Frankrïjk's hoofdstad in feestgewaad. Opera Italians. Synthese in de Protestantsche kunst. KORFBAL Wollen Dekens J. Roeiers van Lennep RECHTSZAKEN Secretaresse Steno-Typist(e) Corr. St. Typ. Inst. PONT Gevraagd «SBC/ö PRESBURG M A A ND A G 18 JULI 1938 H A A R L E M'S DAGBLAD 13 Ter eere van het Koninklijk bezoek. PARIJS FEESJELIJK VERSIERD. De Fransche hoofdstad is ter gelegenheid van het bezoek van het Engelsche koningspaar, dat morgen plaats vindt, prachtig versierd en geïllumineerd. De Place de la Concorde schittert in den gloed van groote „floodlight"-lampen. Links het Fransche-, rechts het Engelsche wapen. Alle huizen zijn versierd. k ARIJS steekt in feestgewaad en Parijs is in feeststemming. Dinsdag a.s. immers zal het Engelsche koningspaar zijn triomfale intocht houden in Frank- rijk's hoofdstad en waar men hier zeer innig meegeleefd heeft met den rouw die de koninklijke familie eeni- ge weken geleden getroffen heeft en die een uitstel van het bezoek tenge volge had, daar zal die ontvangst misschien minder uitbundig en meer ingetogen, doch in ieder geval nog hartelijker zijn dan men oorspronke lijk gedacht had. Dat bezoek is meer dan een gewo ne vriendelijkheid, het is de officieele en voor ieder zichtbare bekroning van een politiek, die als tegenwicht moet gelden voor de dynamische machten van Rome en Berlijn Parijs bereidt zich dus voor op de ont vangst van het Britsche koningspaar en Pa rijs doet het goed. Nog nooit hebben wij in den loop der twaalf jaren, die wij reeds in Frankrijk's hoofdstad vertoeven, een derge lijke animo bij de gewone bevolking gezien om hun huizen te versieren. Dank zij het feit, dat de Fransche nationale feestdag, de 14de Juli, zoo kort het koninklijk bezoek vooraf gaat en men.van dien dag af de stad in een soort permanente feestpsychose wilde brengen ziet men overal reeds tot in di eenvoudigste straten der meest afgelegen wijken, die de koninklijke stoet bij geen enkele harer rond ritten zelfs' maar in de verte zal benaderen, Fransche en Engelsche vlaggen uitwaaien of de huizen versierd met emblemen, die op min of meer gelukkige, wijze de vriendschap tus- schen Frankrijk en Engeland moeten uit beelden. In bijna allfe vitrines van groote of kleine winkels ziet men tusschen linten in de nationale kleuren der beide landen de por tretten der vorstelijke gasten of die der beide prinsesjes die de Parijsche bevolking toch, o zoo gaarne, in het gezelschap harer ouders had gezien, zoo zelfs, dat duizenden en tien duizenden kinderen van Frankrijk een naar het Engelsche hof gezonden uitnoodiging heb ben onderteekend om hen toch met een be zoek te vereeren. Waarop diezelfde kinderen, toen geen gunstig gevolg aan hun uitnoodi ging gegeven kon worden, gelden inzamelden, om twee mooie poppen te koopen, France en Marianne, en kleeren voor die poppen. En die twee poppen en die kleertjes zullen zij op sturen naar Buckingham Palace als een bewijs van vriendschap van Fransche kindertjes voor twee Engelsche kindertjes. De particulieren werken dus mee om Parijs in feesttooi te zetten, doch het spreekt van zelf dat de „groote" versieringen door de over heid aangebracht moesten worden. En dat heeft nogal wat critiek uitgelokt. Het valt niet te ontkennen, dat een deel dier critiek gegrond is geweest en we mogen in zekeren zin blij zijn. dat het koninklijk bezoek uitge steld is geworden, omdat vele onvergeeflijke fouten hersteld zijn geworden. Een stad als Parijs immers, zoo uniek mooi op zichzelf