De Europeesche zwemkampioenschappen te Londen. DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1938 HAAREEM'S DAGBEA'D 7 ZWEMMEN. Inge Soerensen kampioene 200 M. schoolslag voor Dames. Jopie Waalberg eindigde als No. 3. Rie van Veen plaatst zich voor de finale 400 M. borstcrawl. Nederland wint waterpolowedstrijd tegen Engeland met 43. BIJ de Woensdag te Londen voortgezette Europeesche zwem kampioenschappen werd de Dcensche zwemster Inge Soe rensen kampioene 200 M. schoolslag voor dames. Onze landgenoote Jopie Waalberg werd no. 3. De waterpolo- vedstrijd tusschen Nederland en En- ■eland werd met 4—3 door onze land jenoten gewonnen. Rie van Veen wist iich voor de finale 400 M. borstcrawl te plaatsen. De Duitscher Weiss be haalde het kampioenschap schoon- springen. Het schoonspnngen. Het Europeesch kampioenschap schoon springen voor heeren is Woensdagavond door den Duitscher Erhartt Weiss gewonnen met een totaal aantal punten van 148.02. Daar mede werd de traditie, dat het Europeesche kampioenschap schoonspringen door een Duitschen zwemmer wordt gewonnen, voort gezet. In 1926 was het Mundt, in 1927 Rieb- schlaeger, in 1931 eveneens Riebschlaeger en in 1934 Esser. In de middaguren waren de verplichte sprongen verwerkt en reeds toen bleek, dat de beide Duitsche deelnemers, Weiss en Has- ter, een klasse op zichzelf vormden. De Engel- sche kampioen Hodges was een goede derde in dit gezelschap. Naar men weet was de Nederlandsche kampioen, Schatens, die in de Nederlandsche ploeg voor Londen was gekozen, op het laat ste moment verhinderd de reis mee te maken. De eindstand van het schoonspringen luidt: 1. en Europeesch kampioen: Weiss (Duitschland) 148.02 punten; 2. Haster (Duitschland) 137.5 p.; 3. Hodges (Engeland) 132.52 p.; 4. Hidvegi (Hongarije) 123.11 p.; 5. Andre (Frankrijk) 121.06 p.; 6. Branko Zieherl (Zuidslavië) 119.9 p. Halve eindstrijden 400 M. borstcrawl heeren. De halve eindstrijden op de 400 meter borstcrawl leverden geen bijzondere resul taten op. De drie eerstaankomenden van: elke halve finale kwamen in den eindstrijd. In verband met het feit, dat later op den avond nog de 4 x 200 meter estafette zou worden gezwommen, spanden de deelnemers zich niet meer in dan strikt noodig was. In den eindstrijd komen Bjoern Borg, Wain- wright, Arendt, Italli, Plath en Grof. De uitslagen luiden: Eerste halve eindstrijd: 1. Borg (Zweden) 5 min. 2 sec.; 2. Wainwright (Engeland) 5 min. 5.2 sec.; 3. Arendt (Duitschland) 5 min. 7.9 sec.; 4. Kuhinka (Hongarije) 5 min. 9 sec.; 5. Petersen (Denemarken) 5 min. 15 sec.; ge- disqualificeerd. Tweede halve eindstrijd: 1. Talli (Frank rijk) 4 min. 59.4 sec.; 2. Plath (Duitschland) 5 min. 1.2 sec.; 3. Grof (Hongarije) 5 min. 2.8 sec.; 4. Deane (Engeland) 5 min. 3.4 sec.; 5. Tanberg (Noorwegen) 5 min. 21 sec. Inge Soerensen kampioene 200 M. schoolslag. Ook de 200 meter schoolslag voor dames heeft geen Nederlandsche overwinning op geleverd: Inge Soerensen, het jeugdige Deen- sche schoolslagzwemstertje, heeft vanavond den titel behaald na een zeer spannenden strijd, waarbij de Engelsche kampioene Sto rey tweede werd en onze wereldrecordhoud ster, Jo Waalberg, als derde aantikte. Het was bekend, dat