Thijs IJs knapt het weer op! Kleine Entente erkent Hongarije's bewapeningsrechten. De Volkenbondseommissie voor de intellectueele samenwerking. W'OEN'SBX'G 24 'AUGUSTUS Ï93S HÏAKEE SI'S DXGBEAD De vier staten zullen geen geweld tegen elkaar gebruiken. Niet-inmeiigiiigscommissie acht haar taak nog niet mislukt. Contact met Cenève blijft bestaan. De permanente raad van de Kleine Entente heeft thans omtrent zijn beraadslagingen te Bied een communiqué uitgegeven. Hierin wordt o.a. gezegd: ..De drie ministers Krof- ta (Tsjecho-Slowakije). Comnen (Roemenië en Stojadinowitsj Joego-Slavië) zijn overgegaan tot een uitvoerige bestudeering van den algemeenen toestand en van alle pro blemen der buitenlandsche politiek, die in het bijzonder de landen der Kleine Entente in- teresseeren. Tijdens deze bestudeering hebben zij met voldoening geconstateerd, dat er ze kere aanmoedigende symptomen bestaan. Zij spraken de hoop uit, dat deze gunstige elementen tot ontwikkeling zullen komen versterkt zullen worden door een geduldige en voortdurende krachtsinspanning van alle belanghebbende landen". Voorts zegt het communiqué, dat ,yhet per manente comité der Kleine Entente al: overtuigd voorstander van vreedzame metho den den Balkanbond en Bulgarije geluk wenscht met de gelukkige totstandkoming van het accoord van Saloniki. waarbij deze staten niet alleen een nieuw tijdperk van eendracht, consolidatie en voorspoed op den Balkan bevestigd hebben, maar tevens een nieuwe, uiterst kostbare bijdrage hebbenge leverd voor het algemeene vredeswerk. De permanente raad heeft met voldoening geconstateerd, dat de se dert een jaar met Hongarije ge voerde onderhandelingen in staat ge steld hebben te komen tot accoorden, welke behelzen een wederzijdsch afzien van iedere toevlucht tot ge weld tusschen Hongarije en de staten der Kleine Entente, benevens een erkenning van den kant dezer drie staten van de rechtsgelijkheid van Hongarije in bewapeningsopzicht. Zekere andere problemen, die besproken worden teneinde den weg te banen voor be trekkingen van goede nabuurschap tusschen Hongarije en de drie staten der Kleine En tente zijn nog niet opgelost, weshalve de pu blicatie der genoemde accoorden nog niet heeft kunnen plaats vinden. Intussschen zijn de staten der Klein Entente en Hongarije het er over eens geworden, dat te gelijkertijd te Bied door den permanenten raad der Kleine Entente en te Boedapest dooi de Hongaarsche regeering een gelijkluidend communiqué wordt gepubliceerd, waarin de tegenwoordige staat der bewuste onderhan delingen wordt vastgelegd. Ten aanzien van de houding der Kleine Entente ten opzichte van den Volken bond constateert het communiqué dat „de permanente raad zich er volledig rekenschap van geeft, dat de Volken bond in den tegenwoordigen toestand niet volledig kan beantwoorden aan de taken, die hem door de opstellers van het handvest zijn toevertrouwd. Echter zijn de drie staten der Kleine Entente eensgezind in den wensch sa men te werken met de instelling van Genève en haar binnen de perken der bestaande mogelijkheden hun mede werking te verleenen. Wat de verschillende kwesties betreft, die op de agenda staan der eerstvol gende Volkenbondsvergadering, hebben de drie ministers besloten, dat de delegaties hun ner landen, evenals in het verleden zullen voortgaan onderling voortdurend nauw con tact te houden teneinde op ieder oogenblik elkander te raadplegen over de vaststelling van een gemeenschappelijke houding". „De raad constateert met voldoening", aldus het communiqué verder, „dat de besprekin gen. die gehouden zijn tijdens de laatste Vol kenbondszitting in Genève van 9 tot 14 Mei, over de kwestie, welke