CRICKET Cricket in Engeland ZEILEN WATERPOLO KANOSPORT SNELWANDELEN. Ibl MAANDAG 18 JULI 1938 HAARLE M'S DAGBLAD 9 r NEDERL CRICKETBOND. HAARLEM-V. R. A. In den wedstrijd tegen V. R. A. heeft Haar lem de overwinning voor het grijpen gehad, doch het missen van vele zeer eenvoudige van gen deed den strijd tenslotte onder groote span ning in een draw eindigen. Hiermede heeft Haarlem de kans, om op VRA in te loopen, hopeloos verknoeid. Het ongelukkigste voor Haarlem was wel, dat er in de morgenuren door het natte veld een uur speeltijd verloren ging, waardoor nog slechts 5 ï'2 uur overbleef. Dit bleek juist te kort om de overwinning te behalen. Haarlem was na het winnen van den toss natuurlijk eerst gaan batten. En het ging dit maal goed ook, want meestal is het openings- paar reeds beneden de 10 verdwenen, terwijl nu H. de la Mar en Maas' langen tijd stand hielden. Daarbij dient echter opgemerkt te worden dat de VRA-aanval vrij zwak was, ter wijl ook het fielden niet op groote hoogte stond. Een excuus was daar echter wel voor. want het koude weer maakte het verblijf op het veld allesbehalve aangenaam. De Haarlemmers maakten van deze omstan digheden echter een dankbaar gebruik en wis ten zelfs zonder wicketverlies de 50 op te bren gen, een ongekende weelde voor de Haarlem mers. De la Mar vooral strafte het bowlen naar behooren af, terwijl Maas wat meer ver dedigend speelde. Eerst op een totaal van 69 viel het eerste wicket, toen een beauty van Klink de off stump van De la Mar omverwierp, nadat deze voor 44 runs had gezorgd. Met Allart op de mat begon Maas er wat meer het hout op te leggen, en met succes; hij sloeg het Amster- damsche bowlen naar alle kanten, zoodat hij al spoedig het genoegen smaakte, met een keurige vier de 50 te passeeren. Allart liet zich ook niet onbetuigd en hoe captain De Waal ook changde, hij kon niet voorkomen dat ook voor het tweede wicket een groote stand, n.l. 66, werd opgezet, alvorens Maas voor een uit stekende 66 op cover point werd gevangen, f2 voor 135). Met het oog op den korten speeltijd moest hierna het consigne hitten gegeven wor den. hetgeen onmiddellijk het wicket van De la Mar Jr. kostte. De Ruig lukte het echter beter en de score vloog dank zij hem omhoog, zoodat captain Kleefstra, toen het wicket van Allart viel kon sluiten op 178 voor het verlies van 4 wickets. Haarlem had precies over de helft van den speeltijd beschikt, zoodat ook VRA 2 uur 3 kwartier voor 179 runs overbleef. Wel eenig risico voor Haarlem, doch om een kans op de overwinning te behouden toch be slist noodzakelijk. Het begon zoo goed toen Voogd direct De Waal achter 't wicket inrekende, doch daarmee werd tevens de malaise ingeluid. Hamburger werd in het begin van zijn innings gemist, het geen niet alleen een dertigtal runs koste, doch ook veel tijd. Loggere en Wittebol maakten het het niet lang en toen door zeer snel veldwerk van Kleefstra, Hamburger voor een nuttige 30 kon vertrekken, leek de grootste tegenstand gebroken, want Arkell en Ingelse zagen geen kans stand te houden. (6 voor 82) Klink en Peters bleken echter vrouwe Fortuna aan hun zijde te hebben, want in deze periode misten de Haarlemmers zeker een achttal vangen. De score werd hierdoor belangrijk opge voerd, terwijl ook de tijd reeds een woordje mee ging spreken. Eerst op 120 viel het wicket van Peters, terwijl Klink met een prachtige off break door Maas werd gebowld. De span ning begon toen