Sinaasappelen op delndië-route Nederland op de wereldtentoonstelling te New York. De roofmoord te Echteld opgehelderd. Jaffa - Tel Aviv - Gaza Wl DINSDAG 9 -AUGUSTUS 1938 HAAÜCEM'S DAGBE'AD Met den bouw van het paviljoen is thans begonnen. Goede samenwerking met de buren Italië en Polen. PROF. DR. IR. D. F. SLOTHOUWER, de architect van het Nederlandsche Pa viljoen, voor de wereldtentoonstelling te New-York, die ruim een maand geleden naar Amerika is gegaan om daar de noo- dige maatregelen te nemen voor den bouw van dit Paviljoen, is eenige dagen geleden van zijn reis teruggekeerd. Wij vonden den hoog leeraar-architect bereid ons het een en an der van zijn ervaringen en van zijn algemee- nen indruk van de komende expositie mede te deelen. „Laat ik beginnen", zoo ving Prof. Slothou wer aan, „met mijn verheugenis uit te spre ken over de buitengewone medewerking, wel ke wij van alle zijden ondervinden. Bespre kingen tusschen ons en de tentoonstellings autoriteiten vonden een bijzonder vlot ver loop. Men is ons in alle opzichten zoo veel mogelijk ter wille, wat natuurlijk dankbaar stemt. Speciaal moet ik daarbij de welwil lendheid van den heer Voox-hees, hoofdarchi tect van de tentoonstelling (Board of Design) vermelden. Natuurlijk waren er verschillende kwesties op te lossen, zelfs had het New-Yorksche ten- toonstellings-comité een verschuiving van de ligging van ons paviljoen gewenscht, doch dank zij bovengenoemde samenwerking heeft men mijn opvatting aanvaard. Dan zou ik nog graag willen wijzen op een andere gelukkige omstandigheir, welke onzen arbeid te New-York aangenaam maakt en ver gemakkelijkt. Dat is de verhouding met onze buren. Wij hebben Italië aan den overkant van de allee en Polen naast ons. Een voorbeeld van die goede verstandhouding is dat wij de colonnade van ons Paviljoen in dezelfde lijn hebben kunnen brengen, als eenzelfde colon nade, van dezelfde hoogte, van het Italiaan- sche paviljoen. Hierdoor wordt een overeen stemming verkregen, waar bij geheel af zonderlijk werken, zonder ruggespraak en overeenstemming van iedeeën anders wellicht een architectonisch minder-aangenaam aan doend geheel het gevolg zou zijn geweest. Met Polen is de samenwerking van dien aard dat er sprake van is zelfs geen afschei ding tusschen onze terreinen te maken. Tus schen ons paviljoen en dat van Polen ligt een open ruimte waar ee,n tuin wordt aangelegd. Wat de opzet van de tentoonstelling betreft: die is grandioos. Hoe zou het ook anders kunnen. Maar het zou verkeerd zijn, die kwalificatie alleen te gebruiken. De opzet is namelijk bo vendien, van expositie-standpunt ge zien, zeer gelukkig te noemen. Amerika, of liever de Vereenigde Staten, bebouwen namelijk het centrale terrein en aan de allees en avenues, welke met dit ter rein in verbinding staan, komen de buiten- landsche naties. Het willekeurige, waardoor vaak een ten toonstelling wordt gekenmerkt, is hier dus uitgesloten. Concurrentie en afmetingen en volume aan het centrale terrein, zooals zoo vaak gezien is en, als gevolg daarvan, ver drukking van kleinere paviljoens in een uit hoek, is dus voorkomen. Hef Nederlandsche paviljoen op 15 December gereed. Nu ons werk in New-York. Ik ben er drie weken geweest. Er moesten nog eenige wij zigingen worden aangebracht in de oorspron kelijke teekeningen, maar in drie weken tijds waren wij toch zoover dat daadwerkelijke voorbereiding van den bouw van ons paviljoen is gereed gekomen. De bouw is namelijk ge gund aan de zeer bekende aannemersfirma Fuller en Co. Met dien bouw kan men nu on geveer een aanvang hebben gemaakt, want de voorwaarde is dat ons gebouw op vijftien December gereed zal zijn. Onze belangen bij den bouw worden in Amerika waargenomen door den gedelegeerde van het comité, ir. J. W. van Erp. Verder dienden wij samen te wer ken met een architectenbureau