BURGERLIJKE STAND. DXNSD'A'G 19 JU ET '1938 H A A R t E M'S DSGBLSD 9 IA4T/T EBI[jP HU IIN Geslaagden voor het Middenstands diploma. R.-K. Middenstandshandelsschool. Gisteravond werden in één der zalen van het café-restaurant Brinkmann de diplo ma's uitgereikt aan de geslaagden voor het Middenstands-examen handelskennis van de Vestigingswet op het Kleinbedrijf De directeur van de R.K. Middenstands handelsschool de heer J. A. Luyten bracht hulde aan de cursisten en heette den ver tegenwoordiger f van de Kamer van Koop handel, den heer G. J. W. Mathot, welkom. De heer Th. S. Hooy, voorzitter van de RK. Middenstandsvereeniging, wenschte de ge slaagde geluk namens de onderwijscentrale uit den R.K. Middenstandbond te Den Haag. De heeren Mathot en G. Alders, bestuurslid der R.K. Middenstandsvereeniging, kwamen vervolgens met hun felicitatie. Namens de leerlingen sprak de heer J. G. C. Captijn een slotwoord. Daarna werden de diploma's uitgereikt. Geslaagd waren de heeren: N. v. Assema, Heemstede, J. N. v. Assema, Heemstede, J* H, Barnhoorn, Bloemendaal, G. M. A. Broekman. J. G. C. Captijn, H. Th. A. G. Captijn, G. A. J Captijn, P. Damave, J. Dieben, J. Faase, J. Höckes, J. W. v. Hooff, J. L. Hoogduin, J. W. J. A. Korstjens, P. A. Kroesen, F. J. Kuijpers, A. F. de Lange, P. J. M. Leeflang, G. J. du Maine, H. M. Pasveer, Th. F. M. van Reijsen, P. E. van Schie, R. A. J. Sweerts, A. F. G. Vasen, H. J. Velu, C. J. P. V. Sorsselman, H. J. C. Piët, H. W. L. Coret, H. F. Scholte, allen te Haar lem; en van den spoedcursus de heeren: J. P. Assendelft, Bennebroek; B. J. P. Boerrigter, Haarlem, C. A. P. Botman, Bloemendaal, H. Jansen Heemstede. H. Joosten, Haarlem, B. J. M. Nielen, Haarlem, C. P. J. Prins, Heem stede, C. M. v. d. Prijt, R. Schaper, Haarlem, J. A. M. Sieverding, Haarlem, C. A. Tromp, Haarlem, J. P. Vooges, Haarlem, G. J. de Wit Haarlem, C. J. Conljn, Edam. EXAMENS. Stenografie. Bij het dezer dagen te Amsterdam ge houden examen der „Federatie voor Steno grafie Groote" slaagde o.a. mej. H. L. J. Blikslager te Heemstede voor het Leeraars examen Stenografie (Ned.) EEN TUINFEEST OP KRAANTJELEK. De Contact- en propaganda-conimissie van de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft dit jaar wederom een tuinfeest georganiseerd Dit bal-champêtre wordt gehouden op Za terdag 23 Juli a.s. in de uitspanning „Kraantje Lek", welke hiervoor door het Tech. bureau „Raweta" feëeriek zal worden verlicht. De bekende band onder leiding van den heer Pot verzorgt de dansmuziek. Het dansen wordt afgewisseld met attracties o.a. treden op de Jolly Follies. De werkloosheid in Haarlem. Weer iets toegenomen. Het aantal werkloozen te Haarlem is vol gens de jongste opgave 5026; dat is 45 meer dan de week daarvóór. Ofschoon de vermeerdering naturulijk te betreuren is, is toch een gunstig verschil van 165 te constateeren met dezelfde periode van 1937, toen er 5191 werkloozen waren en een nog gunstiger verschil van 1092 met dezelfde periode van 1936. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. De Vrije Evangelische Gemeente te Haarlem heeft als haren voorganger beroepen den theol. candidaat D. J. D. du Fossé, thans hulpprediker te Haarlem. De Vrije Evangelische Gemeente te Haar lem, voorheen Vereeniging tot Stichting van een Vrija§Evangelische Gemeente te Haarlem zal Zondagavond 24 Juli a.s. om 6 uur door den consulent, ds. P. van Vliet van Amster dam en den hulpprediker ds D J. du Fossé kerkelijk worden geïnstitueerd, terwijl tevens de Kerkeraad zal worden bevestigd. Deze dienst zal plaats hebben in het ge bouw Parklaan 106. DRIEJARIG MEISJE GESTIKT. Gisteren heeft het driejarig dochtertje van den rietdekker Geers te Nieuw-Leusen een boontje in de luchtpijp gekregen. Het kind kreeg het zeer benauwd en werd naar het R.