BURGERLIJKE STAND. DONDERDAG 21 JU III 1938 HAARDE M'S DAGBEAD 9 lAWïtMliHHTtN Het Engelsche Koningspaar bezoekt Versailles. Een uitgezochte lunch in de Spiegelzaal. VBRSAULlvES, 21 Juli OHavas). Vandaag zal het Britsche koningspaar een bezoek bren gen aan Versailles. Vanochtend heeft een défilé van de troepen plaats gehad, terwijl in den middag in de Spiegelzaal van het slot een dag uit den tijd van Lodewijk XIV zal her leven. De plaats is rijk versierd en reeds vroeg stond een groote menigte in den regen te wachten tot het koningspaar aan zou komen. Zeer veel werk is gemaakt van de lunch, welke de koninklijke gasten in de spiegelzaal zal worden aangeboden. Hieraan zal worden aangezeten door 260 personen. Chef Biton en zijn beide helpers hebben den geheelen nacht doorgewerkt om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen. Met vliegtuigen zul len de primeurs worden aangevoerd, welke vanmiddag zullen worden opgediend. Te half elf verlieten de koning en president Lebrun het ministerie van Buitenlandsche Zaken om naar Versailles te gaan. Te voet •begaven zij zich naar het Station des Invali des, waar een detachement republikeinsche garde de militaire eer bewees. Te vijf minuten over elf reed de trein met den koning het station van Versailles binnen. 101 saluutschoten werden gelost en een deta chement mariniers had de eerewacht betrok ken. Chineezen houden stand bij Kioekiang. Ondanks heftige Japansche aanvallen. SJANGHAI, 21 Juli. Niettegenstaande de Japanners sedert 48 uur de Chineesche stellin gen bij Kioekiang voortdurend onder vuur afgewisseld met luchtbombardementen hou den, weten de Chineezen hardnekkig alle Ja pansche aanvallen af te slaan. Gisteren zijn bij Hoekau belangrijke Ja pansche troepenversterkingen aangekomen, die waarschijnlijk als stormtroepen bij den algemeenen aanval op Kioekiang in den strijd geworpen zullen worden. De Japanners be weren dat het hen gelukt is 2 Chineesche troepen transportschepen op de Jangtsje door vliegerbommen tot zinken te brengen waarbij het grootste deel der Chineesche soldaten om kwam. (United Press) Ernstige ongelukken in Poolsche mijnen. Twintig mijnwerkers bedolven. In een mijn te Ruda (oostelijk Opper-Sile- Zië) zijn 14 mijnwerkers door een grondver schuiving bedolven.. Twee hunner werden ge dood en twaalf gewond. in een mijn te Sosnowitz zijn door het in storten van een mijnstut zes mijnwerkers be dolven. Vijf heeft men geborgen, doch drie hunner waren reeds dood. De beide anderen verkeeren in hopeloozen toestand. (D.N.B.) Babaland zal een „aristocratische democratie" krijgen. Als Prinses Baba althans haar eiland kan koopen. Naar de Javabode aan de „Straits"-bladen ontleent, is bij het Nederlandsch Consulaat- Generaal te Londen een verzoek ontvangen van de bekende prinses Baba van Serawak, een der hyper-excentrieke dochters van radja Brooks, of het Nederlandsch gouvernement haar een eiland te koop wil aanbieden. Zij verklaarde voornemens te zijn om, zoo deze transactie tot stand komt, dat eiland den naam „Babaland" te geven. Haar voorwaarde is, dat zij over dat eiland ranceen haar echtgenoot, de bekende bokser Bob Gregory, „radjah" wordt. Met een onbe woond stukje van den aardbodem zal zij geen genoegen nemen, want zij wil er over echte onderdanen heerschen, net zooals haar vader in Serawak. Als bestuurssysteem had zij zich een „aris tocratische democratie" gedacht. Een hofhou ding en fraaie uniformen zouden daarbij een belangrijke rol spelen! Geen abnormale troepenbeweging in Tsjecho-Slowakije. Conclusie van Britsche waarnemers. In het Lagerhuis heeft Chamberlain op een vraag geantwoord, dat de