CHEVROLET 6 HET SPORTGESPREK BESflliKKEN OVEREEN NEDERLANDSCHE H AN DEL-MAATSCHAP PIJ N.V „Jötöieeraw ZATERDAG 16 TUTJT 1938 HAARLEM'S DAGBLAD VAN DE WEEK. „Tusschen het moderne turnen en dat van vroeger ligt een hemelsbreed verschil", zoo vertelde ons de heer W. A. J. G o e ting, gym- nastiek-deskundige van erkende reputatie. ,De oefenstof is volkomen gewijzigd, vooral bij het vrouwenturnen, dat thans op een hoogte staat, die eertijds door een tweede gelids turner werd bereikt. Doch voordat men het zoover had gebracht, is er door hen, die toe- stelturnen voor vrouwen ongeschikt achtten, veel strijd gevoerd. Turnen als lichaamsoefe ning is een krachtuiting en wordt als zooda nig door de voorstanders als een veiligheids klep beschouwd Persoonlijk voel ik niet veel voor dit hoog op gevoerd toestelturnen. Vrouwen immers tur nen met groote ambi tie en het is zaak, te waken tegen overdrij ving. ..Waarin bestaan de verschillen tusschen het turnen van vroeger en thans?" „Vroeger was alles meer op krachtwerk gebaseerd: thans be steedt men meer zorg W. A. J. GOETING. aan de lichaamshou ding en een goede coördinatie, waarbij in de eerst^ plaats gelet wordt op souplesse, élégan- ce en een mooie opeenvolging der oefeningen. Bij de vrije oefeningen van vroeger bevond men zich langen tijd in een moeilijke hou ding: tegenwoordig heeft men lange series oefeningen .die geheel gebaseerd zijn op de waarde voor het lichaam het is meer bewe- glngs- dan staande gymnastiek geworden Vroeger volstond men met minder, doch zwaardere oefeningen, thans zijn die prettiger en opgewekter. Vroeger domineerde het toestelturnen, thans ligt het zwaartepunt bij de vrije oefe ningen. Deze vormen de basis van de moderne gymnastiek; zij zijn er op gericht om het li chaam fit te maken. Het toestelturnen is meer de toepassing van de verkregen lichaamsge schiktheid en dient eigenlijk meer als sport te worden beschouwd". ..Werkt men volgens een bepaald systeem?" ..In de turnverenigingen wordt de Deen- sche gymnastiek volgens het systeem Niels Bukh beoefend. Daarbij houdt men rekening met wat het lichaam noodig heeft. De zooge naamde arbeidsgymnastiek dient om de or gaan functies te bevorderen, voorts besteden we buitengewone zorg aan de houding ln uit- gebreiden zin. dus ook de beweging. Het doel is niet alleen, dat het lichaam rechtop gehouden wordt, doch ook. dat de be wegingen der menschen zoo natuurlijk moge lijk zijn, in de allereerste plaats bij het loo- pen". ..Moet men verschil maken tusschen de be grippen turnen en gymnastiek?" „TLirnen is sport; gymnastiek is alles, wat noodig is. om goed snort te kunnen beoefe nen; men denke in dit verband aan indoor- training JDe gymnastiek staat dus naast het turnen Een echte turner is als sportsman in breede- ren zin niet zoo geschikt: de beoefening van de verschillende takken van sport stelt andere eischen. Daarom heb ik op de scholen steeds ge ijverd voor het Invoeren van spelen, athletiek en fietstochten en dit baanbrekend werk heeft tenslotte een succesvol resultaat opgeleverd. Het zou in dit verband nuttig zi.in. wanneer de jonge gymnastiek-leeraren in het algemeen zich meer in het sport-onderricht speciali seerden. hetzij van hockey, cricket of welke sport dan ook". ,,Hoe denkt u over kamer-gymnastiek?" ..Kamer-gymnastiek heeft het groote be zwaar van geen controle en correctie: men weet nooit, if men het goed doet dan wel te vee] opeens. Dat is het bezwaar van het systeem Müller. Eiken dag een kwartiertje vrije oefeningen is beter dan op één dag heel veel. En daar voor is men nooit te oud; op eiken leeftijd kan men gymnastiek doen". KANOSPORT. