Het Julianadok eindelijk in IJmuiden IAAT/TE JBtRltHHN Belofte om voorzichtig te rijden. In veilige armen. Opnieuw een doodelijk ongeluk op onbewaakten overweg VRITDAC, 19 AUGUSTUS 1938 HAARCEH'S DAGBE'A'D Poolsclie mijnwerkers in honger staking. WARSCHAU, 18 Aug. Sinds een paar dagen weigeren 3000 mijnwer kers, die de mijnen bij Ruda bezet houden, voedsel. Zij protesteeren te gen een loonsverlaging. (Havas.) Mogelijkheid tot emigratie naar Chili. Landbouwers genieten de voorkeur. SANTIAGO DE CHILI, 19 Augustus. De regeering van Chili heeft het congres een voorstel doen toekomen voor de wetgeving op de immigratie. De bedoeling van dit ontwerp is, gezonde elementen toe te laten, en zelfs immigratie aantrekkelijk te maken, doch politieke agitatoren, misdadige elementen, en lichamelijk onvolwaardigen te weren. Ook wil de regeering de immigratie naar het beroep beperken, in dier voege, dat geen immi granten worden toegelaten, die zich in beroe pen of bedrijven willen vestigen, waarvan in Chili reeds een overvloed bestaat. Ook in Chili geeft nNm de voorkeur aan landbou wers. Het is de bedoeling, dat immigratie wordt bevorderd ter ontwikkeling van de uitge strekte streken in het zuiden, Aysen en Puer to Monte. Per nationaliteit zullen dan quota worden vastgesteld, doch van ieder quotum moet 70 procent landbouwers zijn. (United Press). De Joodsche artsen in Duitschland Tweehonderd Joodsche geneesheer en mogen na 1 October in functie blijven. Kortgeleden is naar men weet in Duitsch land een verordening uitgevaardigd, waarbij aan Joodsche artsen verboden werd na 1 Oc tober hun practijk uit te oefenen. Om nu te voorkomen, dat een stroom van Joodsche pa tiënten naar de „arische" artsen komt. is be sloten, dat 200 Joodsche artsen na 1 October hun practijk zullen blijven uitoefenen voor Joodsche patiënten. Zij zullen een duidelijk naambord aan de deur moeten hebben om iedere verwarring te voorkomen. Haarlem krijgt een Prinsesselaan. Aan het straatgedeelte tusschen de Regen- tesselaan en de Emmalaan, dat ongeveer evenwijdig loopt met de Julianalaan is de naam gegeven van PRINSESSELAAN. Zwitserland laat geen Duitsche vluchtelingen meer toe. Grensdiensten versterkt. Het Zwitsersche telegraaf-agentschap pu bliceert een mededeeling van het bondsde- partement van Justitie en politie, .volgens welke in den nacht op Donderdag - opnieuw groepen vluchtelingen uit 'Oöstènrij'k^dè Oos telijke grens van Zwitserland zijn overge komen. Zij blijven ook in het noorden het land binnenkomen. Het communiqué voegt hieraan toe: „Daar de conferentie van leiders der kantonale de partementen en de politie gisteren heeft vast gesteld, dat Zwitserland niet meer in staat is nieuwe vluchtelingen toe te laten, hebben de agenten der grenscontrole opdracht ont vangen alle uit Duitschland komende per sonen, die zonder papieren het land willen binnenkomen te weigeren. De douane-agenten en de grensdiensten zijn niet voldoende sterk voor deze taak. Derhalve is de controle uitge breid met vrijwilligerscompagnieën." Gestapo arresteert een Britsch ambtenaar. Engelsche gezant te Berlijn vraagt om opheldering. Kapitein Thomas Kendrick, ambtenaar bij' de Britsche passencontrole, is te Weenen ge arresteerd op bevel van de Gestapo. Hij wordt thans vastgehouden in hotel Metropole. waar het hoofdkwartier van de Gestapo te Weenen gevestigd is. De arrestatie geschiedde toen Kendrick, die Britsch onderdaan is en die bij het Weensche passencontrolebureau achttien jaar werk zaam is geweest, uit Oostenrijk de voormalige grens naar Duitschland passeerde. Hij was onderweg naar Engeland om daar zijn verlof door te brengen.. Het is niet bekend op grond van welke be schuldiging Kendrick gearresteerd is. De Britsche ambassadeur te Berlijn heeft bij de Duitsche regeering geprotesteerd tegen deze arrestatie. Hij