A De Allegorische Bloemenstoet. ^AKKER'TJE De Taptoe op de Croote Markt. Garage „Americain", Spaarne 96, Tel. 21502 Rubriek voor Vragen H.D.'V ertelling Victoria-Water TREFFERS VRTin\r, 19 AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Veel werk is door den ontwerper en het Centrum-Comité verzet. En een schitterend resulfaai mag worden verwacht. Wij hebben in ons nummer van Woensdag al een chronologisch overzicht gegeven van de Jubileumfeestelijkheden, die in de week van 31 Augustus tot 7 September te Haarlem zul len gegeven worden. Uiteraard was dit een droge opsomming, die totaal geen idee g-af van de moeite en zorgen die ..Koninginnedag" hebben bezwaard (al werden zij natuurlijk niet als een last gevoeld) vóórdat dat programma „voor elkaar was". Neemt u alleen maar eens den Allegorischen Bloemehstoet, ontworpen wij hebben het reeds gemeld door den heer Herman Moer kerk en georganiseerd niet door „Koningin nedag", zóoals vee! gedacht wordt, maar door het Centrum Comité, geheel zelfstandig. Wat al besprekingen zijn noodig gewéest vóór de verschillende onderdeelen van den optocht, netjes genummerd in het programma konden worden opgenomenl Wel 500 menschen in den stoet. Wist u, dat er 350 personen (met de muziek corpsen enz mee eigenlijk wel ongeveer 500) aan den bloemenstoet deelnemen en dat daar ongeveer 300 jonge meisjes bij zijn? Meisjes, wie allen de maat voor hun costuum moest worden genomen; van wie genoteerd moest worden wat haar schoenmaat is, wat haar mouwlengte. Een geheel systeem van maat- briefjes moest hiervoor in elkaar gezet wor den. Enfin: wij hebben over het atelier aan de Bakenessegraeht waar de costuums zijn en worden vervaardigd, al uitvoerige mededeelin- gen gedaan, maar wat nog wel moet geme moreerd worden, is dat het bestuurslid van het Centrum Comité, de heer J. J. van der Linden, gedurende een week zijn zaak be schikbaar heeft gesteld voor het passen van schoenen door deelneemsters en deelnemers aan den allegorischen bloemenstoet. Al deze schoenen moeten nu nog in de gewenschte kleur „gespoteit" worden en dan is ook dit onderdeel gereed. Drie Haaiiemsche firma's zorgen voor de bloemen in den bloemenstoet en zij zullen daar in den nacht, voorafgaande aan den dag van den optocht, werk genoeg aan heb ben, want dit gedeelte van de voorbereidin gen moet natuurlijk „op het laatste oogen- blik" worden verzorgd. Het was gelukkig dat men bij een der be sprekingen in 't. comité op de gedachte kwam: zouden de.wagens, waarbij er zijn van 3.80 M. hoog, wel overal onder door kunnen? Fluks werd een proeftocht georganiseerd met een paal van 3.80 M. hoog op een auto en al spoe dig bleek, dat inderdaad alle boomen langs den weg van den stoet moeten gesnoeid wor den: een taak, waarmede de Dienst van Den Hout èn d'e Plantsoenen zich gaarne zal be lasten. De route van den optocht. De stoet wordt des morgens in het Krelage- huis opgesteld en neemt de volgende route: Krelagehuis. Leidsehevaart, Raaksbrug, Wil- helminastraat. van Eedenstraat, Lorentzplein, Plein, Groote Houtstraat. Groote Markt (links om), Jansstraat, Jansweg, Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, Gr. Markt, Koningstraat, Gierstraat. Groote Hout straat, Plein, Dreef (rust), Hazepaterslaan, Wagenweg, Plein, Groote Houtbrug, Gasthuis- vest, Kleine Houtstraat. Anegang, Groote Houtstraat. Groote Markt (rechtsom). Zijl straat, Nassaulaan Nassauplein. Nieuwe