GARAGE RABO de Tmt de haute GROOT IS ONZE COLLECTIE MODERNE BRIL -MONTUREN OPTICIEt STIE^S V R TT D A r. 15 jut I 1938 H A A KT.E M'S D A G B t A D ir ZWEMMEN. Heeft de schoolslag geen reden van beslaan meer? Antwoord: zeer zeker! De heer A. J. Meijerink schrijft ons: De heer E. G. Drigny, bestuurslid van de F.I.N.A., kwalificeert den schoolslag niet alleen als langzame slag (wat juist is) maar beweert ook dat deze zwemwijze geen reden van be staan meer heeft tegenwoordig, nu de snellere crawlslag meer wordt gezwommen. Ls snelheid echter alles? In dezen gedachtengang voort gaande zou men ook alle fietsen, motorrijwie len, auto's en ook een groot aantal vlieg machines moeten afschaffen omdat tal van deze voertuigen het afleggen in snelheid bij de „Lockheed", die een reisje om de wereld in recordtijd gemaakt heeft. Neen, we letten niet alleen op snelheid; ook andere factoren komen in aanmerking. De schoolslag is de slag voor de zwemmende redders, omdat deze slag (en deze slag vrijwel alleen) gelegenheid biedt, steeds het oog te richten op een drenke ling, wat altijd noodig is. daar steeds de kans van wegzinken bestaat. Het zwemmend red den van een menschenleven is de kroon van de zwemkunst! De crawlslag is niet voor zwemmend redden geschikt, ook al niet, omdat wij niet in een te snel tempo naar een slachtoffer mogen toe- zwemmen, omdat het vervoer van een dren keling vaak veel eischt van het uithoudings vermogen van een redder; er moeten dus Sachten gespaard worden. Zou de schoolslag t het wedstrijd wezen verdwijnen dan ver mindert natuurlijk ook het aantal goede schoolslagzwemmers, wat voor drenkelingen wel eens fatale gevolgen zou kunnen hebben HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Zaterdag: le klasse Ajax IBlauw Wit I. 2e klasse Blauw Wit IIH.H.C. II. Zeeburgia—R.C.H. II. D.W.S.—Haarlem II. 8e klasse E.D.O. IIISchoten II. KinheimE.H.S. R.C.H. IV—Schoten Hl. Zondag: Buiten de competitie: Haarlem IGen. Motors Baseball Club Antwerpen. le klasse H.H.C. I—E.D.O. I. R.C.H. I—V.V.G.A. I. 2e klasse A.F.C. I—E.D.O. II. Schoten IQuick. Se klasse E.D.O. IV—R.C.H. III. T.H.B. I—H.H.C. III. Woensdag: 8e klasse T.H.B. II—E.D.O. V. Zoo langzamerhand begint in de eerste klasse elke wedstrijd belangrijk te worden. Deze week is dat met alle drie eerste klasse wedstrijden het geval. Met AjaxBlauw Wit is dat zoo doordat Ajax een der weinige negen tallen is, in staat om Blauw Wit een nederlaag toe te brengen. Voor de bezetting van de bo venste plaats is dat van belang, daar door een nederlaag van Blauw Wit de wat gezakte pa pieren van E.D.O. en Haarlem onmiddellijk gaan rijzen. Zondagmorgen wordt in het^Heemsteedsche sportpark gestreden door de twee negentallen, die op dit oogenblik het meest voor de onder ste plaats in aanmerking komen. R.C.H en V.V.G.A. Nu staat R.C.H. met één gespeelden wedstrijd meer één punt boven V.V.G.A. Ver liest R.C.H. dan zal de Racing één punt min der dan V.V.G.A. hebben. De vorige ontmoe ting eindigde in een overwinning der Sport parkbewoners, zij het met een verschil van één run. Het lijkt ons echter dat de ambtenaren in de laatste weken beter zijn gaan spelen en naar onze meening zal R.C.H. geducht moe ten oppassen. Verleden week won Ajax pas in de laatste innings! Ook H.H.C. vecht tegen de onderste plaats. En waar de tegenpartij E.D.O. is. is de kans dat H.H.C. Zondag een stapje naar beneden doet, lang niet denkbeeldig. Na de overwin ning op Haarlem trekt E.D.O. natuurlijk met nieuwen moed ten strijde en we vreezen dat H.H.C. daarvan het slachtoffer worden zal. De aandacht zij er op gevestigd dat H.H.C. in afwijking van de gewoonte Zondag morgen speelt, daar Haarlem des middags tegen Ant werpen speelt. Ook de tweede