H H' Behandeling van het nationaliteitenstatuut wordt door de Tsjechische regeering bespoedigd. Nasleep van den bomaanslag te Haifa. Japansche opmarsch naar Kioekiang wordt voortgezet. Minister Sandler bespreekt de besluiten der Oslo-Staten. Oom Mopperniet en de onwillige fiets. Geen Karimata meer noodig? De „Mercury" weer naar huis toe. PROGRAMMA D I N S D AG 26 1ULT 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Een Britsche waarnemer naar Praag. Lord Runciman zal bemiddeling verleenen. ET Tsjecho-Slowaaksche te- legraafagentschap Ceteka pu bliceert een communiqué van den volgenden Inhoud: Na de redactie te hebben voltooid van de teksten betreffende het provinciale zelfbestuur der nationaliteiten, heeft de regeering een begin gemaakt met de redactie van het ontwerp betreffen de het zelfbestuur der gemeenten en districten. Bevoegde kringen verklaren, dat re geering en parlement als grondslag der besprekingen de ontwerpen zullen ne men, die zijn uitgewerkt door de des kundigen. Bij haar werkzaamheden verliest de regeering niet de eischen uit het oog. die gesteld zijn door de verschillende nationale groepen en die zij tracht te verzoenen met de be langen van den staat. De minister-president heeft gisteren een de legatie ontvangen van de Slowaaksche na tionale partij, die. hoewel zij niet in het par lement is vertegenwoordigd, haar activiteit in Slowakije blijft ontwikkelen. Heden zal het beperkte comité van politie ke ministers in den loop van den dag bijeen komen. aangezien de regeering het voorne men heeft zoo spoedig mogelijk de bestudee ring te voltooien en van de voorstellen der commissie van zes betreffende het nationali teitenstatuut en de bestuurshervorming. N welingelichte kringen te Londen -1 aldus Reuter, kan men bevestiging noch tegenspraak krijgen van de be richten, volgens welke een Engelsch arbiter naar Praag zou kunnen gaan om zijn bijstand aan te bieden met betrekking tot het Sudeten Duitsche probleem. Buitenlandsche waarne mers noemen in dit verband ronduit den naam van Runciman, die moge lijk als arbiter derwaarts zou gaan. Dit Britsche initiatief heeft ook te Praag de aandacht getrokken van Tsjecho-Slowaak sche politieke kringen. Het voorstel heeft het onderwerp gevormd van besprekingen in be voegde kringen terwijl de inhoud van het voorstel door de regeering met zorg is bestu deerd. Tot dusverre heeft zy nog geen stand punt bepaald. Havas verneemt echter dat het waarschijnlijk is. dat later een communiqué over deze aangelegenheid zal worden uitge geven. Reuter meldt nader, dat officieel bevestigd wordt, dat de Britsche regee ring het initiatief genomen heeft om voor te stellen Lord Runciman, den oud-minister van handel naar Praag te zenden bij wijze van adviseur. De Tsjecho-Slowaaksche regeering heeft dit voorstel volgens Havas aanvaard. Geruchten inzake niet-aanvalspact tegengesproken. Het te Londen verschijnende dagblad ..Dai ly Express" heeft op opvallende wijze het be richt gepubliceerd, dat de Tsjecho-Slowaak sche minister-president Zondagnacht zou hebben doen weten, dat Tsjecho Slowakije be reid zou zijn met Duitschland een niet aan- valspact te sluiten op twee voorwaarden: 1. Tsjecho Slowakije zou niet ontwapend worden. 