Croofe spanning op Karimata. Ochtendbeurs Amsterdam BURGERLIJKE STAND. MAANDAG 8 AUGUSTUS 1938 H'A'AREEM'S DAGBEAB 2 Men baggert boven het tweede wrakstuk. (Van onzen specialen verslaggever). WEST-TERSCHELLING. 7 Augustus. WE zitten boven het wrak stuk" zeggen de mannen, die op de Karimata met intense belangstelling in den zeeftrommel turen. „Verklaar ons dat eens nader" vra gen wij. „Welnu. We hebben eerst een tijd lang gebaggerd op een wrak. Toen is de goudstaaf gevonden. Maar daarna is er een tijdlang niets, vrijwel niets gevonden. We hebben toen in zenuw achtige spanning verkeerd. Er konden maar' twee dingen gebeuren: óf er zou in het geheel niets meer komen óf we zouden na verloop van tijd op een tweede wrakstuk stooten. En dat laat ste is gebeurd, een overduidelijk be wijs. dat we op den goeden weg zijn." Zooals men weet is reeds lang ge leden komen vast te staan, dat de Lutine, mede tengevolge van het steeds maar werkende zand, in stukken is ge slagen. Het is maar de vraag in hoe veel stukken. De algemeen geldende opvatting is, dat er twee wrakstuk ken zijn. die van het voor- en midden schip en die van het achterschip. In dien de laatste theorie juist is, kan dus worden aangenomen, dat de Kari mata op het oogenblik boven het achterschip werkt. Is dat irfderdaad het geval dan kan, tenzij zich onver wachte moeilijkheden mochten voor doen. de vondst van de vele goudstaven binnen niet al te langen tijd worden verwacht. Maar zekerheid hieromtrent bestaat nog steeds niet. Sommigen meenen. dat dit tweede stuk niet het achter-, maar het middenschip is. Op de Karimata heerscht thans hoogspan ning. Wij op Terschelling bemerken daarvan vrijwel niets. Men wordt er zich eerst bewust van, wanneer men den voet aan boord zet van de drijvende fabriek, die hoe vaak men er ook komt. steeds bewondering blijft afdwingen. Naarmate men op grootere diepte is gaan werken, zijn de moeilijkheden grooter gewor den. Het is onvermijdelijk, dat zich van tijd tot tijd zandverschulvingen voordoen, welke het werk, zij het doorgaans slechts kort, stag- neeren. Zoo'n verschuiving heeft zich Zondag morgen om 4 uur weer voorgedaan. Men was genoodzaakt met de Karimata 7 Meter ach terwaarts te gaan, terwijl op eenigszins ge ringere diepte, nl. 19 Meter moest worden ge werkt. Na een verschuiving brengén de' em mers vrijwel niets dan zand. zand en nog eens zand, nhar bóven. Maar vanmiddag 'was ook dit euvel weer opgeheven en begon de sfeer van spanning op de Karimata weer voelbaar te worden. Want elk oogenblik kan de groote schat gevonden worden. Groote stukken wrakhout zijn in het af- geloopen etmaal gevonden. Gistermiddag werd er een paar maal van boven naar den opzich ter bij de cribleur getelefoneerd: pas op, er komt een groot stuk wrakhout. En waar der gelijke zware stukken hout worden opgehaald, kan ook het goud worden gevonden. Even heerschte er dan hoogspanning bij den zeef trommel. maar spoedig klonk het teleurstel lend: .Alleen maar hout!" Een interessant moment deed zich voor toen plotseling de machine stopte: er zat iets zwaars in de emmers! Men rende naar bene den om te zien of er misschien goudstaven in groote hoeveelheden waren opgebaggerd. Maar de hoop bleek ij del: het was de schroef welke jaren geleden door een boot van de firma Doeksen op deze plek was verloren. Merkwaardig is het, dat er slechts zeer weinig muntstukken worden gevonden. De Lutine heeft o.m. duizenden Spaansche mat ten aan boord gehad, waarvan er slechts en kele in den zeeftrommel zijn aangetroffen. Vannacht werd een tweede kanon gevonden, een kanon van miniatuur-afmetingen. Som migen nemen aan, dat een dergelijk kanonne tje op het achterschip heeft gestaan om te ge bruiken wanneer zich eventueel muiterij aan boord zou voordoen! ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote- of St-Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 9 Augustus a.s. 's avonds van 8.15—9.15 uur, door den heer George Robert. Werken van J. S. Bach (1685 en 1750). 1. Fantasia c. kl. t. 2. Sonate I Allegro moderato. Adagio. Allegro. 3. Toccata, Adagio en Fuga c. gr. t. 4. a. Nun komm der Heiden Heiland. b. Nun freut euch, lieben Christen G'mein. 5. Fantasia G. gr. t. AGENDA Heden: MAANDAG 8 AUGUSTUS Gem. Concertzaal. Concert H.O.V. Solist: Constant Moerman, 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „De man die beslag legt" en ,.De Oesterprinses". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Ali Baba komt naar Filmstad". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vliegende zot". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: ,,'n Jongen van stavast" en „Schaduw van het Oosten". Gebouw H. K. B.: De film „Acht dagen we reldgeschiedenis". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags Toegang vrij DINSDAG 9 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. EXAMENS. IIOOFDACTE. Haarlem 6 Aug. Geslaagd mcj. G. Sorgdra- ger, Heemstecie en de heeren, J. J. G. Ernst Castricum, W. N. A. Beumkes, Haarlem, Chr. v. d. Kolk, Wieringerwaard. M. H. Joosen Zwaag. HANDENARBEID. Haarlem, 6 Aug. Geëxamineerd 12 (mnl.) candidaten. Geslaagd de heeren L. Blokhuis, Spakenburg, V. M. A. Borstel, Amsterdam. A. Monkhorst, Amersfoort, D. N. W. Ruling, Amsterdam, R. Scholtens, Amsterdam, G. Swart, Amsterdam, A. L. N. v. Zutphen, Am sterdam. Fransch L. O. Geslaagd te Utrecht: Mej. J. ten Wolde, Haarlem. Engelsch L. O. Geslaagd: Mej. M. Boude wijn te Heemstede KINDEREN VAN TRANSPORTARBEIDERS EEN WEEK NAAR BUITEN. Zaterdagmiddag was het bij den ingang van het station een drukte van belang welke werd veroorzaakt door een groot aantal kin deren van de leden van den Centralen Bond v. Transportarbeiders, die voor een week naar Vierhouten gingen. Naast de talrijke ouders, die de kinderen uitgeleide deden, bracht de heer A. Mars na mens het bestuur de kinderen met de geleiders naar den trein. De kinderen zullen a.s. Zaterdag met den trein van 1 uur weder te Haax-lem arriveeren. Het Regeeringsjubileum. Opvoering van Oranjfe Cantate. Ter gelegenheid van het 40-jarig Regee- rings-jubileum van H.M. de Koningin, zijn door de verschillende afdeelingen van Ver- eeniging „Koninginnedag" alhier, feestelijk heden georganiseerd, waarvan binnenkort het volledige programma zal verschijnen. Als zéér bijzondere attractie mag echter reeds nu genoemd worden de opvoering van een Oranje-Cantate, met reidansen en lin- tenspel. Deze Cantate, welke eerbiedig wordt opge dragen aan H.M. de Koningin, is speciaal ge schreven en gecomponeerd door mevrouw S. A. van Heyningende Jong, en zal worden uitgevoerd door pl.m. 140 meisjes en jongens, kinderen van leden van den Oranjebond „Prinses Juliana", afd. Haarlem-Oost van de vereeniging „Koninginnedag". De piano-be geleiding is in handen van den heer Andries de Braai. De reidansen zijn ingestudeerd door den heer H. v. d. Wateren. De geheele tekst, prachtig gecalligrafeerd door den heer H. Blansert, zal aan H.M. de Koningin worden aangeboden. Er is reeds 3 maanden flink gerepeteerd, en er is héél wat werk aan geweest om de kin deren zoo ver te krijgen, dat het geheel zal slagen. Nog slechts één maand en de uitvoe ring zal plaats hebben in de Gem. Concert zaal. (Op Maandag 5 September). Nadat de Cantate is uitgevoerd volgt een korte pauze, waarna orgelspel. Op het prach tige Paleis-orgel wordt gespeeld door mej. Betty Davelaar. Ook zullen nog eenige zangnummers wor den ten gehoore gebracht door den heer Am- dries de Braai, bariton, met aan den vleugel eveneens mej. Betty Davelaar. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar aan: Damiatestraat 12. Voor ge Uw reddingspoging onderneemt. staakt het pruimen! Een Zaterdagmiddag door een los werkman in het water van den Burgwal ondernomen reddingspoging heeft een toevoeging opgele verd voor de voorschriften, welke men dient na te komen alvorens men zich te water be geeft. En die toevoeging luidt: „Zoo ge pruimt staakt deze werkzaamheid alvorens u aan uw reddende taak te wijden." Want door dat een 46-jarige werkman dit Zaterdag middag niet deed leed zijn reddingspoging niet alleen schipbreuk doch degradeerde hij van redder min of meer tot drenkeling. Door den sprong in het water, dien de werk man, een te water geraakt jongetje ziende, kloek ondernam, verschoof de pruim in den mond en dit bezorgde den adspirant-redder een zoodanige benauwdheid dat hij incapabel voor zijn reddingswerk werd. Gelukkig dat de 27-jarige J. H., eveneens los werkman, de schipbreuk van de redding in den Burgwal zag Hij kauwde blijkbaar geen pruim, of indien dit wel het geval was, bleef hij dezen in ieder geval meester, want hij sprong met goed ge volg te water en bracht beide drenkelingen veilig aan den kant. PROGRAMMA VAN DE IIAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 9 AUGUSTUS 1938. Progr. I Hilversum EI. Progr. II Hilversum I. Progr. III: Keulen 8.— Parijs Radio 10.20, Keulen 10.50, Parijs Radio 11.20, Radio P.T.T. Nord 12.05, Ned. Brussel 12.20, Keulen 2.20, London Regional 3.20, Keulen 4.20, Ned. Brussel 5.20, Fransch Brussel 7.05, Keulen 7.20, Fransch Brussel 8.20, Keulen 8.50, Progr, IV: Ned. Brussel 8.Diversen 9.2010.35, London Regional 10.35, Droitwich 11.20, London Regional 2.Droitwich 2.45, Progr, V: Eigen gramofoonplatenconcert. Vroolijk en luchtig programma. 1. Sympathy, wals, L. P. A. Band. 2. Manhattan Shuffle, The Ramblers. 3. Dichter en boer, Willy Derby. 4. Hup twee drie, August de Laat. 5. Wenn ich das grosse Los gewinn, Mlumoresk Melodios. 6. Marionetten Brautzug, Dajos Bela. 7. Sweet Adeline, Reg. Dixon. 8. Sarah de dochter van de S. M. The Ramblers. 9. Duke's Holiday, The Ramblers. 10. Tante Saar, August de Laat. 11. Polospiele, Dajos Bela. 12. So wie du, Humoresk Melodios. 13. Moon over Miami, L. P. A. Band. 14. De Olieman, L. Davids. 15. Sel. Golddiggers, Reg. Dixon. 16. Marschenpotpourrie van Sousa, Jack Hylton. 8.00—12.00 Diversen. De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen, half tot zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk nog regen- of onweersbuien, later' wellicht opklarend, warm, in het Oosten zeer warm. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 760 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 2.41 uur; n.m. 15.06 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Het uitgestrekte gebied van lagen lucht druk heeft zich over geheel Centraal- en West-Europa uitgebreid. Hierin liggen ver schillende minima, die zich zeer langzaam verplaatsen en aanleiding geven tot lang aanhoudende onweersbuien met overvloedi- gen regen. Gistermorgen meldde Lyon 42 m.M., in het laatste etmaal viel te De Bildt 30, te Calais 18, te Croydon 20 m.M. regen. De onweers brengen geen afkoeling van beteekenis en vooral zijn de nachten zwoel en warm. Het gebied van hoogen luchtdx-uk in het Noord-Oosten houdt stand en in Finland en Zweden keerde de warmte terug. Het weer is er helder en mooi en dit zon nige weer reikt tot over de Oostzee tot in Midden-Duitschland. Tix Engeland en Ierland is het weer als in ons land betrokken en val len nog hier en daar regens. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan wijkt terug bij de nadering van een depressie ten Zuid- Westen van IJsland, die reeds regen brengt en krimpenden wind langs de twintigste me ridiaan Westerlengte. In de Alpen is het weer in de Noordelijke ketens slecht, verder naar het Zuiden beter. Het is te verwachten, dat het zwoele weer aanvankelijk nog zal aanhouden, doch dat het weer morgen in den loop van den dag weer wat droger en zon niger zal worden. De temperatuur blijft hoog. Ijsbeer kreeg het met de warmte te kwaad. Bezoeker in Parijschen dierentuin in arm gebeten. PARIJS, 8 Aug. (DNB—ANP.). In verscheidene streken van Frankrijk is gisteren ernstige schade aangericht door hagel en wolkbreuken, zoodat zelfs het spoor wegverkeer moest worden gestaakt. In den dierentuin te Parijs werd een ijsbeer, vermoedelijk uit angst voor een onweer, wild. Het dier trachtte over de gracht te springen, welke zijn verblijf van de toeschouwers scheidt. De beer slaagde niet hierin en viel in de gracht en in zijn angst beet het dier in den arm van een bezoeker om hem mee te trekken. Dank zij de hulp van talrijke te hulp snellende perso nen, ontkwam het slachtoffer met een vleeschwond. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 3445. H. V. A. 470. Vereenigde Vorstenlanden 88 AKU 46 3/4—7 1/2. Unilever 157 1/2. Beth. Steel 45)4—J4. U. S. Steel 46 3/8—5/8. Republic Steel 15. Anacoxxda 37 3/45/8. Shell 12 7/8—13. American Enka 28 5/87/8. North American Rayon 19 5/820 1/8. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.95 7//8. Berlijn 73.40 Parijs 5.0234. Brussel 30.97. Zwitseidand 41.88. New-York 1.83 1/16. 12.— uur. Londen 8.95 3/4.. Berlijn 73.40. Parijs 5.0234. Brussel 30.98. Zwitsex-land 41.89. Kopenhagen 40, Stockholm 46.20. Oslo 45. New-York 1.83 13/16. Praag 6.32. Italië vrije lire 9.67J4, reislire 8.60, bank papier 8.15. JUBILEUM PATER G. SPOORENRERG. Op 10 Augustus a.s. zal pater Gelasius Spoorenberg, leeraar in godsdienst en kerkge schiedenis aan het Triniteits Lyceum aan den Zijlweg, zijn zilveren priesterjubileum vieren. De aanstaande jubilaris heeft veel gedaan voor jeugdwerk. Wegens de vacantie zal de viering in in- tiemen kring plaats hebben. Als de school weer begonnen is zullen ook de leerlingen zich zeker niet onbetuigd laten. BAZAR. De Vrouwen-reisvereeniging „Vx-ede en Wel vaart" houdt vandaag een bazar in gebouw ,Roxy", Cornelissteeg 9. Behalve een groot aantal kunst- en ge- bniiksvooi-werpen, welke te koop wordt aan geboden, zijn er eenige vermakelijkheden op gesteld. De bedoeling is dat van de opbrengst van de bazar 200 kinderen, meest van werklooze ouders, een dagje naar buiten gaan. Zij die met dit doel sympathiseeren kunnen de ba zar tot vanavond elf uur bezoeken Hoe warm het was en hoe ver De sjouwerman wist wel raad. In een der hoofdstraten van Den Bosch liep een sjouwer. Moeizaam duwde hij een handwagen. Bij iederen stap zuchtte hij en liep het zioeet sneller langs zijn gezicht, dat rood ivas als een pioen. Plotseling kreeg hij het te kwaad en zakte ineen. Voorbijgangers snelden toe en brachten hem het café binnen, waarbij hij zich toe vallig bevond. Hier werd. hij liefderijk behandeld en de caféhouder schonk hem een opknappertje dat hem terstond weer op de been bracht. Duizend woorden van dank stamelde de man tot zijn weldoeners, den caféhouder en de voorbijgangers. Hij vervolgde zijn weg, na tweehonderd meter wederom moeizaam. Opeens kreeg hij het iveer te