Jo Waalberg den laatsten tijd niet in vorm was. Naar men zich herinnert, heeft zij zelfs niet kunnen deel nemen aan de Nederlandsche kampioen schappen te Haarlem. Het spreekt wel van zelf, dat door te weinig training haar vorm achteruitging. Insiders wisten, dat zij door omstandigheden, geheel buiten haar schuld om, op het oogenblik niet tot topprestaties in staat was. Natuurlijk bleven haar tijden uitstekend, doch haar conditie was niet zoo, dat men met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid kon voorspellen, dat zij haar nummer, waarin toch de Deensche zwemster Inge Soerensen als scherpste concurrente moest worden beschouwd, zou winnen. De vorm van de laatste is op het oogenblik be ter: de sterkste van het moment heeft te Londen gewonnen. Intusschen zijn de kansen op het. behoud van den Brediusbeker vrijwel nihil geworden. De stand na twee nummers luidt: 1. Dene marken 37 punten, 2. Nederland 13 punten, 3. Engeland 9 punten, 4. en 5. België en Hongarije 2 punten, 6. Noorwegen 1 punt. Indien men bedenkt, dat Denemarken zeker de 400 meter borstcrawl en de estafette zal winnen, is het niet gewaagd te voorspellen, dat de Brediusbeker ditmaal naar Kopen hagen zal gaan. Omtrent den wedstrijd kunnen wij nog mededeelen. dat de strijd ging tusschen Jo Waalberg, Inge Soerensen, Valborg Chris- tensen en de Engelsche kampioene Storey Jo Waalberg nam onmiddellijk de leiding, doch na 100 meter bleek haar voorsprong niet zoodanig te zijn, dat haar zege definitief mocht worden geacht. Integendeel, de Engel sche zwemster en Inge Soerensen hielden het tempo goed bij en op de laatste 50 meter viel de beslissing. Tot op 25 meter voor de finish had de A.D.Z.-'ster de leiding, doch in de eindspurt ging Inge Soerensen onze landge noote voorbij, terwijl mej. Storey nog juist kans zag voor Jo Waalberg aan te tikken. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kam pioene: Inge Soerensen (Denemarken) 3 min. 5,4 sec.; 2. Mej. Storey (Engeland) 3 min. 6 sec.; 3. Jo Waalberg (Nederland) 3 min. 6,2 sec.; 4. Valborg Christensen (Denemarken) 3 min. 6.8 sec.; 5. Jeanne van de Kerckhove (Beleië) 3 min. 10.7 sec.: 6. Mej. Williams (Engeland) 3 min. 12,9 sec. DuitschlandItalië (40). De waterpolowedstrijd tusschen Duitsch land en Italië, welke tusschen de nummers door werd verwerkt, eindigde met 40 voor het Duitsche zevental. Schneider, die naar men weet in den wedstrijd tegen België ge wond werd, kon ook nu niet meespelen. Het spel van Duitschland was, nu men opnieuw den besten speler moest missen, weinig over tuigend. Met de rust leidde Duitschland met 20 door doelpunten van Schulze. Na de pauze voegden Schulze en Kinzle ieder nog een doelpunt aan de score toe. Het einde kwam dus met een 40 over winning voor de Duitschers. HongarijeFrankrijk (50). De waterpolowedstrijd tusschen Hongarije en Frankrijk werd ddor het Hongaarsche zevental gewonnen met 50. nadat de rust met 20 was ingegaan. Tot aan de pauze hield de Fransche ploeg zich uitstekend, doch daarna gaven de betere techniek en tactiek van de Hongaren den doorslag. De doelpunten werden gemaakt door Nemeth (2). Brandy (2) en Halasy. NederlandEngeland (43) Daarna werd nog de