Langs de Indië-route. Lutine-goud weldra boven water? Instantine Man struikelt op onbewaakte. Jodpoer. DINSDAG 26 JUtl 1938 HASREEM'S DSGBEAD 3 Belangrijke oogenblikken breken voor de Karimata aan. (Van onzen specialen verslaggever). TERSCHELLING, 25 Juli. Het staat thans vast dat voor het werk van de „Karimata" het beslissend sta dium weldra zal aanbreken. De resten van den toren van Beckers zijn opge ruimd en niets staat den molen nu in den weg. Wij vernemen dat de „Ka rimata" nog niet op het wrak zit maar er zich vlak voor bevindt. Daar deze afstand slechts enkele meters bedraagt zal de molen binnen zeer korten tijd het wrak bereiken en thans is er uit den aard her zaak kans op het vinden der schatten Reeds zijn zooals gemeld eenige Spaansche mat ten gevonden. Lit goede bron verne men wij dat de leiders van het werk ook van oordeel zijn dat er weldra be langrijke momenten zullen aanbreken. Bevindt het goud zich inderdaad op deze plaats dan is er kans dat de goudstaven spoedig, wellicht over een week worden gevonden. Het blijft natuurlijk de vraag of het „Lu- tine"-goud in dit wrakstuk ligt. Ontdekkingen op het eiland Nias. Mogelijkheden voor aardappel- export naar Zuid-Amerika? Onbekende oudheden gevonden. Dr. F. M. Schnitger, die met steun van het Aardrijkskundig Genootschap in Amsterdam oudheidkundige nasporingen op Nias heeft verricht, is thans van dat eiland terugge keerd, meldt de Deli Crt. d.d. 15 Juli. Hij heeft, zoo vernam het blad, een onder zoek van de groote vereeringsplaatsen welke in de bosschen van Zuid-Oost Nias gelegen zijn voltooid. Talrijke zuilen met neushoren vogels, herten en andere dieren, prachtige versierde steenen tafels, beenderkisten, graf kelders en schedeltombes werden in woord en beeld vastgelegd. In vele monumenten ble ken fraaie Chineesche borden te liggen. Tevens werden talrijke gegevens over het vroegere koppensnellen en de oprichting van megalithen verzameld, waardoor het moge lijk wordt de oudste cultuur van dit eiland veel nauwkeuriger te bestudeeren dan tot nu toe het geval was. De jongste onderzoekingen werpen op den godsdienst en volkenkunde van Nias een geheel nieuw licht. Het betreffende boek van dr. Schnitger zal nog dit jaar in Engeland worden gepubli ceerd. Eigenheimers en Bintjes 't meest gevraagd. In de te Leeuwarden gehouden algemeene vergadering van de Friesche Maatschappij van Landbouw heeft dr. J. C. Dorst, consu lent voor de plantenveredeling in Friesland eenige belangwekkende mededeelingen ge daan over den aardappelteelt in Zuid-Ame- rika, speciaal over de bevindingen, welke daar worden opgedaan met den teelt van Neder- landsche pootaardappelen. Eenige maanden geleden maakte dr. Dorst, in opdracht van de Friesche Maatschappij van Landbouw, een reis naar en door een ge deelte van Zuid-Amerika, om te onderzoeken of onze export naar dat land kan worden uitgebreid. Spreker begon volgens de Tel. met mede te deelen, dat in Brazilië, Argentinië en Uru guay de voorlichting op landbouwgebied zeer primitief is. In Brazilië is de aardappelteelt van ondergeschik belang. Nederland en Duitschland zijn in Brazilië de belangrijkste importeurs van pootaardappelen, waarbij echter terdege in het oog dient te worden ge houden, dat de Duitsche invoer gedurende de laatste jaren verhoudingsgewijs meer stijgt dan die van ons land. Nederland levert hoofdzakelijk Eigenhei mers, die in Brazilië zeer gevraagd zijn. Men wil daar liefst een geelvliezigen aardappel ponder gekleurde schil- Aan deze eischen vol doet het Nederlandsche product. De Eigen heimer heeft een korte groeiperiode, zoodat hij in Brazilië gemakkelijk tweemaal per jaar kan worden geoogst. Men is daar echter slecht te spreken over hetvervoer. De wijze van vervoer laat inder daad veel te wenschen. „Roode Star" en in dustrie-aardappelen hebben in Brazilië geen