HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. De tweede en middelste der drie rolbasculebruggen over de Oosterdokssluis te Amsterdam is Maandag in gebruik genomen De nieuwe spoorbrug, waarover het verkeer naar het Gooi en Utrecht geleid wordt speed tijdens de j'aarlijksche motorboot- wedstrijden, welke Maandag door de Kon. Ned. Motorbootclub op de Vecht bij Weesp werden georganiseerd Op den nieuwen snelverkeersweg Amsterdam - Den Haag werd Maandag be gonnen met een nieuwe verkeerstelling voor alle voertuigen. Een der posten nabij de Ringvaart Henkei in actie tijdens den tenniswedstrijd Duitschland Frankrijk te Berlijn om den Davis Cup „Vierdaagsche -sfeer aan den vooravond van het groote gebeuren te Nijmegen Kint na zijn overwinning in de vijf tiende étappe van den Toor de France Aan den vooravond van de Inter nationale Vierdaagsche Afstandsmar- schen, had de traditioneele vlaggen- parade plaats. - Een overzicht Het ruiterstandbeeld van wijlen Koning Albert van België te Nieuwpoort is Zondag onthuld in tegenwoordigheid van den Koning. De koning legt na de onthulling een krans aan den voet van het monument FEUILLETON Naar het Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. 8) Mr. Harton, de advocaat, was een nietig mager mannetje en hij zag er uit alsof hij dien dag niet veel plezier had in zijn werk. Het is heel ongelukkig, juffrouw Innes. zei hij gewichtig, nadat wij elkaar begroet hadden, heel ongelukkig en geheimzin nig. Nu de ouders in het Westen zijn, komt alles op mij neer, en. zooals u begrijpt is het een heel onpleizierige taak. Zonder twijfel, zei ik afwezig. Meneer Harton, ik moet u een paar dingen vragen en ik hoop dat u antwoord zult willen geven Ik vind dat ik er recht- op heb verschillende dingen te weten omdat ik en mijn familie ons door het gebeuren in een moeilijke positie bevinden. f De kleine rechtsgeleerde nam zijn bril af en begon dien ijverig schoon te vegen. Met genoegen, zei hij met een ouder- wetsch-hoffelrke buiging. Dank u! Meneer Harton, wist meneer Armstrong dat Su. ïyside verhuurd was? ik geloof van wel ja, ik weet het zeker Ik heb het hem zelf verteld. En wist hij wie de huurders waren? Ja. ik meen dal hij de laatste jaren mei nj zijn familie gewoond heeft, nietwaar? Neen Jammer genoeg hadden Arnold en zijn vader oneenigheld. De laatste twee jaar woonde hij in de stad. Acht u het dan onwaarschijnlijk dat hij gisteravond hier is gekomen om iets te halen wat hem toebehoorde? Dat lijkt mij inderdaad buitengewoon on waarschijnlijk. Ik zou mij niet kunnen voor stellen, juffrouw Innes, welke reden hij kan hebben gehad, om hier te komen. Ik heb van Jarvis gehoord, dat hij de laatste week in het clubgebouw gelogeerd heeft, maar dat ver klaart alleen het feit, dat hij in de buurt was, niet waarom hij hier kwam. De advocaat schudde moedeloos het hoofd en ik was overtuigd, dat dit verdroogde man netje een heeleboel wist en dat hij niet van plan was 't mij te vertellen. Ik gaf daarom mijn pogingen meer van hem gewaar te wor den maar op en we gingen naar het lijk, dat later naar de stad gebracht zou worden. Het was op het biljart neergelegd met een }aken er overheen. Een vilthoed lag er naast. Toen wij naar binnen gingen, was juffrouw Watson aan de deur van de speelkamer ver schenen. Komt u binnen, juffrouw Watson, zei de advocaat vriendelijk. Maar de huishoudster schudde het hoofd en trok zich terug. Ze scheen de eenige in huis die den doode be treurde. maar toch zag zij er toch eerder ver schrikt uit dan bedroefd. Ik ging naar de deur aan den voet van de wenteltrap en opende die. Als nu Haltey maar met zijn gewone onbesuisden vaart de op rijlaan was komen afrijden, als ik het snor ren van den motor van zijn auto gehoord had, zou ik het gevoel hebben gehad dat mijn moeilijkheden voorbij waren. Maar er was niets dat de terugkomst van mijn neef aan duidde. Het landschap lag zonnig en vredig in de rust van den zomerschen Zondagmiddag en verderop in de oprijlaan liep Jamieson, de detective, langzaam te wandelen; nu en dan bukte hij zich alsof hij den weg onderzocht Toen ik terug kwam. was mr. Harton oezig heimelijk zijn oogen af te veger,. De verloren zoon is thuisgekomen, juf frouw Innes, zei hij droefgeestig. Hoe dik wijls worden de zonden der vaderen aan de kinderen bezocht! Deze opmerking liet niet na mij tot denken te stemmen. Voor Mr. Harton wegging vertelde hij mij toch nog het een en ander van de familie Armstrong. Paul Armstrong, de vader, was voor de tweede maal getrouwd, Arnold was een zoon uit het eerste huwelijk. De tweede mevrouw Armstrong was, toen ze met den bankier trouwde, reeds weduwe geweest en had een dochtertje uit het eerste huwelijk, Dit