Tsjecho-Slowaak- sche regeering onlangs heeft toegestemd in de toevoeging van twee waarnemers aan de Britsche legatie te Praag. Deze waarnemers hebben het gebied, waarover gesproken was, bezocht en geen abnormale troepenbewegin gen waargenomen. In deze omstandigheden, aldus Chamberlain, is de benoeming van een internationale commissie van waarnemers wellicht overbodig. (Reuter). Slachtoffer van het ongeluk aan de Ruysdaelkade overleden. (Zie ook pag. 3). Vanochtend is mevrouw L., die gisteravond van het dak van haar woning aan de Ruys daelkade is gevallen toen zij haar bloemen die in bakken waren geplant, wilde begieten, in het Wilhelmina-Gasthuis, waarheen zij in ernstigen toestand was vervoerd, overleden. NOODLOTTIGE VAL. Een knecht van. bakker D. uit de Spiegel straat had hedenmorgen omstreeks 9 uur in de Kennemerstraat alhier het ongeluk doordat hij tusscchen den aan zijn bestelf iets bevestigden dubbelen richtingaanwijzer be kneld geraakte en de macht over het stuur verloor tegen het trottoir te rijden en onderstboven te slaan. Hij werd zoodanig aan een been gewond dat hij moeilijk meer overeind kon komen. Een lid van de E. H. B. O. legde een voorloopig verband. Het slachtoffer ging daarna per taxi naar zijn woning. Een nieuwe uitvinding. Electrische lampjes die niet warm worden. Door een firma te Philadelphia (V. S.) zijn ..koude" electrische ballonnetjes in den han del gebracht, die tweehonderd maal zoo scherp zijn als de gewone ballonnetjes. Door deskundigen wordt hiermede in ver band verklaard, dat de gewone lampjes 97 pet. van den electrischen stroom in warmte omzetten, terwijl de nieuwe practisch zoo goed als niet warm worden. Zij zijn ongeveer 60 tot 90 milimeter lang en worden in diverse kleuren vervaardigd. Voornamelijk zullen ze worden gebruikt voor lichtreclames en andere commercieele doeleinden. Bij een proefneming is gebleken, dat groen de meest doeltreffende tint is, die bij een gelijk stroomverbruik ongeveer 300 maal zoo scherp licht geeft als een gewoon bal lonnetje. (United Press). Nachtvèrgadering taxichauffeurs. Rouleerregeling aanvaard. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd in het vergaderlokaal van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders een spoednachtvergadering voor de taxi-chauf feurs gehouden, uitgeschreven door de sa menwerkende organisaties te weten de Cen trale Bond, de R. K. en Chr. Bond van Transportarbeiders ter nadere bespreking van de nieuwe regeling voor het taxi-bedrijf. Na een kort openingswoord van den heer Janzen, bondsvoorzitter van den R.K. Bond werd het woord verleend aan den heer A. Mars, die een overzicht gaf van hetgeen ter zake het taxj-bedrijf door de organisatie is verricht en de diverse besprekingen welke werden gevoerd, teneinde te komen tot een geheele invoering van de loon- en arbeids voorwaarden. Bij het in werking treden van het nieuwe vergunningsstelsel werd door het gemeentebestuur o.a. ook bepaald, op aan drang der ondernemers, dat over de stand plaatsen gerouleerd moest worden en alle ondernemers in den vervolge evenveel recht zouden hebben zoowel wat de standplaatsen in de stad als die op het Stationsplein be treft.. Omtrent een dergelijke regeling be staat zoowel bij de ondernemers als bij de werknemers de absolute opvatting dat het noodzakelijk is, een telefooncentrale hier ter stede te hebben en voorts dat het materiaal vernieuwd wordt, doch in aanmerking geno men de resultaten van het bedrijf over de laatste jaren zagen de ondernemers geen kans, een zoo groot bedrag te besteden, zoodat er van een telefoon-centrale niets kon komen. Hoe nu de nieuwe rouleerregeling in haar