Russisch-Japansch incident heeft een vervolg. Sovjet-vliegtuigen doen aanvallen bij Tsjangkoefeng en in Korea. Veertig dooden Nabloes? bij PoolschDuitsche strubbelingen. Hl Oom Mopperniet en de onwillige fiets. DINSDAG 2 AUGUSTUS 193S HA'AEEEM'S DAGB'CÏB Treinbotsing tc New-York. NEW YORK, 1 Augustus. Op oen plaats, waar de lijn dertig meter boven den beganen grond ligt, zijn twee treinen tegen elkaar ge botst, waardoor een brand ontstond, welke evenwel snel werd gebluscht. Tien personen werden gekwetst, waarvan drie ernstig, (Havas). Eenige toestellen neergeschoten. „Een demonstratie" volgens de Japanners Vliegtuigen van de Sovjet- luchtmacht hebben Maandag middag aanvallen gedaan op 't gebied van Tsjankoefeng, waar de Japanners zooals bekend eenige heuvels hebben bezet, en Noord Korea. Volgens berichten uit Japan- sche bron heeft de Japansche lucht doelartillerie enkele der toestellen neergeschoten en eenige andere tot dalen gedwongen. Het Japansche ministerie van oorlog deelt hierover mede, dat veertig Sovjet Russische bombardementsvliegtuigen hebben deelgeno men aan aanvallen op Tsjangkoefeng en Noord Korea. De aanvallen geschiedden Maan" dagmiddag tusschen 12.30 en 14.30 uur. Drie vliegtuigen werden door de Japansche luchtdoelartillerie omlaag geschoten. Twaalf bommenwerpers vlogen op geringe hoogte en beschoten de Japansche stellingen bij Tsjang koefeng, zonder schade aan te richten. Een ander escadrille bombardeerde de grens van de Sovjet Unie en Korea. Te 14.30 uur bom bardeerden meer dan twintig zware bombar dementstoestellen de spoorlijn in het noorden van Korea. Twee toestellen werden door de luchtdoelartillerie tot dalen gedwongen. De schade aan de lijn is gering Elf toestellen verschenen boven de stad Keiko in Noord Korea. Een toestel werd omlaag gehaald. Vol gens nog niet bevestigde geruchten werden nog twee toestellen omlaag geschoten. De Japansche toestellen zijn niet opgestegen. De correspondent van Reuter te Tokio heeft den woordvoerder van het Japansche departement van bui- tenlandsche zaken gevraagd, of hij openhartig kon verklaren of de Rus sische luchtaanvallen oorlog of vrede beteekenden. Deze antwoordde: de kansen staan vijftig tegen vijftig. Ailes hangt van de Sovjets af. Wij wil len de zaak localiseeren, wij handha ven een niet provoceerende houding, voor zoo ver dit mogelijk is, maar er zijn grenzen aan ons geduld. Niet officieele waarnemers verklaarden te genover Reuter, dat zij de meening waren toegedaan, dat een conflict vermeden kon worden, wanneer Japan zich weerhield van represailles en de U. R. S. S. zich weerhield van verdere actie. Deze waarnemers zyn van opvatting, dat Japan, op grond van zijn on derneming in China het uiterste in het werk zal stellen om een diplomatieke regeling tot stand te brengen. Terzelfdertijd echter wijzen zij op het gevaar, dat bevelvoerders ter plaat se stappen zouden nemen, die de mogelijk heid van een kalmeering zouden uitsluiten. Naar Havas nader meldt omtrent de be sluiten van de buitengewone conferentie on der voorzitterschap van generaal Itagaki waar verscheidene militaire Japansche bevel hebbers aanwezig waren is besloten voor het oogenblik met aandacht de ontwikkeling der gebeurtenissen te volgen en een houding inacht te nemen, die vrij is van iedere pro vocatie. Reuter meldt hieromtrent nog, dat men besloot de luchtraids te beschou wen als een betooging, volgende op de herovering van de om streden stellingen van Tsjangkoefeng en Sjatsauping door de Japanners. Londen spreekt over „plaatselijk incident" Het gevecht van Maandag met Russische vliegtuigen aan de grens tusschen Mansjoerije en Sovjet Rusland wordt te Londen beschouwd als een zuiver plaatselijk incident. Het geeft geen aanleiding tot bijzondere ongerustheid, aldus Reuter. De officieele Russische lezing van het incident bij Tsjangkoefeng. In officieele kringen te Moskou wordt ten aanzien van de botsing tusschen Japansche en Sovjet-Russische troepen bij Tsjangkoefeng medegedeeld, dat 29 Juli j.l. een Japansch de tachement was verdreven van den Bezymian- naya heuvel, welke door de Japanners bezet