DE T.T.-RACES TE ASSEN. Meier op B.M. W wint in de 500 cc.-klasse ote successen voor gewond. Croote successen voor de Nederlanders. ZEILEN. OLYMPISCHE SPELEN WANDELSPORT HONKBAL KAATSEN 20- HENCELEN GYMNASTIEK. POSTDUIVEN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1938 MOTORSPORT Van Hamersveld (500 c.c.) en van Gent (350 c.c.) tweedeVan Dinter (250 c.c.) vierde. (Van een onzer verslaggevers). De Asser T.T.-races hebben dit jaar wel bijzondere successen voor de Ne- derlandsche rijders opgeleverd. Hun prestaties hebben alle ver wachtingen overtroffen en men zal wel heel ver in de annalen van de Drentsche motor-historie moeten te ruggaan, wil men zulke fraaie Neder- landsche resultaten kunnen vinden. Daar is in de eerste plaats Bertus van Hamersveld, die, nu hij eindelijk eens de beschikking heeft gekregen over een goede machine een trai- nings-B.M.W.-met-compressor, dus niet eens zoo snel als de machine waarop Meier de overwinning behaal de des ondanks bijna even hard reed als de leider, die een snelste ronde reed van 6 min. 36.6 sec., dat is niet meer dan 7 sec. boven het abso lute snelheidsrecord dat de B.M.W.- crack Karl Gall op de races van het vorig jaar vestigde. En die tenslotte de jonge Serafini op z'n razend-snelle Gilera zoodanig achterna zat, dat de Italiaan van louter agitatie de bocht uit vloog. Daar is in de tweede plaats Willy van Gent, die eerst op een 500 c.c. Velocette zou rijden, maar toen dat niet doorging ter elfder ure met een Velocette in de 350 c.c. klasse uit- Kwam en daar maar liefst de tweede olaats bezette, vóór befaamde rijders als Binder en Hanni. En dan nog Piet van Dinter in de 250 c.c. klasse op D.K.W., die als hij geen pech had gehad, de derde plaats had bezet, die eigenlijk alleen de meerderheid behoefde te erkennen van de officieele fabrieksrijders Kluge en Petruschke en die sneller bleek te zijn dan alle andere D.K.W.-niet- fabrieksrijders. Dit drietal heeft bewezen dat zij tot de beste coureurs van Europa behoo- ren en dat de Nederlanders, ook al nebben zij dan meestal niet veel suc ces, eenmaal in het bezit van een goede motor, voor niemand behoeven onder te doen. Weinig spanning. De races hebben overigens niet de span ning gegeven, die wij er gaarne van gezien en trouwens ook verwacht hadden. Bij de kwart-liters reden de fabrieksrijders van D.K.W. Kluge en Petruschke onbedreigd aan den kop en ondanks het feit dat er niets te vreezen was verbeterde Kluge, die een prachtige race reed, het klasse-record daarachter was er een heelen tijd niets, dan kwamen op één ronde nóg vijf D.K.W.'s van „privatfahrer" en na weer een ronde kwamen dan eindelijk nog de O.K. Supreme van den Engelschman Corfield en de Motosacoche van Casagranda. Mellors op Velocette was als eenige fa- brieksrijder in de 350 c.c. klasse bij gebrek aan officieele Nortons en door het uitvallen van den D.K.W.-rijder Wünsche, ook volko men onbedreigd en bij de halve liters had Serafini na een val tegen de B.M.W.'s van Meier en Van Hamersveld ook niets meer te beweren De nationale races. Eigenlijk was de meeste spanning bij de junioren-races, waarmee deze dag begonnen werd. Hier reden een aantal motor-enthou siasten hun eersten wedstrijd op dit circuit, op ongeveer gelijkwaardige machines, met den vasten wil om elkaar niets toe te geven en hun kansen tot het uiterste te verdedigen. Hierbij zijn inderdaad veel