klasse-ontmoeting A.F.C. I— E.D.O. n is van belang. A.F.C. staat n.l. num mer één en E.D.O. II nummer twee op de rang lijst. Tot nu toe heeft A.F.C. alle wedstrijden gewonnen,o.a. E.D.O, IIA.F.C. Slaagt E.D.O. II er Zondag niet in A.F.C. een nederlaag toe te brengen, dan is het te voorspellen dat A.F.C. ongeslagen het kampioenschap der tweede klasse A gaat behalen. Ook voor de tweede klasse B staat een be langrijke wedstrijd op het programma, n.l. Schoten IQuick, die Zondagmorgen aan den Vergierdeweg plaats vindt. Schoten bezet op 't oogenblik de eerste plaats, maar als Quick wint zakt Schoten een sport daar Quick dan nummer een wordt. En daar Haarlem II Za terdagmiddag natuurlijk van D.W.S. wint komen Haarlem II en Schoten dan gelijk te staan. We achten Schoten echter wel in staat de overwinning te behalen. Dan zakt Quick naar de derde plaats en neemt Haarlem II de tweede in. Extra aandacht verdient de door Haarlem I Zondagmiddag in het Noorder Sportpark te spelen wedstrijd tegen de G.M.B.C. uit Ant werpen. In het nummer van Zaterdag komen wij daar op terug. KORFBAL CHRIST. KORFBALBOND. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris C. van Huis, Van Raep- horststraat no. 35, Overveen. Onder OnsHaarlem combinatie 5—7. 30 Juli—3 Augustus vacantie. Wie gaa t er mee? Allemaal natuurlij-k. Hebt ge uw va cantie niet op dein datum, probeert 't dan te krijgen. We hebben dit jaar het plaatsje Putten op de Veluwe uitgekozen, waar we een kamphuis gehuurd hebben. Er zijn reeds in de 20 jon gens cn meisjes ingeschreven. Dus doet uw best. vraagt vriend of vriendin of ze ook mee willen; het zal een mooie vacantie worden. HENGELEN. VISCHCLUB „BACA" Bovengenoemde vereeniging hield haar ze venden wedstrijd tevens wisselbeker- en kas- wedstrijd in de Leidschevaart Groene rak. Er werd gevischt op bovenmaatsche witvisch. De vangst was matig. De wlsselbeker, die dit maal om de me^te bovenmaatsche ging, en In het bezit was van den heer H. Lenaarts, werd door loting gewonnen door den heer P. Berghuis. Na afloop was de stand als volgt: le prijs grootste 25 c.M. M. J. Helmer; 2e pr. P. Berghuis; 3e pr, H. Lenaarts; 4e pr. L. Loch_ mans met extra prijs voor het laatste vischje; 5e pr. Cops; 6e pr. J. Pezy; 7e pr. W. Snieder; 8e pr. Vermeulen; 9e pr. Chr. Schouten; lQe pr. J. van de Gevel; lie pr. G. Gerritsen. De prijzen, die bestonden uit levensmiddelen, werden met hartelijken bewoordingen dooi den voorzitter aan den waterkant uitgereikt. Ook de controleur de heer C. J. Verdam die bij eiken wedstrijd trouw aanwezig is en zijn taak uitstekend weet te vervullen, kreeg een extra prijs. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTAND- MARSCHEN. Uit Nijmegen: Van officieele zijde is mee gedeeld, dat het aantal inschrijvingen voor de internationale vierdaagsche afstandmar- schen, welke van 26 tot en met 29 Juli a.s. in den omtrek van Nijmegen zullen worden gehouden, thans 4700 bedraagt, 200 meer dus dan het vorig jaar. Men rekent erop. dat dit getal nog grooter zal worden, daar inschrij ving tegen verhoogd inschrijfgeld nog moge lijk is. Duitschland is met 40 wandelaars het sterkst vertegenwoordigd, daarna komen Engeland met 26 personen. Frankrijk met 6. Denemarken met 5 en Zwitserland met 5 wandelaars. Ook een Belg loopt mee. Verder 700 dames HONKBAL. SCHOTEN—QUICK Zondag a.s. heeft op het Schoten-terrein nlaats de wedstrijd Schoten--Quick, die zal beslissen, welke ploeg No. 1 zal blijven Scho ten heeft een punt voorsprong op den oud- lste-klasser en zal alles in het werk stellen kampioen te worden. Het begint te 10 uur. GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S v. zelfrijders (zonder chauffeur) 9 p. dag, week, maand en langer Onze wagens zijn AllRisk verze