BURGERLIJKE STAND. Nieuwe Uitgaven WOENSDAG 27 IUL1 1938 H A A'R L EM'S DAGBLAD 10 I4AT/ÏE BIKICUÏIN Jeugdig gevangene te Zuifen ontsnapt. Later weer ingerekend. Gistermiddag heeft een verpleegde van de jeugdgevangenis te Zutfen kans gezien te ontvluchten, toen hij in den tuin achter het gebouw aan het werk was. Hoewel de politie dadelijk met het opsporingswerk begon, ge lukte het den jongen zich in de bosschen in de omgeving schuil te houden. Vannacht werd hij ontdekt op het station emplacement te Deventer. Hij is naar Zutfen gebracht waar hij weer is ingesloten. KIND IN WECK-KETEL GEVALLEN EN VERDRONKEN. In het gehucht de Dijk te Asten heeft giste ren ten huize van den landbouwer van Z. een tragisch ongeval plaats gehad. Toen het ruim eenjarige kind even zonder toezicht was, is het in een met water gevulden weck-ketel ge vallen en jammerlijk verdronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vergeefsch. Vrachtauto omgeslagen. Twee voetgangers gedood. Vanmorgen zijn op den Zwolschenweg te Deventer de 69-jarige H. Koning en de 17- jarige A. van 't Spijker, die daar liepen, on der een omvailenden vrachtwagen geraakt en gedood. De bestuurder van den wagen, W. Wolthuis uit Groningen, wilde uitwijken voor een wiel- rijdster. waarbij de wagen kantelde. Koning werd zeer ernstig gewond en overleed in het Ziekenhuis. Van 't Spijker kwam geheel onder den zwaren wagen terecht en was op slag dood. De bestuurder van de auto kreeg lichte verwondingen aan een der armen. De wiel- rijdster bekwam geen letsel. Groote meteoorsteen waargenomen NEW YORK. 27 Juli (Havas) Het Hayden planetarium heeft een groote meteoorsteen waargeno-jien. welke het luchtruim in Noord- Oostelijke richting doorkliefde. Het was de grootste meteoorsteen, welke men ooit in deze streek heeft gezien. De steen passeerde onder den grooten Beer en'den Poolster en liet een lang spoor van blauwe en roode vonken ach ter. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM Dinsdag. Totaal aanvoer 2903. Paarden 139. Veulens 39. Magere runderen 870, Vette runderen 694. Vette kalveren 45. Graskalveren 226. Nuchtere kalveren 539. Schapen en lammeren 297. Varkens 1. Bokken en geiten 93. Prijzen der K.G. Vette koeien le kw. 74, 2e kw. 64, 3e kw. 4450. Vette ossen le kw. 69, 2e kw. 62,, 3e kw. 48—52. Stieren le kw. 60. 2e kw. 55, 3e kw. 51. Vette kalveren le kw. 92. 2e kw. 78. 3e kw. 65. Schapen le kw. 47. 2e kw. 37, 3e kw. 30. Lammeren le kw. 55, 2e kw. 45. 3e kw. 49. Graskalveren 2e kw. 64, 3e kw. 50 Nuchtere kalveren le kw, 53, 2e kw 48. 3e kw. 43. Slachtpaarden le kw. 49. 2e kw. 42 3e kw. 32. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 25, 2e kw. 21, 3e kw. 18. Lammeren le kw. 17. 2e kw. 13. 3e kw. 8 Nuchtere slachtkalveren le kw. 14, 2e kw. 10, 3e kw. 7. Nuchtere fokkalveren le kw. 26. 2e kw. 22. 3e kw. 18. Slachtpaarden le kw. 210. 2e kw. 175. 3e kw. 105. Werkpaarden le kw. 360, 2e kw. 300. 3e kw. 200. Hitten le kw. 245, 2e kw. 195. 3e kw. 100. Veulens le kw. 125, 2e kw. 105, 3e kw. 50. Stieren le kw. 310. 2e kw. 230, 3e kw. 175. Kalfkoeien le kw. 320. 2e kw. 260. 3e kw. 180. Melkkoeien le kw. 315. 