H.D.-V ertellie De T. T. -races te Assen. "H8 H A A R U E M'S DAGBE'AD 2 EXAMENS. De MULO-examens te Haarlem. Vrijdag slaagden te Haarlem voor het A- diplomaM. van Delden, C. Gagel, A. Gel dorp. M. C. de Rooy, J. B. Pennock. J. Sie- pel, O. Steingrover. E. Cohen, J. Bieren broodspot. J. D. Vriesen, A. H. Hetebrij, R. Smits, H. A. de Vos en A. Grünwald, allen te Haarlem; J. Koper en J. W. Mooy te Zand- voort; A. Keizer te Velsen: H. Kater, J. Nieuwenhuizen, J. M. StrijbLs, A. L. van Zcelen en P. E. Bakker, allen te Heemstede: W. W M. Piekaar te Bentveld; A. Post en C. Verschoor, beiden te IJmuiden. Voor het B-diploma; F. J. C. Terwee te Zandvoorc. Voor het aanv. diploma: H. E. Dees te Zandvoort. Er werden geëxamineerd 28 candidaten, van wie 1 werd afgewezen. Hoofdacte-examens. Haarlem, 29 Juli 1938. Geëxamineerd 4 (vrl.) en 3 (mnl.) candi daten. Geslaagd de dames: Me j. A. v. Daalen Zandvoort, Mej. J. Oranje, N .Amstel en de heeren- G. Kos, Heemskerk en G. de Bruyn, Zaandam. Modevakschool. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens slaagden de dames A. Schotel en T. Damsma voor coupeuse, costuum en mantelvak. Het zijn leerlingen van de Mode Vakschool: Haarlem- Heemstede, dir. J. v. Doorn. TUINBOUWSCHOOL VOOR MEISJES TE RIJSWIJK. Geslaagd voor het eindexamen der tuin bouwschool voor meisjes Huis te Lande" te Rijswijk (Z.-H.): M. E. A. Kool, Bloemen- daal. LEZING OVER „DE HOOGE VELUWE" Woensdag 3 Augustus zal de heer A. Hei kamp van het Nationale Park „De Hooge Veluwe" een lezing houden met lichtbeel den in gebouw „Odeon", Jansstraat, over het mooie dat ons eigen land biedt. Deze lezing is vooral van belang voor hen die deze zomermaanden een bezoek willen brengen aan ,De Hooge Veluwe". «irii'rinjiiiïrtrririii'iii.jiiiiiiji'iiiiMiiiiutiiwniiaiBHiniiiiaiiiBiBiiiPHtiiiBiiiiiifniiiHiiHWiiiiiiwwiBmiiiiimHB Verboden Vrucht. DE redactrice van de rubriek „Voorver liefden en verloofden" had al vier maal den brief opzij gelegd, nadat zij hem viermaal had gelezen, en nog wist zij, die raad gaf in alle mogelijke harts geheimen, niet, wat zij zou antwoorden. Reeds wilde zij een briefje dicteeren, waarin zij den schrijver erop wees, dat zijn vraag buiten de grenzen van haar rubriek viel, zoo dat zij niet voor beantwoording in aanmer king kwam, toen haar plotseling het antwoord duidelijk voor den -geest stond. Zij greep naar den dictaphoon en sprak: Den Weled. Heer H. Verduyn Sr. Spronckkade 21 Alhier. Geachte Heer, Uw vraag, hoewel feitelijk niet onder mijn rubriek vallende (en deswege niet voor beant woording in ons blad in aanmerking ko mend) interesseerde mij toch dusdanig, dat ik mij niet aan de beantwoording ervan wilde onttrekken. U wilt uw eenïgen zoon graag gelukkig zien en meent dit alleen te kunnen bereiken, als hij zich verlooft met Marijke Schouwenaar. U weet echter niet hoe U dit moet aanpak ken. U kunt niet tegen uw zoon zeggen, dat hij zich met Marijke moet verloven, want U vreest en zeer terecht dat uw raad in den wind zal worden geslagen en dat op deze wijze uw jongen nooit het werkelijke geluk zal smaken. Het geval is moeilijk, en toch is er, naar mijn meening, voor U een mogelijkheid uw doel te bereiken. U moet dan echter afzien van nu eens dit en dan weer dat probeeren, daar alleen een consequent volgehouden op treden U succes