goede resultaten opgeleverd. Spreker gaf en kele vergelijkende cijfers over den aardappel export naar Zuid-Amerika. Duitschland le verde in 1935, 1936 en 1937 resp. 1700, 6200 en 11.000 K.G.. Nederland resp. 31.000, 94.000 en 63.000 K.G. In het Zuiden van Brazilië heeft de landbouw groote behoefte aan nieuw pootgoed. Dr. Dorst had dit persoonlijk ge constateerd. De oorzaak is de groote degene ratie. Hier liggen voor ons land wijde pers pectieven, aldus spreker. In Argentinië trof spreker een beter product aan. Nederland le verde gedurende de laatste jaren bijna 60 pet. van den totalen invoer van aardappelen van Argentinië, hoofdzakelijk „Bintjes". Ook voor dit land koesterde spreker voor onzen export optimistische verwachtingen. Eveneens naar Uruguay levert Nederland het leeuwenaan deel "van den aardappelinvoer, eveneens „Bintjes". Laat men, eindigde spreker, de mogelijkheden voor onzen aardappelenexport naar Zuid-Amerika tijdig onder de oogen zien. Deze mogelijkheden zijn er inderdaad, zooals spreker persoonlijk heeft kunnen con- stateeren. Jongen door vrachtauto overreden en gedood. Op de Nassaukade te Amsterdam tusschen Kin'kerstraat en de Clercqstraat is Maandag middag een twaalfjarige jongen door een groo te vrachtauto overreden en op slag gedood. De jongen fietste met een neefje op de Nas saukade. Op het moment, dat zij een stil staande auto wilden passeeren werden zij in gehaald door een truck met trailer. Aan deze trailer hield zich een wielrijder vast. De jongen raakte bekneld en juist op het moment, dat de zware trailer naast hem was, kwam hij te vallen. Hij werd door een dei- wielen van den vrachtwagen overreden en op slag gedood. „Zomerlaer" van voortrekkers der Nederlandsche Padvinders. P. Hiemstra neemt afscheid als voorzitter van den Bond van Arbeiders in Land- en Tuinbouw. Zaterdagmiddag heeft de heer P. Hiemstra afscheid genomen als voorzitter van den Ne- derlandschen bond van arbeiders in den land bouw, tuinbouw en de zuivelindustrie. Zeer veel belangstellenden waren in het N.V.-huis te Utrecht aanwezig. Het woord werd gevoerd door den nieuwen voorzitter van den bond. den heer J. Hilgen- ga, die breedvoerig de groote beteekenis van den scheidenden functionaris voor den bond en de landarbeiders in het algemeen in het licht stelde. Verder spraken nog de heeren E. Kupers, K. Vorrink, W. v. d. Valk en D. van der Laan. De heer Hiemstra had vele geschenken in ontvangst te nemen o a. een geschilderd por tret aangeboden door het hoofdbestuur, als mede een radiotoestel en een enveloppe met Inhoud namens de leden. het geldbedrag werd door den heer Hiem stra bestemd voor de uitzending van land arbeiders naar een van de Troelstra-oorden. Jongen onder het zand bedolven. In ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. 's-GRAVENHAQE, 25 Juli. De 13-jarige G. T. uit Rijswijk had Maandag op het strand te Scheveningen vlak bij de pier een kuil ge graven van anderhalven meter en daaronder een gang. Nadat hij zijn hoofd en schouders in dé gang had gestoken stortte het uitge graven zand in den kuil. De 28-jarige A. V. wonende in de Wasse naarschestraat-, heeft den geheel onder het zand bedolven jongen uitgegraven. Het slacht offer was bewusteloos en is naar het Roode Kruis-ziekenhuis te 's-Gravenhage gebracht. Zijn toestand is ernstig. '0-r Het moderne middel is Instantine. In Instantine zijn voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op ideale wijze vereenigd. r Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv. Ingez. Med.) Tegen p jijnen Instantine Prijs 7C /"B a 1 cent. Op de Hooge Veluwe. Zaterdag en Zondag jl. hebben voortrekkers van .De Nederlandsche Padvinders" een zo- merlaer gehouden op het kampeerterrein, dat het bestuur der stichting „De Hooge Veluwe" op dat landgoed voor de padvinders beschik baar heeft gesteld. Dit