spannende mo menten geweest. Bij de 250 c.c. had eerst H. Veer met Triumph de leiding, maar hij kreeg weldra pech en viel uit, zoodat de Hagenaar Van der Berg (Puch) aan den kop kwam. In de vierde ronde werd hij echter gepasseerd door z'n stadgenoot Maasland (Matchless) en moest vervolgens ook nog de meerderheid erkennen van Slok, eveneens op Puch. In de 350 c.c. klasse ging het tusschen Hil- derink (Norton) uit Staphorst, die gedurende een vijftal ronden de leiding had, en den Mid- lummer Visser op Lady. Jammer genoeg kreeg Hilderink echter met pech te kampen, hij kwam op de tweede plaats en gaf tenslotte bij de laatste ronde op, zoodat Visser eerste werd, gevolgd door den Boreulo-er J. T. Veer op Triumph. Zeer spannend was de strijd in de halve liter-klasse. Na de eerste ronde had D. Renooy (Eysink) uit Tilburg de leiding genomen, ge volgd door den Rotterdammer B. Maltha en T. J. Veer de derde Veer beiden op Triumph en P. J. Knijnenburg uit Wassenaar op B.M.W. Renooy en Veer vielen uit en daar door kwam Maltha op de eerste plaats met op eenigen afstand Knijnenburg als tweede. Maar langzaam aan liep de B.M.W. steeds meer in en na het „doorkomen" na de 6e ronde lag Knijnenburg dicht achter den leider. Met het verstrijken der minuten steeg de spanning. En eindelijk verschenen aan het einde van den weg twee renners. Inderdaad, het waren Maltha en Knijnenburg. Maltha was nog steeds voor doch ziender- oogen werd het verschil kleiner. Toen, in de laatste bocht voor de finish gebeurde het. Juist vóór de bocht had Knijnenburg Maltha bereikt; hij wilde hem voorbij gaan toen tot groote ont zetting van het publiek de B.M.W. van den weg afvloog. Meer was er van de finish af niet te zien. Onmiddellijk begaven Roode Kruis- nenschen zich naar de plaats van het ingeluk. De spanning op de tribunes vas ondraaglijk. Toen kwam tot aller geruststelling het bericht door de luidsprekers dat Knijnenburg onge deerd was. Doch 't ongeluk bleek toch ernstiger te zijn dan het aanvanke lijk leek. Want de motor was in z'n groote vaart over de afschutting ge vlogen en had drie toeschouwers gewond. Het is jammer dat op deze wijze een scha duw op de races werd geworpen. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat de juniores nog niet over de noodige routine be schikken of in elk geval nog niet voldoende met het circuit bekend zijn. Intusschen had Maltha ook z'n laatste ronde geëindigd. Hij maakte een gemiddelde van 121 K.M. De Amsterdammer J. Bron (Vin cent H.R.Dj, die reeds geruimen tijd op de derde plaats lag, werd door den noodlottigen val van Knijnenburg tweede, 40 seconden achter Maltha. De 250 c.c. klasse. Zooals wij reeds zeiden is er in den strijd in de 250 c.c. klasse wel bijzonder weinig span ning geweest. Reeds na de eerste ronde bleek de volkomen onaantastbaarheid van de fa- brieks-D.K.W.'s. Als eerste kwam Kluge door. Daarachter kwamen de kampioenen van het vorig jaar Winkler en Petruschke. En toen kwam aan den kop van de vier daarop volgende, elkaar fel bekampende rijders, allen eveneens op D.K.WPiet van Dinter. Onze Van Dinter, met slechts 3 fabrieksrijders voor zich en heel het internationale gezelschap van 9 renners, waarvan er vijf reden op motoren, die vol komen gelijkwaardig waren aan de zijne, achter hem. De volgende ronden brachten hem nog verder. Terwijl hij zich binnen korten tijd van z'n achtervolgers had