IAAT/IC BERICHTEN BURGERLIJKE STAND. VRIJDAG 15 JUKI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Förster bezoekt Engelsche diplomaten. „Anschluss" ook voor Dantzig bepleit? Reuter meldt uit Londen, dat de leider der Nationaal Socialisten in Dantzig Förster. een eenigszins onverwacht bezoek aan Londen ge bracht heeft. De belangen van Groot-Brittannië bij Dantzig zijn primair dezelfde als die van ieder ander lid van den Volkenbond, aldus Reuter. Voor zoover bekend is in de Britsche houding ten aanzien van Dantzig geen wijziging ge komen. Förster heeft aan een aantal Britsche per soonlijkheden een bezoek gebracht, Tegen over sommigen zou hij aanhechting van Dant zig bij Duitschland bepleit hebben. In parlementaire kringen krijgt men den Indruk, dat Förster den indruk mee genomen zou hebben, dat vóór de Engelschen de Polen vooral zullen moeten oordeelen over het lot van Dantzig en dat naar het schijnt de op vattingen van Warschau in de laatste maan den geen wijzigingen van belang hebben on dergaan. Förster vertrekt vanavond per vliegtuig naar Dantzig. Hij heeft een week in Engeland doorgebracht. Tegenover een vertegenwoor diger van Reuter deelde Förster mede, dat zijn bezoek van zuiver particulieren aard was en dat hij geenerlei politieke bedoelingen had. Het zou misleidend zijn te verklaren, dat hij gekomen was om Dantzig te bespreken, de betrekkingen tusschen Polen en Dantzig zijn zoo uitstekend, dat het niet noodig is ze te be spreken. Tijdens zijn bezoek heeft Förster Butler, Cadogan, Churchill Sinclair en Dalton ont moet. Förster legde er tenslotte den nadruk op, dat hij geen geheime missie, van welken aard ook, had. Roosevelt wil elk streven naar vermindering der wereld bewapening steunen. Rede van den president te San Francisco. SAN FRANCISCO. 14 Juli. Alvorens de Amerikaansche vloot in de baai van San Francisco te inspecteeren heeft president Roosevelt een toespraak gehouden, waarin hij zeide: wij zijn bereid, de leidende naties te ontmoeten en haar aart te moedigen in elk streven, dat zij op touw zouden zetten om te geraken tot definitieve vermindering van de wereldbewapening. Rooseveltbesloot met te verklaren, dat de Amerikaansche marine niet slechts een symbool was, doch een machtige factor in de landsverdediging. (Reuter) DEENSCHE MINISTER. PRESIDENT ERNSTIG ZIEK. KOPENHAGEN, 15 Juli. (Reuter- (A.N.P.) Naar gemeld wordt, is de Deensche minister-president Stau- ning, ernstig ziek geworden. MEXICAANSCH VLIEGTUIG VERMIST. ZEVEN PASSAGIERS AAN BOORD. MEXICO, 15 Juli (A.N.P.E*n vliegtuig met zeven passagiers aan boord wordt vermist. Het toestel was op weg van Dzibalchen in den staat Yucatan naar Chetumal Quintana. Spaansehe Nationalisten veroveren Sarrion. Regeeringstroepen hebben succes in den sector van Onda. VALENCIA. 15 Juli. (Havas). Gistermor gen hebben de regeeringstroepen een tegen aanval gedaan op Sarrion. Zij noodzaakten den vijand zich terug te trekken en slaagden er in, in het dorp door te dringen, waar de strijd werd voortgezet. Toen de rechtschen hierdoor in een moeilijke positie geraakten, versterkten zij hun gelederen en riepen de hulp In van de luchtmacht en de artillerie. Ruim tweehonderd vuurmonden, verspreid over een front van twintig kilometer, bom bardeerden daarop de stellingen der regee ringstroepen. Dank zij de versterkingen kon den de opstandelingen het dorp heroveren. In den sector van Onda deden de regee ringstroepen krachtige