zomerlaer was georganiseerd door den commissaris voor voortrekkers in het district Arnhem, dr. F. L, Oudendal, geneesheer-direc teur -van Oranje Nassaus-oord te Renkum.. Op den Zaterdagavond heeft prof. dr. F. A. Vening Meinesz een interessante uiteenzetting over zijn bekende onderzoekingen gegeven. Zondagochtend werd een ..Padvindersaan dacht" gehouden door ds. D. van Maanen, Ned. Hervormd predikant te Hoenderloo, in den namiddag is een excursie georganiseerd door dr. ir. W. A. S. Oosting van de Landbouw Hoogeschool te Wageningen. Deze had te voren een uiteenzetting gegeven, hoe men ook in den tegenwoordigen "tijd in de gesteldheid van het terrein aanwijzingen kan vinden voor de manier, waarop de vroegere bewoner den bodem gebruikt heeft. Het zomerlaer werd bijgewoond door voor trekkers uit alle deelen van het land en het had een bijzonder geanimeerd verloop. Minister Balthazar zal Nederland bezoeken. De Belgische minister van Openbare Wer ken Balthazar, zal Woensdag a.s. naar Den Haag komen, ten einde ter plaatse wegen en wegwerken te bestudeeren. Dienzelfden dag nog zal de minister een onderhoud hebben met den Nederlandschen minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren. Donderdag vertrekt minister Balthazar weer naar Brus sel. EXAMEN AMBTENAAR „SOCIALE DIENSTEN.". De hoofdbesturen van de Algemeene Roomsch Katholieke Ambtenaarsvereeni- ging, den Algemeenen Nederlandschen Chris- telijken Ambtenaarsbond, het Nationaal Verbond van Gemeenteambtenaren, den Ne derlandschen Bond van Gemeente-ambtena ren, den Centralen Nederlandschen Ambte naarsbond, en het bestuur van het landelijk verband van studieclubs voor sociale wer kers(sters) zullen dezer dagen samenkomen ter bespreking van de te verwachten instelling van een examen voor ambtenaren, werkzaam aan sociale diensten, alsmede van de opleiding daartoe. Het ligt in de bedoeling van genoemde or ganisatie te overwegen, om. in samenwerking, genoemde opleiding ter hand te nemen, op dezelfde wijze als zulks door verschillende van deze bonden reeds, en met succes, voor andere examens geschiedt. Het is verder de bedoeling dier hoofdbestu ren, het daarheen te leiden, dat de door hen te stichten opleidingscursus een universeel karakter zal krijgen. Door trein gegrepen en op slag gedood. Op den onbewaakten overweg op het Hoevelakensche voetpad te Amers foort is Maandagmiddag omstreeks kwart over vijf de 64-jarige schilder en behanger A. van 't Lent wonende te Amersfoort, door een Dieseltrein ge grepen en op slag gedood. Van 't Lent kwam per rijwiel uit de richting Hoevelaken. Zijn knecht die naast hem reed, maakte hem er op at tent, dat uit de richting Barneveld een trein naderde. Beide wielrijders stapten af Van 't Lent liep door doch op den overweg struikelde hij, met het gevolg, dat hij door den trein werd overreden. Het stoffelijk overschot ds per zie kenauto naar het Sint Elisabethzie- kenhuis te Amersfoort vervoerd. De trein had ongeveer een kwartier vertraging. 't Lid op den neus gekregen Het gemeentebestuur van Apeldoorn had voor Griftverbetering noodig een perceel, ge legen aan de Hoofdstraat op den hoek van de Hofstraat hetwelk in het bezit was van den heer J. E. De eigenaar vroeg indertijd voor dit perceel f 36.000, maar de gemeente vond dit tyedrag te hoog en bood f 22.000. De heer E. liet het op een proces aankomen en kon aanvankelijk het genoegen smaken, dat de rechtbank hem een bedrag van f 25.840 toewees. Het bestuur van de gemeente Apeldoorn berustte echter niet in deze uitspraak en ging in cassatie. Thans heeft de Hooge Raad volgens Het Volk bepaald, dat de gemeente voor het perceel slechts f 8.900 zal hebben te betalen, terwijl aan den heer E. als verhuis kosten een bedrag van f 900 moet worden toe gewezen. Tenslotte is de heer E. nog veroor deeld tot bet-alen der proceskosten, die