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGTc Zooals reeds gemeld, zal op Zondag 17 Juli a.s. te Rotterdam (Kralingsche Plas» de eerste officieele landenwedstrijd tusschen de vertegenwoordigende ploegen kano-wed- strijdvaarders van België en Nederland plaats hebben. Ofschoon de jaarlijksche wedstrijden van den Ned. Kanobond tegen Duitschland haast een traditie zijn geworden, was het contact met het Belgische Kano-Verbond, behalve op de Olympische Spelen, nooit zoo danig geweest dat het tot officieele landen- wedstrijden kon komen. Nu de kanowedstrijd sport de laatste jaren in België een zeer groote vlucht heeft genomen en daar even als trouwens in ons land een sterk toene mende populariteit geniet, is het begrijpelijk, dat de Belgen thans het oogenblik gekomen achten, hun krachten te meten met hun in internationale wedstrïjdtechniek meer erva ren Hollandsche sportbroeders. Daar het peil van het Belgische wedstrijd wezen echter te vens aanmerkelijk verbeterd is en zelfs het internationale niveau zeer dicht benadert, is te verwachten, dat de Nederlandsche wed- strijdvaarders ondanks hun langere wed- strijdroutine een zeer harden strijd te voe ren krijgen. De samenstelling der ploegen luidt aldus: België: K. 1-klasse: H. Honsia. H. Jamin, K. 2-klasse: Ch. van den Berghe en A. Meys- mans, Cl. Spiette en J. Verbruggen. Nederland. K. 1-klasse: J. Kraaier (Geu zen), H. van Mastrigt (Never Dry), reserve: W. v. d. Kroft (H. K. V.), K 2-klasse: W. v. d. Kroft en N. Tates (Geuzen). A. J. Bosse en Tj. Kuperus (H. K. V.). reserve P. Wijdekop en C. Wijdekop (Viking. Amsterdam). De strijd begint te 3 uur. KAATSEN. WEDSTRIJD TE ARNHEM Aan den kaatswedstrijd, die Zondag gehou den wordt te Arnhem, zal ..Frisia" deelnemen met de spelers F. Oosterdijk en S. Oosterdijk. MOTORWÏELRÏJDEN. DE T. T.-RACES TE ASSEN. Het aantal inschrijvingen voor de interna tionale motorraces op het „Circuit van Drenthe", is thans al aangegroeid tot 35. ronder 9 Nederlandsche rijders. De 35 inschrijvingen zijn goed verdeeld over ae versonrilende klassen Zoo telt de 250 cc nu J.fi, de 350 cc. 15 en de 500 cc. eveneens 10 deel nemers. entfeveacU&v... OEFRIT/ Amst. Rijtuig-Mij. N.V. Off. Dealer Haarlem, Bloe- mendaal, Santpoort. Tel. 10338—11198 - Plein 21. (Adv. ingez, MedJ ZEILEN. DE INT. MARINE ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL. Uit Kiel: De internationale marinezeilwedstrijden zijn Donderdag voortgezet. Duitschland wist ook de vierde race in successie te winnen en heeft daardoor zulk een grooten voorsprong dat zelfs, indien het heden uitvalt, toch nog de eerste plaats in het klassement zou be houden. Dientengevolge hebben de Duitsche zeilers den Hindenburgbeker veroverd. Onze Nederlandsche zeilers, die den beker moesten verdedigen kwamen als vierde'binnen en be zetten thans ook in het klassement de vierde plaats. De uitslag van de vierde race luidt: 1. Duitschland (luit. t.z. Koppenhagen) 2 uur 32 min. 17 sec., 2. Engeland (luit. t.z. Woodcock) 2 uur 33 min. 54 sec. 3. Frankrijk (luit. t.z. Casquer) 2 uur 34 minuten. 