de Taut de haute VACANTIE 1938 DINSDAG 26 JULI 1938 HASHEEM'S DAGBLAD 8 WIELRIJDEN. R. Groot sprintkampioen van Noord-Holland 1938. Zondag behaalde R. Groot op fraaie en over tuigende wijze den titel van kampioen sprint van Noord-Holland. Nadat hij op regelmatige wijze in de demi finale was gekomen zag het er naar uit in dezen rit, waarin hij bij loting tegen Van Gelder moest rijden, dat het afgeloopen was. Groot liet zich n| door Van Gelder W verrassen, zoodat hij f met het ingaan van I de laatste ronde met .A %0m pï-m- 15 M. achter- «Pwf lp f stand als het ware in - geslagen positie lag. Groot zette er echter alles op. Bij het uit komen van de laatste WA' bocht had hij zijn ach terstand tot op een lengte teruggebracht en toen wist hij nog R GROOT juist op de streep Van Gelder te kloppen. In den eersten rit van de finale welke in matches a deux werd verreden gaf hij Zwar- tépoorte geen krimp en won van den kop af. Ook De Best werd op deze wijze door hem geklopt ondanks het feit. dat hij in de laatste 1000 M. een lekken band kreeg. De uitslag van dit sprintkampioenschap werd: 1 R. Groot. 2 Zwartepoorte, 3 C. de Best Men vertrouwt dat hij zich bij het kam pioenschap van Nederland weer een zeer goe de plaats zal weten te verwerven. Marcel Kint wint de zestiende étappe. Uit Besancon: De Belg Marcel Kint heeft zijn overwinning van de vijftiende étappe her haald: hij won ook de zestiende, welke Maan: dag van Aix les Bains naar Besangon leidde over een afstand van 284 K.M. Bartali wist niet alleen zijn voorsprong ia de algemeene rangschikking te behouden, hij behaalde nog winst door als eerste de laatste .pashoogte van het bergklassement, de Col de la Faucille, te bereiken met 15 seconden voorsprong op den Belgischen klim-specialist Vissers. Voor deze prestatie kreeg Bartali een tijdsvergoeding van 1 min. en 15 sec.. waardoor hij zijn voorsprong op Vervaecke in de rangschikking nog heeft kunnen ver- grooten. Onze landgenoot Anton van Schendel was in dezen rit uitstekend op dreef; hij wist op 30 K.M. van de finish met enkele andere ren ners te ontsnappen en bezette een zeer goede achtste plaats. AIXLES-BAINS, Middelkamp en Hellemons bleven in het hoofdpeloton zitten en werden gezamenlijk op de achttiende plaats geklasseerd met drie minuten achterstand op dén winnaar. In dé algemeene rangschikking zijn er wei nig veranderingen gekomen. Na hun rustdag te Aix les Bains werd te ruim acht uur Maandagmorgen begonnen met de zestiende étappe. Van Aix les Bains ging het via Annecy en Genève naar Gex en van Gex uit begon de beklimming van een laatsten top die tevens voor het bergklasse ment telde: de col De la Faucille, die ruim 1300 meter hoog is. Elf kilometer lang moes ten de renners de Juraketen beklimmen waarbij de helling op sommige punten meer dan 10 procent bedroeg. Eerst bij deze be klimming geraakte het veld uit elkaar. Bartali toonde duidelijk, dat hij in onge- naakbaren vorm is. Hij bereikte het eerst de pashoogte met 15 seconden vorosprong op den Belg Vissers. Bij de afdaling kwamen de meeste renners weer bij. Dertig kilometer vóór Besangon liep een groep renners weg, doch Bartali, ziende dat daar geen van zijn naaste concurrenten bij was, deed geen