Gracht. Kinderhuisvest, Zijlvest. Raaksbrug, Leidsehevaart. Krelagehuis. Een aardig idee is het. dat de tocht langs twee ziekenhuizen gaat: het Diaconessenhuis en het St. Elisabeths Gasthuis. De medewerking is verkregen van vier mu ziekcorpsen en van 10 ruiters: leden van de Vereen, van Reserve Officieren. Nieuw is, dat tijdens den optocht een half uur zal gerust worden aan den Dreef; ln dien tijd zal door de medewerking van ..De Sier- kan" aan alle deelnemers thee geserveerd worden. De heer Herman Moerkerk, de ontwerper en artistiek leider van den optocht, is vol lof over de samenwerking, die hij in het Centrum Comité en in het ..corps" van deelneemsters en deelnemers aan den stoet heeft kunnen constateeren en over het enthousiasme dat steeds door allen aan den dag is gelegd. De afvaardiging naar Amsterdam. Zooals bekend zal de gemeente Haarlem 80 meisjes afvaardigen om aan de jeugdhulde op den Dam te Amsterdam deel te nemen. Het kan geen kwaad er de aandacht op te vestigen, dat die afvaardiging geheel los staat van den optocht. De gemeente heeft de orga nisatie van de afvaardiging overgedragen aan het Hoofdbestuur van „Koninginnedag" en dit heeft op zijn beurt weer aangeklopt bij het Centrum Comité, omdat dit toch al met een optocht bezig was. Aan die afvaardiging ligt trouwens een geheel andere gedachte ten grondslag dan aan den optocht; zij is ook veel kleiner van omvang. En om nu nog even op den Allegorischen Bloemenstoet terug te komen: wie de samen stelling van den stoet in het programma heeft gezien, zal zeker zijn verwachtingen al hoog hebben gespannen, maar nog veel grooter ver lichtingen hebben wij. die nu en dan al eens een kijkje achter de schermen hebben geno men en weten, met welk een toewijding en enthousiasme de voorbereidingen voor dit hoogtepunt van de feestelijkheden zijn ge troffen! PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Hilversum I. Proar. III. Keulen 8.00. Parijs Radio 10.20. Radio P T. T Nord 12.05. Ned. Brussel 12.20. Keulen 2.20. Fransch Brussel 3.35. Keulen 4.05. Fransch Brussel 7.05. Ned. Brussel 7.20. Keulen 7.50. Ned. Brussel 10.20. Keulen (Ber lijn) 10 50. Progr. IV. Ned. Brussel. 8.00. Diversen 9.20 10.35. London Regional 10.35. Droitwich 12.20. London Regional 12.50. Pauze 4.004.05. Pa rijs Radio 4.05 London Regional 4.20. Ned Brussel 5.20. Droitwich 6.20. London Regional 6.45. Droitwich 7.15. London Regional 10.24 Droitwich 10.15. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoekpro gramma. 8.0012.00 Diversen. lioojdp'jn $lopelooslieicL 'n zware M\ rlieumahelonbeliao^lfjkliCicf... <.iesp>JM "AKKERTJES" volgens recept van Apotheker Dumonl, bevatten een samenstelling van 4 geneeskrachtige stoffen, op bijzondere wijze ge doseerd, welke elkanders werking onderling versterken. De goede wer king en onschadelijkheid wordt door ons onvoorwaardelijk gegarandeerd. (Adv. Ingez. Med.) Op Vrijdagavond 2 September. Heel Haarlem moet zich aansluiten. Tot de feestelijkheden in de nu met rasse schreden naderende feest- week behoort ook een Taptoe op de Groote Markt op Vrijdagavond 2 Sep tember, waaraan een Muzikale Om gang voorafgaat. Het vertrek van de Dreef voor den omgang is gesteld op 9 uur. Het wandelpad langs de Dreef is gereserveerd voor het opstellen van den stoet en de vereenigingen zullen alleen langs de Paviljoenslaan kunnen aansluiten. Op 4 punten van den Dreef zullen vier muziekcorpsen worden