losgemaakt, kreeg Winkler' moeilijkheden met z'n machine en viel uit. En zoo kwam Van Dinter op de derde plaats. Het werd een race uitsluitend voor D.K.W. Alles wat geen D.K.W. was verdween succes sievelijk uit den strijd of raakte op den achtergrond. Het best deed de bekende Zwit ser Binz op Excelsior het; hij bleef tot op de helft van de race nog om en nabij de 7e plaats. Maar op den duur hield hij het toch niet vol en verdween ook hij uit de course. Onze nationale kampioen '37, Lo Simons (Excelsior), kon het al evenmin bolwerken. Na drie ronden op de 12e plaats te hebben ge legen kreeg hij een defect aan z'n ketting en gaf hij op. Kluge en Petruschke ondertusschen draai den op groote snelheid met de regelmaat van een klok hun ronden, „lapten" beurt voor beurt alle andere rijders, en daarachter reed Van Dinter een prachtige race. Maar in de achtste ronde, toen hij onder luide toejui chingen was komen tanken, kreeg hij pech. De motor wilde niet starten en zoo moest Van Dinter aanzien dat na elkaar Gablenz en Sonn- tag hem passeerden. Toen eerst liep de motor weer en Van Dinter moest maar maken wat er nog van te maken viel. Met groot élan jaagde hij Sonntag na en na 3 ronden bezette •hij weer de vierde plaats. Daarbij moest hij het laten, want zooals te voorzien was had hij reeds teveel tijd verloren om Gablenz nog te achterhalen. En zoo werd hij dan vierde, ach ter den feilloos rijdenden Kluge, achter Pe truschke en Sonntag. De middagraces. in de derde ronde 6 min. 36.6 sec., gem. uursr.. 150.2 K.M. 350 c.c.: 1. E. Mellors, Engeland. Velocette 134 min. 40.6 sec., gem. 132.7 K.M. 2. Willy van Gent. Nederland, Velocette, 141 min. 14 sec. gem. 125.9 KM. 3. F. J. Binder, Duitschland. Velo cette, 143 min. 13.6 sec. gem. 124.7 K.M. 4. E. Pokora, Duitschland. Norton 1 ronde. 5. G. Haenni, Zwitserland, Noi'ton 1 ronde. 6. S. Sorensen. Denemarken. Excelsior, 1 ronde. 7. P. van Wijngaarden, Nederland, Norton. 8. „Didier", België, Velocette op 1 ronde. 9. E. Lehmann, Duitschland, Norton, op l ronde. 10. Bahlswede, Duitschland, Velocette op 2 ronden. 11, Fr. Link, Duitschland, Norton op 2 ronden. 12'. F. Anderson. Engeland, N.S.M. op 2 ronden. 13. Thorn Prikker. Duitschland, Velocette, op 2 ronden. 14. N. V. Jensen, De nemarken, Velocette, op 2 ronden. 15. G. An- dersson, Zweden, Husqvarna, op 3 ronden. 16. S. Somerkorpi, Finland, Norton op 3 ronden. De snelste ronde werd gemaakt door E. Mel lors (Eng), op Velocette in de derde ronde. Tijd 7 min. 11.2 sec., gem. 138.1 K.M. De snelste Nederlander was Willy van Gent op Velocette, in de 4e ronde in 7 min. 37.6 sec., gem. 130. 2 K.M. 's Middags half drie startten twee minu ten na elkaar de 500 c.c. en de 350 c.c. klasse. Daarmee zou nu eindelijk het langverwachte duel B.M.W.—Gilera beginnen. Doch zooals wij reeds zeiden, spanning was er niet veel. Van den aanvang af leidde Meier zijn stalgenoot Kraus had zich we gens ongesteldheid moeten terugtrekken daarachter joeg Serafini over het circuit met een langzamerhand grooter wordend verschil, en als derde volgde Van Hamersveld, die van de pits order had gekregen, voorloopig achter den Italiaan te blijven, en het scheen alsof het hem totaal geen moeite kostte op z'n trainingsmotor de snelle Gilera bij te houden. Zoo ging het voort tot de vijfde ronde. De drie koprijders hadden in dien tijd een minuten- langen voorsprong op de heele rest