De bloembollenteelt in Engeland Alarmeerende berichten over Tsjechische mobilisatie. Chamberlain en Daladier wisselen brieven. Franco's troepen bezetten San Augustin. De Hollandsche cultures zijn meestal veel beter. Oom Mopperniet en de onwillige fiets. M AXNDAG IS JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Zij bleken echter niet op waarheid te berusten. Zaterdag namiddag werden van verschillende zijden berichten ver spreid overeen mobilisatie van het Tsjechische leger in het grensgebied van Troppau tot Trautenau. Deze berichten bleken gelukkig weldra niet overeenkomstig de werkelijkheid te zijn en werden kort daarop in offi- cieele tegenspraken weerlegd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldde hierover het volgende: Sinds hedenmorgen zijn in het geheele grensgebied van Troppau tot Trautenau nieuwe Tsjechische mobilisatiemaatregelen te bespeuren. De straten zijn weer met mili tairen bezet. Er zijn weer grensversperringen aangebracht. Men kan met den verrekijker posten van geschut en machinegeweren waar nemen. In vele streken zijn militairen gecon centreerd. In Braunau is een nieuw regiment gelegerd. Van de Suaeten-Duilsche bevolking heeft zich weer een groote onrust meester ge maakt. temeer daar haar door deze militaire maatregelen, thans midden in den oogsttijd, opnieuw zware schade wordt berokkend en het binnenhalen van den oogst ernstig wordt belemmerd. In vele plaatsen zijn weer paar den en wagens in beslag genomen en talrijke landwegen bezet. Officiëele dementi te Londen en Berlijn. Ook andere buitenlandsche agentschappen maakten van mobilisatie-maatregelen mel ding, maar naar later bleek, waren deze be richten ontleend aan bovengenoemd bericht van het Duitsche Nieuwsbureau. De legatie van Tsjecho Slowakije te Lon den sprak echter, volgens Reuter, formeel de uit Berlijn komende berichten tegen, als zou de regeering te Praag tot mobilisatie zijn overgegaan. De Tsjechische gezant. Jan Masaryk. ver klaarde. dat hij Zaterdagmiddag met Praag gesproken heeft, en dat er niets ongewoons te melden valt. De Tsjecho-Slowaaksche gezant te Berlijn, Mastny, heeft onmiddellijk aan het Rijks- ministerie van Buitenlandsche Zaken mede gedeeld, dat de Tsjecho Slowaaksche regee ring in het geheel geen maatregelen tot mo bilisatie getroffen heeft. Het Duitsche Nieuwsbureau meldde Zon dag uit Waldenburg: ..Nadat gisteren van de Duitsch-Tsjechi- sche grens uit belangrijke miitlaire bewegin gen en verplaatsing van geschut en machine geweren waargenomen konden worden, zijn in den afgeloopen nacht de opgestelde posten weer ingetrokken. De requisitie van wagens en trekdieren is slechts voor een deel onge daan gemaakt. Ook mogen de boeren, die met den oogst bezig zijn, bepaalde grensgebieden nog niet betreden." Slechts herhalingsoefeningen PRAAG. 17 Juli. Een navorsching van United Press betreffende de militaire situatie die oorzaak is voor de ongerustheid der laat ste dagen, brengt klaarheid in de situatie over de Duitsche berichten aangaande de Tsjechi sche mobilisatie cn de Tsjechische ontken ningen daarvan. Volgens officieele militaire kringen werden Inderdaad eenige duizenden reservisten opgeroepen tegen 1 Juli voor her halingsoefeningen tijdens de maand Juli. Deze oefeningen zijn een vast onderdeel der elk jaar plaats hebbende zomermanoeuvres. Een hooggeplaatst officier deelde mede, dat deze reservisten iederen zomer worden opgeroepen. Dit jaar vinden echter met het oog op de gespannen internationale situatie geen groote manoeuvres plaats maar uitsluitend indivi- dueele manoeuvres voor ieder regiment. Hij verklaarde verder dat de thans opgeroepen reservisten behooren bij totaal vier lichtin gen die eerste dienstperiode van twee jaar reeds achter den rug hebben en dit jaar alleen Het Koninklijk bezoek aan Parijs. Tsjecho-Slowakije het voornaamste punt der besprekingen. Aan den vooravond van het koninklijke be zoek aan Parijs