Stoutmoedige vlucht van Corrigan. Twee jaar oorlog in Spanje en nog steeds geen uiteindelijke beslissing. Oom Mopperniet en de onwillige fiets. Instantine Koningin-Moeder Maria van Roemenië overleden. PROGRAMMA DINSDAG 19 JUL'I 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De Oceaan overgestoken in een verouderde machine. Voor een man als Corrigan zijn alle dingen mogelijk". CORRIGAN, de Amerikaansclic vlieger, die alleen in een ver ouderd toestel van New-York is opgestegen om den Oceaan over te steken, is gistermiddag te half drie G.M.T. te Baldonal in Ierland gedaald. Hij heeft de vlucht volbracht in 28 uur en 15 minuten. Met stomme verbazing, meldt Reuter, heeft Amerika vernomen, dat Corrigan, die in dienst is van de Los Angeles Aviation Cy, er in geslaagd is den Oceaan over te steken. Aangezien hij de vlucht heeft ondernomen zonder toestemming van 't bureau voor ver- keerluchtvaart, kan hij thans zijn licentie van transportvlieger verliezen. In zijn toestel waren extra benzinetanks voor in den cock pit gebouwd, zoodat hij geen uitzicht voor zich uit had. Wanneer hij vooruit wilde kij ken, moest hij tijdelijk in andere richting gaan vliegen. Instrumenten had hij niet aan boord, behalve een kompas, een instrument voor meting van de steilte van opstijgingen en dalingen, een z.g. inclinator, en nog een of twee werktuigen. Zijn vertrek van Zondag wordt be schreven als een der gewaagdste star ten, die men op dat vliegveld ooit aanschouwd heeft. Ofschoon het toe stel overbelast was met bijna een hal ven ton, had de piloot geen valscherm bij zich. Hij heeft de vlucht geheel met eigen spaarduiten betaald en al les zelf verricht, zonder hulp. De di recteur van het vliegveld, Floyd Ben nett. verklaarde: „Wanneer ik zijn uitrusting en alles wat ik raad. over weeg, is dit de grootste vlucht, die wij ooit gezien hebben. Hij zat in een verschrikkelijke schuit, maar voor een man als Corrigan zijn alle dingen mogelijk'. Corrigan had zichzelf met draad moeten vastbinden in den cockpit, toen hij er in ge klommen was. De knop van de cabinedeur sloeg hij er af, toen hij de deur sloot. Hij heeft de deur toen vastgebonden met een om een krommen spijker gehaakten draad. Ztfn machine had 45 p.k. minder dan het toestel, waarmede Lindbergh indertijd over den Oceaan vloog. Corrigan had nauwelijks geld genoeg om de benzine voor den vlucht te koopen. Hij had in de vliegtuigloods naast zijn vliegtuig geslapen om de hotelkosten uit te sparen. Corrigan was een groot bewonderaar van Lindbergh. Hij had indertijd geholpen bij het bouwen van Lindbergh's eendekker „Spint of St. Louis". De chef van het bureau voor de verkeers- luchtvaart heeft volgens Havas verklaard be sloten te hebben iederen strafmaatregel we gens de overtreding van Corrigan. uit te stel len. Het was de eerste maal, dat een Oceaan- vlucht zonder toestemming ondernomen is. De directeur zeide nog: „Het is een groote dag voor de Ieren". Corrigan is 31 jaar. Reeds als kind was hfj geestdriftig voor de lucht vaart „Mijn heele vlucht was toeval" zegt Corrigan. DUBLIN 19 Juli. In een interview met United Press vertelde Corrigan de navolgen de geschiedenis „misschien om aan even- tueele gevolgen van zijn vlucht na terugkeer Amerika tc ontkomen: Geheele oceaan- vlucht was toeval. Ik heb New York verlaten om naar Los Angeles terug te vliegen zeide Corrigan woordelijk, maar door een vreemde fout raakte het compas onklaar en in een dicht wolkendek was het zicht uitermate slecht. Ik vloog den heelen tijd hoog boven wolken en zag de zee voor het eerst drie uur voor landing. Toen ik lager vloog ontdekte ik visschersbooten van een mij niet bekend type. Tenslotte constateerde ik dat ik boven Ierland vloog, Ik vloog toen nog 80 K.M. verder in ✓V «4 4~ XV rt U 4~ 4~ 4. rt P, jrJ A M Communistische organisatie in Palestina ontdekt. Pamfletten met Joodsche en Arabische namen ondertcekend. JERUZALEM. 