zal kunnen brengen. Mijn a'dvies is n.l.: zeg tegen uw zoon, dat hij uw toestemming kan krijgen om zich te verloven met welk meisje hij maar wil, mits het niet Marijke Schouwenaar is, omdat U die in geen enkel opzicht een geschikte par tij acht. U noemt haar: „wel knap, maar fri vool, en zeker geen meisje om er je leven lang gelukkig mee te zijn." U zult begrijpen, dat U van dit eenmaal ingenomen standpunt niet gemakkelijk kunt afwijken, maar als U blijft volhouden, zult U succes moeten hebben. Mijn raad mag U heel zonderling lijken, maar mijn gevoel zegt mij, dat 't de eenige weg is, om te verkrijgen wat U wenscht: een huwelijk tusschen Marijke en uw zoon. U zult mij zeker te zijner tijd wel willen be richten en U vergeeft mij in dit bijzon dere geval natuurlijk mijn nieuwsgierigheid wat het resultaat van uw werken voor „het geluk van uw jongen" is geweest. Hoogachtend, Redactrice „Verliefden Verloofden". Drie maanden later bracht de post een brief voor de „V. V. V.-rubriek". Hij luidde: Geachte mejuffrouw! Uw raad is wonderbaarlijk goed geweest- Gisteren is mijn zoon getrouwd met Marijke Schouwenaar en hij is, naar elkeen zegt en hijzelf erkent, volmaakt gelukkig, 't Is mij soms heel moeilijk gevallen uw advies op te volgen, maar ik heb volgehouden en ik ben U uiterst dankbaar voor üw raad. Vindt U het teveel gevergd, als ik U vraag mij te melden, waarom U mij juist dezen raad hebt ge geven? Vertrouwend, dat U mij deze nadere inlich ting zult willen geven, verblijf ik, met de meeste Hoogachting, H. Verduyn Sr. Het antwoord, door den dictaphoon ge zegd was: Geachte Heer Verduyn, Hoewel deze kwestie niet door mij is be handeld mijn voorgangster is gisteren in het huwelijk getreden en al sinds twee maan den niet meer aan ons blad verbonden kan ik vermoedelijk toch wel nagaan, welke over wegingen geleid hebben tot het geven van den raad om een verloving met mej. Schouwenaar als ongewenscht voor te stellen. Is het niet reeds alle eeuwen zóó geweest, dat de verboden vrucht 't meest lokte, en dat, juist in liefdeszaken, bijna steeds gehandeld wordt tegen het advies der ouders in? Wij prijzen ons gelukkig, dat ons blad U van dienst heeft kunnen zijn en verblijven, Hoogachtend, Redactrice Verliefden en Verloofden. Het overlijden van den lieer L. Schoorl. Een herdenkingssamenkomst. Vrijdagavond werd in het gebouw Jansstraat S3 een bijeenkomst gehouden van „Die Spaer- ne Sanghers", ter herdenking van den over leden voorzitter, den heer L. Schoorl Sr. De lampen waren met rouwfloers omkleed en het vaandel hing halfstok. De voorzitters- stoel stond leeg, de voorzittershamer lag on gebruikt op de tafel, waarop bloemen stonden. Bij ontstentenis van den vice-voorzitter werd de vergadering geopend door den secre taris, den heer W. F. Andréa. die een her denkingsrede hield, waarin hij herinnerde aan het plotseling verscheiden van den voorzitter, dat niemand na de welgeslaagde operette ver wachtte en verder o.a. zeide: „Gij allen, Spaerne-Sanghers, weet het, on ze beste Schoorl was geen man van veel woorden of van uiterlijk vertoon. Maar juist die zwijgzaamheid en die eenvoud, die hem altijd kenmerkten, maakten dat wij allen, zon der uitzondering, grooten eerbied voor hem koesterden. Zijn heengaan is zoowel voor on zen dirigent als voor onze vereeniging