Indrukken uit Praag. W: Ochtendbeurs Amsterdam WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1938 HSAStE M'S DAGBL'AD 2 Rouwdienst voor Ridder van Rappard te Berlijn. Groole belangstelling uit diplomatieke kringen. In aanwezigheid van rijksminister graaf Schwerin van Krosigk als vertegenwoordiger van Hitler en van de rijksregeering en in tegenwoordigheid van een groot aantal leden van het corps diplomatique is Dinsdagmiddag in de St. Matheuskerk te Berlijn een rouw dienst gehouden voor den op zoo tragische wij ze om het leven gekomen Nederlandschen gezant en gevolmachtigden minister dr. C. Ridder van Rappard. Uit de groote belangstelling bleek wel, hoe zeer de Nederlandsche gezant op zijn post de waardeering van velen had weten te verwer ven. en hoe zeer men in Duitschland zijr\ streven naar verdieping der vriendschappe lijke betrekkingen tusschen Nederland en Duitschland op prijs heeft weten te stellen, terwijl tevens duidelijk werd hoeveel vrien den de Nederlandsche gezant zich in de Duitsche hoofdstad tijdens zijn leven had verworven. Behalve rijksminister graaf Schwerin von Krosigk waren aanwezig onderstaatssecreta ris Woermann, als vertegenwoordiger van den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken generaal der luchtvaart Witzendorff als ver tegenwoordiger van generaal-veldmaarschalk Goering en de voorzitter van de Deutsch-Nie- derlaendische Gesellschaft Hertog Adolf Friedrich zu Mecklenburg, die nog ver want is aan het koninklijk huis. Voorts zag men onder de aanwezigen den Nederlandschen minister, prof. dr. Slotemaker de Bruine. Plechtige orgeltonen vormden de inleiding van den rouwdienst, in de op plechtige wijze met levende bloemen getooide kerk, gevolgd door gezangen en voorlezingen uit den bij bel. Daarop sprak dominee Grüber een her denkingspredikatie uit, waarin hij de groote eigenschappen in menschelijk opzicht en de schoone karaktertrekken van den ontslapene in het licht stelde waarbij hij er op wees, dat de zoo ruw uit het leven weggerukte voor treffelijke persoonlijkheid van den gezant slechts noode gemist wordt. Na het gebed en den zegen werden door Nederlandsche zan gers eenige liederen gezongen, waarop het Wilhelmus den rouwdienst besloot. LAWNTENNIS. Om den Davis-cup. De Amerikaansche ploeg samengesteld. NEW-YORK. 24 Augustus (A.N.P.i De Amerikaansche tennisploeg, die op 3, 4 en 5 September a.s. te Philadelphia den Davis- beker in de Challenge-round tegen Australië zal moeten verdedigen, is thans officieel sa mengesteld. De ploeg bestaat uit Donald Budge, Gene Hako. Bobby Riggs en Joe Hunt. NIEUWE UITGAVEN Zelf aan de Camera,, door J. C. Alders.Uitg. W. J. Thieme en Co., Zutphen. In dit boekje, dat voor jongeren geschre ven is in den trant van een verzameling axioma's,, behandelt de auteur kort en krach tig bijna het geheele gebied der fotografie. Hoe jammer ook, wij kunnen dit boekje voor amateur-fotografen geen aanwinst noe men. De heer Aiders bedoelt het zonder twijfel goed. doch leert den jongens te weinig van de fotografie. Waarom is het noodig in hoofd stuk VIII te zeggen, dat in het algemeen de vakfotograaf beter de afdrukken kan ma ken, als men de bedoeling heeft zelf-doende amateurs te kweeken? In hoofdstuk IX, over de box-camera,, heet het. „De box is de een voudigste camera met beperkte optische hulp middelen, maar als ge die aanvult met uw verstand, met goede films en met goed licht, kunt ge het zelfde presteeren als een ander met een dure camera." Waarom zijn er