min stens f 1500 bedragen. Deze beslissing van den Hoogen Raad be rust. op de overweging, dat het hier gronden betreffen, die als gevolg van een uitbreidings plan beklemd zijn, waardoor de waarde aan zienlijk vermindert. De Hooge Raad heeft geen rekening gehou den met allerlei bijkomstigheden. Hij heeft slechts de door de schatters van dè recht bank geschatte huurwaarde gekapitaliseerd. In plaats van de f 22.000, die de heer E. van de gemeente had kunnen ontvangen zal hij nu slechts f 8300 in handen krijgen. De residentie der Indische Zonnedynastie. TOEN ik in 1933 op een Juli-morgen. heel vroeg per Havik Jodpoer verliet, heb ik altijd de stille hoop ge koesterd, dit merkwaardige land nog eens weer te kunnen bezoeken. En ziet, in Juli 1938 is dat het geval geweest. Weer heb ik rondgeslenterd in het grootste rijk van Radschputana, met een oppervlakte van ruim 95 000 K.M.2 en een zielental van circa 3 mil- lioen. Onder hen wordt het grootste aantal ingenomen door de Radschputen. het mooiste, meest trotsche en dapperste ras van het In dische Keizerrijk. Zij leven daar noordelijk van Bombay, tusschen Ganges en Indus. De Engelsche invloed is el-; deze is in Jodpoer echter uitermate gering. Gelukkig is er veel bewaard gebleven van den schilderachtigen. voor ons zoo vpeemden glans der Indische vorstenhoven. De Maharadja van Jodpoer is het hoofd van een eeuwenouden, voornamen stam der Radschputen, de Rahtor-stam. welke reeds vanaf 1194 over het rijk van Karandschi in het Ganges-stroomgebied heerscht, De neef van den laatsten heerscher, Siwadschi, stichtte het tegenwoordige Jodpoer. De oude hoofd stad van dit rijk, Mandor, werd in 1382 in bezit genomen door Rao Tschanda. terwijl diens neef Dschoda in 1459 de nu nog bekende hoofdstad liet bouwen. Hij was het, die zijn eigen residentie op het zoo bekende rotsen- complex, hoog boven Jodpoer uitstekend, liet maken. Daar vindt men de geweldige muren, de wallen, de torens, die tot honderd Meter hoogte reiken en dat alles van een omvang van ruim twee K.M. En over die ware vesting heen zag ik weer de merkwaardige gierachtige vogels heenzweven, die alles nog meer een mystiek karakter geven. De schaduwen van die vesting door de Jodpoersche straten verhoogt dat geheimzinnige nog meer. Ginds kronkelt de zig-zag-weg zich omhoog naar de vesting, de eenige mogelijkheid om dit bouwwerk te be reiken. Door de schietgaten dreigen de ka- nons-loopen; op de hoeken bij de torens zijn krachtige ijzeren verschansingen aangebracht, om het binnendringen van olifanten zooveel mogelijk tegen te gaan. Maar niettegenstaande deze voorzorgsmaatregelen is het nog herhaal delijk voorgekomen, dat in vroegere tijden de dappere Radschputen hun olifanten lieten blinddoeken en op die wijze een poging waag den deze vesting binnen te dringen. Aan een der muren treffen ons de ongeveer vijftien afdrukken van kleine vrouwenhanden, verzilverd en verguld. Het zijn de afdrukken van de handen van de vrouwen van een vroe- geren heerscher. die na zijn dood het meest afgrijselijke der Indische gebruiken had den gevolgd en zich vrijwillig levend lieten verbranden. Voordat zij de brandstapel beste gen. legden zij de roodgekleurde handen tegen den muur. Later zijn die afdrukken verzilverd of verguld; door den Hindoe worden ze met een zekere schuchterheid bekeken; ze vormen de eenige herinnering aan den heldendood dezer vrouwen. En waaraan was dat alles toe te schrijven? Wel alleen aan het feit, dat een nicht van den God Brahma, genaamd Sati, zich na den dood van haar echtgenoot vrij willig levend liet verbranden. De Engelsche regeering heeft zich tegen deze doods-voltrek- 'king altijd verzet, maar toen zij een verbod uitvaardigde wenschten alle weduwen zich daaraan niet te houden. Zoo ligt de tijd niet zoo ver achter ons, dat deze levend-verbran ding nog plaats