IAAT/TE IKICmN Onrust in Palestina neemt het karakter aan van een burgeroorlog. Opstandige beweging onder de Arabieren breidt zich uit. Garage Hartog DONDERDAG 28 JUEÏ 1938 HAKREEM'S D'AGBE'AD 9 De toestand in Palestina. Heilige oorlog" tegen de ,,Britsche en Joodsche ongeloovigen". Joden vormen een Burgerwacht. JERUZALEM 28 Juli (Havas—A. N. P.) De onrust in Palestina duurt voort en neemt langzaam het karakter van een burgeroorlog aan. Te Haifa heeft de Arabische bevolking wederom een aantal Joodsche winkels in brand gestoken, bommen geworpen in de Joodsche wijken en Jodwen mishandeld. Een aantal wegen werd onbegaanbaar gemaakt, o.a. deweg van Jeruzalem naar Nabloes over een lengte van acht kilometer. Op den weg, van Jeruzalem naar Tel Aviv werden ver scheidene voertuigen aangevallen. Een pas sagier van een Joodsche autobus werd be trapt op het oogenblik, dat hij een bom wilde werpen in de Arabische stad Ramleh. De Joodsche nationale raad heeft een op roep gepubliceerd om een burgerwacht te vormen. De eerste groep van deze burger wacht betrekt thans in den nacht de wacht in het gebied Sharon. Mexico zal buitenïandsche petroleummaatschappijen schadeloos stellen. Verklaring van president Cardenas. MEXICOSTAD, 28 Juli. Pres. Cardenas heeft gisteren door middel van een officieel communiqué verklaarde dat hij de buiten ïandsche bemiddeling betreffende het vraag stuk van onteigening van buitenïandsche eigendommen in Mexico niet zal accepteeren, daar Mexico van plan is om schadevergoeding te betalen. Hij voegde er aan toe dat Mexico slechts in staat zou zijn om te betalen indien men aan zijn land mogelijkheid gee,ft om welks producten voornamelijk petroleum in het bui tenland te verkoopen. Hij zeide o.a. in ge noemd exposé: ..Mexico biedt geen land finan- cieele hulp en wil ook geen buitenïandsche leeningen hebben. Betalingen in termijnen van onteigende petroleummaatschappijen of landbezit is in geen geval een schending van de internationale wetten". Tegelijkertijd kon digde de president aan dat de regeering de volgende week de nota van Huil, betreffende de onteigening van grondbezit van Noord- Amerikaansche farmers zal beantwoorden. (United Press.) Zuidelijke dalen van den Brenner- pas door wolkbreuk geteisterd. Vermoedelijk zijn verscheidene arbeiders verdronken. TRENTO, 28 Juli Gisteren zijn de zuide lijke dalen van den Brennerpas door een wolkbreuk voor een groot deel overstroomd Men vermoed dat een aantal menschen daar bij het leven verloren. Bij Barbiano werden 10 hutten waarin vele arbeiders, die aan den bouw van groote electriciteitswerken bezig zijn, sliepen, door het water weggespoeld, doordat de Dilo-rivier buiten haar oevers trad. Tot nu toe kan men niet vaststellen aan hoe veel arbeiders die daarin sliepen, 't gelukt is aan 't water te ontkomen. Ook de Brennerlijn die Italië met Duitschland verbindt werd tusschen Chiusa en Ponte-Isarco over stroomd. Het verkeer werd onderbroken en de passagiers moesten per motorboot naar de trein, die verderop wachtte, worden vervoerd. Chiusa en een in de nabijheid zijnde spoor wegbrug worden door het water van de Tinne- rivier bedreigd. Militaire en fascistische mi- litie's zijn naar de plaats des onheils gezon den ten einde assistentie te verleenen (Uni ted Press) Havenbrand in Vancouver. Schade wordt op 900.000 pond sterling geschat. VANCOUVER 28 Juli. Op de pier van de Canadian Pacific Railway Company brak brand uit die 'n schade, van ongeveer 900.000 pond sterling