moeite de vluchtelingen te achterhalen. Vlak voor Besangon maakte zich uit de vijftien vluchtelingen nog een groep van vier renners los, waarvan Kint in de sprint, won. Het resultaat van de étappe luidt: 1. Kint (België) 9 uur 39 min. 56 sec.; 2. Yvon Marie (Frankrijk) zelfde tijd; 3. Dis- seaux (België); 4. Bernardoni (Italië) alle zelfde tijd. 5. Egli (Zwitserland) 9 uur 41 min. 26 sec met tien andere renners, waaronder Van Schendel. die op de achtste plaats kwam. 17. Neuens (Luxemburg) 9 uur 42 min. 57 sec. met 27 andere renners. Middelkamp en Hellemons behoorden ook tot deze groep. Verder Bartali, Vervaecke enz. De algemeene rangschikking is nu: 1. Bartali 114 uur 30 min. 40 sec. 2. Vervaecke 114 uur 51 min. 57 sec. 3. Cosson 115 uur 51 sec. 4. Vicini 115 uur 7 min. 17 sec. 5. Clemens 115 uur 14 min. 34 sec. 43. Middelkamp 117 uur 6 min. 26 sec. 46. Van Schendel 117 uur 35 min. 3 sec. 66. Hellemons .119 uur 17 min. 47 sec. DE JONGE KAMPIOEN. De volgende renners starten Zondag op de Heemsteedsche wielerbaan: P. v. Halst, J Roorda, W. Vonk, H. Veerman, G. Peters, C Bijster. De juniores rijden een wedstrijd op weg fietsen. De leden, die niet starten op de baan Zondagochtend negen uur. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield een re cordwedstrijd voor de A-. B: C en Juniores. De A- en B-kl. reden 120 K M. C-kl. 72'< KM. Juniores A-kl. 50 K.M. Ju niores B-kl. 37Vs K.M. De veteranen reden eveneens recordwed strijden over 50 K.M. De uitslag was als volgt: A-kl. 120 K.M.: 1 S. Jonker 3 uur 33 min. 7 sec.; 2 J. v. Muris 3 uur 34 min. 32 sec.; 3 J. Banken 3 uur 39 min. 44 3/5 sec.; 4 J. Jas 3 uur 48 min. 35 sec.; 5 B. Fennis 3 uur 50 min. 55 sec.; 6 J. Smit 4 uur 3 min. 40 sec. C-kl. 72y2 K.M.: 1 B. Kleinhout 2 uur 10 min. 59 sec.; 2 K. Verbeek 2 uur 13 min. 42 sec.. 3 J. Hage 2 uur 15 min. 12 sec.; 4 Crombeen 2 uur 19 min. 43 sec. 5 v. Tongeren 2 uur 21 min. 49 sec. Juniores A-kl. 50 K M. 1 Groneveld 1 uur 35 min. 35 sec.; 2 P. Terstal 1 uur 37 min. 54 sec.; 3 Boudewijn 1 uur 43 min. 55 1/5 sec. Juniores B-kl. 37',K.M.: 1 H. Jas Jr. 1 uur 40 min. 12 sec.; 2 Beekhuis l uur 42 min. 13 1/5 sec.; 3 P. Ros. 1 uur 44 min. Overige renners uitgevallen. Veteranen 50 K.M.: 1 P. Geauldie. 1 uur 37 min. 32 15 sec. 2 B. Schel Sr. 1 uur 43 min. Recordpoging van den veteraan W. Jas Sr. over 25 K.M. tijd 1 uur 26 min. 30 sec. TAFELTENNIS. JAARVERGADERING ?«ED. TAFEL TENNIS BOND. Te Utrecht werd de 3e algemeene ledenver gadering van den N. T. T. B. gehouden. Na de opening door den voorzitter, den heer J. L. Hiemstra en een bespreking der jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester kwam een reorganisatie-voor stel in behandeling. Al spoedig bleek, dat de leden zich in prin cipe konden vereenigen met de voorgestelde reorganisatie, doch over het punt van mini mum-contributie was men het niet spoedig eens. Daar de contributieregeling nauw ver want was aan het al dan niet aannemen der voorstellen, achtte het bestuur het gewenscht, deze afzonderlijk in stemming te brengen De uitslag der stemming bracht een aanvaar den der voorstellen met het gevolg, dat thans alle vereenigingen direct zijn aangesloten bij den Nederlandschen T. T. B„ terwijl de vroe gere dist-rictsbonden veranderd zijn in afdee- ingen met de daaronder ressorteerende ver eenigingen en een afdeelingsbestuur, waar van de voorzitter en de secretaris op voor dracht van de vereenigingen door het N. T. T. B.