2e kw. 260, 3e kw. 190. Varekoeien le kw. 210, 2e kw. 155, 3e kw. 120. Vaarzen le kw. 230, 2e kw 170, 3e kw. 120. Pinken le kw. 180, 2e kw. 140, 3e kw. 110. Bokken en geiten le kw. 13, 2e kw. 10, 3e kw. 5. Vette koeien en ossen, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen als gisteren pr. kw. tot 78, pr. os tot 72. Stieren, aanvoer iets ruimer, handel stroef. Vette kalveren, aanvoer klein, prijzen als gisteren. Schapen en lammeren, aanvoer als vor. week, handel matig, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren. aanvoer iets grooter, handel kalm, prijzen iets hooger. Paarden, aanvoer korter, handel en hitten onveranderd. Veulens, aanvoer kor ter, handel goed, prijzen iets hooger. Kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel rede lijk, prijzen eerste soort hooger. overigens onveranderd.Varekoeien, aanvoer iets grooter handel stil. prijzen eerste soort iets hooger. 2e en 3e stabiel. Vaarzen en pinken, aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen vaarzen iets stijver. Graskalveren, aanvoer iets klei ner. handel stug, prijzen ruim prijshoudend. Bokken en geiten, aanvoer constant, handel vlot, prijzen als vor. week. HAARLEM, 27 Juli. Ondertrouwd 26 Juli: A. P. Aukes en Th. L. M. Willemse. 27 Juli: J. C. Tin en A. Lelie; W. C. J. Bijstel en C. W. Vooges; J. van Leeuwen en J. M. Jongens; N. J. J, Westerhoven en M. C. van der Drift; W. J. Beumer en J. J. Groos; C. Alsema en C. H. Koehorst; J. A. Poppen en W. H. van Densen; H. van Aken en A. P. Luijbe:; J. H. A. van Lieshout en M. Vier hout; J. H. Heijerman en A. C. van Rijn; L. J. Kion en E. de Mol. Getrouwd 27 Juli: J. C. M. Teulings en W. L. M. de Groot; H M. de Winter en M. Dijk man; G. S. van Bakel en A. M. Kenselaar: P. J. Arnoldus en D. A. Bel; J. Prijden en C. Bos; A. H. Verzijlbergh en H. M. Martens; H. Vorkooij en E. J. Spoor: M. Kensen en H. G. Förster; C. Eggink en A. G. Dahlkamp; J. H. Verdoes en P. Blankert; C. Broertjes en M. F. H. Otten: W. N. Tervoort en E. Middelberg; F. J. P. Schoolmeester en B. G. Bus; N. Zeulé- voet en J. A. van den Broek; P. van Thiel en E. M. Muis: W. J. Emondt en J. F. van 't Hul: W J. B. Courts en M. Sepp. Bevallen 22 Juli: M. M. DufourDaeij Ouwen,s ,d.; 24 Juli: M. J. SpaargarenMeijer, z.; 25 Juli: S. Vermeer—Vergeer, z.; P. van HerwaardeJanssens, z.; M. M. de Graaf Moorhoff, z.; L. M. TeusinkDörges, z.; T. Meinsmavan der Velden, d.; Chr. E. van Ko- ningsbruggeRouwenhorst, d.; L. de Bijl! NacheniusCharbon. z.; 27 Juli: M Punt—de Vries. d. Overleden 25 Juli: J. C. Knotter, 50 j., De Clcrcqstraat; 26 Juli: M. van NobelenUven- hoven. 56 j.. Kamperlaan; H. Gosewehr, 26 j„ Nieuw Landstraat. Engelsch vliegtuig in Kenya neergestort. De bemanning omgekomen. LONDEN 27 Juli. Uit Nairobi wordt ge meld, dat hedenochtend vroeg een postvlieg tuig van de Wilson Airways de Malthea kort na den start bij Kisumu in Kenya tegen een heuvel is gevlogen en neergestort. De vier le den der bemanning zijn omgekomen. Het toe stel ging in vlammen op. (United Press). Britsch scliip gebombardeerd en gezonken. Geen slachtoffers. VALENCIA 27 Juli. Het Britsche schip „Dellwyn", dat in de nabijheid van de haven van Gandia lag is door drie bommen getrof fen en gezonken. Daar er geen bemanning op het schip was zijn er geen slachtoffers te betreuren. (United Press). Uit Haarlem's Gemeenteraad Heden. Woensdagmiddag, vergaderde de ge meenteraad van Haarlem. Voorzitter: de burgemeester. PUNT 1. Beëediging en installatie van een nieuw inkomend lid. De heer Vliegen (S.D.A.P.) legt de beloften af. De voorzitter wenscht hem geluk met zijn benoeming. Bij J. H. Meulenhoff te Amsterdam ver scheen; „De Fox-terrier" door Johan Pieterse. Bij de N.V. Arbeiderspers zag het licht: „Gij, Vrouwen.