uitwerking zal zijn, is nog niet met zekerheid te zeggen, doch in aanmerking genomen de ondervinding van vorige jaren, ziet het er voor dit bedrijf niet rooskleurig uit. Deze aangelegenheid is echter thans opgelegd door het gemeentebestuur, omdat een aantal on dernemers er herhaaldelijk op heeft aange drongen. Na deze Uiteenzetting werd het woord ge geven aan de chauffeurs, waarbij de bezwa ren tot uiting kwamen tegen de nieuwe re geling, vooral daar er van een juiste nale ving niet gesproken kan worden zoolang men de ondernemers vrij laat in het bezetten der standplaatsen op bepaalde gedeelten van den dag. Voorts meent men dat de onderne mers die zelve rijden toch ook behooren te- vallen onder de arbeidstijdregeling en de regeling der vrije dagen, vooral omdat hier de veiligheid van den weg in het geding is. Na de beantwoording door het bestuur werd besloten dat de chauffeurs zich niet zullen verzetten tegen deze rouleerregeling, doch hij -de autoriteiten en de ondernemers zullen aandringen op een goede verdeeling, die zeker ten goede zal komen van het be drijf. De vooruitzichten zijn niet rooskleurig voor de taxi-chauffeurs daar de toch al zoo: lage loonen opnieuw een veer zullen moeten laten. De heer Mars deelde nog mede, dat het uitbetalen van de provisie verplicht is, daar het in de voorwaarden is opgenomen even als het verstrekken van vacantie. De klacht, dat een enkele onderneming niet bereid was de provisie uit te keeren, is reeds 'behandeld evenals het feit dat een onderneming de zes vacantiedagen niet aaneengesloten wenschte te geven. Ook ten stadhuize was men ab soluut de meening toegedaan dat deze perio de een aaneensluiende behoorde te zijn. De besturen deden de toezegging, dat men zich opnieuw met dé wenschen van de chauf feurs tot de autoriteiten zal wenden en trach ten in een bespreking tot een goede oplos sing te komen, waarna de goed bezochte ver gadering werd gesloten. JUBILEUM OP DE CENTRALE WERKPLAATS Heden was de heer W. v. d. Pligt, draaier aan de Centrale Werkplaats 25 jaar aldaar werkzaam. Hij werd vanmorgen op zijn af- deeling door de collega's gehuldigd, waarbij hem een zilveren horloge werd overhandigd. Van de directie ontving hij de gebruikelijke gratificatie. Het verdere gedeelte van den dag mocht hij in den huiselijken kring doorbren gen. WATERPOLO. HAARLEM—V. Z. V. In de competitie 2e klasse heeren kan a.s. Vrijdag de beslissing van het kampioenschap vallen, doordat de voor 26 Juli vastgestelde wedstrijd HaarlemV.Z.V. vervroegd is en reeds Vrijdagavond half negen in Stoop's Bad gespeeld wordt. Door het gelijke, spel van Haarlem I tegen Nereus I staat Haarlem thans met 1 punt voorsprong boven V..Z.V. I dat echter een wedstrijd minder gespeeld heeft. Daar Haar lem a.s. Vrijdag zijn laatsten wedstrijd speelt, kan de eventueele winnaar in de match Haar lemV.Z.V. I zich kampioen noemen. V.Z.V. heeft bij gelijk spel de beste kansen. SNELWANDELEN. H. A. V. „DE KAMPIOEN". Maandag organiseerde deze vereeniging op het Sportterrein aan de Kleverlaan een de monstratiewedstrijd snelwandelen over 5 K.M Hiervoor waren door het bestuur der Sport week Haarlem twee vaantjes beschikbaar ge steld. De uitslag was als volgt: 1 F v. d. Vijver (■Amsterdam), 2 A. Herben, 3 D. Overdam. 