19 Juli. Uit Tel Aviv wordt gemeld dat gisteravond de politie een der grootste en belangrijkste communistische cen tra in het Nabije Oosten, zooals zij veronder stelt, heeft ontdekt. De politie heeft duizen den pamfletten te voorschijn gehaald. Evenals copieermachines. De pamfletten wa ren in het Hebreeuwsch, Engelsch, Arabisch en Duitsch gesteld. De autoriteiten weigeren de namen van de arrestanten mede te deelen. Onder de gearresteerden bevindt zich een Joodsche vrouw die naar men veronderstelt aan het hoofd van de illegale communistische partij in Palestina staat. Het onderzoek van de politie duurde 6 uur. Opmerkelijk is de ver andering die de communisten in hun metho des hebben ingevoerd. Terwijl zij eerst haar pamfletten met den naam van de commu nistische partij teekenden, teekenden zij de ge noemde pamfletten met namen van Joodsche en Arabische organisaties hetgeen zeer waar schijnlijk de oorzaak is geweest van de jong ste botsingen tusschen Joden en Arabieren gedurende de laatste 14 dagen. (United Press). DE BRAND BIJ DE SINCLAIR OIL CO. Tijdens den brand bij de petroleumraffina- derij der Sinclair Oil Co. te Wellsville zijn der tien reservoirs ontploft. Drie menschen zijn om het leven gekomen, een vijftigtal ls gewond. De slachtoffers waren toeschouwers. (Havas) Jooclschr arbeiders door rebellen aangevallen. Bloedig incident te Beit-Josef. Een bende opstandelingen, die uit Trans- jordanie was binnengedrongen, heeft een groep veld arbeiders te Beit-Josef in bet Bei- sandal aangevallen. Een Joodsch hulpagent werd omgebracht, terwijl drie Joodsche ar beiders gewond werden. (Reuter)- 1 Oostelijke richting tot ik het vliegveld van Baldonell bereikte. Tenslotte landde ik en hoorde van ambtenaren dat ik werkelijk in Ierland was. Ik had nog maar 100 Liter ben zine, een paar chocoladebeschuitjes en een halve liter water. Ik was zeer verwonderd plotseling in Ierland te zijn. Erg moe ben ik eigenlijk niet. Corrigan belde onmiddellijk na aankomst het Amerikaansche gezantschap te Dublin op waar men eerst niet wist of men hem als held moest vieren of als misdadiger behandelen. Corrigan reed daarop per auto van Baldonell naar Dublin. (United Press). Lichte straf voor den vermetelen Oceaanvlieger. Naar bevoegde kringen gisteravond te Washington meedeelden, zal Douglas Corri gan, de vermetele Oceaanvlieger, door de fe derale regeering waarschijnlijk slechts licht gestraft worden voor zijn verbazingwekken de vlucht over den Atlantischen Oceaan, waartoe hij geen vergunning had, mits hij hei- vliegtuig van 900 dollar, waarmede hij den tocht heeft ondernomen, teruggeeft. Zou hij het toestel in het buitenland verkoopen, dan zou dit een schending beteekenen van de neu- traliteitswet. Corrigan's voorbeeld werkt aanstekelijk. Thans zal Koemcensch officier den sprong over den Oceaan wagen. DETROIT 19 Juli. Kapitein Alex Papana, een dertigjarige stuntvlieger en officier in het Roemeensche leger, is gisteren van het vliegveld van Detroit naar Hartford In Con necticut gevlogen, waar hij zijn grooten zil verkleuriger! eendekker in gereedheid zal brengen voor een solovlucht van New York naar Boekarest, zonder tusschenlanding. Chineesche luchtmacht bombar deert Japansche oorlogsschepen. Vier Japansche oorlogsschepen zijn tot zin ken gebracht en vier in brand gebombardeerd tijdens door de Chineesche luchtstrijdkrach