reeds, behoeft niet veel versiering en nu bleek, dat de moderne decoratiekunst al dat blijvend architectonisch schoon wilde verstoppen ach ter verguld bordpapier en wanstaltige guir landes, zoodat schitterende perspectieven ho peloos gebroken en verknoeid werden. Geluk kig heeft dit tengevolge gehad, dat vele te moderne producten van decoratiekunst weer afgebroken zijn en bij de algemeene repetitie tor eere van den nationalen feestdag waren al die gebouwen slechts getooid met een en kel sober ornament en prijkten in 'n zee van indirect licht, waardoor de unieke schep pingen van den grooten Gabriël op de Place de la Concorde, aan de eene zijde afgesloten door de Madeleine in de diepte van de rue Royale, aan de andere zijde door het Palais Bourbon, aan de overzijde van de Seine, in al haar nobele lijnen sprookjesachtig omhoog rezen. Elders heeft men de versiering gehandhaafd en het moet erkend worden, dat het resultaat gelukkiger is dan de voorbereidingen lieten ver moeden. Het kleine en sinds lang niet meer gebruikte en daarom in een café veranderde stationnetje van het Bois de Boulogne, alleen in gebruik bij de komst van vorstelijke gas ten, omdat deze dan langs den triomfalen weg der Champs Elysées Parijs kunnen binnenrij den, is zeer smaakvol met een groote hall vergroot, die op den dag van aankomst in een bloementuin herschapen zal worden. Zwaar donkerblauw fluweel hangt er reeds langs de muren en het wapenschild van het Vereenigd Koninkrijk met de bekende inscriptie: „Honni soit qui mal y pense", gedragen door leeuw en éénhoorn, prijkt fier boven den ingang. Op de Place de la Concorde, op de Rond Point des Champs Elysées, op de Champs Ely sées zelf heeft men hooge pylonen opgericht, de eene omwikkeld met de Fransche en Engel sche kleuren, de andere met vrij-uit wappe rende vlaggen achter bakken fleurige bloe men. Op de Boulevard de la Madeleine wan delt men onder een dak van vlaggen, in de Avenue de l'Opera is een wonder-fraai effect bereikt door straf-afhangende meterslange. maar smalle vlaggen, terwijl de Place Ven dame en Rue de la Paix, waar helaas, de ko ninklijke stoet geen enkele maal langs zal rij den, met hun statige, deftige huizen herin neringen oproepen aan die middeleeuwsche steden, waar uit elk raam kostbare tapijten hingen. Een wonderlijk gezicht is het, het mooiste, het meest gedistingueerde ook van al wat we in Parijs zagen, die prachtige hui zen met uit elk raam een donker rood met goud afgezet tapijt. Het Engelsche koningspaar zal dus Parijs in feeststemming betreden. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen. We vreezen echter, dat slechts zeer weinigen een glimp van Koning George en Koningin Elisabeth zullen kunnen opvangen, want er zijn orde maatregelen getroffen die in streng heid alles overtreffen, wat we ooit op dit gebied hebben meegemaakt. Niet minder dan 50.000 man zullen aan weerszijden van den weg, dien de ko ninklijke stoet zal volgen, drie rijen dik worden opgesteld, terwijl in de huizen langs het parcours geen vreemde bezoekers geduld zullen wor den. tenzij zij een speciale kaart van de politieprefectuur hebben ontvan gen. Bovendien zullen 20.000 reserve officieren met de controle der diverse huizen en appartementen belast worden zoodat elke bewoner van een appar tement langs den koninklijken rijweg gedurende de drie feestdagen op een ongenooden gast zullen moeten reke nen. Ook de koninklijke stoet van 40 automobie len, groote zwarte Renaults, waarvan die, welke voor