4 H. Medenblik, 5 E. v. Kampen, 6 J.. ,v. Looij, 7 G. A. Ramaker. Daar een vaantje voor den looper beschikbaar was gesteld, die den mooi- sten stijl demonstreerde, moesten G. A. Ra maker en A. Herben, die evenveel punten hadden, laten. Herben won de loting en te vens het vaantje. De andere deelnemers kre gen allen een herinneringsspeldje. TSJECHISCHE PARLEMENT WORDT WAARSCHIJNLIJK WEER VERDAAGD. De Sudeten-Duitschers en de wet voor de minderheden. PRAAG: 21 Juli Een bevoegd woord voerder der Sudetenduitschers heeft ver klaard, dat de senatoren der partij evenals de afgevaardigden zich van stemming in het parlement zullen onthouden, indien de re geering zal trachten om de minderhedenwet- geving er door te krijgen langs Henlein om, Genoemde woordvoerder wees er nog op dat het zich onthouden van stemmen de sterk ste geste van afkeuring is die de partij on der de Tsjechische constitutie kan doen en hij verklaarde dat het mogelijk is dat Henleins partij slechts waarnemers zal zenden naar de a.s. zitting van het parlement. Ondertusschen groeit in regeeringskringen de overtuiging dat het parlement weer ver daagd zal worden, ditmaal tot 1 Augustus, het zou dan geopend worden zonder de min- derhedenwetten op de agenda. Deze kringen zijn van meening dat het parlement eerst de 3 belangrijke deelen zal opnemen n.l. ten 1ste de wet die de regeering volmacht geeft op economisch en financieel gebied, ten tweede de wetgeving waarbij werkkampen voor de werkloozen worden ingesteld en ten derde bepalingen betreffende het leger, waar onder waarschijnlijk die, waarbij de militai re diensttijd van 2 tot 3 jaar wordt verlengd. Het is echter te hopen dat de verschillende minderhedengroepen overeenstemming be reiken omtrent de 3 minderhedenwetten. Vertegenwoordigers van de Hongaarsche minderheid zouden gedurende een conferen tie die zij gisteren met Hodza hadden, ver zocht hebben om de tekst van de drie min derhedenwetten te zien. Daarop zou de pre mier geantwoord hebben dat deze nog niet gereed zijn om aan de verschillende min derheden te worden voorgelegd. De woordvoerder der Sudetenduitschers zei- de verder: „Wij eischen nog steeds voor ons het recht op om in deze voorbereidende be sprekingen betreffende de minderhedenwet- geving onze stem te laten hooren. Het is ge heel onmogelijk voor ons om het als een fait accompli te aanvaarden omdat de re geering beweert dat zij met ons heeft onder handeld". (United Press). DE PROPAGANDA VAN DE SPORTWEEK. NU AL MERKBAAR. Wethouder E v. d. Wall, die het Comité van Uitvoering voor de Haarlemsche Sportweek zoo onvermoeid gesteund heeft, deelde ons hedenmiddag mede, dat de mooie propagan da van deze week nu reeds resultaten begint op te leveren. Van den voorzitter der Boks club „De Ring" had hij vernomen, dat zich daar reeds negen nieuwe leden hadden aan gemeld.- Bij een gymnastiekvereeniging ver voegde zich een moeder, die haar drie kinderen als lid liet inschrijven. Dit is wel een zeer verheugend verschijn sel. Het is aan te nemen dat ook het geest driftig woord, door wethouder A. G. Boes Woensdagavond op het Haarlem-terrein ge sproken, zijn uitwerking stellig niet zal "mis sen. Joodsche nederzetting aangevallen JERUSALEM, 21 Juli (Reuter). In den afgeloopen nacht zijn bij een overval van bandieten op de Joodsche nederzetting Kiriat Haroshet nabij Haifa, vijf Joden gedood. De aanvallers maakten gebruik van brandbom men waardoor twee huizén werden verhield. Ook de aanvallers verloren een aantal dooden. HAARLEM 21 Juli 1938. Ondertrouwd: N. Valk en A., M. Homburg; W. A. A. B. Zijnen en J. E. C. Zwitser; W. Th. Lebbe en M. W. Buur; W. F. L. Stamer en M. B. A. v. d. Mijle; K. v. d. Poorte en G. M. Bernard. Getrouwd: H. J. Tadema. en J. M. A. Kru- ger; H. Kruiswegt en Th. J, C. v. d. Valk; H. W. Last en A. C. Polderman; E. Rijpma en J. v. Keijzerswaard. Bevallen: 18 Juli, T. WesseliusVos, z.; C. P. BijmanVink, z.; 19 Juli, A. Verkade—Ba- rendregt, z.; B. G. SpekVeldwijk, d.; C. Fie- manv. Dragt, z.; W. A. Lubbersv. d. Waals, d.; 20 Juli, M. J. v. d. VeldtDijk- mans, z.; E. Vermond—v. Everdingen, d.; L. Verzijlberg—Corijnus, z.; G. Kiljan—Bril, z.; J. v. 