goed, vooral toen met nog 10 minuten te spelen ook het negende wicket-viel op een totaal van 156. Vooral de tiende-man. Van Weelde batte echter als een geroutineerd batsman en trachtte zelfs nog de benoodigde runs te halen, hetgeen vrijwel onmogelijk was. In ieder geval liet hij zich door de Haarlem mers niet meer vangen en speelde met Pop ping keurig den tijd uit. Hoewel door het missen van de vele vang- kansen dus de fout geheel bij de Haarlemmers zelf lag is deze uitslag toch wel zeer onbevre digend, want na de fraaie battingprestatie had Haarlem de overwinning ten volle verdiend. De volledige scores waren: Innings van Haarlem: H. A. G. de la Mar, bowled Klink T. Maas, c. Loggere, b. Wittebol Ir. J. A. Allart, c. Ingelse, b. Hamburger J. J. de la Mar, bowled Wittebol P. A. de Ruig, not out O. Abendanon, not out B. Kleefstra, H. D. Wessel, J. J. Voogd A. Hartog, J. Middelink, did not bat Extra's Het scoren gaat uiterst langzaam op den zeer goeden Haagschen aanval. Het spel for- ceeren is absoluut uitgesloten. Ook v. d. Togt behandelt de bowlerij met het noodige ontzag en ziet. nadat Berendse (12) hem verdienstelijk heeft gesteund de rest van zijn medespelers komen en gaan. A. v. Baasbank met 11 was de eenige speler, die eveneens de dubbele cijfers wist te halen; Meeuwenoord sloeg er vier en ging uit en het slot-totaal werd uiteindelijk 99 runs. A. v. d. Togt bleef met een zeer verdienste lijke 21 niet uit. H.C.C. II stond hierna voor de niet zoo las tige taak, 100 runs te maken waarvoor zij 3Vz uur tijd had. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat het zoo gemakkelijk zou gaan, want al zeer spoedig op 6 deed Meeuwenoord al vallende een fabelachtige linksche vang in de slips, waarmede K. Neuerburg, die met A. de Beus de Haagsche innings geopend had voor 5 kan verdwijnen. Op 17 verdwijnt Dankelman. zeer mooi door v. d. Togt op Bruin's bowlen in de slips gevangen; één uur later vangt Gobets Gallois uitstekend achter het wicket op v. d. Togt en ook het vierde wicket valt zelfs nog voor de theepauze op 29 als Bruin Sillevis l.b.w. krijgt voor 4. De Beus die zich op het zeer goede bowlen van v. d. Togt en Bruin, gesteund door prima veldwerk aan de wickets wist te handhaven, krijgt dan gezelschap van E. Neuerburg, die eveneens weerstand aan den aanval weet te bieden. De Beus maakt zijn 50 vol en Neuerburg verdwijnt na een uiterst nuttige stand van 66 runs met hem voor een zeer goede 25, prachtig door v. d. Togt op A. v. Baasbank in de slips gevangen. Een oogenblik later slaat de Beus de winning-hit (12) en nog op ditzelfde totaal nemen Bruin en A. v. Baasbank ieder nog een wicket. A. de Beus bleef, toen de wedstrijd onmid dellijk hierna werd gestaakt, met een zeer ge duldige 61 (éen vier en 31 singles!) niet uit. Zijn innings was echter onbetaalbaar voor zijn team. dat den wedstrijd anders stellig zou hebben verloren. De afwezigheid van P. Hage naar werd wel zeer gevoeld, hoewel Bruin hem in den aanval zeer goed verving. 