dan zooveel fotografen die nog dure camera's koo- pen? hebben die niet genoeg verstand, goede films, goed licht, enzoovoort? Op deze wijze leert de schrijver zijn jongens te snel tevreden te zijn. Dat bewijzen ook de foto-voorbeelden, die vrijwel zonder uitzon dering aanwijzingen zijn hoe het niet moet. Hoogstens kan men waardeering hebben voor enkele microfoto's doch waarom bijv. plaat 12„ ,een maan-eclips die er uitziet als een in de lucht geworpen banaan, opgenomen is, is ons een raadsel. In het algemeen lijdt het boekje aan een teveel aan onderwerpen, welke daardoor vrij wel zonder uitzondering te oppervlakkig be handeld zijn, Er bestaat over fotografie be tere lectuur. Boeken voor de Jeugd. Bij de Uitgevers Mij. Valkhoff en Co te Amersfoort zijn van Cissy van Marxveldt ver schenen ..Joop en haar jongen", zevende druk, en „De H.B.S.-tijd van Joop ter Heul" 11de druk. Bij dezelfde uitgevers mij. verscheen van Viva Liitken: „De Storm". In de Kleine Cultuurbibliotheek (uitg. N.V. De Arbeiderepers) verscheen, Nieuwe Nijver heidskunst door Otto van Tusschenbroek. AGENDA Heden: WOENSDAG 24 AUGUSTUS Luxor Sound Theater: „Broadway Melody" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een avontuur in Hotel Excelsior", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in ,:Zwerfstertje". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Eenmaal „Yes" eenmaal „No", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Merijntje Gijzcn's Jeugd" en „Het laatste schot". Moviac Uur film theater- Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 1130 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags! van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 25 AUGUSTUS. Groote Kerk, Orgelbespeling. 34 uur. Bioscoopvoorstellingen :tes middags en des avonds. Palestma Dioramas. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke lichtingen, helder tot licht bewolkt, droog weer, koude nacht, overdag warm. BAROMETERSTAND: Hoogste 771.3 m.M. te Hernoesand. Laagste 743.2 m.M. te Vestmanoer. De diepe depressie in het Noordwesten ver plaatste zich langzaam naar het Noordoosten en vult aan de Zuidwestzij de snel op. Haar invloed op het weer blijft echter beperkt tot Ierlaind, Schotland en het Noordwestelijk deel van den Oceaan en de zware regens reikten niet verder Oostelijk dan het Westelijk deel van Ierland en Schotland. Het gebied van hoogen luchtdruk dat gis termorgen bezig was zich te ontwikkelen boven de Noordzee breidde zich sterk naar het Noordoosten uit en bedekt thans geheel Scandinavië. De verbinding met een gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan ten Noordwesten van de Azoren blijft evenwel gehandhaafd. In het Oosten van Centraal Europa ligt nog een depressie met een uitgebreid gebied met regen en zware bewolking. In de Alpen is het weer thans prachtig. De atmosfeer is er echter zeer koud en droog (Jungfraujoch) meldt minus 7 graden Celcius met 10 procent relatieve vochtigheid) met on beperkt vergezicht. in het Oostzeegebied en in Finland werd het warmer, in Ierland iets koeler. Warm zomerweer wordt alleen in Zuid- Frankrijk gevonden. Waar de nacht helder was zijn de ochtendtemperaturen overal laag. Het weer heeft thans weer neiging om stabiel te worden en de vooruitzichten zijn gunstig voor een periode van droog en waxm weer met Oostelijke winden. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging: Vooruit. j van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 3.27 uur; n.m. 15.57 uur. Strand berijdbaar van 8.30—14.00 uur, Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Het drama in het Haagsclie Ziekenhuis. Verpleegster door de politie gehoord. De verpleegster S., die Zondag 14 Augus tus na een worsteling met een patiënt uit het raam van een ziekenkamer in het Haagsche Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal sprong, is thans zoover hersteld, dat zij door de po litie aan een verhoor kon worden onderwor pen. De verpleegster verklaarde in dit verhoor dat zij den patiënt, die een kalmen indruk maakte, had laten drinken, toen hij plotse ling zeer opgewonden werd. Hij verbrak de singels, waarmede hij lag vastgebonden, sprong uit zijn bed en gooide de deur in het slot. Daarop nam hij een bakje en sloeg hier mee de verpleegster op het hoofd, waarna hij haar bij den keel greep om haar te wurgen. Hoewel de verpleegster hoorde dat er hulp was buiten de deur, begreep zij. dat dit niets zou baten, omdat de deur afgesloten was. Daarop sprong zij uit angst uit het raam. Spoorwegovergang in den Haarlemmerweg te Amsterdam. Verbetering in uitzicht gesteld. In den Haarlemmerweg te Amsterdam ligt ten westen van de kantoren van „Maggi" een spoorwegovergang, waarvan de rijbreedte slechts 5.70 M. bedraagt, terwijl in deze breedte nog een tramspoor is begrepen. Aangezien het overige gedeelte van den Haarlemmerweg veel breeder is, vormt deze overweg een ernstige hindernis voor het zeer drukke verkeer en is hij ook gevaarlijk, in het. bijzonder door het aanwezige tramspoor. In verband hiermede heeft de A.N.W.B meermalen bij de betrokken instanties (Ne derlandsche Spoorwegen en Gemeente Am sterdam .1 op verbreeding aangedrongen. B. en W. van Amsterdam hebben thans be richt, dat een overeenkomst tusschen deze Gemeente en de Nederlandsche Spoorwegen is gesloten en dat zij verwachten, dat deze nu binnenkort een aanvang zullen maken met de verbetering van dezen overweg. Feestavond van de Oranje- vereeni^in». Opvoering van een historisch spel. De Chr. Oranjevereeniging zal op Vrijdag 9 September in het Herv. Vereenigingsge- bouw ae.n de Oosterwijkstraat een grooten feestavond houden voor haar leden. Het pro gramma vermeldt o.m. de opvoering van een ïistorisch tooneelspel. getiteld „Slaat op den trommel", onder regie van den heer P Stee- vens, muziek en zang door het ensemble van de vereeniging onder leiding van den heer Amse; ds. H Holtrop. voorzitter der vereeni ging spreekt een openingswoord, terwijl ds C. M. Krijger den avond zal sluiten. ZOO ZONG DE GOUDEN EEUW. Vrijdagochtend 9 uur repeteert het orkest (H.O.V.) niet in de Doelen, maar in de Gem Concertzaal. Vrijdagavond 8 uur repeteeren de koren (ook het kinderkoor) en het volledig orkest in de Doelen. Zaterdag namiddag half drie is er in de Doelen repetitie voor de suppleanten van het orkest, en om 4 uur voor de trommelslagers. De generale repetitie wordt op Dinsdag 30 Augustus om 8 uur in de Doelen gehouden. Dames en heeren en ook de kinderen, ver geet dus niet dat er thans absoluut op u ge rekend wordt. De uitvoering op Donderdag 1 September begint stipt om 8.15 uur, zoodat de medewer kenden zeker uiterlijk om vijf minuten over acht aanwezig moeten zijn Een succes der wetenschap Tegen pijnen !n I nstantine schiep de we- InsiCHltillI? tenschaphetpijnstillendemiddel i van den modernen tijd. In Binsffiflitïïiezijn voortref felijke werking en absolute on schadelijkheid op ideale wijze j vereenigd. Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv Ingez. Med.) De spanning is nog geenszins geweken. PRAAG, 21 Augustus. (Van een bijzondex-en medewerker). ANNEER er een land is, dat tegen woordig in het middelpunt van de belangstelling van de geheele wereld staat, dan is dit zeer zeker Tsjecho- Slowakije. een staat met een bevolking van bijna vijftien millioen zielen het zijn er circa 14.700.000 welke in het hartje van Europa ligt. Afstanden z-ijn tegenwoordig niet meer zoo groot als zij vroeger waren. Een K. L. M.-vliegtuig brengt u tegenwoordig in ongeveer twee en een half uur van Waal haven -naar de Tsjecho-Slowaaksche hoofd stad Praag. Het leven in Praag gaat oogenschijnlijk zijn gewonen gang. Op het Vaclavske Na- mesti, het Wenzelsplein, de breedste,en voor naamste straat van de binnenstad, die bijna zevenhonderd meter lang en zestig meter breed is, bruist nog steeds dag en nacht een druk grootestadsverkeer. Vreemdelingen zitten er op de terrassen voor de cafés en laten dit leven aan zich voorbijglijden. De boomen beginnen wat herfstachtig-droge blaren te krijgen en wat kaal te worden. De dagbladen aan de stalletjes worden gretig gekocht. Het is een groot voordeel, dat des avonds al de ochtendbladen van den volgen den dag te krijgen zijn. Het wemelt in de stad van buitenlandsche journalisten. Velen hun ner hadden vroeger hun vaste woonplaats in Weenen. Een deel van die correspondenten is naar Praag gekomen en een ander deel heeft zich te Boedapest gevestigd. Andere persmannen weer zijn als „specials" door hun Engelsche en Amerikaansche bladen naar de Tsjecho-Slowaaksche hoofdstad gezonden. Overal komt men bekende gezichten tegen van lieden, die men al vroeger elders ont moet heeft toen daar wat aan de hand was. Verder zijn er veel emigranten uit Oostenrijk voor het grootste deel Joden. Vandaar, dat men in de drukste straten nog meer Duitseh hoort spreken dan vroeger onder de normale omstandigheden al het geval was. Er hangt nog steeds spanning in de lucht. De oorlogspsychose, die ook in andere landen in hevige mate aan te treffen is, is hier eveneens merkbaar, al heeft de komst van Runciman natuurlijk wel een verzachting gebracht. Men hoopt, dat hij er mettertijd in zal slagen een verzoening tusschen de tegen over elkander staande volksgroepen tot stand te brengen. Zijn bijeenkomst met Henlein is van buitengewoon veel belang gewest. Dat hij zijn weekend rustig op het jachtslot van prins Schwarzenberg is gaan doorbrengen wordt door velen als een bewijs beschouwd, dat zijn zaak marcheert en dat er op het oogen- blik geen al te donkere wolken aan den bin- nenlandschen politieken hemel zijn. De echt- genoote van den prins is een Nassausche prinses, Hilda, een bzuster van de regeeren- de groothertogin van Luxemburg. Wanneer men met Tsjechen spreekt, uit welke kringen zij ook komen, krijgt men tel kenmale weer opnieuw den indruk, dat zij in alle opzichten op den oorlog voorbereid zijn en dat zij dien ook geenszins vreezen. De Tsje chen schijnen vast van plan hun eerst sedert twintig jaren bestaanden staat met alle in hun macht staande middelen te verdedigen. Mocht het werkelijk tot een oorlog komen, die natuurlijk verschrikkelijke vormen zou aan nemen. dan zal het leed van het Duitsche deel van de bevolking van Praag en van de andere steden en dorpen en streken in het midden van het land niet te overzien zijn. Gasmaskers verplicht! v. EDEREEN, die in Tsjecho-Slowakije woont, ]L ook wanneer hij buitenlander is, moet, wan neer hij het maar eenigszins betalen