door de Britsche regee ring te berde was gebracht, van de gevolgen, die voortvloeien uit den huldigen toestand in Abessynië, op zoodanige wijze verloopen zijn, dat een oplossing mogelijk is geworden op een algemeen plan, en van een probleem, dat een der oorzaken vormde van de in Europa bestaande malaise. Deze oplossing kan in hooge mate bijdragen tot het werk van een dracht en kalmeering, dat een der dringend ste noodzakelijkheden vormt en waaraan de staten der Kleine Entente steeds uiterst toe gewijd zijn geweest". Vervolgens heeft de raad de Donaukwestie in groote lijnen bestudeerd. Hij besloot „dat de technische deskundigen der drie regeeringen binnenkort bijeen zullen komen te Belgrado, om deze kwestie in al haar details te bestu- deeren, uitgaande van den wensch, welke is uitgesproken door den permanenten raad in gemeenschappelijk overleg oplossingen te vin den die in staat kunnen stellen de samen werking met alle belanghebbende staten voort te zetten. De permanente raad legt eens te meer den nadruk op de belangrijkheid van het werk van den economischen raad, strek kende tot het intensiever tot ontwikkeling brengen van de handelsbetrekkingen tusschen de staten der Kleine Entente. De drie regee ringen zijn zich volledig bewust van de nood zakelijkheid om de economische uitwisselingen tusschen de drie staten tot den hoogsten graad op te voeren. Zij zullen niet in gebreke blijven hun steun te verleenen aan iedere maatregel, die tot dit doel wordt voorgesteld". Rome: „Abnormale toestand ineengevallen." De diplomatieke redacteur van het Ita- liaansche agentschap Stefani schrijft: Even als Bulgarije heef: Hongarije thans opnieuw rechtsgelijkheid gekregen. De militaire clau sules van het verdrag' van Trianon, die ge durende ongeveer twintig jaar een abnorma- len toestand hebben doen bestaan en een spanning hadden veroorzaakt in de betrek kingen der Dor.au-landen vallen ineen als de laatste overblijfselen van een oorlogs mentaliteit. Deze gebeurtenis wordt met levendige sympathie door de openbare meening in Italië beschouwd. Zij ziet er een bijdrage in tot een goed begrip en samenwerking. Dit resultaat vormt een nieuwe verwezenlijking van de pacificatiepolitiek van Stojadinowitsj. Parijs „Bijdrage tot de paci ficatie van Europa". Te Parijs is het communiqué over de werk zaamheden van den permanenten raad der Kleine Entente te Bied bijzonder goed ont vangen. Politieke en diplomatieke kringen achten het gelukkig, dat overeenstemming is be reikt tusschen de Hongaarsche regeering en de regeeringen der drie verbonden staten over de beide eerste punten der voorstellen van den permanenten" raad over de toeken ning van rechtsgelijkheid op het stuk der bewapening aan Hongarije en de wederzijd- sche verplichting geen toevlucht te nemen tot geweld. Men doet uitkomen, dat dit accoord, na de overeenkomstige regeling met Bulgarije van de zijde van den Balkanbond, in hooge mate zal kunnen bijdragen tot een pacificatie in dit deel van Europa. Men was er niet bijzon der over verrast, dat de onderhandelingen over de kwestie der nationaliteiten nog niet tot een goed einde konden worden gebracht. Berlijn: „De „vredesdictaten" gebroken". Het accoord tusschen Hongarije en de Kleine Entente wordt te Berlijn voorgesteld als een resultaat van de hulp. door Duitsch- land aan Hongarije verleend. De „Angriff" schrijft, dat een sterker worden van Duitsch- land noodzakelijk de vervulling van de wen- schen zijner vroegere bondgenooten moet meebrengen. Het „Berliner Tageblatt" zegt, dat het stelsel van .vredesdictaten" voor Mid den-Europa gebroken is en constateert, dat bij de landen van het Donaubekken het ver langen