zijn hartelijke brieven ge wisseld tusschen Daladier en Chamberlain. Naar verluidt wordt in deze brieven beves tigd. dat er nauwe, vriendschappelijke be trekkingen bestaan tusschen Engeland en Frankrijk, benevens een nauw samengaan in de internationale politiek. In officieele krin gen wordt er echter de nadruk op gelegd, dat de brieven geen nieuwe verbintenissen be helzen. In Parijs zoowel als in Londen wekt het bezoek de grootste voldoening en men acht het daarom niet meer dan natuurlijk, dat deze brieven gewisseld zijn. Men acht het te Londen zeer waarschijn lijk. dat de tusschen Chamberalin en Dala dier gewisselde brieven, behalve over kwestie van algemeenen aard, meer in het bijzonder handelen over Spanje. Tsjecho-Slowakije en de Mlddellandsche Zee Men twijfelt er niet aan. of lord Halifax, die het Engelsche ko ningspaar vergezelt, zal met zijn Franschen ambtgenoot. Bonnet, den Europeeschen toe stand bespreken Hun besprekingen zullen waarschijnlijk in hoofdzaak handelen over de positie van Tsjecho-Slowakije. welke zich wel licht de volgende maand tot een nog moei lijker vraagstuk zal ontwikkelen, hoewel uit de jongste te Londen ontvangen berichten blijkt, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering alles in het werk stelt om aan de gerecht vaardigde eischen der Sudeten-Duitschers te gemoet te komen, met handhaving van de onschendbaarheid van den Tsjecho-Slowaak- schen staat. De koning weer bulten Voor het eerst sinds zijn ongesteldheid is de koning Zaterdag weer buiten geweest. Met de koningin heeft hij een wandeling gemaakt in het koninklijk park van Windsor, herhalingsoefeningen van vier weken maken, wat om de twee jaar voor dezelfde reservisten- groep plaats heeft tijdens een periode van ten hoogste acht jaren. In militaire kringen werd mits de verzeke ring gegeven dat behalve deze herhalings oefeningen in het geheel geen mobilisatie of andere militaire oefeningen, van welken ook plaats hebben. (United Press) Samuel Insull plotseling overleden. PARIJS 16 Juli (Havas-A. N. P.) De be kende Amerikaansche financier, Samuel In sull, is Zaterdagmiddag in de Metro plotse ling ongesteld geworden. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij kort daarop aan een hartzwakte is overleden. Hij was in 1859 in een klein plaatsje in de Ver. Staten geboren en op 20-jarigen leeftijd werd hij eerste secretaris van Edison, aldus de N.R.Crt., en tien jaar later mede-directeur van de General Electric Cy. Nu richtte hij ver scheidene groote openbare nutsbedrijven in de Unie op, voornamelijk gas, water en elec- triciteit. maar door de crisis van 1929 gingen zijn ondernemingen ten gronde en Insull werd aangeklaagd wegens bedrog en verduistering op groote schaal. Hij vluchtte naar Grieken land, dat weigerde hem uit te leveren en zijn avonturen waren een tijdlang te New York het gesprek van den dag. Nadat zijn advo caten het terrein zorgvuldig voorbereid had den, keerde hij in 1934 vrijwillig naar New York terug en het proces dat nu tegen hem gevoerd werd, duurde niet minder dan 53 da gen en eindigde met zijn vrijspraak. Op bijna 75-jarigen leeftijd begon hij onmiddellijk met nieuwe ondernemingen op radiogebicd en hij had een serie zendstations die het Midden- Westen van nieuws- en advertentieberichten voorzag. Wederom vele incidenten tijdens het weekeinde Palestina. in Vele Arabieren gedood. Amuletten tegen bomaanslagen. JERUZALEM, 18 Juli. Het weekeinde in Palestina is toch niet zoo rustig verloopen als men aanvankelijk gemeend had. Volgens de laatste berichten werden zeven Arabieren en twee Joden tijdens nieuwe in cidenten gedood. In een sinaasappelplantage nabij Jaffa vond men drie Arabieren doodge schoten. Twee andere Arabieren werden in Abu Kabir-wijk van Jaffa nabij Lydda ver moord. Zondagochtend werd een Arabier in een voorstad van Tel Aviv door teruggekaatste kogel gedood, toen onbekenden schoten op een auto losten. Des