kerd en voorzien van triptiek. Uitsluitend modellen 1937 en 1938 (Adv. Ingez. MedJ AUTOMOBnJSME. CLUBTOCHT VAN DE K.N.A.C. NAAR GRONINGEN. Voor de Provincietocht van de K.N.A.C. naar Groningen blijkt een bijzonder groote belang stelling te bestaan. Ongeveer honderd leden van de Automobiel Club zullen de reis. welke op 15 en 16 Juli,as. wordt gehouden, medemaken. Dat de belangstelling zoo groot is behoeft geen verwondering te wekken, want het pro gramma is aantrekkelijk, terwijl het land schap en bezienswaardigheden van de Provin cie Groningen er het hunne toe zullen bij dragen om den tocht tot een succes te maken. De deelnemers zullen op Vrijdag te half één in Ter Apel samenkomen om aldaar gemeen schappelijk de lunch te gebruiken. Na een tocht door de veenkoloniën worden de tocht- genooten door den heer A. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren op diens buiten Fraeylemaborg voor een thee ont vangen; ook staat een avondontvangst door den Commissaris der Koningin in Groningen mr. J. Linthorst Homan en diens echtgenoote op het programma. Den volgenden dag rijden de automobilisten door West- en Noord-Groningen, waarbij o.m. een bezoek wordt gebracht aan een Groning- sche boerderij. De koffiemaaltijd zal op het aloude Menkemaborg worden genuttigd. Na afloop hiervan zullen de deelnemers uiteen gaan. Het belooft een bijzonder belangwekkende tocht te worden, waardoor de K.N.A.C. het hare hoopt te hebben bijgedragen om de ,Kent uw eigen land"-leuze tot meer dan een leus te maken. CRICKET IN ENGELAND. GENTLEMEN—PLAYERS. Nadat de Players Woensdagavond door Far- nes de wickets' van Edrich en Price voor 0 runs verloren hadden, waren het Hutton en Paynter die Donderdagmorgen op het bowlen van J. W. A. Stephenson, Fames en F. R. Brown tot 58 kwamen, op welk totaal de left hander Paynter op Stephenson's bowlen door Gibb achter het wicket voor 36 gevangen werd. Hutton speelde de beste innings voor de Players. Met Hardstoff samen kwam de 100 op het bord, doch het batten kwam tenslotte niet boven den aanval uit. Op 115 ging Hardstaff b. Farnes voor 25 en 4 runs later nam Farnes (l.b.w.) ook Mutton's wicket voor een uitste kende 82. Frank Woolley de captain der Players, wiens laatste groote wedstrijd dit is. begon onder een machtig applaus zijn weg naar het wicket. Farnes bleek wel zeer vele moeilijkheden voor de batsmen op te leveren, althans verder dan tot 218 runs kwamen de Players niet. Farnes veroverde in 21 overs 8 wickets voor 43 runs. Hoewel de gentlemen een voorsprong van 193 runs op de 1ste innings verkregen hadden, ging Hammond voor de tweede maal batten om te trachten snel zijn voorsprong te ver- grooten. om op den derden dag de beste kan sen op een overwinning te behouden. P. A. Gibb en B. O. Allen waren evenwel weer spoedig gescheiden, doordat Allen door Pollard gebowld werd. Gibb ging op 36 c. en b. Smith Wyatt en Hammond voegden 50 runs aan het totaal toe. alvorens Wyatt voor 34 door Smith op Smailes gevangen werd. Bartlett scoorde ditmaal slechts 1 run, hij werd door Compton gevangen. Brown werd door Smailes gebowld en 6 wickets waren neer voor 120 runs. Hammond 38*. De stand van de overige wedstrijden luidt: Kent 429 en 142—0 tegen Essex 350 <T. N Pearce 137 Yorkshire 4355 (gesl.) Sut- cliffe 104.. (Mitchell 133) tegen Northants 196 en 291. Surrey 436 (Whitfield 138) tegen Hampshire 218 en 421. Warwickshire 179 en 118 verliest met innings van de Australiërs 3908 (gesl.) iBradman 135. Brown 101). Hollies nam 5 wickets voor 130, Leicestershire 175 tegen Notts 167 en 164—4, Sussex 4149 (gesl.) tegen Gloucestershire 207 en 1185. Worcestershire 203 en 21 tegen Derbyshire 250. regen. In den wedstrijd LancashireSomerse' kon op den tweeden dag wegens regen niet ge speeld worden. VOETBAL. KENNEMERS—STORMVOGELS. Zondagavond a.s. spelen Kennemers en Stormvogels een liefdadigheidswedstrijd in het Beverwijksche Sportpark. VAN DER GRIENDT NAAR „WOERDEN". Naar ons uit de off. mededeelingen van den K.N.V.B. bleek, heeft de V.S.V.