3 AKK E i a Melkhandelaren VRIJDAG 15 TUi: I 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 EXAMENS. Overgangsexamen Middelbare School voor Meisjes te Bloemen- daal 't Kopje. Bevorderd van IV naar V.: I. de Beaufort. M. Bierens de Haan, S. Bie- rens de Haan, T. Delbrück, E. de Flines, W. Geel, J. Groenevelt, A. ter Haar Romenv, N Hagedorn.. E. Heinsius, S. Henny, N. Hoog land. B. Kalis, N. Kohier, T van Leer, D. van der Plaat. R. Schuller. G. van Thiel, W. de Voogt, vakleerling, P. van Wezel. N. Willink. N. de Wit. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van III A naar IV: T. van Beeck Vollenhoven. N. Crommelin. J. Dyserinck, L. de Flines, I. de Groot, K. Halbertsma (toehoorderes). M. van 't Hooft. D Horrocks. E. Laan. M. de Lestrieux Hen- drichs, D. Memelink, A. Muller, R van de Poll, C. van Randwyck, D. Reigersman en M. Reynders. Niet bevorderd één leerlinge. Van III B naar IV: D. Adriani, G. Bakker. L. Bentinck, T. Branat, N. de Breuk. M. Groenevelt (vak- leerl.), H. Hoogland. N. Kramer, D. Limburg. E. von Magius, J. Mellema, J. Posthumus Meyjes, E. Naessens, A. Nyiand. N. Roc, W. Schoen, M. Schor. M. Semplonius, N. Straa- kenbroek en M. Vink. Niet bevorderd geen. Va nu II naar III: M. Aberson, H. de Breuk, I. Holdert, L. J&cg, E. Kerkhoven, W. Kloppenburg. H. Kolk- meyer, A. Kruyshoop, E. Sluyterman, C. Smits. E. Talsma, L. van der Veen, G. Veninga, G Wiilemsen en M. von Winning. Niet bevorderd 5 leerl. Van I naar II: G. van Beusekom. T. van den Broek. L. Cohen, F. van Dam. E. Delbrück, A. Fabius, T. Glerum, M. Janssen. G. Kal, H. von Magius ivakleerl.), W. van Marken. E. van der Plaat, K. Semplonius, L. Stoop, A Suyk, A. Swaan, M. Tameling, M. Unger, T. de Vries, N. van Weezei en J. Willemsen. Niet bevorderd 3 leerl. Eindexamens. Van de Midd. School voor Meisjes 't Kopje deden 20 candidaten eindexamen. Geslaagd de dames: T. Adriani, E. v. Arkel, R. Beels, W. Hagedorn. T. H-ijmans, N. Koenigs, C. Kutzleb, T. v d. Laan, K. Limburg, A. Mendes de Leon, E. Oudenhoven. L. Pelsky, M. v. Reenen. N. Sie- wertsz v. Reesema, M. Smidt v. Gelder, N. Stobbe, C. Toulon v. d. Koog, L. Vis, F. v. d. Vlugt, N. v. Waveren. Esperanto. Bij de Esperanto-examens van het Neder- landa Esperanto-Ekzamena Komitato zijn o.a. gesiaagd voor diploma A: uit Beverwijk: de heeren A. A M. van Leeuwen en G. Nijman. uit Bloemendaal: mevr. J. F. Croesvan Del den. uit Haarlem: de dames A. W. M. Tack, A. M. Wiggers, de heeren H. C. van Berkel. C. J. Boekmer, P. J. van Keulen, M. A. Koevoets. Voor examen B: uit Velsen-Noord: de heer J. L Groeneveld, uif Zandvoort: de heer W. ter Braake. Eindexamen 2e Gem. H. B. S. 5 j. c. B te Haarlem. Geslaagd voor het eindexamen aan de 2e H. B. S. 5 j. c, B: G. E. Bakker. M. C. Dekker, W. J. W. van Delft, J, C. van Eerden, D. Flem- ming, R. L. Groen, R. Holman, J. H. Jalvingh, P. C. de Jongh, D. Angenent. P. H. Bos, W. H. van Denderen, M. van Driel Krol, M. Figee, L. F. Halewijn, P. H. Max, H. van der Meulen, D. Oosterveld, M. C. Paar, K. Lürsen, M. C. Reichert, G. H. Romboute, O. de Ronden, W. H. Stook, H. C. Traast, H. J. Verhagen. H. W. Vrolijk. Afgewezen 3 candidaten. Het examen duurt voort. Federatie Stenografie „Groote". Bij de te Amsterdam gehouden examens van de Federatie voor Stenografie .Groote" slaag den de volgende leerlingen van Mevrouw