JP Ofi&f BURGERLIJKE STAND. AKKERTJES DINSDAG 26 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD LAAT/TC BERICHTEN -s,r><l=.- - Het bombardement op de „Parklaan". Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart. Tijdens het luchtbombardement door vliegtuigen van Franco op de haven van Barcelona in den avond van 6 Juni j.l. werd o.a. het Nederlandsche stoomschip „Park laan", behoorende aan de N.V. Stoomvaart Mij. „Hannah" te Rotterdam, getroffen. De raad voor de scheepvaart heeft heden een onderzoek ingesteld naar de omstandig heden, waaronder het schip getroffen is, waartoe de gezagvoerder, de heer A. van Dijk, was opgeroepen. Deze deelde mede, dat hij op het oogenblik van het bombardement, des avonds te om streeks elf uur, op weg was van de stad naar het schip. Drie vliegtuigen verschenen boven de haven. Twee ervan bleven zoo hoog, dat zij buiten bereik van het afweergeschut ble ven, het derde daalde met afgezetten motor tot zeer laag boven het schip, zoo laag, dat het afweergeschut dat boven op een der forten stond het niet kon bereiken. Onmid dellijk nadat de bom geworpen was, zette de vlieger zijn motoren aan om zoo spoedig mo gelijk weer buiten het bereik van het afweer geschut te komen. De bom sloeg door de machinekap van de „Parklaan" in de machinekamer. De hoofd machinist en een Spaansche wachtsman wer den gewond. De hoofdmachinist, de heer A. Lammens, was er, hoewel hij niet levensge vaarlijk gewond was, toch zoo ernstig aan toe, dat hij nog steeds verpleegd wordt in het ziekenhuis te Barcelona, vanwaar hij nog niet vervoerd mag worden. Desgevraagd antwoordde de kapitein, dat het Nederlandsche schip des nachts niet als zoodanig te onderkennen is, aangezien dan in de haven geen enkel licht gevoerd mag worden. Na het ongeval bleef de /Parklaan" nog acht dagen in Barcelona, nadat een nood- reparatie was verricht, vertrok het naar Marseille, waar het thans geheel gerepareerd wordt. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart constateerde, dat aan boord van de „Parklaan" alles is gedaan om den toestand zoo veilig mogelijk te maken. Dat de scheepvaart op Barcelona gevaar lijk is, blijkt wel uit het feit, dat de beman ning eerst 100, later 200 procent verhooging van gage kreeg. De kapitein heeft alles gedaan om het groote risico zoo klein mogelijk te maken. Men had geladen onder toezicht van een non-interventie officier en alles nagelaten wat de „Parklaan" tot een verdacht schrip zou kunnen maken. De „Parklaan" is dan ook slachtoffer geworden van een op de haven bedoelden aanval. De raad zal later uitspraak doen. Een nieuw incident aan de grens van Mandsjoekwo? Russen staken dorp in brand. TOKIO 26 Juli (Reuter) Volgens nog niet bevestigde persberichten zijn 22 Juli j.l. drie honderd man van het roode leger slaags ge raakt met grenswachten van Mandsjoekwo. De Russen waren aan den oever van Mand sjoekwo van de Oessoeri aan land gegaan, op de plaats, waar reeds eerder gevechten wa ren geleverd. Naar verluidt, hebben de Russen het dorp Yagloetste in brand gestoken en zijn zij later verdreven. Er is geen melding gemaakt van dooden of gewonden. DRIE TOURISTEN DOODGEVROREN. BERN, 26 Juli (D.NB.) In het gebied van den Sint Gothard zijn drie Zwitsersche touris- ten doodgevroren. De „MERCURY" OP DE TERUGREIS. ST. JOHN 26 Juli (Reuter) Vanochtend 8.52 uur Britsche zomertijd is de „Mercury" van Botwood naar de Azoren vertrokken. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. VLAGGENPARADE. Maandagavond heeft ter gelegenheid van de Vierdaaagsche afstandsmarschen te Nij megen de gebruikelijke vlaggenparade plaats gehad. We ontleenen hierover het volgende aan het Alg. Hbld.: De vlaggen-parade stond, zooals altijd, onder leiding van den kapitein E. C. C. W. L. baron van Heeckeren van Brandsenburg. Alle troepen stonden in een carré opgesteld. De militairen aan de eene zijde van het veld, de officieele personen en de stafmuziek der marine aan den anderen kant. De burgers met hun vaandels over de andere zijde verdeeld. Een alleraardigst kleurig schouwspel in het licht van de ondergaande zon. Naast kapt. Breunese, den leider, had de burgemeester van Nijmegen met mevr. Stein- weg plaats genomen. Nadat kapt. Van Heeckeren aan den leider had gemeld, dat alle troepen present waren, begon de eigenlijke vlaggenparade precies half acht. In alphabetische volgorde gingen alle vlag gen in de masten, terwijl de muziek der Koninklijke Marine de verschillende volkslie deren deed hooren. Na afloop klonk luid applaus. Daarna marcheerden de Engelschen het veld op; nadat zij tegenover den leider had den plaats genomen, trad hun official, de heer Van Meurs, naar voren om met eenige woorden van hartelijke waardeering aan kapt. Breunese het eere-lldmaatschap der Road Walking Association aan te bieden. De heer Van Meurs hing den leider het mooie insigne aan een breed, blauw lint, om den hals, waar op kapt. Breunese met eenige vriendelijke woorden bedankte. Daarna ging de bondsvlag omhoog, en werd het lied van de Vierdaagsehe gezongen. Met een keurig défilé langs den leider de muziek voorop werd naar ,,De Vereeni- ging" gemarcheerd, waar de Marinekapel den geheelen avond een zeer druk bezocht con cert gaf. HAARLEM. 26 Juli. Bevallen 22 Juli: A. H. VerkerkRaams, d.; 23 Juli: H. D. Geukersv. Lieshout, d.; 24 Juli.: A. C. HoefgeestDuijff, d.; 25 Juli: S. J. v. Oenev. Ake, z.; H. G. Tholenv. d. Kamp, d.; J. M. E. DuineveldStrijbosch, d.; J. C. van SambeekKors, d.; 26 Juli: T. van DamBraun, z. Overleden 23 Juli: R. Wiarda—Kruis, 88 j., Leidschevaart; J. A. v. d. Bogaardt, 63 j„ 2e Zuidpolderstraat; J. Peters—Lehman, 70 j., Maasstraat; 25 Juli: J. Barnhorn, 79 j., M. van Heemskerkstraat; M. A. Teekamp, 44 j., Dru- susstraat; J. Lagendijk, 48 j., Hazepaters- laan; C. M. Bakker. 46 j„ Kamperlaan; 26 Juli: J. C. Knotter, 50 j., De Clercqstraat. VN GEZONNEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, xoordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Haarlem Bloemenstad! Geachte redactie. Zondagochtend stond ik op de Groote Hout- brug te kijken naar den stroom fietsers (voor 90 pet. Amsterdammers) op weg naar Zand- voort. In het halfuurtje dat ik daar op de brug stond, is mij iets opgevallen, n.l. dat de helft van de voorbijtrekkende fietsers de bloem bakken welke aan weerszijden van de brug hangen, zoo buitengewoon mooi vinden. Uit drukkingen als: ..Prachtig die bloemen, hè", ,yEcht Haarlem, o, die bloemen!", „Dat ont breekt nu nog bij ons in Amsterdam, die bloembakken aan de brugleuningen!" Het doet je echt genoegen als Haarlemmer uitdrukkingen als deze te hooren van men- schen die bijna allen uit de hoofdstad van ons land komen. Tot zoover hoe de Amsterdammers over deze wijze van stadversiering denken. Nu de Haarlemmers zelf. Er zijn veel winkeliers in onze .bloemen stad" die bloemen in hun étalages hebben. 