s H.D.'Vertellin: KRUSCHEN SALTS HA^RtEM'S DAGBLAD Viering van het jubileum van de Koningin. Bijdrage van 1350 van gemeentewege voorgesteld. Blijkens circulaire van Ged. Staten van Noord-Holland van 9 Maart 1938 wordt bij voorbaat machtiging verleend voor uitgaven van gemeentewege voor straat- en (of) gevel versieringen, illuminaties, vuurwerk, uitvoe ringen of anderszins, ter gelegenheid van de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin, mits vaststaat, dat daarvoor uit bijdragen der ingezetenen niet voldoende middelen kunnen worden bijeengebracht. Het eventueel van gemeentewege te besteden be drag zal het karakter van een min of meer bescheiden aanvulling van het bedrag, dat door de ingezetenen wordt bijeengebracht moeten behouden. Met inachtneming van dien regel zal voor gemeenten met meer dan 5000 zielen ten hoogste 1 cent per inwoner beschikbaar mogen worden gesteld. In ver band hiermede stellen B. en W. den Raad voor een bedrag van f 1350 te hunner beschik king te stellen, ten einde binnen het raam van dit crediet eventueel de noodige uitga ven te kunnen doen. STRAATPREDIKING. Hedenavond te half negen zal er op het Leidscheplein door de Gereformeerde Evan gelisatie straatprediking worden gehouden. Spreker: de heer S. Swen, theol. stud, te Aerdenhout. Medewerking van het zangkoor 7uid-Oost". EXAMENS. Staatsexamen. Geslaagd voor diploma Staatsexamen A: de dames G. Roselaar, W. J. H. C. Schouten, M. Dagnelle, M. L. A. J. de Steenhuijsen Piters, en de heeren F. A. van Blitz, S. J. J. Benistant, J. P. H. Pino, B. Bond, G. H. H. M. Boelaars, M. E. Dierkx, J. P. van der Lin den, C. F. c. M. Ingen Housz, C. M. M. van Roermund, G. Th. Thijssen, D. de Baan. Af gewezen 10 candidaten. Geslaagd voor B: de heeren S. Bijleveld, H. W. L. Hillebrandt, J. Mulder, J. G. Snackers, S. Cnossen, J. Haak, P. Proost, H. L. F. de Kat. Afgewezen 3 can didaten. Het examen wordt voortgezet met 7 can didaten voor A en 3 voor B. M.U.L.O. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het Mulo- 'xamen: N. H. Hofman en W. Harting, Aals- ueer. en slechte spijsvertering veroorzaken hoofdpijn, lusteloosheid, gemelijkheid1, r hartwater, maagpijn enz. Foster's Maagpilïen zijn het probate laxeermiddel en dragen zorg voor een volkomen normale ontlasting, doordat zij zoo zacht werken. Prijs f 0.65 FOSTERs MAAGPIUEH (Adv. Ingez. Med.) Laatste reis van (le „Lafayette". Thans komt het einde bij den slooper. Maandag is het uitgebrande Fransche stoomschip „Lafayette", dat zooals bekend in de Waalhaven te Rotterdam voor een deel gesloopt is, verder de rivier opgesleept en wel tot aan de JST.V. Scheepswerven „Piet Hein" te Bolnes. Het transport, dat niet zoo gemakke lijk was, heeft van circa half drie tot negen uur geduurd. Vier sleepbooten van L. Smit en Co's internationalen sleepdienst, de „Achilles" en de „Titan" voor en de „Hector" en de „Mi nerva" achter, maakten 's middags het troos teloos uitziende casco, waaraan slechts aan voor- en achtersteven een kleur te zien was, die nog iets op het vroolijke wit lijkt, dat een passagiersschip kenmerkt, vast en sleepten het zeer langzaam door de brug over de Ko ningshaven. Het was toen even over half vijf en het verdere van de reis heeft nog ongeveer vier uur geduurd. Er kon slechts zeer lang zaam worden gevaren, daar het stuurlooze gevaarte nog circa 6.40 meter diepgang heeft. Bovendien was het water niet bijzonder hoog. zoodat de rijksloods, die aan boord was, alle voorzorgen had genomen. Zonder wederwaar digheden maakte de „Lafayette" nog een kort watertochtje, door velen na gestaard. Alle dek ken zijn reeds gesloopt. In de machtige romp gapen groote gaten, waaruit