veroorzaakte. Het s.s. .Empress of Russia" dat in een dole in de nabijheid lag moest ten gevolge van den vonkenregen wor den weggesleept. (United Press). ONTPLOFFING TE BELFAST. BELFAST 28 Juli (Reuter) Vanochtend vroeg werd de bevolking gewekt door een he vige ontploffing, waardoor een winkel gedeel telijk vernield werd. De politie heeft vastge steld, dat een springstof was bevestigd aan het winkelraam. De eenige bewoner van het winkelhuis, de heer McKeaveney, werd niet getroffen. Hij is in 1935 candidaat geweest voor de verkiezingen van het parlement van Noord Ierland en verklaarde niet te weten waarom een aanslag op hem werd gepleegd. ïtaliaansche auto in afgrond gevallen. Drie inzittenden gedood. MILAAN 28 Juli (D. N. B.) Op de Sim- plonstraat is de bestuurder van een auto. waarin negen personen reden, het stuur kwijtgeraakt. De auto vloog van den weg en viel in een afgrond van vijf meter. Drie inzit tenden werden uit de auto in een beek ge worpen en verdronken, vier anderen liepen kwetsuren op. MILITAIR VLIEGTUIG BRANDEND NEERGESTORT. LYON. 28 Juli (Havas). Vannacht is bij den heuvel Saint-Rambert Dalbon een militair vliegtuig brandend omlaag gestort. Uit het wrak zijn vijf lijken geborgen. JERUZALEM. Twee daden der Britsche troepen hebben den haat der Arabieren tot ongekende bitterheid doen stijgen. Men vreest dan ook, dat de oproerige beweging zich nog inten siever zal uiten. In de eerste plaats zijn de Britten voor de eerste maal een moskee bin nengedrongen. Dit is een geheiligde plaats voor de Arabieren en het is aan allen, die geen Mohamedaan zijn, ten strengste verboden deze te betreden. De troepen nu zijn verleden week de Omar-moskee gelegen op den berg Zion bij Jeruzalem, binnengerukt en hebben daar een groote hoeveelheid wapenen ontdekt. Dit indicent wordt door de Arabische terro risten geëxploiteerd,, niet alleen in Palestina, doch ook in andere Mohamedaansche landen. Ten tweede hebben de Britsche troepen de graanschuren verwoest en bijna elk huis van het Arabische dorp Baqa Gahrbieh met dyna miet in de lucht doen springen uit wraak we gens den moord op sergeant majoor George Beauchamp van de Royal Scots. Deze incidenten hebben veroorzaakt, dat de tot nu toe vreedzame Arabische bevolking van het platteland zich aan de zijde der rebellen schaart terwijl ook andere factoren daarop van invloed zijn, zooals o.a. het snel aan groeien der werkloosheid onder de Arabieren met als gevolg de stijging van de kosten van levensonderhoud, terwijl bovendien de tijd van de oogst is verstreken. De terroristen hebben overal wapenen en munitie onder de dorpsbewoners verspreid, terwijl de religieuze fanatici op het verkla ren van een heiligen oorlog aandringen tegen „de Britsche en Joodsche ongeloovigen". De leiders der rebellen hebben dit week end in de nabijheid van Ramallah, ten noor den van Jeruzalem, een „krijgsraad" gehou den, waarin de plannen voor het uitbreiden van de activiteiten in het geheele land wer den voorbereid. Schaefer's Lilliputters te Haarlem. Attractie voor het Rembrandt Theater. Het is de Directie van het Rembrandt Thea ter te Haarlem mogen gelukken, de Schaefer's Lilliput Show, welke een groote tournée door Europa achter don-rug heeft, waarbij o.a. werd opgetreden op de wereldtentoonstelling te New-York, voor de week van 29 Juli tot en met 4 Augustus voor het Rembrandt Theater te engageeren. Deze troep, welke uit 7 nationali teiten bestaat, brengt een afwisselend pro gramma. en wij twijfelen er niet