naar het sluiten van niet aanvals verdragen merkbaar is. Ziel Runciman een oplossing? Kundt zegt zijn Zweedsche reis af. Naar Reuter uit Praag meldt, schijnt de toestand zich wat vlugger te ontwikkelen dan aanvankelijk ver wacht werd. Er zijn aanwijzingen dat Runciman dichter bij een vol ledige oplossing is. Men meent, dat de ze indruk bevestigd wordt door Kundt's besluit van zijn reis naar het minderheden congres te Stockholm af te zien en te Praag te blijven.Kundt heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan Runciman, die het avond maal met Hoza gebruikt heeft. Uit zeer welingelichte bron wordt verno men, dat Ashton G. Watkin een langdurig onderhoud heeft gehad met Konrad Henlein. Dit onderhoud, dat streng geheim gehouden was, heeft niet minder dan drie uur geduurd. Het secretariaat der missie-Runciman heeft gisteren een communiqué van den volgenden inhoud uitgegeven: ,De president der republiek, Benesj. heeft vanmorgen om 11 uur Lord Runciman ont vangen. Vanmiddag om 4 uur hebben de leden der missie-Runciman een bespreking ge voerd met de vertegenwoordigers der parle mentaire commissie van zes en zetten zij de bestudeering voort, die de vorige week be gonnen is van de tegenwoordige grondwet van Tsjecho-Slowakije. De commissie van zes werd vertegenwoordigd door Malypetr, dr. Meissner, dr. Klapka, dr. Rasin en Heidrich van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. De leden van de missie-Runciman waren Ashton G. Watkin, Stopford en John Hender son". Informeele besprekingen zullen zoo spoedig mogelijk hervat worden. De voornaamste leden der niet-inmengings- commissie zijn algemeen van gevoelen, dat een of andere methode om het plan inzake de terugtrekking van Vrijwilligers te doen ver vullen moet en kan worden gevonden, aldus een Reuterbericht uit Londen. Ondanks de ontmoediging door Franco's antwoord teweeggebracht bestaat er geen nei ging te gelooven. dat de zaak in een impasse is geraakt. Lord Plymouth is in overleg getreden met alle vooraanstaande leden der commissie en zal. na zijn onderhoud met Halifax, deze in formeele besprekingen zoo spoedig mogelijk hervatten. Verklaard wordt, dat hij geconstateerd heeft, dat de Britten en de Franschen volkomen de zelfde opvatting huldigen. Italiaansche en Duitsche kringen doen uit komen, dat zij hebben ingestemd met het plan en daarom bereid zijn te helpen het ten uitvoer te leggen. Algemeen is men het er over eens, dat het geen enkel nut zou hebben indien thans een vergadering der commissie zou wor den gehouden. Met het oog hierop zullen in formeele beraadslagingen worden voortgezet totdat eenig tastbaar resultaat zal zijn ver kregen. Volgens den diplomatieken correspondent van Reuter versterkt dit opnieuw de meening in verschillende kringen, dat Plymouth zelf of hetgeen meer waarschijnlijk is, versoheiden regeeringen in verder overleg met Franco zuilen treden. Plymouth kan nü. niet optre den buiten de commissie. Proces-Scliuschnigg met gesloten deuren? Behandeling niet vóór den winter verwacht. Naar Havas uit Weenen meldt is er tot dus verre nog geen enkele beslissing genomen ten opzichte van de toelating van pers en publiek bij het proces, da: te Weenen gehouden zal worden voor het Hooggerechtshof, dat krach tens 'de wet van 20 Augustus gevormd is ter behandeling van de processen tegen de voor malige Oostenrijksche leidende figuren. Bevoegde Duitsche kringen verklaren, dat de hierover verschenen berichten voorbarig zijn. Bovendien wijzen zij er op. dat de moda liteiten van de toepassing der wet van 20 Augustus nog niet afgekondigd zijn door den minister van Binnenlandsche Zaken en dat nog geen enkele datum voor de