grillig afgesne den stukken roestig staal naar buiten steken. Aan de voorsteven kon men dwars door het schip kijken De .Lafayette" ligt thans stevig verankerd op ds rivier en de sloopers „Frank Rijsrijk's industrieele ondernemingen te Hendrik Ido Ambacht, hopen binnen eenige maanden de. rest van het sloopwerk achter den rug te heb ben. Kon. Ned. Zangersverbond heeft een nieuwen voorzitter. De heer Koemans volgt den heer Kornacker op. Zondag hield het Koninklijk Nederlandsche Zangersverbond zijn 85ste jaarvergadering in hotel-restaurant .Noord-Brabant" te Utrecht. De voorzitter, de heer J R. Kornacker. heet te in zijn openingswoord den heer Lieven Du- vosel, lid der muziek-commissie, welkom. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat er thans zestig vereenigingen met onge veer 4000 zangers bij het verbond zijn aange sloten. Het jaarverslag van den penningmeester, alsmede de begrooting voor het nieuwe ver- bondsjaar. werden onveranderd goedgekeurd. Voor dat tot de bestuursverkiezing werd overgegaan deelde de heer Th. Meertens. tweede voorzitter, den heer Kornacker, die wegens hoogen leeftijd als verbondsvoorzitter had bedankt, mede, dat de vergadering hem, voor de vele verdiensten als hoofdbestuurslid gedurende 27 jaar, tot eerelid met adviseeren- de stem in het hoofdbestuur had benoemd. De heer v. d. Wilk, voorzitter van „Zang- lust" te Enschedé, bood daarop namens de aangesloten vereenigingen met eenige harte lijke woorden den scheidenden voorzitter een geschenk aan, hetwelk deze met grooten dank aanvaardde. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Theo Koemans. lid van „Die Haghe Sanghers" te Den Haag. met algemeene stemmen tot. voor zitter gekozen. De aftredende H.B.leden. de heeren G. J. Benders, H. G. Oets en E. v. d. Kuijl werden resp. als eerste secretaris, tweede pennlng- {geestgx en commissaris herkozen. Haarlemsche Gemeenteraad. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 27 Juli 1938, des namiddags ten 1.30 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 uure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Beëediging en installatie nieuw lid. 2. Mededeelingen en ingekomen, stukken. Een verzoekschrift van J. Pot, leeraar H.B.S A met 5-j. cursus, om eervol ontslag. Alsvoren van C. H. Folkerts, hoofd van school no. 43 wegens gezondheidsredenen. Alsvoren van mej, J. M. E. van Baer, on derwijzeres Centr. School No. 1. Alsvoren van mej. B. J. Bellaart .onderwij zeres aan school no. 3. 3. Herstemming voorstel Mr. Drilsma inzake overplaatsing onderwijzeres. 4. Verleenen eervol ontslag dr. W. L. Nolke als leeraar aan het gymnasium. 5. Balans enz. 1937 Woningbouwvereeni- ging: a. „Tuinwijk-Noord". b. „Onder Dak". c. „De Voorzorg". 6. Aangaan geldleening perceelen voorm. Woningbouwver. „Tuinwijk". 7. Instandhouding openbare lagere school in voormalig Spaarndam. 8. Aanschaffing van boeken en leermiddelen Centrale Scholen. 9. Aanschaffing leermiddelen bijzondereu school KI. Houtweg 24. 10. Vaststelling uitkeering art. 104 Lager Onderwijswet 1920. 11. Verhooging crediet uitbreiding bijzon dere school Louise de Colignylaan. 12. 3e en 4e suppletoire begrooting dienst 1937. 13. Toekenning subsidie stichting Borg stellingsfonds. 14. Wijziging raadsbesluit overdracht grond Gibraltarstraat. 15. Verkoop grond: a. Muiderslotweg (N.V. Vondelkwartier). b. Jan Luijckenslraat (idem). c. Gonnetstraat (F. Hop). 16. Aanvaarding van voor straat bestemden grond Eksterstraat e.o. 17. Overschrijving huur perceel Groote Houtstraat no. 1 ged. 18. Verbetering verlichting gymnasium. 19. Aanbrengen verbeteringen gebouw Bank van Leening. 20. Bouw kwakel over Westergracht. 