de voornaamste persoonlijkheden bestemd zijn, van stalen platen en twee cen- timeter-dikke ruiten werden voorzien, zal volkomen ingesloten worden door militairen, ruiters van de Republikeinsche Garde in hun schilderachtige Napoleontische uniform en donkere motorrijders der politieprefectuur. Arme Parijzenaars. die zich zoo geestdriftig voorbereiden op het koninklijk bezoek, doch die waarschijnlijk meer uit de kranten, dan door eigen aanschouwing iets er over te weten zullen komen! Maar och, op slot van zaken is dit van min der belang, de echte Parijzenaar zal er wat over mopperen, maar al ziet hij niets, hij zal toch juichen en wuiven, wanneer hij het hoef getrappel en het geronk der motoren daar ergens op den rijweg zal hooren en elke keer opnieuw zal hij uren te voren even tevergeefs een plaatsje zoeken langs den te volgen weg. En opnieuw zal hij juichen, wanneer Dinsdag avond de koning en de koningin uitrijden naar het Elyséepaleis om er het gala-diner door President Lebrun aangeboden bij te wonen of wel Woensdagmorgen, wanneer de koning alleen hulde zal brengen aan den Onbekenden Soldaat onder den Are de Triomphe of later, wanneer hij met de koningin in een motor boot, geëscorteerd door marinevaartuigen over de Seine naar het stadhuis zal varen om er de hulde van het hoofdstedelijk bestuur in ont vangst te nemen. En hetzelfde zal geschieden, wanneer 's avonds de vorstelijke gasten langs de hei-verlichte straten en boulevards naar de gala-voorstelling in de Opera zullen rijden en ongetwijfeld zullen tienduizenden den volgen den morgen naar Versailles trekken om er de groote parade over 50.000 man. de grootste, die sinds den wapenstilstand te Parijs gehou den is, bij te wonen. Parijs is nu eenmaal in feeststemming en die stemming zal zich niet laten bederven, er zal gedanst worden in de straten, er zal geïllumi neerd worden tot in de meest-afgelegen wijken <-n muziek zal overal schallen tot laat in den nacht. Eén zorg slechts: het weer! Nu reeds hebben de aanhoudende regens schade toege bracht aan de versiering, heeft hier en daar het uitgeloopen rood der vlaggen het wit licht- rose getint. Het zou jammer zijn, wanneer de zon zich verbergen zou achter grijze regen wolken. Parijs is wel mooi op een somberen dag, wanneer de grijze steenen zoo merkwaar dig getint worden, maar op een koningsdag hoort zon, die vroolijkheid brengt in de natuur. En als die zon er is, dan wordt het bezoek van Koning George en Koningin Elisabeth een triomf zonder weerga, het jubelende welkom van een heel volk aan de vertegenwoordigers van een land. dat beschouwd wordt als de grootste steun, de zekerste hulp in de tegen woordige moeilijke omstandigheden. (Nadruk verboden.) HAARL. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL In ons nummer van Zaterdag is bij de ver melding van de namen van degenen, die een diploma behaalden aan de Haarl. Huishoud en Industrieschool, weggevallen de naam van mej. M. Kruyt, die slaagde voor het getuig schrift voor huishoudkundiee MUZIEK Zomerconcert-tourn.ee 1938. De opera-concerten der Italianen waren de laatste zomers zoowel Haarlem als Zandvoort voorbijgegaan. Misschien was juist daardoor de belangstelling voor het Italiaansche bel canto te meer geprikkeld. Het kan ook zijn dat de gunstige voorwaarden, waarop men, naar mij werd verteld, dure plaatsen kon ver krijgen een bijzondere aantrekkingskracht hebben uitgeoefend; van 15 Juli af kan men datzelfde jaarlijks alom waarnemen. En bo vendien vermeldde