3 voor 41 waren zijn cijfers, in 17 overs, v. d. Togt 2 voor 24 (in 16 overs) en A. v. Baasbank 2 voor 16 namen de resteerende wickets. Bij de Hagenaars waren Sillevis (421) en K. Neuerburg met 3 voor 17 het meest succes vol in den aanval; L. Sodderland had dezen wedstrijd merkwaardig genoeg vrijwel geen succes met den bal (134). Niettemin bowlde hij voortreffelijk en de batsmen konden zich geen enkele vrijheid op hem veroorloven. Scores Rood en Wit: v. Bueren c. de Beus b. Sodderland J. P. v. Baasbank c. Hagedoorn b. Gallois G. v. Schouwenburg c. Rekkers b. Sillevis v. d. Togt not out 21 v. Baasbank c. Rekkers b. Neuerberg 11 Klein de Groot l.b.w. Neuerburg 0 Berendsen l.b.w. Sillevis 12 Mr. F. A. Davidson bowled Sillevis 0 Meeuwenoord c. Sodderland b. Sillevis 4 M. Gobets l.b.w. Neuerburg 0 M. Bruin run out 2 Ex tra's 11 Totaal Bowlingcijfers: O. M. R. W 17 2 45 1 12 1 25 0 5 1 18 0 6 1 22 0 9 2/3 2 34 1 3 1 10 2 H. Klink J. Peters Popping C. Jibben G. Hamburger W. Wittebol Innings van V. R. A.: R. de Waal, c. Voogd, b. Abendanon G. Hamburger, run out A. Loggere, c. Kleefstra. b. Abendanon W. O. F. Wittebol, c. Wessel, b. Maas J. Arkell, c. Maas, b. P. de Ruig D. Ingelse. bowled H. de la Mar H. Klink, bowled Maas J. Peters, c. de Ruig, b. Allart C. Jibben, c. Voogd, b. Maas H. v. Weelde, not out F. Popping, not out Extra's Bowlingcijfers: Totaal 165 voor 9 wickets. O. M. R. W. J. Middelink 13 3 42 0 O. Abendanon 15 4 28 2 A. Maas 12 3 34 3 P. de Ruig 6 1 17 1 H. de la Mar a 2 13 1 J. Allart 5 1 16 1 H. C. C. II—ROOD EN WIT. Zondag speelde Rood en Wit te Wassenaar tegen de a.s. kampioenen en wist het ditmaal niet tot een overwinning te brengen. H.C.C. II stuurt na het winnen van de op gooi de Haarlemmers naar de wickets waar P. v. Bueren met J. v. Baasbank de innings opent op het uitstekende bowlen van W. Gallois en L. Sodderland. Gallois is zeer snel en uiterst gevaarlijk, de batsmen voelen zich dan ook niet op hun ge mak en al vrij spoedig moet v. Baasbank reti- reeren als Hagedoorn hem op Gallois vang' voor 8 v. Bueren speelt zeer gelukkig en wordt o.a. eenmaal, na een goeden vang van Rek kers. die achter de palen uitstekend werk leverde, op het bowlen van Gallois door den umpire niet uit gegeven. Hij maakt een dank baar gebruik van dit nieuwe leven en houdt tot de lunch stand. G. v. Schouwenburg die het samen met v Bueren tot 38 had gebracht wordt vlak voor de lunch op Sillevis door Rek kers achter de palen ingepikt. Spoedig na de lunch is v. Bueren uit voor 21 op bowlen van Sodderland gevangen door de Beus. -! s B ■M s B c O •5 rf c H. C. C. 2 10 7 0 1 2 0 15 H C. C. 1 11 5 1 3 2 0 16 Jermes-DVS 9 6 0 0 3 0 12 V. O. C. 10 3 2 0 5 0 12 V. V. V. 10 5 0 1 3 1 10 Rood en Wit 10 3 0 2 4 1 7 V. R. A. 10 2 0 2 5 1 5 Haarlem 10 1 0 1 7 1 2 Scores H.C.C. II: A. de Beus not out (33 x 1 en 1 x 4) voor de 50 61 K. Neuerburg c. Meeuwenoord b. A. v. d. Togt 5 P. Dankelman c. v. d. Togt b. M. Bruin 1 W. Gallois c. Gobets, A. v. d. Togt L. Sillevis b. M. Bruin E. Neuerburg c. v. d. Togt b. A. v. Baasbank 25 K. Hagedoorn c. Davidson b. M. Bruin 5 Duetz c. and b. A. v. Baasbank 0 L. Sodderland W. Rekkers R. Edersheim d. n. b. Totaal 102 for 7. V. V. V.-H. C. C. I. Gewonnen door H. C. C. 1 met 3 runs op de eerste innings (nog 5 wickets ln handen). V. V. V. eerste innings: totaal 114 W. J. v. d. Laan c Van Oven b. J. Koeleman 15 Chr. Engel c. P. Niks b. A. van Manen C. Alandt b. J. Koeleman A. van Stuyvenberg l.b.w. b H. v. Manen W. Roodenburg b. M. Rutgers 34 N.N. c. J. v. d. Bosch b. H. v. Manen 1 W. Engel c. Van Oven b. H. v. Manen W. Schoevaart c. Rutgers b. Koeleman P. H. Jeuken c. Van Oven b. H. v. Manen 18 A. van Wermeskerken b. P. ten Bosch A. C. Kost not out Extra's 1 H. C. C. 1 eerste Innings: totaal 117 voor 5 wickets (gestaakt) M. van Oven c. A. Kost B. A. van Stuy venberg Jhr. J. v. d. Bosch c. Alandt b. N.N. 44 E. J. A. Schill c. N.N. b. W. Roodenburg mr. H. van Manen b. H. van Wermeskerken 6 J. J. v. d. Luur c. Chr. Engel b. van Wer meskerken 16 C. W. V. Bakker not out 12 P. Niks not out H. Roes. mr. P. ten Bosch, M- Rutgers, J. J. Koeleman, did not bat Extra's V. O. C.