en mannelijke werkkrachten. Het spreekt meteen voor de Deensche dames, dat zij, hoe onafhankelijk ze ook mogen wezen, in charme voor haar zusters elders geenszins onderdoen, ja, deze eer nog overtreffen, doordat ze hier wel een bijzondere frischheid van geest bezit ten en van alle aanstellerij en flauwe compli mentjes niets moeten hebben. Omtrent de hechtheid van de huwelijken hoorde ik intus- schen bedenkelijke dingen. Jammer genoeg beschik ik niet over statistische vergelijking-s- cijfers, doch het schijnt, dat in Denemarken de echtscheidingen wel zeer talrijk zijn. Doch laat ik van dit wat sombere onderwerp afstap pen om den lezer, die ook eens zijn licht in Ko penhagen zou willen opsteken, den raad te ge ven dat, als hij van de gelegenheid gebruik wil maken om tot 's nachts twee uur pret te maken, hij moet zorgen voor 12 uur binnen het betreffende restaurant of café te zijn. Na twaalven wordt n.l. niemand meer toegelaten, doch wie eenmaal binnen zijn, mogen tot 2. uur blijven en dat gebeurt dan ook. Doch ook daar na kan men nog wel verder feesten wat eveneens geschiedt te weten in hetgeen nachtclubs heet, die echter, naar wat ik er van zag. een volkomen keurig karakter hebben, zoodat men er gerust met wie ook heen kan gaan. En in het beroemde amusementspark Tlvoli, waar ik natuurlijk niet heb nagelaten o.a. te „genieten" van de duizelingwekkende sensatie-rijke Rutschbahn, viel me op. hoe men in dat park van vermaak niemand ziet rond- loopen, die te veel gedronken heeft. Zoodra n.l. een dergelijk element wordt ontdekt, pleegt men hem met zachte hand te verwijderen. Dat in dit democratische land de ministers ook uit de eenvoudigste kringen voortkomen, ligt voor de hand. De tegenwoordige minister president Stauning was oorspronkelijk siga renmaker van zijn vak. Ik trof een oud-minis ter, iemand van aanzien en die een zeer knap pen naam heeft, welke begonnen was als •schrijnwerker. Zijn kinderen kregen een voor treffelijke opvoeding en ofschoon hij zelf be halve Deensch alleen Duïtsch sprak' (hij had vroeger veel in Duitschland vertoefd), was dat met de jeugd in het gezin blijkbaar anders gesteld. Zoo leerde ik een zijner dochters ken nen, die zoowel zeer goed Engelsch als Fransch sprak en naar me bleek, bovendien zeer veel in het buitenland gereisd had. Talenkennis der Denen ^7" AN ZELF kom ik hiermee eyen op de taal- aangelegenheid. De ontwikkelde Deensche (Kopenhaagsche) burgerij doet in dat opzicht heusch voor ons niet zooveel onder. Zeer veel vuldig ontmoette ik menschen, die. evenals wij, de drie moderne telen kennen, welke trouwens ook weer evenals ten onzent op de middelbare scholen en gymnasia of lycea verplichtend zijn, met dien verstande, dat wie. de wiskun dige richting uitgaat, er slechts twee naast het Deensch hoeft té leerén. Opvallend echter was het gebrek aan talen kennis in winkels, bij chauffeurs, conducteurs en ten dfeele- zélfs ook in hotels' en restaurants zoodat men heusch niet moet gelooven, dal men er zich zoo gemakkelijk altijd met wa' Duitseh of Engelsch doorslaat. Overigens tro' het mij hoe, speciaal bij de jongeren, he' Duitseh allesbehalve geliefd is, hetgeen tei deele wel met politieke sympathieën en anti pathieën samenhangt. Duitschland is bij he gros der burgerij verre van populair, al zijn de Denen tenslotte nuchter genoeg om te be seffen, dat zij zaken met den Duitschen na buur hebben te doen, en ook, dat deze hen mi litair gemakkelijk- zou kunnen opslokken. Daarom neemt men in offieieelen kring geens zins een onvriendelijke houding tegen Duitsch land aan en tracht men daar zelfs de pers in bedwang te houden. Brrrr, over de pers kan ik in het algemeen niet veel goeds zeggen. Op een enkele uitzondering na zoeken de bladen bo venal hun kracht in sensatie, wat zoowel in den inhoud der artikelen en berichten als in de opmaak van de kranten tot uiting komt. Tot besluit nog even de opmerking, dat mede tengevolge van zware sociale lasten, die ont zaglijk hooge staatsuitgaven vergen, bij de so cialisten toch lang nog niet die bereidheid be staat voor nieuwe militaire uitgaven als men in conservatieven kring wel zou willen zien. Want voorshands willen de socialisten van ver laging der sociale uitgaven niet weten. De Deensche herbewapening is dan ook vermoede lijk nog wat verder af, dan men op het eerste gezicht of gehoor zou meenen. Dr. E. v. RAALTE. De bevolking der aarde. 