-bestuur worden benoemd. Een commissie, bestaande uit den voorzit ter en de voorzitters der af deelingen, werd be noemd om de statuten en reglementen in overeenstemming met de genomen besluiten te brengen. Het bestuur werd gemachtigd een propa gandacommissie te benoemen om de propa ganda op de meest nuttige en succesvolle wijze ter hand te doen nemen. Na stemming en herstemming bestaat het bestuur thans uit: J. L. Hiemstra, Arnhem, voorzitter; D. A. J. Sloof, Utrecht, secreta ris; P. Niemantsverdriet, Schiedam, commis saris Pers en propaganda; C. J. Deelder, Delft; J. C. Heeck, Overveen; W. G. Kiela, Amsterdam en F. Stumpf, Hilversum. VOETBAL. DE FINALE VAN HET WILHELMINA- VOORUIT-TOURNOOI. D. W. S.Stormvogels. Zooals men weet. plaatsten zich destijds voor de finale van het- ..Wilhelmina-Vooruit"- tournooi D. W. S. en Stormvogels. Deze ont moeting wordt morgenavond half 8 op het terrein van R. C. A.. gelegen aan den Haar lemmerweg te Amsterdam, gespeeld. SCHAKEN. HET OOSTEN—BLOEMEND. SCHAAKCLUB (ll/o_2l/s). ,,Het Oosten" speelde de tweede nederlaag wedstrijd. die in een kleine overwinning voor de bezoekers is geëindigd, daar één afgebro ken partij waarschijnlijk in remise zal ein digen. De uitslag luidt: Het Oosten: Bloemend. Schaalclub: M. MeinemaW. H. Hogenbirk V2V2 P. HoogendoornC. Boksenbroek a"fgebr. R. J. BijlMr. A. Semplonius y2y2 A. ZeermanP. A. C. v. d. Bronk 1 Th. HerfstW. v. <J. Werf y2— y2 1V2—2. De uitslagen van de zomercompetitie luiden Groep I: LindD. Buur 01 Hooftv. Eis 10 BergmanPiers y2- FrijnZwaanswijk 10 Seijts—Sierveld afgebr. Groep II: Nieuwenhuizen—Blokland 01 De Graaf—Wolff Sr. afgebr. Herfstv. d. Boogaardt 10 R. v. WeertA. v. Weert afgebr. „HET WITTE PAARD". Uitslagen van de Onderlinge Competitie in café Suisse: Eerste klas: J. de LangeC. Hoeben 01 G. M. EisingP. Hoogewerf 10 A. C. Hablous—C. P. Emans 0—1 Tweede klas: G. PostH. Stolvoort 01 C. Hoogewerf—J. Reewijk 01 N. J. W. Hoogland—J. Wijfjes afgebr. Derde klas: Th. GrootjenP. F. v. Deyzen 10 H. v. Berkel—G. v. d. Reys 01 Donderdag 28 Juli worden de wedstrijden voortgezet. ZEILEN. JACHTVEREENIGING WATERVRIENDEN Zondag hield deze vereeniging haar zeil wedstrijden op het N. B. Spaarne. Zoowel de ochtend, als de middagwedstrijden hadden een geanimeerd .verloop. Prijswinnaars wa ren: Och tend wedstrijd: klasse A: 1. S. Zeulen- voet; 2. J. Konings. Klasse B: 1. H. Nolf met de Snipe": 2. B. Kornelissen; 3. H. F. Kornelissen. Middag wedstrijd: klasse A: 1. J. Konings Klasse B: I. H. Nolf; 2. B. Kornelissen. MOTORWIELRIJDEN. M. C. „SPAARNESTAD". Aan den door het Prov. bestuur der K.N.M.V. afdeeling Friesland uitgeschreven Elfsteden tocht werd door bovengenoemde club deelge nomen. Te 7 uur 's morgens trok men het 500 K.M. lange traject tegemoet. Het zeer mooie Friesche landschap werd bewonderd en tot slot kreeg de club den K.N.M.V.-beker voor het grootst aantal afgelegde K.M. en het grootst aantal leden. Mej. Van Dijk ontving als eenige deelneemster een motorklokje met speciaal compliment voor haar prestatie. Ver der hadden nog enkele leden een troostprijs. DE T.T.