tegenaanvallen. Zij vernielden twee rechtsche tanks, maakten twee anderen buit. terwijl ook vele krijgsge vangenen en oorlogsmateriaal hun in handen vielen. De positie van Guido Schmidt. Vroegere Oostenrijksche minister zou thans directeur van een munitiefabriek zijn. LONDEN, 15 Juli (Havas-A.N.P.) Het Labourblad Daily Herald meldt dat de oud minister van buitenlandsche zaken van Oos tenrijk, Guido Schmidt, door Hitier benoemd is tot directeur van de Hintenberger Patronen- fabrik. de voornaamste munitiefabriek in Oos tenrijk. welke vroeger gecontroleerd werd door Fritz Mandl. wiens inkomsten 40.000 pond sterling per jaar bedroegen. Het blad voegt hieraan toe. dat waarschijn lijk het salaris van den nieuwen directeur niet geringer zal zijn. en besluit: ..Guido Schmidt, die verantwoordelijk is voor de noodlottige reis van Schuschnigg naar Berchtesgaden, heeft zijn belooning geïnd." Dr. COLIJN VAN VACANTIE TERUG. 's-GRAVENHAGE, 15 Juli. De minister president dr. H. Colijn is van zijn verblijf in Zwitserland teruggekeerd en heeft heden och - d zijn ambtsbezigheden aan het tc i-ut van algemeene zaken hervat. Voorbeeld van Hughes werkt stimuleerend. Betty KirbyGreen wil ook een wereldvlucht ondernemen! LONDEN, 15 Juli. Aangespoord door de prestaties van Hughes en ge prikkeld door de ambitie de eerste vrouw te zijn, die om de wereld vliegt, bereidt Betty KirbyGreen, die in 1937 met Clouston in vijf en een halven dag naar Kaapstad en terug vloog, zich voor om 11 September een vlucht om de wereld te ondernemen. Haar mede-piloot is Ken Waller, de vlieg- instructeur, die in 1934 in 14 dagen naar Australië en terug vloog. Het vliegtuig dat zij daarvoor hebben gekozen ls een Cornet, het zelfde type dat gebruikt werd voor een vlucht naar Kaapstad en dat den avond voor de Kingscup-race vernield werd. Ingenieurs zijn thans bezig het toestel te repareeren, De route, die Betty zal volgen wordt nog geheim gehouden. Echter weet men dat zij bijzonderheden heeft verkregen om trent de vliegvelden in Siberië. Nog een wereldluchtreiziger! Voorts meldt het DM.: In den nacht van Donderdag op Vrijdag te half een is de bekende Duitsche vlieger Hans Bertram van het vliegveld Tempelhof te Berlijn ver trokken met een gewoon toestel van de Luft hansa om een tocht om de wereld te maken langs de bestaande routen. Het motto van den tocht ls: „Vlucht rond de wereld op de minuut". Bertram is hiermede een tocht van meer dan 39.350 K M. begonnen, welke hij denkt af te leggen in 19 dagen. 22 uur en 35 minuten. Tot Bagdad wil hij gebruik maken van de Lufthansa. Van Bagdad naar Bangkok van de Air France, van Bangkok naar Hongkong van de Imperial Airways. Van Hongkong denkt hij met de United Airline en de Pan American Airways via Manilla, Guam, Wake Island, Honoloeloe en San Francisco naar New York te vliegen en van hier via Lissabon naar Berlijn zal wederom gebruik worden ge maakt van de Deutsche Lufthansa. De vlieger wordt 3 Augustus a.s. te Berlijn terugver wacht. De ramp met het Italiaansche watervliegtuig. Lijken van tien slachtoffers geborgen. OIVITA VECCHIA, 15 Juli. (Stefani-A N.P.) De torpedojager „Astoria" heeft tien lijken aan land gebracht van passagiers van het ver ongelukte Italiaansche watervliegtuig. Onder de geborgen slachtoffers bevinden zich o.a. mevr. Valle, de zuster van den onder-secre taris voor de luchtvaart"en een jong nichtje van mevr. Valle. Met oorlogsschepen blijft men zoeken naar de