de aankondiging de na men Luigi Fort en Eraldo Coda, die men nog van vroeger in goede, bewonderende herinne ring had. Om kort te gaan: de zaal was meer dan propvol, zoodat ook de talrijke podium plaatsen alle ingenomen waren. We hebben een aantal bekende en eenige weinig of niet bekende fragmenten uit Ita liaansche of Fransche maar dan met Ita- liaanschen tekst gezongen opera's gehoord. We hebben weer kunnen constateeren dat de Italianen in Stemkracht nog altijd alle an dere volken overtreffen, net zoo goed als ze dat de laatste jaren in voetbalkracht doen. We hebben kennis gemaakt met het forsche geluid van de soprano lirico Lola Pedretti en met de mooi getimbreerde altstem van Maria Teresa Grosso, al evenaart deze lang niet het donkere, gevoelige timbre van een Maria Valverde. De soprano leggero Diano Micelli bleek het met succes tegen een es-klarinet te kunnen opnemen. De tenore lirico Arnaldo Luzi bewees een fraaie en krachtige stem te hebben; de baritono Marcello Venturini be haalde van stonde af een doorslaand succes met zijn keel- en tongvaardigheid in de over bekende Cavatine uit „II Barbiere di Siviglia". De fluweelen stem van den tenore leggero Luigi Fort wiens blond uiterlijk geen ras- echten Italiaan in hem doet vermoeden streelde weer de ooren als vroeger en de basso Eraldo Coda imponeerde vooral in de laster- aria van Basilio uit „II Barbiere" door stem en voordracht. De gewone duetten en natuur lijk het kwartet uit Rigoletto ontbraken ook niet op het programma. En maestro Gino Bianco Rosa bewees een uitstekend pianist en vaardig begeleider te zijn. Toch is voor mijn gevoel althans, de ar tistieke oogst van zoo'n opera-ocncert niet groot. Al die uit hun verband gerukte frag menten, waarvan men geen tekst-heeft en waarbij een miniatuurvleugeltje het orkest moet vervangen, kunnen nauwelijks eenigen dieperen indruk maken. De gave. tot in de grootste hoogte welluidend blijvende colora tuur van de helaas ons te vroeg ontvallen Hélène Cals stond voor mijn smaak oneindig hooger dan die der Italiaansche soprani leg- geri, en die van een Ankie v. W. Crommelin doet dat ook. De Barcarolle uit Des Contes d'Hoffman" heb ik van twee onzer Holland- sche sterren veel mooier gehoord. De Italianen moet men hooren in hun mi lieu: in de opera zelve, opvoeringen als ze hier gegeven hebben b.v. van „Butterfly", van „La Bohème" onder den meesterdirigent Votto! en van „II Barbiere" zijn onverge telijk. Dit opera-concert was niet meer dan een vocale staalkaart. Moge de groote belang stelling er voor en het niet minder groote succes Luigi Fort moest zelfs 2 toegiften zingen! voor de Opera Italiana aanleiding zijn om in het a.s. seizoen weer evenals in vroeger jaren enkele opvoeringen te Haarlem te geven en moge dan het publiek van Zater dagavond hun trouw blijven en den Stads schouwburg uitverkocht doen zijn. K. DE JONG. VEERTIGJARIG JUBILEUM W. HANSEN. Heden was het 40 jaar geleden dat de heer W. Hansen, meesterknecht in de bakkerij te Bloemendaal van H. Franken Jr.. Electr, Luxe Broodfabriek N.V., bij genoemde firma in dienst trad. De jubilaris had vandaag den dag vrij en ontving te zijnen huize bezoek van de di rectie der fabriek, die hem complimenteerde en hem een enveloppe met inhoud overhan digde. Ook de bedrijfsleiders kwamen hem ge- lukwenschen. Tevens ontving de heer Hamen 't diploma van de Ned. Werkgeversvereen. in 't Bakkersbedrijf en het diploma van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Van het