had. In de geschiedenis van Jodpoer treft men in dat verband, het verhaal van den heerscher van het- rijk, die op een veldtocht ver van zijn land was gesneuveld. Toen het bericht van zijn dood Jodpoer be reikte spoedden alle honderd vier en twintig vrouwen van zijn Zenana (haremzich naar de plaats waar hij gevallen was. Bij aankomst aldaar werden brandstapels opgericht en deze vrouwen vonden er op die wijze den dood. De burcht is ook van binnen een bezoek ten volle waard. Men treft er verschillende palei zen, prachtige facades, mooi marmerwerk, een labyrinth van kleinere en grootere vertrekken, fraaie fonteinen, donkere doorgangen en zoo veel bezienswaardigs, te veel om op te noe men. Omstreeks 1459 werd het grootste ge deelte van deze vesting vernieuwd, onder het bewind van Rao Dschoda, en vanaf dien tijd tot de regeering van den vader van den Maha radja. Takat Singh, werden al deze paleizen door de respectievelijke vorsten bewoond. Eerst in een latere periode werden ook elders residenties gebouwd waaronder Raika Bag. een zeer bekende is. Daardoor kwam de vorst meer in aanraking met de bevolking. De hoog gelegen vesting, welke Jodpoer be- heerscht. kenmerkt zich o m door de mooie wapenverzamelingen in de schatkamers der Maharadja's tezamen gebracht. Ongekende schatten zijn daar te bewonderen. Collecties, die het resultaat zijn van vele tientallen veld tochten door geheel Hindoestan tot zelfs in de omgeving van Haderabad, maar mede door de verwantschap met de machtige vorsten van Delhi. Helaas zijn de gangen, waar deze kostbaar heden zijn geborgen, dikwijls uiterst donker, Maar de edelsteenen op vele zwaarden en dol ken aangebracht ontgaan ons niet. Naast allerhande schilden, strijdbijlen en veroverde vaandels groepeeren zich andere wapens, waarvan het bestaan mij totaal onbekend was. Wat Jodpoer aan edelsteenen heeft, overtreft naar men mij verzekerde de rijkdom men der andere vorstendommen verre. Dan gaan enkele vensters open en beneden ons ligt het stadsgewoel. Aladdin's wonderlamp is ontstoken. Ginds staat een kast met smarag den, robijnen, paarlen, alle voor zoover ik dat durfde te beoordeelen van ongekende grootte. Een tiental halssnoeren completeer den het geheel. In sierlijke hoopjes waren er de oor-, neus- en voet-sieraden bij elkander te vinden. Prachtig, en tochik zag ze bij voorkeur gedragen, daar beneden in die nau we straatjes, bij de poort, op het marktplein en in de naaste omgeving van ons hotel. In ruime vitrines bewonderen we de tafelservie zen uit zuiver goud gemaakt, allerhande mooi gevormde vazen uit gedreven zilver. Inderdaad een sprookjesland, deze wandeling een sprook- jestocht. Hoe indrukwekkend, dat alles weer terug te zien; hoeveel meer kon ik er van ge nieten dan in 1933, toen alles, zonder onder voor mij nieuw was. Bij vorstelijke ontvangsten en zeer bijzon dere gelegenheden worden deze rijkdommen nog gedragen. Mmn voa* wt sT€«m vlucht teftfiSeffi - Sydney MEISJE VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks zes uur is op het strand te Nieuw Hellevoet het achtjarige dochtertje van de familie van Dorsen bij het baden verdronken. Het lijkje is nog niet op gehaald. UTT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den directeur- generaal der P T. en T. is. met ingang van 16 Augustus aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Aalsmeer de commies bij den P. T. en T.-dienst F. Roze- veld. thans directeur van het P. T. en T.