-K, Ziekenhuis te Zwolle ge bracht waar bleek, dat het boontje in een der longen zat. Men heeft nog een gedeelte van het boontje weten te verwijderen, het kind is evenwel overleden, Broeder door verpleegde aan gevallen en neergeslagen. Slachtoffer brak twee ribben. Hedenmorgen heeft een verpleegde van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch te Cas- tricum zijn verpleger onverwachts neergesla gen. Nadat de patiënt verwijderd was heeft men de Broeder geneeskundige hulp verleend, waarbij bleek dat de verpleegde hem zoo'n slag had toegebracht dat twee ribben waren gebroken. De Broeder werd ter verpleging naar zijn woning overgebracht. HAARLEM, 19 Juli 1938. Getrouwd. 18 JuliA. J. van Balkom en A. Stutterheim. Getrouwd. 19 JuliJ. v. Leerdam en C. P. v. Rooij. C. Scherpenhuijsen en A. R. A. Blad. K. A. Ackema en E. Gröschl. Bevallen. 15 Juli: A. Peters—v. d. Heuvel, d. 16 Juli: A. DrijverNeef, d. T .KroeseGoe- bel, z. M. H. J. RuijzenaarsKoelemijz. F. M. G. Michel—Heerschop, z. 17 Juli: J. A. de GrootSeijsener, d. 18 Juli: J. v. d. Putten Straver, d. M .M. Mulder—Bonkerk, d. C. Koolj- manVerhagen, z. H. M. H. BruinRoozen, z. Overleden. 17 Juli: A. de Bruijn, 72 jaar, Spaarne. 18 Juli: J. J. Groot, 47 j., Karei van Manderstraat. G. Ottema—De Haas, 47 j., Kamperlaan. G. J., 9 mnd., d. v. G. Emens, Hazepaterslaan. 19 Juli: G Lokerse, 41 jaar, Rustenburgerlaan Successen voor Franco. Verschillende dorpen veroverd. BURGOS, 19 Juli. De Franco-troepen melden dat zij gisteren aan de linkerzijde van den Teruel-Saguntostraatweg 10 K.M. zijn op gerukt en het dorp Olba hebben Ingenomen. Tegelijkertijd trokken andere nationalistische colonnes van het noorden uit tusschen Sierra Espadan en de kust tegen Sagunto op, waar van zij thans nog slechts 17 K.M. verwijderd staan. Ondertusschen kon de zuivering van het onlangs veroverde gebied van Rubielos de Mora voortgezet worden. Hier vielen den Fran co-troepen nog 3 andere dorpen ln handen. In een groot luchtgevecht tusschen Segorbe en Viver werden 12 gevechtsvliegtuigen der Barcelonatroepen neergeschoten. (United Press) Zijn vrouw om het leven gebracht? Obdam in opschudding. De vorige week Zondagavond te ongeveer negen uur is, zooals men aanvankelijk meld de, de 34-jarige mevr. D. uit Obdam van de trap gevallen en daarbij zoo ongelukkig te recht gekomen, dat de dood vrijwel onmid dellijk intrad. De ontsteltenis en het medeleven waren groot. Het slachtoffer was moeder van twee jeugdige kinderen en een geziene figuur in het dorp. Evenwel deden spoedig na de begrafenis ernstige geruchten de ronde. Mevrouw D. zou op kwaadwillige wijze door haar man om het leven zijn gebracht en de justitie zou reeds in deze zaak zijn gemoeid. De geruchten hielden hardnekkig aan en werden met groot opzien verspreid. Als aanleiding tot dit droevig gebeuren werd een tweede vrouw genoemd, die in het spel zou zijn gekomen, toen mevrouw D. dezen winter enkele weken in het Sint Elisabeth- Ziekenhuis te Alkmaar werd verpleegd. Officieele bevestiging betreffende deze ge ruchten was de vorige week niet te verkrij gen. Thans vernemen wij echter, dat de on geveer 