—Hermes-D. V. S. Gewonnen door Hermes-D.V.S. met 90 r Hermes-D.V.S.: 159 runs. H. Stolk run out L. Borrani b. A. Terwiel J. Keuzenkamp b. H. Luttik A. Bart c. A. Nieuwenburg A. Terwiel C. Tettelaar b. a. Terwiel J. Offerman c. H. Luttik A. Terwiel A. Nolet l.b.w. P. G. East P. Janse l.b.w. A. Terwiel J. Sc heffer b. A. Terwiel S. v. d. Schouw not out A. Molenaar b. A. Terwiel Extra's V.O.C.: 69 runs. F. van Herwaarden b. A. Molenaar f J. Nieuwenburg b. J. Offerman A. Nieuwenburg b. J. Offerman H. Verburg c. S. v. d. Schouw b. J. Offerman A. Terwiel b. L. Borrani Th. Dubru c. A. Molenaar b. L. Borrani 1 P. G. East b. L. Borrani L. Kettlitz b. J. Offerman H. Luttik b. L. Borrani F. Praal not out F, Kramer b. J. Offerman Extra's 1 V.O.C. (tweede innings): 83—3 wickets (door HD.V.S. opgegeven). F. van Herwaarden b. A. Molenaar A Terwiel not out J Nieuwenburg b. A. Molenaar H Verburg b. H. Stolk Th Dubru not out P G. East, A. Nieuwenburg, L. Kettl H. Luttik. F. Praal, F. Kramer dit not b Extra's Ranglijst eerste klas. C. V. H.-H. B. S. Gewonnen door HBS met innings en 44 runs. CVH eerste innings; 70 (F. Jacobs 27. G. van Langelaar 12). Bowlingcijfers: A. v. d. Vegte 4 voor 30, F. Bun-der 5 voor 23. HBS 139 voor 8 wickets (F. Bunder 31, Snel 36. A. v. d. Vegte 22). Bowlingcijfers: A. Roodt 4 voor 43. Zeeuwe 2 voor 46. G. van Langelaar 1 voor 14. CVH tweede innings 25 r. (all out). V. van der Vegte 6 voor 6, F. Bunder 3 voor 3, L. van Bennekom 1 voor 11. A. C. C. 3 a—Haarlem 3. A.C.C. 1ste Innings 72 (G. H. Kappelhoff 19, J. Immig 21, G. J. Bosch 12). Bowlingcijfers: J. Elsinger 623, Hub. Boeree 2—23. C. Dekker 09. A. Blok 18. Haarlem 1ste Innings 84 voor het verlies van 7 wickets (Hub. Boeree 33. W. F. van der Lee 12). Bowlingcijfers: J. Immig 321, G. J. Bosch 1_32. w. Essed 1—16. J. Bouwen 2—8, G. Kap pelhoff 0—3. Haarlem 3 won dus met 12 runs en drie wickets in handen. Rood en Wit 3—C. V. H. 2. Gewonnen door Rood en Wit 3 met 47 runs op de eerste innings. Rood en Wit 3: 120 runs en C. V. H. 2: 73 runs. HAARL. CRICKETBOND Bloemcmlaal—Rood en Wit 5. Bloemendaal herstelde zich van de geleden nederlaag tegen R. C. H. en scoorde nu 114 runs Van de Meij de Bie 27, Dieperink 23, J. Beijk 18, Jac. Bosse 12 en van der Meij 13. Be rendsen was enorm op dreef met de bal en deed negen batsmen struikelen voor 61 runs. Rood en Wit 5 kwam tot 71. Sanders 24 en J. Berendsen 16. J. Beijk 6 voor 21. L. van der Meij 2 voor 27 en Eijsten 2 voor 19. C. V. H. 4—Haarlem 5. C. V. H. 4 scoorde 59 runs, waarvan F. Ja cobs 26 en van de Pas 13. P. Kruijt 4 voor 35 en J. Elsinger 4 voor 19 Het Haarlem totaal werd 52. P. van Tigge- len droeg zijn bat door de innings en bleef met 20 n. o. Van de Pas 7 voor 24 en Th. Kue- nen 2 voor 6. Haarlem 4—R. C. H. Op een aanval waar Hetem en van der Lijke ontbraken scoorde R. C. H. geducht en op 144 voor 3 kon de aanvoerder sluiten. Zonneveld 22, Van Musscher 50 n.o. en Paape een harde 54 n.o. Van Balen Blanken Sr. 1 voor 24, Hb. Boeree 1 voor 37, en A. W. Roggeband 1 voor 11 Haarlem 4 bracht er niet veel van terecht en op 51 hadden allen een beurt gehad. Boeree 11 en Onkenhout 