Nationale Zwemkampioenschappen LAWNTENNIS MAANDAG 18 juri 1938 (Vervolg Haarlemsche Sportweek) Internationale Honkbal- wedstrijd De Zondagmiddag gespeeldie wedstrijd Haarlem—General Motor Baseball Club (Ant werpen) werd door 1200 toeschouwers bijge woond. Haarlem verschijnt met het volgende ne gental: De Mon, Koning. Langereis, A. Hinze, Vrugt, K. Wulfhorst, Hunik, Veenhof en G. Hinze. Het G. M. B. C. negental bestaat uit Van Oostrom Caluwe, Payne, Cramm, Van de Velde, Vandenbroek, Bresseleers Keppens en Calloor. Voor de Belgen wierp eerst Van Oostrom terwijl Caluwe achter ving. Halfweg den wed strijd ging Caluwe echter werpen en werd Calloor vanger. Van dien tijd af ging het scoren der Haarlemmers veel moeilijker maar de voorsprong was er nu eenmaal en de vorm der Belgen was niet zoo, dat die nog gevaar liep. Van de vier en dertig Belgen die De Mon tegenover zich kreeg zijn er veertien door zijn hand gesneuveld. Tien gaf hij drie slag en vier anderen sloegen den bal in zijn richting, waarna ze door zijn aangooi uit gingen op het eerste honk. Vijf maal gaf hij een vrijen loop wegens vier wijd. maar al kwam daardoor een Belg op de honken, een punt was nog niet meteen gehaald. Koning was als achtervanger uitstekend in vorm. Niet minder dan vier maal had hij succes met een aangooi naar het derden honk en ook nog eenmaal op het tweede. Vooral op die mo menten was goed te zien dat "het tempo in België minder is dan in Holland. De gasten keken er vreemd van op en waren het ook niet altijd met de beslissing van den scheids rechter eens. Daarin hadden zij echter onge lijk. Ook het veldwerk van Vrugt was bijzonder goed. Als korten stop kreeg hij driemaal een bal te verwerken op grooten afstand van het eerste honk. Hij maakte geen fout en alle drie keeren was de bal er eerder dan de looper. Van de drie vangkansen, die de Belgen ga ven, zijn er twee door Wulfhorst benut. De tweede keer was de kans zeer moeilijk daar Wulfhorst tusschen het publiek doormoest. De derde vangkans werd door G. Hinze in het verre veld gemist. Als gevolg daarvan kon Caluwe scoren, waardoor de Belgen aan hun tweeden punt kwamen, Haarlem kwam minder moeilijk aan. Alleen al in de eerste innings, op het werpen van Van Oostrom, vie len zes honkslagen en twee keer vier wijd Daar zoodoende vaak drie honken bezet wa ren, brachten de tikken van Langereis en Ko ning elk twee spelers binnen. In totaal wer den al zeven runs gescoord. Later ging het wat minder hard, al bleef het succes van Van Oostrom met drie slag maar klein. Ook het veldwerk was niet best en er zijn dan ook heel wat punten te danken aan fouten in het veldwerk. Dat ging wat be ter toen in de vijfde innings Caluwe werpen ging. maar deze kon toch ook de score niet heelemaal tegenhouden. Daarvoor werd er door de Haarlemmers te veel geslagen. Lange reis was bijzonder op dreef. In de derde beurt leverde hij een driehonkslag en in de acht ste werd het een homerun. Veenhof gaf in de vilde beurt een driehonkslag en toen hij uit gevallen was, leverde zijn plaatsvervanger Corsten er ook nog een. Vooral