'Dat zijn over het algemeen de bloemenhan delaars zelf! Maar er zijn er nog meer die het niet hebben. Waarom nu niet? En dat in dezen tijd van 't jaar, terwijl Haarlem zoo vaak en veel bezocht wordt door vreemdelin gen. Waarom moet er eerst een „Bloemenweek" aangekondigd worden? Haarlemmers zet onze stad in de komende maanden nog in de bloemetjes. Gij helpt dan mee, de reputatie van Haarlem als „Bloe menstad" over ons land uit te breiden! A. V. De Speeltuinvereeniging Rozenpriëel. Geachte redactie. Aan de leden van de Speelt. Ver. „Rozen- prieel" werd op de laatst gehouden ledenver gadering een brief van B. en W. ter kennis ge bracht met de mededeelïng aat het plan vóór een sportcomplex, dat aan den Sohalkwijker- weg zou verrijzen, en waarin een speeltuin met clubhuis voor onze Vereen, zou'Worden onder gebracht niet kan doorgaan, aangezien het de gemeente tot heden nog niet gelukt is, vol doende gronden als eigendom voor dit doel in haar bezit te krijgen. Het vorig jaar is een bedrag op de begrooting 1938 geplaatst voor Sport en Speeltuinen en thans staat men er nog verder af dan voorheen, want ruim V/z jaar geleden werd door B. en W. aan onze Ver- eeniging voorgespiegeld, dat de ruim 300 kin deren van onzen speeltuin een ruimeren en doelmatiger tuin zouden krijgen. Dit eischen de volksgezondheid en de belangen van het speeltuinkind. Zéér groote bedragen worden door de gemeente aangewend voor verschillen de doeleinden, maar een zéér noodzakelijke eisch is, allereerst geld aan te wenden voor het arbeiderskind, dat het aüernoodigste ontbeert: meer lucht, licht en zon! Nu kan de onhoudbare toestand van den z.g.n. speeltuin, dien nu onze Vereeniging in bezit heeft met weinig kosten voor de gemeen te uitstekend verbeterd worden, wanneer de gemeente de Nazorgschool, die aan den Speel tuin grenst, sloopt en daarnaast een drietal huisjes met een zeer grooten tuin van den eigenaar voor c.a. f 7000 koopt. Dan zou een ideaal verwezenlijkt worden doordat dan een totale oppervlakte ontstaat van meer dan vol doende afmetingen! Zoo B. en W. zich zouden willen verstaan met het bestuur van de speeltuinver. „Rozenprieel" zal het College kunnen geraken tot een op lossing. Dan zal het College duidelijk gemaakt kunnen worden dat het houten Nazorggebouw nog voor korten tijd aan een achttal onvol waardige jongens arbeidsgelegenheid biedt, aangezien men met de ontruiming van dit oude gebouw den datum al heeft overschreden. Het is te wenschen dat het ingrijpen van B. en W. in bovenvermelden geest niet al te lang op zich laat wachten. Met dank voor de plaatsing, A. P. B. KOSTER. Linschotenstraat. 8 zw. ZANDVOORT De Harddraverij. Bijzondere verlichting. Tijdens de harddraverij, welke des avonds te zeven uur aanvangt, zal de Boulevard de Favauge en de Boulevard Barnaart op een geheel bijzondere wijze verlicht worden door eenige duizenden lampjes, terwijl ook de lampen van de op deze boulevards staande lichtmasten extra versterkt worden Dezer dagen heeft men een proefneming gedaan over een afstand van ruim vierhonderd Me ter, waarbij de slotsom was, dat deze ver lichting geheel voldoet aan de gestelde eischen, daar het licht niet te scherp mag