35-jarige D. op het gemeentehuis is ontboden en onder verhoor genomen, waarna hij per auto naar het huis van bewaring te Alkmaar is overgebracht. De heer D. stond gunstig bekend. Hij had zich ongeveer tien jaar geleden te Obdam ge vestigd. Internaat voor dienstboden opleiding. Sluiting van den zesden cursus. Zooals bekend heeft de Commissie Vrouwen Crisiszorg van de Centrale voor Werkloozen- zorg op initiatief van den Raad van Ned. Ker ken voor Practisch Christendom, een internaat aan den Zijlweg alhier gesticht, waar in drie maandelij ksche opleidingen meisjes van 16 jaar en ouder tot dienstbode worden gevormd. Maandagavond is, onder leiding van mevr. Kammeraat, de voorzitster van Vrouwencri- siszorg, de zesde opleidingscursus, waaraan 40 meisjes deelnamen, met eenige plechtigheid gesloten. Bij deze gelegenheid werden geluk- wenschen met de verkregen resultaten uitge sproken door den heer Meyer de Vries, hoofd inspecteur van de werkverschaffing namens- den Minister van Sociale zaken de regeering steunt dit werk financieel die tevens de meisjes enkele aanwijzingen gaf om in het leven te kunnen slagen. Verder voerde het woord de heer Fuikschot namens de Centrale voor Werkloozenzorg. Mevr. ds. Hoorweg heeft nog een stichtelijk woord gesproken en de meisjes hebben eenige liederen gezongen. Mej. A. C. van Schoppen, directrice van de Prot. Chr. Nijverheidsschool ln de Tetterode straat, deelde de cijferlijsten uit en voorts kre gen eenige meisjes van vorige cursussen thans, na voortgezette werkzaamheden in de practijk haar diploma's. De meeste meisjes zijn reeds in gezinnen ge plaatst. Met September begint een nieuwe cursus. Het zoeken naar den vermisten leerling-vlieger nog zonder resultaat. BATAVIA 19 Juli (Aneta/A. N. P.).— Het zoeken naar den vermisten vlieger van de luchtvaart-afdeeling, den heer Deen, wordt nog steeds voortgezet. Ook infanterie uit Tjimahi neemt thans deel aan de nasporin- gen. Deze worden geconcentreerd op het ter rein ten zuiden van Pengalengan, waar ver scheidene personen naar zij beweren den heer Deen hebben zien dalen. Sandys was niet voor het Militaire Hof gedaagd. Verklaring in het Lagerhuis. In het Lagerhuis heeft de speaker medege deeld, dat volgens de nieuwe informatie het militaire hof niets wist van het dagen van Sandys voor het hof en ook geen deel had aan het dagvaarden van getuigen. Het hof was dan ook niet bijeengekomen, toen Sandys het punt der privileges in het Lagerhuis aan de orde stelde. Indien dit feit bewezen wordt, kunnen de leden van het hof er van verzekerd zijn, dat. zij In het geheel geen verantwoordelijkheid dragen voor inbreuk op de privileges. De speaker gaf den raad de zaak te laten rusten op het punt, dat zij bereikt heeft daar het rapport van de commissie voor de privileges in hoofdzaak onaangetast blijft. Chamber lain ging hiermede accoord. De leider der oppositie, Attlee, verklaarde echter niet vol daan te zijn en het voornemen te hebben een motie in te dienen om de zaak terug te verwij zen naar de commissie voor de privileges. (Reuter.) Zich in liet hol van den leeuw gewaagd. Maandagavond kwart voor negen kwam een 44-jarige vertegenwoordiger aan de Haarlem - sche politie mededeelen, dat zijn fiets gesto len was. Het bleek aan de politie spoedig, dat hij de man was, wiens opsporing door den Commis saris van Politie te Culemborg verzocht was, omdat hij verdacht wordt van verduistering ln dienstbetrekking tot een bedrag van f 188.42, De