nachts was reeds een Arabier op den straatweg van Jerusalem naar Hebron gedood. In Tulkarem werd een Joodsch politieagent gedood terwijl een Jood, die te Acre door schoten zwaar werd gewond korten tijd later aan zijn verwondingen be zweek. In den loop van den nacht werden ook Engelsche troepenafdeelingen herhaalde lijk beschoten, waarbij echter alleen een Engelsch soldaat licht werd gewond. Een groot ongeluk kon in de Noordelijke wijk van Jerusalem worden voorkomen, doordat de politie juist op tijd twee groote bommen ontdekte. Bewoners van dit stadsgedeelte zijn zoo opgewonden, dat de politie versterkingen moest aanvragen. Op straat verkochten Per zische Jodinnen amuletten met verzekering, dat het dragen daarvan beschermt tegen iedere bomaanslag. De paniek werd nog grooter toen in een naburige wijk een huis instortte, waarbij een Jood werd gedood en twee werden gewond. Men nam eeïst aan dat de instorting te wijten was aan een nieuwen bomaanslag, wat later echter onjuist bleek te zijn. (United Press). Auto-ongeluk eisclit vier dooden. Te Alandquart is een auto, waarin vijf men- schen zaten, in een bocht van den weg geraakt en in een kanaal gevallen. Vier inzittenden zijn verdronken. (Havas). Watervliegtuig tijdens» proefvlucht in zee gestort. Een viermotorig Breguet watervliegtuig is tij dens een proefvlucht in zee gestort. Aan boord bevonden zich twee marine-officieren en twaalf ingenieurs van de firma Breguet. Een der of ficieren is door verstikking om het leven ge komen. De andere inzittenden liepen ernstige verwondingen op en werden naar het Marine hospitaal vervoerd, waar nog twee inzittenden zijn overleden. (Havas). Gulden tijd voor de misdadigers! Politie staakt om achterstallig loon binnen te krijgen. De politie van het plaatsje Coatepec in den staat Vera Cruz is in staking gegaan, om op deze wijze de bijna twee maanden achterstal lige loonen te verkrijgen. (D.N.B.) arbeiders bij ontploffing van zuurstof cylinder gedood. Zaterdag is in een groote werkplaats te Pilscn een zuurstof cylinder uit elkaar gespron gen. Twee arbeiders werden gedood, twee ernstig en zes anderen lichter gewond. De werkplaats is volkomen vernield. (D.N.B.) Overstrooming in een steenkolen mijn. Acht mijnwerkers verdronken. LA MALOU LE BAINS. Acht mijnwerkers zijn verdronken, toen plotseling een overstroo- ming ontstond in een gang van de steenkool mijn Bousquet d'Or in het departement He- rauit. (Havas) Arabisch dorp in Noord-Palestina verwoest. Er zouden dertig dooden en 85 gewonden zijn- Kort geleden werd gemeld, dat het Joodsche dorp Masha verwoest en de bewoners gedood zouden zijn. Deze berichten waren niet beves tigd. Volgens ingewonnen inlichtingen ver neemt Havas dat het in werkelijkheid gaat om het dorp Dabbarita, nabij Masha. ten westen van den berg Thabor. Het werd door Arabie ren, niet door Joden bewoond en werd ver woest tijdens een strafexpeditie na een ge vecht tusschen troepen en terroristen. Het aantal slachtoffers blijft onzeker. In leidende extremistische Arabische kringen verklaart men, dat er dertig dooden en 85 gewonden vielen. Aan de operatie was een gevecht vooraf ge gaan, waarbij een Joodsche hulpagent was gedood, terwijl een Britsch officier en een Britsch soldaat, benevens een Joodsch hulp agent ernstig werden gewond. De troepen vervolgden de rebellen tot in het dorp, waar het weerstandcentrum was, en gingen over tot een zuiveringsoperatie, ter verdrijving van de terroristen, die de streek onveilig maakten. Het is overigens betrekkelijk rustig in het land geweest. Hier en daar zijn echter weer aanslagen gepleegd. Te St. Jean d'Arcre zijn drie Arabieren gewond. Een Joodsch politie man werd gedood. Bij Hebron is een Arabier door een gewapende bende omgebracht, ter wijl te Saron een Jood vermoord is. Brand in petroleumraffinaderij. NEW YORK 18 Juli (Havas). In de pe troleumraffinaderij van de Sinclair Oil Com pany te Wellsvielte