4. Nederland (luit. t.z. tweede klasse Van Duim) 2 uur 35 min. 14 sec. Het klassement luidt thans als volgt: 1. Duitschland 44 p., 2. Italië 18.7 p., 3. Engeland 14.12 p., 4. Nederland 12.99 p., 5. Frankrijk 8,62 punten. POSTDUIVEN. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Uitslag der wedvlucht van Orleans. Afstand 532 K.M. Losgelaten 6 uur 15 min. In concours 117 duiven. 1 11 12 20 24 A. v. Zadel; 2 16 G. Breeuwer, 3 5 15 23 26 C. Vrugt. P. de Jong. 6 14 P. v. Egmond, 7 L. de Winter. 8 N. Leuven, 9 21 27 Chr. Boonacker, 10 18 G. v. Santen. 13 J. G. v. d. Meer, 17 25 29 G. Vinke. 19 A. Ver- donschot. 22 30 M. C. Fehres. 28 H. Brouwer, 31 G. de Gast. Eerstgetoonde duif 1 uur 28 min. 40 sec.; laatste prijswinnaar 1 uur 53 min. 42 sec. DE LUCHTGIDS. ,De Luchtgïds" hield een wedvlucht van Orleans, afstand van 534 K.M. De eerste prijs winnende duif bereikte een snelheid van 1225.44 meter per minuut en de laatste een snelheid van 1144.21 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen door: Joh. v. d. Pol 1 2 16 21 23; Chr. Geisler 3 4 9; Chr. Reiber 5 20 29: J. W. Borst 6 24 25: G. Jimmink 7 8 31: H. J. Phillppo 10 14 28 35 36; G. J Kors 11 34 38; A. J Leurs 12; P. M. Kok 13: J. Zwart 15 en 16; P. H. Boeree 17 18 19 22 30 32 33; J. J. v. d. Brand 27 39; Ed. v. Bree 37 DAMMEN. MASSAKAMP E.M.S. (BENNEBROEK) TEGEN O. K. (HAARLEM). E.M.S.—O.K. J. v. d. LooA. de Jong 11 Chr. Gerritsen—J. P. v. Sijk 0—2 J. de RooyW. v. Pelt 2—0 A. WerdaH. Beek 20 A. RuighaverH. v. Duin 20 J. v. Hou weningenW. Bel 11 G. ValkemaA. Vos 02 W. PersoonC. M. Beek 20 C. J. MoesW. Beider xx H. KoopmanW. Baartse 20 G. RoestG Hekelaar 20 J. WynenR. de Jong 02 G. Hoogenes—A. Wijker 20 M. BolSchijvenaar Sr. 11 H. R. Meyer—C. v. Vloten 0—2 C. v. KampenW. v. Wanrooy 02 H. PrinsA. v. Groningen 02 H. W. Korstman—Th. Schijvenaar 02 17—17 De met x gemerkte partij Is afgebroken: die wordt arbitrair beslist. Die zal vermoede lijk wel remise worden De returnmatch zal in September plaats hebben. Door F.M S ■en n.cda:1!' uitge loofd voor den w. vl" van nassa- kamp. CRICKET IN ENGELAND. EEN OVERWINNING VAN DE GENTLEMEN. De wedstrijd GentlemenPlayers op Lord's is een buitengewoon goede geweest. Drie da gen lang is er een interessante strijd gevoerd, die door de Gentlemen met 133 runs gewon nen werd. Vrijdagmorgen sloot Hammond na voortreffelijk batten van N. W. D. Yardley de tweede innings der Gentlemen op 1728. Pe ter Smith nam in de eerste innings 4140 en in de 2de 568. Voor de lunchpauze ging van de 5 uur die Hammond den Players gelaten had om 366 runs. noodig voor de overwinning, te maken, 3 4 uur wegens regenval verloren. Hut ton en Edrich openden de 2de innings der Players op Far nes en Brown. Nog voor de lunchpauze viel Hutton's wicket 6 (l.b.w. Brown) met de score op 18. Kort na de her vatting ging Paynter (10) l.b.w. Stephenson en toen ook Hardstaff (b. Brown) en Woolley (c. Moore b. Brown) samen 8 runs aan het totaal toevoegden, waren het vrijwel alleen Edrich en Compton. die de Players nog voor een nederlaag zouden kunnen behoeden. In de fatale laatste over vóór de theepauze werd Edrich op Meyer's bowlen voor een so lide 78 door Gibb achter het wicket gevan gen. Toen tenslotte Compton na een achter volgend 2de appeal van Gibb l.b.w. ging voor een zeer goede 45 lag de overwinning Ham