heeft de regeering om een verklaring verzocht. HEVIG GEVECHT MET PALESTIJNSCHE REBELLEN. Terroristen lijden zware verliezen in gevecht met Britsche troepen Donderdag is het, naar Havas uit Jeruzalem verneemt, bij Akkro tot een ernstige botsing gekomen tusschen een afdeeling militairen en een ge wapende bende. De terroristen heb ben twaalf dooden en een groot aan tal gewonden moeten achterlaten, terwijl de rest van de bende naar de grens is gevlucht. Onderweg ontmoette de bende eenige dor pelingen ,die zich bij haar aansloten, waar na het wederom tot een treffen kwam, doch nu met een andere afdeeling militairen. De terroristen hebben ook den tweeden keer zware verliezen geleden. Aan Britsche zijde werd een soldaat gedood, een officier en dru soldaten gewond. Aan de grens van Jaffa en Tel Aviv is eer bom ontploft. Drie Joodsche kinderen werdei hierbij ernstig gewond. Te Jaffa is een Arabische agent doodge schoten. Het Prinselijk Paar naar het Lido. PRINSES JULL\NA EN PRINS BERNHARD IN YENETIë Men meldt ons van officieele zijde dat H. K. H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard heden de bezienswaardigheden en de verschillende musea in Venetië hebben be zichtigd en ook naar het Lido zijn geweest. De Prins en de Prinses zijn in Venetië de gasten geweest van den onlangs afgetreden Italiaanschen gezant te 's-Gravenhage en markiezin Taliani die aldaar vertoeven. Gevecht tusschen Arabieren en Britsche troepen. Veertien Arabieren gedood. JERUZALEM, 19 Augustus. Gisteravond is een vergadering van opstandige Arabieren te Kafshair bij Nablous door Engelsche troepen verrast. Er ontstond een hevig gevecht waar aan ook Engelsche vliegtuigen deelnamen. De rebellen werden tenslotte gedwongen den strijd op te geven. Veertien Arabieren en een Engelsche soldaat werden gedood. De mate- rieele schade is aanzienlijk daar een vliegtuig bij Selfhil neerstortte. De beide inzittenden werden gewond. (United Press). Zangconcours „Haarlem's Zang genot". A.s. Zondag prijsuitreiking. De prijzen, die behaald zijn op het groote zangconcours, dat door de Liedertafel „Haar lem's Zanggenot" ter gelegenheid van haar 70- jarig bestaan georganiseerd werd. zullen a.s. Zondagmiddag drie uur in het gebouw „Zang en Vriendschap" aan de Jansstraat worden uitgereikt. We werden hedenmorgen in de ge legenheid gesteld, het groot aantal prijzen te bezichtigen. Een zeer groote zilveren krans is bestemd voor de vereeniging, die het hoogste aantal punten op het geheele concours be haald heeft; deze prijs werd door een bestuurs lid beschikbaar gesteld. Voor het hoogste aan talpunten dat behaald werd bij het ten ge- hoore brengen van het verplicht koor „Israël" van C. L. Keereweer is een gouden medaille geschonken. Verder zijn er zeer vele zilveren kransen, sommige met vergulde harp, die als eerste prijzen dienen. Tenslotte fraaie directeursprijzen, bestaan de uit takken, kunstvoorwerpen, schilderijen en etsen. Speeltuinen in Nederland. Een propagandageschrift. Het Bureau voor Kinderbescherming heeft in samenwerking met 't bestuur van N.U.S.O. (Ned. Unie van Speeltuinorganisaties) te Am sterdam een brochure uitgegeven: „Speeltui nen in Nederland; ontstaan, groei en organi satievorm" door S. N. Posthumus, voorzitter van het Bureau voor Kinderbescherming. Het doel van de brochure is de propaganda voor de Speeltuinbeweging te bevorderen en de ouders op te wekken, hun kinderen de mo gelijkheid te gevén, veilig, en vrij in een speel tuin té spelen. Die mogelijkheid is er. als in plaatsen waar reeds speeltuinen zijn. de ouders lid worden van bestaande speeltuin- organisaties en als in buurten en plaatsen, waar speeltuinen nog ontbreken, de ouders een speeltuinorganisatie oprichten. De straat is tegenwoordig de gevaarlijkste speelplaats, Het bevorderen van de speeltuin beweging is thans