Toch is9t leuk DE WOLBAAL A. J. KAAN agenda INGEZONGEN /TUKKEN arrond rechtbank. DONDERDAG 21 JULI 1938 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 De Justitie-kamer van liet llaarlenische Stadhuis. Moet een belangrijke restauratie ondergaan. De Justitie-kamer, waar de gemeente-secre taris Mr. Th. A. Wesstra werkt, ligt boven den kiemen ingang van het Stadhuis op de Groote Markt. Zooals wij dezer dagen nog hebben verteld (in ons artikel over de oude martel kamer in de Pandpoort) was het stadhuis vroe ger op die plek uitgebouwd, op welken uitbouw zich het schavot bevond. Via de Justitie-kamer werden de veroordeelden dan naar de plaats der terechtstelling geleid. Deze kamer heeft een mooi gebogen houten bekapping. Er was gebleken dat het dak lekte, daarom werd besloten om tijdens de vacantie van den heer Wesstra een herstelling uit te voeren. Aanvankelijk werd gemeend, dat het een eenvoudige reparatie zou zijn. Nu men evenwel aan het wegbreken begonnen is. blijkt, dat het eikenhout dat niet in het gezicht zat verrot is. Heele stukken waren totaal ver molmd. Er zal dus niet anders opzitten dan nu een grondige 'restauratie uit te voeren. Alles wordt dan ook weggebroken, zoodat alleen de buitenmuren blijven staan. Met het werk zal natuurlijk eenigen tijd gemoeid zijn. daar het natuurlijk de bedoeling is de kamer in zijn ouden stijl opnieuw op te stellen. EXAMENS. Examen toelating universiteit. Geslaagd voor diploma A de dames D. Wei- dig en A. W. v. d. Nes en de heeren H. F. van de Graaff, J. van de GraaffA. Johannes en F. C. de Rooy; diploma B mej. W. H. van der Schaar, de heeren W. Rooda. P. J. W Scheffer, N. L. van der Veen en Th. L. van der Veen. Afgewezen 2 candidaten. Het examen wordt voortgezet met 4 candidaten voor diploma A en 8 voor B. Boekhouden, Mej. T. Breet te Haarlem en de heer Lentz te Bloemendaal zijn geslaagd voor het practijk diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. Duitsche handelscorrespondentie. Geslaagd is voor Duitsche handelscorres pondentie van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen de heer Nic. Barendregt te Hoofddorp, leerling van Th. PIjnaker, Pieter Kiesstraat 54 r. Geslaagd voor de akte VII nijverheidson derwijs voor meisjes, de dames: A. E. Burgers- dijk te Heemstede en J. C. van der Meulen te Haarlem Duitsche handelscorrespondentie te Haarlem. Mej. J. G. van Zanen is geslaagd voor het practijk-diploma in de Duitsche Handelscor respondentie van de Vereeniging van Leera ren in de Handelswetenschappen. FILMNIEUWS HERTHA THIELE IN EEN FRANSCHE FILM. Naarf wij vernemen zal de filmactrice Hertha Thiele, waarvan men den laatsten tijd weinig heeft gehoord, doch die men zich nog zeer goed herinneren zal uit films als „Madchen in Uniform", in een Fransche film optreden met Jean Galland, die o.a. de man lijke hoofdrol vertolkte in „Remous". tf jy „nu draagt U een zelf gebreide s l i p o v e r". „terwijl U eerst dacht:" „dat boks ik nooit voor elkaar „doch dank zij ons vak kundig onderricht gaat alles. ALTIJD LAGER IN PRIJS Gen. Cronjéstraat 129, Telef. 11385 (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 21 JULI Gebouw Kinderhuissingel 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Etalage- en Reclameschool, 24 en 810 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Frans Hals Theater: Tino Rossi in „Het ge beurde in Napels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: ..Proces met geslo ten deuren" met Olga Tsjechowa en „San Quentin". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Son ja Henie in ..Happy landing" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..Avontuur in Barcelo na" met Loretta Young. 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De kassier vergist zich" en „Juanita". Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags» van 3—5 en 7—9 uur Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags Toegang vrij. VRIJDAG 22 JULI Twentsche Bank: Aandeelhoudersvergade ring Maatschappij tot Exploitatie van Natuur lijke Bronnen N.V. te Haarlem. 