in den staat New York is brand uitgebroken. Eenige reservoirs zijn ont ploft. Men vreest, dat verscheidene arbeiders zijn omgekomen. Incident in dierentuin te Miinchen. Oppasser door zijn lievelingsolifant gedood. Zondagmiddag is in den dierentuin te München een olifantenoppasser om onver klaarbare reden door zijn lievelingsolifant aangevallen en doodelijk gewond. De olifant was in den dierentuin geboren en door den oppasser grootgebracht. Treedt Colombia uit den Volken bond? President Alfonzo Lopez heeft enkele da gen geleden tegenover de Colombiaansche gedelegeerden bij den Volkenbond verklaard, voorstander te zijn van het uittreden van Co lombia uit den Volkenbond. Hij voegde hier evenwel aan toe, dat hij de beslissing hier omtrent zou overlaten aan Santos, die hem 7 Augustus zal opvolgen. (Havas). Zij rukken thans verder op in de provincie Valencia. De nationalisten hebben zich mees ter gemaakt van het dorp San Augus tin Zij trekken thans op naar Barra- cas en hebben de provincie Valencia betreden. Nader meldt Havas: Aan het front van Teruel hebben Franco's troepen de volgende plaatsen bezet: Mora de Rubielos, San Augustin, Alocalas en Pina. Zij zijn voorbij Las Barrecas getrokken. Hun op- marsch loopt over een afstand van 15 kilo meter. Een communiqué van het ministerie van defensie te Barcelona meldt: Aan het Levant- front hebben de nationalisten, die gisteren Albentosa bezet hebben, den druk voortgezet. In de omgeving van San Augustin is hevig ge streden. In het district Tales hebben wij de hoogte Picallo hernomen. Vijf vijandelijke vliegtuigen zijn neergehaald. Wij verloren er twee. De droge narcissenbollen kunnen lastige concurrentie vormen. Zooals wij dezer dagen mededeelden, was het rapport der commissie die in opdracht van het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur op 26 en 27 Mei een onderzoek heeft ingesteld naar den mo- menteelen stand van de bloembollencultuur in het district rondom Spalding in Lincolnshire in Engeland binnenkort te wachten. Thans is het resultaat van dit rapport samengesteld door de heeren Dr. A. J. Verhage, C. M. Grullemans en W. H. Philippo, gepubliceerd in het „Weekblad voor Bloembollencultuur" Wij ontleenen er het volgende aan: Het hoofdbestuur wijst er allereerst op, dat over belangrijke vragen ten dezen aanzien te weinig bekend is om hierover met eenige zekerheid iets te kunnen zeggen: met name wordt hierbij gedacht aan de rentabiliteit der Engelsche cultures, waarover geen min of meer betrouwbare gegevens beschikbaar zijn. De narcissencultuur in Engeland is reeds oud evenals de Britsche tulpencultuur. Gegevens over den omvang van de Britsche teeelt zijn slechts over de laatste jaren be schikbaar: het hoofdbestuur publiceert deze hieronder. Het resultaat van de jongste tuinbouwtel- lingen is vermeld in het orgaan van 10 De cember 1937. Dit leggend naast dat van 1935, krijgen wij de volgende opstelling (in H.A., waarbij 2>/2 Acre op 1 op 1 H.A. is gerekend) 1935 1936 1937 narcissen 1866 1832 1972 andere bloembollen 846 1016 1021 „Andere bloembollen" beteekent niet al leen tulpen; hieronder zijn ook begrepen kleine oppervlakten hyacinten de in Groot- Brittannië geteelde bijgoed-artikelen. Daar deze cijfers niet verder gespecificeerd zijn, en het hoofdbestuur daarover ook uit andere bron geen gegevens bezit, kunnen de cijfers hierover niet nader ontleed worden. Veel ziek onder de narcissen. ipv e narcissencultuur in Groot-Brit- >L-J tannië is in vrij ernstige mate door ziek aangetast. In de nareïs- sencultures wordt zeer veel onkruid gevonden en zij zijn niet te vergelij ken met de op hoog peil staande Nederlandsche narcissencultures. Een groot, maar onbekend deel is alleen bestemd om er bloemen van te snij den, om deze op de Britsche markt aan te voeren; de droge bollen uit Groot-Brittannië kunnen echter een lastige concurrentie vormen bij den verkoop van Nederlandsche narcissen- bollen