een van de noodzakelijkste vormen van kinderbescherming, zoo zegt de samensteller der brochure in een inleidend woord. De aandacht wordt er op gevestigd dat de metaalbewerker U. J. Klaren die thans 86 jaar is. met recht de pionier der Nederlandsche Speeltuinbeweging mag worden genoemd. Hij zag in, dat op het gebied der speeltuinen ge bouwd moest worden niet op andere vereeni- gingen, maar op de werkkracht en het ver antwoordelijkheidsgevoel der ouders zelf. En dit denkbeeld is gemeengoed geworden. De heer Posthumus geeft ook nog een stukje psychologie in verband met de speeltuinbe weging en deelt ook nog het een en ander mede over het Bureau voor Kinderbescher ming, dat een documentatie- en informatie bureau is en gratis aan een ieder, die er om vraagt, materiaal ter studie uitleent over kin derbescherming in den ruimsten zin. Dit bureau heeft zich natuurlijk geroepen gevoeld tot het uitgeven van deze brochure die aan alle ouders en verzorgers van kinderen met warmte ter lezing zij aanbevolen. De ijsverkoop te Haarlem. Firma Jamin staakt tijdelijk verkoop op straat. Naar wij van de zijde der firma Jamin te Rotterdam vernemen heeft zij sinds eenige dagen den verkoop van ijs op straat te Haar lem tijdelijk gestaakt. Het zal van de omstan digheden afhangen of die verkoop binnenkort weer hervat zal worden. OP DEN NATIONALEN FEEST DAG VRIJ VAN STEMPELEN. En ook vrijlating van inkomsten voor werkloozen CIRCULAIRE VAN SOCIALE ZAKEN AAN DE GEMEENTEBESTUREN. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gezonden be treffende vrijstelling van stempelen en vrij lating van inkomsten op den nationalen feest dag. In deze circulaire keurt de minister goed dat, op genoemden dag vrijstelling van stempelen wordt gegeven. Voorts mogen alle inkomsten, zoowel van den ondersteunde zelf als van zijn gezinsleden, op 6 September, hetzij uit ar beid. hetzij uit anderen hoofde verkregen, bij de bepaling van het steunbedrag over de week van 5 tot en met 10 September buiten be schouwing worden gelaten. Dit geldt dus zoo wel voor verdiensten verkregen uit arbeid op genoemden dag verricht, als in gevallen, da: een werkgever vrijaf geeft met doorbetaling van loon. Indien de vrije dag op een anderen dag of gedeelte van dagen moet woeden in gehaald. dan zijn de verdiensten eveneens vrij van aftrek. In Noord-Engeland werden onlangs voor het eerst 110 auto's gezegend, aldus de Msb De plechtigheid werd door duizenden geloovi- gen bijgewoond. Voor de wijding legden de autobestuurders deze belofte af: „Ik beloof uit liefde tot God, tot mijn naaste en tot mijzelf, voorzichtig te rijden". Aan de plechtigheden namen ook vertegen woordigers van de staatsoverheden deel. BALTIMORE, 19 Augustus. De vroe gere joorstelaar John Siejack heeft de tegenwoordigheid van geest gehad een vijfjarig meisje, dat uit een raam op de derde verdieping van een huis te Balti more viel, in zijn armen op te vangen. Het kind kreeg geen letsel. Meisje door trein overreden. Elders in dit nummer vindt men een lijst van ongelukken die in drie maanden tijds sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling der Ned. Spoorwegeen plaats vonden. Deze lijst is echter nog niet compleet want hedenmorgen omstreeks half twaalf is op den onbewaakten overweg tusschen Oudenbosch en Zegge het 15-jarige meisje KuystermansJongenelen, die boodschappen had gedaan door den trein overreden en op slag gedood. Distributie van gehakt in blik wordt gestaakt. Rundvleesch in blik zal worden verstrekt. De distributie van varkensgehakt in blik, ten behoeve van werkloozen en armlastigen, zal met ingang van Maandag 22 Augustus a.s. te Haarlem worden gestaakt en vervangen door verstrekking van rundvleesch in blik. De nog bij de slagers aanwezige bussen var kensgehakt, zullen op de daarvoor geldige bons worden uitverkocht. Alle