overige tien slachtoffers, onder wie zich nog een tweede zuster van ge neraal Valle moet bevinden. STICHTING „ONZE OUDE LETTEREN" Op initiatief der directie van de Wereld bibliotheek en met medewerking van de Leidsche maatschappij van Letterkunde en een aantal hoogleeraren, vertegenwoordigen de de universiteiten te Amsterdam, Gent. Groningen, Leiden, Nijmegen en Utrecht, had den 13den Juli ten overstaan van notaris Bonga te Amsterdam de oprichting plaats van de stichting „Onze Oude Letteren". Omtrent doel en werkwijze dezer stichting wordt door de stichters o.m. het volgende me degedeeld. „Vele letterkundigen en letterlievenden be treuren het dat van tal van werken uit onze oudere letterkunde geen goede of gemakke lijk verkrijgbare uitgaven bestaan. Niet wei nige zijn nagenoeg vergeten en zelfs de wei- bestaande uitgaven onzer groote klassieken behoeven veelal een grondige herziening. Bo vendien beperken de vaak hooge prijzen de belangstelling tot een betrekkenlijk kleinen kring. De op zich zelf verheugende publicatie van goedkoope volksuitgaven in min of meer gemoderniseerden vorm, zooals die door ver schillende uitgevers werden en worden ver zorgd, brengt weliswaar vele meesterwerken onzer letterkunde nader tot de groote massa des volks, maar kan uiteraard toch niet voor zien in de boven aangeduide leemte. Het Is daarom, dat het bestuur sympathie en steun vraagt voor de stichting „Onze Oude Letteren", welke zich ten doel stelt- geregelde en stelselmatige publicatie van kritische tekst uitgaven van de belangrijkste voortbrengse len der Nederlandsche taal en letterkunde in den ruimsten zin van vroeger tijden. De stichting tracht dit doel te bereiken o.a. door het bijeenbrengen van een onaantast baar stamkapitaal, door schenking, rentelooze leening enz. uit de rente waarvan de pro ductiekosten der bedoelde uitgaven kunnen worden bestreden. Dit kapitaal wordt gevormd door bijdragen van a. begunstigers, b. be langstellenden". WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur: Londen 8.96 1/8. Berlijn 72.97. Parijs 5.0244. Brussel 30.76%. Zwitserland 41 56. Kopenhagen 40. Stockholm 46.20. Oslo 45. New York 1.8111/16. Praag 6.29. Italië: a. vrije lire 9.60; b. reislire bankpapier 7.85 HAARLEM, 15 Juli: Ondertrouwd 14 Juli: W. J. Jolink en J. M. Lindenborn. Bevallen 12 Juli: D. ThijssenBrasser, d.; 13 Juli: J. M. G. GrandiaSpoor, z.; 14 Juli: L. de HaanSpijkstra, d.; W. H. Smelter- Wassenaar, z.; C. M. van LeeuwenVrene- goor, z. Overleden: 14 Juli: W. Chr. Vooges, 87 j., Ripperdapark; N. Siegeristvan Dillen. 90 j„ Brouwersstraat: H. Dirks, 78 j.. Rozenprieel- straat; A. de Macker, 69 j„ M. van Heemskerk straat: J. v. d. WalPostema, 78 j., Slaper dijk. De boottochten voor de lichamelijk gebrekkigen Verantwoorde giften. Op»de derde verantwoording van ingekomen giften voor de boottochten van „Snelver- band" komen de volgende lijsten voor: 29 mevr. A. v. R. f 3.25; 7 Mevr. J. B. v. B f 12,60 95 Hl'. A. C. B. O f 2.60; Hoofd perso neel Beynes f 15.05; 62. Hr. W. J. K. f 11.25; 62. Hr. N. H. f 10.75; 45 Mevr. C. J. E. F., f 2.90; 6 Mej. S. J. M- B. f 9.50; 23. Mej. G. K. f 5.55; 108 Hr. M. Openbare Werfken f 14 50 39 Hr. J. F. B„ f 1.45; 49 Hr. C. G. f 2.20; 104 Gem. Gas- bedr-g f 8; 18. Mej. A. G. f 23; 89. Hr. L. M. W, f 2,94; 55 Hr. J. H. f 1.85: 84. Hr. B. de V. f 8.95; 36 Hl". G. J. A. f 2.60; 13. mej. A. v. D. f 15.—; 67. Hr. J. E. M. f 1.—; 25. Mej. M. J. de K. f 1.70; 64 Hr. J. A. L. f 1.