kan, een gasmasker bezitten. Voor hen. die dit niet be- costigcn kunnen, worden zulke gezicht- en hoofdbedekkingen gereed gehouden. Ook de correspondenten van buitenlandsche bladen, die hun permanent kwartier in dit land heb ben opgeslagen, moeten een gasmasker heb ben Ik geloof niet, dat de familieleden in Hol land van een hier wonenden Nederland schen journalist hun bloedverwant zouden herkennen, wanneer hij een foto van zichzelf met zulk een geslurfden helm naar het va der land zou sturen. Trouwens ook onder el kaar zou niemand hier weten, wie de een of wie de ander is. Er zou, afgezien van de al- geheele consternatie een hopelooze verwarring ontstaan! Taalproblemen. j|-\E Tsjechen verkeeren al ziet men hen dit op straat niet aan in een toestand ■an hevige opwinding. Het is maar beter in een specifiek restaurant of bierlokaal niet al te luid Duitsch te spreken. Want dit wekt misnoegen op, dat zich op verschillende wijzen uit Het is moeilijk het den lieden eerst aan bet verstand te brengen dat men geen Duit- scher is. Men kan toch niet van eiken vreem deling verwachten, dat hij eerst Tsjechisch gaat leeren voordat hij hierheen komt. vooral niet, wanneer hij slechts van plan is een paar dagen of een paar weken in dit land te blijven. En Duitsch is per slot van rekening de taal, die de meeste lieden hier toch wel verstaan. Een overblijfsel voor een groot deel uit den tijd van de vroegere Oostenrijk-Hon- gaarsche monarchie en van den wereld-oorlog. In welke taal moeten een Hongaar, een Hol lander. een Deen of een Engelschman met een Tsjech converseeren wanneer die Tsjech geen Ilongaarsch, geen Hollandsch, Deensch, En- Invasie van emigranten en journalisten. gelsch of Fransch spreekt en die vreemdeling- de Tsjechische taal weer niet geleerd heeft? Onaangename incidenten doen zich helaas nog steeds veelvuldig voor. Terwijl men in Tsjecho-Slowakije vol zor gen ls omtrent de naaste toekomst en het probleem „komt er oorlog of komt er geen oorlog?" aan de orde van den dag is, heeft de Chineesche'gezant te Praag, de heer Lone Liang bij een Praagsche uitgeversmaatschap pij een boek laten verschijnen, dat den titel ..China moet overwinnen" draagt. Dit is reeds het tweede boek van dezen diplomaat.'t Boek is een vervolg op een reeds vroeger in het licht gegeven werk „Waarom China vecht". In leidende woorden werden voor dit boek ge schreven door de Chineesche gezanten te Brussel en te Londen. Het poogt aan te toonen. dat China voor den wereldvrede en voor de toekomst der beschaving strijdt. Vijftiende Zomerconcert H. O. V. Solisten: Else Kemjien en Annie van Buurcn. Donderdag a.s. geeft de H. O. V. onder lei ding van Marinus Adam het 15e volksconcert, waaraan de jonge pianisten Else Kempen en Annie van Buuren medewerking verleenen. Deze beiden zullen het concert voor twee klavieren in F gr. terts van W. A. Mozart spelen. Dit concert van Mozart is eigenlijk voor drie klavieren, maar door hem ook voor twee klavieren bewerkt; de partituur die in druk verschenen is, bevat dan ook de beide be werkingen. Het is een bijzonderheid, dat het orkest in staat is gesteld dit belangrijke werk, dat- haast nooit wordt uitgevoerd, te spelen. Als concert voor drie klavieren heeft het misschien meer bekendheid; doch de de der de pianopartij is niet zoo belangrijk als de twee andere en kan gevoegelijk gemist worden. Het orkest opent den avond met de Sym- phonie in G gr. terts No. 88 van Joseph Haydn. Na de pauze bevat het programma nog de Inleiding van