24 n.o. Zonneveld 5 voor 27 en van Musscher 5 voor 22. Van de Zaterdag begonnen county-mat ches is die, welke op Lord's tusschen Middle sex (no. 3) en Yorkshire (no. 1) gespeeld wordt, wel de belangrijkste. R. W. V. Robins won voor Middlesex den toss en Yorkshire kon gaan batten op een opdrogend wicket. Jim Smith en Gray begonnen met groote snel heid op Sukcliffe en Hutton. Yorkshire was al heel onfortuinlijk want Hutton kreeg een bal van Edrieh tegen zijn hand en brak een vinger. P. A. Gibb werd aan zijn hoofd ge wond door 'n harden bal van Smith waarvoor Gibb wegdook doch die minder hoog opkwam dan de batsman verwachtte. Sutcliffe en Mit chell waren beide gevangen de score op 25 en 10 runs later viel Hutton's wicket. Leyland (25) en de Yorkshire-captain A. B Sellers brachten het totaal, na een uur onder breking voor regen, van 665 met 40 runs omhoog. Het laatste wicket viel op 144. Jim Smith nam 4 wickets voor 45. Middlesex ver loor 2 wickets, waaronder dat van Edrieh voor 16. Yorkshire met 2 substitutes fieldend gaf fraai veldwerk te zien. De stand van de overige wedstrijden is: Sussex 124, R. Smit 538 tegen Essex 2963 (Taylor 140*). Glamorgan 143 tegen Somer set 150. Lancashire 3658 tWashbrook 173 tegen Gloucestershire. Australië 243 tegen Netts 41. Harris nam 460. Northants 270 staat er eens goed voor tegen Hampshire 97. Partridge 529 en Busweli 441. Surrey 310 tegen Kent 337. De laatste wedstrijden werden wegens slecht licht gestaakt. Der byshireLeicestershire en Warwickshire Worcestershire werden wegens regen tot Maandag uitgesteld. Een schooljongen neemt 70 wickets voor 261 runs. J. H. G Dreighton, een bowler van het cricket elftal van Denstone College nam on langs in twee opeenvolgende wedstrijden vijf wickets in zes ballen en zes in zeven. In de afgeloopen week nam hij 9 wickets voor 30 runs tegen Wrekïn College en 3 dagen la ter 8 voor 12 tegen King's E ward's school te Birmingham, 7 van de 8 batsmen gingen „clean bowled". In zijn laatste 4 wedstrijden nam Deighton 33 wickets voor 72 runs en in dit seizoen 70 voor 261. Walter Hammond zal Engeland ook in de 4de (te Leeds) en 5den testmatch (op den Oval) aanvoeren. DE CRICKETCLUB „HAARLEM" NAAR ENGELAND. A. Zeilinga's Haarlem-elftal vertrekt Zon- lag 14 Augustus naar Londen. Dinsdag 16 Aug. wordt te Wembiey gespeeld tegen Wem bley C. C-, Woensdag 17 Augustus te Richmond tegen Twickenham C. C.; Vrijdag 19 Augustus te Bronüesbury tegen Brondesbury C. C. Op Zaterdag 20 Augustus wordt op de Oval :1e eerste dag van de viïfde testmatch ^usschen Engeland en Australië bijgewoond De volgende speler? 'uilen het -eisje naar Engeland nremaken Zeilinga, Kleefstra. Rypma. De ls Mar Sr. Tr., Har.jg Wessel. Voogd. Maas, Abendanon. Healy, De Boer, Kammeijer, M. den Hartog (Quick N.) en Borrani (Hermes-D. V. S.) DE KAAG WEEK. Zaterdag was het een prachtige zeildag: volop zon en een stijve bries uit het Zuidwes ten. Aan de uitslagen ontleenen we de vol gende Groepswedstrijd Olympiajollenklasse1. De Kaag (W. Ritman en G. Key). 13 pnt. Groepswedstrijd 12 voetsjollenklasse: 1. De Kaag igebrs. Nauta), 15 pnt. Groepswedstrijd 12 voetsjollenklasse: 1. De Kaag <J. C. Tims en H. Key), 20.1 pnt.; 2. Rot- terdamsche Z.V.. 17 pnt.; 3 en 4 Haarlemsche J. C. en Zaanlandsche Z. V.. 14 pnt. 45 M2.