't HofWehnes, z.; A. AssendelftBalk, z.; N. Kuijper—Snippe, z.; M. E. Sintenie— Schoorl, d.; 21 Juli, H. F. BlankertCiere- mans, z.; M. Kuiperv. d. Boom, z.; D. H. OverzetAalbers, d. Overleden: 19 Juli, G. de Groot, 58 j., Haze- paterslaan. UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT De fraaie prestatie van „Vox Humana". We deden reeds mededeeling van het fraaie succes, dat ons gemengd koor „Vox Humana" directeur Joh. Brands, op het concours van den Bond van Zangkoren in Noord-Holland had: Een le prijs (met felicitatie der jury) in de afd. Uitmuntendheid met slechts 12 punten onder het maximum. Thans hebben we inzage van de rapporten der jury gehad en daaruit is ons gebleken dat de heeren bepaald enthousiast waren over de prestaties van „Vox". Zoo schreef Jac. Bonset over de vertolking van zijn compositie „Waterlelie": „Over het geheel zeer mooi gezongen! Hulde!". Gerard Boedijn schreef hierover o.a.' „Prachtig! Uiterst muzikaal vertolkt. Mijr. compliment aan directeur en koor!" .Lentedauw" van Ph. Loots viel al evenveer in de smaak. Jac. Bonset zeide: ..Evenzoo een kranige prestatie. Hulde!" Boedijn getuigde: „Vrijwel volmaakt ge interpreteerd Prachtig en hoogst muzik-T artistiek!" Naar onze meening kan .„Vox Humana" op deze beoordëeling terecht trotsch zijn! ZANDVOORT Vuurwerk op het strand. Effect verhoogd door zeedamp. Woensdagavond werd op het strand voor het Noorderbad het vuurwerk ontstoken, dat oorspronkelijk bestemd was voor den ver jaardag van Prins Bernhard op 29 Juni. We gens het zeer slechte weer is het toen niet doorgegaan. Ook Woensdagavond werkte het weer niet bepaald mee; de lucht was zwaar bewolkt en een kille zeedamp maakte het verblijf op den boulevard niet aangenaam Het effect van het vuurwerk werd er echter door verhoogd. Het felle licht zette de laaghangende wolken meer malen in een gekleurd schijnsel. Zoo laag hin gen de wolken of mistbanken dat ver scheidene hooggaande pijlen tot boven deze wolken stegen en gedeeltelijk aan het oog werden onttrokken. Niettegenstaande het minder gunstige weel was het aantal toeschouwers buitengewoon groot. Misschien kwam dit omdat men ver wacht had, dat een gedeelte op zee zou wor den afgestoken. De rumoerige golven beletten evenwel het vlot in zee te brengen. Wat de zee aan den eenen kant belette, maakte ze aan den anderen kant weer goed door zelf te lichten. Tusschen de nummers van het vuurwerk kwamen de lich tende strepen van de krullende golven heel goed uit. Na afloop van het vuurwerk trokken de fietsers en auto's voor een groot deel recht streeks langs den Zeeweg in de richting Haar lem. Vele auto's en fietsen en de duizenden voetgangers kozen de richting Zandvoort. Extra busdiensten reden af en aan om de menschen naar de tram te vervoeren. Ondanks het zeer drukke verkeer en het groot aantal auto's dat langs den Zeeweg ge parkeerd stond liep alles vlot van stapel. OP 16-JARIGEN LEEFTIJD DIPLOMA ORGELSPEL BEHAALD. Onze plaatsgenoot Herman Dees slaagde te Amsterdam, naar we reeds hebben gemeld, voor het examen van de Ned. Organistenver - eeniging voor het getuigschrift voor orgelspel. Dit examen omvat niet alleen de orgelbespe ling, doch ook het stemmen, de algeineene muziekleer en den orgelbouw. Daar Herman Dees nauwelijks 16 jaar is, kunnen we dit toch wel als een heel bijzondere prestatie aanmerken REDDINGSDEMONSTRATIE. Vrijdag 22 Juli geeft de Zandv. Reddings brigade voor den strandweg een groote red dingsdemonstratie. Door middel van een aan tal luidsprekers