man werd natuurlijk door de politie vast gehouden; hij zal naar Culemborg. getrans porteerd. worden. Circus Bouglione slaat zijn tent op. Hedenmorgen is het Fransche circus Boug lione begonnen zijn tenten op te slaan aan de Zomervaart. Geen wonder dat vele Haar lemmers het schouwspel van het ontstaan dei- romantische tentenstad met aandacht gade sloegen. Want zo&iets blijft altijd trekken, zelfs of misschien juist in deze nuchtere tijden. Het blijft altijd een aardig gezicht om uit de schots en scheef staande kleurige circus wagens en hier en daar schijnbaar wille keurig ingeslagen palen en opgetrokken tentdoeken, langzamerhand een geordend com plex te zien rijzen. De zakelijke factor der techniek spreekt in het romantische bedrijf van de 4 gebroeders Bouglione een woordje mee. Want het wagen park telt ettelijke gestroomlijnde en gemoto riseerde woonwagens. En de olifanten, die vroeger altijd het grove werk moesten doen en de karren moesten helpen duwen, mogen nu rustig in hun hok blijven. Want de razende tractor knapt het wel voor hen op. Het zand op het terrein aan de Zomervaart is eenigszlns mul, en daarom zag men tafereel tjes, die aan Sahara-expedities deden denken. De luxe-woonwagen van den „Grand comi- que du cirque d'hiver" zooals dat met naam en toenaam groot erop geschilderd stond kon niet op eigen kracht door het zand komen, en de tractor moest te hulp schieten. De eerste mast van de hoofd tent werd in een plechtig tempo opgericht en droeg de Neder- landsche driekleur in top. De tweede mast volgde weldra, en toen kon men met het tentzeil beginnen. De fantastische typen, die nu eenmaal de bewoners van elke circustenten- stad vormen, boeiden den velen Haarlemmers, die stonden te kijken, ongemeen, door hun bizarre uiterlijken en hun varieerende kleedij. De raspaarden werden uit hun wagens naar de stallen van tentdoek overgebracht, De olifanten mochten tot groote hilariteit van de jeugd een slok water nemen uit de sloot. Over en weer klonken commando's in het Fransch. En uit een chaos van kleurige materialen kris talliseerde zich zoo langzaam de circusstad van Bouglione tegen den rustieken achter grond van de silhouet van onze stad. Buitenman van 400 gulden beroofd. De hoofdstad is voor den buitenman, wan neer hij goede zaken heeft gedaan en zijn portefeuille welvoorzien is, des avonds vaak gevaarlijk terrein. Gisteravond miste een man uit de provin cie, na een bezoek aan een perceel in de Kerkstraat, vierhonderd gulden. Al spoedig nadat de man hiervan aangifte had gedaan, heeft de politie terzake van berooving twee vrouwen aangehouden. Er bleken voldoende termen aanwezig om het tweetal op het bu reau in arrest te houden. CRICKET. N. C. B. XI-M. C. C. aan de Spanjaardslaan. Tweedaagsche wedstrijd. Woensdag begint de tweedaagsche wedstrijd van een Ned. Bondsteam tegen het vrije sterke M.C.C. op het terrein aan de Spanjaarslaan. Van het Engelsche cricket zal weer veel te genieten vallen. Een speciale aantrekkelijk heid vormt de aanwezigheid j/an den oud- testmatchspeler T. A. R. Feebles, die in 1930 Engeland's beste bowler was. Wij zijn be nieuwd wat onze Hollandsche batsmen tegen zijn googlies zullen doen. Van den Engelschen aanval, die wel zeer sterk geacht mag wor den, noemen we verder: J. M. Brocklebank een zeer accuraat en tamelijk snel leg-break bowler, het type bowler, waarmee onze bats- men nog al eens moeite hebben. Vorig jaar toerde hij o.a. met M.C.C. door Canada en had daar veel succes. G. C. Melluish is een rechtsche off-spinner, die eveneens voldoende respect zal afdwingen. Als fast-bowler zal W. R. Rees-Davies op treden, in 1935 Eton's beste aanvaller. Major G. R. M. Cartwright is geen onbekende voor ons, een uitstekend all-rounder. C. G. Ford is eveneens een fastbowler en freehitter. De aanvoerder van het M.C.C.