mond voor het grijpen. Op 218 werd Pollard als laatste man door Fames op Stephenson's bowlen voor 13 gevangen en de Gentlemen wonnen met 133 runs. De uitslagen van de overige county-matches luiden Yorkshire 4355 wint met innings en 62 runs van Northants 196 en 177. Robinson 429. Surrey 433 wint eveneens met innings van Hampshire 218 en 144 (Parker 452). Sussex 4149 en 210 wint van Gloucestershire 207 en 225. Kent 429 en 3131 krijgt 4 punten voor de leiding op de 1ste innings tegen Essex 350 en 802 (repen) Fagg het ope^4 ~*bat van Kent leverde in dezen wedstriid uitzonderlijke prestatie door in de 1ste ir.nings 244 en in de tweede 202 not out te maken. Hij is de eenigste bats man die ooit in één wedstrijd twee dubbele centuries scoorde. De wedstrijden LancashireSomerset. Lei- -tershireNotts en DerbyshireWorces- rshire werden wegens regen opgegeven. De wedstrijd Sir Jul. Cahn's XI 384 (C. S. Demp ster 124". zijn 6de century van het seizoen) tegen Glamorgan 217 en 971 eindigde in een draw. Yorkshire I nam een voorsprong op Lan cashire 2 en Middlesex 3. Surrey is een uit stekende 4de en Sussex heeft zich door 2 achtereenvolgende overwinningen 3 plaatsen omhoog gewerkt. LAWNTENNTS. HAARLEMSCHE JEUGD KAMPIOENSCHAPPEN. Op de banen van de H.L.T.C. aan de Span- jaarslaan zijn de jaarlijksche jeugdkam pioenschappen verspeeld. Deze wedstrijden stonden weer onder de beproefde leiding van den heer H. Stalling, zoodat alles op rolletjes liep. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel (1718 jaar), halve eind strijd: D. v. d. Tooien slaat J. Wolterbeek 63, 62. C. Nusink slaat O. Wiemeyer 60, 61. Finale: C. Nusink slaat D. v. d. Tooien 810, 6—3, 6—4. Heerenenkelspel (t/m 16 jaar), halve eind strijd: J. Kuiper slaat T. de Booy 46. 86, 63. K. v. d. Zouwe slaat B. Niemeyer. Finale: J. Kuiper slaat K. v. d. Zouwe 64. 6—4. (Zaterdagmiddag 3 uur wordt nog de wed strijd C. Nusink—-J. Kuiper gespeeld om den wisselbeker) Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. K. Mos slaat mej. L. Jongeneel 86. 6—0. Mej. L. de Roos slaat mej. M. v. d. Zouwe, 6—2, 6—3 Finale: mej. L. de Roos slaat mej. K. Mos 6—2, 6—4. Gemengd dubbelspel halve eindstrijd: Mej. M. v. d. Zouwe en K. v. d. Zouwe slaan mej. J. Luyt en B. Wiemeyer 64, 63. Mej. K. Mos en J. André de la Porte slaan mej. G. Alofs en K. v. d. Wal 7—5, 6—1. Finale werd hedenmorgen gespeeld. Heerendubbelspel (1718 jaar), halve eind strijd: G. Hooyen en C. Nusink slaan J. André de la Porte en O. Wiemeyer 64, 61. AGENTSCHAP HAARLEM Gr. Houtstr./Gr. Markt Tel. 13990 (3 lijnen) Gevestigd in het gebouw van DE SPAARIVE <Adv. ingez. Med.) CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Onze verwachting, dat Rood en Wit aan de Spanjaardslaan op V.O.C. minstens twee punten zou veroveren, is helaas niet bewaar heid. Weliswaar heeft het heel weinig ge scheeld, maar een nederlaag is het toch ge worden niettegenstaande het schitterende spel van A. van der Togt. De strijd werd ten slotte door de toeschouwers op de tribune zelfs met de horloges in de hand gevolgd. Wel een bewijs van de groote spanning, die er geheerscht heeft. Rood en Wit had vijf kwartier beschikbaar om 125 runs te maken en te winnen, doch het werden er maar 117. De tijd bleek dus te kort voor de ontbrekende acht te zijn. Morgen gaat Rood en Wit naar HjC.C. n, die zich door