was. Hierna, aldus Tass, concentreerden de Ja panners een divisie aan de grens bij Zaozes- naya (Tsjangkoefeng) dat oip Russisch gebied ligt. In den nacht van 31 Juli te drie uur vie len de Japansche troepen plotseling, onder steund door artillerievuur, aan en verdreven de Russische troepen van den Zaozernayaheu- vel. Tegelijkertijd bombardeerde de Japansche artillerie de omringende hoogten, waardoor het aanrukken van Russische versterking werd verhinderd. Gesteund dooi de artillerie slaas de de Japansche infanterie erin vier kilometer op Russische gebied door te dringen. Eenige uren later kwamen afdee- lingen van het geregelde Russische leger, welke de Japansche troepen te rugdreven. De Japansche troepen ver loren 400 man dooden en gewonden. Verder lieten zij vijf stukken geschut, veertien mitrailleurs, 157 geweren en munitie op het slagveld achter. De Russen verloren 13 dooden en 55 ge wonden. Verder werden een Russische vechtwagen en een vuurmond buiten gebruik gesteld. Bo vendien veronderstelt men, dat een Sovjet Russisch vlieger, die met zijn parachute uit een verkenningsvliegtuig is gesprongen, in handen van de Japanners is gevallen. Noch voor, noch gedurende den strijd zijn de Russische troepen de grens overgestoken, zoodat het niet mogelijk was de Japansche aanvallers te omsingelen. De Sovjet-Russische zaakgelastigde te Tokio heeft opdracht gekregen een krachtig protest in te dienen tegen de schending van de grens, welke is vastgesteld door de Chineesch-Rus- sische verdragen en duidelijk is aangegeven op de kaarten. De edelweiss wordt beschermd. Teneinde de edelweiss te beschermen, die langzamerhand uit de Zwitsersche Alpen ver dwijnt. heeft de Zwitsersche regeering drie jaar geleden het plukken van deze bloem in verscheidene kantons verboden en in andere het aantal bloempjes, dat gepukt mag worden, aanzienlijk beperkt. In het kanton Schwyz heeft de politie thans, naar de Times uit Genève meldt, een aantal toeristen beboet, wier rugzakken vol edelweiss bleken te zijn. Sudeten Duitschers contra het nationaliteitenstatuut. Belemmering voor de rechtsgelijkheid der volksgroepen. Maandag is de op 28 Juli door afgevaardig de Kundt aangekondigde brochure gepubli ceerd. Het eerste deel behelst den tekst der op 30 Juni aan de Sudeten Duitsche partij voorgelegde regeeringsvoorsteEen (het z.g. na tionaliteiten-statuut) met ter vergelijking daartegenover gedrukt de tot dusverre voor dezelfde onderwerpen geldende rechtsvoor schriften. Het tweede deel bevat een juridische critiek op de regeeringsvoorstellen. In de brochure wordt er op gewezen, dat in deze voorstellen uitgegaan wordt van de ge dachte van een Tsjechischen nationalen staat waarin de andere volken en volksgroepen slechts een tweede-rangsrecht bezitten naast de Tsjechen als staatsvolk. De principieele kwestie, n.l. de waarborging van rechtsgelijk heid der volken en volksgroepen, ziet men over het hoofd. Dit nationaliteitenstatuut betee- kent dan ook opnieuw een verhindering der verwerkelijking van deze doelstelling en een verder vasthouden aan de verderfelijke ge dachte van den Tsjechischen nationalen staat, aldus de brochure. Oordeel van drie ministers. Drie Tsjecho Slowaaksche ministers hebben Zondag hun standpunt ten aanzien van het nationaliteitenvraagstuk uiteengezet. De minister van lichamelijke opvoeding, Zezak, die in de regeering de nationale eenheid vertegenwoordigt, verklaarde te Nachod o.a. „Iedere oorlog in Midden-Europa zou een to talen wereldoorlog beteekenen. De demagogie, de leugenachtige propaganda en de onbesuisd heid hebben in Europa een zoodanige situatie geschapen, dat het doen van een onvoorzich- tlgen stop voldoende is om een fonclict te doen uitbreken. In dit geval zijn wij bereid onze republiek tot den laatsten droppel bloeds te verdedigen. Niemand, aldus de minister, heeft aan zijn nationaliteiten zooveel rechten gegeven als wy. Wij hebben haar meer scholen gegeven dan aan het Tsjecho Slowaaksche volk zelf. Wij kunnen overleg plegen, doch de grenzen, de eenheid, de souvereiniteit en de onafhan kelijkheid van onzen staat moeten onaange tast blijven. Alle