-team. Major R. T. Stanyford, is een uitstekend wicket-kee per. Hij voerde o.a. het M.C.C.-team aan, dat ln Zuid-Afrika toerde. Major A. C. Wilkinson is een van Engeland's beste legerbatsmen geweest; menige aantrek kelijke scoring-stroke mag van hem worden verwacht. Dan een bekende naam; F. G. Mann, zoon van den oud-Middlesex-captain; zeer stijlvol batsman. die dit jaar zijn „blue" ontving. E. W. Dawson, eveneens een perfecte bats man, heeft eenige jaren de county club Lei- cester met succes aangevoerd. Dawson heeft bovendien test-cricket gespeeld in Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland. Zijn fraaie scoring-strokes aan den off-kant van 't wicket zullen zonder twijfel opvallen. Als bijzonderheid mag gel den. dat Dawson veertien centuries op zijn naam heeft staan twaalf duizend runs heeft gescoord en als fielder naam heeft gemaakt met 102 vangen! De Hollanders zullen moeite genoeg hebben weerstand te bieden aan deze heel sterke En gelsche ploeg. De aanval van het N.C.B. XI is toever trouwd aan Terwiei, die wel de noodige slacht offers zal maken. W. Roodenburg, F. Wunder en de Rood en Witter A. van der Togt zullen hem ter zijde staan, De Haarlemmer J. Voogd zal wachter achter de palen zijn. Voogd heeft zich lang zamerhand als een perfect wicket-keeper ont popt en zal zeer zeker goed werk tegen de Engelschen verrichten. A. van Baasbank de bekende Rood en Witter, die het team zal aan voeren. heeft in den V.V.V.'er W. Roodenburg, den Hermes-speler C. Stolk, den H.B.S.'er F. Wunder, A, v. d. Togt en P. Labouchère een aantal uitstekende batsmen tot zijn beschik king. Vooral laatstgenoemde heeft de loffe lijke gewoonte, speciaal in interland-matches bijzonder op dreef te zijn. Men zal zich zijn fraaie century, eenige jaren terug aan de Spanjaardslaan gescoord, nog wel herinneren! En als André van Baasbank zelf ook los zou komen, mogen we toch wel een tamelijk dra gelijk totaal van de Nederlandsche ploeg ver wachten. Ook Terwiel is een batsman, die. als hij er goed het oog in heeft, er flink op los kan ran selen en ln korten tijd tot een goede score kan bijdragen. Ingelse van V.R.A. heeft dit jaar nog geen groote dingen gedaan, maar hij is een goed cricketer en zeker ln staat een 20- of 30-ta 1 punten te maken. De Rotterdammer Verburg Is eenigszins een vraagteeken. Behalve de eminente veteraan East, beschikt V.O.C. over geen enkelen bats man van klasse, zoodat we zullen moeten af wachten, wat Verburg zal doen in het elftal. Tn ieder geval kan Woensdag en Donderdag een Interessante ontmoeting aan de Span jaardslaan worden tegemoet gezien, die ons weer vee! fraai cricket te zien kan geven. VAN DE FIETS GEVALLEN Maandagmiddag kwart over drie Is de veer tienjarige drukker H. van D. in de Santpoor terstraat van zijn flets gevallen, doordat zijn voet van den trapper gleed. Hij brak zijn linker onderbeen. Leden van den Ongevallen- dienst hebben hem verbonden, waarna hij per ziekenauto naar de Maria-Stichting werd ver voerd IJMUIDEN BESOMMINGEN. Mand. Trawlers; 450 Aneta IJM. 82 f 3180 800 Maria van Hattem IJM. 1 3070 190 Rijnstroom