5 uur. Bioscopen nieuw programma,. De heer H. F. Bultman uit Heemstede met „Suldovo tijdens het nummer hengsten, aangespannen, op het jaarlijksch con cours hippique te Hoofddorp De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen, nevelig tot betrok ken met weinig of geen neerslag in den nacht en den ochtend, later opklarend, droog en vrij warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 765.8 mM. te Scilly. Laagste 753.8 m.M. te Isafjord. Sinds gisteren heeft zich over Schotland een afzonderlijke kern van hoogen luchtdruk ge vormd, welke voor de weersontwikkeling ten ontzent van groote be teekenis kan worden. Deze kern beweegt zich namelijk naar Zuid- Scandinavië, terwijl de druk erin nog toe neemt. De oude depressie bij IJsland is belang rijk opgevuld. Een nieuw lage drukgebied na dert ten Zuidwesten van IJsland. Het heeft echter voor den weerstoestand ten onzent niets te be teekenen. Over geheel West-Europa is het rustig weer. Rond de Noord- en Oostzee is het nevelig en zwaar bewolkt of betrokken. Over Midden- en Zuid-Frankrijk is het helder en warm, terwijl voorts hooge temperaturen wor den aangetroffen over Lapland en Finland. Voor ons land mag een geleidelijk draaien van den wind via Noord naar Oost worden verwacht. Evenals gisteren zal de nacht opnieuw nevelig tot betrok ken weer brengen, later is eenige op klaring en droog weer te wachten, met een stijging van temperatuur tot boven twintig graden Celsius. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 10.32 uur; n.m. 23.04 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. IbR was eens Vele jaren geleden iemand, die iets trachtte op te ruimen per Groentje in Haarlem's Dagblad. Het lukte schitterend. Honderdduizenden hebben sindsdien zijn voorbeeld gevolgd en met evenveel succes. Mussolini naar Boedapest? BOEDAPEST, 21 Juli. (Havas) Medegedeeld wordt, dat Mussolini nog geen datum heeft vastgesteld voor zijn eventueele komst naar Boedapest om het bezoek van Ismedz te be antwoorden. Komt Aman Oellah weer aan de regeering? De „Daily Herald" meldt, dat in Afghanis tan pogingen in het werk worden gesteld om den vroegeren koning Aman Oellah weer op den troon te brengen. Twee Mohammedanen, die onlangs zijn teruggekeerd van een bezoek aan den fakir van Ipi, hebben de Khilafat- partij opgericht, welke hun doeleinden moet bevorderen. Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet 'teruggegeven. „BAC.A" Kinderkamp. Het is het bestuur van de B. A. C. A., afdee- ling Haarlem van den Algem. Ned. Bakkersge- zeilenbond, gelukt andermaal gelden te verza melen voor het uitzenden van een twintigtal kinderen van werkloozen kameraden. Zaterdag a.s. 23 Juli zullen de kinderen vertrekken naar het Meenthuis te Blaricum. waar zij een heele week zullen genieten van bosch en heide, zon en blijheid. Aan allen, die hebben bijgedragen om dit mooie plan te kunnen verwezenlijken onzen hartelijken dank. Laten we hopen dat het weer goed is. dan zijn we er dubbel van overtuigd, dat onze kinderen een buitengewoon prettige week zullen hebben. De werkers voor dat fonds komt zeker een woord van dank toe voor hetgeen zij hebben gedaan in het be lang van het ..B. A. C. A Kinderkamp Wij tvenschen kinderen en leiders een prettige week te Biaricum A. COP, Qoltziussfcr. 3, Haarlem. De berooving. Op 19 April beroofde een zekere S. een in woner van Zwanenburg, die in Haarlem geld van de bank had gehaald en in een café eenige personen had vrijgehouden, nadat hij hem met nog eenige anderen in een taxi naar huis had gebracht, van een portefeuille inhoudende 2 briefjes van f 100 en eenige briefjes van f 10. De eisch tegen verd. luidde 1 jaar gevan genisstraf met aftrek van preventief. De uitspraak luidt: 1 jaar met aftrek van preventief. Tegen de vrouw die met verd. en het slacht offer van de berooving in de taxi mee naar huis was gereden, en die van verd. twee brief jes