waterpolowedstrijd tus schen Nederland en Engeland gespeeld. De Nederlandsche ploeg scheen danig vermoeid na de zware wedstrijden op beide voorgaande dagen tegen Duitschland en Hongarije. Ook telde ons zevental eenige invallers op het overigens zwakke Engeland te behalen. In de eerste helft ging het vrijwel gelijk op. Dank zij twee zeer gelukkige doelpunten kon Engeland den stand bij de rust gelijk hou den, nl. 33. Rootselaar, Hamer en Maier scoorden voor Nederland. In de tweede helft kregen onze landgenooten weinig kans tot doelpunten, voornamelijk door het schitterend werk van den Engelschen keeper. Het leek er op, dat de wedstrijd nog in een gelijk spel zou eindigen, toen Van Aelst, die weer een uitste kende partij vertolkte twee minuten voor het einde het winnende doelpunt maakte. Hierna werd er niet meer gescoord, zoodat Nedeidand een magere, zij het welverdiende, overwinning bevocht. Ons land staat thans in de ranglijst op de vijfde plaats. Deze rangrijst luidt: gesp. gew. gel verl. pnt. doelp. 1. Duitschland 4 4 0 0 8 18-3 2. Hongarije 3 3 0 0 6 21-1 3. België 3 1 1 1 3 12-11 4. Frankrijk 3 1 1 1 3 5-7 5. Nederland 4 1 1 2 3 11-17 6. Italië 3 0 1 2 1 1-14 7. Engeland 4 0 0 4 0 6-21 Duitschland wint de 4 x 200 M. estafette. Duitschland won dezen avond een tweede Europeesch kampioenschap, nl. op de 4 x 200 meter estafette, waarvoor direct de finale werd gezwommen. Aan dit nummer namen deel de ploegen van Nederland, Hongarije, Duitsch land, Frankrijk en Engeland. De beste persoonlijke tijd werd ge maakt door den Duitscher Plath met 2 min. 14.8 sec. Duitschland nam onmiddellijk de leiding, terwijl Hongarije met den tweeden zwemmer naar de derde plaats afzakte. Als derde man van Duitschland zwom Freeze en voor Frankrijk Talli. De laatste haalde den achterstand op den Duitscher prachtig in en de vierde man van Duitschland Plath ging met slechts twee meter voorsprong in het wa ter voor Nakache. De Nederlandsche ploeg heeft niet slecht gezwommen, Ramack was de snelste, doch ook Scheffer, Sipkema en Moolenaar maakten be hoorlijke tijden. De tijd van onze ploeg was 9 min. 35 sec., een tijd welke meer dan vijf seconden beneden het Nederlandsche record van het IJ ligt, doch nimmer als record kan worden erkend, omdat hier geen clubploeg zwom. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen: Duitschland met Birr, Heimlich, Freese en Plath. tijd 9 min. 17,6 sec.; 2. Frankrijk met Pallard, Cava- lero, Talli en Nakache, 9 min. 22,6 sec.; 3. Engeland 9 min. 24.6 sec.: 4. Hongarije 9 min. 29.6 sec.; 5. Nederland G min. 35 sec. Series 400 M. borstcrawl voor dames. De series 400 meter borstcrawl dames le verden geen verrassende resultaten op. De twee de serie was het sterkst en hierin zegevierde Ragnhild Hveger in 5 min. 21,8 sec. Op de tweede plaats eindigde Rie van Veen in den zeer goeden tijd van 5 min. 26,8 sec. Wij mo gen wel aannemen, dat Ragnhild Hveger zich niet geheel gaf, zeker als zij was van haar eerste plaats. Verrassend was het goede zwemmen van het Belgische meisje Fernande Cax-oen, die een tijd noteerde van 5 min. 29.7, ongeveer 3 sec. meer dan de tijd van Rie van Veen. In de eerste serie kwam Ali Stijl uit. Zij eindigde