het 2e deel van het Oratorium ,La Croisade des Enfants" van Gabrie: Pierné, het Ballet .Etienne Marcel" van S. Saent-Saens en tenslotte „Tasso", Sympho nisch Gedicht van Fr. Liszt. Al met al dus een programma van weinig gespeelde werken, doch zeer interessant. NED. BOND VAN MAKELAARS. Een woord tot het publiek. De Ned. Bond van Makelaars in onroerende goederen, hypotheken en assuranties heeft onder den titel „Een woord tot het publiek' een brochure het licht doen zien, waarin er de aandacht op wordt gevestigd, dat het voor elkeen, die onroerende goederen wil koopen of verk'oopen. vaste goederen wil laten taxeeren enz. van belang is. zich de hulp en de voorlichting te verzekeren van een kun dig makelaar. In den Ned. Bond van Makelaars in on roerende goederen is, aldus de brochure, een groep goéde en kundige makelaars 'ver eenigd, die de vertrouwensmannen van het publiek kunnen zijn. Wie lid van dezen Bond wil worden, moet zich eerst aan een nauw keurig onderzoek, materieel en moreel, on derwerpen. Op bekwaamheid en eenige prac- tijkervaring wordt acht geslagen, maar even zeer op soliditeit, betrouwbaarheid en eer lijkheid Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 341 1/4—2 H. V. A. 470—2 Ned. Ind. Suiker 183. Vergde Vorstenl. 83' 'i4,/2. Amst. Rubber 233. Philips 249. AKU 46—1/4. Beth. Steel 45—1/8. U. S. Steel 45—3/16. Republic Steel 14 1/8—7/16. Anaconda 26 1/43/8. Shell 12 1/8. General Motors 37 1/43/8. American En ka 29. North American Rayon 201/8. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,92. Berlijn 73,27'/». Parijs 5.00 1/4 Brussel 30.84 Zwitserland 41.89. New-York 1,82 23/32. 12.— uur. Londen 8.92. Berlijn 73,28. Parijs 5.00 1/8. Brussel 30.84 Zwitserland 41.89. Kopenhagen 39.80. Oslo 44.82. New-York 1.82 13/16 Praag 6.32'/». Italië Vrije lire 9.67'^. Reislire 8.60. Lire bankpapier 7.657.68 Een halve eeuw geleden Ui- Haarlem's Dagblad van 1888. 24 Augustus: Wij ontvangen de 4e volglijst der Ne derlandsche Bell-Telephoon Maat schappij alhier. Het blijkt daaruit, dat hier ter stede weder een tiental perceelen zijn aangesloten en het gebruik van dei telephoon alhier, vooral nu de corres pondentie met Amsterdam mogelijk is, aanzienlijk toeneemt. Bedroeg toch het aantal keeren dat aansluiting werd ge vraagd gedurende het geheele vorige jaar 39.709, van 1 Januari tot Augustus 1888 klom dit reeds tot 43.154. Behalve voor de gemeenschap van 120 perceelen te Haarlem en 1400 te Amsterdam, doet de telephoon nog dienst als klok, tele graaftoestel, brandsein, alarmsignaal en thans ook als barometer en is dus een hoogst nuttig instrument. HAARLEMMERMEER Weer twee aanrijdingen op den nieuwen Rijksweg. Kist valt van vrachtauto en brengt een chauffeur van de wijs. Dinsdag raakte op den nieuwen Rijksweg nabij den Lisserweg alhier, van de lading van een vrachtauto van de firma S. uit Rotterdam een kist los, die er af tuimelde. De bestuurder van een achterop komende luxe-auto, de heer G. uit Amsterdam, die de op den weg liggende kist wilde ontwijken, raakte hierbij vermoede lijk even de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat z'n wagen plotseling van rich ting veranderde en de vrachtauto aanreed. Door den schok wend het voorste gedeelte van de personen-auto deerlijk gehavend, terwijl de vrachtauto ook eenige averij opliep. Toch ble ken beide wagens nog berijdbaar te zijn, zoo dat de chauffeurs, die met den schrik vrij kwa- - na eenig oponthoud voor het weder opladen van de zware, intact