ALLE EFFECTEN-ZAKEN DINSDAG 19 jut! 1938 VANHALEM&Co.N.V. Groot Vuurwerk HAARLEM'S DAGBLAD 2 DE ITALIAAN BARTALI WINT DE ELFDE ETAPPE. Uit Marseille: De elfde étappe, welke Maan dag over 223 K.M. van Montpellier naar Mar seille leidde, is gewonnen door den Italiaan Bartali, vóór Vervaecke, den leider in de al- gemeene rangschikking, vóór Leducq, Anto- nin Magne, Bergamaschi en Yvon Marie. In het direct hierop binnenkomende peloton zat ook de Nederlandsche renner Middelkamp. Van Schendel werd als 24ste geklasseerd. Hellemons kwam als een der laatsten binnen, wederom door bandenpech achtervolgd. In de algemeene rangschikking heeft Ver vaecke de leiding behouden, doch Bartali is 1 minuut van zijn achterstand ingeloopen. De tweekamp Vervaecke—Bartali blijft dus voort duren en zal waarschijnlijk eerst in de Alpen beslist worden. Van Schendel vertelde aan een verslagge ver van het A. N. p.. dat in deze étappe Mid delkamp opnieuw een prachtige kans had ge had op de zege. In den laatsten kilometer zat hiy nog in het hoofd-peloton; Middelkamp rvad er al zijn zinnen op gezet de étappe te winnen, maar ongeveer 300 meter voor de iinish deed,,hij een ongelukkigen val.... „En waarom kwam Hellemons in deze étappe als een der laatsten binnen?" Alleen de bandenpech was er de oorzaak van. En niemand, die hem kon helpen, nie mand, die hem vooral op de rest, van de étappe kon steunen, In zijn pogen den achterstand in te halen. Zoo iets werkt ontmoedigend." Middelkamp is erg optimistisch gestemd, als hij zegt. dat hij dan nog wel de vijftiende plaats in de algemeene rangschikking kan bereiken. Maandag is hij in ieder geval meer dan tien plaatsen gestegen, dank zij de enkele minuten voorsprong, welke ongeveer 20 ren ners op de overige deelnemers hadden. De algemeene rangschikking is nu: 1. Vervaecke, totaaltijd 69 uur 3 min. 37 sec 2. Bartali 69 uur 6 min. 22 sec. 3. Vissers 'België) 69 uur 15 min. 11 sec. 4 Cosson (Frankrijk) 69 uur 17 min. 2 sec. 5. Clemens (Luxemburg) 69 u. 19 min. 12 s. 6. Disseaux (België) 69 uur 20 min. 13 sec. 33 Middelkamp» 69 uur 55 min. 37 sec. 36. Van Schendel, 69 uur 56 min. 37 sec. 68. Hellemons, VI uur 12 min. 37 sec. Het landenkla&sement luidt: 1. België 207 Uur 39 min. 1 sec. 2. Frankrijk 508 uur 5 min. 3 sec. 3. Itaiié 20S.'uur 18 min. 15 sec. 4 Frankrijk B. 208 uur 18 min. 45 sec. 5. Luxembnrg-Zwitserland 208 u. 49 m. 35 s 6. Nederland-Span je 209 uur 15 min. 23 sec. 7. Frankrijk C 209 uur 25 min. 11 sec. 8. Duitsehland 210 uur 48 min. 31 sec. BOKSEN. Tnt. bokswedstrijden te Zandvoort. Maandagavond werden door den Amster damsen Boksbond in het Casino te Zand voort groote Internationale bokswedstrijden georganiseerd. Uit Haarlem, maar vooral uit Amsterdam waren vele belangstellenden naar Zandvoort gekomen. De voorzitter van den Amst. Boksbond heet- te allen hartelijk welkom. In 't bijzonder bur gemeester Van Alphen. Hij bracht dank aan oen secretaris, den heer van der Werff. voor al het werk, dat hij in verband met deze wed strijden had verricht. Hij sprak de Engelsche en Hollandsche bok sers toe en den heer G. te Nuyl. die zijn 150en wedstrijd zou boksen. De jubilaris ontving een herinneringsplaquette en vele bloemen. Het programma begon met enkele bijpar tijen. De eersten, die elkaar ontmoetten waren Blommers Jr. 