behaald. Toen kreeg Van Hamersveld bij het passeeren van de pits order, wat dichter achter Serafini te rijden. Van Hamersveld deed het. En hoe! De minuten verstreken. Kraus kwam inmid dels weer door en men keek uit, hoeveel Sera fini nu achter zou zijn. Het duurde lang. Ein delijk kwam aan het einde van den weg een rijder in zicht. ,,'t Is Bertus!" riep plotseling een heer niet een kijker. En waarachtig, 't Was Bertus. Wat niemand zou hebben kunnen verwachten was gebeurd. Van Hamersveld lag op de tweede plaats! Kort daarop kwam de knalroode ma chine aan die reeds van verre als de Gilera van Serafini was te herkennen. Hij stopte bij de pits en begon aan z'n motor te prutsen. Even later werd bekend wat er gebeurd was. Hij was zóó door Van Hamersveld opgejaagd, dat hij uit de bocht gevlogen was. Hemzelf mankeerde niets, maar z'n stuur was krom, een voetsteun verbogen en de voetschakelaar ontzet. Vier volle minuten heeft Serafini aan de pits staan repareeren en in al dien tijd was nog geen der andere rijders voorbij gekomen. Wel een bewijs hoe superieur de kop-rijders waren. Evenwel, Serafini stond nu voor een hopelooze taak. Het was natuurlijk absoluut onmogelijk voor den Italiaan om te trachten de B.M.W.'s te achterhalen. Zoo ging dan deze race als een nachtkaars uit. De eenige op flikkering was de poging van Meier om Sera fini, die zoo zoetjes aan bijna een ronde was achtergeraakt, te „lappen". Waarin hij op nog slechts eenige honderden meters van de finish eindelijk in slaagde. Bij de 350 c.c. was Mellors, nadat Wünsche op D.K.W. was uitgevallen, kalm z'n gang ge gaan. Er was niemand van wien hij eenig gevaar kon duchten. Van Gent, evenals Mellors op Velocette. die na de eerste ronde op de zesde plaats lag. reed een prachtige race. zoodat hij tenslotte op de tweede plaats terechtkwam. Behalve dat eindigde ook deze race zonder veel emoties. B. J. F. De verdere resultaten der T.T.-races luiden: Einduitslag 500 c.c. kl. C.: 1. G. Meier, Duitschland, B.M.W. 134 min. 34 sec., gem. uursnelheid 147 172 K.M. 2'. A. P. van Hamersveld, Nederland, B.M.W., 135 min. 51 sec., gem. uursnelheid 145.9 K.M. 3. D. Serafini, Italië, Glera op 1 ronde. 4. F. Vaasen, Duitschland, Norton op 2 ronden. 5. N. B. Pope, Engeland, Norton op 2 ronden. 6. T. Zwolle, Nederland, Norton op 2 ronden. 7. J. W. Bee- vers, Engeland, Norton op 2 ronden. 8 H. D Meyers, Engeland op Norton op 3 ronden De snelste ronde werd gereden door G Meier, Duitschland op B.M.W. in de 5e ronde- in 6 min. 31 sec., gem. 152.1 K.M. De snelste Nederlander was A. P. van Hamersveld, tijd DE HOLLAND-WEEK. Prachtige zeildagcn op het Buiten-IJ en IJsehneer. Louwerse en Nauta zegevieren in de Shapies. De Gülehers in de Olympia Jollen onver slaanbaar. Bob Maas wint in de Starklasse. (Van onzen medewerker) De eerste twee dagen van de Holland-week kunnen, wat het weer aangaat, prachtig ge slaagd genoemd worden. Een stralende zon en een zwak Z.