loyale burgers van dezen staat moeten eveneens al hun verplichtingen hebben." De socialistisch nationale minister van P. T. T., Tuckny, zeide in een te Hlinski gehou den rede o.a.: „Wij zijn bereid, voor den Euro- peeschen vrede de grootst mogelijke offers te brengen. In het statuut geven wij den Duit schers wat hun op -grond van hun getals sterkte toekomt. Doch het voornaamste punt van de eischen van Karlsbad, de territoriale autonomie, kunnen wij tot geen enkelen prijs verleenen, zelfs niet indien onze buitenland- sche vrienden en onze bondgenooten het ver zoeken." De socialistische minister Necas verklaarde te Velke Mezirici: „Het gaat niet om capitu latie, het gaat er om, te komen tot een ac- coord. doch een tweezijdig accoord. Hoe te- vredener de burgers van onzen staat zijn, des te sterker zal de republiek zijn." Runciman's bemiddelingstaak wordt voorbereid. Twee zijner medewerkers reizen vandaag naar Praag. LONDEN. 2 Augustus. Runciman. die Zon dagavond naar Londen is teruggekeerd, zal vandaag per trein Londen weer verlaten, be geleid door Geoffrey Peto, die sinds vele jaren intieme medewerker is van Runciman en ook zijn particulier parlementair secretaris ge weest is. Twee andere medewerkers van Run ciman, R. J. Stopford en Frank Ashton-Wat- kin zullen vanmorgen van Croydon per vlieg tuig naar Praag reizen om aldaar de aan komst van Runciman voor te bereiden en ont moetingen met leden der Tsjechische regee ring en het Britsche gezantschap te organi- seeren. Het is bekend, dat Runciman zijn bemidde lingspogingen in het werk zal stellen als par ticulier. maar desondanks zal de Britsche re geering alle onkosten van zijn reis dragen, want de facto is hij toch afgezant der regee ring en zal hij ook tijdens den geheelen duur der onderhandelingen in voortdurend contact blijven met het departement van Buitenland- sche Zaken. Ook al is er geen aanleiding voor overdre ven optimisme, toch hebben officieele kringen te Londen de hoop op slagen van deze nieuwe phase der onderhandelingen. Nationaliteitenstatuut en Sudetenmemorandum. Runciman heeft van het Engelsche gezant schap te Praag reeds inlichtingen ontvangen. O.a. werd hem medegedeeld, dat Hodza hem een volledige vertaling van het laatste ont werp van het nationaliteitenstatuut zal over handigen. Hetzelfde zullen de Sudeten Duit schers doen met hun memorandum en vooral met de veertien punten van Henlein. Nu het kort geleden gepubliceerde deel van het nationaliteitenstatuut door de aanhan gers van Henlein onaanneembaar werd ver klaard zou men het uit tactisch oogpunt op prijs stellen, als Praag het initiatief zou ne men reeds thans eenige wijzigingen hierin aan te brengen, voordat de vertaling aan Run ciman wordt overhandigd, hetgeen een goeden indruk zou maken op den Britschen afgezant en een verzoenende geste der Tsjechen zou zijn. (United Press) Bankroovers maken 50.000 dollar buit. Overval in de Banco di Napnli te New-York. Maandagmiddag hebben vier gemaskerde bandieten een overval met roof gepleegd in het filiaal van de Banco di Napoli te New Fork. Met hun revolvers hielden zij zes bank bedienden en 14 cliënten in bedwang. Na zich meester te hebben gemaakt van een be drag van 50.000 dollar verdwenen de roovers per auto. Britsche troepen in gevecht met rebellen. Havas verneemt uit Jeruzalem, dat het ten Zuiden van Nabloes tot een verwoed gevecht gekomen is tusschen Britsche troepen en een gewapende bende. Volgens berichten uit Arabi sche bron werden bij het gevecht veertig rebellen gedood. Men weet nog niet met nauwkeurigheid hoe groot de verliezen der militairen zijn. De Britten namen negen geweren en een groote hoeveelheid munitie in beslag. Ook op andere plaatsen van Palestina vielen weer incidenten voor. Zoo is nabij Lydda een Joodsche kolonie overvallen. Bij de Damascuspoort te Jeruzalem werd gisteravond een beambte der geheime politie door twee kogels in den buik ernstig gewond. Een Arabier werd gearresteerd. Eigen rechtspraak der rebellen. Nabij Toelkare zijn de lijken ontdekt van twee Arabieren, die door schoten gedood wa ren, zoo meldt Havas. In een briefje, dat op de