kwaad en viel opnieuw flauw. Voorbijgangers snélden toe en brachten hem het café binnen, waarbij hij zich toe vallig bevond, aldus vertélt het „Hsg." Hier werd hij liefderijk opgenomen en de caféhouder bracht een borreltje aan, ivaaxvan de versterkende eigenschappen hem weer fit maakten. Dank oe wel" zei de sjouwer, „en nou za 'k 't mar weer perbeeren." De man duiode verder zijn wagen, de straat uit, sloeg toen links om en kwam op een plein, waar de zon nog heviger bakte dan in de straten. Wederom kreeg hij het benauwd en viel op de heete steenen. Voorbijgangers snélden toe en brachten hem het café binnen, waarbij hij zich toevallig bevond. Hier werd hij met medelijden opgenomen en de caféhouder droeg een glas water aan. Hij dronk er van, doch kvxim niet bij. De caféhouder schonk hem een oude klare in. De zieke sloeg, nadat het glaasje geledigd was, de oogen op, zei: „dank oe veur 't menschlie- vend hulpbetoon" en duwde weer z'n kar retje. Nog tweemaal achtereen is de man toe vallig bij een café in zwijm gevallen. Daarna heeft een familielid, dat echt toe vallig voorbijkwam, hem op z'n wagentje ge legd en huistoe gereden, waar hij in een diepe roes eerst recht herstel van krachten vond. RUZIE IN DE WOONSCHEPENHAVEN. Zaterdagmiddag omsti-eeks drie uur kregen twee bewoners van de woonschepenhaven aan het N. B. Spaarne ruzie. De eexx gaf den ander een stomp. De ander liet het hier niet bij en greep een bijl. Met dit voorwerp gaf hij zijn opponent een klap op het hoofd. Toen deze gewond in het water viel, kreeg de man-met-de-bijl berouxy en stelde pogin gen ixx het werk om den gewande uit het wa ter te halen. Deze was hier echter niet van gediend en sloeg de hulp af. In z'n eentje slaagde hij erin op het droge te komen. Het slachtoffer was bij zijn val in het water nog op een stuk hout terecht gekomen waardoor hij zijn pols brak. Door O. D. werd hij vex-bonden en naar de Mariastiehting overgebracht. Tegen den man die met de bijl sloeg werd proces-verbaal op gemaakt. KIND UIT DE AMSTERDAMSCIIEVAART GERED. Zaterdagmiddag omstreeks I uur stond een moeder met haar 2-jarigkind te wachten bij de traïrüiaite Bakhuizen V. d. Brinkstraat aan de Axnsterdamschevaart. Het kind raakte spelenderwijs te water. De garagehouder C. S. die ter plaatse woont, sprong in de vaart en bracht de kleine aan den wal. HAARLEMMERMEER DE ORANJEFEESTEN IN HAARLEMMER MEER. In vrijwel alle deelen van Haarlemmermeer zijn de Oranjevereenigingen gereed gekomen met het samenstellen van de programma's voor de te organiseeren feestelijkheden ter viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin. De comités doen verder al het mogeijlke om de feesten, die in de onderscheidene da gen en buurtschappen in deze gemeente op verschillende data worden gehouden en zich in hun geheel over een 4-tal weken zullen uitstrekken, naar wensoh te doen süagen. Het Zuidelijk deel (Hillegommerdqk) zal in Haarlemmermeer de rij der feestelijkheden openen op Woensdag 10 en Dondex-dag 11 Augustus met kinder- en volksspelen en avondfeest op het aan den Venneperweg ge legen terrein van den heer De Kooker ZANDVOORT VERGEETACHTIGE MEDICUS. In een der badinrichtingen alhier kwam een bezoeker tot de onaangename ontdekking, dat hij zijn gouden horloge en een portefeuille, inhoudende o.a. 35 kwijt was. Nadat hij zich in de wisselcabine had gekleed om te gaan baden, heeft hij niet al zijn kleeren aan den la denhouder afgegeven en vermoedelijk door onachtzaamheid het colbertjasje in de wissel cabine laten liggen. Dit jasje is later als ge vonden voorwerp aangeboden. Pas bdj het terugkeeren uit het water dacht de medicus er aan, dat hij vergeten had, zijn jasje met horloge en portefeuille in de lade xraee te nemen. Van het voor de lade afgegeven goed bleek niets vermist, hetgeen ook niet anders kon, daar dit achter slot gaat. Een onderzoek in de badinrichting gaf geen resultaten, zoo dat men van deze vermissing aangifte deed bij de marechaussee, die thans de zaak in onder zoek heeft. Zandvoort—Ajax-combinatie. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Vondelstraat speelde het eerste elftal vart de voetbalvereeniging „Zandvoort" een oeflen- wedstrijd tegen een sterke Ajax-combinatie. Even voor de rust wist Zandvoort door Jb. de Muijnck te scoren. Na de rust was het de middenvoor van Zandvoort, H. Bloemendal, die er 20 van maakte. L. Hollenberg maakte het derde doelpunt, terwijl na een gewijzigde Ajax-opstelling het viex-de doelpunt kwam van L. Hollexxberg. EEN EMIGRANT STAL. Een Duitsche emigrant, die reeds geruimÊn tijd hier te lande vertoefde, pleegde in hiet tentenkamp aan het strand in de Noord, waar hij sinds korten tijd verbleef, ten nadeele van een ander-en kampeerder diefstal. Een bedrag aan geld werd "ermist. Spoedig werd hij door de marechaussee aangehouden. Hij is, na zijax verhoor door de gemeentepolitie over de grens gebracht Behendigheidswedstrijden voor auto's. De „zeepvloer" vormde het struikelblok. De boulevard de Favauge is dit jaar zeer in trek. De vereeniging voor vreemdelingenver keer, die het den gastexi zoo aangenaam mo gelijk wil maken, organiseert van alles en dezen keer heeft ze zich weer actief getoond door het ox-ganiseeren van een behendigheids wedstrijd voor auto's, welke zeer succesvol geweest is. Doordat een wisselbeker was be schikbaar gesteld is men verzekerd, dat dit evenement ook het volgend jaar zal plaats hebben, en laten we hopen met meer publiek want hoewel er vele kijklustigen langs het afgezette gedeelte van den boulevard de ver richtingen der automobilisten volgden, viel de opkomst niet mee. Het aantal inschrijvingen was omgekeeixl evenredig aan dat der toe schouwers, want het maximaal vastgestelde aantal van 50 had men bereikt. De bekende sportfiguur, de heer Han Hollander, die van alle sporten thuis blijkt te zijn, gaf een oog- getuigeverslag en deed dit op de bekende geestige en vlotte wijze. De wedstx'ijd bestond in het nemen van hindernissen. Na den start reed men zoo snel mogelijk af en kwam voor een gesloten hek. Dit hek openen en met een haakje vastzetten was voor sonxmigen het wex-k van een oogenblik, daarna moest men zonder de auto te verlaten een bal van paal 1 op paal 2 brengen. Dit leverde ook al weinig moeilijkheden op. De grootste moeilijkheid leverde echter een zeep vloer op, die men op en af moest rijden Hier was de grootste belangstelling, daar de gladheid menig bestuurder parten speelde. Ver volgens bleek het ook niet gemakkelijk om met de achterwielen op een hprizontaal vast- gelegden paal te stoppen, vooral vlak na de „zeepproef", want de banden waren nog vet. Een reactieproef bestaande uit het kiezen van den goeden weg, nadat vijf meter voor de splitsing deze weg door een vlag werd aange wezen, deed duidelijk uitkomen, dat de in schrijvers ex-varen waren. Nadat een der deel nemers eei-st voor het publiek een proefrit had gemaakt, waarbij de heer Hollander expli ceerde. werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd, welke vlot verliep. Na de wedstrijden vereenigden de deel nemers (stex-s) zich in de groote zaal van Gx-oot Badhuis, waar burgemeester H. van Alphen de prijsuitreiking verrichtte. Spx-eker was verheugd dat e zon er was, en hoopte dat allen een aangename hex-in nering aan dezen