een uiterst gevoelig verlies. Een man als onze voorzitter is wel zeer moeilijk te vervangen. Laat ons onzen voorzitter in de eerste plaats danken voor alles wat hij. in alle stilte, voor onze vereeniging heeft gedaan en hem ver der eeren door ernstig en met vasten wil zijn voorbeeld van rechtvaardigheid en onkreuk baarheid te volgen en in eerlijke, trouwe saamhoorigheid datgene te doen wat onze beste vriend Schoorl noodig en nuttig achtte voor ons koor. Spaerne-Sanghers. deze eenvoudige, stille werker Was ons allen een lichtend voorbeeld. Hij heeft ons den weg gewezen dien we heb ben te gaan. Volgt allen, ieder voor zich en gezamenlijk, dien door hem aangegeven weg van trouw, van eerlijkheid en oprechtheid. Dan zal de geest van onzen voorzitter, ook in onze vereeniging, blijven voortleven als een waardige nagedachtenis aan onzen onverge- telijken vriend Schoorl". Deze rede werd staande door alle aanwezi gen aangehoord, waarna een lange poos van stilte volgde. Hierna deed de heer J. M. H. van der Wate ren eenige mededeelingen van organisatori- schen aard betreffende de crematie van het stoffelijk overschot te Westerveld. Na het zingen van „Beati Mortuï" werd de plechtige bijeenkomst gesloten. Ieder was diep onder den indruk. WETHOUDER E. v. d. WALL MET VERLOF. De wethouder van financiën, de heer E. v. d. Wall. zal van heden tot en met 13 Augustus a.s. afwezig zijn. POSTAGENTSCHAP. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem maakt bekend, dat met ingang van 1 Augustus a.s. het postagent schap annex Telegraafstation Haarlem- Rijksstraatweg tusschen 12 uur en 13 uur voor het publiek gesloten wordt. MOTORSPORT. De F.N. 's uit den strijd. ASSEN Vrijdagavond. (Van een onzer redacteuren). Het belangrijkste nieuws van de Asser T. T. is wel het feit dat de F. N.'s hebben opgegeven. Reeds vanmiddag werd het bericht beeknd dat „Gin ger" Wood door moeilijkheden met de smering z'n machine had kapotge- draaid en het zag er naar uit, dat de Haarlemmer De Ridder in z'n eentje de eer van het Belgische merk tus schen de Duitsche en Italiaansche grootmachten zou moeten ophouden. Maar vanavond had ook hij moeilijk heden met z'n motor en een kort telefoontje met. de F. N.-fabrieken maakte een plotseling einde aan z'n T. T.-ilIusies. Het is jammer. In de eerste plaats was het voor De Ridder de kans van z'n leven nu hij op een officieele fabrieksmachine tegen de sterke buitenlanders in het strijdperk mocht treden; in de tweede plaats was het de groote vraag hoe deze nieuwe twee-cylinders, die nog in geen enkelen wedstrijd hebebn gereden zich tegenover de B. M. W. en de Gilera zou den houden. Er werd veel van hen verwacht. Assen in spanning. In tusschen houdt Assen zich nog steeds bezig met het duel B. M. W.Gilera. Men verwacht algemeen dat Serafini vooral se dert de verbetering van Gall's ronde-record beduidend sneller zal blijken dan de Duit- schers, maar het is heel goed mogelijk dat de Italiaan het te snel wil doen en zijn machine stuk draait, zooals het ook 't vorig jaar den B. M. W.