„Vrouwen in nood" en „Vrou wenroeping" van Helen Zenna Smith, gebun deld in één boekwerk, in de geautoriseerde vertaling van Yge Foppema. Bij de N.V. Uitgeversmij. „De Tijdstroom" te Lochem verscheen van F. Mulders „Ontmoe tingen op het schoolpad" UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Minder leerplichtige kinderen. Naar we vernemen is het aantal met 1 Sep tember leerplichtig wordende kinderen dit jaar buitengewoon laag, voor alle lagere scho len tezamen 123. Op een bevolking van onge veer 9300 zielen beteekent dit een percentage van 1.3 pet. De ppenbare en bijzondere scholen ontvangen ongeveer ieder de helft van dit aantal. Er zijn drie openbare en drie bijzon dere scholen, gemiddeld dus 20 nieuwe leer lingen per school, zoodat de nieuwe eerste klassen, wanneer er niet gecombineerd wordt, zéér klein zijn. Deze vermindering is naar wordt aangeno men een gevolg van de daling van het geboor tecijfer in den laatsten tijd DIRECTEUR VAN HET ZUIDERBAD VRAAGT ONTSLAG. De directeur van het Zuiderbad, de heer C. L. Bolwidt Jr., heeft aan den gemeenteraad ontslag gevraagd uit zijn functie en wel tegen het einde van het seizoen. SANTPOORT DE FEESTWEEK. Men deelt ons mede. dat de heer G. v. Tu- nen de eigenaar van „De Viersprong" voor den winnaar van den wedtsrijd tusschen Bre- derode en het Negerelftal een beker heeft be schikbaar gesteld. Deze is van morgen af te bezichtigen in het sigarenmagazijn van den heer Zonneveld. In diens etalage, alsook in die van den heer Vader, Hagelingerweg, is dan tevens een foto van het Negerelftal te zien, een en ander zoo deelde de voorzitter van R. C. B„ de heer F. M. v. Vliet ons mede, in verband met het feit, dat er geruchten liepen, als zou Brede- rode slechts tegen een „nagemaakt" Neger team spelen. BREDERODE OP REIS. Het uitstapje dat de R. C. Brederode in een tweetal tourwagens naar Apeldoorn, Arn hem, Nijmegen en omgeving gemaakt heeft, mag uitstekend geslaagd heeten. Van 's mor gens zes tot 's nachts half één zat er een ge zellige stemming in het gezelschap, ondanks de kleine teleurstelling, dat men geen bezoek aan den Duitschen Duivelsberg had kunnen brengen, doordat de Duitsche douanen dit maal geen gezelschappen zonder de noodige papieren liet passeeren. NED. HERV. GEMEENTE. De predikant der Ned. Herv. Gemeente, Ds Oldeman, zal in verband met zijn vacantie een vijftal Zondagen geen predikbeurten ver vullen. Achtereenvolgens zullen dus optreden Ds. M. van Dijk, Bloemendaal, Ds. Veenhui- zen, Amsterdam, Ds. De Boer, Wormerveer. Ds. F. Oort, Amersfoort en Ds. Roelofsen. CONCERT Het concert, dat het symphonie-orkest Euterpe" uit Haarlem, onder leiding van den heer Meng, op verzoek van „Santpoort's Bloei" Dinsdagavond in de muzieknis gaf, mocht zich in een flinke belangstelling ver heugen. Wat de Haarlemmers boden, was van goede kwaliteit en viel zeer in den smaak. HAARLEMMERMEER Hooibroei te Vijfhuizen. De landbouwer V. te Vijfhuizen vermoedde, dat er op z'n boerderij hooibroei was ontstaan en waarschuwde de Hoofddorpsche brandweer, die er direct met peilijzers en de autospuit op uit