B. Elling—Beeldman, Sparenbergstraat 37 te Haarlem: Machineschrijven: de dames J. Zijlstra. J. Steman, G. Leniger, A. M van Oord. B. Gode- froy, L. Burk en de heeren C. C. Paap en J. Faber te Haarlem. Steno Ned. 130 lg: de dames J. Zijlstra. W. Hopman G. Leniger J. Leniger. A P. Faber. A W. Witteveen. N. Dorré en L. Burk te Haar lem. Steno Engelsch 100 lg.; de dames M. Wis- kerke en A P. Faber te Haarlem. Steno Duitsch 100 lg.: de dames E. Klos te Haarlem en C. P. Esselman te Hillegom. Steno Fransch 100 lg.: Mej. S. Lemmens te Haarlem. Steno Duitsch 130 lg.: Mej. S. Lemmens te Haarlem. Christelijk Lyceum te Haarlem. Eindexamen Litterair-Economi sche Afdeeling H.B.S. met 5-j. cursus. Geëxamineerd 18 candidaten. Geslaagd de darner W. van Akkeren, M. J. Arnold, C. de Baat Doelman, L. C. de Clercq, M. G. Coevert, J. Francken. M. R. P. Koscly J. G. Radsma. J. H. de Ruiter. E. H. Sluyter, R. M. van Til en de heeren J. H. Bartman, G. Bleyenberg, G. H. van den Bos, K. Cotë. J. J. Doornbosch, A. J. van Dijk, E. H. Scheen. Toelatingsexamens Hooge Burgerschool A. Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de le klasse: Magdalena v. Altena. O. Bakhoven. Chris tina v. Beaumont. Dorry v. d. Bilt. H J. Bos. .L. Th. Bouwmeester, Christina v. Breda. J. M. Brian. Hermanna Th. C. Bückmann, Maria Bijvoets, W. Duiker. P. C. Duinker. Margaretha Dijkstra, W. v. d. Engel, Anskje Gabriel, P. A. Geldorp, C. B. Goedhart. Engelina Habich, A. Th. Heerens. Fr. Hille. E. Hommes, J. Honingh. Antonia Hooning. J. ten Hove, Olga Kamsma, Chr. Keet. Willy v. Keulen. Elisabeth Klum- per, Trijntje Kneijnsberg, E Koning. Knier tje Kooiman, H. W. Kruiswijk. Colette Lajoux. AGENDA Heden: VRIJDAG 15 JULI Frans Hals Theater: TIno Rossi in „Het ge beurde in Napels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: ..Proces met geslo ten deuren" met Olga Tsjechowa en „San Quentin". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Sonja Henie in „Happy landing" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Avontuur in Barcelo na" met Loretta Young. 2.30. 7 en 9.15 uur Spaarne Theater: „De kassier vergist zich" en „Juanita". Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 16 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags! van 3—5 en 7—9 uur. Willemina Langevcld. H. Lenterman, P. v. Lieshout,, N. C. Lindeman, H. Munniks, A. J. Nater, J. H. v. Olphen, Fr. den Otter, Wille- mien de Pater, R. B. Fr. A. Pont. Fr. Priem, W. Proper. H. M. Rol. R. Roozendaal, Chr. N. L. Raket, L. J. H. Schadee. A. Scholten, J. M v.. Schravendijk, H. Schuitemaker, J. Sevens- ma. R. Sieswerda. A. W. Smit, Lore Stern. H. Stokvis, Chr. Swartsenburg, E. J. W. v. Truijen P. H. v. Truijen. T. J.. v. Veen, Marijke Vos. Anny de Vries. H. H. Wesseling, J. H Wieland Los. R. Wildschut. J. H. Witte. Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de 3e klasse: L. v. Essen fvoorw.), W. L. Heres, en A. J. v. Prooijen (voorw.) Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de 4e klasse: H. Groeneveld. H. W. de Kleyn en J. H. Wempe. R.