-rijder Ley verging. De trainingstijden hebben duidelijk aange toond dat het dit jaar weer zeer hard zal gaan en dat de mogelijkheid, dat de gemiddelde snelheid wéér omhoog zal gaan zeker niet denkbeeldig is. Het is overigens opmerkelijk, dat bijna elke Assenaar blijkbaar een uitstekend motordes- kundige is. Toen wij tenminste in den men- schenstroom, die zich hedenavond door de feestelijk versierde en verlichte straten voort bewoog. brokstukken van gesprekken om ons heen opvingen, stonden wij verbaasd over de motorkennis van de bevolking. De dertien jaren T.T. hebben wel zeer duidelijk hun stempel op het stadje gedrukt. „De beul van Assen". Behalve de twee F. N.'s zijn er nog meer machines uitgevallen. De Rotterdammer Wil lem Breeman, die reeds zoolang de Asser T.T races bestaan als „keurmeester" van de ma chines is opgetreden, heeft weer eens bewe zen dat hij den bijnaam van „den beul van Assen" niet ten onrechte draagt. Alle machi nes die niet geheel aan de gestelde else hen voldeden werden onvoorwaardelijk afge keurd. Het gevolg is dan ook geweest dat van de bijna 80 renners die voor de internationale races waren inugeschreven, er slechts 64 aan den start zullen verschijnen. Ook de Neder- landsche kampioen in de 500 c.c.-klasse Theo Zwolle is uitgevallen. De hoop van Nederland is thans gevestigd op van Hamersveld, die de beschikking heeft gekregen over een B. M. W.-fabrieksmachine, die waarschijnlijk even snel zal zijn als de machines van Meier en Kraus. Hoe zal hij zich in dit gezelschap weren? Er zijn vele vragen die op beantwoording wachten. De spanning stijgt. Een grootsche race wacht ons morgen. B. J. F. De Bilt voorspelt Zwakke tot matigen Zuid-Oostelijken tot Zuid-Westelijken wind. gedeeltelijk bewolkt, droog, behoudens later in het Westen eenige kans op onweer, warm. BAROMETERSTAND Hoogste 767.6 m.M. te Berlijn en Dres den. Laagste 747.3 m.M. te Seydisfjord. Terwijl de toestand van mooi zomerweer op het continent aanhoudt geeft de depressie op den Oceaan op de Britsche eilanden betrok ken weer met plaatselijke regens. Groote hoe veelheden vielen op de zuidkust van Ierland en om de Iersche Zee. In het uitgestrekte ge bied van lagen luchtdruk, dat het geheele Westelijke deel van den Oceaan bedekt, en dat tot de Azoren reikt, bewegen de minima zich slechts langzaam in Noord-Oostelijke of Noor delijke richting het gebied van hoogen lucht druk op het vaste land nam iets in beteekenis toe en verplaatste zich naar Midden-Duitsch- land. In Oost-Duitschland werd het iets koe ler. De abnormale hitte in het binnenland van Finland en aan de Fransche Middellandsche Zeekust houtd stand. De atmosfeertemperatu- ren bereiken geleidelijk zeer hooge waarden. Op het Jungfrau-Joch was de temperatuur hedenmorgen plm. 2 graden. Daarenboven de Saentis-top was het weer onbewolkt. Voor ons land is op het voortduren van het mooie warme zomerweer te reke nen hoewel tegen den avond in het Wes ten de kans bestaat op onweersvorming met afkoeling. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Vooruit Opgave van: Fa, KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 5.54 uur, n.m. 18.22 uur. Strand berijdbaar van 11.00—16.30 uur. Zondag v.m. 6,38 uur, n.m, 19.05 uur. Strand berijdbaar van 11.3017.00 uur. Maandag v.m. 7.21 uur, n.m. 19.43 uur. Strand berijdbaar van 12.3017.