trok. Na de gebruikelijke verrichting met 't peil- ijzer. wees dit inderdaad meer dan 90 gr. aan, zoodat 't noodzakelijk werd geacht het hooi om te werken. Gelukkig werd echter nog geen vuur ontdekt, zoodat de autospuit niet in wer king behoefde te worden gesteld. Ook bi.i den landbouwer S. te Vijfhuizen is de brandweer Dinsdag voor vermoedelijken hooibroei geruimen tijd in actie geweest en werd het noodig geoordeeld het hooi om te halen. OPENING VAN DE TENNISBAAN TE HOOFDDORP. Het te Hoofddorp gevormde comité voor het aanleggen van een tennisbaan aldaar, zal over enkele dagen zijn ijverige pogingen om dit plan nog dezen zomer verwezenlijkt te krijgen, met gunstig resultaat bekroond zien. Aan de noodige belangstelling voor het bijeen bren gen van de noodige gelden heeft het niet ont broken, zoodat met den aanleg veel spoed kon worden betracht. De opening van de tennisbaan is bepaald op Zaterdagmiddag 30 Juli a.s. EEN EERE-COMITé VOOR DE JUBILEUM FEESTEN. Het oo initiatief van de Oranjevereeniigng te Hoofddorp gevormde eere-comité tot het organiseeren van feestelijkheden ter gelegen heid van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, werd in een daartoe in de Beurs te Hoofddorp gehouden bijeenkomst met een toepasseliik woord van den voorzitter der vereeniging. den heer P. Heilker geïnstal leerd en is samengesteld als volgt: Mr. A. Slob, voorzitter en als leden: W. J. v. d. Berg. pastoor. H. G. Bult. arts. Ir. J. G Bijl. J. J. Dengerink en J. T. v. d. Geer. hoof den van scholen. J. F. R. Gevers, gemeente- opzichter. Mr. J. E. Goudsmit, advocaat: No taris Heinsius, J. v. d. Helder, raadslid: G. Honig, postdirecteur. Mr. J. F. Jansonius, ge meente-secretaris, H. Jelsma, Inspecteur van Politie; H. Koning, wethouder; G. J. Maisan. gemeente-ontvanger. Ds. K. Oosterhof. Ger. predikant. P. Ouwerkerk, wethouder. Ds. J. C. Salverda. Ned. Herv. pred., J. C. Tanis. chef onderwijs. W. J. Walpot, rijksontvanger. P. C. de Zeeuw, wethouder. Dr. D. W. Zuijdam, die renarts. 25-JARIG BESTAAN. Op 1 Augustus a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de afdeeling Haarlemmermeer van den Bond van Overheidspersoneel gesticht werd Diefstallen van den laatsten tijd. Door de politie in Haarlemmermeer die dag en nacht ijverig in de weer is om de in den laatsten tijd in Haarlemmermeer gepleeg de inbraken en diefstallen tot klaarheid te brengen zijn thans bij een bewoner van den Leimuiderdijk eenige goederen gevonden en in beslag genomen, die vermoedelijk in de omgeving bij andere bewoners werden ont vreemd. Het is wel te verwachten, dat ook deze zaak spoedig tot opheldering zal komen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus, z. v. W. C. van der Wee- Ie en M. van Limpt; Joost, z. v. T. de Zeeuw en G. E. van Zee: Lena, d. v. C. van Brugge en C. Geudeker; Mattheüs. z. v. J. Cappon en I. Kalkman; Johanna Maria Petronella. d. v M. W. v. d. Jagt en A. J. van Schagen; Martin Hans Leendert, z. v. L. P. Visser en P. M. Manus van der Jagt; Johannes Martinus, z. v. A. C. L. Vercouteren en P. Haak; Maria Theodora Theresia. d. v. N. S. Breed en J. P Bogers; Catharina Elisabeth, d. v. J. van Wirdum en E. J. Tates.; Johannes Jozephus z. v. C. J. van der Ham en Th. Okkerse. Ondertrouwd: Joseph Schönhage, 28 j. en Lotje Christina Kreike, 24 j.; Jan Cornelis van Baren, 21 j, en Aagje van Huis, 24 j. Getrouwd: Johannes W. Zaal, 25 j. en Jo hanna M. Goes, 24 j.; Wilhelmina L. J. Veen- boer, 24 j en Maria A. Apswoude. 