processen vastgesteld. Gezien echter de ervaringen, die in Duitschland zijn opgedaan met het Rijks dagproces en het proces tegen dominee Nie- möller, kan men met eenige waarschijnlijk heid aannemen, dat het proces met gesloten deuren zal worden gehouden. Te Berlijn denkt men, dat het proces niet vóór dezen winter voor zal komen. Franscli watervliegtuig bij daling verongelukt. Drie inzittenden omgekomen. CHERBOURG 23 Augustus. Bij het dalen op de reede van Cher bourg is een militair watervliegtuig verongelukt. Drie inzittenden zijn om gekomen, drie anderen konden gered worden. Gemechaniseerde kinderwagen kwam uitvinder duur te staan. Mevr. Vernon Mayer uit het Engelsche plaatsje Doxey bij Stafford zag zich dagelijks voor de onaangename taak geplaatst haar kinderwagen met de tweeling een heuvel te moeten opduwen om naar huis te komen. Haar man, een electro-technisch ingenieur, kwam daarom op de gedachte een kleinen electro motor aan een der wielen van den kinderwa gen te bevestigen. De jonge moeder behoefde den kinderwagen voortaan niet meer den heu vel op te duwen, da't ging „vanzelf" en dus was zij tevreden. Deze- tevredenheid duurde echter slechts kort. Haar echtgenoot kreeg dezer dagen een schrijven van het ministerie van Verkeerswe zen te Londen, waarin hem als eigenaar van een gemechaniseerden kinderwagen, werd be volen: lo. Een j aarlij ksche belasting te betalen van vier pond en tien shilling. 2o. Een rijbewijs te halen. 3o. Een casco- en ongevallenverzekering te sluiten. 4o. Een bord met het registratienummer aan den kinderwagen te bevestigen. 5o. Den kinderwagen met op gang zijnden motor niet op het trottoir te laten rijden. 6o. Twee remmen en een signaalhoorn aan den kinderwagen te bevestigen. Mevr. Vernon Mayer duwt sindsdien haar kinderwagen weer'moeizaam den heuvel op., (United Press). ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zooals jullie twee dagen geleden hebben gezien is Dickie nog even meegegaan met Snorretje om een glas limonade te drinken. En toen Dickie afscheid nam, sprak hij tegelijkertijd af met Snorretje, dat zij den volgenden dag weer bij elkaar zouden komen, om wat spelletjes te spelen. Zoo gezegd, zoo gedaan en jullie zien Dickie en Snorretje op het plaatje afspreken, wat voor spel ze zullen doen. Oom Mopper- niet is er ook wel op gesteld, nog eens mee te doen en zoodoende zijn stramme beenen weer eens wat leniger te maken. Ik geloof, dat we in het bosch-van-hou-je-maar-stil wel leuk kunnen spelen, meende oom. terwijl hij naar Snorretje keek. Vinden jullie ook niet? Goed, oom ,dan gaan we daar heen, antwoordde Snorretje en snel liepen ze in de richting van het bosch, waar ze al zooveel avonturen beleefd hadden, weten jullie nog wel, kinderen? En nu zullen we eens zien, wat er in dat bosch gebeurt. Haar twintigste zitting. Plannen met betrekking tot het onderwijs, de radio en het filmwezen. De verbreiding van letterkundige werken, die in minder bekende talen ge schreven zijn. De bescherming van historische monu menten in oorlogstijd. GENèVE, Augustus 1938. (Van onzen correspondent). EEDS in vorige jaren moest ik bij ge legenheid van de jaarlij ksche zitting der Volkenbondscommissie voor In tellectueele Samenwerking erop wij zen, dat wij helaas niet langer de hoop kon den koesteren, dat deze Volkenbondscommis sie de voornaamste bedoeling zou verwezenlij ken, waarvoor zij kort na de schepping van den Volkenbond» werd in het leven geroepen. Men had toen gehoopt, dat dank zij dezi commissie een sterke band tusschen de intel lectueele leiders van alle landen zou worden geschapen. Een band, die zoo krachtig zou zijn, dat de intellectueee krachten van ieder land