-kruiserklasse; 1. Walta. st. C. A. Ver- maat. Vrijbuiterklasse: 1. Flits, st. C. Kooy. Regenboogklasse: 1. Duck, st. mej. P. Ver- sluys. Draken klasse; 1. Janmaat, st. J. Heinen. Noord-Nederlandsch 16 M2-klasse a: 1. Hilda 3. st. W. E. van Schelven. Noord-Nederlandsche 16 M2-klasse b: 1. Swanneblom, st. B. Offerman. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Ruiter, st. R. Reitsma. Pampusklasse zonder bijzeilen; 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama. Olympiajollenklasse a: 1. Zomerweelde, st. H. H. J. de Jong. Olympiajollenklasse b: 1. Jan van Gent. st. Th. P. Beaujean. 12 M2-sharpieklasse b: 1. Flevo, st. P. J. Du- dok van Heel. 12 M2-sharpieklasse a: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwere. Regenboogklasse a:: 1. Waterrot, st. S. Kui pers. 12 Voetsjollenklasse a: 1. Ans, st. G. Lands man; 2. Mooie Nel, st. H. Evers. 12 Voetsjollenklasse b: 1. Phoenix, st. J. van 't Oever. 12 Voetsjollenklasse c: 1. Sterna, st, P. Groo tenhuis; 2. Duimelot, st, mej. D. de Voogt. Holland leidt in den teamwedstrijd in de regenboogklasse tegen Friesland. De Zondag van de Kaagweek begon met een dikke bries uit het westen en regenbuien. In den loop van den dag klaarde de lucht op, doch de wind bleef met onverminderde kracht aanhouden, zeer tot genoegen van de Friesche zeilers, voor wie „zwaar weer" over het alge meen een kolfje naar hun hand is. Toch slaag den zij er niet in, de leiding in den teamwed strijd der regenboogklasse tusschen Holland en Friesland te veroveren, voornamelijk dank zij Zuiderbaan, die voor Holland een uitste kende race zeilde. Holland behaalde 29,1 punt tegen Friesland 26 punten. In den open wedstrijd namen de Friezen des middags schitterend revanche door alle vijf dagprijzen in de wacht te sleepen. Zuiderbaan was de eenige, die het hun moei lijk maakte. Na de eerste baanhelft lag hij nog aan den kop, doch in de tweede ronde werd hij geleidelijk naar de zesde plaats verdrongen. Dat het Zondag op de Kagerplassen flink pookte, blijkt wel uit het feit, dat zelfs een regenboog volsloeg en zonk, terwijl van een ander jacht in dezelfde klasse het grootzeil vol komen door midden scheurde. Aan de uitslagen worden de volgende ont leend: 45 vierk. meter kruiserklasse: 1. Benati 2, st. Fenenga, Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st, J. R. van der Berg. Regenboogklasse b: 1. Dotter, st. J. Kolff. Drakenklasse: 1. Dracula. st. J. C. P. Hofkes. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Kievit, st. W. de Vries Lentsch. Jr.. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Albatros, t. G. J. Lagendijk. Twaalf voetsjollenklasse dames, uitslag van Zaterdag: 1. Weetiekep 2, st. mej. Q, van Dijk. Uitslag van Zondag: 1. Reveller. Olympiajollenklasse b: 1. Jan van Gent. st. Th. P. Eeaujan. Olympiajollenklasse a: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong. 12 M2 sharpieklasse b: 1. Hiphaan, st. H. J. van Werkhoven. 12 M2. sharpieklasse a: 1. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse. Regenboogklasse a: 1. Hennie, st. M. Hen driks. Twaalf voetsjollenklasse a: 1. Spirit, st. W Daniëls. TwaalfvoetsjoUenklasse b: 1. Klaverdrie, st, J. D. van Kampen. TwaalfvoetsjoUenklasse c: 1. Duimelot, st. mej. D. de Voogt. Het U. L. O.