in Engeland. De hyacintencultuur in Engeland is nog onbeteekenend. De kweekerijen zijn in liet algemeen niet vuil, maar in het algemeen wel zeer slecht slechts enkele partijtjes zijn ietwat beter. Bij verscheidene tulpenkweökers, ook bij Engelsche tulpenkweekers, worden goede cultuurmethodes gevolgd. Vaak echter treft men ook minder goede cultures aan, terwijl ook zeer slechte cultures worden gevonden. Bij de beoordeeling van de met tulpen be- teelde oppervlakte moet men in aanmerking nemen, dat veel afgebroeide bollen worden opgezet die een volgend jaar weer plantmateriaal geven dat aanzienlijk ruimer geplant wordt dan in Nederland en dat door de cultuurmethode op dezen klei grond meestal wordt in en uitgeploegd - de bollen slecht gerooid worden, zoodat men op land, waar vorig jaar tulpen geteeld zijn, in den bloeitijd weder tulpen ziet bloeien. De loonen zijn weliswaar iets lager dan in Ne^ derland het weekloon voor een arbeider be draagt voor een 50-urige werkweek 37 sh. 6 d. dus bij den huidigen koers ongeveer f 17, ter wijl zeer veel gebruik wordt gemaakt van veel goedkoopere vrouwenarbeid, welke per uur betaald wordt, waarin bijv. door de weers ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Thijs en oom hadden zoo een tijdje met elkaar zitten praten, toen Thijs opeens in de verte wees. Kijk eens, oom. is dat Sim niet. die daar aan komt zetten? En, ja hoor, hij zit op een fiets! Heb je ooit van je leven, waar heeft hij die zoo gauw vandaan gehaald?? Oom was nu ook overeind gekomen en keek naar de naderende figuur. Je hebt gelijk, Thijs, het is Sim. Kijk hem eens jakkeren op die fiets! Wacht, we zullen hem een eindje tegemoet loopen. Thijs en oom liepen naar Sim toe. Kunt u fietsen, oom? vroeg Thijs even later. Tja, wat zal ik je zeggen. Ik heb het niet zoo erg veel gedaan, hè? Maar'ik geloof toch wel. dat ik niet zal vallen, als ik er op zit. Wacht daar is sim al. Sim was naderbij gekomen en keek Thijs en oom Mopperniet lachend aan. Nou, hier ben ik, mèt stalen ros! lachte hy. omstandigheden niet gewerkt kan worden maar de indruk is, dat er niet zoo intensief wordt gewerkt als in Nederland, wat ook met enkele uitzonderingen, leidt tot slordiger cultuurmethoden. In het algemeen worden Darwin- en late tulpen aangetroffen; slechts bij enkele groote kweekers vindt men ook vroege tulpen. Ook al wordt bij enkele kweekers een groote verscheidenheid van variëteiten gekweekt, worden toch veelal enkele hoofdsoorten in massa geteeld. Enkele hoofdsoorten worden trouwens reeds verscheidene jaren in belang rijke mate in Groot-Brittannië geteeld. Oogsfvooruifzichten evenals in Holland goed. De oogstvooruitzichten zijn dit jaar ook in Groot-Brittannië goed; in het bijzonder is dit het hoofdbestuur bekend van de cultuur in Lincolnshire uit het rapport der in den aanvang van deze publicatie genoemde com missie. De tulpen stonden mooi groen, ver toonden geen vuur en bij sommige kweekers werd gespoten. Een gunstige omstandigheid voor den verkoop van in Engeland gepro duceerde bollen is. dat het warme weer in Maart toen zoo'n overvloed van bloemen ver oorzaakte, dat in het latere seizoen slechts schaarsch bloemen op de Britsche bloemen markt konden worden aangevoerd, wat leidde tot een prijsstijging, die op haar beurt weer veroorzaakte, dat groote hoeveelheden bloe men van laat bloeiende tulpen bij den grond werden afgesneden of werden uitgetrokken, waardoor deze planten geen leverbare bollen van behoorlijke kwaliteit zullen leveren. Daar het hier om groote hoeveelheden gaat, zullen dit jaar de goede oogstvooruit zichten voor tulpen in Groot-Brittannië niet zulk een concurrentie van Britsche bollen ten gevolge hebben, als gebeurd zou zijn, als bo vengenoemde omstandigheid zich niet had doen gelden. Het gevaar van een Britsche bloem bollencultuur en in het bijzonder van een Britsche tulpencultuur, schuilt naar de meening van het hoofdbe stuur hoofdzakelijk in de protectio nistische maatregelen, waarmede men in het bijzonder de kweekerij in Lincolnshire wil bevorderen. Men vindt hier het gevaar, dat zich ook gemanifesteerd heeft in Duitschland en Denemarken, waar de bloembol lenteelt belangrijk kon worden uitge breid door de valuta-contingenteering, die door de regeeringen dezer beide landen is ingesteld. ftADM) PROGRAMMA DINSDAG 19 JULI 1938. HILVERSUM I 1875 M en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonmuziek. (Om 8.30 berich ten). 