IJM. 86 2200 Loggers: SCH 118 f 1380. KW 114 f 430 MARKTBERICHT IJmuiden, 19 Juli 1938 (ANP) Tarbot 10478 ct. per kg. Tong 180132 ct. per kg. Griet f 3014 per 50 kg. Zetschol f 17.50 per 50 kg. Kleinschol f 145 per 50 kg. Schar f 102.70 per 50 kg. Poontjes f 4.90—0.70 per 50 kg. Middel schelvisch f 15 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 1311 per 50 kg. Kleine schelvisch f 94.80 per 50 kg. Groote gul f 8—7,50 per 50 K.G. Kleine gul f 73.20 per 50 kg. Wijting f 42.20 per 50 kg. Makreel f 8.503.50 per 50 kg. Versche haring f 8.106.60 per 50 kg. Groote heek f 47 p. 125 kg. Middel heek f 4542 per 125 kg. Kleinmiddel heek f 17.5012.50 p. 50 kg. Kleine heek f 10.508.50 per 50 kg. Kabeljauw f 4017 per 125 kg. Leng f 0.83 per stuk. Koolvisch f 0.350.08 per stuk. HALFWEG De Houtrijker- of Groene Weg. Bij besluit van 8 Februari 1933 hebben Ge deputeerde Staten het gedeelte van den Houtrijker- of Groeneweg in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarwoude, gelegen tusschen het noordelijke einde van dien weg en een punt op 1000 M. ten zuiden daarvan, gesloten verklaard voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Met dezen maatregel werd beoogd het door gaande verkeer met motorrijtuigen van den weg te weren, aangezien deze wegens den voortdurend slechten toestand van den Spaarndammerdijk waarvan een gedeelte door gebruikmaking van bovengenoemden weg kan worden gemeden, steeds meer voor bedoeld verkeer werd gebezigd, afschoon de weg wegens zijn geringe verhaixUngsbreedte voor een meer intensief verkeer met motorrij tuigen niet geschikt was te achten. Dat doorgaande verkeer maakt thans bij voorkeur gebruik van den betonweg langs het Noordzeekanaal en van den in den Grooten IJpolder met dezen weg gemaakten verbin dingsweg naar de gemeente Amsterdam, zoo dat het verkeer met motorrijtuigen over den inmiddels verbeterden Spaarndammerdijk thans van geringe beteekenis is, ln verband waarmede het te verwachten is, dat ook het verkeer met motorrijtuigen over den Houtrij ker of Groeneweg zoo deze voor bedoeld verkeer weder zou worden opengesteld van geringe beteekenis zal zijn en overigens voor namelijk beperkt zal blijven tot het plaatse lijke verkeer. Daarom hebben Ged. Staten het besluit van 8 Februari 1933, waarbij de Houtrijker- of Groeneweg, gelegen in de gemeente Haarlem merliede en Spaarnwoude, gesloten is ver klaard voor motorrijtuigen en aanhangwagens waarvan de belasting van eenig wiel een ge wicht van 1200 K.G. overschreidt, ingetrok ken. HEEMSTEDE R. K. MULO-EXAMENS. De vereeniging voor R.K. M.U.L.O. begon Maandag in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede met de M.U.L.O.-examens. Voor diploma A waren 28 candidate». Ge slaagd zijn: H. Scheerboom, F. Soede, J. Staalenhoef, H. Bouwhuizen, P. v. d. Randen, G. Knuvels, C. Lindner, M. Dankelman, Th. Bosman P. Dekker, H. Knuvels, P. v. Grieken, Th. Heisterkamp. M. Lensink, H. Lutjeveld, A. Masclni. M. v. Mens, C. Bart, A. de Baar, B. Beerents P. Blom, C. v. d. Bosch, J, Dolle, A. Montz. Vier candidaten werden afgewezen. BLOEMENDAAL Terreinen Zeeweg bij Watertoren. B. en W. schrijven aan den Raad: Nu het Raadsbesluit betreffende de terrei nen aan den Zeeweg bij de Watertoren goed gekeurd is, kunnen deze terreinen verkocht worden. Vooraf Is het echter gewenscht den achter toegangsweg in orde te maken. Ook is onder het oog gezien de mogelijkheid tot aansluiting van de te bouwen perceelen aan de rioleering. Deze is mogelijk door het leggen van een riool via de Gemeentewerf, terwijl in verband met de diepte van het riool ophoogtng van het Westelijk deel van het terrein noodlg Is. De werkzaamheden vragen, volgens de hierbij overgelegde begrooting van den Direc teur van Publieke Werken, een bedrag van f 4060.