aan, of het Haarlemsche publiek zal in grooten getale deze kleine artisten bewonderen. Overval op anti-fascistische tentoonstellino; te Brussel. Brochures en de inhoud van de kas meegenomen. Gisteravond hebben omstreeks vijftig per sonen een overval gepleegd op de anti-fascis tische tentoonstelling, die op het oogenblik ge organiseerd wordt door de Brusselsche Fede ratie van de Socialistische Partij in een ge bouw aan den Boulevard du Jardin Botanique. Na de stands dooreen geworpen te hebben, hebben de daders brochures en den inhoud van de kas meegenomen. Twee personen zijn gewond. Er is geen enkele arrestatie verricht. Het parket heeft een onderzoek' ter plaatse in gesteld. (Belga) Dc bombardementen van open steden. De Britsche commissie samengesteld. In het Lagerhuis heeft Butler over de Brit sche commissie van onderzoek naar de bom bardementen op open steden in Spanje het volgende medegedeeld: De commissie zal bestaan uit twee Engel- sche onderdanen, een gepensionneerd officier van de Royal Air Force en een actief artille rie-officier. Het gunstige antwoord van Franco behelsde nog een verzoek: de autoriteiten van Burgos wenschen nl., dat het onderzoek over breeder terrein zal worden uitgestrekt. Op een vraag omtrent de bedoeling hiervan, ant woordde Butler, dat de autoriteiten van Bur gos wenschen. dat het onderzoek eveneens uitgestrekt zou worden tot andere wreedhe den, die niet in verband stonden met lucht- bombardeemnten. (Havas). Polen stuurt nieuwe nota aan T s jecho-SIowakije. Inzake de anti-Poolsche activiteit van communisten. WARSCHAU 28 Juli De Poolsche regee ring heeft een nieuwe nota gezonden aan de regeering te Praag over de anti-Poolsche activiteit van communisten in Tsjecho Slo wakije. De eerste nota dienaangaande is ge zonden op 22 Maart en de Tsjechische regee ring antwoordde hierop 7 Mei en 1 Juli. In het laatste antwoord heeft de Tsjechische regeering een aantal maatregelen opgesomd, welke genomen waren om aan de Poolsche elschen te voldoen. Deze worden door Polen niet voldoende geacht. In verband met deze tweede nota merkt P. A. T. op, dat de Tsjechische autoriteiten de zaak blijkbaar als een kleinigheid beschou wen. De Poolsche regeering heeft zich bereid verklaard, de Tsjechische politie te doen bij staan door haar eigen politie, teneinde de actie tot een goed einde te voeren. De Poolsche pers publiceert het Tsjechische nationaliteiten-statuut zonder commentaar. De regeeringspers valt Tsjecho Slowakije aan in verband met den achttienden verjaardag van het vaststellen van de grens tusschen Polen en Tsjecho Slowakije. Zoo zijn er reeds stappen gedaan teneinde de verbindingswegen en dergelijke te bescha digen. De vorige week zijn 12 belangrijke bruggen opgeblazen. De rebellen hebben een grootere militaire activiteit met succes ont wikkeld dan ooit tevoren. Zij zijn uitgerust met zoeklichten apparaten die het naderen van vliegtuigen registreeren en alarm geven en machinegeweren. Sommigen die gevangen werden genomen droegen uniformen en en kelen zelfs medailles door de leiders der re bellen toegekend. Bovendien onderscheppen rebellen syste matisch de telefoonverbindingen tusschen de politieposten, spoorwegstations en Joodsche kolonies. Een der laatste incidenten is het vernielen van den Tegartsmuur alsmede de prikkeldraadversperring langs de Noordgrens. De rebellen hadden zich een stoomwals van de openbare werken toegeëigend en de be stuurders daarvan met de pistolen op de borst gedwongen 3 