dank zij be nutte vangkansen waren er ook nog twee beurten, die met nul runs eindigden. Van Oostrom noteerde slechts eenmaal drie slag, en Caluwe twee keer. Het aantal honk slagen der Haarlemmers bedroeg vijftien, ter wijl Van O. achtmaal en Caluwe eenmaal vier wijd gaf. Ook verder was het veldwerk van onze buren niet best. Hunik werd wel eens het slachtoffer van een insluiting tus schen eerste en tweede honk, maar toen Vrugt eenmaal door vijf a zes man werd ingesloten, bereikte hij het tweede honk toch. De cijfers der innings zijn: G. M. B. C.: 0—1—0—0—0—0—0—1—0 2 Voor het begin van den wedstrijd had aan voerder Veenhof een op hout aangebrachte plaquette in ontvangst te nemen; aan den gasten werd na afloop een diner aangeboden. Hier werden van weerszijden vele vriendelijke woorden gesproken. O.a. deelde de heer Ca luwe Sr. mee, dat door hem een wisselprijs beschikbaar werd gesteld voor de wedstrijden tusschen Haarlem en de G. M. B. C. ter waar de van 1000 francs. De vereeniging die hem drie maal achtereen wint mag hem behouden en na. vijf jaar wordt hij het eigendom van de vereeniging, die hem de meeste keeren in bezit gehad heeft. Natuurlijk nam de heer Beets dit aanbod gaarne aan. T ennis-clubkam pioen schappen op Einden- hout H.L.T.C. Kampioen van afdee- ling A en Heemstede van afdeeling B. In het kader van de Haarlemsche Sportweek zijn Zaterdag en Zondag op de tennisbanen van „Eindenhout" de Haarlemsche clubkam pioenschappen verspeeld. Niet minder dan 80 partijen moesten van Zaterdagmiddag l uur af tot Zondagavond gespeeld worden. De leiding was in de vertrouwde handen van de heeren Dr. Th. de Crauw en A. M Tijsseling. De kampioenschappen hebben geen verras singen opgeleverd. In afdeeling A werd de pas tot hoofdklasse gepromoveerde H.L.T.C. kampioen; in afdeeling B de tweede-klasser Heemstede. De uitslagen luiden: AFDEELING A. Haarlem—T.C.H. (4—1). Heeren-enkelspel: E. v. Rhodii v slaat v. Driessum 63 64. Dames-enkelspel: Frl. L. van Riemsdijk sl. mej. L. de Roos 1—6, 6—2. 64, Heeren-dubbelspel: J. W. C. Kern en J. G. H. v. d. Stadt slaan v. Renesse en v. d. Bliek 6—4. 4—6. 6—4. Dames-dubbelspel: Mej Blikslager en mej. A v. Beeck Vollenhoven slaan mej. Uitenhage de Mist en me. Fonkert 61, 1012. 62. Gemengd dubbelspel: mej. Adams en On- steln verliezen van mej. de Jong en Erdman 6—8. 6—1, 1—6. Haarlem—T C.G. (4—1). Heeren-enkelspel: Stalling slaat Deenik 6—1. 6—3. Dames-enkelspel: mej. Blikslager verliest van mevr. v d. Klashorst 62. 6—8. 16. Heeren-dubelspel: Onstein en Schouten sl. Ten Have en Dieckman 62. 63. Dames-dubbelspel: mej. Adams en mej. v. Beeck Vollenhoven slaan mevr. Kramer en mej. A. Schroder 60, 64. Gemengd dubbelspel: Frl. van Riemsdijk en Kern slaan mevr. Max-Hulshoff e"n v. Bellen 6—4, 6—3. HaarlemWestrust (4—1). Heeren-enkelspel: Stalling verliest van Ver waal 68, 06. Dames-enkelspel: Frl. van Riemsdijk slaat mej. Hendriks 60, 61. Heeren-dubbelspel: Kern en Hendriks slaan Cassee en Borgerdlng 60, 61. Dames- dubbelspel: mej. Bllkslar^r en mei. Adams slaan mej. Grimberg en mej. Groot 6—1, 6—4. Gemengd dubbelspel: mej. v. Beeck Vol lenhoven en Onstein slaan mej. de Vletter en Borgerding 6-4, 8—6. AFDEELING B. HeemstedeBonso (41). Heeren-enkeslpel: Vermeulen slaat v. Hat- tem 6—1, 75. Dames-enkelspel: mej. Sprengers verliest van mej. Timmers 26, 46. Heeren dubbelspel: v. Olivier en Scholten slaan Bettink en Henneman 46. 