'Kruger) en Van Esch (DOS' beiden vluggewicht. Hoewel zij dapper voor de overwinning voch ten bleef de strijd onbeslist. Hierna volgden: G. te Nuvl (DOS) en Kerk wijk Krugermiddengewicht. Ook deze strijd bleef onbeslist. Daap Nolte niet kon uitkomen, werd hij in de match tegen S. Kirsch (Engeland) vervan gen door Nieuwenburg. De kampioen vlugee- wiC/ht. Kirsch, van het Londondistrict 1937 "en 19,?8 bleek in Nieuwenburg zijn meerdere ge vonden te hebben. Reeds in de eerste ronde werd hij'tweemaal voor enkele tellen neerge slagen: de gong redde hem voor knock out. In de tweede en derde ronde werd hij op sportlevp wijze door Nieuwenburg gespaard, die ten slotte winnaar werd op punten. In de klasse Bantamgewlcht ontmoette Brandus den vrij veel langerén Engelschman. T. S. O'Brien. Het lengteverschil was waar schijnlijk ooi-zaak, dat O'Brien, die een mooie partij bokste, eenigszins van de kook raakte. Brander werd winnaar. R. E. Swain. vedergewicht, bokste in zeer mooien stijl tegen W. Post. die minder mooi bokste, doch die zijn stooten beter wist te plaatsen, waardoor hij dan ook winnaar werd. C. Webster, kampioen weltergewlcht van Engeland, kon niet uitkomen: hij werd vervan gen door Quill, die door Bril in de eerste ronde met een zeer snelle, linksche knock out werd geslagen. In de klasse middengewicht werd Heidoorn vervangen door Van Brussel. Deze bleek tegen de zeer harde rechtschen van W. S. Pack niet bestand te zijn. Nadat hij er enkele had geïn casseerd. gaf hij op. Na de pauze kregen we een partij te zien tus- schen Peppels (DOS) en Wessel (DAB) een paar jonge boksers. Hoewel Peppels een paar goede rechtschen wist te plaatsen, bleek Wes sel toch zijn meerdere te zijn. Een stevige partij gaven Delsen (DOS) en Boeg 'Olympia) te zien. Wel moet ook Boeg enkele stooten op hoofd en ribben incasseeren, doch de meeste slagen weet hij goed te ont wijken; tenslotte wordt hij tot overwinnaar verklaard. De lichtgewicht kampioen van Londen 1935 en 1937 bokste tegen A. de Vries. Vooral de linksche stooten van den Engelschman wa ren snel en hard. De Vries bokste ook goed; vooral in de eerste ronde, doch ten slotte moest hij het onderspit delven. Blommers hield dapper vol tot het einde, doch hij was geen tegenstander voor den uit stekend boksende S. Shackell. Het slot van deze wedstrijden was niet het fraaiste. De zwaargewicht Engelbcrt kwam hier uit tegen Laër. Deze deed zelfs geen po ging om zijn bovenlichaam en hoofd te dekken Met een glimlach incasseerde hij de hardste slagen op borst, kaak en kin. Met zijn vuisten ter hoogte van zijn maag. stapte hij In den ring rond. Het lag klaarblijkelijk in zijn be doeling te winnen door zijn tegenstander knock out te slaan, doch Engelbert wist de harde, meest slecht geplaats stooten zeer goed af te weren. Engelbert werd overwin naar De totaaluitslag van de wedstrijden Holland —Engeland luidt dus 53. 1 Ja, over de heele wereld zijn Craven "A" (met kurken mondstuk) en Craven Plain (zonder mondstuk) bekend als de voortreffelijkste en zachtste Virginia-sigaretten! Gouden Virginia-tabakken, zóó zuiver, zóó zacht, dat deze U schenken het zuiverste rook genot! Sigaretten met 'n wereldreputatiel 10 stuks 17'/j cent 20 stuks 35 cent (Adv. Ingez. Med.) VAN KLAVEREN TOCH EURO- PEESCH KAMPIOEN. Scheidsrechter Borré erkent ongelijk. Van Klaveren. Naar het A. N. P. verneemt, is he denmorgen bij den promotor van Van Klaveren, den heer Huizenaar. bericht ingekomen dat de international Boxing Union (I. B. U.) de uitspraak van den Belgischen scheidsrechter Borré (deze verklaarde Zondag j.l. te Rotterdam de match tusschen Van Klaveren en den Franschen titelhou der Tenet onbeslist, ondanks het feit, dat Van Klaveren een winstpunt meer had) zal annulecren, zoodat onze land genoot den Europeeschen kampioens titel in het middengewicht heeft ver worven. De Nederlandsche Boks Unie had onmiddel lijk tegen de beslissing van den scheidsrech ter geprotesteerd en dit protêst schriftelijk bij de I. B. U. te Parijs ingediend. Thans is ge bleken, dat de heer Borré o.a. de zaak heeft voorgelegd aan den heer Falony, secretaris van den Belgischen Bond en lid van het uitvoerend comité van de I. B. U. De laatste heeft ver klaard. dat één winstpunt volgens de bepalin gen van de I. B. U. absoluut voldoende was, zoodat de beslissing van den heer Borré zal moeten worden herroepen. De heer Borré schijnt zich vergist te hebben met de Belgische eglementen. welke inderdaad dergelijke be palingen bevat. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, vóór 2 October a.s. een titelgevecht om het Europeesch kampioenschap te organiseeren tusschen den officieelen I. B. U.-uitdager den Griek Christoforides en Van Klaveren. BILJARTEN. MASSAKAMP. „De Vaart" (Haarlem)D.T.B.B. (Amsterdam.) Deze clubs moeten a.s. Donderdagavond hun laatste ontmoeting spelen in het clublokaal F. van Vliet aan de Amsterdamschevaart. De stand is nu 28 partijen gelijk met 28 tegen 28 punten. Dus het zal een spannende avond worden. HANDBAL. SERIEWEDSTRI.TDEN VAN LIJNDEN De handbalvereeniging „Lijnden" te Haar lemmermeer organiseert, op 21 Augustus. 28 Augustus en 4 September nationale seriewed strijden voor dames- en heeren elftallen uit de le en 2e klasse. HONKBAL. HAARLEM -SALT LAKE CITY. De Honkbalclub Haarlem speelt Woensdag avond m hel Noorder Sp v park nogmaals te gen het Mormon Salt Lake City negental, be staande uit in Amsterdam studeerende Ame rikanen. De wedstrijd begint te 7 uur. ZEILEN. DE KAAGWEEK. Vierde dag Er begint zoo langzamerhand teekening te komen in de klasseering voor de teamprijzen. In den teamwedstrijd der Olympiajollen heeft de watersportvereniging „Amsterdam" zich een nuttigen voorsprong van 6.2 pnt. verzekerd op haar gevaarlijkste concurren ten: Loosdrecht en de Rotterdamsche Zeilver- eeniging. In den Holland—Friesland regen boogwedstrijd is de puntenverhouding 57.1 53.1 ten gunste der Hollanders; in de 12 M2. sharpieklasse gaat de strijd voornamelijk tus schen Amsterdam en Loosdrecht en in de 12 voetsjollenklasse geven De Kaag en de Rot terdamsche Zeilvereeniging elkaar nauwelijks een punt toe, zoodat hier alles afhangt van den laatsten wedstrijd. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Regenboogwedstrijd HollandFriesland: 1 Hendriks (Friesland), 2 De Wit (Holland), 3 Kuipers (F) Groepswedstrijd Olympiajollenklasse: 1 Amsterdam 17.1 pnt, 2 Loosdrecht 14 pnt., 3 Rotterdamsche Z.V 12 pnt Groepswedstrijd 12 M2. sharpieklasse: 1 Amsterdam 14 pnt.. 2 Aegir 12 pnt., 3 Loos drecht 10.1 pnt. Groepswedstrijd 12 voetsjollenklasse: 1 Rott. Z.V. 18 pnt.. 2 Loosdrecht 17 pnt., 3 De Kaag 16 pnt., 4 Haarlemsche J. C 12.1 pn, 45 M2. kruiserklasse: 1 Benati 2 st. B. Fe- nenga. 2 Walta st. C. A. Vermaat, 3 Boekanier st. A. Warners. Regenboogklasse: b: 1 Dotter, st. H. Kolff, 2 Louisa 2 st. R. Moedt, 3 Does st. H. A. Greve. Pampusklasse met bijzeilen: 1 Ruiter st. R, Reisma, 2 De Steur st. L. van der Steur; 3 Kievit, st. W. de Vries Lentsch. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1 Albatros st. G J. Lagendijk, 2 Spriet st. J. M. G. Schra- ma, 3 Iris, st. mej. J. L. Hoekstra. Olympiajollenklasse b: 1 Gipsy st. A. J. Slee, 2 Jan van Gent, st. Th. Beaujean; 3 Nauke, st. G. Key. Olympiajollenklasse a: 1 Fram, st. A. van Gooi, 2 Wardy st. R. Lemstra, 3 Wildebras st. D. Bakker. Regenboogklasse a: 1 Swan st. H. Zuider- baan, 2 Waterrot st. S. Kuipers, 3 Dolfijn st. K. Vrolijk. Twaalf voetsjollenklasse a: 1 Ans st. C. Landsman, 2 dr. Knock, st. R. Kagchelland; 3 Ideaal st. J. N. Karreman. Twaalf voetsjollenklasse b: 1 Phoenix st. J. van 't Oever, 2 Klaverdrie st. J. D. van Kam pen, 3 Doordrijver st. K. Idema. Twaalf voetsjollenklasse c: 1 Duimelot st. mej. D. de Voogt, 2 Reward, st. N.N., 3 Flits, st. H. Prins. CRICKET IN ENGELAND. YORKSHIRE GESLAGEN. Op Lord's leden de nog ongeslagen kam pioenen Yorkshire, de eerste nederlaag tegen Middlesex in een wedstrijd met lage totalen, die reeds In twee dagen beslist