-K. LYCEUM HAARLEM. Toegelaten tot de eerste klas: 1938. G. Beusen, F. v. d. Bos. B. Dijkzeul. Chr. Elsenbroek. A. Hupkens, J. Kramer, H. Maane- man. K. Raats. J. Rikkers, H. v. d. Schoot, K. v. Zijl. D. Bonarius. H. Bouwman, L. Brem- mers, A. Bremmers. P. Bremmers. N. Faase, W. ten Hacken. J. v. Heusden, lg. Lindner, B. Muschter. W. Oolders, W. Brauckmann, T. de Haas. B. Loomans. F. v. Nes, H. v. Ooyen. W. Pollé. L. Vasen, T. Verhoeven, C. v. Boeckel. J. Broeken P. Jacobs, H. Kromhout, A. Lam- bregts. W. Nielen. M. v. Tongeren. A. v. d. Vos- se, W. Burg. E. v. Kuyk, J. v. Kuyk, P. Zeg waard, H. Krabbe. H. Stockmann, D. v. cl. Toorn, J. Bank, P. Rozestraten, J. Spieker man. G. Strous, P. v. d. Aer. H. Fischer, L. Krijgsman, J. Smolenaars. J. Kievits, J. Jans sen. M. v. Leeuwe, H. Nelissen. K. Wiist, E v. d, Putten. K. Lobry. E. Rebholz. H. v. Leeu wen, J. Eldering, K. Stals, H. Molenkamp, P. Franssen, J. Smit. Overgangsexamen einde van den cursus 19371938. Van klasse la bevorderd: N. Andriessen. Th. Baanstra E.v Th. v. Baar E.v., J. Baar- da. H. Botter, J. Buiting. B. Bijnsdorp, J. Bij voet, H .Dam m.l., J. v. Doorn, H. Fyen, J. Herbermann. F. Huyzer, A. Jansen, L. Lau- tenslager. J. Warger, R. Rodrigo, Her examen 1. Van klasse lb bevorderd: A. Aerts E.v., J. v. Baar, A. Bak. F. Beelen, A. Bosman, L. Bröcker, P. Driessen, H. v. Dusseldorp, J. Feitz. B. Kiphardt, G. Krabbe. B. Langemeyer. J. Lammers, R. Latte, S. Moolenaar E.v.. Ch. Nielen. L. Roozen E.v., C. Ruigrok, J. Sips. L. v d. Sluis E.v., J. de Bruyn, J. de Vries. Herexamen 1. Van Klasse lc bevorderd: H. Jansen. W. v. Montfoort, A. Nolte. H. v. Pampus, J. Paulides m.l., W Rooyers, W. de Rijk, R. Schlatmann, R. Smit, A. Spruyt E.v., Th. Stevens, F. Stuyt, J. Tielens, B. Truyens e.v., F. Veringa m.l., F. de Wildt. Van klasse 2a bevorderd: J. v. Beem. J. v. Boeckel, J. Bonarius, H. Brink,, J. v. Deurzen, G. Felix, J, Franssen, G Freriks, A. Heirman, P. Hupkens, H. van Huystee, A. v. Iersel e.v., A. Jansen m.l., H. Kerstens, P. v. d. Klugt, A. Koning ,W. v. d. Linden e.v., J. Beljon. Van klasse 2b bevorderd: K. Athmer. J. v. Baar, H. v. Baaren. B. Blom v.w., A. Bosse, M. Buschman, F. Diede- riks. J. Heilen, L. Janssens, H. v. Kaam, G. KI. Schiphorst, H. Liebregs, M. Mengelberg. C. Smit. A. Strack v. Schijndel. Van klasse 2c bevorderd: P. v. Koningsbergen e.v. Th. v. d, Mey m.l J. Peeperkorn, C. Reickert, F. Roozenkrans, voorw. H. Roozen m.l. P. Scheefhals e.v.. W. Smits voorw. P. Spierenburg m.l., J. Spook, S. Suiker P. Theelen. J. Theunis m.l., H. v. d Weiden, J. Weterman e.v., P. Witteman m.l. L. Wüst, H. Wynne voorw. Th. Zethof voorw. S. Overdijk, C. Merkx. Her-examen 1. Van klasse 3a. bevorderd: H. Bak, S. Balm, H. Belle, C. v. d Bergh, J. Boer, G. Dobbe. J. Dijkman m. 1., Ch. Edelhauser. W. de Graaf, A. Koelen, F. Lange, A. Langemeyer, E. Mod derman, Th. v. Tongeren v.w., P. Vink, A. Meesters. Herexamen: 3. Van klasse 3b. bevorderd: B. Bosse, J. Duyn- stee, P. v. Haeff. H. Hamm, H. Horeman. O. Kranendonk. J. Mensink. K. Mol. R. Rikkers, J. Steenman, M. v. d. Weyer, Th. Wubbe. Her examen: 3. Van klasse 4 H.B.S. B bevorderd: L. Baaten, C. Bastiaenen, E. Bilars, Th. Bosse, M. Delhez, N Gomes. C. la Grouw. E. Haase, C. Hoes m. 1.. J. Horbach. J. Koop, J. Luyten, G. Nielen, Th. v. d. Pas, J. Thunissen. Herexamen: 2. Van klasse III Gymnasium bevorderd: J. Bremmers. H. Eekhout. P. Franse, H. Giele, G. Goossens, E. Hiiffer, A. v. Viersel, A. Kall mann, J. Kortsjens v.w., G. Kubbinga, J. Ne- derkoorn, Th. Pijnenburg, M. Schürmann v.w., W. Schwartz EvJ. Strack v. Schijndel, J. Tombrock, J. Walop v.w. Van klasse IV Gymnasium bevorderd: C. Bi