75, 61. Dames dubbelspel: mevr. Scholten en mej. Scholten slaan mevr. Fritzlin en mej. Lui- ning 6—1. 4—6. 6—2. Gemengd dubbelspel: mej. v. d. Haar en de Crauw slaan mej. Kroes en Kroes 61, 75. HeemstedeDuinlust (41). Heeren-enkelspel: Vermeulen slaat Meijer 6—1. 6—3. Dames-enkelspel: mej. Sprengers sl. mevr. Smit 6—1, 86. Heerendubbelspel: v. Olivier en Scholten slaan Smit en Knoop 36, 62, 62. Damesdubbelspel: mevr. Scholten en mej. Scholten verliezen van mevr. Spronk en mej. de Ridder 6—8, 7—5. 4—6. Gemengddubbelspel: mej. v. d. Haar en de Crauw slaan mevr. Knoop en v. Wijk 62, 61. HeemstedeRuine (41). Heerenkelspel: Vermeulen slaat v. d. Lin den 86, 63. Damesenkelspel: mej. Sprengers verliest van mej. Vink 1—6, 1—6. Heerendubbelspel: Olivier en Scholten slaan Dootjes en Bussemaker 64, 16, 62. Damesdubbelspel: mevr. Scholtcn en mej. Scholten slaan mevr. Dootjes en mej. v. Den deren 119, 75. Gemengddubbelspel: mej. v. d. Haar en de Crauw slaan mej. Kremers en Hoppener 62, 6—4. HeemstedeWimbledon (41). Heerenenkelspel: Vermeulen slaat Vos 108, 6—4. Damesenkelspel: mej. Sprengers slaat mevr. Vos 6—2, 6—1. Heerendubbelspel: Scholten en Olivier slaan v. d. Berg en Deegener 64, 62. Damesdubbelspel: mevr. Scholten en mej Scholten verliezen van mevr. v. d. Berg en mej. Reyenga 7—5, 36, 79. Gemengddubbelspel: mej. v. d. Haar en de Crauw sl. mej. Dieters en Dekking 61, 60. AFDEELING A. gesp.gew.verl.part.pnt. Haarlem 3 3 0 123 3 TCH 3 2 1 9—6 2 TC)G 3 12 5—10 1 Westrust 3 0 3 4—11" 0 AFDEELING B. Heemstede Ruïne Duinlust Bonzo Wimbledon gesp.gew.verl.part.pnt. 4 4 0 164 4 4 3 1 13—7 3 4 2 2 9—11' 2 4 13 8—12 1 4 0 4 4—16 0 RESULTATEN VAN DEN EERSTEN DAG S. Moolenaar van „Het IJ" kampioen 1500 M. borst- crawl voor heeren. Het Zivolsche meisje G. Mal corps klopt in de serie 100 M. borstcraivl damet haar vermaarde tegenstandsters Rie van Veen en 'AH Stijl. Zaterdagmiddag zijn in de gemeentelijke zweminrichting aan de Kleverlaan onder be gunstiging van fraai zomerweer de Nederland- sche zwemkampioenschappen begonnen, die door het bestuur van den Kon. Ned. Zwem- bond aan de Haarlemsche Zwem- en Polo club .De Waterratten" te verzorging waren opgedragen. De Zwem-officials teil Stadhuize ontvangen Te drie uur werden het bestuur van den K.N.Z.B., de wedstrijdjury en het bestuur van De Waterratten door het gemeentebestuur op het Stadhuis ontvangen. De burgemeester. Dr. J. E. Baron De Vos van Steenwij k, was vergezeld door de wethou ders A. G. Boes, M. A. Reinalda en E. v. d. Wall. Voorts waren eenige raadsleden aanwe zig, alsmede de waarnemend Gemeente-secre taris, de heer A. J. de Landmeter en de chef van den Dienst der Lichamelijke Opvoeding, de heer M. J. Vink. De Burgemeester riep het bestuur van