De> Stadweek U Uaade*» Ned. Zwemkampioenschappen uitstekend - M geslaagd bij „De Waterratten" Korfbal-, Hockey- en Honkbalwedstrijden Lawntennistournooi en Tafeltennis SNAPSHOTS VAN DE SPORTWEEK TE HAARLEM MAANDAG IS TULI 1938 mejuffrouw Van Bueren voor de tweede maal te scoren <21). thans uit een voorzet van rechts, waarmee zij haar club opnieuw de lei ding geeft, die B.D.H.C.. hoewel er nog span nend om gestreden wordt, niet meer afstaat. De opstelling van de elftallen was als volgt van 1. naar r.: B.D.H.C.: Roosjen (d.). Bergmans en Roos (backi. Wijnstroom, de Vletter en T. de Roos (half), v. d. Hijden. Hackenitz, van Bueren, To Mulder en T. Mulder (voor). Rood Wit; H. Henning, E. Loeb en M. van Beeck Vollenhoven (back». L. Jongeneel. J. Goeting en P. v. d. Zouwe (half). T. Goeting, K. Goeting, M. v. d. Zouwe. A. van Beeck Vol lenhoven en T. Leeuwenburg (voor). Zaterdag en Zondag zijn de feestelijkheden ter gelegenheid van de Haarlemsche Sport week voortgezet. De belangstelling blijft ge lukkig heel groot. Bij alle wedstrijden en de monstraties is de opkomst van het publiek in hooge mate bevredigend. De Korfbalwedstrijd Oos terkwartier—Rest van Haar- lem (11-1) Als onderdeel van de Sportweek werd Zater dagavond aan de Kleverlaan bovengenoemde korfbalwedstrijd gespeeld, die zich in een bui tengewone belangstelling mocht verheugen. Te zeven uur fluit de heer W. van Lohuizen het beginsignaal. Het Haarlemsche twaalftal zet enkele gevaarlijke aanvallen op. Na ongeveer tien minuten heeft de „Rest" door H. Roose met een afstandschot succes (0—1). Geleidelijk komt Oosterkwartier er nu beter in. Na 25 minuten scoort N. Struikenkamp den gelijkmaker (11). Na de vakverwisseling is het Th. Poelgeest, die na een mooie doorbraak aan Oosterkwar tier de leiding geeft (21), waarna dezelfde speler spoedig den stand op 3l brengt, waarmede de rust komt. Onmiddellijk na rust is het mej. J. Waage, die handig van een fout in de verdediging van de „Rest" profiteert (41). De Haarlemsche aanval tracht dan met enkele afstandschoten den achterstand in te loopen, doch zonder succes. Oosterkwartier komt dan sterk in de meer derheid, H. Hommers brengt den stand op 71 na twee mooie doorbraken. Het volgende aanvalsvak van Oosterkwar tier scoort door Th. Poelgeest en mej. G. Deen (9—1). W. v. d. Linden brengt door nogmaals twee maal te doelen den eindstand op 111 voor Oosterkwartier. Dames-Hockeywedstrijd B. D. H. C.—Rood Wit. Ter gelegenheid van de Haarlemsche Sport week bonden Zaterdagavond op het Klever laan-terrein te twee eerste klas clubs B.D.H.C. en Rood Wit een vriendschappelijken strijd tegen elkaar aan. Niettegenstaande het feit, dat het hockey- seizoen reeds enkele maanden gesloten is, waardoor dus eenigsz-ins van ongetraindheid gesproken zou kunnen worden, terwijl ook het gras in zijn zomerschen staat voor hockey eenige moeilijkheden opleverde, kan van een spannende partij gesproken worden. De par tijen waren immers vrijwel tegen elkaar op gewassen: het spel golfde steeds vlug op en neer; beurtelings verkeerden de goals in ge vaar. Het weder was vrijwel ideaal, alle factoren bij elkaar om het voor dameshockey ongekend groot aantal toeschouwers zoo aangenaam mogelijk te maken. Aanvankelijk was Rood Wit iets in de meer derheid. Doch dan ontkomt Bloemendaal aan dezen druk en verplaatst het spel. Speciaal de rechtervleugel leidt een paar mooie aanvallen in, die de verdediging van Rood Wit weet af te slaan. Dan volgt een doorbraak van de mid- voor van Bloemendaal; in den cirkel volgt een niet al te hard doch goed geplaatst schot, dat de keeps ter van Rood Wit blijkbaar volkomen