dat in Ameri ka is ingeschreven. En ook bij de keuze daar van zijn wij, naar mijn meening. gelukkig ge weest. Wij hebben namelijk het oog laten vallen op het architectenbureau Geo Post, dat belangrijke wei-ken in New-York heeft uitge voerd, om maar te noemen de beurs in Wall- street, en merkwaardig, ook de leider van dit bureau, de heer Post, voelt een band met Holland, hij is van Hollandsche afkomst en noemt zich met gerechtvaardigden trots een nakomeling van Pieter Post, die het Maurits- huis en het Huis ten Bosch heeft gebouwd. Het kolossale terrein voor de tentoonstelling- Is nu geheel opgehoogd. Dat is geschied met de resten van afgekeurde auto's. Een hechte ondergrond is daardoor natuurlijk niet ver- kx-egen, zoodat men nog moet heien voor men met den bouw kan beginnen. Het merkwaar dige daarbij is, dat wij, bij het Nederlandsche gebouw, de eenige zijn die den grond degelijk hebben onderzocht door middel van grondbo ringen, ten einde op de juiste diepte den ver- eischten weerstand te vinden. Anderen heb ben dit niet gedaan, ook de Amerikanen niet, hetgeen nogal verlies van materiaal (bij voor beeld door gebruik van te lange palen) mee bracht. Men toont dan ook groote belangstel ling voor onze werkmethode, waarvan men algemeen nu de doelmatigheid wel inziet. Overigens ziet men de gebouwen zoo hier en daar al oprijzen. De bouw van een Paviljoen begint in den regel met het leggen van den „cornerstone", wat wij dus den „eersten, steen" zouden noemen. Wij hebbexx om verschillende redenen een andere traditie willen volgen, namelijk de herdenking van het „onder den kap" zijn. Althans iets in dien geest. Het comité is na melijk voornemens het feit, dat de toren van ons gebouw op hoogte zal zijn en dat zal ongeveer einde November vallen eenigszins feestelijk te herdenken. De aangehouden werklooze heeft thans bekend. Op enkele bijkomstige bijzonderhe den na, zooals het juiste bedrag van het gestolen geld en de nog steeds onopgelost gebleven goudvondsten, is de justitie er tenslotte in geslaagd den sluier, die om den geheimzinni- gen aanslag op de 54-jarige mejuf frouw Dina van Hattum hing, op te lichten en de reeds kort na den moord aangehouden 29-jarige werk looze Bertus van Toom uit Echteld als de dader te ontmaskeren. Aanvankelijk bekende van T. alleen den diefstal en noemde hij den ongeveer 50-jari- geix orgeldraaier J. van B. uit Echteld als de moordenaar. Van B. werd hierop aangehou den en het duurde niet minder dan drie en een halve week, voordat vaststond, dat de orgeldraaier met het heele geval niets te ma ken had. Met de feiten, die V. B.'s onschuld bewezen, kreeg de justitie echter nog meer voor v. T. bezwarende feiten in handen en hierdoor heeft v. T. tenslotte ook de moord bekend. De justitie is echter nog niet overtuigd, dat met de f 1800 die in den band van de fiets van v. T. gevonden zijn, al het gestolen geld tex'echt is. want zij brengt ook het indertijd gevonden briefje van honderd gulden nog steeds in verband met den moord. Het onder zoek naar de herkomst van dit geld wordt dan ook nog met kracht voortgezet. De autosnelweg Den Haag- Utrecht. Openstelling van het gedeelte Voorburg. De A. N. W. B. schrijft ons, Binnen weinige dagen zal van den auto snelweg Den HaagUtrecht wederom een be langrijk gedeelte worden opengesteld en wel het viaduct te Voorburg en de brug over de Vliet met toeleidende wegen, zoodat men dan van de Laan van Nieuw Oosteinde te Voor burg rechtstreeks op den autowég zal kun nen komen zonder door de nauwe straten van de oude kom van Voorburg meer behoeven te rijden. De nieuwe route beteekent tevens een verkox-ting van 200 M. De aansluiting van den autoweg aan de Laan van Nieuw Oosteinde de Koningin Wil- helminalaan en de Parkweg, benevens de twee beneden het viaduct gelegen parallel wegen van den autoweg, waarvan