als laatste in den tijd van 5 min. 59.8 sec., waarmede zij voor de finale uitgescha keld was. De A.D.Z.'ster begon goed, lag op de tweede plaats na 50 meter, maar verzwakte steeds meer. In deze serie werden geen goede tijden gemaakt. De resultaten van de series luiden: Eerste serie 1. Arndt (Denemarken) 5 min. 45.2; 2. Chramkova (Tsjecho-Slowakije) 5 min. 49.8 sec.; 3. Wheway (Engeland) 5 min. 55.9 sec.; 4. Haugen (Noorwegen) 5 min. 56.8 sec.; 5. Ali Stijl 5 min. 58.8 sec. Tweede serie 1. Ragnhild Hveger (Denemar ken) 5 min, 21.8 sec.; 2. Rie van Veen 5 min. 26.8 sec.; 3. Fernande Caroen (België) 5 min. 29.7 sec. 4. Jeffrey (Engeland) 5 min. 52.4 sec.; 5. Acs (Hongarije) 6 min. 12 sec. OLYMPISCHE SPELEN. VOETBAL. HAARLEMSCIIE SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGDi G. Woensdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarlijksche algemeene leden vergadering, die zich in een vrij druk bezoek mocht verheugen. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer J. H. Luyken, werden de notulen van de vorige vergadering, alsmede de uit stekend verzorgde jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester onder applaus goedgekeurd. De contributie alsmede de begrooting voor het komend jaar werden onveranderd aan genomen. De aftredende bestuursleden, de secretaris en penningmeester werden bij acclamatie her kozen. De voordracht voor het 3-tal Scheidsrech ters Commissie H.V.B. werd ongewijzigd ge laten, zoodat de aftredende heeren J. W. Koel man, G .W. H. de Korte en G. IJ. Mulder wederom zullen worden voorgedragen. In de kascommissie werden gekozen de heeren A. Peper, J. W. Koelman en J. Hen driks; als plaatsvervangend lid de heer J. Fortgens. Een interessante gedachtenwisseling had plaats bij het agendapunt: viering 15-jarig bestaan der vereeniging. Besloten werd om door middel van een circulaire een beroep op de leden te doen voor een financieele bijdrage voor het door de feestcommissie geraamde te kort. Verder werd besloten een reiskas te vor men voor het deelnemen aan het tournooi te Enschedé. Na een geanimeerde rondvraag sloot de vooi'zitter te half 12 déze interessante ver gadering. ZWEMMEN. HET WERELDRECORD 1500 M. BORSTCRAWL VAN ARNE BORG. Door den Japannees Ama.no verbeterd. Uit Tokio; Tijdens de Japansche studen tenkampioenschappen zwemmen is Tomikatsu Amano er in geslaagd, het befaamde wereld record op de 1500 M. borstcrawl. dat de ver maarde Zweed Arne Borg op 2 September 1927 te Bologna vestigde met een tijd van 19 min. 7.2 sec., te verbeteren en te brengen op 18 min. 58.5 sec. Amano verbeterde ook nog het wereld record op de 1000 M. met een tijd van 12 min. 33,8 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Inigoshi Negami met een tijd van 12 min. 41.8 sec., gevestigd op 12 Augustus 1934 te Tokio. LAWNTENNIS. PUNCEC WINT VAN BUDGE. Uit Agram: Voor 3000 toeschouwers heeft Budge Donderdag op de banen van de Aca demische Tennisclub te Agram zijn tweede nederlaag op Zuid-Slavischen bodem moeten incasseeren. De kampioen van Zuid-Slavië Puncec won op verdiende wijze met 36, 6—3, 6—1 Mako won van Mi tic met 64, 61. Voetbal in het programma te Helsingfors opgenomen. Uit Helsingfors: Erich