kind, dat nu een jaar of twintig was, was Louise Armstrong. Ze had den naam van haar stiefvader aan genomen en was nu met de familie in Cali- fornië Ze zullen nu vermoedelijk wel direct terugkomen, besloot de advocaat. En een van de redenen van mijn bezoek hier was dan ook, u te vragen, of u de huurovereenkomst zoudt willen beëindigen? We kunnen beter afwachten of zij in derdaad terugkomen, antwoordde ik. Het lijkt mij niet waarschijnlijk, dat zij hier zullen willen wonen en bovendien wordt mijn huis in de stad verbouwd, zoodat ik zelf geen onderdak zou hebben. Harton liet daarop de zaak rusten, maar ze kwam later toch weer aan de orde. Om zes uur werd het lijk weggehaald en nadat we vroeg gegeten hadden ging Harton om acht uur weg. Gertrude was niet beneden gekomen en ik had nog geen taal of teeken van Halsey. Jamieson had kamers in het dorp genomen; ik had hem sedert dien middag niet meer gezien. Maar om negen uur werd er ge beld en werd de detective in den salon gelaten. Gaat u zitten, zei ik een beetje stuursch. Hebt u misschien een aanwijzing mij van den moord te beschuldigen, meneer Jamie son Hij had tenminste iet fatsoen om niet op zijn gemak te zijn. Neen, zei hij. Als u meneer Armstrong gedood had, zou u geen sporen hebben achter gelaten. Daar bent u te intelligent voor! Van dit oogenblik af schoten we beter met elkaar op. Hij zocht iets in zijn zak en na een minuut diepte hij er twee stukjes papier uit op! Ik ben in het Clubgebouw geweest, ver telde hij, en vond dit tusschen de papieren van meneer Armstrong. Het eene is merkwaar dig, het andere raadselachtig. Het eerste „document" was een velletje briefpapier van het Clubgebouw, waarop tel kens weer de naam „Halsey B. Lines" ge schreven stond. Het leek sprekend op Halsey's handteekening, maar het was niet zoo vloeiend en de handtekeningen onder aan het blad waren beter dan die bovenaan. Ja mieson glimlachte toen hij mijn gezicht zag. Zijn oude liefhebberij, zei hij, maar wat ik hier verder heb, is raadselachtig. Het tweede papier was herhaaldelijk ge vouwen om het zoo klein en dun mogelijk te maken dat het schrift gedeeltelijk onlees baar was geworden; het was een gedeelte van een brief de onderste helft van een velle tje papier, niet met de schrijfmachine ge schreven, maar met een verdraaide hand. „..door de plannen te veranderen voor kamers, zal het misschien mogelijk zijn. Vol gens mij is de beste manier omhet plan voorin een »an dekamersschoor steen". Wel? zei ik, terwijl ik opkeek. Dat brengt ons niet veel verder, nietwaar? Iemand kan toch wel veranderingen in zijn huis aan brengen zonder dat het een aanleiding tot verdenking hoeft te zijn? Het heeft misschien niet veel te beteeke- nen, gaf de detective toe, maar aan den an deren kant: waarom zou Arnold Armstrong dit hebben gehad zonder dat het iets be- teekende? Hij heeft nog nooit zelf een huis laten bouwen en ais het huis hier mee be doeld wordt, kan het van alles beteekenen; van een geheime kamer af Tot een nieuwe badkamer, zeide ik sar castisch. Nu komt u zeker ook nog met een duimafdruk op de proppen? Zeker, dien heb ik, zei hij glimlachend. En een voetafdruk in een tulpenbed en ver scheidene andere dingen ook. En het merk waardigste is, juffrouw Innes, dat de duim afdruk van u afkomstig is, de voetafdruk is dat zeker. Zijn vermetelheid redde mij; zijn geamu seerd glimlachje maakte mij moedig en voor ik hem antwoordde wikte en woog ik duchtig wat ik zeggen zou. En waarom stapte ik in het tulpenbed?, vroeg ik op belangstellenden toon.. U hebt iets opgeraapt, was het gemoede lijke antwoord en daarover zult u mij nog wel iets anders vertellen. Heusch? vroeg ik spottend. Als u toch zoo alwetend bent, moet u mij eens vertellen waar ik mijn mooie, dure Studebaker terug kan vinden? Dat wilde ik juist doen! Die wordt dertig mijl hier vandaan, bij Andrews Station, in een garage gerepareerd. Ik legde mijn breiwerk neer en keek hem scherp aan. —En Halsey? Dat zal ik u zeggen, als u mij vertelt wat u in het tulpenbed hebt opgeraakt. We keken alkaar strak, aan; niet onvriende lijk, wij maten eikaars kracht. Toen glimlachte hij vaag en stond op. Als u het goed vindt, zei hij, ga ik de speelkamer en de wenteltrap inspecteeren. U kunt dan in dien tijd over mijn voorstel na denken. Hij liep door de woonkamer en ik hoorde zijn voetstappen langzaam wegsterven. Ik liet mijn breiwerk op den grond vallen, leunde achterover in mijn stoel en dacht na over de gebeurtenissen van de laatste acht en veer tig uur. Ik werd in mijn overpeinzingen gestoord, doordat Jamieson vlug door de woonkamer kwam aanloopen. Hij bleef bij de deur staan. <Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10