2.115.800.000 zielen op 31 December 1936. Volgens het statistische jaarboek van den Volkenbond over 1937, dat juist verschenen is, werd 'de aarde op 31 December 1936 bewoond door 2.115.800.000 zielen. (Havas). BADSD PROGRAMMA VRIJDAG 15 JULI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.— VARA 10.—VPRO 10.20 VARA 12— AVRO 4— VARA 7.30 VPRO 9— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding. 10.20 Gi-amofoonmuziek. 11,Declamatie 11.20 Orgelspel 12,Gramo foonmuziek 12.30 Het Kiocas Lajos-orkest en gramofoonmuziek. 2.Muzikale causerie met gramofoonmuziek 2.45 Lyra-Trïo, solist en gra mofoonmuziek 4.Orgelspelengramofoon muziek 5.— Voor dé kinderen. 5.30 Gramo foonmuziek 6.— Ésmeralda-septet 6.30 Poli tiek radiojournaal 6.50 Gramofoonmuziek 7.00 Economisch overzicht. 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Zeeuwsch-Vlaande ren, een landbouwstreek". 8.Cello en piano ~.30 Causerie „De schoone verbondenheid". VARA-Orkest 9.45 Declamatie 10.De Ramblers. 10.30 Berichten ANP. 10,40 Avond wijding. 11.Fantasia 11.30 Jazzmuziek (Gr.- pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 301,5 M. Algemeen programma, verzorgd doos de NCRV Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (Om 9.30 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.— Gramofoonmuziek 11.15 Zang en pianobegeleiding en gramofoon muziek. 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmu ziek 12.45 Ensemble v. d. Horst en gramofoon muziek 2.30 Christelijke Lectuur 3.Gramo foonmuziek. 3.30 Haagsehe Trio en gramofoon muziek 5.Gramofoonmuziek 5.30 Orgelspel 6.30 Voor tutnliefhebbers. 7.00 Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45—8.00 Reportage 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-Ber. 8.16 Arn- hemsche Orkestvereeniging. 9.Causerie „De Javaan, zijn dorp en zijn huis". 9.30 Vervolg concert (Om 10.Berichten ANP) 10.30 Gra mofoonmuziek. 10.45 Causerie over het red den van drenkelingen 11— Gramofoonmuziek Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWÏCH, 1500 M. 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Orgelspel 12.40 Henry Hall en zijn orkest 1.15 Declamatie 1.35 Het Quinton-strijkkwartet 2.20 Troise's Banjo- orkest 3.05 F'ianovoordracht 3.35 Militair or kest en doedelzakensemble 4.3/ Sportreportage 5.05 Causerie Animal snap" 5.20 Wynford Reynolds' Octet. 6.05 Sportreportage. 6.20 Be richten 6.50 Parlementair overzicht. 7.05 Gra mofoonmuziek 7.40 Het Alfredo Campoli-Trio 8.05 Orgelspel 8.35 Radiotooneel 9,20 Radio- tooneel met muziek 10.05 Causerie „Up. against it". 10.20 Berichten 10.45 M. Brearley's orkest. 11.25 Michael Flome en zijn B'and 11.50.12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS. 1648 M. 8.10, 8.559.05, 10.10 en 12.35 Gramofoon muziek 1.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 en 4.35 Gramofoonmuziek 5.20 Pianovoordracht 7.20 Zang 8.35 Gramofoonmuziek 8.50 Radio- topheel10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 en 8.50 Tentoon stellingsorkest12.20 Robert Gaden's orkest 2.30 Populair concert 3.50 Gramofoonmuziek 4.20 Zoppoter Kurorkest en Schupo-orkest 6.20 Solistenconcert 7.20 Zangvereeriiging Ober- hausen, en. soliste 8.Gramofoonmuziek 8.30 Stedelijk Orkest Osnabrück. 9.35 Rijkszen ding „Voor Duitschers in den vreemde". 10.35 Cabaretprogramma 11.20 Stedelijk Orkest Gel- senkirchen 12.203.20 Militaire orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om roeporkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Trio Ebbecke 6.20, 6.50 en 8.20 Gramofoonmu ziek. 8.35 Radiotooneel 9.20 Hendrik Diels' orkest 11.00.11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.cn 1.30 José Schnyders' orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Harmonicavoordvacht 5.50 Zang 6.05 en 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Luc Dar- cy's orkest 9.35 Gramofoonmuziek 10.3011.20 G ramof oonmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Stepani-orkest en solisten 8.20 Berich ten. 8.30 Radiotooneel 9.20 Gramofoonmuziek 9.35. Zie keu-len 10.20 Berichten 10.40 Sport reportage 11.05 Berichten 11.20 Gramofoon muziek 12,20—2.20 Zie Keulen (1.15—1.28 Tijd sein)..

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6