2. Aan Tsjecho Slowakije zou niet gevraagd Incidenten in geheel Palestina. Britsche troepen trachten de orde te herstellen. et aantal slachtoffers van den bomaanslag wordt offi cieel opgegeven als volgt: 39 Arabieren en 3 Joden gedood, 45 Arabieren gewond. Voorts zijn in enkele gevallen Joden licht gewond door steenworpen. De autoriteiten zetten met kracht het on derzoek voort om de daders van den aanslag op te sporen. Omtrent de resultaten van dit onderzoek bewaart men nog het stilzwijgen. Men meent echter te weten, dat de helsche machine een zeer geperfectioneerde machi nerie had. Alle schepen die in de haven van Haifa zouden aankomen, zijn naar Tel Aviv ge dirigeerd. Eveneens is de landing van het vliegtuig uit Egypte geschrapt. I>e aanslag heeft onmiddellijk re acties gewekt in het Noorden des lands, o.m. in het gebied van Tibe rias, waar drie Joden zijn gedood en zeven gewond, van wie twee ernstig. De bewaking der koloniën is in het febied versterkt. De spanning in het geheele land is uiter mate groot. Te Haifa zijn terstond daden van weerwraak gepleegd. Zoo heeft een Arabische menigte Joodsche winkels in brand gestoken. Twee Joden werden door de Arabische menig te verrast en gesteenigd. Vier winkels werden totaal vernield. Auto's werden aangevallen en omvergeworpen. Alle wegen, die naar Haifa leiden, zijn versperd. De telefoonver bindingen met het binnenland zijn verbroken De troepen trachten de orde te herstellen. Er zijn maatregelen genomen, zooals het ver bod om zich op bepaalde tijden op straat te bevinden, die aangepast kunnen worden aan den staat van beleg. Te Jaffa is de algemeene staking afgekondigd. De overspanning der ge moederen heeft in de grenszone tusschen Jaffa en Tel Aviv aanleiding gegeven tot ver scheidene incidenten. Een Arabisch voorbij ganger is hier door revolverschoten gedood. Militaire patroulles doorkruisen de aan de belde steden grenzende buitenwijken, ten einde botsingen te verhinderen. Vliegtuigen vliegen boven de streek, gereed tot ingrij pen. (Havas)j zijn zijn verdedigingspacten met Frankrijk en Rusland op te geven. Ten aanzien van dit bericht is het Tsjecho Slowaaksche Telegraaf Agentschap Ceteka gemachtigd door bevoegde kringen om te ver klaren. dat het bericht zichtbaar op een mis verstand of een dwaling berust, aangezien de Tsjecho Slowaaksche minister president Hod- za niemand iets te kennen heeft gegeven van wat in dit bericht wordt gezegd Het Duitsche standpunt. BERLIJN 26 Juli. In politieke kringen meent men. dat het bezoek, dat Henderson gisteren aan het ministerie van buitenland sche zaken heeft gebracht, erop wijst, dat Londen en Berlijn in nauw contact wenschen te blijven. In welingelichte kringen wijst men erop, dat Engeland tot nu toe Duitschland van alle stappen op de hoogte heeft gehouden. Het plan, Runciman naar Praag te zenden als „adviseur" is door Von Dircksen aan de Duitsche regeering medegedeeld. Volgens wel ingelichte kringen heeft de Britsche bemid deling tot nu toe de goedkeuring van Berlijn gehad. Ook heeft Duitschland er stilzwijgend in toegestemd, dat Runciman gezonden zou worden zij "net ook, dat zijn opdracht uitslui tend zal zijn, als „waarnemer" op te treden. Men schijnt hier weinig neiging te voelen, de kwestie der Suceten-Duitschers aan buiten landsche bemidueling over te laten en dus zou de stilzwijgende toestemming niet omvatten, dat Runciman als arbiter optreedt. Men neemt hier aan, dat Engeland's rol zal zijn, zooveel mogelijk concessies te bewerken bij de Tsje- chissche regeering en op grond daarvan heet men de bemiddeling welkom. (United Press). Steeds meer nieuwe troepen geland. In de nabijheid van Koetang zijn eenige duizenden Japanners aan den westelijken oever van het Pojangmeer aan land gegaan. Voorts staan nog 8.000 manschappen met ruim honderd tanks aan den oostelijken oever van het meer gereed om in de nabijheid van Hoe- kau te landen. Op het oogenblik liggen ongeveer vijftig Ja pansche oorlogsschepen op de Jangtse voor anker in de onmiddellijke nabijheid van het nieuwe operatiegebied. Verwacht kan worden, dat deze bodems ieder oogenblik