lars. R. v. Dam, G. v. Emmerik m.l., H. de Haan. A. v. Heusden, A. Hoekstra, W. Korst- jens. H. Peeperkorn, H. Prenen m.l., B. Ruland J. de Rijk, V. Schrijnemakers E.v., J. IJland. Herexamen 1. Van klasse V Gymnasium bevorderd: K. Bekkers, A. Evers, J. Janssen, H. Kuipers, J. v. Son, A. Hueber, H. Lips E.v., A. Visser, A. Vreeburg, A. Lycklama. Van klasse 4 H.B.S. A bevorderd: J. Bloem, A. Bolsius, P. Castelein. A. Gottmer, F. Ja cobs, J. Kamphuis. Th. Kuehnen, M. v. Pelt, Th. Reith. C. Stammeyer. L. Tepe. R.-K. Lyceum voor Meisjes „Sancta Maria". Overgangsexamens. Bevorderd naar klas VI Gymnasium: Gertie Alofs, Janny van Gastel, Lenie Hok- keling. Nel van Iersel, Hanneke Kahmann. Mien van der Poll. Paula Reintjens, Linea Thoolen. Miep van der Velde, Annelies van der Weiden, Dedie de Wit, Afgewezen 2. Naar klas V Gymnasium: Marjan Burg. Marguerite Cuypers. Hermine Everard, Lenie Goemans, Riet Gründemann i v.w. Corrie Herbermann, Lexa Herbermann, Ne! Kimman. Roos Litjens, Annie van de Pa- voordt. 2 herexamens. Naar klas IV Gymnasium: Iedje de Bruyn. Maria van Dijck. Riet van Leeuwe (eerv. vermelding), Marlous Liesker. Lenie Lips, Agnes Schneiders, Els van der Schoot, Elly Stuyt, 2 herexamens. Afgewezen 3. Naar klas III Gymnasium- Gertrud Brandner. Greet Dirks (met lof Ada Goossens. Hilda Neuerburg, Corrie Peeper korn, Gijsje Pont, Fiet Rings, Greet Smid. Mar- gret Stockmann, Annie Santen (met lof), The- cla de Vries, Tony de Vries. Naar de 5de klas M.M.S.: Jopie van den Berg, Rie Bijman, Corrie van Daatselaar, Agnes Eldering, Ine Francken, Kitty Hollander, Annie de Hoog, Maria Hoogen- bosch. Willy Huiting (eerv. vermelding Tc Loomans, Suzette de Loor (met lof). Emy Matla, Mien Roozen, Janie van Saase. Trees van Vlijmen. Marietje van Warmerdam, Carla 1 Men neemt n (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken wind, later uit Noordelijke richtingen, meest zwaar bewolkt met waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer, later koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 766 6 m.M. te Danzig. Laagste 747.8 m.M. te Jan Mayen. Het gebied van hoogen luchtdruk over West- Europa verplaatste zich Noordoostwaarts en ligt over de Oostzee en de randstaten. De Oceaandepressie trok Noordwaarts en vulde gedeeltelijk op. Over den Oceaan ont wikkelde zich een rug van hoogen luchtdruk. Op het vasteland van West-Europa heerscht mooi zomerweer, met zwakken Zuidoostelijken wind. Op de Britsche eilanden is het veel koeler, met meest Noordwestelijken wind. Van nacht trok een storing uit de Golf van Biscaye over Bretagne en Zuidoost-Engeland en ver oorzaakte aldaar vrij veel regen. In Scandina vië waait het uit het Zuidwesten, met zwaar bewolkten hemel en plaatselijk regen. Voor morgen wordt verwacht dat de koelere luchtmassa's zich ook over ons land zullen uitbreiden, zoodat de tem peratuur zal dalen en regen of onweer waarschijnlijk is De wind. aanvankelijk zwak en veranderlijk, zal later matig uit het Noordwesten gaan waaien. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.nv 5.57 uur; n.m. 18.20 uur. Strand berijdbaar van 11.00—15.