-O. briesje zorgden beide dagen voor het zeilgi's-ideaal. Een paar Duitsche en Engelsche inschrijvin gen in de Sharpie- en Sta-klasse geven een internationaal tintje aan de Holland-week. Bij de 16 M2.ers hadden o.a. de H.J.C.'ers Janssen en Flemming ingeschreven. Flemming was Zaterdag 't eerst weg en leidde nog steeds bij de eerste boei. In het kruisrak zocht Jans sen heel listig het walletje op. dat hem zeer veel voordeel verschafte, zoodat hij vóór Flemming en de andere 5 deelnemers de vol gende boei kon ronden. Verder kwam er geen wijziging in het veld. Daar Janssen uitgesloten moest worden, omdat hij bij de eerste boei geen ruimte had gegeven, werd Flemming toch eerste. Zondag kwam Mathieu met een straatlengte voorsprong als eerste binnen. In de 12 M2. klasse A behaalde Louwerse Zaterdag zijn zooveelste zege. De Duitschers fi nishten in het middenveld. Zondag startte het heele veld keurig op tijd. De beide Nauta's namen de leiding, ter wijl de Duitscher Paul Fischer mooi in de kopgroep bleef. Na het kruisrak was W. J. H Nauta aan den kop, direct gevolgd door Stap. Van de buitenlanders lag Fischer (Duitsch land) derde. Louwerse, die als laatste gestart was, had zich mooi tot vierde opgewerkt. Op het laatste voor-de-windsche rak liep Lou werse Fischer nog voorbij. De gebr. Gülcher beheerschen nog steeds de hegenomie in de Olympia-klasse jollen. Zoowel Zaterdag als Zondag waren zij één en twee. Zondag was P. Gülcher zelfs ca. 4 minu ten op zijn broer voor. Beide dagen was Tims in de 12-voets jollen klasse A één. Een mooi resultaat voor dezen jongen zeiler. Venema (H.J.C.) werd tweemaal tweede. Na Zondag nog een heelen tijd één gelegen te hebben moest hij op het laatste kruisrak zijn eerste plaats toch nog aan Tims afstaan. Het was wel jammer, dat het toch al niet harde Oostelijk briesje zoo bleef zoe- zoeken, zoodat er Zondagmiddag wel wat ge- lukzeilerij bij te pas kwam. Op het IJselmeer, waar de grootere jachten voeren, behaalde Bob Maas Zaterdag een ver diende overwinning. Zondag was dr. Hansohm (Duitschland) direct na het schot als eerste weg. Zijn voor sprong kon hij tot het einde toe behouden. Bos Maas, die bij de eerste boei 3 lag, liep op de bezeilde rakken den Duitscher Hans von Ree lam nog voorbij. In de mooi bezette Drakenklasse wist J. Heinen Zaterdag met de voor hem gebruike lijke straatlengte te winnen. Maar Zondag was de dag van Ben them van den Berg. Terwijl hij eigenlijk in den wedstrijd zelf niet speciaal als eerste opgevallen was, eindigde hij toch met een mooien voorsprong als eer ste. Heinen werd ditmaal derde. De Duitschers kunnen met voldoening terug zien op de fraaie successen, behaald in de Sharpie- en Starklassen. De Spelen in Finland van 6—21 Juli Naar het bureau van het I. O. C. mededeelt, heeft Finland voorgesteld de Olympische Spelen van 1940 te houden in de periode van 6 tot 21 Juli. ,,Jan Passtoors". Door ..Jan Passtoors" werd met 19 leden aan de Vierdaagsche te Nijmegen deelgenomen waarvan 18 de marschen volbracht. Een lid is den vierden dag wegens een voetblessure niet meer gestart. M. Timmerman en P. Wiedijk namen voor de vijfde maal deel en ontvingen het zilveren kruis; J. Hendriks. W. Schorfhaar en J. Swart voor den vierden keer, C. Onverwagt voor de derde maal. H. v. Oorschot Sr. voor den twee den keer en P. J. v. Hooydonk, R. Laduc Jr voor den eersten keer. De dames Th. v. Oorschot en M. Roest ook vierde keer. F. v. Wijk en C. Pool tweede keer en C. J. v. Hooydonk. M. Pennarts, M. Tim merman en A. v. Norden eerste keer. Een da meslid, dat individueel had ingeschreven, vol bracht ook de marschen. Geen vier-, maar een achtdaagscTie De heer A. Herbe, Schoterweg 72, heeft eveneens met succes aan de Vierdaagsche af- standsmarschen deelgenomen Maar zijn prestatie is nog mooier, als men bedenkt, dat hij ook nog van Haarlem naar Nijmegen en terug heeft geloopen. Hoewel één zijner spie ren een weinig pijnlijk was, verkeert hij weer in een blakenden welstand. In den afgeloopen nacht te één uur kwam hij thuis. E. D. O.