von Frenckell, burgemester van Hel sinki en de „ziel"' van de Finsche Olympische gedachte, heeft medegedeld, dat het voetbal thans definitief in het programma der Olym pische Spelen 1940 is opgenomen. Het tournooi zal op dezelfde wijze worden georganiseerd als de wereldkampioenschappen 1938. De halve eindstrijden en de finale zullen te Hel sinki worden gespeeld; de voorwedstrijden in steden der deelnemende landen, een systeem dat nog nader bestudeerd zal moeten wor den. De baan van het nieuwe zwemstadion, dat nog gebouwd moet worden, zal 50 meter lang zijn, de breedte wordt 20 meter. Het zwem stadion zal zóó worden gebouwd, dat het bij minder gunstig weer kan worden overkapt. Het Olympische dorp zal te Hertonaes- Botby worden gebouwd, ongeveer 15 K.M. buiten Helsinki. HAARLEMSCH RJv. DAMGEXOOTSCHAP. Voor de onderlinge clubcompetitie werden de volgende partijen gespeeld: G. Elzing—T. v. Wort 1—1 M. HerbenG. Eising 20 C. HeesakkersT. v. Wort 20 J. Lucas—Th. Bandsma 1—1 G. Kraak—G. Bozelaar 1—1 Aan den kop staan op het oogenblik: gesp. gew. rem. verl. pnt. Eer. kleine oewonut, stet van Prinsej óeatrix aan oen arbeid tijdens de zandwedstrijden voor de jeugd, welke Woensdag te Zandvoort werden georganiseerd door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer HONKBAL. NOG TE SPELEN WEDSTRIJDEN. Wegens de groote spanning, die er is wat betreft het bezetten van de bovenste en onderste plaats van de diverse klassen, bij welke bezetting de Haarlemsche vereenigingen zeer nauw zijn betrokken, laten wij hier on der volgen de wedstrijden, die nog gespeeld moeten worden. Eerste klasse: Haarlem thuis Blauw Wit. utt V.V.G.A. H.H.C. thuis V.V.G.A. uit Blauw Wit en Ajax. E.D.O. thuis R.C.H. uit Ajax. R.C.H. uit E.D.O. Ajax thuis H.H.C. en E.D.O. Blauw Wit thuis H.H.C. uit Haarlem. V.V.G.A. thuis Haarlem uit H.H.C. Tweede klasse A. ED.O. 2 uit H.H.C. 2. R.C.H. 2 uit Blauw Wit 2 en DK.C H.H.C. 2 thuis ED.O. 2 AT.C. thuis Zeeburgia. Blauw Wit 2 thuis R.C.H. 2 uit Zeeburgia. D.E.C. thuis R.C.H. 2 uit Zeeburgia. Zeeburgia thuis Blauw Wit 2 en DD.C. uit A.F.C. Tweede klasse B. Haarlem 2 thuis V.V.G.A. 2 Schoten 1 uit Z.R.C. en V.V.G.A. 2 Ajax 2 thuis Quick en Z.R.C. uit D.W.S en V.V.G.A. 2 Catchers thuis D.W.S. uit Quick D.W.S. thuis Ajax 2 en Z.R.C. uit Catchers. Quick thuis Catchers uit Ajax 2 V.V.G~A. 2 thuis Ajax 2 en Schoten, uit Haarlem 2. Z.R.C. thuis Schoten uit Ajax 2 en D.W.S. Derde klasse A. E.D.O. 3 uit R.C.H. 3 H.H.C. 3 thuis R.C.H.3 R.C.H. 3 thuis E.D.O. 3 uit H.H.C. 3 Schoten 2 thuis TR.B. 1 uit E.D.O. 4 T.H.B. 1 uit Schoten 2 E.D.O. 4 thuis Schoten 2 Derde klasse B. T.H.B. 2 thuis Kinheim. uit E.D.O. 5. E.D.O. 5 thuis Schoten 3 en T.HJ3 2 uit RC.H. 4. E.H.S. thuis Schoten 3 uit Haarlem 3 Kinheim thuis Schoten 3 uit T.H.B. 2 R.C.H. 4 thuis E.D.O. 5 en Haarlem 3 Schoten 3 uit Kinheim E.HS. en ED.O 5 Haarlem 3 thuis E.H.S. uit R.C.H. 4. 