verraste (1—0). Hoewel door beide partijen nog eenige po gingen gedaan worden een verandering in den stand te brengen, lukt dit niet, zoodat met dezen kleinen voorsprong voor Bloemendaal de rust komt. Na de hervatting golft het spel weer eerst eenigen tijd snel op en neer; dan onderneemt de linker vleugel van Rood Wit een mooien aanval. Het schot, dat volgt, houdt de keepster, doch de bal belandt bij mejuffrouw Leeuwen berg, die zich niet bedenkt en met een hard schot de partijen op gelijken voet brengt (1—1). Lang duurt dit niet, want kort hierna weet 1. De groote belangstelling bij de Nederlandsche zwemkampioenschap pen in de inrichting aan de Klever laan. 2. Mej. A. van Beeck Vollenhoven in actie bij Haarlemsche Tennisclub kampioenschappen op „Eindenhout" aan den Wagenweg. 3. Spelmoment van den Dames hockeywedstrijd B.D.H.C.Rood Wit. 4. De start 4 x 200 M. estafette borstcrawl heeren. 5. Intermezzo van den Honkbalwed strijd HaarlemG. M. B. C. (Antwer pen) op het terrein aan de Klever laan. De Haarlemmer Veenhof aan slag. 6. De Haarlemsche Korfbalclub „Oosterkwartier" in actie tegen de Rest van Haarlem. 7. De gebroeders D. en G. Wolters uit Haarlem demonstreeren in het gebouw aan den Kleine Houtweg een partij Tafeltennis. 8. Het publiek, dat bij alle wed strijden en demonstraties in grooten getale aanwezig was. Het Tafeltennistournooi Onder groote belangstelling had Zondag avond een tafeltennisdemonstratie in het ge bouw aan den KI. Houtweg plaats. De spelers hebben uitstekend gespeeld, zoodat de toe schouwers mcoie partijen gezien hebben, wat menigmaal een krachtig applaus ontlokte. De eerste partij werd gespeeld tusschen D. Wolters en G. Wolters. Laatstgenoemde be paalde zich uitsluitend tot verdedigen wat hem wonderwel gelukte. D. Wolters vonden wij af en toe wel eens te wild spelen. Het zal zijn spel ten goede komen, als hij iets rustiger gaat spelen. G. Wolters won de partij met 21-18, 19-21 en 21-18. Hierna speelden de Jong en Wille tegen el kaar. In de eerste set was Wille niet zoo op dreef. In de tweede en derde set ging het veel beter. Verscheidene malen drong zijn fel uitschietende backhand slagen door de Jong zijn verdediging. Met. 1621, 21—16 en 2119 kwam het ein de van deze partij in het voordeel van Wille. Ook in de volgende partij bepaalde één spe ler zich uitsluitend tot verdedigen, nJ. Vogel zang. Na ongeveer drie maanden niet gespeeld te hebben, debuteerde hij weer zeer verdien stelijk door zijn partij van D. Wolters te win nen 21—19. 1521, en 21—17 Het dubbelspel tusschen de Jong en Wille en de gebr. Wolters werd door laatstgenoemden in drie sets gewonnen (2114, 1321, 21—18». Na de pauze kregen we eerst de partij tus schen Wille en G. Wolters te zien. Eerstge noemde won met 2116. 2115. B. de Jong won daarna nog van Vogelzang en G. Wolters resp. met 2321, 2118 en 21—17, 21—17. De laatste partij, een dubbelspel, ging tus schen de gebr. Wolters en Vogelzang—Wille. Hoewel laatstgenoemden niet aan alkaar ge wend waren gaven zij uitstekend partij en verloren met 1721, 2117, en 2321. HET PROGRAMMA VOOR DINSDAG. 8.159.30 uur: Turndemonstraties op het Schouwtjesplein, het Leidschepleih. Boter markt, Teylerplein en Zaanenlaan (tusschen Orionweg en Marrilxstraat) 9.30 Gondelvaart met versierde en verlichte vaartuigen van het Noorder Buitenspaarne naar Koudenhorn, Nieuwe Gracht, Kinder huissingel. Leidschevaart, Raamsingel, Kam persingel, Spaarne, Noorder Buitenspaarne. 8 urn- n.m. in de gemeentelijke zweminrich ting aan de Kleverlaan: zwemfeest van d« vereenigingen De Waterratten, Haarlem en H.V.G.B.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9