gebleven, kist, hun reis konden vervolgen. Wielrijder door auto gegrepen. Op het kruispunt van den nieuwen Rijksweg ei} den Kruisweg bij het viaduct werd een wielrijder, die op het voor 't kleinverkeer be stemd gedeelte vaai den primairen Kruisweg reed, gegrepen door een in dezelfde richting rijdende personenauto, waarvan de bestuurder den oprit naar den Rijksweg wilde opdraaien. De wielrijder sloeg tegen den grond en werd zoodanig gewond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijn toestand is naar omstandigheden bevredigend. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield NOG NIET TERUGGEKEERD. Een 17-jarige knaap uit Nieuwvennep, die wegens oneenigheid met zijn patroon uit zijn betrekking was ontslagen en een week gele den per rijwiel het dorp verliet, is tot heden niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. TOESTAND ZORGWEKKEND. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer Iroost, lid van den gemeenteraad, wo nende te Nieuwvennep wiens overbrenging naar een ziekenhuis (wegens bloedvergifti ging) noodzakelijk werd geacht zorg wekkend 6 Nader vernemen wij, dat Dinsdagavond de heer Troost in het ziekenhuis overleden is. De heer Troost heeft sedert September 1931 als raadlid en als lid van de commissie voor openbare werken zitting gehad en behoorde tot de fractie van de S.D.A.P. Hij was een trouw bezoeker van de vergaderingen en heeft steeds met veel toewijding aan de besprekin gen deelgenomen. SPAARNDAM SOLI DEO GLORIA GEEFT DONDERDAG AVOND EEN CONCERT. Programma van het concert, te geven op Donderdag a.s. des avonds van 8 tot 10 uur, door de Harmonie „Soli Deo Gloria" te Drie huis, directeur J. de Groot. 1. Les Cadets de Brabant, marsch, Furine. 2. Madchen von der Spule, ouverture, F v Suppé. 3. Danse Hongroise No. 5, Joh. Brahms. 4. Danse Hongroise No. 6, arr. J. Bouchel. 5. Martha Fantasie (over motieven uit de opera), Flotow. Pauze 6. Ballet Egyptien, A. Luigini, arr. E. Grongnet. a. Allegro non troppo, b. Allegretto, c. Andante, Sostenuto, d. Andante espres- sino. 7. Ouverture Fantastique, A. Govaert. 8. Sons of the Brave, T. Bidgood. IÏET FEESTCONCERT VAN DINSDAGAVOND. Ook Dinsdagavond hadden weer velen een plaatsje ingenomen op de Kolk om te genie ten van de muziek. Dezen keer verzorgde de Chr. Muziekvereeniging „Arti et Religioni" het programma. Op dezen rustigen avond kwamen alle klanken goed tot hun recht. Aan het slot dankte de voorzitter, evenals de vorige avon den de genoodigde vereeniging en overhan digde den voorzitter van „Arti et Religioni" een oorkonde, ontworpen door den heer J. v. Geem, en sprak den wensch uit, dat dit ge denkstuk een eereplaats zal innemen in het repetitielokaal der vereeniging. HILLECOM GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: H. v. d. Werf, Meer- dorpstraat. 27, een passer in étui, B. v. d. Weiden, Brouwerslaan 9, padvindersriem, T. v. Ruiten, Lupinenburgstr. 4, een jong hond je, P. de Hertog, Haven 79, een jong hondje, Schoorl (café), Meerstraat, een herdershond, Warmendam, 2e Loosterweg 106, een kinder brilletje, PI. v. d. Jagt, Haven 74, port. met in houd, Jac. v. Vliet, 2e Am. dw. str., idem. A v. d. Wiel. Beeklaan 22, een witte hoed, J. Sui- kerland, Leidschestraat 20. een boodschappen- tasch inh. port. met eenig geld, T. Vinke, Ven- neperweg 484, een blauwe gabardine regenjas. Bij de politie: een lederen kinderschoentje, lederen polsarmband, bruine pantoffel (touw).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2