-RACES TE ASSEN. Naar aanleiding van de geruchten, dat Norton, B. M. W. en Gilera niet aan de T.T.- races, welke a.s. Zaterdag op het Circuit van Drente worden gehouden, zouden deelnemen, deelt de T.T.-commissie mede. dat deze ge ruchten slechts op één onderdeel juist zijn en wel het niet deelnemen van het fabrieksteam van Norton. Deze zal, aldus de T.T.-commissie, niet komen ondanks de zeer soepele houding, welke de organisatoren ten aanzien van de fianciën hebben getoond. De ooi-zaak van het wegblijven van het Norton-team moet worden gezocht in technische omstandigheden bij de fabriek. Intusschen staat het vast, dat onze land genoot Piet van Wijngaarden op een speciale fabrieksmachine van Norton zal uitkomen in de 350 cc klasse; ook voor den Fin Lampi- nen die het vorig jaar als derde eindigde, is een speciale 500 cc machine van de fabriek onderweg naar Assen. OLYMPISCHE SPELEN. DE ZOMERSPELEN TE «ELSINGFORS IN JULI 1940 Programma o.m. zonder liockev en handbal. Uit Helsingfors: Von Frenckel heeft te genover persvertegenwoordigers eenige inte ressante bijzonderheden over de organisatie der Spelen van de 12e Olympiade medegedeeld Volgens Von Frenckel die lid van het Finsch Olympisch Comité is, zal men voorstellen de Zomerspelen van 820 Juli 1940 te houden, waarbij handbal, hockey, basketball en polo niet op het programma zullen figureeren. De uitnoodigingen aan de verschillende landen tot deelneming aan de Snelen zullen in Sep tember van dit jaar worden verzonden. Het Stadion te Helsingfors zal worden uit gebreid tot een capaciteit va" *7 nofl toeschou wers. Voorts ligt het in de bedoeling, een groot zwemstadion te bouwen. Groote schepen welke in de havens ligplaats krijgen, zullen aan talrijke bezoekers onder dak verschaffen. De huisvestingskwestie werd aan een spe ciale commissie gedelegeerd. Belangwekkend was voorts de mededeeling van Von Frenckel, dat Finland ook de Win terspelen zal organiseeren in het geval, dat Noorwegen om een of andere reden hiervan afstand zou doen. Osendarp wint het nummer 80 yards hardloopen bij de athhletiekwedstrij- den van „De Trekvogels" in Den Haag. HENGELEN. VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL. Deze vereeniging hield een ba ars wedstrijd in de Ringvaart bij Hillegom. De prijzen wer den als volgt gewonnen: Eerste prijs P. Berg huis, held van den dag; 2de met de grootste H. v. ri. Berg Sr.; 3e J. Karpus; 4e A. Eerhard; 5e. Wijtvliet; 6e. J. Sieraad; 7e. J. Vrijer. Een draagmedaille beschikbaar gesteld door den heer W. Turk voor den „held van den dag", werd gewonnen door P. Berghuis. HET KARPERTJE. Bovengenoemd college hield een wedstrijd in de Oosteindervaart. De uitslag was als volgt: 1. A. v. d. Aar. grootste en 76 stuks; 2. H. Nieuwhuis 74 stuks; 3. W. Groffer 73 stuks; M. Eland 71 stuks; 5. F. v. Steijn 62 stuks; 6. C. v. d. Brink 54 stuks; 7. H. Eland 42 stuks; D. v. Steijn 36 stuks; 9. C. v. d, Aar 32 stuks, Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts iy3 cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók ln Uw vacantle op de hoogte van het gebeuren ln Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e. Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. t$en en ander geldt alléén voor vacantie idressen in Nederland. DIRECTIE ..HAARLEM'S DAGBLAD' CRICKET IN ENGELAND. Australië wint de vierde testmatch. Geheel tegen de verwachting in is op den derden dag van den interessanten strijd te Leeds reeds de beslissing gevallen. Australië won de vierde testmatch met wickets. Tien Engelsche wickets vielen Dins dag voor 74 en 5 Australische voor 107 runs, een glorierijke dag voor de bowlers, die dit maal den bal wonderlijke dingen lieten doen. De spinbowlers O' Reilly en Fleetwood Smith wisten de voordeelen, die het wicket hun bood, ten volle uit te buiten. Edrich en Barnett vervolgden de tweede innings bij een stand van 49—0 en al spoedig bleek, dat Mc. Comick en O' Reilly moeilijk te bespelen waren. Van de ruim 40.000 toeschouwers die aan wezig waren verwachtte niemand toen het scoringbord 62 runs aanwees, de débacle, die volgen zou. Barnett wordt door den Australi- schen Barnett achter het wicket gevangen. Bradman zet dan Fleetwood Smith en O' Reilly voor Mc. Corwick aan. Hardstaff slaat een no-bal van O'Reilly hard vooruit voor 4. Op den volgenden bal wordt Hardstaff evenwel gebowld. Er zijn 73 runs. Hammond komt in. Groot is de teleurstelling als Ham mond den eersten bal, dien hij van O' Reilly krijgt, naar short leg speelt, waar Brown de hem geboden kans niet mist. Edrich had in 55 miniuten 3 runs gescoord en nog steeds zijn er 73 runs als Edrich op een bal van Fleetwood Smith naar voren komt, de googly mist en gestumpt wordt. Paynter en Compton zijn de twee laatste batsmen, die Engeland nog kunnen redden. Een bal van O' Reilly raakt Paynter's off- stump. De umpire Chester inspecteert het wicket en Paynter kan zijn innings vervolgen. Op 96 tracht Compton een bal van O' Reilly te hoeken, het lukt niet en Barnett doet zijn tweede vang. Paynter en Price brengen de 100 op. 1165. Als er 50 runs bij komen heeft Engeland nog een kans. Fleetwood Smith neemt evenwel, zonder dat het totaal ver hoogd wordt, de wickets van Price (c. Bar nett, zijn derde vang) Verity (clean bowled) en Wright (c. Waite, in de slips). Fames slaat zijn eersten bal van Fleet wood Smith, een full-pitch, voor 4. de 2de voor 3 naar leg en ziet op de derde zijn mid- stump door O'Reilly geveld. Bowes gaat on middellijk l.b.w. op O'Reily en met 6 extra's sluit de innings op 123. Alleen Paynter met 21 not out verdedigde zijn wicket met succes. O'Reilly veroverde in de beide innings 10 wickets voor 122 en Fleetwood Smith wickets voor 107 runs van fle 19. Enkele mi nuten voor de lunchpauze viel het laatste wicket. De bowlingcijfers in de 2de innings waren als volgt: O' Reilly 21,5 8 56 Fleetwood Smith 16 4 34 Mc. Corwick 11 4 18 Waite 2 0 9 De Australiërs hadden 105 runs te maken voor de overwinning en zij hebben er hard voor moeten vechten, Fingleton en Brown kwamen op Bowes en Fames tot 17. Brown gaat dan l.b.w. b. Fames voor 9. Hammond zet Verity aan, die 15 runs later op dezelfde wijze als Fames Fingelon's wicket neemt. Op 50 wordt Bradman in de slips door Verity voor 16 op Wright's bowlen gevangen. Mc. Cabe (c. Barnett 15) wordt Wright's 2de slacht