den K.N.Z.B. en den officials een hartelijk welkom toe. Hij wees op het groote belang en het nut van het zwemmen en herinnerde er aan, dat Nederland, dank zij onze voor treffelijke zwemsters, een wereldnaam op zwemgebied heeft. Hij sprak den wensch uit, dat de wedstrijden een sportief verloop moch ten hebben en dat „De Waterratten", die te vens het lofwaardige initiatief tot de sport week hebben genomen, met de organisatie groot succes zouden hebben. De vice-voorzitter van den KN.ZB., de heer A. W. Sabel, zei dankbaar te zijn voor deze officieele ontvangst ten Stadhuize. „Reeds tal van malen", zei hij, „heeft het gemeente bestuur van Haarlem getoond te begrijpen, dat zwemmen noodig en nuttig is voor het volk. Ik hoop dan ook, dat er van deze groote wedstrijden veel propaganda zal uitgaan en dat het voorbeeld van Haarlem's gemeente bestuur navolging moge vinden". Hierna werden zwemautoriteiten aan het gemeentebestuur voorgesteld. De burgemees ter onderhield zich o.a. eenigen tijd met me vrouw Triebels-Koen, met wie hij reeds in zijn vorige gemeente, Zwolle, bij belangrijke gebeurtenissen op zwemgebied kennis had ge maakt. De Zwemwedstrijden. Het gezelschap ging vervolgens naar het bad aan de Kleverlaan. De zweminrichting maakte een keurigen indruk. De banen wa ren op de voorgeschreven wijze uitgelegd. Er was voor goede startplaatsen en keerpunten gezorgd. Te vier uur was de inrichting, waarin over de geheele lengte van het bad een zittribune is gebouwd, geheel gevuld met toeschouwers. Aanwezig waren o.a. de Burgemeester, de wethouders Boes, Reinalda en v. d. Wall en de heer Karei Lotsy namens het N.O.C. De wethouder van Onderwijs, de heer A. G Boes. opende de wedstrijden met een korte rede. Hij wenschte o.a. den bond geluk met zijn vijftig-jarig bestaan, dat dit jaar wordt gevierd. Na deze opening ging onder het zingen van het Wilhelmus de door mevrouw Triebeis ge schonken bondsvlag langzaam omhoog. Een treffend moment. Toen klonk het pistoolschot van starter Blitz; de eerste serie van het nummer 100 Meter borstcrawl voor heeren was ingezet. Hier vielen geen verrassingen te noteeren. hetgeen wel het geval was in de tweede serie, die een prachtige overwinning opleverde voor den tot dusver onbekenden zwemmer Weitzenböck uit Delft. Zijn tijd be droeg 1.3.2. Deze zwemmer bleek nog sneller te zijn dan Scheffer en Moolenaar. Hoving maakte den besten tijd met 1 minuut 1.8 sec Mauritz, die als zesde eindigde, plaatste zich met Wmckel nog juist in de finale. Zijn tijd bedroeg 1 4.8. hetgeen ongeveer één seconde meer is dan zijn beste tijd. De overige Haar lemsche zwemmers werden uitgeschakeld. 