in tijden van politieke spanning geza menlijk de volken zouden herinneren aan de gemeenschappelijke beschaving en aan alles wat de volken vereenigt De intellectueele kringen zouden daardoor een „Volken ver eenigt U!" laten hooren, dat de beteekenis van de tegenstellingen der belangen op den achtergrond zou dringen. De intellectueelen zouden daardoor een dam tegen internatio nale ophitsing vormen en deze dam zou des te sterker zijne wanneer de intellectueele kringen ook in tijden van rust en kalmte steeds op het de volken vereenigende de aan dacht zouden vestigen. Nu de schepping van totalitaire staten, waar alle burgers eenzelfde meening moeten heb ben. althans moeten uiten als hun nationale regeering- de kans op een dergelijke super- nationale vorming der openbare wereldmee- ning door de hoogste intellectueele krachten van alle landen tezamen onmogelijk maakt, tracht de Volkenbondscommissie voor Intel lectueele Samenwerking op andere, meer be scheiden wijzen toch iets tot de verbetering der internationale betrekkingen bij te dragen. De twintigste zitting, die zij dezen zomer hier te Genève gehouden heeft onder voorzitter schap van prof Gilbert Murray (bijgestaan door* onzen landgenoot prof. dr. J. Huizinga en den Zwitserschen prof. dr. G. de Reynold als ondervoorzitters), heeft weder getoond, langs hoeveel verschillende wegen de intel lectueele krachten der wereld nuttigen vre- desarbeid zullen kunnen verrichten, ook al zullen de resultaten daarvan niet onmiddellijk in het oog vallen en zal deze nuttige arbeid natuurlijk veel van zijn practïsche beteekenis verliezen, zoolang landen als Duitschland en Italië hun medewerking aan dezen Volken- bondsarbeid blijven onthouden. De Volkenbondscommissie voor Intellectuee le Samenwerking stelt zich terecht op het standpunt, dat de volken over het algemeen beter en vreedzamer zijn dan menigeen in het buitenland veronderstelt en dat de zaak der goede internationale verstandhouding dus erdoor bevordei'd zal worden, indien de vol ken elkander beter leeren kennen en geen nieuwe dwaalbegrippen omtrent hen worden verspreid. Het is duidelijk, dat een politiek van bestrijding van onjuiste denkbeelden en van vermeerdering van juiste kennis omtrent andere volken slechts op den duur na vele lange jaren haar goede vruchten zal kunnen dragen. Zij is desniettemin waard gevolgd en ook gewaardeerd te worden. De Volkenbond past deze goede politiek toe. Zij streeft naar een bestrijding van onjuist heden en naar een verbreiding van juiste kennis vooral door drieërlei methoden op in tellectueel gebied: het onderwijs, de radio, de film. Herziening van schoolboeken. Wat het onderwijs betreft is het bekend, dat de Volkenbondscommissie reeds verschil lende jaren aanspoort tot herziening van geschiedenisboeken op de scholen, die kren kende onjuistheden over een volk bevatten De directeur van het te Parijs gevestigde Volkenbondsinstituut voor Intellectueele Samenwerking dat de besluiten der commis sie uitvoert, de heer Henri Bonnet, deelde mede dat, dank zij den ijver en de samenwer king van vele nationale commissies voor in tellectueele samenwerking, reeds vele fouten uit schoolboeken zijn weggenomen. Een nieuwe Volkenbondsuitgave zal spoedig dit in bijzonderheden nader aantoonen. De positieve zijde van het streven der Vol kenbondscommissie zal op het gebied van het onderwijs worden nagestreefd door de thans aan den gang zijnde bestudeering van de vraag, hoe de onderwijzer bij zijn onderwijs van een der moderne talen dit tevens het best dienstbaar zou kunnen maken aan de ver breiding van een juist inzicht over de toe standen en den aard der bewoners van het land, welks