een overwinning met drie runs op haar eerste team aan den kop van de ranglijst genesteld heeft. Veel hoop kunnen we aan de oudste Haarlemsche cricketclub voor de overwinning dus niet geven, ook al heeft zij op 22 Mei de eerste ontmoeting gewonnen. De klinkende revanche voor de nederlaag van Haarlem tegen Hermes-D.V.S., waarop we gehoopt hadden, is helaas eveneens uitge bleven. Het werd zelfs nog een stevige ne derlaag met een verschil van 111 runs op de eerste innings. De Haarlemmers zullen hun tweede overwinning in dit seizoen dus wel moeten bevechten tegen een zwakke tegen standster. Dat is V.R.A. Welnu, die club komt morgen op het terrein aan den Schoterweg spelen. Toch vreezen we al zal men die vrees billijken wederom voor een nederlaag Trouwens ook de eerste ontmoeting werd door V.R.A. gewonnen. V.O.C. en Hermes, die dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld hebben, zouden mor gen wel eens van plaats op de ranglijst kun nen verwisselen. V.O.C. staat nu met twaalf punten uit negen wedstrijden op de derde plaats en de Schiedammers met tien punten uit acht wedstrijden op de vierde. Waaruit men dus kan concludeeren, dat we een ne derlaag voor V.O.C. voorspellen. H.C.C. I zal wel niet veel moeite hebben met haar uitwedstrijd tegen V.V.V. Op 26 Juni eindigde de eerste ontmoeting in een draw Met C.V.H. gaat het in de Overgangsklasse heelemaal niet goed. J.l. Zondag boekte zij in haar uitwedstrijd tegen P.W. haar derde in ningsnederlaag in dit seizoen. De kansen, dat zij nog eenige plaatsen op de ranglijst zal stijgen, zijn wel heel gering. De resultaten in deze klas zijn tot dusver als volgt: -4 ■j, 2 "3 a a Si a a s 2 P. •5 rz? *n c bii b() bo so O. P. w. 7 3 3 0 0 15 H. B. S. 9 4 3 0 2 0 17 A. C. C. 9 4 2 0 3 0 14 S. C. H. C. 9 5 0 0 3 1 9 Excelsior 8 4 0 0 3 1 7 H. C. C. 3 7 3 0 0 3 1 5 Sparta 8 2 0 0 6 0 4 C. V. H. 8 2 0 0 3 3 1 Quick (N.) 8 1 0 0 5 2 n D. v. d. Tooien en J. Verwey slaan J Wolter beek en F. Stenfert Kroese 62, 57, 61. Finale: D. v. d. Tooien en J. Verwey slaan G. Hooyen en C. Nusink 75, 61. Heerendubbelspel (t.m. 16 jaar), halve eind strijd: J. Kuiper en H. Stücker slaan R. Stücker en H. Wortel 6—2, 6—2. F. Lindeman en L. Moser slaan T. de Booy en R. Rahusen 63, 46, 62. Finale: L. Moser en F. Lindeman slaan J Kuiper en H. Stücker 57, 64, 75. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mej. L. de Roos en mej. M. v. d. Zouwe slaan mej. P. Loeb en mej. A. v. d. Poll 60, 62. Mej. G. Alofs en mej. L. Jongeneel slaan mej. K. Mos en mej. T. Goeting 4^—6 6—2 61. Finale: mej. L. de Roos en mej. M. v. d. Zouwe slaan mej. G. Alofs en mej. L. Jonge neel 6—3, 1412. DEINT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Uit Hamburg: Vrijdag zijn alhier de in ternationale tenniskampioenschappen van Duitschland voortgezet. In het gemengd dubbelspel werden de kwart-eindwedstrijden afgewerkt: het Neder- landsche-Poolsche paar mej. Rollin Couquer- que en Hebda verloor van de Australisch- Fransche combinatie mej. Wynne en Le- sueur met 26, 79. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel: halve eindstrijden: Szi- geti (Hongarije) sl. Barowski (Polen) 36. 63, 64. 