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) INGEN, die eenvoudig gedaan kun nen worden, moet men niet noodeloos ingewikkeld maken. Het eenvoudigste, snelste, goedkoopste en zekerste systeem om iets te vragen of aan te bieden is een Groentje in Haarlem's Dagblad Daarom werden er in 1937 bijna 47000 geplaatst. Honderd dooden bij de onlusten te Rangoon. RANGOON, 30 Juli. Het aantal slachtoffers van de onlustën -is, na vier dagen thans 100 dooden en 350 gewonden. Uit de gevaarlijke zones zijn vrouwen en kinderen thans vervoerd naar de politiestations. Bij verschillende vechtpartijen heeft het leger gebruik gemaakt van vuurwapens. (United Press) HET REGEERINGS-JUBILEUM. De huldiging, die ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin plaats heeft op 10 September in het Olympisch Stadion te Amsterdam, zal opge luisterd worden door een gecombineerd mu ziekgezelschap van 500 personen. Het Spaamdamsche Fanfarecorps „Kunst kring", directeur de hegr Peter Wit, is aan gezocht, zijn muzikale medewerking te verlee- nen voor dezen grootschen feestdag. Ook op 31 Augustus zal het den geheelen dag mee werken. Verder heeft het medewerking toege zegd aan het comité te Haarlem op 2 en 6 September. DE CONCURRENTIE IN HET HAARLEMSCHE BAKKERSBEDRIJF In ons nummer van 20 Juli plaatsten wij een interview met een werkgever te Haarlem, waarbij deze o.a. mededeelde, dat de Haar- lemsche gezellenorganisaties hebben getracht een nieuw contract met hem af te sluiten te gen hoogere loonen dan thans geldende zijn. De gezellenorganisaties ontkennen dit. Door den bedoelden werkgever, dien wij nader naar deze quaestie gevraagd hebben, wordt toegegeven, dat hij zich vergist heeft. De organisaties hebben hem alleen gepolst over een nieuw contract, waarbij hij den in druk gekregen heeft, dat daarbij voor een en kele categorie een hooger loon werd voorge steld. Nu dit door de organisaties ontkend wordt, neemt hij aan, dat bij hem een misver stand is ontstaan. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Aftrek wegens stempelverzuim. Aan de besturen van de vakorganisaties is mededeeling gedaan, dat een weziging is ge bracht in den aftrek wegens stempelverzuim. Tot nu toe was de regeling voor de gesteun- den van Maatschapplijk Hulpbetoon, dat in zoo'n geval 4 of 2 op den steun werd in gehouden, naar gelang betrokkene zich één- of tweemaal per dag moet meldèn. Voortaan zal bij voorkomend stempelver zuim rekening worden gehouden met het dag loon. dat betrokkene op dien dag in zijn vak had kunnen verdienen. Overeenkomstig dit dagloon zal de gebruikelijke korting voor ver diensten op zijn ondersteuning plaats vinden. BENNEBROEK MUZIEKVERlEENIGING K. N. A. Maandagavond geeft het plaatselijk fan farecorps „Kunst Na Arbeid" een concert in den tuin van het Café Restaurant „De Ge leerde Man". FEESTEN OP 6 SEPTEMBER A.S. Kinder- en volksfeesten. Door de Oranjevereeniging is besloten op 6 September kinder, en volksfeesten te houden. Daarvoor zal een beroep moeten worden ge daan op de vrijgevigheid van de inwoners. De kas der vereeniging is door de feesten die gehouden werden bij het Prinselijk huwelijk en bij de geboorte van Prinses Beatrix in slechten staat geraakt. Het bestuur van deze vereeniging vertrouwt op de daadwerkelijke Oranjeliefde van de Bennebroekers. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Leendert van Zoomeren, oud zestig jaren. Gehuwd: Gerardus Johannes van der Mey, te Heemstede, met Bertha Johanna Philippo, alhier. OVERVEEN De houten hulpschool. Het gebouw bijna gereed. De houten hulpschool, bedoeld als voorloo- per van een later te stichten O. L. school voor het Ramplaankwartier en omgeving, zal wel dra gereed komen. Het gebouw zelf staat reeds en men is thans bezig met de verschil lende installaties voor waterleiding, elec- trisch licht en sanitair. Het heeft een plaats gevonden op het open terreintje gelegen tus schen Hendrik Roozenlaan en Van der Duin straat. Er zijn slechts 2 lokalen van elk onge veer 7 M. in 't vierkant, maar er is voldoende gelegenheid voor berging van leermiddelen. De lichtramen zijn groot, de gang is breed genoeg en er is volop gelegenheid voor ber ging van kleeren. 't Geheel ziet er thans nog wat onooglijk uit, maar als de schilders het hunne er aan gedaan zullen hebben, zal hier in een groote verandering gekomen zijn. Om 't gebouw is een heining van prikkeldraad aangebracht, welke er niet zeer vriendelijk uitziet, maar niettemin zeer geschikt is om hen, die al te veel belangstelling hebben voor 't onderwijs, op een afstand te houden. ZANDVOORT OPHEFFING COLPORTAGEVERBOD OP HET STRAND VERZOCHT. In verband met het kort geleden door den Raad uitgevaardigde colportage-verbod heeft de huurder van de kiosk op het Badhuisplein zich tot den Raad gewend met het verzoek om opheffing van de bepaling, dat de huur tenminste drie maanden vóór den afloop van het huurjaar moet worden opgezegd. Tevens verzocht de huurder het mogelijk te maken, dat de boeken, dagbladen enz., welke in de kiosk verkrijgbaar zijn op het strand ver kocht mogen worden, daar deze beide ver koopcentra een zakelijk en onafscheidelijk verband hebben. Het is echter onmogelijk, ontheffing te ver kenen van het colportageverbod en dus kan het laatste verzoek niet worden ingewilligd. Het eerste verzoek behoort volgens het col lege van B. en W. evenmin te worden toege staan, daar zij meenen, dat door het colpor tageverbod de exploitatie van de Ëosk gunstig wordt beïnvloed. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Albert, zoon van J. Koning en S. Molenaar, Westerstraat 5; Hendrik, zoon van H. Hendriks en H. Terol, Prinsenhofstraat 9. Ondertrouwd: C. Turk en A. van der Mey, Potgieterstraat 26. 4^, VERBETERING ARBEIDERSWONINGEN. Naar aanleiding van de circulaire van den minister van Binnenlandsche Zaken om trent het verstrekken van een premie voor verbetering van arbeiderswoningen, deelen B. en W. den Raad mede, dat zij van oordeel zijn, dat de gemeente aan dit plan van de re geering medewerking behoort te verkenen en stellen daarom voor een crediet te verkenen bij suppletoire begrooting van f 1650. Als ontvangstpost kan 'n Rijksbijdragen van f 1100 worden geraamd, zoodat ten laste van de ge meente zou komen f 550 welk bedrag gevon den kan worden uit den post voor onvoorziene uitgaven. Het gevraagde bedrag is voldoende om aan aanvragen voor de verbetering van tien woningen te voldoen. VISSCHERS NAAR DUITSCIILAND. Met den trein van 11,24 uur uit Amsterdam zijn hedenmorgen een drietal Zandvoortsche visscherlieden vertrokken naar Altona om deel te nemen aan de Duitsche trawlervissche- rij. Dit zijn de eerste drie gegadigden van Zandvoort, te weten H. Roos als machinist, H. Koper als stoker en A. Bos als matroos. Waarschijnlijk zullen er nog meer volgen. EEN MOTORRIJWIEL STOND ONBEHEERD In de Van Speijkstraat alhier, stond des avonds