er een door de Zwartelaan gevormd wordt, zal plaats vinden door middel van een circulatieplein. Dit plein zal evenals na reconstructie de Laan van Nieuw Oosteinde, van een moderne verlichting wox-den voorzien. De basculebrug over de Vliet heeft een door- vaai-thoogte van 5,65 M. en wordt electrisch aangedreven. De overbx-ugging van de Hee renstraat te Voorburg wordt gevormd door een viaduct; de beide middelste doorritten zijn bestemd voor het verkeer tusschen Rijs wijk en Voorburg waartoe in elk van beide een weg voor verkeer in één richting is aan gelegd. De autosnelweg is 12 M. breed, ter wijl over het viaduct en de brug slechts ver keer van auto's en motoren wordt toegelaten, de wielrijders naar Gouda moeten de oude route door Voorburg volgen. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1888 9 Augustus Op 7 Augustus had alhier de j aarlij k- sche vergadering plaats der Broeder schap van Notarissen in Nederland in de Sociëteit „Vereeniging". Er waren 74 leden tegenwoordig. De vergadering werd geopend door den notaris J. Maar schalk als voorzitter, die daarbij, op een onderhoudende wijze, eenige vluchtige beschouwingen over het notarisambt ten beste gaf, nadat hij eerst den heer Even- blij als opvolger van den heer Kruimel in het secretariaat had gelukgewenscht. Na afloop van de vergadering deden onderscheidene leden een rijtoer door de omstreken, terwijl zij zich des avonds vereenigden aan een gezellig diner in het hotel Scholten in den Hout. Ernstig ongeluk op den Amster- danischen Straatweg onder Maarssen. Prof. dr. Berger zwaar gewond. Gistei-middag omstreeks drie uur kwam op den drukken Amsterdamschen straatweg on der Maarssen een personen auto uit Den Haag in botsing met een groote trailer uit Kerk- driel. De auto werd door den schok in een langs den weg loopende sloot geworpen. De drie inzittenden, onder wie de bestuurder professor dr. H. L. C. E. Berger, directeur van den veeartsenijkundigen dienst te 's Gra- venhage wei-den in erastigen toestand over gebracht naar het ziekenhuis te Utrecht. De trailer werd eveneens zwaar gehavend, doch de bestuurder bleef ongedeerd. De oorzaak wordt hierin gezocht, dat de bestuurder van de personenauto geen voor rang aan de trailer heeft verleend. Wij vernemen nog nader, dat prof. dr. Ber ger omstreeks kwart over een uit de Stations laan kwam gereden. Het uitzicht op den voor- rangsweg is zeer slecht en prof. Berger, die zijn auto zelf stuurde, merkte de trailer van de firma Brouwer uit Vught niet tijdig ge noeg op. Bij de botsing, waarbij de auto van prof. Berger in een sloot terecht kwam, brak prof. Berger den linkerarm en een sleutel been, de heer Pieters uit Den Haag, liep ernstige hoofdwonden op en was eenigen tijd buiten bewustzijn. Een der inzittenden dames mej. Derks uit Den Haag, kreeg een gekneusde heup, de echtgenoote van den hèer Pieters kwam met den schrik vrij. Nadat dr. Vader de eerste hulp had ver- lend, zijn de gewonden naar het St. Antonius- ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Een duur doosje sigaretten! Dezer dagen is een vacantie-ganger die in een automatenportiek in de Potterstraat te Utrecht een doosje sigaretten haalde, door een zakkenroller beroofd van zijn portemon- naie, waarin zich o.m. vier bankbiljetten van honderd gulden bevonden. De politie stelt een onderzoek in. DE ORANJE-CANTATE. Naar wij vernemen heeft mevr. S. A. van Heyningende Jong bij de samenstelling van de Oranje-Cantate, welke ter gelegenheid van het veertigjarig regeei'ingsjubileum van H.M. de Koningin zal worden opgevoerd, voor enkele gedeelten gebruik gemaakt van Neder landsche liederen en bekeixde melodieën. Daar naast bevat de cantate verschillende compo sities van haar hand. De muziek is geschreven door den heer R. van 't Hof „The flying Nurse" bezoekt ons land. Miss Nancy Bird maakt een studiereis. Met het K.L.M.