wedstrijd en aan Zandvoort zouden meenemen. Met vriendelijke woorden reikte de burge meester de prijzen uit, nadat hij dank had gebracht aan den directeur en de sportcom- missarissen. Aan alle deelnemers werd als herinnering nog een plaquette geschonken, welke een sieraad voor de auto is. De uitslagen luidden als volgt: Damesklasse: 1. mevr. H. Rosenberger, Aerdenhout met Chrysler in 167.8 sec.; 2. mevr. A. B. J. Schix-inkinVerstappen, Aer denhout met Ford in 261.2 sec.; 2. mevr. A. B. J. Meesmanvan Gigh, Aerdenhout met Ford in 261.2 sec.; 3 mevr. G. M. J. Schixmkin eVrstappen, Aerdenhout het Citroen in 285 sec. Troostprijs aan mevr. H. L. E. Riedel—Geijer Aer-denhout met Opel. Heerenklasse: 1. Nefkexis, Amsterdam met Peugeot in 137.5 sec (tevens winnaar van den wisselbeker)2. L. J. V. Bouvy, Zandvoort met D.K.W. in 155.2 sec.; 3. J. B. Meesman, Aer denhout met Ford in 159 sec.; 4. P. Groen- hart, Dirkshorn met Fox'd ixx 162 sec.; 5. W. vaxx der Marie Jr., Bloemendaal met M.G. in 167.5 sec.;; 6. J. C. Loggen, Aerdexxhout met DX.W. in 173 sec.; 7. Wochenaver, Amsterdam met Opel ixx 175 sec.; 8. L. J. Melchers, Am sterdam met Chrevrolet ixx 180 sec.; 9. G. J. van der Helde, Amsterdam met Adler in 183 sec.; 10.1. vaix der Mark, Amsterdam met Wol- seley ixx 189.5 sec.; 11. H. R. Th. M. Gielen, Aerdexxhout met D.K.W. in 193 sec.; 12. L. Kalff, Zandvoort met Terraplane in 196.5 sec. Heeft U dieren op stal? Vraagt dan de vereisehte vergunning aan! Sixxds eenigen tijd zijn de vergunningen voor de maneges alhier van kracht. Dezer da- gexx is het aaxx de politie gebleken, dat een inwoixer zonder vex-gunning geiteix in een stal hield. Daarom wordexx houders en gebruikers vaxx stallexx of andere ruimten, waar vee (paarden, x-underen, schapen, bokken, geiten en varkens) gestald zijn ixx hun eigen belang aangeraden zich tot het verkrijgen van de vereisehte vergunning schriftelijk te wenden tot burgemeester en wethouders. De weg van 't liart leidde naar Arnhem. Sinds Vrijdag j.l. werd een 16-jarig meisje alhier vermist. De ouders deden hiervan aan gifte aan de politie, die een ijverig onderzoek instelde. Dit onderzoek leidde naar Arnhem. Lx deze plaats werd het kind dan ook aange troffen. De veelbelovende joxxgedame had liefde opgevat voor een buitenlandsche mu sicus. De liefde bleek zoo groot, dat zij zonder haar ouders hiervan ixx kennis te hebben ge steld, den uitverkorexxe haars harten had ge volgd ïxaar Arixhem. Zondag 7 Augustus is het meisje naar de badplaats tenxggebracht, waax-na zij aan de hoede van haar ouders wex-d toevertrouwd. DE STELER EN DE HELER. Door de recherche alhier is aangehouden eexx 23-jarige loopknecht, die ten nadeele van zijn patroon gelden had verduisterd en teveixs uit een kampeertent eexx fototoestel had ontvreemd. Het fototoestel is ten huize van zijn vriend te Haarlem gevonden en in beslag genomen. Na verhoor heeft de loop knecht een volledige bekentenis afgelegd, waarna hij op vrije voeten is gesteld. De vriend werd eveneens gehoox-d, deze wegerxs het helen van gestolen goed. (Reeds tn een deel der vorige oplaag opge nomen.) HAARLEM, 6 Augustus. Bevallen. 3 Augustus E. van Poeteren— van der Putten, d.; M. C. H. Hendrikse— Groot, z.; A. M. G. Need—Hens, d.; H. van der Sluis—de Bruin, d.; 4 Augustus: J. M. Bruins— Smallegange ,z.; 5 Augustus: A. C. Steen- nxanEngelsma, d.; C. H. M. van Nuus—Cof- feng, d.; G. Daminaans—Rijneveld. z.; M. Merks—Prins, z.; 6 Augustxxs: J. E. Zorn—de Vries, d. Overleden 5 Augustus: J. B. van Rooijen, 75 j., Leidschestraat; 6 Aug.: B. C. G. Erxxsting, 2 maanden, Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2