was. Met den bal, waarmede Jim Smith het wicket van Smailes nam, veroverde de Middlesex fast- bowler zijn 100ste wicket in dit seizoen. Smith is thans na Goddard de 2de bowler die de 3 cijfers volgemaakt heeft. Ondanks het goede bowlen van Bowes (567) verkreeg Middlesex dat 205 scoorde, toch een voorsprong van 61 runs op de 1ste innings. Leyland was de der de speler van Yorkshire die in dezen wed strijd wegens een blessure uitviel. De 9 Yorkshire-spelers scoorden in de 2de innings slechts 103 runs, waarna Middlesex de be- noodigde 43 runs voor het verlies van 2 wickets bijeensloeg. Met een miniem verschil van 8.85 tegen 8.80 gemiddelde bezet Middlesex thans de 1ste plaats. De stand van de overige wedstrijden luidt: Derbyshire 149, Smith 5—48. Geary 4—55 Legen Leicestershire 1053. Essex 535f (Taylor 193), T. N. Pearce 121x) tegen Sus- sec 124 en 80—1 Lancashire 4269 (Wash- brook 219) tegen Gloucestershire 223- Australië 243 en 158—2 tegen Notts 147. Gla morgan 156 en 50—0 tegen Somerset 150— 164. Surrey 333 tegen Kent 337 (Fagg 91) en 4—1. Worcestershire 132 tegen Warwichshir' 41—0 Northants 190 laat zich de fraaie kam om de doorloopende nederlagen eens te breken tegen Hampshire 97en 872 weer ontglip pen. KORFBAL. JAARVERGADERING KON. NED. KORFBALBOND. Evenals dit in de voorgaande jaren steeds het geval was, Is de openingsrede, welke de heer S. A. Wilson Zondag op de jaarvergade ring van den Kon. Ned. Korfbalbond uitsprak een der voornaamste gebeurtenissen geweest welke op deze vergadering plaats hadden De druk bezochte bijeenkomst zeventig vereenigingen waren in Krasnapolsky te Am sterdam vertegenwoordigd heeft ander half uur naar deze voortreffelijke rede van den voorzitter kunnen luisteren. De heer Wilson noemde het afgeloopen jaai een periode van scherpe tegenstellingen. Ge varen dreigden, maar aan den anderen kant was er reden tot groote voldoening. Immers het praedïcaat „Koninklijke" werd verwor ven waarop men trotsch kan zijn. Het scheidsrechtersvraagstuk blijft moeilijk en zal de volle aandacht van het bestuur vragen Spreker roemde den clubgeest, die echter niet in chauvinisme mag ontaarden. On danks het terugloopen van het ledental ging men in algemeenen zin vooruit door de groote verbreiding van korfbal in Zeeland, Noord Brabant en Indië. Ook de adspiranten-kwestie zal terdege behandeld moeten worden. Spr herdacht het onlangs overleden I.O.C.-lid den heer Waller, die veel voor den korfbal sport heeft gedaan. Vervolgens memoreerde de voorzitter het 25-jarig bestaan van den oudsten en grootsten onderbond, den A. K. B De eere-beker die uitgereikt wordt voor de verdienstelijkste prestatie, kwam ditmaal bij Rohda terecht voor den velen arbeid, door haar leden besteed voor de viering van hel 35-jarig bestaan van den K.N.K.B. Vervolgens kregen de eere-voorzitter, de heer Broekhuyzen en de voorzitter van den A.K.B., de heer De Wilde, het woord. De laat ste wekte op tot deelneming aan het groote tournooi, dat in September a.s. zal worden georganiseerd en waaraan alle vereenigingen uit den lande kunnen deelnemen. Blauw Wit, dat de unieke prestatie heeft verricht, om driemaal achtereen het kam pioenschap van Nederland te behalen, kreee den kampioensbeker. Er werd critiek uitgeoefend op de protest commissie, doch er werd een modus gevon den, waardoor ook deze wel in den vervolge achterwege zal blijven In het booidsbestuur werden de heeren Hammink, M&zure en Vorst herkozen; heer Galjaard, die zich niet herkiesbaar stelde, zal door den heer Rogge worden ver vangen. De commissie „K.N.K.B.