personeel kreeg de jubilaris een gemakkelijken stoel en van zijn familie een rookstel. Ook waren er nog vele andere ge schenken en veel bloemen. Hedenmiddag en van avond zou de heer Hansen thuis ontvan gen. BENTVELD ALG. NED. GEIIEELONTHOUDERSBOND. Zaterdag en Zondag is in het gebouw van de Arbeidersgemeenschap der Woodbrookers de 39ste jaarvergadering van den A.N.G.O.B. gehouden. Uit alle oorden des lands waren de afge vaardigden opgekomen, zoodat het huis ge heel bezet was. De afd. Haarlem had voor een aangename ontvangst gezorgd, welke hierin bestond, dat allereerst een mooie autotour werd gemaakt in de omgeving. Via Zandvoort bereikte men Bentveld, waar, na de thee in het vergadergebouw, de alge meene vergadering werd geopend door den voorzitter den heer A. Martinus. Allereerst heette.hij allen welkom, ook de afgevaardigden van zusterverenigingen en voorts zeide hij in zijn inleidend woord, dat in onzen tijd van heftige spanningen en achter uitgang van beschaving, alle goede invloeden om den vrede en het geluk der menschen te bevorderen, met energie moeten worden aan gewend. en hiertoe behoort zeer zeker de ge heelonthoudingsgedachte. Wij moeten niet rusten, aldus spr., voordat de geheel-onthouding de levenshouding is van het overgroote deel van het Nederland- sche volk. Van de vragen, de eigen beweging betref fende, zijn belangrijk: hoe bereiken wij de jeugd? En: zijn onze methoden niet ver ouderd? Namens de zusterverenigingen sprak de heer Antonius de beste wenschen uit voor de Algem. Vereen., en wees op de mogelijkheid van samenwerken bij het nastreven van het zelfde doel. De afgevaardigde van Zaandam compli menteerde den secretaris, den heer W. K. Rijs- dorp. die in zijn jaarverslag zoo'n duidelijk beeld geeft van de werkwijze van den bond. In de commissie van geschillen werden be noemd de heem J. W. Vlind, D. Volbeda en A. Rolloos; in die voor groepsactie de hee- ren A. Hofland R. B. Mammen en H. Scheep bouwer. Verschillende afgevaardigden voerden het woord over het orgaan en het beleid van het hoofdbestuur. Op voorstel van hèt bestuur werd de heer H. E. Kaspers benoemd tot buitengewoon lid van het hoofdbestuur. Zaterdagavond werd een kunstzinnige sa menkomst gehouden met muziek en zang en werd een film vertoond van den sterrit naar Beekbergen, 14 dagen geleden, waaraan 1000 leden hebben deelgenomen. Utrecht krijgt een Semi-Universitair centrum. DR. R. MIEDEMA 'te Amersfoort, privaat docent in de geschiedenis der reli gieuze Kunst aan de Universiteiten te Utrecht en Leiden, heeft een initiatief geno men. dat stellig voor het godsdienstig leven in Nederland van groot belang zal zijn. Dr. Midema wil Protestantsche Religieuze kunstuitingen leiden, ordenen en stimuleeren, en dit alles in het licht van de oecumenische gedachte. Het plan is langzaam in hem gegroeid en heeft thans vasten vorm gevonden. In Utrecht wordt in September a.s. een instituut voor kerkelijke en religieuze Kunst geopend, dat in het gebouw Achter St.