ten uitgevoerde aanvallen op de Japansche vloot in de Jangtse, aldus wordt naar het Chineesche telegraafagentschap meldt offi cieel medegedeeld. Een Japansch bombarde mentsvliegtuig, dat een aanval had onder nomen op de Chineesche stellingen tegenover Hoekau, is Zaterdag door de Chineesche batte rijen omlaag gehaald. Voorts wordt door vertraagde berichten nog gemeld, de Chineesche vliegtuigen Japansche troepenconcentraties hebben bestookt in Nanking. Driehonderd Japanners werden gedood Gisteren hebben 21 Japansche toestellen opnieuw een raid op Kwantoeng onderno men. Zij bombardeerden de Kanton-Hankau- spoorlijn. Aantal slachtoffers bedraagt meer dan een millioen. (Van den United Press-correspondent Ralph Heinzen). Parijs, 18 Juli. DE Spaansche oorlog heeft zich thans twee volle jaren voort gesleept met als resultaat: 1. meer dan één millioen slachtof fers (ongeveer 4 pCt. van de natio nale bevolking) 2. een verlies van meer dan 50.000 millioen goudpesetas; 3. een nog steeds hangende uit eindelijke beslissing: 4. twee gesloten fronten, het eene ongeveer 260 km. lang van de Pyre neeën tot aan den mond van de Ebro bij Tortosa waarin meer dan de helft van het regeeringsleger door het wa ter of de zee en door Franco's wape nen wordt vastgehouden; het andere ongeveer 1300 km. lang van Castel- lon rond Madrid langs Don Benito tot aan Motril aan de Middellandsche Zee met 850.000 soldaten. De diplomatie heeft in die twee jaar ge werkt om het conflict tot Spanje beperkt te houden en schijnt er thans in te slagen min stens 20.000 van de naar schatting 50.000 bui- tenlandsche vrijwilligers te evaeueeren. Franco is thans heer en meester van meer dan twee-derde van Spanje. Hij bezit op het schiereiland 34 van de 47 provinciale hoofd steden en. 30 provincies, de regeeringstroepen hebben 13 provinciale hoofdsteden en 9 pro vincies, de overige n.l. Lerida, Tarragona. Cas- tellon. Madi-id, Guadalajara, Toledo, Granada en Jaen vormen Niemandsland. Dit afgeloopen jaar is voor Franco gunstig geweest. Hij slaagde er in dien tijd in het ge heele Biscaje-front te elimineeren en het Asturische mijnengebled te veroveren. Daar na volgde de opmarsch naar de Middelland sche Zee waardoor het Regeeringsleger een der hardste slagen werd toegebracht; het werd door de inneming van Tortosa in tweeën gedeeld. In diezelfde twaalf maanden hebben de troepen van Barcelona slechts één slag ge wonnen n.l. toen zij midden December bij ver rassing een aanval op Teruel deden twee maanden later echter ging genoemde stad voor hen verloren en sindsdien heeft Franco het initiatief behouden. Thans bezitten de Nationalisten niet alleen 90 pCt. van de Spaansche mijnen, d.w.z. de koper-, ijzererts-, zwavel-, pyriet- en zinkmijnen, doch ook de rijkste landbouwstreken, de Baskische kust met haar industrieën, mijnen en veestapel en ten slotte het eveneens aan mijnen rijke An- daluzië. De aanhangers der regeering bezitten behalve de sinaasappelboomgaarden langs de Middellandsche Zee de voornaamste lood- en kwikmijnen. Ook al de overzeesche bezittingen en eilan- dan zijn in handen van Franco uitgezonderd Minorca. Van de Spaansohe bevolking, aie voor den oorlog op 29 millioen werd geschat, leven er thans 20 millioen op het nationalis tisch gebied. 