kunnen in grijpen. Ter voorbereiding van de ontscheping der bovengenoemde troepen hebben Japansche vliegtuigen de Chineesche stellingen aan de Jangtse tot aan Koekiang zonder onderbre king twee dagen lang gebombardeerd, waarbij het eene eskader het andere afloste, tot ten slotte de Chineesche fortificaties tot zwijgen gebracht waren en de ontscheping der Japan ners kon beginnen. Een naar Kioekiang opmarcheerende colon ne heeft reeds de omgeving van Kioekiang be reikt. Volgens een telegram, dat ontvangen is door den Amerikaanschen consul-generaal, oud-directeur van de Amerikaansche school te Koeling, is allen vreemdelingen bevel gege ven Koeling te ontruimen. Koeling is een zo- merverblijfplaat sten zuiden van Kioekiang. Kioekiang gevallen. In een Japansch communiqué wordt medegedeeld, dat Kioekiang door de Japansche troepen is veroverd. SJANGHAI 26 Juli (Reuter) Van Chinee sche zijde wordt medegedeeld, dat de Japan sche troepen met 200.000 man infanterie, ge steund door de luchtmacht en de vloot Kioekiang hebben aangevallen. De Chineezen hebben slechts weinig tegenstand geboden. Fout van chauffeur had nood lottige gevolgen. Autobus in een afgrond gestort. Tengevolge van een fout van den chauffeur is op den Furkapas tusschen Glesch en Oberwald in Zwitserland een autobus met negen personen in een afgrond gestort. Drie personen werden op slag gedood, vijf ande ren zijn met zware kwetsuren in het zieken huis opgenomen. (D. N. B.) Het Japansch-Russiscli grens incident weer geëindigd. TOKIO, 25 Juli (D.N.B.) Ook in de van daag uit de grensstreek van Sjanfeng ont vangen berichten wordt de toestand aan de MansjoerijschRussische grens „rustig ontspannen" geacht. Een naar de grens ge zonden Japansche stafofficier bevestigt de voortschrijdende kalmeering. Zoowel de troe pen bewegingen als de versterkingswerk zaamheden bij Sjanfeng zijn stopgezet. Mislukte aanslag op den gouver- neur van Porto Rieo. Dader door politie neergeschoten. Draadloos wordt uit San Juan op Porto Rico gemeld dat een aanslag is gepleegd op het le ven van gouverneur Winshup tijdens een op tocht in Ponce aan de zuidkust ter viering van den veertigsten verjaardag van de landing der Amerikaansche troepen tijdens den Ameri- kaansch -Spaanschen oorlog. De gouverneur bleef ongedeerd. Gemeld wordt, dat de politie het vuur geopend heeft en een man heeft ge dood, terwijl verscheidene anderen gewond werden. Er werden verschillende arrestaties verricht en de orde was snel hersteld. De gouverneur bleef, waar hij was en de feestelijkheden werden normaal voortgezet. Bij de schietpartij, die gevolgd is op den aan slag op den gouverneur, zijn, naar Reuter ver- neejnt minstens twee personen gedood en twin tig gewond. Men gelooft, dat het eerste schot gelost is door een lid van de nationalistische partij, die de onafhankelijkheid van Porto Rico nastreeft. De politie heeft, naar men meent den man gedood, die het vuur geopend heeft op den gouverneur. De tweede doode is lt. kol. Irizzary, een officier van de nationale garde van Porto Rico. Het facultatief deelnemen aan sancties. De Zweedsche minister van buitenlandsche zaken Sandler, heeft in een interview met den vertegenwoordiger van de „Svenska E bladet" de besluiten van de vergadering van de ministers van de Oslo-groep te Kopen hagen besproken. Ten aanzien van het besluit een facultatief karakter toe te kennen aan het deelnemen aan sancties, zeide Sandler, dat de zeven landen, die de conventie van Oslo hebben onderteekend, geenszins voornemens zijn gezamenlijk in het najaar te Genève te vragen buitengewone maatregelen toe te pas sen. Deze landen hebben reeds getoond ge zond verstand te