-Zwemfeest, Met veel animo hebben de gemeentelijke U. L. O. scholen zich Zaterdagmorgen gewijd aan de organisatie van een Qjgen zwemfeest in de inrichting aan de Houtvaart. De heeren J. Admiraal en W. Marsman had den de leiding en zij werden daarin bijgestaan door verschillende andere leerkrachten van de U. L. O. scholen. Met veel strijdlust, die evenwel altijd binnen sportieve perken bleef werden de talrijke nummers afgewerkt. De stemming werd nog verhoogd door muziek van een uit de U. L. O. A gevormde band. De wedstrijd bestond uit 4 persoonlijke num mers en 4 estafettes, waarvoor een puntentel ling naar het voorbeeld van de P. H. athletiek telling werd toegepast. Voor het hoogste totaal was een wisselbeker uitgeloofd, die het vorige jaar door U. L. O. A werd gewonnen. Ook nu was U. L. O. B een zware mededinger, maar A wist de beker te behouden, terwijl C. die over minder leerlingen en dus over minder goede zwemmers beschikt, grooten achterstand kreeg'. De eind-uitslag werd: 1. A met 158.5 p 2. B met 139.5 p., 3. C met 89 p. Een door den heer Cohen beschikbaar ge stelde medaillle voor de snelste meisjes-ploeg in de estafette vrije slag was ook voor U. L. O. A. Bovendien vermelden we nog de verrichting van B. v. d. Boogaarde, die de 50 M. vrije slag voor jongens in 29.3 sec. aflegde. Als slot werd tusschen A en B een polo-wed strijd gehouden. De verschillende uitslagen luiden: Meisjes: Schoolslag 25 M.: 1. W. Dijkstra 18.9 sec. 23.5 p., B. 27.5 p., C. 27 p. Vrije slag 25 M.: 1. B. Sonnevelt 15.5 sec., 30 p., B. 27 p.. C. 21 p. Estafette wisselslag 3 x 25 M.: 1. A. In 55. sec., A. 10 p., B. 8 p., C. 6 p. Estafette" vrije slag 5 x 25 M. 1. A. in 1 min. 30.8 sec.. A. 10 p.. B. 8 p., C. 6 p. Jongens: Schoolslag 50 M.: 1. N. Tunis 40.8 sec., A B. 30 p., C. 16 p. Vrije slag 25 M.: 1. B. v. d Boogaarde 29 °c.. A. 37 p. B 27 p.. C. 13 p. Estafette wisselslag 3 x SO M.: I A. in 2 min 5 sec., A. 8 p., B. 6 p., C. geen ploeg. Estafette vrije slag 10 x 25 M.: 1. A. in 3 min. 52.4 sec., A. 8 p., B. 6 p., C. geen ploeg. DE COMPETITIE. De afgeloopen week was zeer belangrijk. De D.W.R.-dames wisten twee overwinningen te behalen, n.l. 30 op Haarlem en 10 op H.D.Z. De toch al fraaie positie is nu nog hechter ge worden, temeer daar Nereus een punt moest afstaan aan H. P. C. Tegen D.W.R. is nog geen enkele goal gescoord, wel een bewijs, dat de achterhoede te sterk is voor de tegenstanders Hoofdzakelijk is dit aan het goede doelverde- dlgen van mej. Kollerie te danken. De wed strijd tegen de H. D. Z. is ons niet meegeval len: het spel was vaak te peuterig. Het Y behaalde een overwinning op D.W.R heeren) en is voor de zooveelste maal afdee- lingskampioen. Zonder twijfel heeft de sterk ste ploeg gewonnen, zij het dan ook met be scheiden cijfers (3—2). D. W. R. zal dus he volgende seizoen nogmaals haar krachter moeten inspannen, om de bovenste plaats t( bereiken: dit jaar is het niet gelukt, wan) het Y bleek een niet te nemen hindernis H. P. C. sloeg Star in eigen huis met 1—0 en maakte daarmede een mede-gegadigde voor de onderste plaats onschadelijk. Helaas verloor H. P. C. van Dolfijn cn da*r Star van dit zevental won, hebben beide ploe gen thans twee punten. In Groenendaal zal ~L.juag as. de beslis sing vallen! H. V. G. B. moet degradatie-wed strijden spelen. Dit zevental verloor van Haar lem met 4—2. V.Z.V. verspeelde evenals „Haarlem" enkele weken geleden in Zaandijk een kostbaar punt. Het werd een gelijk spel 2. met als gevolg, dat Haarlem nu weer ge lijk staat met de Velsenaren. Dinsdag 26 Juli heeft in Stoop's Bad het treffen tusschen deze twee sterke ploegen plaats. Halfweg veroverde haar eerste punt, nJ. op Amstel; uitslag 3—3. Het programma voor deze week is als volgt: Maandag 19 Juli 1938. Haarlem—Nereus Haarlem 2—Nereus 2 Dinsdag 19 Juli 1938: H. D. Z—Haarlem (dames) Maas—U. Z. C. H. V. G. B. 3-D. A. W. 2 Woensdag 20 Juli 1938: H. P. C.