- kantoor te Oosterhout. van de SRDERlANOKCaE LVCHT V K H »1 K WW N EBERtAlVB AIIÜTB4I.IC itrcantim niak 255 GEORGE STREET P.O.8, 217O SYDNEY KLfft/ICNS&mi (AUSTRAUAj Nation»»! h iv«s*r «lands Foto's van de eerste luchtbrieven, welke ter gelegenheid van de opening van den Nederlandschen luchtdienst op Australië werden uitgegeven en verzonden. De enveloppen werden resp. in Nederland en in Nederlandsch-Tndië afgestem peld en te Sydney geclicheerd voordat zij de thuisreis per vliegtuig zouden ondergaan. Daardoor is het reeds nu mogelijk afbeeldingen van deze enveloppen welke zelf nog niet in ons land zijn gearriveerd, omdat het te Sydney voor de post gereed maken eenigen tijd heeft geduurd te geven. We komen weer terug op het platte dak van het palels. De lichtjes over grooten af stand zijn duidelijk te herkennen. Het straat rumoer dringt tot ons door. Om de stad is een muur gebouwd voorzien van een zevental torens. Van elk dezer gaat als het ware een breede weg het land in. Buiten de stadsmu ren liggen de watermeren, de zomerverblijven der vorsten, een prachtige dierentuin, de mo derne waterleiding, de goed onderhouden straatwegen enz. Maar nog interessanter is feitelijk het binnenste gedeelte der stad. Daar trekken de kameelen rond de heilige ossen worden natuurlijk ongemoeid gelaten hier endaar de trotsche pauw. Een bedwelmende lucht geeft aan het geheel iets mystieks. De dikwijls kleine winkeltjes zijn. naar onze smaak, gewoonlijk het summum van onzinde lijkheid. Petieterige warenhuisjes. rommelig, waar luidruchtige lieden rondloopen. maar grootendeels liggen of half hangen. De schoenmakers zijn in dit milieu niet te vinden. Zij hebben hun bedrijfje buiten de stadsmu ren. zij verwerken daar de runderhuiden, van voor de Hindoes heilige dieren. Het Jodpoersche vt.-.k is sportlievend. Aan de gewone feestelijkheden, zooals wij die kennen, geeft men zich zelden over. De paar den- en de polosport zijn de meest gelief koosde ontspanningen. Op de jacht op wilde zwijnen toonen zij hunne behendigheid. Paard en ruiter schij nen uit één stuk gegoten. Met behulp van speren wordt het wild gedood. En elders wordt in vliegende galop langs een opgehan gen schaap gegaloppeerd met de bedoeling met één zwaard-slag het beest in twee helften te splitsen. Ook voor worstelen bestaat er een groote belangstelling. Het Is misschien ietwat overbodig, maar ter completeering van deze generale beschouwing herinner ik er aan, dat de Jodpoersche vor sten een groote voorliefde hebben voor het ballet. Over de danseressen, hun kleedij, de daarbij geboden muziek, kortom hot geheel bestaat verschil van meening. Een zekere een tonigheid is het hoofdkenmerk dezer danspar tijen, doordat de muziek weinig variatie biedt en het'voet,getrappel tenslotte vervelend wordt Maar ik beken het gaarne: smaken verschil len. wat lk altijd op zich zelf maar gelukkig gevonden heb. Van de vroegere hoofdstad van dit vorsten dom. Mandur. is nog maar weinig overgeble ven. Oude ruïnes, dito tempels en groote gale rijen berinneren aan lang vervlogen tijden. Intusschen is het wel merkwaardig dat in dit vorstendom, evenals in alle in Britsch-Indië, naast de nieuwe hoofdstad van het land altijd nog de overblijfselen zijn te vinden van de vroegere residentie. In Mandur zijn de oude graven te vinden van de vroegere vorsten Het moderne vliegveld met het in de naaste [omgeving van de hoofdstad verrezen hotel worden door de KLM.-reizigers ten zeerste geapprecieerd. Men vindt er een rustig onder dak en in gemakkelijke stoelen gezeten op het fraaie gazon wordt nagepraat, over het won derlijke van dit land zoo ver van huis, ten Zuiden van het Himalaja-gebergte. Want Jodpoer geeft een sfeer, die zoo geheel afwijkt van wat men elders op de Indië-route ont moet. MOLLERUS. NATIONALE WEDSTRIJD VOOR E. H. B. O. TE UTRECHT. Door de nationale commissie voor E.H.B.O. werd Zondag in „Tivoli" te Utrecht een na tionale wedstrijd gehouden, waaraan door 33 groepen werd deelgenomen. De uitslag luidt: le prijs complete verbandpost) Beiiicum. 2e prijs f medaille gemeente utrecht) Ber- kel Enschot. 3e prijs (medaille nationale commissie voor E-H.B.O.) Udenhout.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5