bezitten door erop te wijzen dat het in het belang van den Volkenbond ls de werkelijkheid onder de oogen te zien Indien de groote mogendheden weigeren naar hen te luisteren, dan zullen zij de positie van den bond aanmerkelijk verzwakken zon der een wijziging te kunnen brengen in de houding van de kleine mogendheden. De kleine mogelijkheden kennen hun verantwoor delijkheid ten aanzien van de internationale samenwerking, doch zien het systeem van ancties zonder illusies te koesteren. Verder zijn zij bereid hun pogingen om te komen tot een beperking van de bewapening te her nieuwen. (Havas). ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Maar zooals Thijs en Sim wel gedacht hadden, kwam het ook uit. Oom Mopperniet had zijn stuur niet kunnen omgooien en zoo stormde hij recht op het huis af. Owee, owee! kreunde oom, toen hij het gevaar zag, waarin hij verkeerde. Dat gaat heelemaal fout en ik kan dat stuur niet om- krijgen! Owee, owee, daar ga ik!! Met een helsch kabaal vlogen oom en zijn fiets tegen het huis op. Ik kan jullie verzekeren, kinderen, dat hij een rare tuimeling maakte. Enfin, dat kunnen jullie wel op het plaatje zien hè? Hij vloog heele maal over den kop. met. zijn hoofd tegen den muur aan. Driemaal draaide oom om zijn as heen en nog was hij niet tot rust gekomen.... want wat gebeurde er?? Het goud zitin zeewater zelf. het Dr. Hirosji Soezoeki, van het mono poliebureau van het centraal instituut voor onderzoekingen in het ministe rie van Financiën te Tokio beweert een procédé te hebben om op prac- tische wijze zeewater te ontleden en er verschillende producten o.m. mag nesium, goud en zilver uit te winnen. „Dit procédé zal commercieel worden uitgewerkt door de Meiji Mining Cy., die een fabriek heeft opgericht in Misaki in de prefectuur Kanagawa met een millioen yen kapitaal. De fabriek zal beginnen met het winnen van o.a. magnesium uit zeewater, in September a.s., volgen dan broom, zilver en goud. Dr. Soezoeki raamt, dat al het zeewater ter wereld 7,7 milliard ton aan goud bevat. Zeiljacht door motorschip overvaren. Twee leden der bemanning vermist. Gisternacht is op den beneden Wezer een tweemast zeiljacht, dat te Bremen thuishoort, door een Zweedsch motorschip overvaren. Drie opvarenden van het zeiljacht konden gered worden, twee worden nog vermist. Men vreest, dat zij verdronken zijn. (D.N.B.) Nationalistische veroveringen aan hef Estremadura-front. Opmarsch bij Viver door de regeeringstroepen tot staan gebracht Franco's troepen zouden zware verliezen hebben geleden. •tr-NË nationalisten hebben aan het front van Estramadura Quintana de Serena bezet, evenals Coronada en Magacena. Hun vielen talrijke krijgsgevangenen in handen. Aan het Levantfront worden de operaties voortgezet ten westen van de Sierra Espadan, zonder dat het mogelijk is nauwkeurig de frontlijn aan te ge ven. De troepen van Franco bleven aan het Estramadurafront hevigen druk uitoefenen, ten einde den zak, in het noorden begrensd door Campanarno, in het zuiden door Cas- tuera en Monterrubio de La Serena, te kun nen afsluiten. De regeeringstroepen boden taaien tegenstand en noodzaakten de natio nalistische troepen belangrijke versterkingen in het veld te brengen. De verdedigers der stellingen die den zak vormen, moesten te rugtrekken. Zij namen al hun materiaal me de. De regeeringsautoriteiten wijzen er op, dat door dezen terugtocht het front aanzien lijk beperkt werd, waardoor dit des te stevi ger is geworden. Het belangrijkste doelwit der nationalistische troepen schijnt thans de stad Cabeza te Biey te zijn. Deze ligt ten Oos ten van Castuera en er bevinden zich in de omgeving daarvan stellingen van groote