-erkende bonden" werd in haar geheel herkozen. Ook de reglementscommissie bleef gehand haafd. De begooting werd goedgekeurd en aange nomen. Op voorstel van het bestuur en na lang durige bespreking werd er een commissie van beroep Ingesteld, bestaande uit de heeren Dr Bakker, Mr. Smeets en Krijn. Deze commissie zal een zelfstandig karakter dragen en du; geen advieslichaam voor de strafcommissie worden. SCHIETEN. SCHIETVEREENIGING „GENERAAL CRONJé' De uitslagen van den Maandagavond gehou den wedstrijd zijn: 1. Joh. Rompa 91-90, 2. P. v. Deyzen 8886, 3. A. Jaques 86-83 en G. H. v. d. Stoop 84-70. ZEILEN. EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP STARKLASSE. Uit Kiel: Bob Maas wist zich in de tweede race om het Europeesch kampioenschap star klasse niet op een der bovenste plaatsen te klasseeren, zoodat onze landgenoot in de alge meene rangschikking de leiding heeft moeten afstaan. De uitslag van de tweede race luidt: 1. Von Huetchler (Duitschland) 1 uur 41 min. 20 sec. 2. Lt. Salata (Italië) 1 uur 42 min. 10 sec. 3. Lt. Straulino (Italië) 1 uur 42 min. 59 sec. 4. Lt. De Kerviller (Frankrijk) 1 u. 43 m. 9 s. De algemeene rangschikking is: 1, 2, 3 en 4. Von Huetchler. Straulino. Salata en De Kerviller, allen 32 pnt., 5. Bob Maas. 29 pnt. ook op Prolongatie. effecten-kantoor SCHOTERWEG 3, HAARLEM, TELEF. 13370 Middelbare Technische School te Haarlem. Uitreiking der diploma's. Van de 126 candidaten van de Middelbare Technische School te Haarlem zijn 112 ge slaagd en 2 teruggetrokken. De voorzitter van de Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs te Haarlem, Ir. A. G. de Koningh. chef van de Cehtrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen te Haarlem, heeft de geslaagden als volgt toegesproken: Namens het bestuur van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs heet ik U allen hartelijk welkom in de vreugdevolle samen komst, die ik zou willen noemen de geluk kige ontknooping van zorgvolle dagen. Wij stellen het zeer op prijs dat heeren gecommit teerden hier aanwezig zijn, want zij zijn de vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en te beschouwen als de keurmeesters van het product, dat onze school aflevert. Voor U, mijnheer de directeur, en de hee ren leeraren is het ongetwijfeld een groote voldoening dat het product waaraan ge 4 of meer jaren hebt gewerkt, aan de gestelde voorwaarden heeft voldaan, en om "zoo te zeggen bedrijfsklaar de school kan gaan ver laten. Namens de Vereeniging breng ik U in de eerste plaats hulde voor de resultaten die ook dit jaar weder zijn bereikt. De aangenaamste plicht die ik heden te vervullen heb. is wel dat ik U, jongelui, har telijk kan gelukwenschen met het diploma dat ge behaald hebt. En niet alleen U wensch ik daarmede geluk, maar evenzeer en even hartelijk uw ouders, want ik ben er ze ker van, dat die vandaag minstens even ge lukkig zijn als gijzelf. De directeur Dr. G. de Gelder nam ook het woord en reikte na eenige practische raad gevingen de diploma's en cijferlijsten uit, met een persoonlijk woord tot de geslaagden. Door ziekte van den voorzitter van Gecom mitteerden, nam de heer Ir. J. v. d. Heyden, Inspecteur bij den Luchtvaartdienst van het Departement van Waterstaat te 's Graven- hage. het woord en zei o.a.: Namens heeren Gecommitteerden moet ik U ook de harte lijke gelukwenschen overbrengen met het behaalde einddiploma. U zult thans met uw diploma, dat als passe-partout moet gelden op verschillende deuren, de veilige muren van dit gebouw verlaten en in de maatschappij, die U soms vijandig gezind is. uw intrede doen. U zult zich een plaats moeten ver overen aan den maatschappelijke!) dlsch en daarvoor is strijd noodig. Zoek de strijd niet op. maar ontwijk hem evenmin! Ik wensch U verder veel geluk op uw le vensweg. (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Weste lijke richtingen, nevelig tot zwaar be wolkt met weinig of geen regen des nachts, overdag