van f 10 had geaccepteerd, wetende dat deze van de berooving afkomstig waren, werd een straf van 1 maand gevangenis geëischt. De uitspraak tegen haar luidt: 3 maanden. Het gestolen zeiljacht. In den voorzomer had een 18-jarige jonge man zich een zeilboot toegeëigend in een jachthaven in de gemeente Aalsmeer.. Hij had het jacht onherkenbaar toegetakeld om er zelf mee te kunnen gaan varen. De eisch luidde 6 maanden gevangenis. De uitspraak luidt: 4 maanden met aftrek van preventief. De gestolen aardappelen. Drie jongelieden hadden zich in Maart in Zwanenburg schuldig gemaakt aan diefstal van aardappelen. Zij waren daarbij op heeter- daad betrapt en hadden zich ten behoeve van hun vlucht meester gemaakt van eenige ver voermiddelen. Tegen de jongelieden werden straffen ge- eischt van resp. 10 8 en 6 maanden gevange nisstraf. De uitspraak luidde de Gebrs. v. A.: resp. 6 en 8 maanden. O. 8 maanden. CRICKET. N. C. B. XI—M. C. C. (Vervolg eerste dag). Woensdagmiddag na de lunch zette P. La- bouchère met den Rotterdammer Verburg zijn nuttige innings voort. Verburg is spoedig het tweede slachtoffer vanPeebles, als deze hem voor 5 bowlt. A. van Baasbank maakt het evenmin lang, want na een goed begin verliest hij weer eens zijn geduld en wordt op het bowlen van Melluish. die Cartwright heeft vervangen door Addinsell gevangen voor 12, waarna Wunder onmiddellijk door Dawson wordt ingestuurd, die hiermede Pee bles zijn derde wicket bezorgt. Labouchère krijgt dan gezelschap van Ter- wiel, die geruimen tijd stand weet te houden. Er zijn inmiddels 6 wickets neer voor 172 runs en dan is het de beurt van Labouchère om te vertrekken, voor een uiterst nuttige en aan trekkelijke 74. (8x4 en 1x6) door Addinsell op fine leg bij de boundary gevangen, alweer op bowlen van Peebles. Wie nu meen de, dat met het verdwijnen van Labouchère de innings spoedig beëindigd zou zijn, ver giste zich. want eerst zetten Terwiel en Ingel- se voor het achtste wicket een stand op van 15 runs, totdat Terwiel door Peebles werd ge bowld voor 7, waarna Ingelse en v. d. Vegte. die beiden keurig stonden te spelen en in vlot tempo scoorden, eerst samen de 200 passeer den om pl.m. 4 uur, waarna op 208 Ingelse voor een uitstekende 17 door Cartwright werd gebowled. J. Voogd, de Haarlem-wicketkeeper komt dan als laatste man in en weet zich te hand haven, terwijl v. d. Vegte prompt voor de runs zorgt. Hij slaat een paar fraaie vieren en de score loopt op tot 220, 230 totdat tenslotte -op 236 Stanyforth hem op bowlen van ReesDa vies achter de palen voor 28 runs vangt. Van der Vegte had kans gezien voor het laatste wicket nog 28 uiterst nuttige runs aan het totaal toe te voegen, daarbij keurig gesteund door J. Voogd, die met 2 runs not out bleef. De Engelsche wicketkeeper gaf nogal wat extra's, die in totaal 48 punten beliepen! weg. I. A. R. Peebles, die onafgelost 29 overs bowlde waarin slechts 66 runs werden geslagen, had 5 wickets veroverd' en goede cijfers. Rees— Davies nam voor 14 runs in 8 overs het eerste en laatste wicket. C. Ford, die 15 overs bowlde, w.a. 7 maidens en 33 runs op zich zag slaan, boekte geen succes, doch was ongetwijfeld, na Peebles de beste aanvaller. Nog vóór de thee trekken de Engelschen naar de wickets. A. L. Wilkinson en P. Ad dinsell openen op het bowlen van Terwiel en Van der Vegte, die al in zijn eerste over, na dat Terwiel begonnen is, Addinsell l.b.w. krijgt. Reeds op 0 viel het eerste wicket. Een bemoedigend begin voor de Hollanders, na hun ongetwijfeld mooie score. Op 65, nadat de thee is genuttigd, valt het wicket van Welkinson, als Labouchère, die na Van der Togt met den bal een beurt krijgt, den En- gelschman door Voogd achter het wicket ge vangen krijgt voor een goede 31. F. J. Mann die als no. 3 inmiddels aan het wicket is ver schenen, speelt het bowlen met het volste vertrouwen en vertolkt een fraaie partij cricket, waarvan de helaas schaars opgeko men toeschouwers hebben kunnen genieten. Het weer, dat