-Pieter 14 ge vestigd zal worden. De nieuwe instelling zal een semi-universi- tair karakter dragen. Zoo vormt het een scha kel tusschen universiteit en samenleving. Als zoodanig zullen studenten in de Theologie en Kunstgeschiedenis het contact met dit lichaam tenslotte als onmisbaar gaan beschouwen. Voorts is de mogelijkheid aanwe zig. verschillende docenten aan de Universi teit die college geven in onderwerpen, die binnen de sfeer van de religieuze kust vallen of hiermede verwant zijn, samen te bren gen. Dr. Miedema vindt het verband met de Uni versiteit gewenscht, omdat er een stijgend verlangen bestaat, deze direct dienstbaar te maken aan de maatschappij. De kerkelijke architectuur, de beeldhouwkunst, biedt slechts enkele symptomen van een eenheid. Doch over het algemeen ontbreekt een eigen karakter, ontbreekt een aanwijsbare algemeene ontwik keling. Het Utrechtsche Instituut wil nieuwe we gen wijzen. Het hoopt alle takken van kunst in een bepaalde godsdienstige samenhang in zich te kunnen vereenigen, zoowel de beel dende kunst als de muziek. De literatuur met zijn onderafdeeling too- neel blijft voorloopig nog in een donker hoekje. Hieruit mag niet geconcludeerd wor den, dat deze geen plaats zal vinden: het ligt stellig in de bedoeling, t.z.t. ook hieraan aan dacht te besteden. Zoo zal de op te richten instelling een (po- ging zijn tot herbeleving van den geest der gothiek. die gekenmerkt wordt door een ge zonde samenvloeiing van geestelijk leven en de incorperatie van de kunst in de kerk. Het instituut zal dus trachten, een con centratie van de kerkelijke kunst te bewerk stelligen en wordt in dit streven reeds ge steund door het sterker bewust worden van de oecumenische verbondenheid in de laatste ja ren. Onmiskenbare uitingen hiervan waren verschillende pogingen om op Liturgisch ter rein tot een betere samenwerking te geraken. Hier toonden vooral de jongeren hun enthou siasme en de wereldconferentie der ker ken te Oxford. Interne organisatie. Reeds werden vier adviescommissies in het 'even geroepen, respectievelijk voor Kerkbouw en Kerkinrichting, Religieuze Muziek. Litur gie en Symboliek, Museum en Tentoonstellin gen. Hierin hebben verschillende vooraan staande personen uit Universitaire. Kerke lijke en Kunstenaarskringen zitting geno men. Indien wij een greep doen uit de lange lijst van namen: Prof. Dr. J. Lindeboom, Gro ningen; Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. Leiden, Dr. M. D. Ozinga, Den Haag; Dr. Ir. G. W. van Heukelom, Bilthoven; ar chitect H. v. d. Kloot Meyburg, Schevenin- gen; Prof Dr. G. van der Leeuw. Groningen; Dr. E. W. Schallenberg; Leiden; Herman Ruiters. Amsterdam; H. Burger. Amsterdam: Prof. Dr. M. van Rhjjn, Utrecht: Ds. G. J. Sirks, Amsterdam: Architect Daan Jansen. Utrecht: Dr. G. Knuttel, Den Haag;; Mej. N. Posthumus Meyjes, Haarlem; ;Dr. J. Nieweg, Amersfoort. De geestelijke directie berust bij een cura torium, dat als volgt is samengesteld: Arch. H. Baanders, Amsterdam; Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, Leiden; Ir. B, J. Kerckhof, Utrecht; Arch. Ir. Daan Jansen te Utrecht; Prof. Dr. G. van der Leeuw, Gro ningen; Prof. Dr. J. Lindeboom, Groningen; Dr. R. Miedema, Amersfoort; Prof. Dr. M. van Rhijn, Utrecht. Hoe het doel te bereiken. Hoe denkt men zich thans het doel dat ten grondslag ligt aan de oprichting, te berei ken? Het instituut kent drie vormen van leden, namelijk buitengewone, gewone en werkende. Onder de eerste groep ressorteeren de kerkelijke gemeenten, die door de aanslui ting verschillende rechten verkrijgen. Zoo mogen zij voor de betaling van een vast be drag eens in het jaar een tentoonstelling aan vragen. b.v. op het gebied van grafiek, schilde rijen of foto's. Het expositiemateriaal wordt naar de plaats gezonden.