-toestel is gisteren op Schip' hol aangekomen de australische pilote Nancy Bird, die in haar land als vliegster een even groote reputatie geniet als b.v. Jean Batten, al heeft zij zich niet op recordvluchten toege legd. Zij heeft het vliegtuig op andere wijze in dienst der menschheid gesteld, nl. door am bulance-werk. Vele malen trok ze er op uit om snel medische hulp te brengen op plaatsen, welke anders dan met een vliegtuig zeer moei lijk te bereiken zijn, of om gewonden en zieken tijdig naar een hospitaal te brengen. Zij kreeg dan ook in Australië den bijnaam van ..The flying nurse". Miss Bird, die thans 22 jaar oud is. begon haar loopbaan als vlieg ster 5 jaar geleden. Zij kreeg haar opleiding van den eenige jaren geleden verongelukten vlieger Kingsford Smith. Na haar a-brevet haalde ze een jaar later het b-brevet (ver- keersvliegen) en zij is een van de weinige vx-ouwelijke piloten, die dit brevet hebben. Haar ervarenheid als vliegster blijkt wel uit het feit, dat zij in totaal 70.000 mijl in de lucht heeft afgelegd zonder één enkel inci dent. Thans echter heeft zij het actieve vliegen vaarwel gezegd. Zij heeft haar vliegtuig ver kocht en van het geld maakt zij een reis naar Europa om een studie te maken van den „grond-dienst" der groote maatschappijen, om de kennis, welke zij hier opdoet, in Australië toe te passen. ANN EER men het Suez- kanaal achter zich heeft ge laten en nog juist de merk waardige landingsmast voor luchtschepen bij Ismaxla onder zich door heeft zien glippen, staat men voor een aantal woestijngebieden, alle even interessant, zoo uit de hoogte bekeken. Ongetwijfeld meer indrukwekkend dan vaxx den beganen grond af. Het aspect was na 1933, bij mijn eerste vliegreis over deze gebieden niet veranderd. De kabbelende zandgolven worden ook nu nog 1 beschenen door het tropenzonnetje. Hier en daar de plukjes palmen, die een weinig scha duw beschikbaar stellen. Wij naderen het land der sinaasappelen. In 1933 zaten we bijeen daar in het stationsge bouw op het vliegveld van Gaza, het bekende knooppunt aan de Oost-Middellandsche zee kust. We aten pardon, we verslonden Jaffa-sinaasappelen. Het was er warm, het sap liep over onze kinnen naar beneden, never mind, want het sap was koel. We aten door, totdat het bekende teeken ons verraste en we Jeruzalem- en Jordaan-waarts trokken. Maarhet restant der zalige Jaffa-sinaas appelen borgen we, waar maar iets geborgen kon worden. Vijf jaren later 1938 de Jaffa-sinaas appelen zijn er nog. Toch is er veel in dit ge bied totaal gewijzigd. Het is misschien ietwat overdreven te spreken van een geheel „nieuw" sinaasappelenland. maar wel is men in dit nieuwe „oude" land de cultuur der sinaas appelen gaan vervolmaken. Stelselmatig heeft men den aanleg der plantages en de verzor ging dier uitgestrekte terreinen ter hand ge nomen. Geduld is ook daarbij een schoone zaak. De eerste zeven jaren na de aanplanting draagt de vele arbeid geen vruchten. Eei'st dan komt de periode dat het geoogste product geëxporteerd kan worden. De roode bodemsoort in deze omgeving leent zich bij uitstek voor deze cultuur. In lange rijen staan de sinaas- appelenboomen, precies zooals ik ze eenige jaren geleden in de omgeving van Rio de Janeiro heb aangetroffen. Met behulp van speciaal aangelegde pompinstallaties wordt het bodemwater te voorschijn gehaald om zoo meteen dienst te doen als bevloeiïngswater in de greppels, welke op de plantages te vinden zijn. Wanneer einde Februari de laatste regen 'is gevallen, moet tot October langs kunst- matigen weg de bevloeiïng tot stand gebracht worden. In de regenmaanden heeft men her haaldelijk een overvloed aan vocht. Dan komt het meer dan eens voor. dat de plantages vrij wel geheel onder water staan en de stammen tot aan het loof door de watermassa's zijn omgeven. Een gedeelte van het product wordt in dien tijd door de stormen afgerukt. Deze vruchten zijn dan voor den uitvoer ongeschikt en moeten in de naaste omgeving verkocht worden. Is de hoeveelheid te groot, zoodat de verkoop uitgesloten geacht moet worden, dan worden deze sinaasappelen begraven. Daartoe moeten afzonderlijke arbeidskrachten worden aangenomen. Zou men dit product niet ver wijderen dan is de kans op verspreiding van ziekten te groot Een wandeling door een plantage. 