—Star H. P. C. 2—Star 2 Donderdag 21 Juli 1938: Het Y—H. P. C. Het Y 2—H. P. C. 2 D. J. K. 3—Haarlem 2 Hal f weg—Neptunus Vrijdag 22 Juli 1938: H. Z. en P C.-S. V. H. Nereus 2—D. J. K 3 Neptunus—Amstel Nereus 3—V. Z. V. 2 Zondag 24 Juli 1938: V. Z. V—A. Z. 1870 V. Z. V. 2—H. V. G. B. 3 De wedstrijden van ^lag a.s. zullen in verband met de wedstrijden van „De Sport week', die aan de Kleverlaan worden gehou den, vermoedelijk wel niet doorgaan. Hoe be langrijk de ontmoeting H. P. C.—Star, die Woensdag in Groenendaal wordt gespeeld, is, hebben we hierboven reeds eeinemoreerd. Wij hopen, dat de H. P. C.'ers zullen zegevieren en daarmede hun plaats in de eerste klasse zul len behouden. Donderdag speelt H. P. C. tegen het Y in Amsterdam. Hier ziin de Heemstedenaren ge heel kansloos. Daarmede wordt de competitie voor het Y, zoowel als voor H.P.C. besloten. V. Z. V. wist A.Z. 1870 in eigen huis met 6—0 te kloppen. Het moet Visman c.s. niet moeilijk vallen om ook in de Velser Slulsput de baas te blijven. NEDERLAND-BELGIË. Op den Kralingschen Plas te Rotterdam zijn Zondag voor de eerste maal officieele wed strijden gehouden in de K 1- en de K 2-klas- sen tusschen België en Nederland. Het hoofdnummer, de landenontmoeting tusschen België en Nederland, was spoedig beslist. Met mooien, gelijkmatigen, soepelen slag gingen de Hollanders Kraaier en Van Mastrigt er in de K 1-race vandoor en hoewel zij zelf ook op eenigen afstand van elkaar door de finish gingen, hadden zij een formi- dabelen voorsprong op de Belgen. Ook in de K 2-race waren de Nederlanders Van der Kroft-Tates en Bosse-Kuperus ver in de meer derheid. Spiette-Verbruggen en Van den Berghe-Meysmans bleven direct ver achter. Aan de uitslagen ontleenen we de volgen de: Landenwedstrijd NederlandBelgië: K 1-klasse: 1 J. Kraaier (Geuzen in 5 min. 19 sec.. 2 II. van Mastrigt (Never Dry) in 5 min. 27.8 sec.. 3 H. Honsia (België) in 5 min. 42.4 sec.. 4 H. Jamin (België) in 5 min. 56.8 seconden. K 2-qlasse: 1 W. v. d. Kroft (H.K.V.) en N. Tates 'Geuzen) in 4 min. 51 sec.: 2 A. J. Bosse (H.K.V.) en T. Kuperus (H.K.V.) in 5 min.. 4 C. Spiette en J. Verbruggen (België) in 5 min. 36.2 sec. Adspirantcn 500 Meter: 1 P. Stoelman (Trekvogels). 2 J. v. d. Krof (H.K.V.). 3 G. Beekhoven (Geuzen). R 2 S-kiasse: nieuwelingen 800 Meter: 1 J. Braster-N. Voortman (Geuzen). 2 G. H. Oster- thun-J. M. van der Horst IH.K.V). 3 H. We vers-A. de Kraauw 'Viking R'dam). Senioren 1000 Meter: 1 P. en C. Wijdekop (Viking A'dam). 2 A. J. Bosse-T. Kuperus 'H.K.V.). Gemengd 5O0 Meter: 1 L. Boer-W. v. d. Kroft 'H.K.V.) 2 A. Barends-H. Weevers (Viking R'dam). Senioren 1000 Meter: 1 W. v. d. Kroft, F. Kroeder, T. Kuperus, A. J. Bosse (H.K.V.), 2 J. v. Reeuwijk. S. Hanenburg, A. Boer, C. Riet veld (Neverdry) H. A. V. „De Kampioen". Hedenavond te 7 uur zal door deze Ver- eeniging op het sportveld aan de Kleverlaan een demonstratie wedstrijd snelwandelen wor den gegeven over een parcours van 5 K.M. De deelnemers zijn F v. d. Vijver. A. Herben. G A. Ramaker H. Medembiik. D. Overdam, C. v. Kampen en J. v. Looij. Wandelscheids- rechter is de heer A. J. Waning Jr. Door het bestuur der Sportweek Haarlem zijn twee aantjes beschikbaar gesteld. I v:

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13