laat, onbeheerd een motorrijwiel, merk D.K.W. Toen de eigenaar des morgens van ziin motorrijwiel gebruik wilde maken, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat het verdwenen was. Aangifte volgde, doch tot op heden zijn de Ijverige naspeuringen vergeefs geweest. AANTAL INWONERS in 1937 VERMINDERD. Op 31 December 1936 bedroeg het aan tal inwoners van Zandvoort 9242 zielen. Ge durende het jaar 1937 werden 58 meisjes en 63 jongens geboren. Er vestigden zich 556 mannen en 752 vrouwen, terwijl 527 mannen 806 vrouwen uit de gemeente vertrokken. De bevolking bedroeg op 31 December 1937 nog 9239 zielen. Hieruit blijkt, dat het geboorte cijfer voor 1937 niet veel hooger is, dan in het jaar,( waarin de kinderen werdén geboren, die thans leerplichtig geworden zijn, terwijl bovendien het aantal inwoners heel wat klei ner was. INT. ZWEM- EN POL O WED STRIJD IN HET NOORDERBAD. Zondagmiddag 31 Juli zal in het Noorder- bad een internationale zwem- en polowedstrijd worden gehouden tusschen de Willesden Swimming Club uit Baywater bij Londen en de A.Z. '70 uit Amsterdam. Deze dual-meet omvat den polowedstrijd en verder 100 meter vrije slag: 3 maal 50 meter vrije slag en 3 maal 50 meter wisselslag. Er is een wisselbeker be schikbaar gesteld voor de club die het hoog ste aantal punten behaalt; de directie van het Noorderbad heeft eveneens een beker be schikbaar gesteld. AANSCHAFFING VAN EEN ZANDAUTO. Ten behoeve van de werkverschaffing ach ten B. en W. het gewenscht, dat naar aanlei ding van de betaalde kosten over vorige jaren wegens huur van een auto, wordt overgegaan tot het aankoopen van een kip-transportauto. De kosten worden begroot op f 2750. NATIONALE SCHAAKWEDSTRIJDEN. Door het bestuur van de Zandvoortsche Schaakclub wordt van de gemeente een sub sidie gevraagd van f 50 voor de te houden schaakwedstrijden op Zaterdagavond 17 en Zondag 18 September as. Het college van B. en W. deelen de zienswijze van het bestuur der schaakclub, dat hier een gemeente-belang mede wordt gediend en stelt er prijs op dat dergelijke wedstrijden worden gehouden, doch tevens ziet het zich genoodzaakt, de meest mogelijke zuinigheid te betrachten, gezien de minder gunstige financieele omstandigheden der gemeente; het is daarom van oordeel, dat dit jaar geen grooter subsidie kan worden toegestaan dan f 25 en stelt den raad voor, dienovereenkomstig te besluiten. AVRO'S KINDERKOOR IN HET NOORDER BAD. Op Maandag 1 Augustus zal het bekende AVRO's kinderkoor onder leiding van Jacob Hamel een bezoek brengen aan het Noorder bad waarbij des middags door de kinderen onder de genoemde leiding gezongen zal wor den uit het repertoir, dat in de studio voor de microfoon ten beste wordt gegeven. De bezoe kers van het Noorderbad zullen dus Maandag de kinderen en debutantjes niet alleen hoor en, maar ook zien HILLECOM RIJWIEL ONTVREEMD. Tijdens een kerkdienst in de St.