-er Van der Griendt, die vele malen ook voor het Haar- lemsch Elftal uitkwam, doch wien het spelen den laatsten tijd wegens een spierblessure on mogelijk was, overschrijving gevraagd naar ..Woerden" in welke gelijknamige plaats hij thans woont. VERVAECKE WINT DE ACHTSTE éTAPPE EN DE GELE TRUI. Schulte en Van Nek geven den strijd op. Uit Luchon: De eerste Pyreneeën-étappe is achter den rug en heeft de omwenteling in het klassement gebracht, welke men ook ver wacht had. Op deze achtste étappe van Pau naar Luchon over een afstand van 193 K.M., heb ben de klimmers hun talenten kunnen ont plooien; de favorieten, die tot nu toe op de vlakke gedeelten eigenlijk zoo een beetje ach teraf bleven, hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om te toonen, dat zij ook wer kelijk favorieten zijn. Daar was in de eerste plaats de Italiaan Bartali. Op de eerste drie toppen was hij steeds de eerste; alleen door een val bij de afdaling van den Aspin is hem de zege in deze étappe ontgaan en tevens het leiderschap in het algemeen klassement. De Belgen Vervaecke en Vissers konden hem inhalen en toen was de overwinning voor België niet meer in gevaar. Donderdagmorgen vertrokken de renners onder fraai weer welgemoed. Over een af stand van 17 K.M. moesten de renners naar den 1748 M. hoogen top van den Aubisque klimmen. In Pau reeds kregen de renners moeilijkheden, doordat aan de wegen, waar over zij reden, voor een gedeelte werkzaam heden moesten worden verricht. Aanvanke lijk zag men den drager van de gele trui, Le- ducq, bij de bestijging in de voorste gelede ren, maar door valpartijen konden Bartali Vissers en Cosson langzaam maar zeker op rukken. Ook Vervaecke voegde zich bij hen. Bartali bleek prachtig in „klimvorm" te zijn hij liep onweerstaanbaar uit en nam 20 se conden voorsprong. Steeds grooter werd het verschil en eindelijk bereikte hij als eerste den top met 40 seconden voorsprong op Vis sers. Bij de afdaling echter werd Bartali weer door een groep van tien renners ingehaald, die in duizelingwekkende vaart door de scherpe boch.en suisden. Sylver Maes viel v/eer en geraakte achter. Nauwelijks waren de renners beneden, of nu kwam de 2122 M. hooge Tourmalet aan de beurt. Gianello, Bartali, Vissers, Disseaux en Vervaecke gingen het eerste er tusschen uit; weer bleek Bartali de beste klimmer. Hij nam een flinken voorsprong, maar toen liet Vis sers schitterend werk zien en haalde zijn achterstand tot op 15 seconden in. Weer was Bartali het eerst op den top. Bij de afdaling kwamen de renners weer bij den Italiaan, maar deze deed op den „col" d'Aspin hetzelfde, wat hij op de andere bergen had gedaan. Hij was weer het eerst boven met een ruimen voorsprong. Maar bij de razendsnelle daling had Bartali het onge luk in een bocht een zijner wielen te breken, terwijl hijzelf met een geweldigen smak op den weg terecht kwam. Voordat de schade aan man en rijwiel hersteld was, hadden Vervaecke en Vissers van hun achterstand een voorsprong gemaakt, een voorsprong, dien zij niet meer afstonden. Bartali zette de vluchtelingen achterna, maar die waren de Peyresourde (1545) M.) al op en bereikten met een voorsprong van bijna een minuut Luchon. In den eindspurt liet Vissers, met het oog op de minuut tijd- vergoeding, zijn landgenoot Vervaecke zon der strijd winnen, zoodat Vervaecke tevens leider werd in het algemeen .klassement. De Nederlandsche rijders, uitgezonderd dan Middelkamp en Van Schendel, hebben