km. daarmede f? rijden en den muur over een afstand van 5 km. met de wals te vernielen. De materieele schade bedraagt duizenden ponden. Verkeer staat stil voor oude hoeden en verlepte bouquetten. Hoe groot de paniekstemming onder de be volking is bewijst wel dat daar waar oude hoeden en verlepte bouquetten op de straten liggen, het verkeer werd stopgezet, teneinde de politie in staat te stellen deze te onderzoe ken om zeker te zijn dat er geen bommen in verborgen waren. Het Britsche plan om Galilea te onderwer pen door het construeeren van wegen onder militair opzicht blijkt krachteloos daar ont dekt is dat de Arabische stratenmakers in hun vrije uren de bruggen vernielen. 1500 van dergelijke stratenmakèrs zijn daarna in de ge vangenis geworpen. (United Press). Een brandje op Hasselaersplein te Haarlem. Den bewoners wacht een onaangename verrassing. Hedenmiddag ruim half een werd door omwonenden en voorbijgangers bemerkt dat er brand moest zijn uitgebroken in het per ceel Hasselaersplein 6, bewoond door de fa milie G. Kok. Uit een dakkapel kringelden namelijk rookzuiltjes. Zij waarschuwden per telefoon de brandweer, die. als steeds, spoedig ter plaatse kwam. De bewoners van het huis bleken afwezig te zijn. De deur werd geopend en toen werd gezien dat op een zolderkamer bedoeld als slaapkamertje, maar nu geïmproviseerd tot keuken het vuur woedde. Er was nog al wat brandbaar materiaal, zoodat de brand zich even ernstig liet aanzien. Het is evenwel niet tot een uitslaan der vlammen gekomen. De bandweer tastte het vuur met twee slangen op de waterleiding aan, één binnen door en een aan den buitenkant. Zoo werd er in korten tijd veel water op de vlammen gegooid, waardoor op spoedig het gevaar voor uitbreiding voor komen was. De brand beperkte zich ook tot dit geïm proviseerde kamertje. Er stond niet veel van waarde in, zoodat de brandschade niet groot is. Wel heeft de inboedel veel waterschade ge leden. Overal in huis droop het water, zoodat men er van verzekerd kan zijn dat het voor de bewoners geen prettige thuiskomst zal zijn! De recherche en de brandweer stelden een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. Er werd op dit kamertje een vergasser ge vonden. Het is niet zeker, maar wel waar schijnlijk dat die gebrand heeft en de oorzaak is geworden. De omstandigheden wezen er op een briefje op de trap dat spoedig een der bewoners thuis zou komen. Misschien is er op de vergasser eten of drinken warm ge houden. Het uitrukken der brandweer riep vele be langstellende kijkers naar het Hasslaersplein. De politie zorgde voor de afzetting. Om 1.15 uur rukte een deel der bandweer weer in. het nablusschen zou toen naar de commandant ons mededeelde nog wel een anderhalf uur duren. VOETBAL. Jaarvergadering R. C. H. De heer H. Scheen bedankt als voorzitter. De Racingclub Haarlem houdt Maandag avond 8 Augustus haar jaarlijksche algemee- ne ledenvergadering in het gebouw „Zang en Vriendschap". Op de agenda staat o.a. Be stuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren H. Scheen, voorzitter, W. van Leeuwen, penningmeester, W. Hazevoet, twee de secretaris en J Kuyt, commissaris. De hee ren H. Scheen en W. Hazevoet stellen zich niet herkiesbaar. Het bestuur stelt in de vacature van voorzitter candidaat den heer S. Haze voet. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 28 Juli. Ondertrouwd 28 Juli: F. X. M. Caron en E. M. F. Wille; A. Eelman en M. J. van Mierlo: E. Th. Schilpzand en M. Biere: J. H. Gieliam en W. M. Kaper: F. J. Luitjes en W. C. de Cock. Getrouwd 28 Juli: M. J. F. Schutte en C. J van der Scheer; W. J. Jolink en J. M. Linden- born; P. N. A. Visser en M. Blanke. Bevallen 25 Juli: C. H. Haaze—Box. d.; 26 Juli: G. Hornden Dekker, z.; B. W. C. Roes- singh van ItersonSchoen, z.: C. J. B. Pielage Ewald, z.; W. GriffioenWevers, d.; A. Poelgeestvan der Meij. z.: J. W. M. Dreijer— Moonen, z.; 27 Juli: Chr. Damsma—Dinkla. z.; M. C. van den KieboomBonk. d.; 28 Juli: G A. ZuiverSeweuster. d. Overleden 27 Juli: A. J. SchuilHol. 66 j.. Tuinwijklaan; 27 Juli: C. J. van Hooff, 8 maanden, Graaf yan Wiedstraat. Voor luxe verhuur zonder chauffeur, na ir Turfmarkt 26 en 18 Tel. 16066 Een oud cn vertrouwd adres. Prijzen uiterst concurreerend! Keuze uit c.a. 30 wagens, 2, 4 n en 6 persoons, alsmede bestel wagens, W.A. verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) Moordaanslag op een vrouw. Slachtoffer ernstig gewond. Op den Schiedamschen Singel te Rotter dam werden om half een hedenmiddag de voorbijgangers opgeschrikt door een revol verschot. Het bleek, dat een vrouw door het schot, dat door den 30-jarigen J. K. was ge lost, in den rug was getroffen. De linkerlong is geraakt. De man vluchtte, doch werd in de Witte de Witstraat door een agent gegrepen. De vrouw ih in ernstige toestand naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 8.95 3/8, Berlijn 73.05. Parijs 5.02 7/8. Brussel 30.77. Zwitserland 41.651/2. New-York 1.81 13/16. Amsterdam, 12 uur. Londen 8.95 3/16. Berlijn 73.06. Paf-ijs 5.02 3 4. Brussel 30.77 1/2. Zwitserland 41.67. Kopenhagen 39.95. Stockholm 46.15. Oslo 44.95. New-York 1.817/8. Madrid 6.29. Italië: a) vrije lire 9.60. b) reislire 8.60. c) bankpapier 8.10. IJMUIDEN MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden, 28 Juli 1938 (A.N.P.) Tarbot 104—80 ct. per K.G. Tong 150—104 ct. per K.G. Middelschol f 22.50 per 50 K.G. Zetschol f 20—17.50 per 50 K.G. Klemschol f 17—4.70 per 50 K.G Bot f 9—3 per 50 K.G. Schar f 10.50—3.60 per 50 K.G. Poontjes f 5—2.30 per 50 K.G. Kleinmiddelschelvisch f 159.50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 9.105.50 per 50 K.G. Groote gul f 5.802.60 per 50 K.G. Kleine gulf 4.10—1.10 per 50 K.G. Wijting f 3.20—2 per 50 K.G. Makreel f 7.50—3.60 per 50 K.G. Groote heek f 4940 per 125 K.G. Middel heek f 3834 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 1211 per 50 K.G. Kleine heek f 97.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 4414 per 125 K.G. Leng f 1.130.90 per stuk. Rog f 1510.50 per koop. MARKTBERICHT. Scheveningen, 28 Juli 1938. (Versche visch) Tarbot 55100 ct. per K.G. Griet 40—65 ct. per K.G. Tong 110150 ct. per K.G. Middel schol f 13—15 per 40 K.G. Kleinschol f 5.10f 10 per 40 K.G. Schar f 2.60—f 2 40 per 40 K G. Schelvisch f 6.20f 8.50 per 40 K.G. Wijting f 1.50—f 2 per 40 K.G. Makreel f 7f 8 per 40 K.G. Kabeljauw 170 ct. per stuk. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de trawllogger SCH 130, J. den Duik, met f 487. De trawlkotters SCH 70. K. Tulnebreyer, met f 134.30. SCH 177. T. Blok met f 175, SL 54. J. van Dam, met f 114.70, SCH 33, L. van den Toorn met f 75 en 19 schokkers, met tezamen f 755 besomming. BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 28 Juli: Manden Trawlers: 320 Betje RO 16 f 3280— 385 Uiver IJM 384 f 1960.— 465 Maria van Hattem 1'f2300.— 420 Clasina Luther 59f 1780.— Loggers: Sch. 19 f 970.— VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt. Claesje RO 46. Vangst 400 kisten haring, 70 manden diversen, 15 kantjes steurharing. TERUG VAN DE IERSCHE ZEE. De Betje RO 15, die twee maanden in de lersche zee had gevischt, heeft de visscherij aldaar moeten verlaten in verband met het bekende besluit der regeering van Eire. Duitschland blijft Nederlandsche zeevisscliers trekken. Spoedig gaan weer 71 man. Het feit dat de eerste ploeg Nederlandsche zeevisschers die naar Duitschland vertrokken is onlangs prompt een bedrag van f 21.60 als weekafrekening naar huis heeft kunnen over maken. heeft vele werklooze zeevisschers die tot nu toe weifelden, doen besluiten ook voor de Duitsche trawlers te monsteren. De animo blijkt thans grooter dan ooit te zijn. Aanstaanden Zaterdag vertrekt opnieuw een -ilneg naar Dui'schland Hieronder bevinden zich 30 IJmuldenaren ,en eenigen uit de om liggende gemeenten. Aanstaanden Dinsdag gaat weer een ploeg Deze beide ploegen be staan in totaal uit 71 man. niet alleen afkom stig uit IJmuiden. Esmond en Katwijk, maar ook uit Zandvoort, Middelharnis. Den Haag Haarlem en Beverwijk. Met inbegrip van de ploegen die Zaterdag en Dinsdag vertrekken zullen in totaal reeds meer dan 130 Nederlandsche yisschers onder de ha- kenkruisvlag varen. ZANDVOORT Harddraverij en Vuurwerk. Dat de harddraverij te Zandvoort een gewel dig succes is geworden, is niet alleen te dan ken aan het buiten verwachting groot aantal aan den start verschenen paarden, doch ook aan de zeer gunstige weersomstandigheden. Reeds des middags was er een ongewone drukte in het dorp en vooral in de omgeving van de korte baan. Toch scheen het aanvankelijk dat het aantal bezoekers der draverij niet groot zou worden, doch dit bleek later op den avond te pessimistisch bekeken want tegen het begin van de tweede ronde stonden de kijklustigen reeds eenige rijen dik langs de baan; het aan tal groeide steeds en bij de derde ronde was de geheele baan zeer behoorlijk bezet. Zoowel aan den start als even voor de fi nish viel het moeilijk, wat van de dravers te zien door de dikke haag van bezoekers. Het aantal deelnemende paarden bedroeg 27, hetgeen bijna het dubbele is van dat dei- eerste draverij op 22 Mei j.l. Te half zeven werd eerst een rondrit door de badplaats gemaakt, waarbij de Zandvoort- sche Harmoniekapel haar medewerking ver leende. Het moet gezegd dat de berijders hun best hebben gedaan om den uitgeloofden prijs van f 25 door de Hafam te Haarlem te verdienen, want ze zagen er onberispelijk uit. Deze prijs voor het schoonste geheel werd gewonnen door Rose Morgan, eigenaar K. Wijk uit Gro ningen berijder A. Witteveen. De oragnisatie der harddraverij was in de vertrouwde handen van de Beverwij ksche harddraverijvereeniging „Prins Bernhard". Hoewel de draverij een vlot verloop had, was het einde pas tegen half twaalf. Voor de derde ronde startten tenslotte 7 paarden, waarvan no. 22 „Doorlooper" reeds spoedig favoriet was bij het publiek, dat zeker een goeden kijk op de zaak had, daar dit paard als no. l eindigde. Eigenaar was H. van der Pol en berijder W. Geersen. Laatstge noemde mocht als berijder van het. winnende paai-d bij de prijsuitreikinng een gouden das- speid in ontvangst nemen. De eerste prijs was f 400. De tweede prijs werd gewonnen door no. 15 Anselor, eigenaar J. de Vlieger, die zelf be reed. uit Nieuw Vennep. Prijs f 150. De vierde prijs f 50 won no. 9, Xuthus, eigenaar Th. van der Sande uit Rotterdam, berijder W. Geersen, terwijl de vierde prijs gewonnen werd door no. 7, Xantippe, eigenaar