—; 117 Hr. A. S. f 1.20; 90 Hr. C. W. f 0.25; mevr. S. te A. f 2,50; Hr. R. te H. f 1.— 68 Hr. T. O. f 4. Snelverband zegt langs dezen weg allen ge vers hartelijk dank vooh den steun die tot het welslagen heeft medegewerkt Met voldoening kan worden teruggezien op beide dagen, die, dank zij veler medewerking wederom volkomen zijn geslaagd. Van een der patiënten is op de boot een regenjas blij ven liggen. Deze kan worden teruggehaald bij den heer A. J. Spoor, Brouwersstraat 86. VERSTERKINGEN NAAR HET RIJNLAND? LONDEN, 15 Juli (Havas'. De Daily Express zegt vernomen te hebben, dat Hitier honderdduizend man van den arbeidsdienst naar het Rijnland zou gezonden hebben ten einde vóór 15 Augustus de Duitsche verster kingen langs den Rijn te voltooien. Deze maatregel zou zijn samengevallen met het beval de Duitsche luchtmaeh te verdubbe len. Duitschland zou over zesuuizend vlieg tuigen willen beschikken. Goring zou even wel met Engeland een pact willen sluiten om de luchtbewapening der beide landen te be perken. Hij zou hierover gesproken hebben met eenige vooraanstaande Engelschen, die thans in Duitschland vertoeven in de hoop, dat dezen de Britsche regeeringskringen zou den polsen. In officieele klingen verklaart men echter van een dergelijk voorstel geen kennis te ken nis te dragen. TERREUR WOEDT VOORT IN PALESTINA. GESPANNEN TOESTAND IN JERUZALEM. JBRUZA1LEM. 15 Juli (Havas-A.N.P.' De onrust in Palestina duurt voort. Te Haifa hebben zich ernstige ongeregeldheden voor gedaan, winkels werden geplunderd, Jood- sche gebouwen in brand gestoken. In het, geheele noorden en westen van het land zijn daden van terreur gepleegd. Telegraaflijnen werden doorgesneden en verscheidene Arabi sche dorpen bij Ramleh werden aangevallen. Tusschen Lydda en Haifa hebben terroristen een personentrein doen ontsporen. Het ver keer is gestremd, doch er wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. Militairen hebben vanmorgen het vuur ge opend op een troep Arabieren, die een poging deed de Joodsche wijk Safad binnen te drin gen, nadat een bom ontploft was in de Arabi sche wijk, waarbij drie Arabieren licht ge wond werden. Drie andere Arabieren werden gekwetst tijdens de schietpartij en een hun ner is sindsdien overleden. De toestand is gespannen en de Arabische bevolking houdt opgewonden betoogingen. WIELRIJDEN. ACHILLES Hedenavond houdt bovengenoemde vereeni- ging een trainingsrit voor alle categorieën. Vertrek 7 uur van de Nagtzaambrug. Zondag a.s. rijden de juniores een clubont moeting tegen de juniores van De Jonge Kampioen. Hieraan zijn. behalve de clubprijs, persoonlijke prijzen verbonden. De Achilles- juniores vertrekken te 9 uur van de Zomer- vaart. GYMNASTIEK. CHR GYMNASTIEK VEREENIGING „KRACHT EN VRIENDSCHAP". Woensdagavond werden door bovenge noemde vereeniging de vereenigingen van den Kring „Amsterdam en Omstreken" van het Ned. Chr. Gymnastiek Verbond ontvangen op het sportterrein van het Chr Lyceum te Haar lem. voor het houden van athletiek-wedstrij- den. Deze wedstrijden hadden een zeer vlot verloop. Leider der wedstrijden was de heer D. C. van Alewijk te Haarlem. De uitslagen zijn als volgt: DiscuswerpenDames: 1ste pr. A. Molenaar 15,60 M. (Hercules. Beverwijk'; 2de pr. J. Schaap 15,50 M. (Hercules, Beverwijk); 3de pr. C. Molhoek 14.60 M (Kr. Vr. Haarlem' Heeren: 1ste pr. J. Tabak 35,25 M. Hercu les, Beverwijk i; 2de pr. E. Weijers 28.90 M. (Kr. Vr.. Haarlem'; 3de pr. G. v. d. Linden 24,65 M. iKr. Vr., Haarlem'. Hinkstapsprong: 1ste prijs J. v. d. Waa 11.26 M. (Hercules. Beverwijk'. Heeren: 1ste pr. H. de Liefde 11.26 M. (Kr Vr.. Haarlem): 2de pr. H. Pasteuning 10,93 M. (Kr. Vr., Haarlem). Kogelstooten. Dames: 1ste pr. J. Mooiweer 8.12 M. 