offer (61—4). Het fielden der Engelschen is schitterend. Het licht wordt slechter en de donkere wol ken voorspellen niet veel goeds. Hassett maakt aan alle onzekerheid een einde door met suc ces het bowlen aan te vallen en snel 33 runs bijeen te slaan, alvorens ook Wright door een vang van Edrich op mid-off zijn wicket neemt (915). Badcock 5* en Barnett 15 maken de benoodigde runs en Australië wint de match met 5 wickets. Wright nam in 5 overs 326. Verity 1—24, Fames 1—17 en Bowes 0—35. Het publiek was spoedig over de teleurstel ling heen en bracht aan Bradman en zijn team een grootsche ovatie. De stand na deze 142ste testmatch is thans: gew. door Eng. gew. d. Austr. draw In Australië In Engeland 34 20 41 16 De vijfde en laatste testmatch begint op 20 Augustus op den Oval en wordt geheel uit gespeeld. De county-matches. De stand van de overige wedstrijden is als volgt: Derbyshire 340 (Northington 103) tegen Notts 340 (Harris 115). Glamorgan 170 en 114 tegen Warwickshire 170 en 662. Hampshire 352 en 54—2 tegen Somerset. Kent. 216 en 333 (Fagg 108 zijn 8ste century van het seizoen) tegen Middlesex 159 en 95—3. Leicestershire 269 tegen Worcestershire 3136 (Cooper 104) na 20. Northants 199 en 1330 tegen Essex 376 (O'Connor 115").Sur rey2 64 en 283—3 1 Whitfield 174*) tegen Yorkshire 100 en 11—1. Sussex 195 en 1756 tegen Lan cashire 4129 (Washbrook 135). HOCKEY. HET VOORZITTERSCHAP VAN DEN NED. HOCKEYBOND Naar wij vernemen zal het bestuur van den Ned. Hockeybond als candidaat voor het voor zitterschap Jhr. Mr. W. C. Hooft Graafland stellen. De algemeene vergadering zal in September te Amsterdam worden gehouden. Indien Jhr. rar. Hooft Graafland als opvolger van den overleden president, baron Van Pallandt, wordt gekozen, dan zal waarschijnlijk in de vacature van het bondsbestuur mr. Hamming uit Eindhoven candidaat worden ges- teld. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN BEGONNEN. Geslaagde vlaggenparade. Maandagavond, na de geslaagde vlaggen parade ter gelegenheid van de vierdaagsche, traden de Engelsche deelnemers van de Road Walking Association voor het front; hun of ficial Van Meurs reikte aan kapitein Breu- nese leider van het uitvoerend comité der in terna ticnale vierdaagsche afstandsmarschen, de onderscheiding uit van de Road Walking Association, bestaande uit een gouden medaille aan een blauw lint. Deze onderscheiding werd indertijd ook verleend aan wijlen jhr. von Weiier en aan den officieelen vertegenwoordiger van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, den heer P. L. M. van Wayenburg. ZEILEN. KOPENHAGEN—WARNEMÜNDE. Uit Warnemünde: De zee-zeilwedstrijd Ko penhagenWarnemünde is gewonnen door het Engelsche jacht „Featherbird". Het Ne- derlandsche jacht „Zeearend" van den heer Bruynzeel werd zesde in een veld van 23 deel nemers. Na den start te Kopenhagen had men met veel windstilte te kampen, doch later woei er een flinke bries. Hedenavond zes uur heeft de start plaats voor den zeezeilwedstrijd rond Bornholm, waaraan zestig jachten deelnemen. POSTDUIVEN. DE LUCHTGIDS. „De Luchtgids" hield een wedvlucht met jonge duiven van Lage Zwaluwe, afstand 76 K.M. De eerste prijswinnende duif bereikte een snelheid van 1130,23 Me tor per minuut en de laatste 945.42 Meter per minuut. De prijzen werden gewonnen door: Joh. v. d. Pol, 1. 