kleeren van de slachtoffers was gehecht, werd gezegd, dat de twee mannen gefusil leerd zijn op grond van een door den krijgs raad der rebellen gewezen vonnis. Dit inci dent, dat een herhaling van verscheidene andere vormt, wijst op een geperfectionneer- de organisatie der opstandelingen. Volgens de jongste ontvangen inlichtingen, zouden de opstandelingen geleid worden door een hoogen commandant, die beschikt over een speciale politie, belast met het vervolgen van verraders in de partij. Dezen worden dan voor een ware uitzonderingsrechtbank gedaagd, van welker vonnis geen beroep mogelijk is. Het hoofdkwartier der rebellen, waarvan het centrum zich te Fakoea, een dorpje gelegen in het berggebied van Beisan en Djenin, zou bevinden, zou bureaux omvatten voor den in lichtingendienst, spionnage en het heffen van bijdragen voor de beweging in specie. Dit een hoofdige commando verklaart de nauwkeu righeid der terroristische aanvallen. Het afgeloopen weekeinde werd hoofdzake lijk gekenmerkt door de stelselmatige ver nieling van telefoonleidingen in alle deelen van Palestina. Te Haifa werden nieuwe voor zorgsmaatregelen genomen ter bescherming van den mond van de buisleiding. Meer dan 200 dooden en 500 gewonden in Juli. In de maand Juli zijn in het geheel 148 Arabieren en 60 Joden in Palestina gedood. Dit aantal vormt een record. Er zijn verder in het geheel 256 Arabieren en 201 Joden gewond. De Britsche troepen hebben zes gewonden en twee dooden te betreuren, terwijl drie Britsche politiebeambten gewond werden. Naar United Press meldt heeft Simon, de hooge commissaris van Jeruzalem, het dood vonnis tegen politieagent Mordecai Schwartz bevestigd. Schwartz werd op 29 Januari ter dood veroordeeld wegens moord op den Ara- bischen politieagent Moestapha Khoury in het kamp van den hoogen commissaris Athlit. Hooger beroep werd op 21 Juli ver worpen. Strijd om „kerk en volksaard" in de Evangelisch-Duitsche minderheid in Polen. Onze Berlijnsche correspondent schrijft ons: OEWEL het officieele Duitschland door verdragen en vriendschappelijke overeenkomsten met weleer vijande lijke staten zich naar het Oosten toe reeds vele wegen heeft gebaand, blijft de ver houding tusschen de bewoners van het gebied aan deze en gene zijde der grenzen bepaald vijandig. De atmosfeer is er zwaar geladen van haat van het eene volk voor het andere m tegenstelling met het Westen, waar ondanks het feit. dat het Duitschland nog niet gelukt is officieel tot een vriendschappelijke overeen komst te geraken, de Duitsche, Fransche en Belgische inheemsche bevolking aan de gren zen vreedzaam met elkaar verkeert. De ver houding tusschen bewoners aan beide zijden der Duitsch-Nederlandsche grenzen is altijd vriendschappelijk geweest vooral in den tijd van het ongestoord grensverkeer, toen de Hollanders geregeld de gemoedelijke feestelijk heden hunner Duitsche buren meevierden en Duitschers de grens overstaken om zich op een Hollandsche kermis te vermaken of een Hol- landsch avondje met de beroemde pijp tabak te genieten. Nooit hoorde men van ruzie of vechtpartijen, zooals die nog al in zwang zijn onder onze landgenooten, als de bloem eener dorpsche jeugd ter kermis gaat in een naburig dorp op eigen vaderlandschen grond. Een officieele ideologie, die volstrekt geen alge meen goed is, heeft die goede nabuurschap in het Westen niet gestoord, al zullen er zijn, die uit vrees of ook wel door overtuiging, zich af zijdig houden. De een kan geen leer verdedigen, die zijn innigste gevoelens kwetst, de ander ontwijkt liefst een dispuut met den „Auslan- der", met wien hij graag in vrede wenscht te leven. In het Oosten, waar de verschillende nationaliteiten aan die grenzen in jarenlange onverzoenlijke vijandschap met elkaar leven is deze ideologie olie op het vuur. ET Polen heeft het officieele Duitschland in den vorm van een tienjarig be stand vriendschap gesloten, die het niet wil laten verstoren door besprekingen in de pers over de verhouding tusschen Duitschers en Poolsche minderheden in Oost-Duitschland en tusschen Polen en Duitsche minderheden m den Poolschen Staat. Die verhouding is ver vuld