23 j.: Simon; Visser, 30 j. en Cornelia M. Schrama. 27 j.: Harmen Hut. 24 j. en Johanna E. van Leeu wen, 25 j. Overleden: Johanna Antonia Jonker. 5 we ken, d. v. A. Jonker en A. Touw; Antonie Arie1 Johannes Millenaar, 59 j. geh. m. A. Eilander. HEEMSTEDE Goedkoope gebakken visch. Vrijdag weer verkrijgbaar voor werklozoen. In samenwerking met den Rijksdienst van de levensmiddelenvoorziening stelt het ge meentebestuur als proef gebakken visch tegen een matigen prijs beschikbaar voor de leden der diverse werkloozen kassen en niet-verze- kerde werkloozen, voorloopig lederen Vrijdag van 1010.30 af te halen aan het lokaal ach ter het Politiebureau. Wanneer er voldoende animo is zullen na dere regelingen getroffen worden. De vorige week was de animo echter niet groot vermoedelijk door onbekendheid, wat ze ker jammer is daar voor 3 a 4 cent per stuk flinke visschen verstrekt werden. Vrijdag a.s. zal alsnog een proef genomen worden. Mogen velen gebruik maken van dit zoo bij uitstek goed volksvoedsel GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij; T. Heyde, Jan Steenlaan 1. ceintuur; J. H. Pelt, Olmstraat 13rood te Haarlem, Bureau van politie, alpinomuts; J. Lahaise, Binnen weg 2, P. Evers. Bosboom Toussaintlaan 9, sjaal; F. Lhoman. Spaarnzichtlaan 4. vulpot lood; Bureau van politie, badmuts, jongens jas, bronzenmedaille en ceintuur; Blauwhof, Raadhuisstraat 86. ceintuur. R.-K M.U.L.O. EXAMENS. De op 26 Juli in het R.-K. Vereenigingsge- bouw te Heemstede gehouden examens hadden het volgende resultaat: Er waren 28 candidaten voor diploma A, waarvan 4 werden afgewezen. Geslaagd zijn: P Groen in 't Woud, C. Ham- mann, F. Kerkhoff, A. Kristel, L. Krijnen. A. Mulder, L. de Nijs, A. Boucke, C. Hollander, H. Kïnneging, H. Speekenbrink, F. Zeegers, A. Beumer, M. v. Emmerik, J. Erftemeyer, W. Goosem, S. Haarsma, Th. Kemmink, allen te Amsterdam, S. Brautigam, W. v. d. Bijl, J. Dijkmans, C. Koning, L. Kuipers allen te Ber gen en D. de Rue te Haarlemmermeer. AERDENHOUT VERGISSING VEROORZAAKTE AANRIJDING. Dinsdagmiddag half twee reed de heer Van H., tijdelijk wonende te Aerdenhout, met zijn auto op de Zonnebloemlaan in de richting Zandvoorterweg. Hij stak zijn linker richting wijzer uit en wilde het erf van het perceel waar hij woont oprijden. Achter hem kwam de heer J. H. wonende te Haarlem met zijn auto met een klam gangetje aan en meende dat de bestuurder van de voorste auto rechts zou afslaan. Hij had op het laatste oogenblik geen gelegenheid om te stoppen, te meer daar de weg glad was. Een aanrijding was het gevolg. De heer H. reed tegen de voorste auto aan, die zeer ernstig werd beschadigd en moest worden weggesleept. De bestuurder Van H. kreeg een wond aan het hoofd, die door dokter Lauwer werd ver bonden, waarna de heer van H. naar zijn wo ning werd gebracht. De auto van den heer J. H. werd wel be schadigd, doch kon op eigen kracht wegrijden. Hij zelf had geen letsel. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt. Protinus IJM. 85. Vangst: 35 manden schel visch, 100 m. gul, 35 m. platvisch, 40 m. ma kreel, 80 m. wijting, Totaal 340 m. benevens 80 st. ijskabeljauw en 170 st. stijve kabeljauw. Clasina Luther, IJM. 59. Vangst: 45 m. schel- visch, 55 m. braadschelvisch, 80 m. gul, 40 m. wijting, 30 m. platvisch, 165 m. makreel. Totaal 415 m. benevens 35 st. stijve kabeljauw. Maria van Hattem, IJM. 1. Vangst: 45 m. schelvisch, 75 m. braadschelvisch, 140 m. ma kreel. 75 m. gul, 40 m. wijting, 25 m. schol. To taal 400 m. Betje RO 16. Vangst: 230 m. hake, 35 m. kleine hake, 30 m. rog, 25 m. varia. Totaal 320 m. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 1725 Erin IJM 12 f 4130 690 Caroline IJM 26 f 2900 250 Condor IJM 72 f 1070 365 Neptunus IJM 87 f 1420 315 De Hoop IJM 46 f 1660 670 Norma Maria IJM 6 f 3290 275 Antje RO 15 f 1630 Logger: KW 24 f 460. Kotters: E 92 f740; E 436 f1430. IJMUIDEN 27 Juli 1938. Tarbot 8276 cent per K.G. Tong 150112 cent per K.G. Groote schol f 22f 21 per 50 K.G. Middel schol f20—f 17 per 50 K.G. Zetschol f 18—f 13 per 50 K.G. Kleinschol f 14f 5 per 50 K.G. Bot f 12—f 6.50 per 50 K.G. Schar f7,40—f3,10 per 50 K.G. Middel schelvisch f 25 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 15—f7,60 per 50 K.G. Kleine schelvisch f7.30—f4,70 per 50 K.G. Groote gul f 8f 4,30 per 50 K.G. Kleine gul f3.10—f 1.10 per 50 K.G. Wijting f6,50—f4,10 per 50 K.G. Makreel f6.50—f4,10 per 50 K.G. Versche haring f 3,20f 2,70 per 50 K.G. Kabeljauw f 42f 13 per 125 K.G. Koolvisch f 0,18f 0,07 per stuk BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. van Dijk—Kroon, z., Wille- brodstraat 43. IJmuiden; A. C. H. de Haas— Letschert, z., Sparrenstraat 13, IJmuiden; H. J. S. van der Voorstvan der Haar, z., Snel- liustraat 61, IJmuiden; P. BruningKint, d„ Schoonoortstraat 30, Velsen (N.)J. Vlot —de Graaf, d„ Cederstraat 5, IJmuiden; A. Blok—Tromp, d., Kanaalstraat 56. IJmuiden; J. Kneuzen—Hagevoort, z., Naipierstraat 8, IJmuiden; P. M. van OpdorpPalsen, z., Tusschenbeeksweg 55, IJmuiden; J. P. E. Mul der—van der Vlis, d„ Pres. Steijnstraat 31, IJmuiden. Overleden: D. M. Filarski, 31 j., echtgen. v. I Rietman, de Ruijterstraat 44. IJmuiden; M. ter Beek. 35 j.. echtgen. v. M. van Nale, Amsterdam; M. Ch. E. van den Berg, 71 j., echtgenoote van Th. Braam, Pres. Steijnstr. .11 rd„ IJmuiden. De heer Peper (communist) maakte er bezwaar tegen dat B. en W. den moed hebben nu nadat er in 5 weken niet vergaderd is te komen met een agenda van 33 punten. De raad moet vaker vergaderen. De heer Bijvoet (r.-k.) deelde mede. dat ook in andere fracties dit bezwaar gevoeld is. Daarom stelde hij mede namens de heeren Noordhoff (S.D.A.P.), van Dam <V.D.) en Wol zak (A.-R.) voor 7 putnen van de agenda aan te houden tot de volgende vergadering. De voorzitter had er geen bezwaar te gen dat eenige punten werden aangehouden. Het is evenwel beter ze nog niet van de agen da af te voeren, maar ze voorloopig te ver schuiven tot het laatst. De heer Noordho ff (S.D.A.P.) had te gen die gedachte bezwaar. Hij wil een uit spraak hebben dat de raad niet voor zulke zware agenda's wordt geplaatst. De voorzitter ontraadde dit nogmaals. Er is toch de mogelijkheid open gehouden een avondvergadering te houden. Geroe p: Ja, ja. De voorzitter: als men daartegen be zwaar heeft Een stem: Ons reglement van orde bepaalt, dat het de gewoonte is om de 14 da gen te vergaderen. Er moet gewaakt worden tegen overalden agenda's. De heer Ca strlcum (r.