3, 4, 7, 11, 21, 22, 26, 32, 33, 47 en 61; P. M. Kok 2, 19, 24, 34, 36, 46, 55 en 58; G. Kors 5, 50, 56 en 64; G. Jimmink 6, 9, 17, 45 en Chr. Geisler 8, 14, 44 en 53; P. Kruijer 10, 13 en 41; J. W. v. d. Horst- 12, 16, 23, 29 en 67; P. J. Verputten 15, 28, 39, 52, 57, 63; P. H. Boeree 18, 20, 25, 40, 43, 48 en 66; W. Derni- son 27; J. Eschhouzier 30, 59 en 69; Ed. v. Bree 31 en 51; J. Peters 35 en 42; Chr. Beiber 37 en H. J. Philippo 38; J. W. Borst 54; A. J. Leurs 62; J. v. d. Brand 65; J. J. Vrugt 68. DE SNELVLIEGER. Uitslag van de wedvlucht van Lage Zwa luwe met jonge duiven broed 1938. Los 10 uur. Aankomst eerste duif 11.7.40, laatste prijswin- ner te 11.20. L. Gimbrère 1, 4, 7, 16, ,02 21, 25, 34, 39, 40; P. Dik 2. 9. 11. 14. 15, 17, 19 H. Roosdorp 3. 13, 23, J. J. Petri 5, 6, 8, 10, 31, 35, C. Nederkoorn 12. 29, 30, 33, A. A. Sweerts 22, 28, 37, 38. P. J. van Daalen, 24, 26, 27, 32, 33, 36, 41. Uitslag van de wedvlucht van Oudenbosch. Los 8 uur. Aankomst eerste duif 9.48.10. laat ste prijswinner te 9.59. J. J. Petri 1, 19, 26. 29, 40; C. Nederkoorn 2, 5. 30, 31, 34; L. Gimbrère 3. 14, 16, 24, 32, 33, 36, 46. P. J. van Daalen 4, 7, 10, 11, 12, 17. 18. 23. 52. 37. 41, 42, 45. P. Dik 6, 20, 22, 38, 49. H. Roosdorp 8, 9, 13, 35, 39. A. A. Sweerts 15, 21, 28, 43, 44, 47, 48. W. Petri 27, LAWNTENNIS. TOURNAMENT „BREDERODE". Op het banencomplex van „Brederode" te Santpoort heeft een druk bezet tournool plaats gehad. Dank zy echter de voortreffe lijke leiding van den wedstrijdleider, den heer Kroskinsky, had alles een prettig ver loop. Zondagavond had de prijsuitreiking in .Rusthoek" plaats. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel, halve eindstrijd: D. v. d. Tooien slaat E. v. Hasselt 46, 6—1, 6—4. K. Schalekamp slaat B. Wennekes 86, 62. Finale: D. v. d. Tooien slaat K. Schalekamp 0—6, 1—6, 6—3. 6—4, 7—5. Damesenkelspel, lialve eindstrijd. Mej. Koster slaat mej. M. ten Have 6—3, -0. Mevr. G. de Vries slaat mej. P. Comman deur 62, 61. Finale Mej. Koster slaat mevr. G. de Vries 5—7, 6—3, 6—3. Gemengddubbelspel, halve eindstrijd. Mevr. Post en A. J. Nieland slaan mej. H. Drooglever en K. Schalekamp 62, 57, 63. Mej. C. Roozen en M. v. d. Kolk slaan mej. S. A. Duwergé en A. L. C. Mooyen 64, 60. Finale. Mevr. Post en A. J. Nieland slaan mej. C. Roozen en H. v. d. Kolk 64. 75. Heerendubbelspel, halve eindstrijd. A. J. Nieland en J. de Waardt slaan D. v. d. Tooien en J. Verwey Jr. 6—1, 46. 6—3. Hiemstra en Dekker slaan K. Kemper en D. Vis 6—3, 7—5. Finale. A. J. Nieland en J. de Waardt slaan S. Hiem stra en Dekker 75. 75. Damesdubbelspel, halve eindstrijd. Mej. J. Kahman en mej. A. Lindner slaan mevr. Naessens en mej. Koster 75, 3—6, 6—2. Mevr. G. de Vries en mej. P. Commandeur slaan mevr. Benninck en mevr. v. d. Storm _0, 6—1. Finale. Mej. J. Kahman en mej. A. Lindner slaan mevr. G. de Vries en mej. P. Commandeur 1, 10—8. Troostronde heerenenkelspel, halve eind strijd. S. Hiemstra slaat J. Oosterveld 63. 62. D. Vis slaat W. H. Mellema 64. 63. Finale. S. Hiemstra slaat D. Via 26, 64, 63,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8