zijn voor de paarden en tevens voldoende moet zijn voor het publiek. Naar ons werd medegedeeld zal deze verlichting nog de ge- heele week blijven branden in de avonduren. Ingeschreven zijn Rose Morgan, Betty Worthy, Maya Toddington, Zonnestraal, Fan fare, Anna Bradfort's Guy, Y. kérnel, Aura V. Fatima, Ijlbode, Windekind, Sister Bond, Siem Claudy, Clara Bascom, Welkom, Y. Ladyzoon, Xuthus, Zoo Doorlooper, Xerxes Xantippe, Quita. Uilenspiegel, Johanna M., Nora Scott, Glossy Silk, Edzart, Konora, Xiphias en Auselor. V. V. V. „ZANDVOORT" HEEFT WEDER EEN TRAINER. Deze week is de voetbalvereeniging Zand- voort wederom begonnen met het trainen, dat voorloopig buiten kan geschieden onder leiding van den heer Hamel. Ook het politie- elftal te Zandvoort heeft den heer Hamel als trainer geëngageerd. DE TELEFOON OP SCHOOL. Ook te Zandvoort zullen eenige scholen van een telefoon worden voorzien, welke vanzelf sprekend door den dienst der P. ,T. T. zullen worden aangebracht om de leerlingen reeds in hun jeugd vertrouwd te doen raken met het telefoneeren. In het nieuwe schooljaar zullen de leerlingen der hoogste klasse wor den ingewijd in de geheimen van dit werk. Vooral met het oog op de vermeerdering van de telefooncellen is het goed gezien om dit communicatiemiddel tot gemeen goed te maken van iederen Nederlander en de P. T. T. zal daar in de toekomst wellicht de vruch ten van hopen te plukken. HAARLEMMERMEER De inbraak in het pleziervaartuig. De politie doet een goede vangst. In verband met de gepleegde inbraak in een in de Ringvaart nabij de Sloterbrug al hier liggend pleziervaartuig, vernemen we nader dat de gearresteerde vermoedelijke da der H. uit Amsterdam, een volledige bekente nis heeft afgelegd. De politie heeft direct haar onderzoek voort gezet en is er in geslaagd in de woning van den verdachte een gedeelte van de ontvreem de goederen, dat tussehen den zolder en het plafond verborgen werd gevonden, in beslag te nemen, terwijl in de woning van zijn broe der op een gelijke plaats het andere gedeelte van het gestolene werd opgespoord. Nadat een en ander naar Hoofddorp was overge bracht, bleek het dat de hoeveelheid nog grooter was dan de eigenaar van het vaar tuig vermiste, hetgeen deed vermoeden dat het meerdere van een of meer andere inbra ken afkomstig is. De politie, die een goede vangst heeft gedaan, is dan ook ijverig in de weer om deze zaak verder tot klaarheid te brengen. MOTORONGELUK OP DEN NIEUWEN RIJKSWEG. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer H. uit Amsterdam, had Maandag op den nieuwen Rijksweg nabij den Sloterweg het ongeluk de macht over 't stuur kwijt te raken en met motor en al over den kop te slaan. Ernstig gewond werd hij opgenomen en na door een dokter voorloopig verbonden te zijn per auto naar een ziekenhuis in Amsterdam gebracht. Het motorrijwiel werd deerlijk ge havend. SPORTGEBOUW IN BRAND. In het te Zwanenburg nabij Halfweg staand sportgebouw was brand uitgebroken, zoodat de Hoofddorpsche brandweer gealarmeerd werd. Deze behoefde gelukkig geen dienst te doen omdat men er inmiddels met eigen mid delen in geslaagd was het vuur meester te worden. DOOR EEN AUTO GEGREPEN Terwijl Maandag in Haarlemmermeer op den Kruisweg nabij den Spieringweg een wiel rijder de arbeider K.. den weg wilde over steken, naderde een uit Haarlem afkomstige auto, waarvan