86. Destremau (Frankrijk) sl. Ga bory (Hongarije) 3—6, 3—6, 6—1, 8—6, 7—5. Dames-enkelspel: halve eindstrijd: Mevr. Hopman en mej. Stevenson (Australië) sl mevr. Miller—Heine en mej. Morphew (Zuid- Af rika» 64, 46, 64. Mej. Wynne en mej. Ciyne (Australië) sl. mevr. Lumb en mej. Scott (Engeland) 63, 6—3. Gemengd dubbelspel: kwarteindstrijden: Mej. Wynne en Lesueur sl. mej. Rollin Cou- querque en Hebda 62, 97. Mevr. Hopman en Avory sl. mej. Koer- moeczy en Asboth 46. 62, 62. Mej. Jearzejowska en Bawarowski sl. mej Scott en Shayes 6—1. 36, 108. Mevr. MillerHeine en Petra sl. mej. Coyne en Gabory 6—3, 6—0. C.V.H krijgt moreei bezoek van het sterke H.B.S. Dit zal wel de zevende nederlaag voor -de-Haarlemmers- worden. ZWEMMEN. NIEUW WERELD- EN EUROEESCH RECORD. 4 x 100 M. estafette heeren. Uit Boedapest: In het overdekte zwembad op het Margaretha-eiland hebben de Hon garen Donderdag geoefend voor den zwem- landenwedstrijd tegen Duitschland. die Za terdag en Zondag a.s. te Boedapest zal wor den gehouden. Bij deze gelegenheid heeft de Hongaarsche estafetteploeg het wereld- en Europeesch record op de 4 x 100 M. borst- crawl-estafette op haar naam gebracht met een tijd van 4 min 2 sec. Het oude. nog niet erkende wereldrecord, stond op naam van een Duitsche ploeg met een tijd van 4 min. 2.4 sec., gevestigd op 1 April 1938 te Kopen hagen. keuze uit 5 soorten aan de loketten (Adv. Ingez. Med.) Waaraan iedere ondersteunde zich moet houden. De juiste invulling van de weekbriefjes. Door den Gemeentelijken Dienst der Werk loosheidsbestrijding en den Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon is de volgende circu laire tot de diverse beesturen gericht, ten aan zien van de ondersteuning aan de werkloozen: „Aan de invulling der weekbriefjes kleven nog verschillende fouten. Herhaaldelijk wor den nog briefjes ingezonden, die niet volgens de voorschriften zijn ingevuld of vergeten zijn te onderteekenen. Het is een geringe moeite de briefjes goed in te vullen en daarom onbegrij pelijk dat dit in vele gevallen nog niet gebeurt. U wordt derhalve nogmaals dringend ver zocht den leden er op te wijzen, dat de week briefjes volgens de gegeven aanwijzingen moe ten worden ingevuld en van hun handteeke- ning moeten worden voorzien. Komt hierin thans niet spoedig verbetering, dan dringt de noodzaak in ieder geval waarin een week briefje wegens onvolledige invulling moet worden geretourneerd, de uitkeering aan te houden tot- de volgende week. Met duidelijke letters is op de weekbriefjes aangegeven, dat wanneer de opgegeven ver diensten van den gesteunden zelf of van diens gezinsleden in een loonzakje of vergezeld van een loonbriefje worden uitbetaald, deze zakjes of briefjes bij het inkomstenbriefje moeten worden overgelegd. Herhaaldelijk komt het nog voor, dat inzending van deze zakjes of briefjes achterwege blijft. Ook ten opzichte hiervan zullen strengere maatregelen moeten worden genomen en weekbriefjes waarbij de overeenkomstige loon zakjes of loonbriefjes niet zijn medegezonden, terzijde worden gelegd, zoodat de uitkeering vertraging ondervindt. Een veel voorkomend euvel is. dat de week briefjes te laat worden ingezonden. Inlevering op het einde der week komt nog regelmatig voor. Dat dit de administratie veel last bezorgt behoeft geen betoog. Teneinde betrokkene niet in moeilijkheden te brengen wordt in den re gel nog gezorgd, dat de uitkeering verstrekt kan worden. De veelvuldigheid van het te laat inzenden maakt echter, dat ook in dit opzicht strenger moet worden