J, Spaans, te Heiloo, berijder R. van Wierlng. Nadat de heer J. A. C. Kruit, directeur van de V.V.V. een kort woord had gesproken, werden de prijzenuitgereikt door den heer C. L. Bolwidt Sr.. vice-voorzitter van de V. V. V. De verlichting van de boulevards met de duizenden lampjes vielen en bij de dravers en bij het publiek zeer in den smaak.. Te 11.45 uur werd nog een vuurwerk ont stoken ongeveer voor het midden van de baan waarvoor eveneens groote belang stelling werd getoond. Het hoofd- en slot nummer vormde een renpaard met berijder op sulkey. De uitreiking der prijzen had plaats na het vuurwerk in huize De Loefhoeck. BLOEMENDAAL WIELRIJDER GEVALLEN. De 22-jarige M. B. uit Amsterdam reed met groote snelheid por fiets op het rijwielpad naar het strand. Hij viel en brak een sleutel been. Dr. Inunink heeft het slachtoffer ver bonden, waarna hij per bus en vervolgens per trein huiswaarts keerde. HEEMSTEDE Het Regeringsjubileum. Een oproep aan Heemsteedsche Jeugd organisaties. Het Centraal Bureau Jeugdhulde 1938, ge vestigd te 'sGravenhage. heeft een plan ont worpen om de jeugd van alle gemeenten te doen vertegenwoordigen bij een grootsche de monstratie ter gelgenheid van het 40-jarlg regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Dinsdagavond 2 Augustus zal een bijeen komst plaats vinden in De Hof van Heemste de, Valkenburgerlaan. Alle Heemsteedsche Jeugdvereenigingen worden verzocht zich hier te doen vertegenwoordigen. De bedoeling is daar de door het Centraal Bureau aangegeven punten te bespreken en een commissie samen te stelen. SPAARKAS „ST.-ANTHONIUS". Woensdagavond hield de R. K. Spaarkas „St.-Anthonius" onderafd. van den Ned. R.K. Volksbond haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat dank zij de ©enigszins verbeterde tijdsom standigheden het ledental en ook de inkoop van brandstoffen en dekens toegenomen zijn. Het ledental was gestegen tot ruim 250 ter wijl in het seizoen 19371938 ruim 235 ton anthraciet tegen een bedrag van f 6940.73 (waaronder kosten transport e.d.) en 114 de kens tegen een bedrag van f 505 zijn verstrekt. Het totaal gespaarde bedrag over 1937-1938 aldus het verslag van den penningmeester, was f 13731,15, welk bedrag na aftrek der kosten van brandstoffen en dekens voor het meerendeel aan de spaarders werd uitgereikt voor eventueele benoodigde winterprovisie e. d. De huishoudkas sloot met een saldo van f 57.16. Als bestuursleden werden herkozen de heeren L. Roest, M. de Zwart en L. Snoeks, terwijl de heer L. Roest weer als voorzitter wordt benoemd. Tenslotte volgde nog een overzicht van de in Mei 1938 geleverde anthraciet en de in Augustus a-s. te leveren dekens. In de bergplaatsen der leden liggen thans voor den a.s. winter 240 ton anthraciet tegen een verkoopsprijs van f 6539,74 terwijl in to taal 147 dekens besteld zijn tot een bedrag van f 625.92. R. K. MULO EXAMENS. De op 27 Juli in het R.K. Verenigingsge bouw gehouden M U. L. O. examens hadden het volgende resultaat. Voor diploma A waren 26 candidaten. waar van 9 werden afgewezen. Geslaagd zijn: H. ter Beek, Th. Dekker, G. Groenendijk, P. Selgnette, J. Verver, J. Wo- pereis, J. Zeilstra. allen te Medemblik; A. Suer, J. Koop, J Kort. D. Spanjaard, allen te Amsterdam: C. Beentjes, te Heemskerk: H. Burger, H. Hendrikse beiden te Beverwijk; A Ruper: te Castricum; H. Röttgering en P. Samson, belden te Haarlem. Geslaagd voor Aanv. diploma B: Th. v. d. Meer te Medemblik.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7