opgesteld, waarbij het publiek zich kan aansluiten. Fakkels zullen tegen betaling van een kwartje verkrijgbaar zijn op de plaats van vertrek. De volgende route wordt genomen: Plein, Groote Houtstraat, Groote Markt, Jansstraat. Jansweg, Stationsplein, Kruisweg, Kruis straat, Smedestraat, Groote Markt. Op de Groote Markt wordt dan de Taptoe eblazen door Harmonie Crescendo en Haarl. Postfanfare, de Huldigingsmarsch 18981938 voor tamboers, signaalhoorns en orkest, spe ciaal gecomponeerd ter gelegenheid van het regeeringsjubileum der Koningin, door den dirigent der Haarlemsche Postfanfare, Philip S. Vlessing. Dan wordt weer afgemarcheerd langs Ko ningstraat, Gierstraat. Groote Houtstraat en Plein, naar den Dreef. Het aantal menschen dat zich bij deze tap toe zal aansluiten kan niet groot genoeg zijn, bij manier van spreken moet heel Haarlem er aan deelnemen. In Leiden sluiten zich bij zulk een gelegenheid altijd duizenden en duizenden aan. Dat moet in Haarlem óók! Haarlemmers, maakt van deze taptoe eens wat men noemt: een gezellige boel! Het ligt in de bedoeling van het Centrum- Comité in het vervolg telken jare vóór Konin ginnedag des avonds zulk een taptoe te houden. Laat de inzet dus goed zijn! De Singelloop op 3 September. De Singelloop over pl.m. 6j/2 K.M. op Zater dag 3 September te 5 uur belooft ook veel. Start en aankomst zullen aan de Paviljoens laan goed te zien zijn. De deelneming zal groot zijn; er zijn reeds buitengewoon veel 'inschrijvingen. Een lint van loopers in sport- costuum zal zich als het ware om de stad leggen. De route van den Singelloop is als volgt: Paviljoensterrein, Florapark, Iordensstraat, Emmastraat, Leidsehevaart, Kinderhuissingel. .Schotersingel, Kloppersingel, Hooimarkt. Koudenhorn. Donkere Spaarne, Spaarne. Turfmarkt, Kampervest, Kleine Houtbrug. Paviljoensterrein. De harddraverij. Over de harddraverij op den Dreef zullen nog nadere mededeelingen worden verstrekt Er zal een afzonderlijk programma van wor den verkocht. De Dreef zal voor de hard draverij met zand worden bestrooid en de baan zal 376 meter lang zijn. Ballet Tilly Sylon. Op 31 Augustus van 9.0010.30 uur treedt het Ballet Tilly Sylon op, op het 2e eiland in den Kloppersingel van het Spaarne af, bij de Vrouwenhekstraat, met medewerking van het orkest der H.O.V. onder leiding van Marinus Adam. De verlichting zal nu uitstekend zijn, veel beter dan bij een vroeger optreden van ge noemd ballet aan den Kloppersingel. ZOMERFEEST VAN DE SPEELTUIN- VEREENIGING OOSTERKWARTIER". Zaterdag en Zondag 20 en 21 Augustus or ganiseert de speeltuirivereeniging „Het Ooster kwartier" haar jaarlijksche zomerfeest. Aan dit feest zijn o.a. kleuterspelen. een ballon- wedstrijd en jeugddansen verbonden. Luxe verhuur zonder chauffeur. 1ste klas wagens. (Adv Ingez Med.) DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad, met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alloen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. PLANTEN. VRAAG: Ik wil van mijn clivia met 6 jonge stekken 2 stokken afhalen en in een anderen pot planten. Hoe en wanneer moet ik dat doen'.' ANTWOORD: De beste tijd is April, maar hel is u ook wel mogelijk. Met een scherp mesje tot in den grond afsnijden, waardoor het mogelijk is dat er een paar wortels aan blijven zitten, zoo dat hergroei gemakkelijker is. Dan in een potje zetten met bladaarde vermengd met scherp zand (bij voorkeur