1.800.000 ongelukkigen, voorna melijk Basken, die van huis verdreven wer den, zwerven door het gebied van Barcelona, gewoonlijk voor de legers uit. Hiervan zouden er, volgens opgave van de Barcelona-regee- ring 1.200.000 in het Zuidelijk deel leven en 600.000 in Katalonië. Geen der partijen heeft officieel haar ver liezen bekend gemaakt, maar uit de opgave omtrent de verliezen van hun vijand (gere duceerd tot getallen die naar alle waarschijn lijkheid meer met de werkelijkheid in over eenstemming zijn) en volgens de gegevens door bultenlandsche waarnemers verstrekt, is het gewettigd het aantal dooden en gewon den op meer dan een millioen te schatten; daaronder vallen minstens 500.000 dooden zoo wel soldaten als burgers. (United Press). Weer nieuwe slachtoffers in Palestina. Terreur duurt onverminderd voort. JERUZALEM 19 Juli (Havas). Gisteren aan het einde van den dag zijn zes nieuwe slachtoffers gevallen van onlusten en aansla gen, waarbij drie personen zijn gedood, en drie ernstig' gewond. Het aantal dooden bedraagt hiermede gisteren alleen negen. In Jeruzalem en Haifa blijven de winkels gesloten. In het Noorden des lands valt een uittocht van Joodsche gezinnen waar te nemen, die het brandpunt der agitatie ontvluchten. ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Tegen pijnen .••en juist nii Hoe moeilijkishetsomszichgoed te houden en niemand iets te la ten merken. Het lukt nauwelijks. Maar Instantine doet de pijn on middellijk verdwijnen I Onthoudt daarom Stilt en voorkomt pijnen I Doosies a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct- (Adv. Ingez. Med.) Een merkwaardige figuur heengegaan. De Koningin-moeder Maria van Roemenië is gisteravond om 18 uur 20 overleden. Koning Carol, kroonprins Michael en prinses Elisabeth bevonden zich aan het sterfbed. Ook de meeste leden der regeering, onder leiding van den minister-president patriarch Miron Cristea, bevinden zich in Sinaja. Met een behendigen sprong was Sim van zijn fiets gekomen en keek nu Thijs en oom lachend aan. Hoe ter wereld kom jij aan die flets, Sim? vroeg oom verbaasd. Wel, geleend van den fietsenmaker, natuurlijk. Hoe anders? Stelen doe ik niet! Nee, allicht niet, bromde Thijs, die de fiets van alle kanten bekeek. Tjonge, Sim. het is een aardig karretje! Ja. het is een goed ding, maar hij loopt erg hard! verkondigde Sim lachend. Looüt die hard? Wat zeg je me nou. het is toch geen auto? Nee, maar ik bedoel eigenlijk, dat hij lekker licht loopt. Je hoeft haast niet te trappen om vooruit te komen, legde Sim haastig uit. Zoo'n fiets moet ik ook hebben! grinnikte Thijs. Zou Je denken. Sim dat die fiets mij ook zou houden, als ik er op ga zitten? vroeg oom Mopperniet. Sim lachte hardop. U fietsen, oom? Heeft U het wel eens gedaan? Koningin Maria van Roemenië werd in 1875 als prinses van Edinburgh geboren. In 1893 trad zij in het huwelijk met prins Fer dinand van Hohenzollern-Sigmaringen, den neef van koning Carol den eersten van Roe menië, toenmaals kroonprins van Roemenië, Haar gemaal besteeg in 1914 ,als Ferdinand de eerste den Roemeenschen troon. Op 20 Juli 1927 overleed hij. Aan het huwelijk ont sproten zes kinderen, van wie vijf nog in leven zijn. De oudste zoon is de thans re- geerende koning Carol. Rouw te Boekarest. Onmiddellijk nadat de bladen in speciale edities de tijding van het overlijden der Ko ningin-Moeder hadden gegeven, nam de be volking van Boekarest den rouw aan. De kerkklokken luidden en de vlaggen werden halfstok geheschen. Het ministerie van Bin nenlandsche Zaken heeft den nationalen rouw afgekondigd, en alle openbare vermake lijkheden zijn opgeschort tot na de begrafe nis der koningin-moeder. De minister-president, patriarch Miron Christea, heeft last gegeven, dat in alle ker ken van het land godsdienstige plechtigheden moeten worden gehouden. Onder voorzitterschap van den koning is te Sinaia een ministerraad gehouden tot vaststelling van de begrafenisplechtigheden, die waarschijnlijk Zaterdag of Zondag zullen geschieden. De koningin-moeder zal in de Kathedraal van Curtea de Argech op 40 K.M. afstand van Boekarest gelegen, worden be graven. Aldaar zijn ook de eerste vorsten van het Koninkrijk Roemenië Karei 1 en koning Ferdinand gebraven. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt nog, dat voor hof en leger zes maanden zware rouw zijn afgekondigd. De nuntios heeft als deken van het diplomatieke corps den koning de deelneming van de diplomaten betuigd. Dins dag zal het lijk gebalsemd worden. Dien dag zal de koning in bijzijn der koninklijke fa milie, van den minister-president en den minister van justitie, het testament openen. Woensdag zal het stoffelijk overschot der Koningin-Moeder met een specialen trein van Sinaia naar Boekarest worden overge bracht en aldaar worden opgebaard. Volgens het D.N.B. zal de begrafenis Za terdag plaast vinden. Met de Koningin Moeder Maria van Roe menië in een merkwaardige figuur heengegaan die onder de persoonlijkheden van onzen tijd een bijzondere en aparte plaats innam. Zij werd op 29 October 1875 geboren als oudste dochter van hertog Alfred van Saksen Co- burg en Gotha, hertog van Edinburgh, den tweeden zoon van Koningin Victoria die ge huwd was met grootvorstoin Maria Alexan- drowna, dochter van den Tsaar aller Russen. In 1893. op 17-jarigen leeftijd, trad zij in het huwelijk met kroonprins Ferdinand, den la- teren koning van Roemenië. Aanvankelijk kon zij in Roemenië niet al te best aarden doch spoedig na de troonsbe stijging in 1914 toonde zij zich een vorstin wier veelzijdige kwaliteiten alom gewaar deerd werden. Veel bekendheid verwierf zij met haar verpleegsterswerk bij het Roode Kruis tijdens den wereldoorlog. Met haar groote rijzige gestalte, die er niet voor terug deinsde om ook de meest gevreesde zieke te helpen werd zij welhaast een legendarische figuur. Zij was er sterk voor dat Roemenië aan de zijde der Geallieerden mee zou doen aan den grooten wereldbrand en ofschoon de eerste uitkomsten haar politiek, of beter die van Bratianu, in het ongelijk schenen te stellen, later was het succes volkomen. Veel bekendheid verwierf zij ook door haar reis naar Amerika waar zij lezingen hield en artikelen schreef en tevens blijk gaf een goed psychologe 'e zijn die de Amerikaansche mentaliteit perfect aanvoelde. De ongeLukkige huwelijken van haar kinderen zijn bekend. Het huweiyk v*m haar oudste dochter Elisabeth met koning George II van Griekenland werd in 1935 ontbonden, haar tweede dochter Maria was de gemalin van den in 1934 te Marseille vermoorden Alexander I van Joego-Slavië, terwijl de ver bintenis van den tegenwoordigen koning van Roemenië Carol II met prinses Helena van Griekenland in 1928 al ontbonden werd. Haar jongste zoon Nicolaas deed terwille van een morganistisch huwelijk afstand van zijn rechten op den troon en leeft thans in ballingschap. Alleen haar dochter Hena die gehuwd is met aartshertog Anton van Habsburg ver heugt zich in een gelukkig gezinsleven. Zoo heeft het leven deze bijzondere vrouw, wier veelzijdigheid o.a. tot uiting kwam in het schrijven van eenige boeken, waarvan haar biografie wel het bekendst is geworden, ook niet gespaard. Talrijke teleurstellingen zyn haar deel ge weest doch haar groote vitaliteit wist zich tel kens weer op te richten totdat tenslotte een sloopende kwaal haar krachten langzaam maar zeker ondermijnde. Tevergeefs zocht ze in het buitenland genezing, het zwakke lichaam kon den altijd levendigen geest niet meer volgen. WOENSDAG 20 JUU 1938. HILVERSUM I, 1875 en 4.15.5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU., 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continube drijven. 