120 stuks. In de drukke oogstmaanden heeft men hei-haaldelijk te kampen met gebrek aan arbeidskrachten. Alleen het geheel droge pro duct kan geoogst worden, dit geschiedt met scharen. Ook het vervoersprobleem is trog niet opgelost en er is dikwijls gebrek aan sDoorwagens. De geregelde handel wordt eenerzijds bemoeilijkt door overproductie, an derzijds door de vele bepalingen in de ver schillende landen en wetten die invoer be lemmeren. Tel-Aviv de handelsstad van Palestina. Een wandeling over een dergelijke plantage in de maanden April tot October, de rijpings- periode is zeer de moeite waard. Het fraaie oranje steekt af tegen het donkergroene loof, de eerste witte bloesems gaan open. de heer lijke geur daarvan verspreidt zich. De oogst per boompje kan sterk uiteenloopen. Bij een gemiddelde grootte der vrucht mag men re kenen op twee tot drie kisten van ongeveer De Jaffa-sinaasappel is wereldberoemd. Ook Tel-Aviv staat tegenwoordig zeker niet minder in de belangstelling dan Jaffa. Er bestaat een samenhang tusschen beide. Tel- Aviv was omstreeks 1909 een buitenwijk van de Arabische stad Jaffa, Een wijk. die zich buitengewoon snel uitbreidde en zich ont wikkelde tot een eigen stad. bijna uitslui tend bevolkt door Joden. Daar. in Tel-Aviv concentreert zich het handelsleven van Pa lestina. Het bankbedrijf, de industrie en de markten voor producten uit de omliggende landen zijn in Tel Aviv te vinden. Autobussen doorknxisen de stad, electrische trams keilt men er niet. De fiets heeft er. zij het beschei den, haar intrede gedaan. De twee- of drie kamer-woningen zijn modern opgetrokken, gewoonlijk wit, op zich zelf ook al weder niets bijzonders. Ook Casablanca en Mersa Ma- truh geven bijna dat zelfde beeld. Daartegen over zijn de meeste gevels in Willemstad op Curasao van een kleurtje voorzien, als ge volg van een bestaande verordening. Het wit doet ongetwijfeld vroolijk en frisch aan, maar we hebben toch bijzonder genoten van de gedekte kleuren ginds op Curacao, die minder vermoeiend voor de oogen zijn. En hoe phantastisch was het beeld als de onder gaande zon speelde over de huizen daar aan het Waaigat en op zoovele andere plaatsen. Het winkelbedrijf in Tel-Aviv is modern, de voertaal is Hebreeuwsch. Met Engelsch en Duitsch kan men er ook terecht, Uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer is deze stad zeker een bezoek waard. Het strandleven kenmerkt zich door een groote mate van opgewektheid. Gedurende het ge- heele seizoen is het mooi weer. Groote hotels, paviljoens en café-restaurants zijn langs de boulevards te vinden. En in het seizoen der sinaasappelen wordt natuurlijk sinaasappel sap gedronken. In nauwelijks dertig jaar is Tel Aviv ge groeid tot een centrum van ongeveer 150 000 inwoners waar de Joden uit alle mogelijke deelen van de wereld niet naast elkander zijn blijven leven als afzonderlijke groepen, doch één geheel geworden zijn. Emoe en Oehoe snelden beide ook over dit gedeelte der Indië-route voort. Terreinen waar ook al weder onnist heerscht. Gebie den met een eeuwenoude historie, waar de naar onze begrippen weinig moderne wonin gen afwisselen met wat de nieuwe tijd tot stand brengt. Landstreken, waar het tropen zonnetje zonder mededoogen zoowel mensch en dier. als plant bestraalt en waar de be volking. zes maal per week wordt opgeschrikt door een Hollandsche K.L.M.