voorschriften, tot heden geldende voor de distributie van gehakt in blik, blijven on gewijzigd van toepassing op de distributie van rundvleesch in blik. Met nadruk wordt er echter nogmaals de aandacht op gevestigd, dat rundvleesch in blik uitsluitend bestemd is voor werkloozen en armlastigen en slechts-mag worden afgeleverd op geldige door den directeur van Maatschap pelijk Hulpbetoon verstrekte bons en tegen betaling van het verschuldigde bedrag ad 0,37V2 per bus. Het voor een bepaalde week geldige bon nummer zal wekelijks door middel van een raambiljet bekend worden gemaakt. Donderdag 25 Augustus a.s. zullen de slagers het nieuwe product ontvangen. Het drama te Amsterdam. Omtrent het huwelijksdrama, dat zich van morgen omstreeks kwart voor twaalf in de Koestraat hier ter stede heeft afgespeeld en waarbij een ongeveer 29-jarige vrouw met messteeken is dood gestoken, vernemen wij nog het volgende. De dader, de ongeveer 36-jarige Pommer, die werkloos is. leefde reeds sinds geruimen tijd met zijn vrouw in onmon. Op verzoek van zijn echtgenoote was ae man destijds elders gaan wonen. Vele malen deed hij moeite zijn vrouw te bewegen weer samen te wonen. Vanmorgen werd de man gewaarschuwd, dat zijn vrouw bezig was te verhuizen. Er stond zoo werd hem verteld een driewieler voor de deur en de vrouw, daarbij geholpen door haar broer, was bezig het huisraad op deze drie wieler te laden. Onmiddellijk ging de man naar de Koestraat, waar hij zijn vrouw te spreken vroeg. Een hevige woordenwisseling ontstond. De vrouw was van meening, dat het huisraad van haar was, terwijl de man van oordeel was. dat zij er niets over had te zeggen en dat hij daar over alleen had te beslissen. Eenige oogenblikken later is de man de Koestraat ingeloopen in de richting van de Kloveniersburgwal. Daar ontmoette hij een goede bekende die hij staande hield. Hij vroeg hem: „Wil je m'n vrouw even in de gaten hou den. Zij is de boel aan het opladen en wil me niets achterlaten. Ik moet even stempelen." De vriend is toen wel de Koestraat ingewan deld, maar meteen doorgeloopen. De vrouw stond op dat moment bij de drie wieler. De vriend had niet in de gaten, dat Pommer hem achterna geloopen was. Nauwelijks was eerstgenoemde de Koestraat geheel doorge loopen toen hij achter zich een hevig gegil hoorde. Het drama had zich toen reeds afgespeeld: in enkele seconden was het gebeurd. Pommer was op zijn vrouw toegeloopen met inin de eene hand een dolkmes, waarmede hij naar zijn vrouw stak. Met vier steken in den hals. den nek, de pols en in de zij. zeeg het slachtoffer hevig bloedend ineen. Zij was bijna op slag dood. De broer van de vrouw, die op dit moment niet buiten was, doch die het gegil hoorde, snelde naar buiten, doch het was reeds te laat. LINDBERGH TEGENWOORDIG BIJ LUCHT VAARTDEMONSTRATIES NABIJ MOSKOU. In alle steden der' Sovjet Unie zijn Don derdag volksfeesten gehouden ter gelegen heid van de groote luchtvaartdemonstraties. Op het vliegveld Toesjino bij Moskou waren ongeveer een millioen menschen aanwezig. Op de eeretribune bevonden zich Stalin. Molotof Kaganowitsj, Worosjilof. Mikoyan, Jdanof. Ejof. Kroesjtsjof. Sjkiratof. Malenkof. Boela- gin. afgevaardigden der opperste Sovjets, le den van het diplomatieke corps en Charles Lindbergh. Vliegers en zweefvliegers demon streerden tijdens de feesten hun bedreven heid. en leverden militaire „luchtgevechten". De demonstraties eindigden met parachute sprongen. Maar het is nog lang niet op de plaats van bestemming Het Julianadok ligt veilig in het Spuikanaal. Gisteren in den vroegen morgen zetten de vier sleepbooten van de Reederij vil. Gebr. Goedkoop hun vele hon derden paardenkrachten aan en spoe dig kwam er beweging in het logge gevaarte, dat 187 M. lang en 33.50 M. breed is. Even later vertoonde het LJ een leege plaats: de rood-bruine muur dwars over het water, waar de Am sterdammers 25 jaar lang tegenaan hebben gekeken, was een groote ga ping geworden. Het was alsof een Notaris W. A. Dolleman jubileert. Op 5 September a.s. viert hij zijn zilveren notaris-jubileum. Op 5 September a.s .zal het 25 jaar zijn geleden, dat de heer W. A. Dolle man werd benoemd tot notaris ter standplaats IJmuiden. Dit jubileum is ook daarom van bijzonderen aard, omdat de heer Dolleman de eerste no taris was in onze jonge plaats, die voordien behoorde tot liet ressort van den in Velsen gevestigden notaris. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Het meest opmerkelijke verschijnsel op de internationale wisselmarkt was hedenmorgen de zwakke houding van het pond sterling. Te Amsterdam werd dit devies verhandeld tegen 8.92 en het Nederlandsche egalisatiefonds, dat tot dezen prijs als kooper optrad, kreeg klaar blijkelijk behoorlijk wat materiaal toegewezen. Het waren waarschijnlijk deze aankoopen, welke een verder afglijden verhinderden. De Amerikaansche dollar, die werd ingezet op 1.82->j a 1.82 13/16, werd later hoofdzakelijk ver handeld tegen 1.82 13/16. De vaste houding, die de Nederlandsche gulden aan den dag legt, komt hiermede wel goed tot uitdrukking. De Fransche francs golden mede iets lager en bewogen zich tusschen 4.98 5 16 en 4.99 1/16, en naar het scheen moest deze inzinking voor namelijk worden toegeschreven aan de reactie van het Britsche devies, die uiteraard niet zonder invloed op de gedragingen van den franc kon blijven. Dat de stemming voor het Fransche ruil middel op zichzelf niet zwakker was gewonden, kon wel hieruit blijken, dat het disagio voor termijnfrancs iets was ingekrompen en heden morgen circa 7 cents voor 1 maand en 16 cents voor 3 maanden bedroeg. Belga's waren 30.75 a 30.79 met een disagio voor termijn- belga's van 8'/2 cents voor 1 maand en 51 cents voor 3 maanden. Zwitsersche francs wa ren 41.87 a 41.91, Duitsche marken 73.25 a 73.30. De Scandinavische deviezen waren in aan sluiting op het pond sterling over de geheele linie lager. De affaire tijdens het niet-officieele och tendverkeer was van kleine afmetingen. De Amerikaansche waarden waren ongeveer prijs houdend en hier en daar zelfs iets hooger. De locale fondsen bewogen zich meerendeels op ongeveer het vorige peil. ZOMERFEEST VAN „ZONDER WERKEN NIETS". Door de volkstuinders-vereeniging „Zonder Werken Niets", gelegen aan de Jan Gijzen- vaart in Haarlem-Noord, wordt op Zaterdag 20 en Zondag 21 Augustus a.s. een zomerfeest georganiseerd. Opening Zaterdagmiddag 4 uur. Hierna worden allerlei spelletjes uitge voerd en zijn er verschillende attracties. Ook is een oliebollentent aanwezig. Tevens zij nog vermeld dat er 500 loten worden uitgereikt, waardoor de bezoekers recht hebben op een van de drie prijzen. Dengenen die zich het zomerfeest van twee jaar terug herinneren, zullen zeer zeker dezen keer niet ontbreken. De toegang tot het tuin complex is geheel vrij. Iedereen kan dit zomerfeest bezoeken, waar door hij tevens in de gelegenheid is het tuin complex te bezichtigen en nader met den volkstuin kennis te maken. De ingang bevindt zich aan het einde dei- Lekstraat en is te bereiken van den Rijks straatweg, eerste straat links van de brug over de Jan Gijzcnvaart, en van de Jan Gij- zenvaart over de witte brug. Nationaal Coniitc tor behartiging van de belangen van kondegrond tuinders. De heer W. van Dok treedt af als voorzitter. De heer W. van Dok, te Beverwijk, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland en voor zitter van het Nationaal comité ter beharti ging van de belangen van koudegrond tuin ders, welk comité op 29 Januari jl. in café Schinkelhaven te Amsterdam, op een verga dering van koudegrond tuinders is opgericht, deelt mede. dat hij als voorzitter van ge noemd comité