de chauffeur, de heer P., on danks ernstige pogingen daartoe een aanrij ding niet kon voorkomen. De fiets werd door een spatbord gegrepen en sloeg met den be rijder tegen den grond. Inwendig gekneusd werd K. opgenomen en onder behandeling gesteld van Dr. N., die overbrenging naar een ziekenhuis noodzake lijk achtte, hetgeen geschiedde per gemeente lijke ziekenauto naar de inrichting St. Johan nes de Deo te Haarlem. De Vierdaagsehe Afstandsmarschen in de omgeving van Nijmegen zijn heden morgen begonnen. Het vertrek" vond plaats bij de Prins Hendrik-kazerne. Een groep deelnemers begeeft zich op weg. HAARLEMMERLIEDE RAAD. Voor de openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerlllede en Spaarn- woude op Donderdag 28 Juli 1938 des avonds 7.30 uur, luidt de agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek R.K. Schoolbestuur te Halfweg over aanschaffing van leermiddelen. 3. Vergoeding art. 13 L.O. wet. 4. Oprichting R. K. Landbouwhuishoud- cursus. 5. Verzoek verlenging termijn ontruiming perceelen. Houtrakkerweg 12 en 14. 6. Aankoop van grond voor uitvoering Land- arbeiderswet. 7. Conversie» van een geldleening, groot f 75.000. BEVERWIJK DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Maandag was de aanvoer van aardbeien aan de vereenigde Veilingen 10.561 K.G. te gen een gemiddelden prijs van f 20.89 per 100 K.G. 6673 K.G. werd tegen den minimumprijs opgehouden. Aan deze veiling zal a.s. Don derdag de laatste export-veiling van aard beien worden gehouden. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 8410 K.G. waarvan 1615 K.G" werd opgehouden. De gemiddelde prijs van de verkochte aardbeien was aan deze veiling f 22.19. Omtrent de laat ste export-veiling Is door de directie van de B.E.T.-veilylng nog geen beslissing genomen. Het aardbeien-seizoen spoedt nu snel ten einde. De vruchten worden steeds kleiner ter wijl ook de kwaliteit minder wordt. De meeste tuinders zijn er toe overgegaan de aardbeien in doosjes te plukken, die door de binnen- landsche markt gretig worden afgenomen. Als gevolg van de vermindering van de aanvoeren zijn de noteeringen voor den handel weer stij gende. SANTPOORT RINGRIJDEN EN HARDDRAVEN. Woensdag 3 Augustus a.s. wordt de 18de ringrijderij gehouden, des morgens om 9 uur voor fietsers en op het losse paard des mid dags om 2 uur met paard en tilbury. Een en ander geschiedt om mooie prijzen. Voor den heeren-winnaar van den middagwedstrijd is een zilveren beker als wisselprijs beschik baar gesteld. Op Donderdag 4 Augustus vindt de interna tionale kortebaandraverij plaats op de voor dit doel zoo bij uitstek geschikte Harddra verslaan. In totaal wordt f 525 aan prijzen uit geloofd. Het bestuur verwacht groote deel name. Aan de ringrijderij en harddraverij wordt, zooals wij reeds meldden, ook nu weer een feestweek verbonden. Op het terrein aan de Hoofdstraat, dat voor dit doel al meer ge bruikt is. komt een Luna-park met vele mo derne attracties. Tenslotte speelt Brederoae Zaterdag 6 Aug. onder auspiciën van de hard draverij-vereeni ging op haar terrein een wedstrijd tegen een negerelftal. IJMUIDEN De heer A. A. Baak jubileert. Vijf en dertig jaar bij het Loodswezen, vijf en twintig jaar zeeloods. Op 1 Augustus a.s. herdenkt onze plaatsge noot, de heer A. A. Baak, een merkwaardig ju bileum: dien dag zal het n.l. 35 jaar geleden