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Wilde, Annie* Rynja. Bep Wijte, 3 herexamens. Afgewezen 1. Naar de 4de klas M-M.S Uitslag nog niet bekend. Naar de 3de klas M.M.S.; Ilse Alofs, Do Beijnes, Mia Brauckmann, Ria Dijkzeul, Kitten Francken, Jo.s Koop, Berna van Liemt, Greet Muller, Lieshet Smit. Afge wezen 5. Ri.jkstuinbouwschool tc Boskoop Het einddiploma met aanteekening voor Handelscorrespondentie - in dc achter den naam aangegeven talen behaalde op 14 Juli 1938 W. Bakker (E.) te IJmuiden. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: Mej. J. J. Lansdorp te Bloemendaal. E. Buhr, te Haarlem. Bij het eindexamen van den cursus in Tuin aanleg, verbonden aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, slaagden op 14 Juli 1938: (Achter hun namen is tusschen haakjes vermeld de tuinbouwschool, waarvan ze het einddiploma bezitten. Daarbij beteekent A. Aalsmeer, B. Boskoop en G. Bad Godesberg (D.). J. Bakker te Haarlem (A.) J. Mol te Velsen fB.). Adspiranten voor den nieuwen cursus, welke in September aanvangt, kunnen zoo ze nog eenige voorbereiding wenschen op het gebied van kennis der houtgewassen en vaste planten en hun culturen, zich reeds nu wenden tot den directeur der Rijkstuinbouwschool te Boskoop. Middelbare School voor Meisjes. Geslaagd voor het eindexamenF. v. d. Berg, N. Bloem. F. Bruce, M. Cats, W. van Dijkum, T. de Graaf. I. van Hardenbroek v. Ain- merstol, H. zur Kleinsmiede, J. Kubatz. M. Graupré Molière N. Muntinga, L. Paardekoo- per Overman. B. Polak, H. Polderman. M. van Rassel, A. Schouten. M. Stroman, T. Valstar, H. v. d. Waa. T. Becking, J. Botman, B. Bijlo. G. Dalmeijer, H. Kemps. M. Kielstra. A. Koppen, J. Len- nings, T. Meilink, M. Piek. W. Pleging. L. Poel, L. Ramakers, W. Roesink, J. Specht Grijp, H. van Walsem, G. Douma. Afgewezen één. Junoschool. Van de Junoschool (Junoplantsoen) zijn ge slaagd voor het toelatingsexamen voor: Gymnasium: Tjeerd Bakker, Greetje Bak ker, Henny Langeveld. H.B.S. A: Adri Heerens, Frans Hille, Henk Stokvis, Jan Honingh. Beb Klumper, Mieke Vos. H.B.S. B: Henny Dekker, Ankie Jonkman, Corry Keyser, Henny Langeveld Marius Boelsma. Wulf v. d. Eshoff. Han Hogendijk. Hans Willemse. Middelbare School voor Meisjes: Jeantje v. Dam, Cilia van Dijk. Corry Goudfrooy, Cora Mooy, Vanna Rolie, Nelly Rührup, Riek Snij ders, Edy Tuninga, Lideke Rijkeboer, Fredy van Joolen. HEEMSTEDE. BRONSTEESCHOOL. Van de Bronsteèschool voor L.O. slaagden de volgende leerlingen voor het toelatings examen van het Gymnasium: Frits Kuipers. Wil. New- sum. Marie Henrica de Jong, Arda Reinhold, Anke Smit, Coreen Teves; de H.BS. B: Leon Cosman, John Easton. Jaap de Klerk. Jan van Manen. Leo Molijn. Hans Slendebroek. Bert Beszelzen. Rolf Eiken boom, Willy de Graaff. Chris Smits en Leo Verweij de H.B.S. A: Werner Duiker: Het Christelijk Lyceum: Willy Henning, Mies Visser. Betty Lijkles. Jaap Eckhardt; het Ken nemer Lyceum: Jan Kruyt; de Middelbare School voor Meisjes- Geertje Luiten Meto Pauw, Conm- Becker Marjolein Forrer Lucy Fleury; de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje": Mariette de Koek van Leeuwen. De firma G. M. Oord bestaat 25 jaar. Klanten sturen bloemen en taarten! Heden 15 Juli bestaat de firma G. M. Oord, gramofoonhandelaar in de Groote Houtstraat no, 108, 25 jaar. In den loop van dezen heug lijken dag is het interieur van den winkel in een bloementuin herschapen. Talrijk zijn de attenties van de zijde van de klanten, zij stu ren vele bloemstukken en taarten! Wel een bewijs er voor welk een populariteit de firma G. M. van Oord bezit. Velen komen den heer Oord