zal het publiek op de hoogte gebracht worden van hetgeen er gebeurt, daar het voor niet deskundigen altijd moeilijk is, precies te constateeren wat er in zee ge schiedt en waarom dit gedaan wordt. HEEMSTEDE PERSONALIA. De heer J. Kammeijer te Heemstede is met ingang, van 1 - September a.s. benoemd tot leeraar lichamelijke opvoeding aan de Wilhel- minaschool te Zandvoort. R.K. MULO-EXAMENS. Woensdag worden in het R.K. Vereenigings- gebouw te Heemstede de examens voortgezet. Voor diploma A waren 28 candidaten waar van 5 werden afgewezen. Geslaagd zijn: A. Aggenbach, L. Borgers. J. Bosmann, C. Breeuwer, Fr. Ouwens, Fr. Stranger. G. Wieu- wel, G. Woltering, W. Backhuys, J. Boon, N. Jonkers, A. Olifiers, E. de Rooij. G. Serné, E. Spruijt, J. Wilmering, J. Zwaneveld, S. Zwart, H. Röben, A. Smeur, C. Vermeulen, J. Wijntjes en C. de Zwart. Voor diploma B: Een candidaat. Geslaagd: J. Borgers. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. J. L. Mudde—Berendse d., G. ReinaldaMantel d., J. H. LeeuweBloem zaad d., M. A. KantMoezelaar z. Ondertrouwd: J. J. van Dijk en M. A. Soes- dorp W. D. Smoor en J. Docter. Getrouwd: M. A. J. M. Hagemeijer en M. C. Witteveen; C. Langerak en J. G. Kranenburg, C. F. Morriën en J. Nieuwenhuizen. Overleden: D. Duinker 74 j. echtgenoote van G. H. Fiorani, M. C. C. Beccari 64 j over leden te Haarlem; M. F. I. Sanders 1 j. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 330 300 340 180 900 Libra Urn. 98 f 1800. Schoorl IJm. 39 f 2400. Alkmaar IJm. 31 f 1650. Zeehond IJm. 70 f 1500. Haarlem IJm. 9 f 41500. DE HARINGVANGSTEN De vangsten van onderstaande schepen waren hedenochtend als volgt: SCH 247: 8 kantjes uit halve vleet,, 194: gis teren 40 kantjes aan boord 14 last. 97: thuis- stoomende, 134: 30 k. 135: 50 k. 332: 15 k. 87: 7 k.16: 20 k. uit halve vleet, 342: 25 k. 79: 25 k. 361: 12 k. 261: 10 k. 121: 50 k. KW 8: 5 k. KW 3: 8, KW 5: 10 k. Praairapport Praairapport van 20 Juli van H.Ms, „Nauti lus" tusschen 54' 37"56' 7" N.B. en O' 1" W.L.—0' 24" O.L.: KW 32 met 4 kantjes, 46 zonder vangst, 167 met 14 k.. 79 zonder vangst 68 met 35 k. 40 met 36 k., 134 met 70 k. SCH 181 met 65 k. SCH 285 met 140 k. Gdy 132 met 17 k. VL 200 met 170 k. MA 5 zonder vangst. MA. 15 met 68 k. SCHEVENINGEN 21 Juli 1938. Steurharing f 17,40—f 17,80 p. kantje. Tarbot 80—100 cent per K.G. Griet 70—90 cent per K.G. Tong 110190 cent per K.G. Middel schol f 13,20—f 16,50 per 40 K.G. Kleinschol f7—f 12.40 per 40 K.G. Schar f 2,30—f 4,10 per 40 K.G. Both f7—flO per 40 K.G. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de trawlkotter SCH 177 met f 201 en 16 schokkers met f 650- besomming. De zwerftocht van kapt. Kuit. De „Holland" te New-York. In een Curacaosche courant van het begin dezer maand treffen we het bericht aan, dat kapitein Kuit met zijn scheepje, de „Holland" thans te New York i$ gearriveerd. Velen onzer lezers zullen zich dit ranke vaartuigje en zijn koenen schipper nog wel herinneren van het vorige jaar, toen de heer Kuit met de „Hol land" eenige dagen in de Binnenhaven lig plaats genomen had alvorens zijn wereldreis te aanvaarden. Het blad zegt verder: „Via den radio-omroep werd dit bericht op ons eiland bekend, een bericht dat het hart van ieder Nederlander sneller heeft doen kloppen. Kapitein Kuit heeft hiermede een prachtige prestatie gele verd en wederom een mooie bladzijde geleverd in het boek der Nederlandsche zeevaart. Het zal den kloeken zeevaarder in „Nieuw Amster dam" zeker niet aan belangstelling ontbroken hebben en ongetwijfeld zal zijn tocht thans in de nieuwe wereld stof geven voor veel pu bliciteit. HARINGVISSCHERIJ IJMUIDEN. Door