den vorigen dag zooveel be loofde, werkte dan ook heelemaal niet mee. Mann en zijn partner E. W. Dawson blijven dan verder tot de stumps voor den volgenden dag worden opgeborgen ongescheiden. Mann had nog juist zijn 50 runs opgebracht en bleef met 52 niet uit, terwijl Dawson 31 runs bij droeg tot het voorloopige totaal van 119 runs, w.o. tot dusverre 5 extra's begrepen waren. Scores. Eerste innings N. C. B. XI. H, Stolk c. Dawson b. Rees—Davies 5 Mr. P. C. G. Labouchère c. Addinsell b. Peebles 74 W. Rood'enburg c. Stanyforht b. J. A. R. Peebles (5x4) 23 A. v. d. Togt b. G. Cartwright (3x4) 15 H. Verburg b. Peebles 5 A. v. Baasbank c. Addinsell b. Melluish 12 L. F. C. Wunder c. Dawson b. Peebles 0 A. Terwiel b. Peebles 7 D. Ingelse b. Cartwright 17 A. H. W. v. d. Vegte c. Stanyforth b. ReesDavies 28 J. Voogd not out 2 Extra's Totaal 236 Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. R. ReesDavies 8 2 14 2 C. G. Ford 15 7 33 0 I. A. R. Pee bles 29 7 66 5 G. H. M. Cartwright 12 1 53 2 G. C. Melluish 8 1 22 1 Tweede dag. Hedenochtend kwart over elf hervatten Mann en Dowson hun innings en zetten voor den val van het derde wicket een grooten stand op, die eerste wordt verbroken op 185, als Dawson om 12 uur voor een goede 55 door Labouchère, die met Wunder den aanval van Terwiel en v. d. Togt had overgenomen, wordt gebowld. Tien minuten later maakt Mann onder applaus zij in fraaie century vol om met zijn score op 104 op Terwiel's bowlen op diens eersten bal door Labouchère te worden gevan gen op mid-off. Zijn volkomen correcte en uiterst stijlvolle innings bevatte 12 vieren. Onmiddellijk hierna komt de 200 op het sco- ringbord. Het vijfde wicket valt op 211 als Skinner door Terwiel op cover-point wordt gevangen op het bowlen van v. d. Vegt voor 10. Twee runs later valt Cartwright ten slacht offer aan Terwiel. die nu meer succes heeft, als Wunder den M.C.C.-er in de slips voor 8 vangt. Vlak hierop wordt gestopt voor de lunch. De grootste tegenstand van de Engel schen is nu gebroken en de bowlers hebben volkomen de overhand. Een bekoorlijk .tweespan" op het concours hippique, dat Woensdag door de vereeniging .Vooruit" te Hoofddorp werd gehouden Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1888. 21 juli: In de op 19 Juli gehouden vergadering van de vereeniging „Haarlemsch Zang genot" alhier, is besloten deel te nemen aan den zangwedstrijd door de vereeni ging „Zanglust" te Amsterdam, bij ge legenheid van haar 30-jarig bestaan op Zaterdag 27 October a.s. De twee door iedere mededingende vereeniging te zingen nummers zijn naar vrije keuze. Het coiicours-liippique te Hoofd dorp. Aantal bezoekers geschat op 8000. De vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer heeft haar traditioneel en populair geworden paardensportfeest weder gehouden op het ge meentelijk concoursterrein te Hoofddorp. Over gebrek aan belangstelling had .Voor uit" weder niet te klagen. Van heinde en ver waren de menschen per auto, autobus, mo torfiets enz. toegestroomd. Niet alleen op het terrein, maar ook in het dorp heerschte een feestelijke stemming; het is dan ook een goede gedachte geweest om op en bij het Marktplein eenige attracties, zooals draaimolen, zweefmolen, ververschings- kramen enz. te doen plaatsen. Eenige jonge dames maakten zich verdien stelijk met den verkoop van een mooie fris- sche anjelier ten bate van de burgemeester Slob-stichting Tehuis voor ouden van dagen. Zooals te verwachten was steeg het aantal bezoekers voor het middagprogramma zooda nig, dat het weldra te schatten was op 8000. De uitslagen waren als volgt: Concours tweespannen landbouwtuigpaar- den (merriën aangespannen voor boerenwa gen). Ie pr. Rieda en Siedolda van J. Farlevliet te Nieuwvennep, winnaar wisselbeker; 2 Ovia en Remone van Gebrs. Bruijnis en D. v. Wierin- gen te Abbenes; 3 Sharolina en Aurila van H. Muilenburg en Gorinchem. Concours eenspannen tuigpaarden (limiet klasse). Ie pr. Lucas van R. K. Veltstra te Marssum (Fr.). 