gedeeltelijk bewolkt, droog vrij warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 768.5 m.M. te Calshot. Laagste 747.1 m.M. te Reykjavik. Het gebied van hoogen luchtdruk over het vasteland van West-Europa nam iets in bete»- kenis af. Over Zweden en Finland ligt e#« vlak gebied van lagen druk. Het centrum van de hoofddepressie ligt over IJsland. In Scan dinavië waait een matige Noordelijke wind, overigens is de wind zwak tot matig uit Wes telijke richtingen. In Zuid-Frankrijk is het meest windstil. Zuid-Frankrijk uitgezonderd was de bewol king vanmorgen nog vrij zwaar, met regen in Schotland en overigens plaatselijk mist of motregen. In Noord-Scandinavië was de tem peratuur hedenmorgen boven normaal, overi gens was zij in het geheele waarnemingsgebied nog onder normaal. Voor morgen wordt droog, vrij warm weer verwacht, bij zwakken tot matigen westelijken wind. en gedeeltelijk be wolkten hemel. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 8.33 uur; n.m. 20.58 uur. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. NOORDERBAD - ZANDVOORT WOENSDAG 20 JULI 22.30 UUR op strand en in zee. APART FANTASTISCH FEEëRIEK. BAL TOT UUR. (Adv. ingez. Med.) EXAMENS. Eindexamen Kennemer Lyceum, afdceling H.B.S. B Voor het eindexamen van het Kennemer Lyceum: H.B.S. B-afdeeling. slaagden de da mes: G. M. Garrer, B. Mulder, A. M. Verkade. en de heeren: A. v. d. Berg, E. d'Arnaud v. Boeckholtz, J. Groenhof, F. W. Lambrechtsen, C. Ch. Losecaat Vermeer, J. B. Quist, F. W. O. Spies, J. W. Ch. v. Steeden, J. J. Steur, P. Tideman, P. A. Wit. Handelscorrespondentie. De dames S. W. Grüteke en W. F. M. Nidel- stein Walter zijn geslaagd voor het praktijk diploma in de Duitsche handelscorresponden tie van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Engelsch handelscorrespondentie. De heer H. Bronkhorst is geslaagd voor het praktijk-diploma in de Engelsche handels correspondentie van de Vereeniging van Leeraren in den Handelswetenschappen. De heer P. S. Hana, alhier, behaalde bij de in de Handels-Hoogeschool te Rotterdam ge houden examens van de Vereeniging Taal kundig Handelsonderwijs, het diploma voor leeraar practijk Engelsche handelscorrespon dentie. Boekhouden. Voor het „Mercurius-diploma Boekhouden" van de Federatie van Handels- en Kantoor bedienden is geslaagd onze stadgenoote mej. T. Breet, leerlinge van den heer W. Barne- veld, alhier. R.K. LYCEUM TE HAARLEM. Eindexamen H. B. S. A op 15, 16 en 18 Juli. Geslaagd: H. L. Ebskamp, J. W. Francken, Bernard van Hees. R. P. M. Hin. J. Th. A. de Jager, F. A. L. van Loenen, A. J. P. de Loor, H. M. Peters, P. G. M. Reckman. P. M. Rynja, B. J. M. Steman, Ch. V. Stutterheim. Afgewezen: geen. AGENDA DINSDAG 19 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Gebouw Kinderhuissingel 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Etalage- en Reclameschool, 24 en S10 uur. Frans Hals Theater: Tino Rossi in „Het ge beurde in Napels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Proces met geslo ten deuren" met Olga Tsjechowa en „San Quentin". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Sonja Henie In „Happy landing" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Avontuur in Barcelo na" met Loretta Young. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De kassier vergist zich" en „Juanita". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) an 35 en 7—9 uur. WOENSDAG 20 JULI Gebouw Kinderhuissingel 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Etalage- efi Reclameschool. 24 en 8—10 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des ivonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a^ Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uud

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2