2. Verplaatsing woonwagenkamp. 22. Aanvulling Algemeene Politieverorde ning. 23. Vaststelling bepalingen voor den dienst der gemeente-reiniging. 24. Onbewoonbaarverklaring 75 woningen. 25. Aanleg centraal rioleeringsstelsel. 26. Uitvoering werkzaamheden in den Hout en Plantsoenen. 27. Aanleg banken en pergola in Noorder sportpark. 28. Aanleg sporthaven enz. Noorder Buiten Spaarne. 29. Aanleg sport- en speelterrein enz. Schalk wijkerweg nabij Buitenrustbrug. 30. Uitvoering werken Oostersingelgracht en omgeving. 31. Verleenen bijdrage herbouw molen „De Adriaan". 32. Voorstel-Noordhoff e.a. met prae-advies B. en W. inzake gem. reglementeering markt en straathandel. 33. Adres inzake sluiting winkels op Zaterdag avond met prae-advies B. en W. 34. Verzoekschriften ontheffing schoolgeld. Benoeming: lid bestuur vereeniging voor Nijverheids onderwijs; onderwijzeres school no. 23; drie leerkrachten bij het openbaar lager onderwijs. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 27 JULI 1938. Programma I: Hilversum II. Programma H: Hilversum L Programma IH: 8.00 Keulen. 10.20 Diversen. 10.30 Parijs Ra dio. 11.05 Diversen. 11.20 Parijs Radio. 12.05 Radio P. T. T. Nord. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Keulen. 2.50 London Regional. 3.35 Deutsch- landsender of diversen. 4.20 Parijs Radio. 4.35 London Regional. 5.20 Parijs Radio. 6.20 London Regional. 7.40 Diversen. 8.20 Fransch Brussel. 10.20 Ned. Brussel. 10.35 Gramofoon- muziek. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Di versen of gramofoonmuziek G.R.D., 10.35 Lon don Regional. 12.05 Droitwich. 9.20 London Regional. 10.20 Droitwich. Programma V: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dans muziek. 1. Go into your dance. Harry Roy en zijn Band. 2. Haunting me, Len Fillis and his Novelty orchestra. 3. The Boulevard of broken dreams, L. P. Acc. Band. 4. Live and love tonight, Daye Harman. 5. George Medley, Nat Gonella and his Band. 6. Add. a littele wiggle, Ed. Lang. Guitaar. 7. My Cavlier, Paso-doble, Eldorado and his Band. 8. Follow the Fleet, Casani Club Orchestra. Waarzeggerij. door J. C. LODEWIJKS. HET feest liep ten einde. De lichtheid en rankheid, het par er end opper vlakkige uit de conversatie was verdwenen en had plaats ge maakt voor een ernstig gesprek, dat was ont staan toen het woord waarzeggerij was ge bruikt. Sommigen meenden, dat het inder daad mogelijk is, dat enkelen over bijzondere gaven beschikken anderen noemden het waar zeggen humbug, bedrog, oplichterij, een voor spellen in de ruimte, zoodat wel steeds een van de voorspellingen moet uitkomen. De gastheer, een beminnelijke levenswijsheid aan een groote mildheid van blik parend, achtte aan het raadplegen van waarzeggers en waar zegsters groote gevaren verbonden. We begrepen hem niet. Gevaren „Zeer zeker meen ik dat", zeide hij. „U blijkt allen zeer sceptisch tegenover de mogelijkheid van het in de toekomst zien te staan, maar er zijn oök anderen, die vast en zeker gelooven aan wat hen uit de kaarten, of welke andere hulpmiddelen ook gebruikt mogen worden wordt voorspeld. En toch bedoelde ik deze ca tegorie van menschen zoo even niet. Hun kan naar mijn oordeel geen ander gevaar bedrei gen dan dat zij, wanneer eens een voorspel ling niet [uitkomt, zullen gaan twijfelen aan Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. kheumatische pijn. spit, jicht. etc. worder, veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren (Jw bloed door de verschillende afvoer organen krachtig aaD te sporen. Kxuscher Salts zal ook U snel en afdoende helpen STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) 9. Way down on Honolulu Bay, Len Filles and his Novelty, orchestra. 