-machIne naar Indië en terug. Onder de vele interessante trajecten, die op de Indië-route te vinden zijn, behoort on getwijfeld ook dit gebied, tusschen de Oost- Middellandsche zeekust en de Slrische woes tijn. Ook ditmaal heb ik daarvan weer ge noten. MOLLERUS. T eraar debestelling mr. dr. M. Polak. Gistermorgen om 12 uur heeft op de Israë- lietische begraafplaats aan den Ouden Sche- veningscheweg te 's-Gravenhagen, de teraar debestelling plaats gehad van mr. dr. M. Po lak, in leven x-eedsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden. Met den stoet kwamen mede jhr. mr. Rh. Feith, president van den Hoogen Raad der Nederlanden, mr. W. J. Berger, procureur- generaal bij den hoogen x-aad, notaris F. W. Swane, uit Utrecht, als vice-voorzitter van de notarieele examen-commissie, mr. D. Lodder, vice-president van het Haagsche Gerechts hof, namens de vrienden van de Witte Socië teit, de heer Staal, regent van het Lsr. Oude Mannen- en Vrouwenhuis, waarvan de thans ovex-ledene president regent was en de heer B. van Rhijn,, directeur van het genoemde oude lieden-huis. Onder de zeer vele aanwezigen op de be graafplaats mei-kten wij op mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter van de Tweede Kamer en oud-minister van Justitie, verschillende raads- heeren in den Hoogen Raad, de griffier van den Hoogen Raad, mr. Kist, de advocaten- generaal nut A. Rombach en mr. dr. J. Wijn- veld, dr. H. K. de Haas, uit Rotterdam, generaal-majoor b.d. A. Diemont en talrijke ander personen, ook uit Lsraelietische kringen. Achter den wagen, waarin het stoffelijk ovex-schot, ireden twee auto's met bloemen. Toen alle aanwezige om de groeve ver zameld waren, sprak rabbijn L J. van Gelder, die zijn rede begon met een tekst uit Jeremia „de wijze beroemt zien niet om zijn wijheid. de sterke niet om zijn kracht, de rijke niet om zijn schatten". Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, sprak de oudste zoon, mr. N. J. Polak, enkele woorden van dank. Dr. P. A. H. de Boer hoogleeraar te Leiden. Bij K.B. van 5 Augustus 1938 is met ingang van den datum, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de uitlegging van het oude testa ment, de geschiedenis van den Israelietischen godsdienst en van de lsraelietische letterkunde dr. P. A. H. ie Boer, Nederlandsch Hervormd predikant te Berkenwoude. Dr. H. Colijn licht ongesteld. Naar wij vernemen is de minister-president dr. H. Colijn, licht ongesteld, zoodat hij zijn werkzaamheden aan het departement giste ren niet heeft kunnen vervullen. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere rooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. (Adv. Ingez. Med.) De begrafenis van pastoor Perquin. Gistermiddag omstreeks vijf uur is het stoffelijk overschot van pastoor L, H. Per quin OP. voorzitter van den katholieken ra dio-omroep, aan het Albertinum te Nijme gen aangekomen. Aan den ingang werd het stoffelijk hulsel ontvangen door de commxfnauteit en in plechtigen stoet van geestelijkeix en autori teiten trok men naar het kerkhof. De absoute werd verricht door den hoog- eerw. pater B. Schaab OP., provinciaal der dominicanen, met assistentie van pater D. van Gent O.P. uit Rotterdam en pater prof. C. Triethoff O.P., hoogleeraar aan de univer siteit te Tilburg. Onder de velen, die zich om het graf had den geschaard merkten wij op den pauselij ken internuntius. Z.Exc. Mgr. P. Giobbe. en diens secretaris. Mgr. B Gijlswijk OP., apos- tolisch-delegaat van Zuid-Afrika. Mgr. dr. Th. Verhoeven, geestelijk adviseur van den K.R.O. Verder het bestuur van den K.R.O., tal van ordebroeders van den overledene en andere kloosterlingen. Het koor van het Albertinum zong de li turgische gezangen. Na de plechtigheid werden de tallooze kransen op het graf gelegd,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5