en zijn familie gelukwenschen. Tot 5 uur des middags bestaat de gelegenheid om persoonlijk te komen feliciteeren. Aan den ingang ligt een receptieregister in een fraaie uitvoering dit is een geschenk van het personeel van de firma aan hun directeur. Van zijn familie ontving de heer Oord ook een fraai cadeau voor particulier gebruik. Alles ziet er even feestelijk fleurig en kleurig, uit in den gramofoonwinkel, en er heerscht een ech te jubileumstemming. De heer M. van Praag, oud-voorzitter van den Algem. Bond van winkeliers in muziek instrumenten in Nederland, schrijft ons naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van de fa. Oord als volgt: In 1913 was het nu wijlen de heer Willem de Jong, die in Rotterdam een bedrijf uit oefende, die te Haarlem een filiaal stichtte waarvan hij de leiding opdroeg aan den jubi laris van thans: den heer G. M. Oord. Zeer moeilijk was het begin, zoo moeilijk zelfs, dat de heer de Jong, in het voorjaar van 1915 de zaak reeds weer wilde opheffen. De heer Oord dacht er echter anders over en besloot de zaak voor eigen rekening verder voort te zet ten. niettegenstaande de zeer ongunstige tijds omstandigheden. Was het vertrouwen in eigen kracht? Was het vertrouwen in het Haarlem- sche Publiek? Een feit is het dat de zaak is uitgegroeid tot een prachtigen winkel. Het mag nu. na 25 jaren gezegd worden dat deze is verkregen door ijver en vlijt van een vooruitstrevend man, gesteund door zijn werkzame echtgenoote in de eerste jaren, en later door zijn kinderen. De meeste collega's in ons land zullen in deze dagen van harte met den heer Oord me deleven. In Haarlems kent men den winkelier Oord. De collega's kennen bovendien den „vriend" Oord, de man die immer bereid is en was met raad en daad te steunen. Den vriend, die als huidig voorzitter van hun Bond steeds op de bres staat ter behartiging van hun belangen. Deensche Esperantisten brengen een tegenbzeoek. Van 1724 Juli wordt Haarlem bezocht. In de week van 17 tot 24 Juli zal een groep jeugdige Deensche Esperantisten met leiders een bezoek brengen aan Haarlem. De Com missie voor Esperanto kindercursussen in scholen te Haarlem zal de Deensche gasten ontvangen en heeft voor die week een aan trekkelijk programma samengesteld. Zooals men weet hebben Haarlemsche Esperantisten vorig jaar Denemarken be zocht. Het gemeentebestuur dat bij den ontvangst vertegenwoordigd zal zijn heeft voor samen komsten, de school Haarlemmerliedestraat te Haarlem Oost beschikbaar gesteld. Maandag avond 18 Juli vindt daar de officieele ont vangst plaats. Medewerking wordt o.m. ver leend door een Esperanto zangkoor onder- leiding van mej. Truus Ligthart. Jaarvergadering „Vrije Universiteit". Bijeenkomst te Assen. De algemeene vergadering der vereeniging van hooger onderwijs op Gereformeerden grondslag, van welke vereeniging de Vrije Universiteit te Amsterdam uitgaat, is Don derdag in het Concerthuis te Assen gehouden. Woensdag werd een wetenschappelijke sa menkomst gehouden, eveneens in het Con certhuis te Assen, waarin van gedachten is gewisseld over de in druk verschenen refera ten van prof. dr. H. Dooyeweerd, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit over „recht en historie" en van dr. J. Karsemeyer uit Dordrecht over „adnominale flexie en prono minale aanduiding in het Nederlandsch". Na een openingsrede van den redtor mag nificus, prof. dr. G. J. Sizoo, sprak prof. dr. D. Nauta, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam over: „Een Gereformeerde Hoogeschool 400 jaar geleden". Spr. doelde op de Universiteit te Straatsburg, wier 400-jarig bestaan dit jaar wordt herdacht. Prof. dr. V. H. Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam hield hierna een rede over: ,,De rangorde onzer behoef ten", waarin hij zeide. dat het Gereformeerde volksdeel behoefte heeft aan een Vrije Uni versiteit, die niet alleen beteekenis heeft voor de hoogleeraren en studenten, doch het officieren-korps voor dat Gereformeerde volksdeel levert. Ds. J. Overduin, Gereformeerd predikant te Kampen hield hierna een opwekkende rede over „tusschen voorhoede en achterhoede", waarna de minister-president, dr. H. Colijn, president-directeur der vereeniging een kort slotwoord sprak. Zij tenslotte nog vermeld, dat inplaats van het aftredend lid van het college van direc teuren der vereeniging, mr. J. F. van Beeck Calkoen. gekozen is mr. H. Bos te Rotterdam en tot lid der commissie van toezicht op het geldelijk beheer( de heer W. de Vries Gzn. te Amsterdam. Samenkomst v. u. hulp". van „Vrouwen Woensdagmiddag is in een der andere lo kalen van het Concerthuis een samenkomst gehouden van de „Vrouwen V. U. Hulp", on der leiding van de presidente der organisatie, mevrouw S. Verdam—Okma, die er in haar openingswoord aan herinnerde, dat nadat verleden jaar October bij de Kuyperherden- king het prachtig resultaat der spaaractie van het Vrouwen V. U. plan-1937 een ka pitaal van meer dan f300.000 aan direc teuren der Vrije Universiteit was aangebo den, de „Vrouwen V. U. Hulp" is gesticht als een organisatie van meer blijvenden aard voor den steun der vrouwen aan de Vrije Univer siteit. Spr wekte de aanwezigen op tot krachtige ctie. Mevr. S. G. C. Fabo-Meync-n uit. Hoogeveen sprak hierna over het onderwerp „de Calvi nistische vrouw en de Vrije Universiteit", DE VLAGGEN UIT Schitterend weer, een prachtige optocht, uitstekende organisatie van de zijde van po litie en vereenigingen, een ontvangst ten Stadhuize, waar ieder straalde van vreugde over het slagen van dit experiment, waaraan zelfs de kleinste meisjes en jongens hun me dewerking verleenden, waarlijk, de Sportweek heeft goed ingezet en de talrijke comités en medewerkers kunnen uiterst tevreden zijn! Zij zijn het dan ook, maar toch nog niet vol daan! Onze schoone stoet zou nog meer tot zijn recht gekomen zijn, de stad zelve zou nog meer blijk van intens medeleven hebben ge geven, als de vlaggen uitgestoken waren ge weest. Gelukkig staat onze sportweek nog aan het begin, de fout kan hersteld worden. Er zijn nog talrijke gebeurtenissen, die deze week overal in het openbaar plaats vinden. Zoo meent dus het comité van uitvoering dringend Haarlem's burgerij te mogen opwekken ook persoonlijk mede te werken en deelnemer te worden aan de feestelijkheden door de vlag gen uit te steken! Het is een attractie te meer om elders wonenden naar onze feestelijkhe den toe te halen en voor de organisatoren blijkt uit dit kleurige aspect meeleven van de zijde van Haarlem met allen, die zich deze week veel moeite getroosten. Dus: de vlaggen uit! Namens het Comité van uitvoering: C. SPOELDER, Voorzitter. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst te uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.13 uur. Zondag 17 Tammoez: Ochtenddienst te 8 uur. Middag - en Avonddienst te 8 uur (ter Sy nagoge). Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur- Werkdagen: 's avonds te 7.30 uur. De middag- en avonddiensten op de werk dagen, alsmde Talmoed Torah, worden ver richt in het Gemeentegebouw L. Wijngaard straat 14. De overige diensten vinden plaat3 ter Synagoge L. Begijnestraat 11. Pensioenfonds voor liet Bloembolïeiibedrijf, Aan het jaarverslag over het achtste boek jaar 19371938) van de Stichting Pen sioenfonds voor het Bloembollenbedrijf is het volgende ontleend: Niettegenstaande de moeilijke financieele om standigheden is het fonds vooruitgegaan, wat betreft het aantal deelnemende firma's en premie-inkomen. Het bestuur zal zich met alle kracht blijven toeleggen op de uitbreiding van het fonds. Het aantal aangesloten firma's steeg in acht jaren van 206 tot 295. (Sindsdien is dit aan tal reeds te 350 gepasseerd.) Op 28 Februari 1938 stonden 3495 werk nemers ingeschreven. Het aantal pensioengerechtigden dat bij het begin van het boekjaar 160 bedroeg, steeg wegens het toekennen van uitkeeringen aan ingeschreven werknemers, die den pen sioengerechtigden leeftijd bereikten, tot 184. Het verminderde door sterfgevallen en enkele stopzettingen met 25 en bedroeg op 28 Februari 1938 derhalve 159. In het verslagjaar werd aan invaliditeits pensioenen f 6.853,39. aan ouderdomspen sioen f 16.950.91 en dus totaal f 23.804,30 uit gekeerd. Als gewoonlijk werd het voordeelig verschil tusschen de boekwaarde en de koerswaarde van het effectenbezit op 28 Februari 1938, groot f 778,78 overgebracht naar de afzon derlijke reserve ter dekking van eventueele koersverliezen in de toekomst, welke thans een bedrag aanwijst van f 5.717,14. In het verslagjaar werd een begin ge maakt met het verstrekken van hypothecaire leeningen, tot een totaalbedrag van f 8500. Aan de bestaande reserve kon in het ver slagjaar nog een bedrag van f 12,349.21 wor den toegevoegd. De totale reserve groeide daar door tot f 123,519,08Vi. Gevr. per 1 Sept. besch. Kinderjuffrouw P.G., extern, bij drie kind. Alleen erv. kracht van zeer goede get. voorz. komt in aanmerking. Aanm. Vrijdagavond 8-9 uur: Bentveldsweg 8, Zaterdagav. Spechtlaan 9, Aerdenhout. Accountantskantoor vraagt v. direct JONGSTEN ASSISTENT diploma boekhouden vereischt, goed typist. Br. met uitv. inlicht, en verlangd salaris no. 9591 bur. van dit blad Oude dame, niet hulpbehoevend zoekt gezellige Zit-Slaapkamer aan de straat, met voll. pension. Omtr. H'lem-H'stede. Br. no. 9596 bur. van dit blad Te koop gevr. 10 a 12 in goeden staat verkeerende Cafétafels Br. no. 9594 bur. van dit blad FORD V 8 Coach de Luxe 1935 te koop. in prima staat, van part., benz.gebr. 1-7, olie 1-900 450. Pres. Steynstr. 9, Haarlem Pracht Geldbelegging Modern Winkelhuis met zeldz. mooie woning, garage enz., bes te stand Haarlem-N., dir. bij den Rijksweg, debiet verzekerd zoowel van volksbuurt als bete ren middenst. Reeds veel huur- aanvr. Koopsom slechts f 8000. Ruime hyp. beschikb. Zeldzaam aanbod. Vr. z. verpl. nadere bij zonderheden aan Bouw „HAAR LEM'S TUIN", v. Eeghenstr. 61, Amsterdam Z., Tel. 94580 (10-12 v.m.). H.H. Nieuwe melkdriewielers 1.75 p.w. Wordt eigendom. Niets vooruit betalen KRAMER, Bakenessergracht 57!

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2