—. OPNIEUW VASTSTELLING LEGES VERORDENING B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een nieuwe Legerverordenirjg, waarbij o.a. tarieven worden voorgesteld voor het verstrek ken van Inlichtingen of uitgaven uit het be volkingsregister. WIJZIGING EN AANVULLING POLITIE- B. en W. stellen den Raad een aanvulling van de Politieverordening voor, o.a. betrekking hebbende op verontreiniging van het strand en het plaatsen, laten staan of laten liggen van rijwielen aldaar. Voorts worden nog be palingen voorgesteld betreffende het goed zichtbaar laten van de van gemeentewege aangebrachte hulsnummers. BIJZONDER ONDERWIJS. B. en W. stellen den Raad voor. vergoedin gen ingevolge de wet op het L. O. toe te ken nen aan de scholen vooi* gewoon en uitge breid L.O. van de Ned. Herv. Gemeente te Bloemenaal. VIERDE SUPPLETOIRE BEGROOTING. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een vierde suppletolre begrooting voor het dienstjaar 1938. waarvan de uitgaven be trekking hebben op: kosten van aankoop van een auto ten behoeve der politie (f 1675) en kosten van aanleg van sportvelden en speel plaatsen op ..Bleek en Berg" (f 20.620). AFRONDING HOEK VIJVERWEG— BISPINCKLAAN. B. en W. stellen den Raad voor, van J. F. Kruning te Santpoort gratis over te nemen ter verkrijging van een betere afronding van den hoek VijverwegIr. Bisplncklaan, een strook grond ter oppervlakte van plm. 40 M2. OVERNEMING VAN GROND. B. en W, stellen den Raad voor. ten behoeve van een omlegging van den Bergweg van de provincie Noord-Holland gratis grond over te nemen ter gezamenlijke grootte van pl.m. 246 cA. VERKOOP GROND AAN DE WILLEM DE ZWIJGERLAAN. B. en W. stellen den Raad voor aan S. Rinkema te Aerdenhout en H. F. Roosdorp te Bloemendaal te verkoopen tegen den prijs van f 10 per M2„ een stuk bouwgrond groot 1122 M2. voor den bouw van een blok van drie woonhuizen aan de Willem de Zwijger laan te Overveen RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 21 Juli 1938 des namiddags twee uur in het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel grondverkoop aan de Willem de' Zwijgerlaan. 3. Voorstel grondovername aan den Bergweg 4. Voorstel grondovername hoek Vijverweg- Ign. Bisoincklaan. 5. Ontheffingen schoolgeld. 6. Afschrijvingen hondenbelasting. 7. Vaststelling gemeentelijke vergoedingen bedoeld in art. 101. 9e lid der L.O.. wet voor de Chr. School te Bloeftrendaal. 8. Vaststelling 4e suppletoire-begrooting dienstjaar 1938. 9. Credietaanvrage voor feestviering op de lagere scholen ter gelegenheid van het veer tig-Jarig Regeerlngspubileum van H. M. de Koningin. 10 Credietaanvrage voor het voor verkoop geschikt maken van bouwterrein bij den Wa tertoren. 11. Aanvulling Algemeene Politie Verorde- ning. 12. Vaststelling nieuwe Legesverordening. 13. Beroepschrift van A. J. Faase tegen een afwijzende beschikking van Burgemeester en Wethouders op een bouwaanvrage. 14. Beroepschrift van F. M. Heerkens Thljs- sen tegen een aanschrijving van Burgemeester en Wethouders tot slooping van een zonder vergunning aangebrachte terrelnafscheiding. 