-k.) was tegen al te korte zittingen van den raad. Hij voelde iets voor het denkbeeld van den voorzitter. Laat men vergaderen tot 6 uur. De voorzitter: Laten wij dit denkbeeld overnemen. De heer B ij v o e t (R.K.) handhaafde het voorstel. Er zijn niet alleen raadsvergaderin gen, maar ook fractie-vergaderingen. Op die laatste bijeenkomsten kunnen lange agenda's wel afgehandeld worden. Er is daarom van te voren overleg gepleegd tusschen de rechtsche en de soc. dem. raadsfracties. De 7 punten zijn dus niet in de fracties behandeld. De Voorzitter liet nog een woord van protest hooren dat de fracties vooraf beraden wat er in den raad behandeld zal worden. Dat is niet juist. Spreker is tenslotte niet tegen aanhouden der 7 punten, maar er is tijd tot behandelen, tenzij de raad uitdruk kelijk zegt, dat er geen avondvergaderingen moeten worden gehouden. De heer Noordhoff: Als wij om de 14 dagen vergaderen zijn wij bereid als het noo dig is ook 't avonds te vergaderen. De heer Bijvoet vond het niet juist, dat de voorzitter er tegen protesteert, dat twee voorzitters van fracties van te voren even overleggen over het behandelen der agenda. De voorzitter stelt de agenda vast, maar de raad moet de punten behandelen. De raad zou desnoods kunnen besluiten de punten niet te behandelen. De Voorzitter: Laten wij deze debatten niet te lang rekken. Zijn protest gaat tegen een voorstel ter motiveering van het voorstel der huren. Spreker nam tenslotte het voorstel van de 4 raadsleden over. Kasgeld. De heer Van der Wall (C.-H.) wethou der van financiën, deelde mede, dat het noo dig is het maximum voor het opnemen van kasgeld te verhoogen van 6 tot 7 millioen. PUNT 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer J. Pot. leeraar aan de H.B.S. A ver zocht eervol ontslag. De heer iC. H. Folkerts, hoofd van school No. 43. vraagt om gezondheidsredenen eervol ontslag. Mej. J. M. E. van Baer vraagt eervol ontslag als onderwijzeres aan de Centrale School No. 1. Mej. B. J. Bellaart vraagt eervol ontslag als onderwijzeres aan school 3. Alle ontslagen worden eervol verleend. PUNT 3. Herstemming over het voorstel Drilsma om mej. Francken over te plaatsen als onderwij zeres van school 30 naar 23. De heer Drilsma (S.D.A.P.) stelde voor de debatten te heropenen. Mevrouw S cheltema (V. B.) had be zwaar. De raad besloot tot heropening. De heer Drilsma deelde mede, dat hij be reid was zijn voorstel "in te trekken. Hij houdt vol dat mej Francken, recht had op over plaatsing, maar het belang der betrokken school eischt. dat hier een jeugdiger kracht wordt benoemd. Mevrouw Scheltema: dan neem ik het voorstel over. Zij meende, dat de omstandig heden niet veranderd zijn. De heer Drilsma neemt de bezwaren tegen de overplaatsing te hoog op. De heer visser (C.-H.i diende een amen dement in om bij een eerstvolgende vacature mej. Francken over te plaatsen. De raad ging over in een zitting met geslo ten deuren. fDe zitting duurt voortj HET CIRCUS KOMT. Het bekende circus Bouglione zal een dag te Zandvoort vertoeven en wel op 4 Augustus. De tent en de stallen zullen op een terrein nabij het Casino worden geplaatst. SPAARNDAM CONCERT OP DE WESTKOLK. Zondag 31 Juli a.s. geeft Spaarndam's Gem. Koor een groot vocaal concert op de Westkolk alhier. Aan dit concert wordt mede gewerkt door Heemsteedsch Gem. Koor, H. O. V., Bennebroek's