10 M. Herben 6 4 2 0 G. Bozelaar 6 3 2 1 C. Heesakkers 4 3 10 Jac. Bosse 5 3 11 7 Maandag 22 Augustus houdt bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering. WIELRIJDEN. VAN VLIET TE LEIPZIG. Voor meer dan 10.000 toeschouwers zijn te Leipzig wielerwedstrijden gehouden. Het voor naamste nummer, de sprintwedstrijd om den grooten prijs van Leipzig, werd door den Duitscher Richter gewonnen. In den halven eindstrijd werd Van Vliet eerste vóór Richter, maar in den eindstrijd bleef de Duitscher een kwartlengte voor onzen landgenoot, die Sche- rens een halve lengte achter zich liet. Van Vliet won echter den puntenwedstrijd. De uitslagen luiden: Eerste halve eindstrijd: 1. van Vliet, 2. Rich ter. 3. Ehmer. Tweede halve eindstrijd: 1. Gerardin, 2. Scherens. 3. Marklewitz, 4. Lorenz. Eindstrijd: 1. Richter, laatste 200 meter in 11.8 sec.; 2, van Vliet op 1/4 lengte; 3. Scherens op V2 lengte, 4. Gerardin. Puntenwedstrijd: 1. van Vliet. 6. punten; 2. Ehmer 5 punten; 3. Scherens 4 punten. CRICKET IN ENGELAND. DE REGEN WEDEROM SPELBREKER. De eerste dag van de wedstrijden Middlesex Kent op Lord's, Surrey—Australië op den Oval en Gloucestershire—Notts ging wegens regen geheel verloren. Tegen Essex scoorde Northants 1345. waarna ook hier de strijd gestaakt moest worden. Derbyshire 172 tegen Worcestershire 146 (A. Pope 547). Glamor gan 239 tegen Hampshire 271. Lancashire scoorde op Hazell en Wellard slechts 160 tegen Somerset 1305. Leicestershire 186, waarna John Langridge en James Parks voor Sussex zonder wicketverlies 162 runs bijeensloegen. Warwickshire 263 (Dollery 123*tegen York shire 80. Opbrengst testmatches. De 17 eerste klasse counties hebben elk een chèque ontvangen, groot 750.als eerste aandeel in de opbrengst der gespeelde test matches CRICKET. C.V.H.-TOUR. C.V.H.S.C.H.C.-COMB. Gewonnen door C.V.H. met 5 runs. Captain Vogelzang wint den toss en stuurt S.C.H.C. het veld in. Voor C.V.H. openden Seveke en Gus- tenhoven, maar laatstgenoemde is spoedig verdwenen. Het zijn Seveke en Vogelzang, die voor een goed totaal zorgen. Wanneer zij echter uit zijn is het een komen en gaan; slechts Van der Pas brengt er nog iets van terecht. Totaal van C.V.H.: 86 runs (Seveke 28, Vo gelzang 13, v d. Pas 10 n.o.) Bowlingcijfers S.C.HC.: A. v. Beuthem 3-22. Tuchseherer 2-9, H. v. Beuthem 2-18, Cuperus 0-22. Dank zij het goede bowlen van C.VJEL is het aan S.C.H.C. niet gelukt, meer dan 80 runs te maken. Alleen D. Veldkamp met 12 en D. Das met een goede 19 kwamen in de dubbele cijfers. S.C.H.C, com'o. 80 runs. Bowlingcijfers C.V.H.: C. Feitz 0-30, v. d. Pas 4-21, Seveke 3-11, Vogelzang 3-9. DAMMEN. HAARLEMSCÏÏF. DAMCLUB—KIJK UIT. JyrijVerwaal 20 KlaverKraaiehage 11 VinkPersoon 20 RoodenByrij 02 VerwaalKraaiehage 02 Byrijr—Nieuweburg 2—0 HENGELEN. VISCHCLUB B. A. C. A. Bovengenoemde vischclub hield haar elf den wedstrijd. Dinsdagmorgen half vijf ver zamelden zich aan de Houtbrug weer vele werklooze bakkers, om deel te nemen aan dezen wedstrijd. Er werden niet minder dan 254 stuks ge vangen. Door de Automatiek Wolf was een prachtige schot-el als prijs beschikbaar ge steld voor hem, die in drie wedstrijden de meeste bovenmaatsche visc'n hadden gevan gen. Het werd een felle strijd tusschen P. Berghuis en H. Lenaart. Eerstgenoemde wist er beslag op te leggen. De uitslag was: lste prijs P. Berghuis 74 stuks, 2 J. v. d. Gevel 39 stuks. 3 J. Wijkhuizen 33 st., 4 H. Lenaarjs 27 st., 5 J. Pezij 23 stuks.. 