15. Ontheffing bepalingen der bebouwings voorschriften. BEROEPSCHRIFT TEGEN AFWIJZENDE BESCHIKKING Ingekomen is een beroepschrift van 27 Mei 1938 van A. J. Faase, Directeur der N.V. Wim bledon Tennispark te Overveen tegen de af wijzende beschikking van 25 Mei 1938 van B. en W. op zijn bouwaanvrage van 17 Mei 1938. voor het verbouwen van een vroegere oranjerie op een terrein (niet onmiddellijk grenzende aan een weg) tusschen de bebouwing aan de Oranje Nassaulaan en de J. W. Frisolaan. In de raadszitting van 16 Juni 1938 werd de beslissing op dit beroepschrift aangehouden, omdat toen het onderzoek terzake nog niet afgeloopen was. B. en W. stellen nu voor, op het beroep schrift afwijzend te beschikken, omdat: le. het plan voor welks uitvoering vergunning wordt gevraagd, afwijkt van een goedgekeurd plan van uitbreiding. 2e gebouwd zou worden in strijd met de voorschriften bedoeld in art. 43 der Woningwet en 3e. niet zou worden vol daan aan de voorschriften, bedoeld in de arti kelen 1 en 2 der Woningwet. GEEN AUTOBUS AERDENHOUT— SANTPOORT? Naar aanleiding van het voorstel van mr. A. J. Enschedé, om de mogelijkheid te on derzoeken van het tot stand brengen van een autobusverbinding AerdenhoutSantpoort, stellen B, en W. voor, van dit plan af te zien, aangezien het onderzoek heeft uitge wezen, dat de daaraan verbonden kosten, in verband met de gebleken geringe belangstel ling, te groot zijn. Regeeringsjubilpum van de Koningin. B. en W. vragen ƒ900 voor de viering op de scholen. B. en W. schrijven aan den Raad: Het ligt in onze bedoeling het Regeerlngs- jubileum van de Koningin, begin September a.s., op de scholen voor gewoon lager onder wijs. zoowel openbare als bijzondere, feestelijk te doen vieren. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft doen weten dat noodlijdende gemeen ten of gemeenten, die bijzondere bijdragen uit het werkloosheidssubsidiefonds behoeven, voor dit doel f 0.25 per leerling beschikbaar mogen stellen. Dit bedrag als maatstaf aan nemende, wil ons een bedrag van f 0.35 per leerling voor deze gemeente alleszins gewettigd voorkomen. Gedacht is den kinderen hiervoor een meer blijvend aandenken aan te bieden in den vorm van een oorkonde, terwijl voor het daarna nog resteerende bedrag eenige tractatie kan wor den gegeven. Aangezien thans 2430 leerlingen de geza menlijke scholen voor gewoon lager onderwijs bezoeken en met eenige stijging van het aan tal leerlingen per 1 September a.s. rekening moet worden gehouden, zal voor uitvoering van deze plannen noodig zijn 2550 x f 0.33 of rond f 900. Indien U zich met het bovenstaande kunt vereenigen verzoeken wij een crediet tot dit bedrag te onzer beschikking te stellen. EEN KWESTIE VAN EEN HEK. B. en W. stellen den raad voor, afwijzend te beschikken op een bezwaarschrift van F, M. Heerkens Thijssen te Aerdenhout, omdat het hek. dat adressant heeft laten plaatsen en nu zou willen laten staan, indertijd is geplaatst in strijd met de bouwvergunning en dus zonder toestemming is aangebracht. (Wel heeft adressant op 12 April 1938 ver zocht. de gevraagde vergunning alsnog te wil len verleenen. maar hierop is 16 April 1938 af wijzend beschikt). B. en W. merken nog op. dat bij de bouw vergunning toestemming is verleend voor een terreinafscheiding, bestaande uit een muurtje van 40 c.M. hoogte. DE BURGEMEESTER MET VERLOF. De burgemeester, jhr. mr. C. J, A. den Tex, zal van 16 Juli tot en met 15 Augustus a.s. met verlof buiten de gemeente vertoeven.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7