10. Ballerina, Pasó-doble, L. P. Acc. Band. 11. About a quarter to nine, Harry Roy and his Band. 12. A day without you, Sam Robbins. 13. George Rocking chair, Nat Gonella and his Georgians. 14. I'll never be the same, Ed Lang. Guitaar 15. The Tattoed Lady, Billy Cotton and his Band. 16. While the Tango moans, Eldorado Tango Band. 8.0012.00 Diversen. De reis van jhr. dr. Mollerus naar Indië. Indië als afzetgebied voor onze industrie. In opdracht van het bestuur van de veree niging „Nederlandsch Fabrikaat" vertrok jhr. dr. J. C. Mollerus. secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, 16 Juni j.l. per K.L.M. vliegtuig naar Indië, teneinde besprekingen te voeren met daarvoor in aan merking komende autoriteiten en lichamen over bepaalde omschreven opdrachten van een aantal directies van Nederlandsche fabrieken, in verband met het belang, dat Nederlandsch Indië als afzetgebied voor de Nederlandsche industrie heeft. Na een verblijf van twee weken op Java is de heer Mollerus 17 Juli j.l. weder in Neder land per K. L. M. vliegtuig teruggekeerd. De bedoeling van deze reis was, dat de ver dere behandeling van de besproken onderwer pen zoo spoedig mogelijk hier te lande zou kunnen worden uitgevoerd. Uit den aard der zaak waren daarom de opdrachten, die ter be spreking aan den heer Mollerus waren toe vertrouwd, streng omlijnd. Dank zij de zorgvuldige voorbereiding van deze reis en de buitengewoon groote medewer king van alle daarvoor in aanmerking, komen de zijden in Indië ondervonden, kan de reis van jhr. Mollerus van buitengewoon groot belang zijn voor de vermeerdering van den afzet van Nederlandsch fabrikaat in Neder landsch Indië. Binnen een week na terugkomst van den heer Mollerus hadden de meeste opdrachtge vers reeds een uitvoerig schriftelijk verslag van hem ontvangen. HAARL. POSTFANFARE GEEFT EEN CON CERT VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. De Haarlemsche Postfanfare zal heden Dins dagavond om 8.30 uur, een concert komen ge ven voor de oudjes in het Tehuis aan den Schotersingel. Dit concert zal gegeven worden in den bloemrijken tuin. De actieve Postfan fare zal hier ook weer een programma verzor gen dat zeer in den smaak zal vallen bij de oudjes. én brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere rooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. (Adv. Ingez. Med.) de waarde van de mededeelingen, welke hun zijn gedaan. En dat gevaar is zeker geen ge vaar te noemen". „Neen, eerder een geluk". De opmerking kwam van een van hen. die strak hadden vol gehouden. dat waarzeggerij niets anders dan bedrog was. .Maar welk gevaar bedoelt u dan?" De vraag werd door verschillenden tegelijk ge daan. ..Ik zal u een korte geschiedenis vertellen. U kunt dan zelf oordeelen, of mijn woorden juist zijn geweest We schikten dichter bij. om niets te missen van wat een ervaren man zou hebben te zeg gen. „Vele jaren terug had ik een vriend", zoo begon de gastheer. „Het was een uiterst flinke natuur, die voor geen enkele moeilijkheid, voor geen enkel waagstuk terugdeinsde. Zelfs zou men haast hebben kunnen zeggen, dat hij zich in moeilijke omstandigheden pas in zijn element bevond. Hij was niet roekeloos, maar vermetel. Hij schuwde den strijd in het geheel niet. maar zocht hem vaak op. „want", zei hij, „ik hou van moeilijkheden, van bui tengewone activiteit; ik moet oplossingen kunnen zoeken wegen kunnen banen". Hij had zich daarom den handel gekozen, om zijn liefde voor het waagstuk te kunnen uitleven. Natuurlijk had hij tegenslagen, maar die kon den hem in geen er.kel opzicht terneer slaan. Zeker hem niet. Ze gaven hem