be- teekenis. In den sector van Villanueva de la Serena hebben Franco's troepen enkele be langrijke stellingen in de nabijheid van Don Benito bezet. Aan het oostelijk front concentreert zich de strijd thans ten noordwesten van Viver, ver neemt Havas. De Fransche troepen hebben tegelijk alle stellingen, welke de belangrijke plaats verdedigen, aangevallen, doch^ zij stieten op tegenstand op den weg naar Andere afdeelingen hebben de stel lingen van de regeering in de Sierra- de Javalambre aangevallen. De strijd schijnt evenwel hier flauwer te zijn geworden, door de zware verliezen, welke de nationalistische troepen hebben geleden. Hun luchtmacht blijft de dorpen en steden bestoken. Twee Fiat-vliegtuigen en een Messer- schmidt toestel zijn omlaaggeschoten, Het groote hoofdkwartier van Franco heeft ten aanzien van den strijd in Estréma- dura medegedeeld, dat de nationalistische troepen meer dan honderd mitrailleurs heb ben buitgemaakt met een groote hoeveelheid munitie. De troepen rukken thans verder op. Het is moeilijk het aantal krijgsgevangenen te schatten, gezien de grootte van het bezette terrein. Alleen reeds in de steden van het be zette gebied zijn 15.000 krijgsgevangenen bijeengebracht. BARCELONA, 26 Juli. De regeeringstroe pen zijn er in geslaagd over een lang- te van 150 K.M. tusschen de samenvloeiing van Ebro en Segre en de Ebro-delta, de ri vier op verscheidene plaatsen over te steken. De overtocht was in het geheim voorbereid, een sterke troepenmacht was geconcentreerd en in den nacht werden bruggen over de ri vier geslagen. VIER PERSONEN IN DE BEIERSCHE BERGEN VERONGELUKT. De „Deutsche Bergwacht" deelt mede. dat in de Beiersche bergen vier personen om het leven zijn gekomen. Weenen herdenkt de putsch van 25 Juli 1934. De nationaal-socialisten hebben gisteren den vierden verjaardag van de putsch van 25 Juli 1934 gevoerd met een optocht, waarbij de overlevenden van dien putsch, onder lei ding van hun chef „Fridolin Glass, denzelfden weg volgden op hetzelfde tijdstip als toen zij in 1934 naar de bondskanselarij trokken. In tegenwoordigheid van gouwleider Buerckel en stadhouder Seyss Inguart is een gedenksteen onthuld met de namen van de nationaal-so cialisten, die gevallen zijn bij de herovering van het gebouw der bondskanselarij door de bondstroepen op de oproerlingen. Een soort gelijke plechtigheid vond plaats bij de Ra- vag, het radiozendergebouw, waar vier jaar geleden de bloedigste gevechten werden ge leverd. De dagbladen wijden lange artikelen en zelfs speciale edities aan de gebeurtenis sen van 25 Juli 1934 Volgens sommige geruchten zou het proces Planetta binnenkort herzien worden. (Ha vas.) Duitsch priester geëxcommuni ceerd. De congregatie van het heilig officie heeft den priester Franz Griese geëxcommuniceerd, verneemt Stefani. De priester, behoorend tot het bisdom Paderborn in Westfalen. was in ketterij vervallen en heeft, na in het huwelijk getreden te zijn, door middel van boeken en tractaten propaganda gemaakt tegen den katholieken godsdienst en de geloovigen ge tracht op te zetten tegen de hoogste kerke lijke autoriteiten. De Mercury is gistermdidag om 12 uur 35 Greenwichtijd gestart voor de thuisvlucht, die het toestel zal af leggen via Montreal, New Foundland, de Azoren en Lissabon. Na te Montreal aangekomen te zijn is het toestel van Boucherville naar Botwood vertrokken WOENSDAG 27 JULI 1938. HILVERSUM I, 1875 en 4.15.5 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU., 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om c.a. 3.16 Berich ten.). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continube drijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om c.a. 12,15 Berichten). 