Chr. Gem. Koor, Benne- broek; IJmuiden's Mannenkoor; Santpoort's Dubbel Gem. Kwartet; Dubbel Mannenkwar- tet Harmonie en Santpoort's Dubbel Man- nenkwartet Amicitia, alles onder leiding van den heer H. Arisz. Het concert begint 's na middags 7 uur. HILLECOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Van der Zande. Hoogewerfstraat 4. een zilveren potlood; J Reyneveld, Molenstraat 17, een dameshorloge; L. de Heer, Beeklaan 20. een pop; Van Vliet, Van Tetsstraat 1, een koffertje; L. Ravens- Bergen, Loosterweg III no. 30. een jong hondje. Bij de politie: een collier met kettinkje; een portemonnaie. BEVERWIJK Wagen met aardbeien aangereden. Op den Alkmaarscheweg ter hoogte van de Breestraat is gistermiddag een handkar, die geladen was met aardbeien, door een vracht auto aangereden, met het gevolg dat de la ding aardbeien op straat terecht kwam. De bestuurder van den handwagen reed juist tusschen den vluchtheuvel en het trot toir aan het begin van den Alkmaarscheweg. toen hem een vrachtauto passeerde, die uit de richting Alkmaar kwam. Bij het passeeren heeft de zijkant van de auto het rek. waarop de sloffen met aardbeien stonden, geraakt, waardoor het rek van den handwagen af schoof en op het trottoir terecht kwam. De bestuurder van de vrachtauto, die van het ongeval blijkbaar niets gemerkt had. reed door. De jongeman, die den handwagen voort duwde. noteerde echter het nummer en snelde naar de dichtstbijzijnde telefoon om de politie van het ongeval in kennis te stellen en het nummer van de auto op te geven. De vracht auto kon daardoor reeds in de Breestraat worden aangehouden De chauffeur verklaarde van de aanrijding niets gemerkt te hebben, maar hij was deson danks genegen de schade aan de aardbeien, die overal op straat verspreid lagen, te beta len. De politie heeft van het ongeval proces verbaal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. De jeugd had intusschen lucht gekregen van de aanrijding maar meer nog van de aardbeien en was in grooten getale aanwe zig om een en ander gade te slaan. Met groote hulpvaardigheid schoten zij echter toe. toen de aardbeien weeer in de sloffen gedeponeerd moesten worden. Menige portie aardbeien ver huisde inplaats van in de sloffen in de magen van de hulpvaardige jeugd Het hoogtepunt voor de jongens kwam pas toen de handwagen werd weggereden, en nog een groote hoeveelheid aardbeien, al was het in een gelei-achtigen toestand, achterbleef. Deze resten werden dankbaar door de jeugd in bezit genomen. Op bun knieën kropen de jon gens door de aardbeienpap om zooveel moge lijk van de achtergebleven aardbeien te ver overen. Voor de jeugd beteekende dit ongeval een onverwacht buitenkansje, wat dan ook dank baar werd aanvaard. Een van de jongens ver zuchtte tenminste na de smulpartij: „Ik wou. 1at er nog een omviel." DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereen. Veilingen was de aanvoer Dinsdag 16,780 K.G., waarvan 7523 KG. voor den minimumprijs werden opgehouden. De prijs voor den handel was gemiddeld f 22,61 per 10Q K.G. Aan de B. E .T. veiling werden 10.115 K.G aangevoerd, waarvan 2942 KG doordraaide De handel besteedde aan deze veiling f 19.55 per 100 K.G Donderdag zullen zoowel de Vereen Veilin gen als bij de B. E. T.-veilingen de laatste exportveilingen worden gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8