met de grimmige, ijzige Pyreneeën-toppen kennis ge maakt en deze kennismaking is niet meege vallen. Schulte en Piet van Nek kwamen na sluiting van de controle te Luchon aan en waren daarmede uitgeschakeld. Het beste reed Hellemons, die een inderdaad zeer goe de prestatie leverde, door als 29ste binnen te komen, waarbij hij talrijke internationaal vermaarde renners achter zich heeft gelaten. Niettemin bedroeg zijn achterstand op den winnaar bijna een half uur. Van Schendel en Middelkamp werden beide op de 7öste plaats geklasseerd met bijna 39 minuten achterstand op Vervaecke en Vissers, terwijl Dominicus nog drie minuten daarna als een der laatsten binnenkwam. Heden is het een rustdag te Luchon. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Vervaecke (België) 50 uur 17 min. 37 sec.: 2. Bartali (Italië) 50 uur 19 min. 55 sec.; 3. Goasmat (Frankrijk) 50 uur 22 min. 46 sec.; 4. Vissers (België) 50 uur 23 min. 19 sec.; 5. Cosson (Frankrijk) 50 uur 26 min. 54 sec.; 6. Disseaux (België) 50 uur 27 min. 50 sec.; 7. Gianello (Frankrijk) 50 uur 32 min. 54 sec.; 8. Speicher (Frankrijk) 50 uur 33 min. 2 sec.; 9. M. Clemens (Luxemburg) 50 uur 33 min. 8 sec.; 10. Mallet (Frankrijk) 50 uur 34 min. 58 sec.; 54. Middelkamp 51 uur 2 min. 45 sec.; 58. Van Schendel 51 uur 5 min. 56 sec.; 72 Hellemons 51 uur 24 min. 21 sec.; 82 Domini cus 51 uur 43 min. 59 sec. Ook Dominicus uitgeschakeld Uit Luchon: De koerscommissarissen heb ben Donderdagavond besloten om zeven ren ners, die meer dan een uur en 20 minuten achterstand hebben in het algemeen klasse ment, van verdere deelneming uit te sluiten Hieronder bevindt zich ook onze landgenoot Dominicus, zoodat dus na deze eerste étappe in de Pyreneeën de Nederlandsche ploeg ge halveerd is en thans nog bestaat uit Middel kamp, Van Schendel en Hellemons. OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE SPELEN 1940. Uit Tokio! Naar wij vernemen zal de mi nister van openbaar welzijn te Tokio, onder wiens departement ook sport ressorteert, niet toestaan, dat Japansche athleten zullen deel nemen aan de Spelen der Twaalfde Olympiade in 1940, waar die ook mogen worden gehouden. In plaats hiervan heeft de minister het plan opgevat, om ter gelegenheid van het 2000- Jarig bestaan der Japansche dynastie natio nale spelen in Tokio te organisereen. Uit New-York wordt gemeld, dat Grover Wahlen, de president van de wereldtentoon stelling te New-York, medegedeeld heeft, zich onmiddellijk in verbinding te zullen stellen met het Amerikaansch Olympisch Comité, om de mogelijkheid te onderzoeken de Olympische Spelen in 1940 op het tentoonstellingsterrein te doen houden. Het bericht, dat Japan van de organisatie der Spelen in 1940 afziet, heeft, zooals wel te verwachten was. in Finland verheugenden weerklank gevonden. Onmiddellijk kwamen te Helsingfors de bladen met extra edities uit, welke in ommezien van de hand waren. Ernst Krogius, de vertegenwoordiger van Finland in het Internationaal Olympisch Co mité, heeft verklaard, dat Finland zeer wel in de gelegenheid verkeert, om de Spelen in 1940 te organiseeren. Urho Kekkonen, de Finsche minister van binnenlandsche zaken en voorzitter van den Finschen Spo#tbond, verklaarde, dat Helsing fors zoowel voor 1940 als 1944 bereid zou zijn, de Spelen te doen houden. Natuurlijk zou men die in 1944 beter kunnen voorbereiden. Thomas Fearnley, de leider van de Noorsche wintersport, verklaarde aan een vertegen woordiger van het A.N.P., dat Oslo al het mo gelijke zal doen, om. volgens de traditie, de Winterspelen in 1940 te doen organiseeren. Oslo is hiertoe zeker in staat. Het oordeel van baron Schimmelpenninck van der Oye. De president van het Nederlandsch Olym pisch Comité, mr. A. baron Schimmelpenni.vk