metselzand). De eerste dagen niet in de zon zetten. VRAAG: Door het vroege voorjaar was mijn pereboom prachtig in bloei, maar door de nacht vorst is alles afgevroren. Nu zijn overal sprieten uitgeschoten, honderden van oon meter lengte. Kan ik die nu afsnijden of moet ik wachten? ANTWOORD: Uit uw beschrijving zouden wij opmaken dat het z.g. waterloten zijn die toch de eerste jaren geen vruchten geven. Dan moet u ze bij het oude hout wegsnoeien. Door deze behan deling wordt de groei gestremd en de vruchtzet ting bespoedigd. VRAAG: Hoe moet ik een uitgebloeide Gloxi nia behandelen? ANTWOORD: De hoeveelheid water langza merhand wat minderen, dan komt de plant tot rust. De bladeren beginnen dan te verdorren. De plant gedurende den winter in den pot laten staan op een droge, vorstvrije plaats. Ongeveer April weer beginnen te kweeken, doch dan ver- sche aarde geven. RECEPTEN. VRAAG: Hoe moet ik panvisch bereiden? ANTWOORD: Benoodigd: 125 ongeweekte of 250 gr. geweekte stokvïsch, 1 kg. koude aard appelen, 300 gr. gekookte rijst, 60 gr. boter, 100 gr. uien (1 groote uï), 1/4 It. stokvischwater (of water met wat zout), 1/4 lt. overgebleven mos terdsaus. I-lak de gekookte stokvisch fijn en zorg dat er geen graten In blijven, vermeng ze met de fijn gemaakte aardappelen, de rijst, de gesnip perde uien die met 40 gr. van de boter gefruit zijn, het stokvischwater en de mosterdsaus. Doe alles in een vuurvast schoteltje, strooi er wat pa neermeel over, leg hier en daar een klontje van de overgebleven boter en zet het ln een oven om een bruin korstje te krijgen. VRAAG: 1. Hoe moet ik een zwart manchester pak in de wasch behandelen zonder dat het hard of leelijk wordt? 2. Hoe moet ik een ruiten kinder regenjasje (van binnen rubber) met fluwoelen kraag rei nigen? ANTWOORD: 1. In sop van zeephout met een weinig ammonia er door goed wasschen en kne den, zoo noodig met schuier afborstelen. Daar na tweemaal ter dege goed spoelen en buiten glad te drogen hangen. 2. Als de kleur waschecht ls in een koud sopje wasschen. Leg het jasje vlak en glad op een fel en borstel met hot sopje goed af. Daarna twee maal in lauw water spoelen en eenmaal in koud water waarin een handvol zout is gedaan. RECHTSZAKEN VRAAG: Ik ben 12 Juli in betrekking geko men en heb op 1 Augustus opgezegd. Nu be weert mijn mevrouw dat ik eerst 12 Aug. als ik mijn loon ontvang kan opzeggen. Is dat juist? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Op hoeveel kostgeld heeft een inwo nend meisje recht wanneer haar mevrouw van C15 Aug. met vacantie gaat? ANTWOORD: Op 1.per dag. VRAAG: Heeft eenloopjongen, die 8 uur per dag werkt, recht op vacantie? (Er is van te vo ren niets afgesproken). ANTWOORD: Neen. VRAAG: Ben ik wettelijk verplicht mijn dienstbode vacantlegeld uit te betalen? ANTWOORD: Als zij vacantie krijgt of gij met vacantie gaat. zijt gij daartoe verplicht: On der vacantiegeld verstaan wij echter het z.g. kostgeld. VRAAG: 1. Kan een voogd de verloving van een 24-jarig meisje tegengaan? Of een huwe lijk? 2. Kan een voogd tucht over het meisje uit oefenen 3. Zoo ja in hoeverre en tot welk tijdstip? ANTWOORD: 1. Neen. Zij staat niet meer on der voogdij. 