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Omroeporkest. 11— Huishoude lijke wenken. 11.30 Omroeporkest en soliste (Om ca. 12.15 Berichten). 12.30 Gramofoon muziek. 1.Ensemble Jetty Cantor. In de pauze: Orgelspel. 2.40 Declamatie. 3.— Het Kovacs Lajos-orkcst. accordeon-trio en gra mofoonmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Kinderhalfuur. 5.30 Het Aeolian-orkest en solist. 6.30 Arpad Karolyi's Zigeunerorkest. 7.Avro-Dansorkest. 7.40 Koorconcert met pianobegeleiding. 8— Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 De „Twilight Serenaders". 9.Reportage. 10.— Solistenconcert. 11. Berichten A.N.P.hierna tot 12.Zigeuner- en dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM H. 301.5 M. KRO.-uitzcnding. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 berichten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12— Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1.001.20 Gramofoonplaten). 2.— Vrouwenuur. 3— Gramofoonplaten. hier na: berichten. 4.Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie over voorbereiding van meisje en vrouwen voor de tropen. 4.30 Gramofoonmu ziek. 4.35 Berichten. 4.40 Gramofoonmuziek. 4.45 Theosofische causerie. 5.10 KRO-Melodis- ten en solist. (5.456.05 Felicitatiebezoek). 7— Berichten. 7.15 ..De emancipatie van Bra bant", causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.Be richten A.N.P. Mcdedeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht. 9.15 KRO-orkest. 9.45 KRO-Melodisten cn solist. 10.10 Lajos Veres en solist. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Norris Stanley Sextet. 12.35 Radlotooneel. 1.15 Gra mofoonmuziek. 2— Declamatie. 2.20 Het BBC-Radiotooneel. 1,15 Gramofoonmuziek. 2— Declamatie 220 Het BBC-Schotsche or kest 3.20 Het Carlton Hotel-orkest. 4,Mi litair-orkest 5— Reportage. 5.20 Zang. 5.40 Charles Brill's orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Het Bernard Crook kwintet. 7.20 Het ver sterkt BBC-Variété-orkest en solisten. 8.05 Sportpraatje. 8.35 Fluitvoordrachten 8.50 Amusements-reportage. 9.50 Gramofoonmu ziek. 10.20 Berichten. 11.35 Grosvenor House Dance Band. 11.5012 20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 3.10. 9.05 11.20 en 12.40 Gramofoonmuziek. I.50 Zang. 2.05 Gramofoonplaten. 3.05 Piano voordracht. 3.20 Concert uit Fontainebleau. 5.35 Roger DHLs en zijn orkest. 6.40 Gamro- foonmuziek.. 7.20 Viool en piano. 8.50 Fansch- Engelsch programma. 10.05 Radiotooneel. (Tot II.50). BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 6.50 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Omroep- symphonie-orkest en solist. 10.30—11.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 448 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest. 1.50—2.20, 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Fluitvocrdracht. 7— Orgelspel. 7.35 Literair-muzikaal programma. 8.20 Geo Bogaert-orkest. 9.35 Voordracht over Wagner. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Itoliaansche volksliederen (gr. opn.) 8.C5 Gramofoonmuziek.. 8,20 Kernspreuk, be richten. 8.30 Omroeporkest. 9.20 Politiek dag bladoverzicht. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Be richten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Berich ten. 1120 Fritz Weber's dansorkest. 12.20— 2-20 Gramofoonmuziek (1.15—L2* Tijdsein),

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6