integendeel *iieuwen moed om vooruit te gaan. Ze waren hem een prikkel, vormden de aangename zijde ^an zijn leven. En bovendien waren ze. ver geleken bij zijn successen, zoo gering in aan tal, dat er voor (hem ook zelfs maar niet de Dc ..Nora" in Buenos Aires aangekomen. Product van Haarlemsche scheepsbouw- kunde. Naar wij vernemen is het motorkoelschip „Nora", dat bij de Haarlemsche Scheepsbouw Mij. voor de Bovrll Mij. in Argentinië ge bouwd werd. Vrijdag 1.1. in Buenos Aires ge arriveerd. Men zal zien herinneren, dat het schip op 28 April j.l. een geslaagde proeftocht maakte op het Noordzeekanaal, waarover wij een uitvoerig verslag publiceerden. Door een onfortuinlijken brand die daarna aan boord uitbrak, moest het vertrek van het schip naar zijn plaats van bestemming uitgesteld wor den. Daardoor kwam de overtocht van het vaartuig in een stormachtige periode te val len. De „Nora". product van Haarlemsche scheepsbouwkunde. heeft hoewel het eigen lijk een rivierschip is getoond deze stormen te kunnen trotseeren, want het schip is thans veilig in Buenos Aires geai-riveerd. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In Zaandam werd door boven genoemden Bond gelegenheid geschonken aan Amsterdam en Zaandam om het technisch deel vóór de diploma's A en B af te leggen. In het geheel hadden zich 49 candidaten opgegeven. nJ. 42 uit Amsterdam en 7 uit Zaandam. De exa mencommissie bestond uit: mevrouw C. E. Schmidt-Müsler en de heeren A. J. Meijerink en R. J. Rohlfs, Haarlem, mejuffrouw A. Claus en de heeren C. J. Crabbendam en R. Krab, Amsterdam en mejuffrouw M. M Honig en de heer H. Rietberg van Zaandam. Voor het di ploma A. slaagden 5 dames en 26 heeren van Amsterdam, terwijl 1 candidaat uit beide plaatsen werd afgewezen. Voor het voorbe reidend diploma slaagde de candidaat van Zaandam. Voor het technisch deel voor B. slaagden 10 heeren van Amsterdam, 4 heeren uit Zaandam, 1 candidaat uit Zaandam werd afgewezen. EXAMENS. Hoofdacte. Haarlem. Geslaagd zijn op 25 Juli: W. Oos- terbaan, Koog aan de Zaan. C. Oosterling, Zaandam. G. Köhne, Beemster en mej. C. J. G. M. de Vos, Haarlem. Centrale Bond van Transport- arbeiders. Feest voor de kinderen der leden. Begunstigd door buitengewoon mooi weer maakte Maandag het bestuur der afdeeüng Haarlem van den Centralen Bond van Trans portarbeiders een uitstapje met de kinderen der leden Voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar was een ééndaagsch uitstapje georga niseerd terwijl de kinderen van 13 tot en met 14 jaar een uitstapje van een week zullen ma ken, ingaande 6 Augustus a.s. Van de eerste groep zijn Maandagmorgen de kinderen in een vijftal groote touringcars om half negen van het kantoor van genoem den Vakbond vertrokken. De reis ging naar Bussum, naar de uitspanning Oud-Valkeveen, waar de kinderen volop van de buitenlucht, de versnaperingen en diverse spelen hebben genoten. In den namiddag werd een rondrit gemaakt over Baarn, Soestdijk langs het Pa leis en de Hooge Vuursche naar Hilversum, waar opnieuw werd gepauzeerd voor versna peringen, waarna een bezoek werd gebracht aan het stadhuis en de V.A.R.A.