2. Neen. Zie onder 1. M' Aardbeien met slagroom. Vrij naar het Engelsch van JOHN. K. SMITH. ENEER Van Waveren leunde ach terover in zijn gemakkelijken lig stoel, zich overgevend aan de aan gename, ietwat slaperige bespiege- gelingen van een man die goed gegeten heeft en door geen zorgen gekweld wordt. Het was een warme, stille zomermiddag en slechts het gezoem van de bijen in het bloemrijke bordes achter hem en het geluid dat af en toe uit het gereedschapschuurtje aan den anderen kant van den tuin kwam, verbraken de stilte. Zijn blikken bleven een oogenblik rusten op het schuurtje, toen dwaalden zij langzaam door den tuin met zijn gladgeschoren gazons, zijn kleurige bloemperken en aardige rots partijen. Neen, ondanks dien wonderlijken uitval van zijn vrouw aan de koffietafel vond meneer Van Waveren 't leven nog zoo kwaad niet. Toch was het vreemd geweest, die hef tige. uitval, omdat het zoo geheel onverwacht kwam. En om niets! Hij had het als heel na tuurlijk beschouwd, dat ze hun vacantie in een of andere badplaats zouden doorbrengen en hij had haar voorstel om de Meyers voor een dag of tien te vergezellen naar een akelig plaatsje als Duinoord, alleen maar omdat daar een muziekfeest werd gehouden, niet ernstig genomen. Die Meyer had haar dat natuurlijk aange praat. Het was geen kwade kerel, maar toch wel wat wonderlijk. Menschen die er verstand van hadden zeiden, dat hij nog beter viool speelde dan mevr. Van Waveren piano. Maar meneer Van Waveren had er geen verstand van en daarom hechtte hij er ook heel weinig waarde aan. De Meyers kwamen zonder mankeeren iede- ren Woensdagavond bij hen. Een terwijl hij dan een partijtje whist speelde met mevrouw Meyer, praatten zijn vrouw en die langharige violist in hun muziek-jargon en speelden hun eeuwige duetten. Hij had zich vaak geamu seerd om hun opgetogen gezichten als zij naar elkaar lachten, alsof zij in den zevenden he mel waren, ofverliefd. Marie en die langharige droomer verliefd op elkaar. Dat was een goede grap! Maar het was toch werkelijk zijn bedoeling niet geweest om haar te kwetsen, toen hij had gelachen om haar voorstel, met hun vieren naar Duinoord te gaan voor dat dwaze mu ziekfeest. Hij had het eenvoudig niet ernstig genomen. Het was voor hem onbegrijpelijk, dat een verstandig mensch een week lang kon zitten luisteren naar een paar mannen met lange haren, die op piano's trommelden en op violen schraapten: „Piet van Waveren", had ze gezegd, „je bent een egoïst. Je bent altijd zelfzuchtig geweest en ik vrees dat je dat wel altijd zult blijven!" Toen was ze snik kend naar haar kamer gegaan. Had hij haar dan niet altijd alles gegeven, wat ze maar wilde hebben? Was hij dan wer kelijk zoo zelfzuchtig? Hij was er zich nooit van bewust geweest, nu Hij hoorde haar zingen, ergens achter in den tuin. Toen zag hij haar naar zich toe komen. Ze droeg een schaaltje met late aard beien. Toen ze dichterbij kwam zag hij, hoe haar trekken verhardden. Zonder stil te blij ven staan zette ze het bordje naast hem neer. „Hier zijn wat aardbeien", zei ze kortaf en zonder hem aan te zien ging ze het huis bin nen. Anders zou ze gezegd hebben: „Wil je wat aardbeien, lieveling?" Hij moest daar iets aan doen. Hij zou naar haar toegaan en zeggen dat hij wel naar een dozijn muziekfeesten wilde gaan, als ze maar weer goed wilde wor den Er ritselde iets tusschen de planten achter hem. Tusschen de lupines kwam plotseling een rat te voorschijn. Het diertje rende schichtig langs zijn stoel en bleef toen op nog geen meter afstand, op de achterpootjes schuw naar hem zitten kijken. Hij zag het fij ne neusje trillen. Toen hij zich niet verroerde kwam de rat