100 Meter borstcrawl voor dames. Mejuffrouw G. Malcorps van het Zwolsche .Z.Z. zorgde voor een prettige verrassing door 1.8.8 over dezen afstand te zwemmen z(i ein digde daarmede als nummer één Met het oog op onze dames-estafette "oor T -^oden js deze verrassing bijzonder welkom Behalve Riet van Veen, die haar krachten ol'jkbaar tot Zondag spaarde, en Ali Stijl, plaatsten ook Greetje Sweres en de meisjes Groeneweg en Soetekouw zich ln de finaio 100 Meter rugcrawl heeren. De sterke tweede serie was niet zoo interes sant. Het viertal was blijkbaar er van over tuigd, dat ze van een plaats in de finale ver zekerd waren. Metman b.v. maakte slechts 1.17.8. De tijd van Ab van der Meer in de eer ste serie was voldoende om Zondag in den 100 Meter rugcrawl dames. Een prachtig nummer, vooral de laatste serie met Cor Kint, Iet van Feggelen, Nida Senff en D. Kerkmeester. Eerstgenoemde zwemster won in 1.16.2. 200 Meter schoolslag heeren. Herman Smitshuijzen van A.Z. 1870 bleek veel te sterk voor de andere zwemmers. De veteraan L. Korpershoek van RZC eindigde als nummer twee. Vissink van V.Z.V. en De Ridder van H.P.C. werden niet geplaatst. 200 Meter schoolslag dames. Dit nummer verfoor veel van zijn belang rijkheid. omdat Jopie Waalberg niet startte. Aan spanning heeft het- echter niet ontbroken Na feilen strijd zegevierde, gedeeltelijk met butterfly-style. Dora Heeselaars, mej. Stroom - berg (IJ) was nummer drie. De overige plaat sen waren voor Rotterdamsche dames! 400 Meter borstcrawl heeren. Voor dit nummer waren zeven deelnemers, omdat Mauritz niet startte. Bongertman had den slechtsten tijd gemaakt, zoodat de res- teerende zes zwemmers zonder veel moeite de finale bereikten in weinig gunstige tijden. 400 Meter borstcrawl dames. Riet van Veen (RDZ) won met 20 seconden voorsprong op nummer twee mejuffrouw G. Malcorps in den tijd van 5 minuut 42.2 seconde. Deze Rotterdamsche is toch wel een uitstekende zwemster met veel spirit. Finale 1500 Meter borstcrawl heeren. Een nummer, dat heel veel uithoudingsver mogen vergt. Niettemin hebben alle deelne mers de baan in een flink tempo uitgezwom- men. Sam Moolenaar (IJ) die de 400 M. had gewonnen en deelnam aan de 100 Meter-race, was de sterkste. Hij ontnam zijn clubgenoot Geerling het kampioenschap. Ook nummer drie was een IJ-zwemmer, nl. Van Rootselaar. De 14-jarige A. A. van den Boogaerde (DWR) werd vierde. Dat is een prachtige prestatie van dezen Waterrat Schoonspringen dames. Mej. Tholen van de HDZ is veel beter in vorm. dan het vorige seizoen. Dat bleek dui delijk. Zij eindigde de verplichte sprongen met een flink puntenverschil op haar con currente, mej. G. de Hooge (RDZ). Schoonspringen heeren. De A.Z.'er Wim Schaten sehfet zijn vijf ver plichte sprongen voortreffelijk verwerkt. De jury kon menigmaal hooge cijfers geven. Nico van der Voort (Haarlem) eindigde als num mer vier. De uitslagen van Zaterdag waren als volgt: 100 Meter borstcrawl heeren: 1 K. Hoving RZC 1.1.8, 2 W. A. Weitzenböck (ÜZV) 1.3.2, 3 J. C .Scheffer OJK 1.3,4. Idem dames: 1 G. Malcorps BZZ 1 min. 8.8, 2 R. van Veen RDZ 1 min. 9.4, 3 A. Stijl ADZ 1 min. 10. 100 M. rugcrawl heeren: 1 J. C. Scheffer DJK 1 min. 13.3, H. van Schouwen DJK 1 min. 13.5 3 C. van Aelst IJ 1 min. 16.2 Idem dames: 1 C. Kint RDZ 1 min. 16.2. 2 L. van Feggelen IJ 1 min. 16.5, 3 N. Senff ADZ 1 min. 20. 200 Meter schoolslag heeren: 1 H. Smits huijzen AZ 1870 2 min. 56,4, 2 L. Korpershoek RZC 3 min. 3.1, 3 C. Schuurhuizen RZC 3 min. 3.2 sec. Idem dames: 1 D. Heeselaars ODZ 3 min. 9.5, 2 J. Been RDZ 3 min. 10, 3 J. Stroomberg (IJi 3 min. 13.8. 