—Blauw Wit (4-11) Blauw-Wit gaat het eerst aan slag op het werpen van v. d. Born. Wilders begint direct met een honkslag, waarna Kolijn uitgevangen wordt. Als Van Heeswijk door een fout, op welke Wilders een punt maakt, op het honk is gekomen, sneuvelt hij op het tweede honk na een slag van Blom. Altink geeft een slag naar het eerste honk en gaat ook uit. Van EDO. komt het eerst aan slag v. d. Schalie, Hij geeft een mooien stootslag en bereikt veilig het eerste honk. Ook Kr. Zand- stra geeft een honkslag en als dan Kl. Zand- stra uit gaat op het eerste honk, opent v. d. Schalie de score voor E, D. O.; v. d. Putten gaat dan uit op drie slag, waarna Schijvenaar uitgevangen wordt. in de tweede innings komen zoowel van Blauw-Wit als E.D.O. slechts drie spelers aan slag. Drie keer gooide J. v. d. Bom een gesla gen bal uitstekend naar het eerste honk. Vooral verdient vermelding de prachtige stop van hem van een harden grondbal van Boscher. Ook in de derde innings maken beide par tijen geen punt en is de stand nog 1—1. In de vierde innings sneuvelt Van Hees- wijk door een fraaien aangooi van v. d. Scha lie; doch den volgenden grondbal heeft hij niet en Blom komt veilig op het honk. Toch gaat Blom uit op het eerste honk door uit stekend werk van v. d. Born. Dan krijgt Al- tink de eerste vier wijd. Hierna komen drie Blauw-Witters op het eerste honk door fou ten en twee van deze fouten kostten E.D.O. drie punten, waarna Damman uitgevangen wordt. Bij E. D. O. wil het ook in de vierde innings aan slag maar niet lukken. Zoowel Kl. Zand- stra als v. d. Putten sneuvelen op drie slag. Wel geeft Schijvenaar een honkslag en krijgt v. d. Born vier wijd, doch Kelder slaat een hoogen bal, die schitterend gevangen wordt door Boscher. Stand 1—4. In de vijfde in nings scoren geen van beide ploegen E. D. O. maakte in deze innings een keurig dubbel spel. De zesde innings wordt een débacle voor E. D. O. Blom begint met een drie-honkslag en komt binnen na een honkslag van Altink. Dan gaat wel Ten Siethoff uit op drie slag. doch Boscher en Ferwerda komen door fou ten van Augustinus op de honken, zoodat alle honken bezet zijn. V. d. Born wordt nu afge zet en Schijvenaar gaat werpen. V. d. Putten gaat op het tweede honk staan en zooals het meer voorkomt, alle verandering is geen ver betering, want als Damman den bal naar v d. Putten slaat grijpt deze mis en gooit daar na hoog over het derde honk. zoodat drie spe lers kans zien om binnen te komen. Wanneer Wilders een hoogen bal heeft geslagen, gaat Damman loopen: hij wordt bij het derde honk uitgetikt. Hierna sneuvelt Kolijn op drie slag. Van E. D. O. komen slechts vier spelers aan slag en er wordt geen punt gemaakt. De stand is na zes innings 1—8 geworden voor Blauw- Wit. De zevende innings had het glanspunt in dezen wedstrijd kunnen worden, indien v. d. Schalie had geweten, wat hij moest doen Wat was het geval? Er waren twee honken bezet en Altink sloeg den bal naar het derde honk. Van der Schalie pakte den bal, raakte zijn honk aan en reageerde toen niet snel ge noeg. Na een aarzeling gooide hij eindelijk naar het tweqde honk, waar de looper uitging. Had hij echter direct gegooid naar Schijve naar op het