-Martinus- kerk werd een rijwiel ontvreemd, hetwelk te gen een muur geplaatst was. Het taschje, het geen zich aan het rijwiel bevond, werd later in het struikgewas teruggevonden. VOOR HERWONNEN LEVENSKRACHT. De speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft f 80.75 opgebracht. GESLAAGDEN. Voor het te Leiden gehouden Mulo-examen zijn geslaagd onze plaatsgenooten R. van Huis en G. Hylkema voor B en A: J. Hyl- kema, T. Kool, W. Laman, O. de Rooy en H. Paase HEEMSTEDE ZWEMFEEST HEEMSTEEDSCHE REDDINGSBRIGADE. A.s. Zondagmiddag zal de Heemsteed- sche Reddingsbrigade haar jaarlijksch zwem feest houden iri den Zwemvijver aan den Glipperweg. Op het jprogramma staat o.a. het kampioen schap popduiken, waarvoor opnieuw door het bestuur een fraaie wisselbeker is beschikbaar gesteld. Des avonds 8 uur heeft de prijsuit reiking plaats in café Van den Heuvel aan de Camplaan. MULO-EXAMENS. Voor het dezer dagen gehouden R.K. MULO- examen A slaagden de volgende leerlingen der Henricus MULO-school alhier: C. v. d. Aar, H. J. v. Assema, P. J. Bakker, J. Bon, J. J. de Bruin, J. Captein, J. G. Drayer, J. G. v. Gennip, T. J. J. Gozeling, P. J. Hilhorst, G. J. J. Hoeker, N. F. Jonkers, J. J. Kroon, L. A, Kuijpers, J. H. A. te Laare, C. L. J. v. Lent, L. J. Luiten J. A. P. Meulenbroek. J. A. M. Raas- veldt, H. A. A. Scholten, F. Slieker, P. Th. v. Steijn, B. M. A. Stroyckens, P. J. v. d. Zwan. Voor diuploma B. slaagden: Th. H. Alkema de, G. S. v. Deurzen, P. G. Dielwart en C. Hoo- gensteijn. Voor het seminarie Hageveld, J. Hoogerwout. Voor het missiehuis te Driehuis, A. van Buuren. R.K. MULO-EXAMENS. De op 29 Juli in het R.K. Verenigingsge bouw te Heemstede gehouden R.K. MULO- examens waren voor diploma A 27 candidaten, waarvan er 19 slaagden, terwijl er 8 candi daten werden afgewezen. Geslaagd zijn: E. Bergmans, A. Dellemijn, M Gatersleben. A. Keizer, C. Letschert, allen te Amsterdam, J. van der Meer, den Helder, H. Aengenent. E. Grimbergen, W. Jordan, te Nieuwer-Amstel. C. de Lange, C. Pronk, C. Punt, E. Rolfes, W. Settels, A. Visser, A. Vo», W. van Willigen, C. v. d. Burg, C. Hoekmeyer, allen te Bergen. Voor diploma B 1 candidaat, geslaagd: F. Ouwens, Den Helder. BLOEMEN DAAL VOLKSSPELEN OP 31 AUGUSTUS. Bij gelegenheid van den verjaardag van de Koningin, zullen op 31 Augustus op een ter rein in „Duin en Daal", de volgende volks wedstrijden gehouden worden: a. Voor jongens: Pensteken 78 jaar. Zakloopen 910 jaar. Tonloopen 1112 jaar. Hardloopen met hindernissen 1314 j. Tonsteken 15 jaar en ouder. b. Voor meisjes: Pensteken 78 jaar. Autopedrijden 910 jaar. Tonloopen 1112 jaar. Ringsteken op rijwielen 1315 jaar. Te Overveen zal een veldloop gehouden worden om den wisselbeker. Aan de wedstrij den kunnen alleen Bloemendaalsche en te Bloemendaal schoolgaande kinderen deel nemen. AERDENHOUT MOTOR BOTST TEGEN AUTO. Vrijdagavond omstreeks tien uur had op den Zandvoortschen weg een aanrijding plaats. De motorrijder v. H. uit Heemstede met zijn echtgenoote op den duo reed op den Zandvoortschen weg Even voor hem uit reed een auto bestuurd door den heer L. eveneens uit Heemstede. Op een gegeven oogenblik hield de auto bestuurder in. Dit werd door den motorrij der niet opgemerkt. Deze botste tegen de auto op. met het gevolg dat hij en zijn echt genoote gewond werden. Dr. Bartels heeft hen verbonden, waarna zij met de auto naar hun woning werden overgebracht. De motor werd ernstig en de auto licht be schadigd. SANTPOORT HET 40-JARIG BESTAAN VAN „WILHELMINA". De receptie. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het korps, houdt het bestuur van „Wil- helmina" op Dinsdag 9 Augustus, des avonds 7 uur, receptie in „De Weyman".

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2