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen". 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoon muziek. (Om 12.15 Berichten). 12.45 VARA- orkest. 1.151.45 en 2.00 Gramofoonmu ziek. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 De Ram blers en gramofoonmuziek. 6.30 Cursus „Goe the en wij". 7.00 Gramofoonmuziek. 7.06 „The Four Blue Stars". 7.30 Causerie over Na than Söderblom. 8.05 Herhaling SOS-berich- ten. 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.20 Populair concert. 8.45 Radiotooneel. 9.15 VARA-orkest 10.00 Berichten ANP., 10.05 Zang en pianoduo. 10.34 Cor Steyn's accor deon-orkest. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berich ten, gramofoonmuziek (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert. In de pauze Gramofoon muziek. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Viool, piano en gramofoonmuziek. 3.00 Christ. Lec tuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Zang, piano en gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en Causerie over het Binnenaan- varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land en tuinbouwhalfuur 7.45—8.00 Reportage, eventueel Gramofoonmuziek. 8.05 Berichten A.N.P., Herhaling SOS-berichten. 8.15 Cau serie „Kampeeren". 8.45 Christ. Radiokoor en Gramofoonmuziek. 9.30 Reportages. 10.00 Be richten A.N.P. 10.05 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11,25 Het Bleeh Strijkkwartet. 12,25 Uit Mo- tala: Omroep-Variété-orkest. 12,50 Piano voordracht. 1.20 BBC-Midland-orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.00 Declamatie. 3.20 Geiger en zijn orkest. 3.50 Zang. 4.20 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Het Grand Ho- tel-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.45 Het Serge Krish Septet. 7.20 Dialoog „New homes for old". 7.40 BBC-Harmonie-orkest. 8.20 Radio tooneel met muziek. 8.20 Marconi-herden- king. 10.05 Zang. 10.20 Berichten. 10.50 Het Arthur Dulay-kwintet. 11,20 Michael Flome en zijn Band. 11.5012.20 Gramofoonmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 8.10; 8.55 en 10.45 Gramofoonmuziek. 10.50 Reportage. 11.50 Gramofoonmuziek. 12,35 Stafmuziek van de Garde Républicaine. 3.05 Pianovoordracht. 3,20 en 4 20 Zang. 4.35 en 5,20 Gramofoonmuziek. 7.20 Celiovoordracht. 8.50 Radiotooneel. 9.50 De „Société des In struments Anciens" en solist. 10,50 Reporta ge. 11,351.05 Het Blareau-dans-orkest. KEI LEN 456 M. 6.50 Omroep-Amusementsorkest. 8,50 Gouw orkest Silezië. 12.20 Omroeporkest en -koor en solisten. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.20 Po pulair concert. 4.20 Omroep Amusements orkest. 6.50 Viool en piano. 7.20 Robert Ga- den's orkest. 9,20 Radio-tooneel. 10.35 Gra mofoonmuziek. 10.50 Omroep-Amusements orkest. blaasorkest en citherorkest. 12.20 Om- roepkleinorkest. 1.20—3.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1,30 Omroeporkest. 1,50—2.20 Gramofoonmuziek, 5.20 Vioolvoordracht. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang en accordeon-duo. 7.20 Zang. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en solist. 10.30—11,20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 José Schnüders' orkest, 1.50—2.20, 5.20. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 en 9.50 Om- roepsymphonie-orkest. solisten en gramofoon muziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Otto Kermbach's orkest. 9.30 Radiotoo neel met muziek.. 10.20 Berichten. 10 50 Cello en piano. 11,05 Berichten. 11.20 Zie Keulen. Om 10.50, 12.202.20 Gevarieerd Nachtcon cert,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6