6 A. Cop 19 st.. 7 Chr. Schouten 18 st., 8 W. Snieder 17 st,., 9 R. Doets 6 st. Burgemeester van Triest moet aftreden. Eerste ambtenaar, die het slachtoffer van de antisemitische actie in Italië is geworden. ROME, 10 Augustus. De eerste ambtenaar die het slachtoffer is geworden van de Itali- aansche anti-semitische actie is, naar van avond officieel werd bekend gemaakt, Paolo Enrico Salem, de burgemeester van Triëst, die is afgetreden. De vice-burgemeester, Francesco Marcuccu, werd tot burgemeester benoemd. Salem is ridder van het grootkruis van de Italiaansche kroon. (United Press) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, 10 v. N.-Orleans te Rott. Tiradentes, 9 v. Rott. te Providence. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. 7 te Houston- Rotterdam, 10 v. Rott. n. New-York. Beemsterdijk. N. Orl. n. Rott. p. 9 Dover. Spaarndam, 10 v. Norf. te Rott. Edam, Rott. n. Norfolk 8 (9.42 n.) 10 17 m. WZW van Valencia. Bilderdijk, Baltimore n. Rott. 8 (12 n.) op 48.12 N. en 24.21 W. HOLLAND— BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerx (uitr.) 10 te Antwerpen. HOI LAND—OOST-AZIe LIJN. Grootekerk (uitr.) 10 te Port Said. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 10 v. Rott. n. Pepel. Stad Maassluis, 10 v. Vlaard. n. Narvik. Stad Dordrecht, 10 v. Lulea n. Rott./Vlaarö. Stad Zwolle, 9 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. Rozenburg, 9 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 9 v. Zanzibar. Nijkerk (uitr.) pass. 10 Gibraltar. Meliskerk (uitr.) 10 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 9 v. Dakar. KONINKLIJKE SHELL. Aldegonda, 4 v. Padang n. Pladjoe. Angelina, 7 v. Pladjoe n. Singapore. Agatha, 9 v. Calcutta n. Aroebaai. Maja, 11 v. Rott. te Curagao verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 9 v. Oran n. Tunis. Boskoop, 8 v. Iquique n. Valparaiso. Breda, 6 v. Valparaiso n. Amsterdam. Oberon, 9 v. Sbamboul n. Bourgas. Orion, 9 van Panderma n. Amsterdam. Saturnus 9 v. Bari n. Catania. Vulcanus, 10 v. Venetië te Triest. Crijnssen, 6 v. Barbados n. Livingston. Stuyvesant, 8 v. W. Indië te New-York. Stella, 9 v. Thessaloniki n. Stamboul. Berenice, 10 v. Amst. n. Hamburg. Perseus, 10 v. Amst. n. Kopenhagen. Triton, 10 v. Amst. te Mitylene. Oranje Nassau, 9 v. Paramaribo n. Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland, 9 v. Amst. te Hamburg. Montferland (thuisr.) 7 te Santos? MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Achilles, Japan n. Rott. 9 v. Singapore. Prometheus. 8 v. Liverpool te Batavia. Benledi. Japan n. Rott. 8 v. Hongkong. Benarty, Japan via Londen n. Rott. pass. 10 Ouessant. Melampus. Batavia n. Amst. p. 10 Gibraltar. Phrontls, Amst. n. Java 9 te Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (th.) 9 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, 9 v. Hamburg n. Rott. Baloeran (th.) 10 te Marseille. Indrapoera, 10 van Rott. n. Batavia. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Marnlx v. St. Aldegonde, 10 v. Batavia te Amst. J. P. Coen (toeristenr.) 9 v. Lissabon. Poelau Roebiah (uitr.) 9 te Batavia. Poelau Bras (thuisr.) 10 v. Genua. Chr. Huygens (th.) 10 v. Colombo.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11