opgetreden, zoodat in houdingen van uitkeeringen ongetwijfeld zul len voorkomen, indien in de inzendingen geen grondige verbetering komt. Echter wordt er uitdrukkelijk op gewezen dat de weekbriefjes eerst op Maandag door den penningmeester worden ingenomen. Op verschillende manieren wordt het aantal gezinsleden op het weekbriefje ingevuld, ter wijl ook invulling van dit aantal meermalen achterwege wordt gelaten. Achter de vraag: „aantal gezinsleden" moet worden ingevuld het totaal aantal personen dus bij gehuwden of kostwinners zoowel de ouders als de kinderen. Kostgangers of kamer huurders behooren niet tot het gezin en wor den dus niet opgegeven. Steeds nog doen zich gevallen voor, dat de uitkeering wordt opgenomen, terwijl de be trokkene hierop wegens zijn inkomen geen aanspraak kan doen gelden U dient derhalve uw leden mede te deelen, dat in geen geval het steunbedrag mag worden getoucheerd als de verdiensten het verstrekken der uitkeering toch niet mogelijk maken. TUBERCULEUSE KIPPEN WEDEROM BIJ VOORWAARDELIJK VEROORDEEI DEN HANDELAAR AANGETROFFEN Een kippenboer uit Putten, tegen wien de Officier van Justitie te Amsterdam, mr. B. Kist. op 16 Juni 1.1. twee jaar gevangenisstraf vorderde wegens het verkoopen van tubercu- leuse kippen en wiens vonnis luidde zes maan den voorwaardelijk met onmiddellijke invrij heidstelling, is thans wederom door ambtena ren van den keuringsdienst van waren aan getroffen met tuberculeuse kippen, zoodat tegen hem opnieuw een vervolging Is inge steld. Aankomst van Aiistralip-vlucht te Londen gevierd. De directies van de K. L. M en de K.N.I.L.M. recipieerden Vrijdagmiddag in het groote Dorchester-hotel te Londen, waar een cock tailpartij aan een illuster gezelschap van 200 menschen werd aangeboden, ter viering van de terugkomst van het eerste lijntoestel op Australië. De ontvangende maatschappijen waren vertegenwoordigd door de heeren Ples- man en Martin, resp. directeur en onderdirec teur van de K. L. M., en door haar vertegen woordigers in Engeland, de heeren Kauff- mann (Loden), captain Spry Leverton (Croy don). en door den heer van Agmont van de K.N.I.L.M., wier directie tevens in den per soon van den heer Plesman aanwezig was. In het groote gezelschap merkten wij vele hooge autoriteiten uit Australische bestuurs- kringen op, zooals sir Earle Page, vice-minis ter-president en minister van handel van de Commonwealth, en de bij het bestuur der do minions geaccrediteerde vertegenwoordigers der verschillende Australische staten. Voor de Nederlandsche regeering was h.m.'s gezant, graaf van Limburg Stirum. tegenwoordig, ter wijl zeer vele bekende figuren uit de Neder landsche kolonie werden opgemerkt. De Engelsche luchtvaartmaatschappijen Imperial Airways en British Airways boden door haar directies aan de K. L. M. en de K N.I.L.M. de gelukwenschen met den nieuwen luchtdienst onder Nederlandsche vlag aan. Ook de Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij was aan wezig. De heer Plesman heeft in een korte toe spraak de beteekenis van de nieuwe luchtlijn geschetst en daarbij woorden van oprechten dank gericht tot de Australische regeering, die den Nederlandschen dienst op Australië heeft mogelijk gemaakt. Enkele autoriteiten hebben deze rede met welgekozen bewoor dingen beantwoord.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10