zijn dat hij in dienst trad bij het Loodswezen, terwijl hij op denzelfden dag zijn 25-jarig ju bileum als zeeloods kan vieren. De a.s. jubilaris werd 6 Augustus 1883 in IJmuiden geboren. Ook dit is al een bijzonder heid, want pas 7 jaar daarvoor was IJmuiden door de opening der Noordzeesluizen van „niets" tot „iets" geworden, zoodat de heer Baak tot de eerste babies behoorde, die in IJmuiden het levenslicht aanschouwden. Op 1 Augustus 1903 trad de heer Baak als matroos in dienst bij het Loodswezen in den Helder, nadat hij daarvóór op zeilschepen en ook op de Prins Willem II van de K.W.I.M. had gevaren. Den 15en Juli 1910 werd de heer Baak bevorderd tot loodskweekeling 2e klas en 1 Januari volgde zijn bevordering tot loodskwee keling le kl. (hulp-zeeloods)v om 1 Augustus 1913. dus precies 10 jaar na zijn aanstelling bij het Loodswezen, te worden bevorderd tot zeeloods. Deze functie bekleedde hij tot 1922 in den Helder en van genoemd jaar af in IJmui den. Het spreekt wel vanzelf, dat de heer Baak in zijn langdurige loopbaan bij het Loodswezen heel wat stormen heeft meegemaakt. Zoo was hij op de loodsboot toen de ramp van ae Salento plaats vond. Zijn moeilijk beroep heeft hij dikwijls onder de moeilijkste omstandig heden moeten uitvoeren en meermalen gaf hij van zijn bekwaamheden blijk. Vooral tijdens de oorlogsjaren heeft hij veel ellende meege maakt. Voorts maakte hij de geheele evolutie van het Loodswezen mee van het zeil naar de stoommachine Dat de heer Baak als iemand, die meer dan 40 jaar op zee gevaren heeft, over goede zee- beenen beschikt, lijdt geen twijfel. Maar ook op het land staat hij flink in zijn schoenen, waarvan de vele wandeltochten getuigen, die hij als ijverig lid van de Wandelsportvereeni- ging „De Kennemer Jagers" heeft meegemaakt. Verleden jaar nam de heer Baak met goed gevolg deel aan De Vierdaagsehe" en als de krant met dit stukje verschijnt, tippelt de heer Baak wederom lustig door de schoone dreven rondom Nijmegen, want ook nu weer behoort hij tot het leger der duizenden. De heer Baak heeft zijn langsten tijd bij het Loodswezen achter den rug. Maar wij wen schen hem nog vele jaren als tippelaar toe, want dat beteekenen evenzoovele jaren van gezondheid. Ge kunt niet overal alles krijgen. Neemt U daarom iel! een doosje "AKKERTJES" mee, om bij de hand te hebben bij hoofdpijn, „wagen- ïiekie", kiespijn, en andere pijnen, maar ook bij n kou, 'n griep, ent. Doos 2 st. - 2 stuivers. Koker 13 st. - 12 stuivers (Adv. Ingez. Med.) BESOMMINGEN. Maanden. Trawlers. 750 Dirkje RO 53 f 16W 300 SCH 61 f 1190 580 Cornells IJM 15 f 2080 250 Voorwaarts IJM 83 f 1040 900 Walrus IJM 24 f 2500 480 Catharine Duyvis IJM 60 f 1800 Kotters: E 401 f910: E 142 f790. Loggers: KW 78 f960; IJM 201 f460; IJM 204 f460; KW 166 f366: KW 60 f 250; KW 75 f 590; KW 175 f310; KW 155 f410; KW 89 f340; KW 114 f2.10; KW 178 f 370; KW 91 f320; KW 117 f360; KW 108 f 320; KW 27 f290; KW 59 f400; KW 28 f 320; KW 35 f380; KW 105 f310; KW 46 f320; KW 104 f370; KW 132 f320; KW 51 f450. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomend voor de Woensdagmarkt: Erlm IJM. 12. Vangst: 1675 m. haring, 50 m. varia. Totaal 1725 m., benevens 50 kantjes steurharlng. Caroline IJM. 26. Vangst: 40 m. schelvisch, 145 m. braadschelvisch, 110 m. gul, 240 m. makreel, 30 m. schol, 35 m. wijting, totaal 600 m., benevens 250 stuk. jjskabeljauw en 350 stuks stijve kabeljauw. Antje R.O. 15. Vangst: 40 m. schelvisch, 40 m. braadschelvisch, 10 m. radio, 10 m. wij ting, 30 m. platvisch, 70 m. gul, 15 m. makreel, totaal 215 m. benevens 200 stuks ijskabel- kauw en 100 stuks stijve kabeljauw. Voor de Donderdagmarkt: Dirkje RO. 16. Vangst: 230 m. hake, 35 m. kleine hake, 30 m. rog, 15 m. varia. Totaal 320 manden. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden, 26 Juli 1938 (A.NP.) Tarbot 9076 ct. per K.G. Tong 150108 ct. per K.G. Heilbot 118—90 ct. per K.G. Groote schol f 2017 per 50 K.G. Middelschol f 20.50—14 per per 50 K.G. Zetschol f 17—11,50 per 50 K.G. Kleinschol f 12.50—3.60 per 50 K.G. Schar f 4.604 per 50 K.G. Tongschar f 37—20 per 50 K.G. Poontjes f 2.801.30 per 50 K.G. Middel scheivisch f 16.50 per 50 K.G. Kleinmiddelschelvisch f 137.30 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 6.904.10 per 50 K.G. Groote gul f 6—3.80 per 50 K.G. Kleine gul f 3.50—1.70 per 50 K.G. Wijting f 3—2.30 per 50 K.G. Makreel f 7.504 per 50 K.G. Versche haring f 3.502,75 per 50 K.G. Kabeljauw f 33—11.50 per 125 K.G. Vleet f 1.20 per stuk. Leng f 1.10 per stuk. Koolvlsch f 0.30—0.08 per stuk. MARKTBERICHTEN. SCHEVENINGEN. 26 Juli 1938 (AN.P.) Griet 40-70 ct. per kg. Tong 120-150 ct. per k.g. Middelschol f 12-f 13 per 40 kg. Kleinschol f 5 60—f 11 per 40 kg. Schar f 1.80—f 2.70 per 40 kg. Bot f 5.50—f 8.50 per 40 kg. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt 26 schokkers, met tezamen f 1170 besomming. HARING VISSCHERIJ Aangevoerd aan den afslag 1040 kisten ver sche haring en 55 kantjes steurharlng. Prijs f 7.50f 7 per kantje. Scheveningen. van de haringvlsscherij kwa men binnen: SCH 57 met 22 last eigen vangst, SCH 16 met 32 last. van 4 schepen, SCH 3 met 51 last van 6 schepen: SCH 102 met 21 last van 3 schepen: SCH 135 met 36 last van 5 schepen: SCH 198, met 16 last eigen vangst. Vlaardingen. van de haringvlsscherij zijn binnengekomen: KW 3, J. van den Bent met 30 last van 5 schepen. KW 149. K. Dubbelaar, met 38 last van 4 schepen: KW 134, A. van Duivenbode, met 31 last, van 6 schepen; KW 9, H. Plug, met 40 last, van 11 schepen; KW 26, J. van Duyn, met 25 last, van 5 schepen; KW 102, A. Guyt, met 24 last, van 6 schepen; KW 110. P. van Duin. met 34 last van 7 schepen; VL 79, P. Groeneveld. met 26 last van 2 schepen. Vertrokken ter haringvlsscherij VL 196 en KW 45. DE HARINGVANGSTEN. SCHEVENINGEN, 26 Juli. De vangsten van onderstaande schepen waren hedenochtend als volgt: Sch. 87 20 kantjes; Sch. 332 40 k.. Sch. 134 45 k„ Sch. 50 50 k.. Sch. 332 40 k., Sch. 225 70 k„ Sch. 196 35 k.. Sch. 342 15 k.. Sch. 261 10 k.( Sch. 79 50 k.. Sch. 120 50 k. Geringe stijging van het aantal werkloozen. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg op 23 Juli en op 24 1938 Juli m Bouwvakarbeiders 285 347 Metaalbewerkers 137 207 Houtbewerkers 26 28 Landarbeiders 23 21 Havenarbeiders 102 114 Visschers 279 278 Kantoorbedienden 23 46 Losse arbeiders 520 581 Overige beroepen 245 289 Mannen boven de 18 jaar 1640 1911 Mannen onder de 18 jaar 23 30 Vrouwen boven de 18 jaar 7 10 Vrouwen onder de 18 jaar 5 13 Totaal werkloosheid 1675 1964 Het aantal werkloozen was dus 289 minder dan verleden jaar. Sedert de vorige week steeg het echter met 28.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9