van een haat. die nauwelijks door de bittere gevoelens over het Sudeten-Duitsche conflict kan worden overtroffen. De strijd om „kerk en volksaard" onder de Evangelische Duitsche minderheid in Polen heeft dien haat in de laatste dagen nog meer doen oplaaien. Als Poolsche Wojwoden provincie-presiden ten de benoeming bevorderen van Poolsche dominees tot president van het Duitsche Evangelische Kerkgenootschap, zeggen enkele zoowel Duitsche als Poolsche protestanten, aan een Pool de voorkeur te geven boven een Duit- scher, dien zij licht als nationaal-socialistisch besmet vreezen. Een Poolsch collega geeft een andere lezing, die wij memoreeren om een in zicht te geven in de Poolsch-Duitsche verhou dingen, die, reeds door economische en andere cultureele conflicten vergiftigd, ten hoogste gespannen zijn geworden door het kerkelijk conflict. Onder het opschrift „Waarom gaat het m den kerkstrijd in de geünieerde Evangelische Kerk in Poolsch Boven-Silezië", had de Duit sche predikant Harlfinger, die zich in tegen stelling met de Duitsche kerkelijke kringen, den Poolschen Wojwoden ter beschikking heeft gesteld, een brochure gepubliceerd en in binnen- en buitenland in groote oplaag ver spreid. Volgens onzen collega, een bekend correspondent in Berlijn van Duitsche bladen in Polen, bestaat de inhoud dezer brochure uit niet te controleeren persoonlijke verwijten tegen Duitsche dominees in Polen. Hij wil op die verwijten niet ingaan, ofschoon hij afkeurt dat een Duitsch-Evangelisch predikant in een Poolsch Katholiek land zijn volksgenooten en ambtsbroeders zoo belastert. Ds. Harflinger schreef, dat het in den Oost-Boven-Silezischen kerkstrijd niet gaat om de Kerk, maar om het „Volksdom", naar nationaal-socialistische op vatting. Onze collega zegt daartegenover, dat „ook voor het door God gegeven „Volksdom" met alle krachten moet gestreden worden tegen de zware aanvallen, die het juist in Boven-Silezië onder economischen druk te verduren heeft. Hij acht het „deutsche Volkstum" in Boven-Silezië in gevaar, Duitsche dominees zijn afgezet of uitgewezen. De katho lieke Wojwóde heeft eigenmachtig een voor- loopigen kerkeraad benoemd en talrijke Pool sche dominees laten beroepen. De Poolsche overheid wenscht het „volksdom" blijkbaar niet te bevorderen, waarbij zij de Poolsche protestanten aan haar zijde heeft en ook vele Duitschers, die het met de kerkelijke politiek van het Derde Rijk niet eens zijn. Zij heeft ook haar vele felle tegenstanders, die in Polen en Duitschland heftig ageeren. H. L. Groote drank-affaire in de Ver. Staten. Belastingambtenaren en politie-agenten er bij betrokken. Het D.N.B. meldt uit New-York 1 Augustus: Het O.M. heeft vandaag 103 perso nen wegens overtreding van de Alco- holwet in staat van beschuldiging ge steld. Dit is de grootste „drankzaak" se dert de opheffing van het drankver bod. Tot de beschuldigden behooren zes agenten der federale belastingen, 15 drogisten tal van extractfabrikan ten en artsen. In de acte van beschuldiging staat, dat de beklaagden in de laatste drie jaren wekehjks ongeveer 10.000 tonnetjes drank hebben ver kocht, waarop geen accijns was betaald. De schatkist zou hierdoor voor een bedrag van ongeveer 1.8 millioen dollar zijn bena deeld. Volgens United Press zijn er bewijzen dat destilleerinrichtingen bestonden in New-York, New Jersey en in Pennsylvania. De producten werden naar New York gezonden, waar veer tien hoofdkwartieren uitstekenden alcohol verkochten tegen den prijs van 75 cent per liter. Politie-agenten en een sergeant hebben geld ontvangen voor de bescherming van het vervoer van alcohol naar de plaatsen van be stemming. PROGRAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Maar al spoedig kregen Sim en Thijs in de gaten, waar het om ging. Want oom wilde de fiets weer heelemaal opknappen, zoo goed en zoo kwaad het ging dan altijd. Zou je denken, dat het lukt, Thijs? vroeg Sim, die met nieuws gierige oogen naar de verrichtingen van oom stond te kijken. Nou, ik weet het niet. Oom kent wel veel van die werkjes, maar ik geloof niet, dat hij nog andere wielen heeft. Of, wacht eens, ik geloof nog wél, een heel oud ding, dat al jaren in dat schuurtje staat, maar ik weet niet of hij dat gebruiken kan. Oom werkte een heelen tijd hard door en af en toe hoorden Thijs en Sim een onderdrukt gegrinnik. Ze keken elkaar vragend aan, doch begrepen er natuurlijk nog niets va? WOENSDAG 3 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 en 4.15.5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU., 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om c.a. 8.16 Be richten). 