'Kr. Vr.. Haarlem'; 2de pr. R. Schulz 7,89 M. (Flevo. Naarden); 3de pr. C. Ravelli 7,92 M. (Kr. Vr„ Haarlem'. Heeren; 1ste pr. J. Visser 9,67 M. (Kr. Vr., Haarlem); 2de pr. F. J. Nap 9.34 M. (Flevo, Naarden)3de pr. C. Burggraaf 8,66 M. (Her cules, Beverwijk'. Speerwerpen. Dames: 1ste pr. J, Mooiweer 1,55 M. (Kr Vr„ Haarlem'; 2de pr. R. Schulz 14,10 M. (Flevo, Naarden). Heeren: 1ste pr. H. de Liefde 34,60 M. (Kr. Vr., Haarlem': 2de pr. H Pasteuning 29.20 M iKr. Vr.. Haarlem'; 3de pr. F. J. Nap 28,60 M. (Flevo. Naarden'. Verspringen. Dames: 1ste pr. C. Ravelli 4.70 M. (Kr. .Vr., Haarlem'2de pr. H. Berg man 4,40 M (Kr Vr.. Haarlem': 2de pr. W. Mes 4,40 M. (&r. Vr.. Haarlem'. Heeren' 1ste pr. H. de Liefde 5.53 M. (Kr Vr., Haarlem): 2de pr. E. Weijers 5,30 M. (Kr Vr„ Haarlem); 3de pr. J. Pesman 5,25 M. (Kr. Vr., Haarlem). 80 Meter. Dames: 1ste pr. C. Ravelli 10.5 sec. (Kr. Vr.. Haarlem): 2de pr. G. van Nie 10.8 sec. (Kr Vr.. Haarlem): 2de pr. W. Mes 10,8 sec. <Kr. Vr.. Haarlem). 100 Meter Heeren: l-'.t iv s:euning 11.7 sec. 'Kr. VrHaarlem); 2de pr. J. v. d Waa 12 sec. (Hercules. Beverwijk)3de pr. J, Meyer 12,2 sec. (Ki. Vr., Haarlem). BEVERWIJK AANVOER VAN AARDBEIEN. VERKOOF TEGEN DEN MINIMUMPRIJS. De noteeringen voor de aardbeien hebben zich de laatste weken steeds in dalende lijn bewogen. Zooals men op een andere plaats in dit blad kan lezen heeft de regeering gisteren ingegrepen en den minimumprijs voor aard beien op 12 cent per K.G. vastgesteld. Alle vruchten die dezen prijs niet kunnen behalen worden voor de Ned. Groente en Fruitcentrale ingepulpt. Op deze wijze werden gisteren aan de Ver- eenigde Veilingen ongeveer 50.000 K.G. en aan de B.E.T.-veiling 16.000 K.G. aan de markt onttrokken. De noteering van de laatste da gen gaven reeds de verwachting, dat de markt tenslotte zou dalen tot den oorspron kelijk vastgesteiden minimumprijs van 6 c. per K.G. De Ned. Groenten- en fruitcen trale heeft dit door eenige noodmaatregelen weten te voorkomen. De aanvoeren waren: Vereen. Veilingen: Woensdag 97 909 K.G., ge middelde prijs f 12,34 per 100 K.G., Donder dag 95.000 K.G. gem. prijs f 12.03 per 100 K.G. B.E.T.-veiling: Woensdag 54.820 K.G., gem. prijs f 12.83 en Donderdag 54.192 K.G., gem. prijs 12.03 per 100 K.G. BOEFJE AANGEHOUDEN. De politie trof gisteren op de markt een jongen aan, die op dat uur op de schoolban ken had moeten zitten. De politie hield den knaap aan en informeerde naar de reden van zijn schoolverzuim. Het jongmensch gaf te kennen dat hij menigmaal de school ver zuimde en liever op de markt rondzwierf.Het ergste was evenwel dat hij zich daarbij aan allerlei kleine diefstallen schuldig maakte. Hij had zich in de laatste dagen schuldig gemaakt aan diefstal van groenten ep fruit, en een maal had hij zich zelfs vergrepen aan trossen nieuw touw, die hij van een zadelmakersstal letje kaapte. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en de knaap naar zijn ouders te ruggebracht. PAARD OP HOL. Gistermiddag schrok een paard, dat voor een wagen met aardbeien gespannen was voor het signaal van een passeerenden auto Het dier sloeg op hol en rende den Patersweg in. Op den hoek van deze straat kwam het gerij tegen een boom terecht. De holparty werd hierdoor beëindigd. Een deel van de vracht aardbeien kwam op straat terecht. De wagen werd beschadigd, maar er waren geen per soonlijke ongelukken. SPAARNDAM SPAARNDAMSCHE JEUGD NAAR DEN HAAG. De kinderen van het zesde- en zevende leerjaar maakten Donderdag per fiets een tram een schoolreisje naar Den Haag. z z In Den Haag werden het Planetarium, het museum Mesdag, Buiten- en Binnenhof en de vergaderzaal der Tweede Kamer be zocht. Daarna volgde een stevige wandeling door de Schevenmgsche Boschjes naar den speeltuin „De Bataaf". Later op den middag Kwam het Schevenmgsche strand aan de beurt. Moe, maar opgewekt kwam de fietsende schare om half elf 's avonds weer thuis. HEEMSTEDE Bijzondere autotocht voor ouden van dagen. Het tweede lustrum. Nu voor de 10e maal maakten de ouden van dagen hun jaarlijksch uitstapje. Dit was dus een tweede lustrum en er was bijzondere zorg aan besteed. Het comité had veel medewer king verkregen, zoowel van de bezitters van auto's en personen die voor dezen rit een auto gehuurd hadden als de velen die finan cieel dezen tocht gesteund hadden en de fir ma's die geschenken in natura gaven, waar door aan de oudjes zoowel tijdens den rit als later bij het gezellig samenzijn in Groenen- daal, versnaperingen konden worden aange boden. Om 1 uur heerschte er een gezellige drukte in het dorp, waar in vrijwel iedere straat auto's stopten voor het afhalen der circa 180 passagiers, waarna de stoet van 43 auto's en een groote touringcar in Groenendaal werd geformeerd. Om kwart voor 2 werd de tocht aanvaard. Van den Glipperweg ging het langs Heem-, steedsche Dreef, Jan van Gooijenstraat, Haar-' lemmerhoutpark, door het Florapark, van Eedenstraat. Zijlweg. door Overveen, Kinheim- park. Santpoort en Velselbeek, waar eerst ver snaperingen en sigaren werden uitgedeeld. Vervolgens langs Duin en Kruidberg, Bloe- mendaalsche Bosch over het Kopje, Kweek- duin, den Zeeweg en langs de zee tot het Zuiderbad, om dan terug langs de Zandvoort- sche laan, den Vogelenzangschen weg en over Bennebroek naar Groenendaal te rijden, waar men om circa kwart over 4 arriveerde. De directie van het Ververschingshuis had de oudjes uitgenoodigd op het terras plaats te nemen en spoedig waren allen van het noo- dige voorzien. Er was ook geluidsinstallatie aangebracht, zoodat er al spoedig, dank zij de populaire liedjes een gezellige sfeer heerschte. En rondom het terras waren vele belangstel lenden en familieleden der oudjes geschaard. Maar oen bijzondere verrassing was wel het optreden van Prof. Antonini, die de oudjes een uurtje gezellig bezighield met goochelen en buikspreken. Verder volgden nog verschillende trakta ties. De middag werd besloten met een dank woord van mevr, Quarles van UffordDolle man aan de autobezitters en -bestuurders voor hun onmisbare hulp en aan allen die door financieele hulp in giften en natura het mo gelijk gemaakt hadden, zoo royaal te kunnen trakteeren. Een der deelnemers dankte tenslotte het bestuur en in het bijzonder mevr. Quarles van Ufford voor de zorg aan dezen middag be steed. waarna de auto's weer werden be stegen en ieder naar zijn of haar woning werd gebracht. BURGERLIJKE STAND. P Ondertrouwd: S. v. Bezu—Ch. Voorderhaak; L. v. Dijk—M. J. Fibbe. Getrouwd: J. AartsE. M. G. Boot. Bevallen: M. P. Eskens—de Groot, d.; C. M. W. Teeuwenv. Huysstee, z.; J. Ch. Schoute v. Er pens Roy