taal onderwezen wordt. Wat de radio betreft, is het bekend, dat reeds een paar jaar geleden een Volkenbonds conventie is aangenomen, waarbij de toe tredende regeeringen zich verbinden het ver breiden van onware, de goede verstandhou ding schadende radio-uitzendingen over een ander tot de conventie toegetreden land te ver hinderen. De Volkenbondscommissie, aan wier arbeid de tot standkoming van deze door vrij veel Volkenbondsstaten reeds geratifi ceerde conventie ter bestrijding van onjuist radionieuws te danken is, tracht thans ook tot de verbreiding van juiste kennis over vreem de staten door den radio-omroep bij te dra gen. Zij besloot in overleg met de in vrijwel alle staten (Duitschland en Italië slechts uit gezonderd) bestaande nationale commissies voor intellectueele samenwerking een lijst sa men te stellen van personen, die geschikt en bereid zijn om voor buitenlandsche zenders voordrachten van niet-propagandistischen aard over hun eigen land en diens bewoners te houden om aldus in het andere land een juister denkbeeld hierover te kunnen vormen. Inzake het filmwezen heeft de Volkenbonds commissie besloten, dat het Parijsche Volken bondsinstituut voor Intellectueele Samenwer king voorloopig de taak zal voortzetten, die tot het einde van 1937 door het te Rome ge vestigde en toen door Mussolini gesloten Vol kenbondsinstituut voor Opvoedkundige Cine matografie werd verricht: het aanleggen van catalogi en andere verzamellijsten van films uit alle landen van opvoedkundigen of weten- schappelijken aard en het bevorderen, dat der gelijke films over het ééne land in andere lan den zullen worden vertoond. Zoo tracht de Volkenbondscommissie dus door het ouderwetsche doch nog steeds onont beerlijke opvoedmiddel van het onderwijs en door de moderne methoden van radio en film bij te dragen tot een betere kennis van andere landen. De Volkenbondscommissie behandelt echter natuurlijk ook nog andere onderwerpen. Met het bovenomschreven streven naar versterking der goede kennis van andere volken staat in nauw verband het pogen der Volkenbonds commissie om door goede vertalingen grootere bekendheid te geven aan de letterkunde van volken, wier kunstwerken niet zoo bekend zyn als zij verdienen, eenvoudig omdat zij niet in een der moderne hoofdtalen geschreven zijn. Vooral werken der Zuid-Amerikaansche letterkunde zijn op deze wijze althans in Frankrijk, daar zij in het Fransch vertaald werden en te Parijs verschenen, beter bekend geworden. Het streven is sympathiek. Slechts moet ik opmerken, dat alleen werken uit die landen vertaald worden, die zelf een belang rijke financieele subsidie voor dit werk geven. Want de Volkenbondscommissie heeft geen geld om vertalingen te betalen en vertaalde werken op haar kosten uit te geven! Men zal dus goed doen zich geen illusies te maken over Fransche vertalingen van Hollandsche romans op kosten van den Volkenbond! Een nader besproken punt was de bescher ming van historische monumenten in oorlogs tijd. Een deskundigencommissie onder leiding van den bekenden Spaanschen, thans in Lon den wonenden diplomaat-geleerde prof. de Madariaga heeft zelfs een ontwerp-conventie hierover ontworpen. Het is echter begrijpelijk, dat menigeen betwijfelt, of een dergelijke conventie in oorlogstijd werkelijk zou worden nageleefd, nu de eerbiediging van het interna tionale recht in oorlogstijd in de laatste jaren er niet op is vooruitgegaan. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK DE „LIEUTENANT DE VAISSEAU PARIS" VERTROKKEN. BORDEAUX, 23 Aug. (Havas-A.N.P.) Vanochtend is de vliegboot „Lieutenant de Vaisseau Paris" vertrokken voor een vlucht via de Azoren naar Noord-Amerika. Zooals men zich zal herinneren zou de vlieg boot Donderdag j.l. vertrekken, doch het toe stel moest toen terugkeeren tengevolge van een defect aan een schroef. Uit Lissabon 23 Augustus. De Lieutenant de Vaisseau Paris is hier om 15 uur 04 G.M.T. neergestreken. DONDERDAG 25 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending, 8.00 Gramofoonplaten (om 8.15 Berichten)' 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Het Omroeporkecst en soliste. In de pauze: Declamatie (om 12.15 berichten). 12.30 Gramofoonplaten. 1.15 Stafmuziek 6e R.I. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 Vervolg concert. 3.00 Variété-programma (gr. pl.) 4.00 Voor deken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel (opn.) 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Het Renova-kwintet. 6.30 Sporthalfuur- tje. 7.00 Secco's Gitanos. 7.35 Interviews. 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen. 8.15 Het Om roeporkest en solisten. 9.20 Radiotooneel. 9.40 Carillonconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Harry Calling's dansorkest. HILVERSUM n, 301.5 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. .009.15 Gramofoonplaten (Om 8.15 Be richten) 10.00 Gramofoonplaaten. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Het KRO-orkest. 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gra mofoonplaten. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 Causerie vanwege het Leger des Heils. 7.00 Berichten. 7.15 Jour nalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Haarlemsche Orkest Vereeniging en solisten. 9.00 Causerie: Batavia als zendingsakker. 9.30 Vervolg concert (10.0010.05 Berichten ANP). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schrift lezing. DROITWICH. 1500 M. 11.25 Het Philharmonisch strijktrio. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Northern orkest. 1.20 Dansmuziek (gr. pl.). 1.50 Het John Mac. Ar thur kwintet. 2.35 Jack Wilson's kwintet. 3.05 Pianosoli. 3.25 Gramofoonplaten. 3.35 Stedelijk orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Causerie Black Trackers Wizardry. 5.20 Zangvoor dracht.. 5.40 Leslie Jeffries' orkest. 6.20 Be richten. 6.45 Causerie: Hunted by Kurds. 7.00 BBC orkest en solist. 7.50 Louis Levy's orkest en solisten. 8.35 Radiotooneel. 9.40 Orgelspel. lO.OOBerichten. 10.25 BBC-Theater-orkest en soliste. 11.20 Bert Firman's orkest. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.40 Cantrelle-orkest. 2.25 en 3.05 Gramofoonmu ziek. 3.20 Pianovoordracht. 4.20 Gramofoon muziek. 5.20 Radiotooneel. 7.20 „Figaros Hoch- zeit" opera. 10.5011.05 Gramofoonplaten. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonplaten. 7.30 en 8.509.50 Het Rheinische Landes-orkest. 12.20 H. Hagestedt's Amusements-orkest. 2.30 Schrammelmuziek. 4.20 Het Düsseldorfer concert-orkest. 6.50 Zang en piano. 7.20 Het omroeporkest, pianotrio en solist. 9.20 HJ-ensemble. 9.55 en 10.35 Gra mofoonplaten. 10.50 Gevarieerd concert. 12.20 3.20 Nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 12.20 en 1.302.20 Gevarieerd programma. 5.20 Pianovoordracht. 6.50 7.23 en 8.20 Gra mofoonplaten. 9.20 Reportage. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Het Omroep orkest. 1.50—2.20; 5.20; 6.35 en 7.35 Gramo foonplaten. 8.20 Het Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Omroeporkest. 8.20 Berichten. 8.35 Om roeporkest en solisten. (9.20—9.35 Declamatie). 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Be richten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Berichten. 11.20 Gramofoonmuziek. 1.20—2.20 Nachtcon cert .(1.15—1.26 Tijdsein)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6