van der Oye, deelde ons mede, geenszins ver rast te zijn, dat Japan afstand van de Olym pische Spelen had gedaan. In welke stad de Spelen 1940 uilen plaats vinden, zal binnen korten termijn wel door het I.O.C. beslist worden. In ieder geval zal de reis voor een eventueel uit te zenden ploeg naar Nederland wel niet zoo ver zijn. als naar Tokio. Het aan tal Nederlandsche athleten, dat in 1940 uitge zonden zal worden, kant uit den aard der zaak nu uitgebreid worden. Het bestuur van het N.O.C. zal zich, zoodra defitief bekend is, waar de Spelen in 1940 zullen worden ge houden, de nieuwe stituatie onmiddellijk on der het oog zien en zijn maatregelen treffen. De Japansche pers over het afzien der Olympische Spelen. De Japansche bladen leveren uitvoerig com mentaar op het besluit van Japan, om af te zien van de organisatie der Olympische S len in 1940. Algemeen is men van meening, dat de geheele kracht van het Japansche volk ge richt moet zijn op den oorlog tegen China. Ook met het oog op de grondstoffen moeten alle reserve-voorraden voor den oorlog wor den bestemd, daar Japan voor de Olympische Spelen alleen reeds twintig duizend ton ij zei- zou hebben noodig gehad. PAARDENSPORT. HET INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Op den eersten avond van het vierdaagsche internationaal conoours-hippique te Amster dam heeft luitenant Greter, die met „Carina" als laatste deelnemer in het- zware springcon cours uitkwam, de beste prestatie geleverd. Uit een sterk bezet internationaal veld met een foutloos parcours en den snelsten tijd. 1 min. 16 4. 5 sec., werd luitenant Greter eerste. In het springconcours a werd het een Ier- sche zege. Capt. Ahern maakte met ..Glenda- lough" 0 fouten en den snelsten tijd van den dag. 1 min. 15 sec. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Olympische Stadionprijs a: voor paarden, die noch 2 eerste prijzen, noch f 500 hebben gewonnen in binnen- of buitenland. 1 Capt. Ahern (Ierland) met „Glendalough" 0 fouten. Tijd 1 min. 15 sec. 2 Capt. Lewis (Ierland) met „Gleannie Aondroma" 0 ft 1 min. 22 sec. Kapt. Nijnatten (Nederland) met „Flou- Flou'' 0 ft. 1 min. 25 4/5 sec. Concours eenspannen open klasse: 1 J. H Alta (Oudemirdum) met „Dainty Lady". 2 H F. Bultman (Heemstede) met .Bingley Victor" 3 Mevrouw Velstra-Palsma (Marssum) met ..Gelria". Concours tweespannen open klasse: 1 R. K. Velstra (Marssum) met .Piet" en „Lucas". 2 H. F. Bultman (Heemstede) met „Bingley Victor" en „Capenor Victor". 3 G. J. Poerink (Enschedé) met „Fiery Cros" en Firing Bell". Olympische Stadionprijs b: voor alle paar den, die niet onder a vallen: 1 Luit. Greter (Nederland) met „Carina" 0 ft tijd 1 min 16 4/5 sec. 2 Ritm. K. Hasse (Duitschland) met „Gol- dammer" 0 ft. tijd 1 min. 17 2 5 sec. 3 Oblt. Brinckmann (Duitschland) met „Ba ron 4" 0 ft. tijd 1 min. 18 3/5 sec. GIERSTRAAT 27. Lever. a. Z.fondsen. (Adv ingez Mea.i i)CONTROLEPLAATSEN 8f ETAPPE 14 JULI 193 KM. HET EERSTE BERGTRAJECT HAUTES PYRENEES 5AINTE-MARIE- COLW /V— CAUPAN tonale W%SL'>-'sm ,ir v'-w 2122 «38 V:; I545LUCHOI COL CE PEYRESOURDE «v. |n ÏÏ1teen"ET1N|;M« T^ant Die '3 I SBSÖT= riOJialU.153 Rijwielen vanaf 23.50 Kinderrijwielen 18.75 Tandems met 3 versn. te huur (Adv. Ingez. MedJ Plan van uitbreiding voor <lc gemeente Yelsen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis: I. dat door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie bij hun besluit van 6 Juli 1938. no. 95, goedkeuring is gehecht aan het plan van uit breiding voor een gedeelte der gemeente Velsen, liggende aan den Hagelingerweg. den Driehuizerkerkweg en de Schaepmanlaan te Driehuis, aanwijzende de bestemming van den in dat plan begrepen grond in onderdeden, met de daarbij behoorende bebouwingsvoor