400 Meter borstcrawl heeren: 1 S. Moolenaar IJ 5 min. 26.8; 2 H. A. Ramack RZC 5 min. 27 4 3 W Geerling IJ 5 min, 28.7. Idem dames: 1 M. van Veen RDZ 5 min. 42.2; 2 G. Malcorps BZZ 6 min. 1.1; 3 N. La- dage R'dam 6 min. 5.8 1'500 borstcrawl heeren (finale)1 S. Moo lenaar Het IJ 21 min. 35.2 sec.; 2 W. Geerling HET IJ 21 min. 42 sec.; 3 H. van Rootselaar Het IJ 22 min. 23.2 sec. Schoonspringen dames (vier verplichte sprongen)* i t, Tholen HDZ 44 36 punten; 2 G. de Hooge RDZ 36.99 punten* 3 M. Drenth Zl8:i 29.40 punten Idem heeren 'vijf verplichte sprongen): 1 W. Schater.s AZ 1870 56.09 punten; 2 H. de Haas Zian, 44.99 ounten; 3 H. Lotgering Het VAN DEN TWEEDEN DAG: Het Nederlandsche Water polo-zevental wint met 11—1 van „De Water ratten". Honderd M. borstcrawl heeren voor K. Hoving (R. Z. C.) en dames voor Rie van Veen (R. D. Z.). Cor Kint wint de 100 M. rugslag dames. De 4 x 200 M. estafette borstcrawl heeren gewonnen door „Het IJ" en de 4 x 100 M. estafette dames door R. D. Z. Zondagmiddag kwart over twee begonnen de finales om de Nederlandsche Zwemkam pioenschappen. De heer A. W. Sabel, tweede-voorzitter van den KNZB, sprak een kort openingswoord waarbij hij o.a. wethouder A. G. Boes welkom heette. Hierna werd wederom het Wilhelmus gezongen. Er waren minder toeschouwers dan Za terdag, wat wel oprekening van de minder gunstige weersomstandigheden kan worden geschreven. Onder de aanwezigen waren wet houder E. v. d. Wall en de heer E H Tenckinck, Commissaris van Politie. 100 Meter borstcrawl heeren. Zooals wel te verwachten was, werd Hoving kampioen. Zijn tijd, die 1 min. 2 sec. bedroeg is niet fraai. De baan aan de Kleverlaan is echter zwaar, hetgeen ook wel blijkt uit de tijden op de andere banen. Records werden er in het geheel niet verbeterd. De tweede aankomende was Scheffer. die c.a. een halven meter achter lag. Dez.e zwem mer werd evenwel gediskwalificeerd, zoodat Moolenaar van Het LI tweede werd en de DJK'er Winckel nummer drie. 100 Meter borstcrawl dames. Van Trude Malcorps uit Zwolle die Zaterdag zoo'n fraaien tijd gemaakt had, werd veel verwacht. Dit meisje miste echter een keer punt, moest vervolgens nog eens draaien en verloor daardoor minstens vier seconden. Rie van Veen werd nu gemakkelijk eerste. Helaas bleven Ali Stijl nummer twee en Willy Soete kouw nummer drie boven de 1 min. 10 secon den Schoonspringen dames. Leonie Tholen van de HDZ heeft dit jaar beter gesprongen, dan wij ooit van haar ge zien hebben. Zij was in een constant goeden vorm en zij heroverde haar kampioenschap dan ook met een zeer groot puntenverschil op haar concurrentie, mej. De Hooge van de RDZ. Er schijnt meer animo voor het schoonsprin gen te komen. Dat is een verblijdend teeken. De springkunst is veel belangstelling waard. 100 Meter rugcrawl heeren. Hier viel wel een verrassing te noteeren. De IJ-zwemmer Metman was den laatsten tijd weinig in vorm. Zaterdag had hij zeer slecht gezwommen. Nog juist had hij de finale kun nen bereiken. Nu herkende men Metman niet meer. In goeden stijl ging hij over de baan. Hij werd één en wist dus zijn .eeuwigen" con current Scheffer het kampioenschap afhan dig te maken. 