2 Prospect van H. G. van Straaten te Utrecht; 3 Patty van A. Buurman te Heem stede. Dressuurproef voor viertallen. Ie pr. Land Rijv. .Ritmeester de Kruijff" te Halfweg ^42.2 pnt.); 2 dez. (41.6); 3 L. R. „Beijaart" te Purmerend (41.3). Dressuurproef voor achttallen. (Tevens kampioenschap voor N.-Holl). Ie pr. L. R. „de Amstelruiters" te Boven kerk (kampioen) 90.7 pnt.); 2 L. R. „Kapitein van der Wal", Hoofddorp (85.5)3 L. R. „Pe gasus" Bovenkerk (77.2). Klavertje Drie (open voor groepen van drie ruiters per L. R.) Ie pr. L .R. „Beyaart" Purmerend; 2 L. R. „Venneperruiters" Nieuwvennep; 3 L. R. „Ka pitein van der Wal" Hoofddorp. Concours eenspannen fokmerriën. Type landbouwtuigpaard afstammende van Oldenburger of Oostfriesch ras. toebehooren- de aan personen wier hoofdbedrijf landbouw is. Ie pr. Upacha van J. H. Alta te Oudemir- dum winnaar wisselbeker; 2 Ewiera van W. Raaijmakers te Steenbergen; 3 Siedelda van p. Parlevliet, Nieuwvennep. Concours schoonste rijpaard. Ie pr. Gidran Bibol van Je. J. Modderman te Ede; 2 Ino van mevr. Luijt en v. d. Ven te Rotterdam; 3 Microb van G. J. Riem te Wassenaar.. Concours eenspannen tuigpaarden in Ne derland geboren (hengsten en.hackney's uit gesloten) Ie pr Piet van R. K. Veltstra. 2 Upascha van J. H. Alta te Oudenmirdum; 3 Roland van A. Stehouwer'te Dubbeldam Concours eenspannen luxe tuigpaarden, open klasse. Ie pr. Lady Love van C. G. H. Otjens te Dongen; 2 Bingley Victor van H. F. Bultman te Heemstede; 3 Haddon Filipplna van E. J. Speelman te Sassenheim. Quadrille a la Pyramide, uitgevoerd door ruiters van de Landel. Rijvereenigingen. Dit nummer werd keurig uitgevoerd, onder leiding van den heer C. Petri Van de L. R. „Kapitein van der Wal" en werd na het spelen van het Wilhelmus hartelijk toegejuicht. Tweespannen tuigpaarden voor luxe rijtuig (hackney's uitgesloten). Ie pr. Piet en Lucas van R. K. Veltstra, 2 Robert en Roland van A. Steehouder, 3 Ti- ponna en N.N. van stal Spijkervast. Handicap-springconcours voor open paar den van alle klassen le pr. P. Meerburg (Landel. Rijv. Kapitein van der Wal") met Clara (14 p.); 2 J. Groe- newoud (L. R. „Badhoeveruiters") met Nelly en A. Verhagen (L. R. .„Amstelruiters") met Sonja (beiden 13^ pnt.) Springconcours M te rijden door amateurs en professionals. le pr. Lotka van mevr. Pasman den Haag (4 f95 sec.) winnaar wisselbeker; 2e pr. Spurt van Amst. Rijtuigmij. .Amsterdam" (.497)3e pr. Prince Igor van D. H. Pasman te Den Haa-g (8100). HENGELEN. EERSTE LUSTRUM „MORGENROOD Bovengenoemd college hield ter gelegen heid van zijn vijfjarig bestaan voor alle bij de Vrijstaande aangesloten hengelaarsver- eenigingen een jubileumconcours, waaraan werd deelgenomen door 16 colleges. Deze werden vertegenwoordigd door vijf henge laars, zoodat tachtig hengelaars aan den waterkant verschenen om elkaar de prijzen te betwisten. Dit concours is in alle opzichten goed ge slaagd. In totaal werden 354 stuks gevangen in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom. De uitslag luidde als volgt: 1ste prijs V. C. Nooit Gedacht met 43 stuks, 2e pr. V. C. 't Karpertje met 34 stuks, 3e pr. V. C. Dageraad (Heemstede) met 23 stuks, 4e pr. Vischlust, 5e pr. De Ruischvoorn, 6e pr. R.K. V. C. „De Forel". 7e pr. H. H. B., 8e pr. V. C. „De Dage raad" H. N., 9. De Grundel. 10. V. C. Wester kwartier. 11. V. C. 't Baarsje, 12. V. C. Onder Ons, 13. V. C. D. L. V., 14 V. C. Morgenstond H. N., 15. V. C. De Vrije Hengel en 16. het ju- bileerende college doch buiten mededinging met 66 stuks. .Held van den dag" was A. van Dijk met 27 stuks. Na afloop verzamelden alle deelnemers zich in het clubhuis van den heer A. van Egmond aan de Tweede Zuidpolderstraat 47. waar de heer Janse—Kok onder wiens leiding dit concours gehouden werd, de namen der prijs winnaars bekend maakte. Hij deelde mede, dat op Zaterdag 23 Juli de feestelijke uitrei king der prijzen zal plaats hebben.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2