terugtreedt. groot gordijn was weggeschoven. En daarachter kwam een stuk van Noord-Holland bloot, dat tot nu to terra incognita was geweest. En langzaam, heel langzaam zette het convooi koers naar de Hembrug, welke het te ongeveer half negen passeerde. Eerst werd maar door twee sleepbooten getrokken, terwijl twee achter het dok „hingen", maar eenmaal door de Hembrug kwam een der sleepbooten haar trekkende zusjes een handje helpen. Toen ging het heel wat sneller, zoo snel zelfs, dat het convooi reeds om 12 uur in het spul kanaal lag, waar het netjes door de sleepboo ten tegen den wal werd geduwd, waarna het stevig werd vastgelegd. De enorme afmetingen komen, nu het ge vaarte aan den wal ligt, eerst duidelijk te zien. In de lengte neemt het een groot deel van het spuikanaal in beslag. Uit vele dingen blijkt, dat de voorzieningen, noodig voor de lange zeereis, met zorg zijn getroffen. Op de foto ziet men duidelijk de groote ankers, die men ongetwijfeld het liefst wil laten liggen waar ze liggen. Bij de ankers liggen tientallen meters zware ankerkettingen. Vooreerst zal er van de zeereis wel niet veel komen. Want het waait nog veel te hard; zoo lang er buiten de pieren nog golven met witte koppen loopen, zal het dok wel niet zee kiezen. De hierbij geplaatste foto werd gemaakt kort na aankomst van het dok in het spui kanaal. Geheel rechts ligt de Mari Elvira, het Spaansche bootje, dat hier „strandde". MARKTBERICHT (Vcrsche visch) IJmuiden, 19 Augustus. Tarbot 10078 ct. per K.G. Tong 220—126 ct. per K.G. Griet f 33—f 22.50 per 50 K.G. Kleinschol f 26f 9 per 50 K.G. Schar f 16.50f 6 per 50 K.G. Tongschar f 42f 26 per 50 K.G. Poontjes f 5.50 per 50 K.G. Groote schelvisch f 18f 14.50 per 50 K.G. Middel schelvisch f 14.50f 13.50 p. 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 13—f 12 per 50 K.G Kleine schelvisch f 13—f 9.20 per 50 K.G. Groote gul f 7.50f 6.40 per 50 K G. Kleine gul f 6.60—f 5.30 per 50 K.G. Wijting f 7.50—f 3.70 per 50 K.G, Makreel f 12.50—f 9 per 50 K.G. Versche haring f 4.60—f 3.70 per 50 K.G. Kabeljauw f 54—f 22.50 per 125 K.G. Vleet f 1.38—f 1.25 per stuk. Trawlers: Manden 50 Voorwaarts IJM 83 f 1450 470 Bloemendaa! IJM 71 f 3660 1400 Aneta IJM 82 f 4020 Loggers: KW 159 f 1470. VERTROKKEN TRAWLERS Heden vertrekken de Hercules IJM. 196, Utrecht IJM. 73. Witte Zee IJM. 167, Claesje RO 46, Cornelis IJM. 15. Clasina Luther IJM. 59. PRINS BERNHARD BESCHERMHEER VAN DEN K.N.S.B. Naar wij vernemen heeft Z. K. H. Prins Bernhard het beschermheerschap aanvaard van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. SYNAGOGEDIENSTEN. NEDERL. ISRAEL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 8 uur. Och tenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.04 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middag- en avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 u. Werk dagen 's avonds te 7.30 uur. Zondag 's avonds te 7.15 uur. De ochtenddienst op dc werkdagen en de diensten op Sabbath vinden plaats ter Syna goge, Lang Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed To rah, worden verricht ln het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 19 Augustus. Getrouwd 18 Augustus: A. B. Herben en G. J. J. Hogerheijde; S. R. Schrama en G. M. Scheelings; H. Horst en M. Lasschult; J. D. Stoute en C. M. Souverein; R. Blok en H. A. Morseld; J. F. van Geenhuizen en M. M. B. Baas; G. R. Noorman van der Dussen en M. M. de Lugt. Bevallen 16 Augustus: B. J. de Graaf Huijing. z.; G. Meijer—Onrust, z.; 17 Augus tus: A. P A. Lubbers—de Kruljf, ri G. M. v. d. Veldt—Milatz, d.: L. S. M van Meurs— Vos van Zalinge, z.; 19 Augustus: R. v. d. HaakKohlen. d. Overleden 17 Augustus: D. van Leeuwen. 61 j.. Hazepaterslaan; 18 Augustus: H. Otger Mul, 56 j., Kloppersingel.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7