dichterbij. Aarzelend naderde het diertje de schaal met aardbeien, hield weer stil, snuffelde in de lucht en toen, vast besloten, begon het van de sappige vruchten te eten. Begeerig zoog het den room op en wierp het kopje achterover als iemand, die een koelen dronk geniet. Maar wat was dat! Wat gebeurde er met het diertje? Juist toen het zijn kopje had opgericht na het eerste lekkere hapje, kreeg het plotseling een heftige stuiptrekking. Het viel opzij, trok nog eens krampachtig met de pootjes en.was dood. DOOD! De rat was dood! Het duurde enkele oogenblikken, voor meneer Van Waveren de verschrikkelijke beteekenis daarvan begreep. De rat was dood. Vergiftigd bij de eerste hap van de aardbeien, die zijn vrouw hem ge bracht had. Glashelder zag hij de ontzetten de waarheid. Een Jezebel! Marie en die Meyer met hun eeuwige duetten, naar elkaar lachend, alsof ze in den zevenden hemel wa ren, alsof ze verliefd waren. En hij had het als een grap beschouwd. De man in den stoel kreunde. „Was dat even raak, Vader!' Er klonk triomf in de héldere jongensstem, die hem in zijn sombere overpeinzingen stoorde. „Ik zag hem uit het schuurtje U zat te dommelen en ik schoot hem juist, toen hij van uw aardbeien wilde snoepen. Ik moest riskeeren, het bord te breken maar het is gelukt!" Verward, gepijnigd keek meneer Van Wa veren op. Voor hem stond zijn zoontje, zijn windbuks onder den arm, de rat triomfante lijk aan den staart omhoog houdend. Uit een klein kogelwondje in den hals van het dier tje kraalde wat bloed.... 3. Zie onder 1. Hij'verliest zijn hoedanigheid, indien het meisje meerderjarig is. VRAAG: Ik ben werkster. Mijn mevrouw is een maand uit. Moet mevrouw mij die maand loon uitbetalen? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Ik ben 5 1/2 maand bij mijn baas en werk van half S tot 5 uur (op een lampekap- penatelier). Heb ik recht op een paar dagen va cantie? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Kan een meisje van 18 jaar een zaak op haar naam laten zetten? 2. Of moet zij wachten tot zij 21 jaar is? ANTWOORD 1. Ja, mits zij van den Kanton rechter z.g. beperkte handlichting verkrijgt. 2. Neen, zie onder 1. VRAAG: Een dagdienstbode heeft een week vacantie gehad. 1. Is haar mevrouw verplicht kostgeld te betalen? Zij heeft alleen broodkost en gaat 's avonds voor het eten weg. 2. Zoo ja. tot wien moet zij zich wenden? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Tot het Bureau van Arbeidsrecht, Jansweg 30, Haarlem, Dinsdagavond 7.30 uur. DIVERSEN. VRAAG: Is er al een adres bekend waar ik inlichtingen kan krijgen over emigratie naar Australië? ANTWOORD: Wend u tot de Stichting Land verhuizing Nederland. Bezuidenhout 07, Den Haag. VRAAG: Waar is de kampeercentrale te Am sterdam gevestigd? ANTWOORD: Leidsehegracht 44, Amsterdam. VRAAG: 1. Bestaat er in Haarlem gelegen heid tot het volgen van een cursus voor diploma E. H. B. O.? 2. Zoo ja, waar? Hoe oud moet men zijn? 3. Worden er op don ouderdom ook uitzonde ringen gemaakt? 