12.451.45 VARA-orkest en gra mofoonmuziek. 3.00 Esmeralda-septet. 3.30 Voor de kinderen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 Fantasia. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Cau serie „Goethe en wij". 7.00 Gramofoonmuziek. 7.06 VARA-orkest. 7.308.00 Causerie over Kagawa. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP en VARA-varia. 8.20 Het Haagsch Tram-mannenkoor en gramofoon muziek. 9.00 Radiotooneel. 9.45 Gramofoon muziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ram blers. 10.45 Orgel en zang. 11,15—12.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM n. 301.5 M. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing.meditatie. 8.15 Berich ten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Gelukwen- schen.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon muziek. 11,15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gra- mofoonmuziea. 12,30 Kinderkoor „Melodia" met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. I.30 Gramofoonmuziek. 1.45 Eianovoordracht. en gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Amsterdamsch Kamermupziekkwartet en gramofoonmuziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Kinderuurtpe. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.45- 8.00 Reportage, eventueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP., herhaling SOS-berich ten. 8.15 De Eemlanders. 9.00 Causerie „De Nederlandsche Bijbel in de Middeleeuwen". 9.30 Orgelspel. 10.30 Apollo-Ensembel. 11.30 Gramofoonmuziek. ca. 11,5012.00 Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11,25 Heth N. Wethmar-Trio. 12,05 Het North Pier-orkest. 12,50 Uit Berlijn: Popu lair concert. 1.35 BBC-Northem Ireland-or- kest. 2.35 Gramofoonmuziek. 2,50 Viool en piano. 3.30 Het Alan Holmes Swing sextet, 3.50 R. Powell's kwintet. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Sim Grossman en zijn dansorkest. 6.20 Berichten. 6.45 Piano voordracht. 7.20 Dialoog „New Homes for Old". 7.40 Ben Frankel en zijn orkest e.a. 8.20 „Dear Love", operette. 9.20 Causerie over luchtbescherming. 9.35 BBC-orkest. 10.20 Berichten. 10.45 Het versterkt BBC-variété- orkest. 11.20 Jac. Jackson en zijn Band. 11.45 12.20 Jazzmuziek, (gr. pl.). KEULEN 456 M. 6.50 en 7.30 Amusementsorkest. 8.50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 12.20 en 1.35 Gra mofoonmuziek. 2.30 Populair concert. 4.20 Rijksuitzending, gewijd aan het Duitsche Turn- en Sportfeest. 6.50 Omroep-Blaas- ensemble. 8.30 Omroeporkest en solisten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Omroep-Amusements orkest en solist. 12.203.20 Nachtconcert (gr. pl.) BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1,30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Omroep dansorkest. 6.05 Viola d'amore-voordracht 6.35 Zang. 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Variété-programma. 10.30 II.20 Jazzmuziek, (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1,30 Ed. Loiseau's orkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Het Kwartet van Luik (met toe lichting). 6.35: 7.00 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Volksbalensemble M. Burton en solist. 9.05 Omroepaymphonie-orkest en solist. 10.30 Daat muziek (gr. pl.) 10.50—11.20 Gramofoonmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Gevarieerd concert. 8.20 Berichten. ,30 Gramofoonmuziek, 9.20 Duitschlandecho. .35 Gramofoonmuziek. 10.20 Berichten. 10.35 Sportoverzicht 11.05 Berichten. 11.20 Omroep-amusementsorkest en solist. 12.20 2.20 Nachtconcert (gr. pl.) (1.151.26 Tijd sein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6