aards, z. Overleden: Jkvr. I. Backerwed. Jhr. W. E. v. Lennep; Th. Kroes 49 j. ongeh.; M. Jessu- run, 72 j., geh. IJMUIDEN MARKTBERICHT. Scheveningen, 15 Juli 1938. (Versche visch). Tarbot 60100 ct. per K G. Griet 40—75 ct. per K.G. Tong 110165 ct. per K.G. Middel schol f 10.40f 14 per 40 K.G. Kleinschol f 5.30—f 9.80 per 40 K.G. Tarbot 108—95 cent per K.G. Tong 210—110 cent per K.G. Heilbot 105 cent per K.G. Groote schol f 20f 18 per 50 K.G. Middel schol f 16.50—f 15.50 per 50 K.G. Zetschol f 17—f 12 per 50 K.G. Kleinschol f 12.50—f4.10 per 50 K.G. Schar f 6 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 10f 9,10 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 7.50—f 4,40 per 50 K.G. Groote gul f 5,70f 4,70 per 50 K.G. Wijting f 3.70—f 2.10 per 50 K.G. Makreel f3,80—f3.50 per 50 K.G. Versche haring f 9.00f 7,80 per 50 K.G. Kabeljauw f33—f 16,50 per 125 K.£. Leng f 0,56 per stuk BESOMMINGEN. Manden. Trawlers 235 Maria IJM 95 f 1290 450 Adelante IJM 19 f 2700 155 Condor IJM 72 f 1000 Logger: SCH 89 f 370. Aangevoerd door de Adelante IJM 19 278 kisten versche haring. Adelante 88 kantjes steurharing f 1070 a f 13.10f 11,70 per kantje, totale besomming f 3780. VERTROKKEN HARINGSCHEPEN De loggers KW 16 en KW 70 zijn naar de haringvisscherij vertrokken. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. EEN GOUDEN BRUIDSPAAR GEHULDIGD. De Jubileumtocht met ouden van dagen en gebrekkigen is, mede dank zij het schitterende weer uitstekend geslaagd. Niet minder dan 45 auto's, 2 autobussen en en 1 door den bloemenhandel Geels ter be schikking gestelde vrachtauto vervoerden de pl.m. 225 deelnemers en de noodige proviand. Het opstellen in de Kcnnemerlaan geschied de niet zoo vlot als anders, omdat enkele in zittenden van auto's onderling van plaats verwisselden in verband met hun llchamelij- ken toestand. Doch toen men eenmaal aan den rit was ging het vlot door één van de mooiste deelen van ons land: naar den Ouden Deyl te Wassenaar. Toen de gasten gezeten waren nam de voor zitter. de heer A. P. Bakker, het woord om een woord van herinnering te spreken ten op zichte van wijlen den heer J. Falk. die vanaf het eerste jaar lid der commissie was doch na de reis van het vorige jaar door den dood was weggenomen. Op verzoek van den voorzitter verhieven allen zich van hun zitplaatsen om met een stilte van één minuut de nagedachte nis van den heer Falk te eeren. Vervolgens feliciteerde de voorzitter het echtpaar H. Peters. Jacob van Heemskerkstraat 109, dat gisteren juist de bruidsdagen was in- ;egaan van het 50-jarige huwelijk. Een prach tig bloemstuk vertolkte de goede wenschen van de commissie en de gasten. De secretaris herinnerde in een eenigszins luimige toespraak aan het feit, dat de heer Bakker tien jaar lid der commissie was, van welke de laatste vier jaren als voorzitter. On der groote hilariteit spelde hij den heer Bak ker een groote (van carton vervaardigde) me daille voor Moed. Beleid en Trouw op de borst met opdracht deze den geheelen middag to dragen en te bewaren als herinnering aan de -wettige samenwerking in de commissie» De heer Peelen wist als humorist met zijn legeleider de lachspieren In beweging te bren gen door zijn leuke voordrachten, waarbij de refreinen luidkeels werden medegezongen. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De lange rij automobielen wordt in de Kennemerlaan opgesteld.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7