tweede honk, dan had Schijve naar tijd gehad om den bal door te gooien naar het eerste honk en de looper was daar ook zeer zeker uitgegaan, zoodat dan niet 2 maar 3 spelers uit waren geweest. Ten slotte kostte dit E.D.O. nog een punt, daar Altink door een honkslag van Ten Siet hoff kon scoren. Wanneer dan in de achtste innings beide teams niet scoren is de stand 2—9. In de negende innings worden door beide ploegen eenige fouten gemaakt, zoodat ze ieder twee punten aan haar totaal kunnen toevoegen. Van den Born en Schijvenaar wierpen sa men 4x3 slag en 3 x 4 wijd en kregen 10 honkslagen tegen. Wilders gooide 9x3 slag en 3 x 4 wijd en kreeg 5 honkslagen tegen. E D.O. en Blauw- Wit maakten resp. 11 en 3 fouten; slagge middelden waren resp 0.15 en 0.23; veldge- middelde resp. 0.8<) en 0.93. De cijfers der innings luiden: Blauwwit: 1 0 03 0 4 1 0 2 totaal 11 E. D. O.: 1 0 000 0 102totaal 4 Overige uitslagen. E. D. O. 2: 10 1 10 6 3 totaal 12 Blauw Wit 2: 310 2 2 11 1 totaal 20 Wedstrijden van „Frisia". Zondag hield de kaatsvereeniging .Prisia" op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kle verlaan een onderlingen competitiewedstrijd. Ondanks het warme weer is er over het alge meen uitstekend spel vertoond. Jammer voor den speler N. Bosma was het dat hij in den derden omloop een lichte spierverrekklng in zijn rug kreeg en verder van het spelen moest afzien. De parturen waren als volgt samengesteld: No. 1. S. Bosma. A. Hiemstra. P. v. d. Geest. No. 2. K. Samplonias, H. Walstra, K. Jongs- a. No. 3. N. Bosma, J. Kuik. T. de Wal. No. 4. S. Broersma, J. Jongsma. H. Bax. Hier het verloop over den geheelen wedstrijd: No. 5. J. van Dijk, K Zwier, H. C. Timmer. 1. 2 8 6 0 8 2 6 4 36. 2. 86886888 60. H. H. C. 2: A. F. C. 1: Haarlem 2: Catchers 1: Schoten 3: Haarlem 3: 10 12 5 41 totaal 14 2 10 5 0 6 5 totaal 19 9 6 16 6 x totaal 37 0 2 00 1 totaal 3 3 2 1 2 3 totaal 11 5 4 2 6 1 totaal 18 Door de overwinning van A. F. C. 1 op H. H. C. 2 is A. F. C. 1 kampioen van de tweede klasse A. Competitiestanden. Eerste klasse. verl. pnt,. Blauw Wit 9 7 1 1 15 Haarlem 9 5 1 3 11 E. D. O. 10 5 1 4 11 Ajax 9 4 1 4 9 K. H. C. 8 3 0 5 6 V. V. G. A. 9 3 1 5 7 R. C. H. 10 2 1 7 5 Tweede klasse A. A. F. C. 11 11 0 0 22 E. D. O. 2 10 7 0 3 14 H. H. C. 2. 11 7 0 4 14 R. C. H. 2 10 4 0 6 8 Zeeburgia 9 3 0 6 6 Blauw Wit 2 10 2 1 7 5 D. E. C. 9 0 1 8 1 Tweede klasse B. Schoten 11 9 0 2 18 Haarlem 2 12 9 0 3 18 Quick 11 6 1 4 13 Ajax 2 9 4 1 4 9 V V G. A. 2 10 5 0 5 10 Catchers 12 4 0 8 8 Z. R. C. 11 3 0 8 6 D. W. S. 10 2 0 8 4 Derde klasse A. H. H. C. 3 9 7 1 1 15 E. D. O. 3 9 6 1 2 13 E. D. O. 4 8 4 0 4 8 R. C. H. 3 8 3 0 5 6 Schoten 2 8 2 0 6 4 T. H. B. 1 8 2 0 6 4 Derde klasse B. T. H. B. 2 10 7 0 3 14 Kinheim 10 6 2 2 14 R. C. H. 4 10 5 2 3 12 E. D. O. 5 9 3 3 3 9 E. H. S. 10 5 0 5 10 Haarlem 3 10 3 1 6 7 Schoten 3 0 X 0 8 2 3. 0 6 8! 8 54. 12 2 4 4 0 0 28. 5. 8 4 8 4 4 6 8 6 48. 3 8 8 8 2 8 2 8 8 52. 2. 2 2 2 8 2 8 4 2 30. 5. 86886888 60. 2. 2 8 6 0 8 2 6 4 36. 4. 6028888288 58. 1. 8882660824 52. 3. 0 4 1 1. 8 8 I t 4 4 8 6 42. i 8 8 4 8 56. 4. 8 6 8 8 8 8 0 8 54 5. 2 8 2 2 6 6 8 4 38. 80622486 36. 48888868 58. 3. 6 8 0 8 0 4 2 6 34. 5. 8 2 8 2 8 8 8 8 52. De totale uitslag was: 1ste prijs no. 1 met 3 gewonnen partijen 1 verloren punten 220 tegen 186 winstpunten 34. 