- waar het kerkbestuur de tentoon stelling wil inrichten en voor een bepaalden tijd ter beschikking gesteld. Een andere mogelijkheid: ergens wil men een kerkconcert geven. Solo- of koorzang, or gelspel. De menschen. die in staat zijn om zulke uitvoeringen tot een religieus kunstge not te maken, zijn niet al te dik gezaaid. Veel eer moet men zich steeds behelpen met per sonen, die geheel niet op een kerkgebouw afgestemd zijn. Nu zendt het instituut eenige van haar werkende leden. Deze zullen vooral bestaan uitkrachten met erkende capaciteiten. Jonge kunstenaars zullen alvorens toegelaten te worden getest worden door een speciale ballotage-commissie. Voorts kunnen de werkende leden ook uit gezonden worden voor lezingen en voordrach ten. De gewone leden zijn bij wijze van spreken voortdurend gast van het instituut. Voordrachten, exposities, uitvoeringen, ad viezen, enz. zij zijn steeds welkom. Ten slotte hoopt men door prijsvragen en ver- verschillende publicaties belangrijk aanvul lend werk te kunnen verrichten. Zoo wordt de kunst geactiveerd en het ar beidsveld voor den kunstenaar verbreed. Er volgen opdrachten, er komt belangstelling, het kwijnende wordt levend. De voorzaal van het nieuwe instituut zal in gericht worden voor beeldende kunst (ook beeldhouwen), lezingen en muziek. De ach terzaal is bestemd voor grafiek, bouwkunst, terwijl daar voorts de bibliotheek en het ar chief ondergebracht zal worden. Vermelding verdient, dat de conservator van de Utrechtsche universiteit, de heer A. Brom. toezegging heeft gedaan, zijn geheele merkwaardige musicologische bibliotheek hier te zullen onderbrengen. HAARL. KORFBALBOND. H. K. C. Haarlem. Secretaris A. M. Brakel. Mr. Cornelisstr. 12. Gespeeld 13 Juli: Onder Ons—Haarlem 57 Te spelen Zaterdag 23 Juli aan de Klever laan om 3 uur, Haarlem cS. V. b. Oefenen: Ouderen Dinsdag- en Vrijdag avond van 79 uur. Adspiranten Donder dags van 79 uur en Zaterdags van 24Vfc uur. De Oosthoek. Secretaris: P. van Oosten, Harmenjans- straat 23. Wedstr.secr. A. Hensen, Dr. Schaepman- straat 23. Te spelen op Maandag 18 Juli. Aanvang 7.15 uur „Sport Vereent"„Oosthoek" comb. Elke Dinsdagavond trainen. Animo. Secretaris J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Het restant van ons programma Sportweek luidt: Maandag 18 Juli: Turndemonstratie Leid- scheplein. Samenkomst 8 uur Emmaplein. Dinsdag 19 Juli: Gondelvaart. Samenkomst 9 uur Emmaplein. Oefenen gaat niet door. Woensdag 20 Juli: Sluttingsfeest o, h. Haar lem-terrein. Samenkomst 6.30 Emmaplein. Vrijdag 22 Juli ledenvergadering in gebouw H. K. B., Tempeliersstraat, 8 uur. De agenda is reeds verzonden. Verloofd: JETTY M. L. JUTTE en J. L. VAN CAPPELLE Heemstede Aerdenhout. STO O M E N Verrassende resultaten Verlaagde prijzen 1-pers. Wollen Deken 0,65 2-pers. Wollen Deken 0,75 PRAKTIJK HERVAT RAAMSINGEL 42 Bur. A. KRANEVELD Dagvaarding, contract, huur, request, naturalisatie enz. Nieuwe Groenmarkt 24 A Kantoor 9—5, 's av. 7—9. Advies 0.80. I Speciale vak- en exa- H menopleid. aansluitend op 3-5 j. H.B.S., U.L.O I e. d. Inlicht, en aanm. dagel. Prosp. op aanvr. H Aanv. Sept. Oude Gracht 71 Tel. 14517 FLINK MEISJE gevr., voor terstond of midd. Aug., v. d. of d. en n. bij dame alleen. Br. no. 9613 bur. van dit blad een meisje v. d. en n., eenigszins k. koken, boven 23 j. Aanmelden 's av. na 8 uur Florapark 3. Eerste klas zaak in kruideniers waren en Delicatessen vraagt 2den BEDIENDE Brieven met verlangd salaris no. 9616 bur. van dit blad Visser's Delicatessenhandel vraagt een NETTEN JONGEN. Zandvoortschelaan 16, bij den Heerenweg T BETERE PUBLIEK GAAT NAAR groote houtstraat HOK ANEOANS

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3