100 Meter rugcrawl dames. De verloofde van Scheffer, mejuffrouw Nida Senff, de kampioene van 1937, moest ook haar kampioenschap afstaan. Dat was echter geen verrassing, want niemand had haar tegen Cor Kint een kans gegeven. Dit Rotterdam sche meisje zwemt bijzonder gemakkelijk. Een groot nadeel is echter, dat zij slecht keert en te veel naar haar keerpunt kijkt, als zij nog vele meters te zwemmen heeft. Dat kost tijd! Toch won zij mooi, direct gevolgd door Iet van Feggelen. Over onze rugzwemsters behoeven we in Londen geen zorgen te hebben 1 200 Meter schoolslag heeren. Herman Smitshuyzen won zonder eenige moeite; hij zwom een breeden, rustigen slag. 200 Meter schoolslag dames. Door het ontbreken van Jopie Waalberg werd Dora Heeselaars van de ODZ kampioen in een weinig fraaien tijd. De laatste meters zwom zij weer de veel bestreden „butterfly" en bleef daardoor juist een seconde voor op Jeanne Been van de RDZ. 400 Meter borstcrawl heeren. Dit fraaie nummer heeft wel spanning ge bracht. De jeugdige Merkensteln van Dolfijn heeft zich als een voortreffelijk zwemmer doen kennen. Zijn slag wekte bewondering op. Jam mer. dat hij na het keeren telkens de andere zijde van zijn baan weer opzoekt, waardoor hij meer zwemt dan noodig is. Moolenaar van Het IJ wist hem nog juist de baas te blijven. We zien in dezen Merkensteln een toekom- stigen kampioen. 400 Meter borstcrawl dames. Evenals Zaterdag won Rie van Veen zonder eenige bedreiging. Zij liep al dadelijk flink uit en vergrootte haar voorsprong regelmatig. De overige dames bleven zonder uitzondering bo ven de 6 minuten. Nederland is op de borst- crawlbanen sterk achteruit gegaan. Schoonspringen heeren. Wim Schatens veroverde op bijzonder fraaie I wijze weer het kampioenschap en daarmede den wijlen Joop Stotijn-beker. I 4 maal 200 Meter borstcrawl estafette heeren. Het was wel een verrassnig, dat Het IJ met een invaller voor Mayer over het sterke DJK zegevierde. Vooral Moolenaar en Van Rootse laar weerden zich geducht in de IJ-ploeg. Rie van Veen. 4 maal 200 Meter borstcrawl estafette dames. Het was voor de toeschouwers een aange name verrassing, hier Willy den Ouden weer eens te zien zwemmen. Zij was de derde zwem ster bij de RDZ-ploeg en zij ontwikkelde nog een flinke snelheid in een bijzonder fraaien stijl. Zij noteerde 1 min. 10 sec. Dus na Riet van Veen de beste tijd van den dag. Op een andere baan kan zij wel sneller, naar wij vermoeden. WATERPOLOWEDSTRIJD. DWRNederlandsch Zevental. Deze ontmoeting werd geleid door den heer A. J. Braam. DWR werd direct overspeeld. Na vier minuten had het Nederlandsch Zevental reeds zes goals gemaakt. DWR kon er niet meer in komen. Het Nederlandsch Zevental was veel sterker. De doelman van DWR, Nico Kollerie, die den laatsten tijd uitblonk, was de kluts geheel kwijt. Na het zesde doelpunt scoorde J. Kollerie tegen. Moolenaar zorgde er voor, dat de rust met een 1-8 stand kwam. In de tweede helft ging het iets beter bij DWR. N. Kollerie kwam er beter in. Moolenaar doelpuntte nog tweemaal en van Aalst een maal. Einde 111. De uitslagen van Zondag zijn als volgt: 10O Meter borstcrawl heeren: 1 K. Hoving RZC 1 min. 2; 2 S. Moolenaar Y 1 min. 3.4; 3 F. Winckel DJK 1 min. 3.9 J. C. Scheffer. die als tweede aankwam werd gediskwalificeerd, daar hij het keerpunt niet met de hand aanraakte. 