4. Bij wien moet men zich opgeven? ANTWOORD: Zulk een cursus bestaat, U kunt alle inlichtingen ontvangen bij den heer J. H. Fortgens, Nieuwe Groenmarkt 24, alhier. VRAAG: Is Artis Zaterdag te bezichttgen voor 0.25? ANTWOORD: Neen. 0.75. Kinderen tot 13 jaar 0.50. Zomeravonden na 8 uur 0.50. VRAAG: Ilc vernam dat op groote schepen ook kantoorpersoneel werkt. Verrichten deze perso nen behalve hun kantoorwerk ook nog anderen arbeid? Wat wordt vereischt voor zoo'n betrek king? (schoolopleiding, keuring, leeftijd enz.). Met welke maatschappij kan ik mij het beste in verbinding .stellen voor een eventueele sollici tatie? ANTWOORD: Wend u om inlichtingen en voor sollicitatie schriftelijk tot de directie der Stoom vaart Mij. Nederland, Prins Hendrikkade 108, Amsterdam. (Met postzegel voor antwoox-d). VRAAG: Kunt u mij alle inlichtingen verschaf fen omtrent de Tooneclschool: adres, schoolgeld enz. Zou ik toegelaten kunnen worden met di ploma U.L.O.-A? ANTWOORD: Vraagt u schriftelijk om een pi'ospectus van de school aan de directie der Toonoelschool, Marnixstraat 150, Amsterdam. U vindt daarin alles wat u wenscht te weten. DAGELIJKS een fleschje VERHOOGT UW GEZONDHEID (Adv. Ingez. Med.) De Frans Hals-copieën. Worden in den nieuwen vleugel van het Stadhuis geplaatst. De drie copieën van Frans Hals-schilderijen welke het vorige jaar aan de gemeente Haar lem zijn aangeboden, hebben nog steeds geen definitieve plaats is het Stadhuis gekregen. Dit komt omdat men wil afwachten tot de nieuwe vleugel van het Stadhuis gereed is. Als dit het geval is, zal men veel meer ruimte hebben dan nu het geval is en zal men kunnen nagaan waar de schilderijen het beste tot hun recht komen, om ze dan neer te hangen. Men zou ze nu ook wel in het bestaande ge deelte ergens kunnen onderbrengen, maar daar zullen ze vermoedelijk niet erg gunstig terecht komen en later weer moeten verhul zen. GEVONDEN VOORWERPEN. Autoped, Bertholee, Leliestraat 21. Idem, Raps, Bastiaanstraat 6; R.K. Kerkboek, van Giffen, Wilhelminastraat 66: Giroboekje, Bril, Rijwielplaatje, Lichtdrukteekening, Po litiebureau. Smedestraat: Geldstuk a 10 cï., Booman. Haitsma Mulierstraat 28; Blauwe hoed, Labbertje, Lange Lakenstraat 6 zwart; Koffer met inhoud, de Goede, Magdalenestr. 16 rood; Medaille (zilveren postduif), Koeman Gruttostraat 12; Portemonnaie. Snoeks, Witte Heerenstraat 12 rood; Postduif, v. Stratelaar, Burgwal 87; Rijwielplaatje, Peterse, Wetering straat; Snelbinders, Politiebureau Smede straat; Damestasch met inhoud, Weijers, Rijks straatweg 100; Trouwboekje, v, Koningshoven, Nobelstraat 2 A; Vulpenhouder, Visser, Jan Evertsenstraat 14; Treinweekkaart No. 1629, Peters, Weteringstraat 33. NIET OP HET VERKEER GELET. Woensdagmiddag omstreeks 7.45 uur, had een aanrijding plaats op den Heerenweg te Heemstede tusschen een auto, bestuurd door W. E. wonende te Oegstgeest rijdende in de richting BennebroekHaarlem en een wiel- rijdster, H. B. wonende te Zandvoort, door dat de wielrijdster. komende uit de Laan van Rozenburg, den Heerenweg wilde oversteken, zonder teeken te geven en zonder te letten op het van rechts komende verkeer, met het gevolg dat zij met de auto in aanraking kwam en eenige meters verder ter linkerzijde van den weg werd neergeworpen. Zij werd aan het hoofd gewond en is op advies van een ter plaatse verschenen dokter, per ziekenauto van Mathot, naar haar woning overgebracht. Haar rijwiel werd vernield. Dit zijn de succesvolle kleine ADVER- TENTIëN in het HANDELSBLAD, die in geheel Nederland worden gelezen. Toch zijn „TREFFERS" voordeelig 8 CENT PER WOORD en voor betrekkingzoekenden 5 CENT PER WOORD Een TREFFER plaatsen beteekent slagen lijkantoor HANDELSBLAD - Haarlem (WENSING'S Alg. Advert. Bureau) TEMPELIERSSTRAAT 32 Telef. 10209 (Adv. Ingez. Med.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10