9.30 Causerie ,„Onze keuken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Ar beiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramo foonmuziek. (Om ca. 12,15 Berichten). 12.30 Esmeralda-Septet. 1,151.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de kin deren. 4.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ram blers. 6.25 Arbeidersmuziekvereeniging „De Pionier", Gouda. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.06 Esmeralda-Septet, m.m.v. solist. 7.308.00 Religeuze causerie. 8.05 Herhaling SOS-be- richten 8.07 Berichten ANP., VARA-varia. 8.20 VARA-orkest, m.m.v. solist. 9.00 Radio- tooneel. 9.30 Gramofoonmuziek. (Om 10.00 Berichten ANP.) 10.30 Orgelspel. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 301.5 M. NCRV-uitzcnding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berich ten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. (12.00 -12.15 Bei-ichten). 1.00 Orgelspel. 2.00 Repor tage. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.45 Christe lijke Lectuur. 4.15 Gramofoonmuziek.. 4.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaanvaringsreglement. 7.00 Be richten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.458.00 Reportage, eventueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Nederduitsch Hervormd Kerkkoor, Nij megen, de Arnhemsche Orkestvereeniging en solisten. 9.45 Causerie „De drooglegging van de Noordoostpolder. 10.15 BerichtenANP. 10.20 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.20 Schrift lezing. DROITWICH. 1500 M. 11,25 Gramofoonmuziek. 11.55 Orgelspel. 12.25 Uit Stockholm: Leven's Variété-orkest. 12,50. Het Harpkwintet. 1.20 Het BBC-Nor- thern-orkest m.m.v. solist. 2.20 Gramofoon muziek. 2.50 Pianovoordracht. 3.20 Folkloris tisch programma. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Gra mofoonmuziek. 5.40 Bert Murray en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelconcert. 7.20 Juri dische causerie. 7.40 Het BBC-Harmonie-or- kest. 8.10 Vroolijke voordracht. 8.20 Het Ver sterkt. BBC-Variété-orkest, en solisten. 8.30 Operette „A ship in the bay". 9.20 Radio-too- neel. 9.50 Eddie Carroll en zijn Band. 10.20 Berichten. 10.45 Pianovoordracht. 11.35 Oscar Rabin en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8,109.20, 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek. Sportreportage, 10.50 Cello en piano. 11.05 Be- 3.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Vioolvoordracht. 4.35 Zang. 4.50 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht 7,05 Gramofoonmuziek 7,20 Opera „Don Juan". 10.5011.05 Gramo foonmuziek. KEULEN 456 M. 6.50 Omroep-Amusementsorkest. 8.50 Gouworkest. 12.20 Omroeporkest. 1.35 Gramo foonmuziek. 2.30 Populair concert. 4.20 Mi litair orkest. 6.50 Zang. 7.20 Gramofoonmu ziek. 8.30 Omroeporkest en pianoduo. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Omroepkleinorkest, m.m.v. aollat. 12,20—3.20 Gramofoonmu ziek. BRUSSEL 322 M. 12.90 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest. 1.502.20 en 5.20 Gramo foonmuziek. 10.50 Omroepkleinorkest, m.m.v, solist. 12.203.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 M. Alexys' orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Symphonieconcert m.m.v. solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHE ANDSENDER 1571 M. 7.20 „Don Juan"., opera (Om 8.20 Berich ten.) 10.05 Voordracht, 10.20 Berichten. 10.35 Suortreportage. 10.50 Cello en piano. 11.05 Be richten. 11.20 Omroepkleinorkest en solist. 12.20 Het Omroeporkest. 1.15 Tijdsein. 1.26- 2.20 Nachtconcert (Gr. opn.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6