schriften. zooals dat plan en die bebouwings- voorschriften zijn vastgesteld bij Raadsbesluit van 15 Maart 1938 no. 9; II. dat het bovenbedoelde plan. in uitvoerige kaarten, en de bebouwingsvoorschriften ter gemeentesecretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter inzage liggen. DE BEMANNING KAARTTE! Dezer dagen liep de Belgische trawler San ta Maria te Esbjerg binnen voor het inroe pen van geneeskundige hulp voor een zieken opvarende. Toen het schip weer wilde ver trekken liep het in de Buitenhaven aar. den grond. De bemanning wilde geen sleepboot aannemen en liever het hooge water afwach ten. Inmiddels zou men den tijd dooden met een spelletje kaart. Dit was zoo gezellig, dat men alles vergat en geen erg er in had. dat de vloed kwam doorzetten. Door het schrille fluiten van een stoomschip werd men op merkzaam en vloog aan dek. Daar bemerkte men, dat het schip uit zich zelf was vlotge- komen en nu ronddreef met groot gevaar in aanvaring te komen met den polltiekruiser Beskytteren. Daar had men het gevaar even wel gemerkt en door aan de fiuit te trekken de bemanning op dek weten te krijgen. IVTEZtMEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt dg Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj met geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vacantie en huiswerk. Gachte redactie, Met belangstelling las ik de ingezonden stukken over bovengenoemd onderwerp. Zooals altijd ligt ook hier de waarheid in het midden. .Acht weken vacantie is m.i. veel te lang; de kinderen rusten in vier weken net zoo goed uit als in acht weken. Zeker hun geest is vermoeid, maar die lange vacanties hebben dit groote nadeel, dat de kinderen heelemaal uit hun gewone doen komen. Als de kinderen korter vacantie hadden, zou de leerstof, die verwerkt moet worden over langeren tijd kunnen worden verdeeld. Ge volg: minder gejaag en allicht minder huis werk. Dat de onderwijzers ook behoefte hebben aan vacantie, kan ik me heel goed begrijpen, maar mijnheer de onderwijzer er zijn heel veel menschen, die eveneens geestelijk vermoeid zijn, maar die geen acht weken doch hoog stens twee of drie weken, ja zelfs nog korter vacantie hebben. En dan tenslotte nog over het aantal uren dat een onderwijzer per dag werkt. Hoe u van 5 uren, 10 a 12 uren kunt maken, begrijp ik niet. Als het waar is, dat een onderwijzer ge middeld 10 a 12 uur per dag werkt, hoe is het dan mogelijk, dat onderwijzers en leeraren zooveel bijlessen kunnen geven? Daarvoor zou hun de tijcbtoch ontbreken, als ze 10 a 12 uur per dag voor de school zouden werken. Er zijn onderwijzers en leeraren, die er haast een salaris bijverdienen met het geven van privaatlessen en dat in dezen tijd, terwijl er zooveel collega's van hen werkloos zijn en niets kunnen verdienen. Ik hoop dat dit laatste punt eens onder de aandacht komt van de betrokken auto riteiten. want de één dubbele verdiensten en de anders niets, dat is geen verhouding in de maatschappij. Met dank voor de plaatsing, EEN MOEDER. HAARLEM ONTSIERD. Geachte redactie. Nu alles in het werk gesteld wordt Haarlem zoo aantrekkelijk mogelijk te maken voor vreemdelingen is er vergunning verleend voor het plaatsen van een kermistent (Nougat- kraam) in het midden van de stad (Kruisweg), zoodat de aardige doorkijk op de Parklaan ge heel wordt weggenomen En dat voor enkele guldens staangeld die in de gemeentekas ko men! Zoo wordt een der fraaiste punten van onze mooie stad opgeofferd. Dit.is niet goed te praten. Ik geloof zeker de tolk van duizenden stadgenooten te zijn. wanneer ik vraag maat regelen te nemen om deze ontsiering dadelijk te doen verdwijnen. Met dank voor de plaatsing. J. C. J, S.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11