100 Meter borstcrawl dames: 1 R. van Veen RDZ 1 min. 8.2; 2 A. Stijl ADZ 1 min. 10.4; 3 W. Soetekouw RDZ 1 min. 11.8. Schoonspringen dames: 1 L. Tholen HDZ 95.42 punten; 2 G. de Hooge RDZ 79.10 pun ten; 3 A. Foursoff ZIAN 62.79 punten. 100 Meter rugcrawl heeren: 1 P. Metman Het IJ 1 min. 12.4; 2 J. C. Scheffer DJK 1 min. 13.3: 3 H. P. Schouwen DJK 1 min. 14.4. 100 Meter rugcrawl dames: 1 C. Kint Rot terdam 1 min. 16.7; 2 I. van Feggelen IJ 1 min. 17.6; 3 N. Senff, ADZ 1 min. 19.4. 200 Meter schoolslag dames: 1 D. Heeselaars ODZ 3.11; 2 J. Been 3.12; 3 J. Groenendijk RDZ 3.18.6. 200 Meter schoolsalg heeren: 1 H. Smits huijzen AZ 1870, 2 min. 54.4; 2 L. Korpershoek RZC 3 min. 1.2; 3 C. Schuurhuizen RZC 3 min. 2.4 sec. 400 Meter borstcrawl heeren: 1 S. Moole naar Het IJ 5 min. 15.2; 2 J. Merkensteln, Dol fijn 5 min. 17.2; 3 H. A. Ramack, RZC 5 min. 23.8 sec. 400 Meter borstcrawl dames: 1 R. van Veen, RDZ 5 min. 43.1; 2 N. Ladage, Rotterdam 6 min. 6.8; 3 A. Stijl ADZ 6 min. 8.4. Schoonspringen heeren: 1 W. Schatens AZ 1870 131.33 punten; 2 H. Lotgerink Het IJ 102.01 punten; 3 H. de Haas. Zian 99.24 punten. Estafette 4 maal 200 Meter borstcrawl hee ren: 1 Het IJ 10 min. 2.8; 2 DJK 10 min. 12; 3 RZC 10 min. 13.6. De winende ploeg bestond uit de zwemmers van Aelst, Geerling, van Rootselaar en Van Aalst. Eestafette 4 maal 100 Meter borstcrawl da mes: 1 RDZ 4 min. 50.4; 2 ADZ 5 min., 3 Rot terdam 5 min. 2.2. De winnende ploeg bestond uit de dames J. Groeneweg, C. van Zuuren, Willy den Ouden en R. van Veen. Waterpolo: Het Nederlandsch Zevental DWR 11—1. De int. kampioenschappen van Duitschland. Uit Hamburg: De uitslagen van de in het kader der internationale kampioenschappen van Duitschland gespeelde halve eindstrijden en finales luiden: Damesdubbelspel, finale: mej. Wynne en mej. Cayne (Australië) sl. mevr. Hopman en mej. Stevenson (Australië) 62. 6—3. Heerendubbelspel. halve eindstrijd: Petra en Lesueur (Frankrijk) sl. Filby en Shaynes (Engeland) 6—3, 6—1, 6—4. Damesenkelspel, finale: mevr. Sperling (De nemarken) sl. mej. Scott (Engeland) 63, 6—4. Zondag zijn de internationale tenniskam pioenschappen van Duitschland te Hamburg geëindigd. De uitslagen van de eindstrijden luid :en Heerenenkelspel: Szigeti (Hongarije) sl. Destremeau (Frankrijk) 8—6, 6—8, 6—3, 6—3. Damesenkelspel: mevr. Sperling (Dene marken) sl. mej. Lumb (Engeland) 6—1, 6—0.. Heerendubbelspel: Petra en Lesueur 'Frankrijk) sl. Henkei en Von Metaxa (Duitsch land) 6—1, 6-4. 3—6, 6—0. Gemengd dubbelspel: mej. Wynne en Lesueur (AustraliëFrankrijk sl. mej. Jedrzejowska en Bawarowski (Polen) 7—5, 7—5.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10