2de Prijs no. 4 met 3 gewonnen partijen, 1 verloren, punten 200 tegen 180, winstpunten Met een toepasselijk woord reikte de pen ningmeester van „Frisia" de prijzen uit, waarbij S. Broersma een fraaie jubileum medaille ontving, daar deze van de oprichting van „Frisia" af lid is geweest. „De Kleine Kwak". Bovengenoemde club. bestaande uit per soneel van de drukkerij „De Spaarnestad", hield Zaterdagmiddag een onderlingen wed strijd in de Ringvaart (Vijfhuizen) 2e gedeelte. De vangst was slecht. De prijzen werden ge wonnen door A. v. d. Putten, H. Keerwolf, P. de Groot en T. Honkoop. Tusschen het Riet. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar tweeden kaswedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij Vijfhuizen. Er werd gevischt om twintig fraaie prijzen en den „Willemsen-wis- selbeker" Ruim 70 leden namen hieraan deel. De vang sten waren matig, doch de 20 prijzen werden ruimschoots vervischt. De uitreiking der prijzen zal geschieden op Dinsdagavond 3 uur in het gebouw „Het Blauwe Kruis" aan de Oude Groenmarkt. Het Baarsje. De dames van de leden van bovengenoemde vereeniging hebben een witvisch-wcdstrijd ge organiseerd. die goed geslaagd is. Er werden 113 stuks witvisch gevangen. Er werd gevischt In de Leidschevaart. Des morgens 7 uur ver trokken dc deelneemsters van af het clubhuis van den heer F. Slot aan de Spaarnwouder- straat. Er werd twee maal een uur gevischt om mooie prijzen. Na afloop ging het gezelschap weer naar het clubhuis terug, waar de heer B. Veen de prijzen uitreikte. Ie pr. Mevr. Bosman meeste 20 stuks en prijsje voor het laatste vischje. 2. Mevr. Slot. 15 stuks, 3e pr. Mevr. Gabor. 15 stuks; 4e pr. Mevr. Geeris. 13 stuks, 5e pr. Mevr. Kuijer, 13 stuks: 6e pr. Mevr. Cop, 7e pr. Mevr. Beenders. 8e pr. Mevr. de Jong; 9e pr. Mevr. Verhoef, 10de pr. Mej. Hettle, 11e pr. Mevr. Heinsberg. G. V. „Turnlust". Gedurende Augustus zullen de gymnastiek lessen geen doorgang vinden wegens va- cantie. De lessen voor dames en meisjes beginnen weer op 29 Augustus en voor heeren en Jon gens op 1 September. De athletieklessen gaan gewoon door op Vrijdagavond van 7—9 uur aan de Kleverlaan. De heer J. Verkes, hulpleider van „Turn lust". is per l September benoemd als leider der G. V. Zeeburg te Amsterdam voor haar jongens- en heeren afdeelingen. De Luclitgids. ,De Luchtgids" hield een wedvlucht van Oudenbosch '88 K.M.) De eerste prijswinnen de duif bereikte een snelheid van 827,27 me ter per minuut en de laatste een snelheid van 718,15 per minuut. De prijswinnaars zijn: J W. v. d. Horst 1; J W. Borst 2, 4. 20 28, 36, 41 en. 43; Joh. v. d. Pol 3, 18. 31 en 56; P. M. Kok 5, 13. 29 en 60; Ed. v. Bree 6. 16. 17, 40 en 54; G. Kors 7, 15, 24, 29, 30. 37, 53; P. H. Boeree 8, 10, 21, 23 en 49; P. Peters 9 en 38; J. Zwart 11, 32 en 33; R. N. Heiloo 12, 25 en 46; G. Jimmink 14, 26 en 35; H. J. Philippo 19, 44 en 58; A. J. Leurs 22. 45, 47 en 52; P. Kruyer 27; Chr Relber 34; Chr. Geisler 42 en 48; P. J. Verputten 50 en 55; J. A. Eschauzier 51, 57 en 61; J. J. Vrugt 59. Verder een wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux (654 K.M.) met den vol genden uitslag: Ed. v. Bree 1; P. H. Boeree 2, 6, 19, 20; A. J. Leurs 3, 8, 21 en 26; Joh, v. d. Pol 4, 5, 13, 14; Chr. Reiber 7, 12, J. W Borst 9, 22, 25; R. N. Heiloo 10; P. J. Verput ten 11, 15; Chr. Geisler 16; H. J. Philippo 17;i J. Zwart 18; P. M. Kok 23; G. Kors 24,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11