-studio. Hier na werd de terugreis over Schiphol en Heem stede aanvaard. Te half acht des avonds keer den de touringcars aan de Turfmarkt terug, waar de vroolijke groep door de ouders werd opgewacht. De vreugde-uitingen der kinderen toonden overduidelijk aan, dat het een dag voor deze kinderen is geweest, die zij niet licht zullen vergeten. EXCURSIE NAAR HEILIG-LAND- STICHTING. Maandag 1 Augustus zullen de leden van den R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", afd. Haarlem, een excursie houden naar de Heilig-Land-Stichting te Nijmegen. De tocht zal per autobus worden ge maakt. Verkeersverbetering bij het Soendaplein. Gevaar voor aanrijding verminderd. Door Openbare Werken wordt een verkeers verbetering aangebracht op den hoek van de Florisstraat en den Rijksstraatweg. Mede doordat de trambaan van de N.Z.H.TM. mid den op den rijweg van het Soendaplein ligt een wachthuisje aan het einde van deze baan wat ook nog het uitzicht belemmert; op dit zeer drukke verkeerspunt kwamen reeds meermalen aanrijdingen voor op dien hoek. Door verwijdering van een drietal boomen in het vrij breede trottoir en een trook grond van dat trottoir bij den rijweg te voegen is deze hoek flink ruim geworden. geringste kans bestond om moedeloos te wor den. Toen ik nog aan het studeeren was. had hij zich reeds naam gemaakt en werd ge noemd als een van de groote zakenmenschen van de toekomst". De verteller zweeg even en zag ons aan. ..En de waarzeggerij", vroeg een van ons. „De waarzeggerij vernielde z'n heele car rière." ,.'n Verkeerde tip gekregen?" „Neen", antwoordde de oude heer. ,De ge schiedenis is veel ingewikkelder dan u ver moedt. Toevallig ontmoette hij eens een man. die beweerde de gave te hebben in de toe komst te kunnen zien en deze zeide. opdat m'n vriend zich van z'n capaciteiten zou kunnen overtuigen, dat over twee weken een met name genoemd fonds aan de beurs tien punten zou stijgen. Of de man inderdaad voor uit kennis had van wat zou gebeuren, weet ik niet, ook niet. of het louter geluk is geweest, dat zijn voorspelling Is uitgekomen, maar op mijn vriend had het een fatale uitwerking. Hij geloofde aan de gave van den man en concludeerde daaruit, dat hij tot nu toe feite lijk vooruit iets had gewaagd, dat al zijn strijd maar larie was geweest, omdat alles toch blijk baar reeds van tevoren vaststond. Hij had ge dacht een bouwmeester te zijn en voelde zich sindsdien slechts een meelevend toeschouwer. Plotseling had het leven voor hem alle glans verloren. De elementen, welke voor hem aan het leven waarde en kleur gaven, waren ver dwenen. Er bestond voor hem geen waagstuk meer, geen moedig avontuur ën dit depri meerde hem zoozeer, dat hij zijn zaak liet verloopen en weggetrokken is" .(Nadruk verboden), i Een halve eeuw geleden Uil Haarlem s Dagblad van 1888. 26 Juli: HET KASTEEL PETERHOF. Peterhof. het in den laatsten tijd veel vermelde kasteel, waar dezer dagen de samenkomst van keizer Wilhelm en den Czaar heeft plaats gehad, is slechts op eenige mijlen afstands van St. Peters burg gelegen, op den Zuidelijken oever van de baai, die het eiland Kotlln (Kroonstadt) van de mondingen der Newa scheidt. Het ligt in een kleine stad, samengesteld uit parken en kasteelen. Het kasteel ,of eigenlijk paleis, Peterhof, is een nauwkeurige nabootsing van dat te Versailles, omringd door boomen en pleinen en ontworpen door Leblond. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, New York n. Rotterdam via Antw. 23. 650 mijl W. van Valentia. Nela R'dam n. Vancouver 23 te Londen. Tiraaentes R'dam n. New York p. 24 Dungen. Leerdam New Orleans n. R'dam 24 te Antwerpen. Breeöijk 23 v. R'dam te New Orleans. Beemsterdijk 23 v. New Orleans n. R'dam. Delftdijk R'dam n. Vancouver 23 te Curasao Spaarndam 22 van R'dam te Norfolk. •Statendam 24 van New York te R'dam. Narenta, R'dam n. Vancouver 22 van San Francisco. Nebraska, Rott. n, Vancouver 23 v. Pta Arenas (C. A.) HALCYON LIJN. Stad Zaandam 24 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Dordrecht25 v. Lulea te Rott. Stad Vlaardingen 23 v. Wabana n. Rott. Stad Amsterdam 24 v. Stockholm te Lulea. Stad Maassluis 26 (2 n.m.) van Narvik te Rott. verw HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) 24 te Marseille. Randfontein (uitreis) 23 van Aden. Bloemfontein 24 van Antwerpen te Ham burg. Jagersfontein (uitreis) 24 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 24 v. A'dam n. Hamburg. HOLLANDAUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 25 v. Bombay. Marken (thuisreis) 25 te Le Verdon. KON HOLL. LLOYD. Waterland 24 v. Hamburg te A'dam. Salland (thuisreis) 23 van Montevideo. Montferland (uitreis) 25 te Montevideo. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Orpheus 25 van Stettin te A'dam. Theseus 25 van Aarhuus te A'dam. Achilles 25 van Hamburg te A'dam. Agamemnon 23 van Famagusta n. Volo. Ajax, Amsterdam n. Kopenhagen p. 24 Holtenau. Amazone 20 van Curasao n. Maracaibo. Atlas 19 van Curacao n. Oost-Venezuela. Baarn 25 van Hamburg te Antwerpen. Bodegraven Chili n. A'dam 24 te Antw. Crijnssen. A'dam n. W.-Indië p. 23 Dungen. Helder, Chili n. A'dam 21 van Curasao. Iris 25 van Danzig te Amsterdam. El Libertador 21 v, Curasao n. Maracaibo. Mars 23 van Samos n. Calamata. Merope 25 van Hamburg te Amsterdam. Midas 23 van Curasao n. Maracaibo. Odysseus 25 van Kopenhagen te A'dam. Orion 23 van Izmir te Stamboul. Pluto A'dam- n. Danzig p. 24 Holtenau. Strabo 21 van Curasao n. Maracaibo. Stella. Rotterdam n. Tanger p. 24 B.-Head. Tiberius, Triest n. Amsterdam p. 24 Ou es- sant.. Trajanus 24 v. A'dam te Hamburg. Triton 24 van Rotterdam te Tunis. Venus 24 van Napels te Marseille. Vesta 24 van Malta n. Piraeus. Ganymedes A'dam n. West-Indië 23 45 mijl Z. van Land's End. Vulcanus, Rotterdam n. Gibraltar p. 24 Ouessant. Simon Bolivar 21 van Barbados n. Port Limon. Barneveld 22 van Corral te Tocopilla. Fauna, Amsterdam naar Mitid. Zee p. 25 Gibraltar. Ulysses, Bourgas n. Amsterdam p. 25 Gibraltar. Perseus 24 van Kopenhagen te Stettin. Stuyvesant 23 v. Amsterdam te Paramaribo. Deucalion 25 van Bari te Catania. Berenice 25 van Piraeus te Patras". Costa Rica 24 van Cristobal n. Cartagena. Colombia 24 v. Westmanoer n. Reykjavik. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Laomedon Rotterdam n. Japan 22 van Port Sudan. Hector, Japan n. Rotterdam 23 v. Shanghai. Phrontis, Amsterdam n. Liverpool en Batavia 24 te Swansea. Rhesus 25 v. Batavia te Hamburg. Benvorlich, Japan n. Rotterdam vertr. 26 van Antwerpen. Antenor Japan n. R'dam 24 v. Port Said. Glenshiel R'dam naar Dairen 23 v. Penang Ajax, Japan n. R'dam 22 van Penang. Bencleuch, Dairen n. Rotterdam 24 van Port Said. Prometheus. Liverpool n. Java 21 van Ras Mallap. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 24 van Sabang. Dempo (uitreis) p. 24 Finisterre. Indrapoera (thuisreis) 26 (8 van. te South ampton en 27 (7 v.m.) te Rotterdam ver wacht. Sibajak (uitreis) 25 te Belawan. Kedoe (thuisreis) p. 24 Kaap Bon. Kertosono (thuisreis) p. 24 Gibraltar Kota Nopan 24 van Bremen te R'dam. Sitoebondo (uitreis) p. 24 Finisterre. KONINKLIJKE SHELL. Agnita 234 van R'dam te A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Slamat (thuisreis) pass. 25 Kaap del Arml. Garoet 23 van Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (uitr.) 24 90 mijl Z.Z.O. v. L. End. Alpherat 25 van Rotterdam n. Hamburg Alhena (thuisreis) 24 van Santosa. STOOMVAART MIJ, NEDERLAND. Soemba (uitr.) 24 van Sabang. Tajandoen (thuisreis) 25 te Genua. Salabangka 25 van Batavia te Amsterdam. J. P. Coen 24 v, Batavia te A'dam. WIJK LIJN. Winterswijk R'dam n. St. John (N.B.) p. 25 'zard. Naaldwijk 23 van R'dam te Bilbao. Eland wijk R'dam n. Huelva p. 24 Ouessant. Beverwijk Rotterdam n. St. John's N. 24. 60 mijl Z.W. v. Valentia. Stolwijk, R'dam n. Bilbao p. 22 Dove?,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7