de Haarlem IJM 9 werd aangevoerd 567 kisten versche haring en 30 kantjes steurharing. Prijs f 15f 14 p. kantje. SCHEVENINGEN. Binnen van de ha- ringvisscherijSCH 120 met 18 last, van 4 schepen. VLAARDINGEN. Hedenochtend zijn van de haringvisscherij hier binnengekomen: KW 67 met 39 last van 6 scheepn; K. 176 met 37 last van 7 scnepen; KW 55 met 18 last van 4 schepen; KW 41 met 26 last van 6 schepen; KW 135 met 33 last van 8 schepen; IJM 490 met 30 last van 4 schepen; VL 130 met 11 last eigen vangst. Vertrokken ter haringvangst VL 27, KW 4, KW 49, KW 147 en KW 15. MARKTBERICHT. IJmuiden, 21 Juli 1938 (A.N.P.) Tarbot f 1.24— f 1.00 per kilo. Tong f 2.10—f 1.30 Idem. Heilbot f 1.22—f 1.02 idem. Groote schol f 27f 21 per 50 kilo. Middel schol f 24f 21 idem. Zetschol f 21f 18 idem. Bot f 20—f7 idem. Schar f 8f 6 idem. Poontjes f 5—f 3.80 idem. Middel schelvisch f 14.50 idem. Kleinmiddel schelvisch f 15f 9.50 idem. Kleine schelvisch f 8.90f 4 ideöi. Groote gul f 11.50f 6.50 idem. Kleine gul f 5.30f 2.50 idem. Wijting f 3—f 1.70 idem. Makreel f 5.90f 3.50 idem. Versche haring f 7f 5.60 idem. Pieterman f 22f 14.50 idem. Kabeljauw f 44f 18 per 125 kilo. Leng f 1.30f 0.75 per stuk. Koolvisch f 0.25—f 0.12 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Delft IJM. 17. Vangst: 600 m. haring, 120 m. koolvisch. 70 m. gul en kabeljauw. 50 m. wij ting en 10 m. makreel. Bezoek van Minister Steenberghe. Aan de Hoogovens en Van Leer. Zaterdag 23 Juli a.s. zal de minister van Economische Zaken een bezoek brengen aan het Hoogoven bedrijf en Van Leer's Walsbe- drijven. De minister zal om 10 uur arriveeren aan de openbare kade, gelegen ten Oosten van de Velser pont (Zuidzijde van het Noord zeekanaal). Vandaar wordt naar de fabriek van de N.V. Van Leer's Walsbedrijven gevaren. Minister mr. M. P. L. Steenberghe zal vergezeld zijn van de heeren dr. H. M. Hirschfeld, directeur- generaal van Handel enij Nijverheid, G. J. Tep- pema, hoofd van de afdeeling Handel en Nij verheid van het departement van Economi sche zaken en directeur van het Centraal Instituut voor Industrialisatie, mr. M. M. Kwint, burgemester van Velsen, mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk, ir. P. Redeker, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de inspectie Noord-Hol land, ir. C. Wolterbeek, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, J. van Oldenborgh, di recteur van het P.E.N., de directie van de Am- sterdamsche Ballast Mij., dr. E. Heldering, oud-directeur der K.N.S.M., A. S. Bronsing, directeur van de Stoomvaart Mij. Nederland, ir. M. H. Damme, directeur van Werkspoor, dr. A. G. Kröller, der firma Wm. Möller en Co., mr. H. F van Leeuwen, directeur der Twentsche Bank, mr. H. van Manen, directeur der Spoorwegen, mr. H. A. van Nierop, direc teur der Amsterdamsche Bank, de wethouders van Publieke Werken en Financiën te Amster dam, de heeren S. Rodrigues de Miranda en Jac. Rustige, ir. C. Th. Stork, mr. H. L. Wol- terson, directeur der Rotterdamsche bank, A. S. de Munck Keizer, directeur der Nederland sche Staalfabrieken, Petrus Regout, en van de directie der Hoogovens de heeren ir. G. A. Kessler, ir. A. H. Ingen Housz, dr. ir. O. Wehrheim, Ir. F. W. E. Spies en G. S. K. Blaauw. Na de bezichtiging van Van Leer's Wals bedrijven zal een bezoek gebracht worden aan de in aanbouw zijnde Staalfabriek van Hoogovens, het bedrijf der firma Pelt en Hooijkaas tot afgraving van den slakken- berg en de buizengieterij. Na de lunch in het Casino van Hoogovens zullen de Hoogovens bezichtigd worden en een ijzerafsteek worden bijgewoond.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7