BLOEMENCORSO TE BEVERWIJK. HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. De V.V.V. te Beverwijk organiseerde Dinsdag een groot bloemencorso, waar voor veel belangstelling bestond. Diverse aardige groepen vielen in den optocht te bewonderen Het nieuwe m.s. „Ruys" van de K.P.M. op zijn eerste reis naar Indië bij aankomst te Sabang, waar het zeekasteel broederlijk gemeerd werd naast de .Dempo", die juist in de haven vertoefde De Amerikaansche staatssecretaris Summer Welle* arriveerde Dinsdag met de .Nieuw Amsterdam" in de Maasstad voor een bezoek van eenige dagen aan ons land. - Links: de Amerikaansche gezant, Z. Exc. George A. Gordon Caracciola na zijn overwinning bij de autorennen te Bern om den „Grooten Prijs van Zwitserland" Historische jaartallen in groot formaat zullen den Vijgendam tegenover den Dam te Amsterdam versieren bij de aanstaande jubileumfeesten Nabij de Oranjesluizen te Amsterdam gleed Dinsdag een militair watervliegtuig af en kwam Jn botsing met een lantaarnpaal en een hek nabij het stoomgemaal aldaar. De situatie na het ongeval Een autobus met 25 kinderen, op weg van Breda naar Scheveningen, geraakte Dinsdag bij de Laakbrug te Den Haag bekneld tusschen twee trams van de H.T.M. Geen der inzittenden werd ernstig gewond. De zwaar gehavende wagen Het eerste deel van de Maastunnel te Rotterdam is Dinsdag uit den bouwput van de Heyschehaven naar de Waalhaven gesleept. Een kijkje tijdens het interessant transport FEUILLETON Naai' het Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. S3) Wel, zei ik, toen de stilte ondragelijk werd, het schijnt weer eens zoo te zijn. I Stilte van Liddy en een diepe zucht. Als Elisa weggaat, weet ik niet waar ik een andere keukenmeid van daan moet halen. Stilte en minachtend snuiven. Liddy, zei ik eindelijk, durf niet te ont kennen dat je eenvoudig geniet hier in dit spookhuis. Je hebt er nog nooit zoo goed uitgezien. Voor ze mij hierop van repliek kon dienen, kwam Elisa binnen, geëescorteerd door Rosie en Mary Anne. Haar verhaal, afgebroken door snikken en aanvullingen van de beide andere meisjes kwam hierop neer. Om twee uur (kwart voor twee, beweerde Rosie) was zij naar boven ge- gaan om een foto van haar kamer te halen die zij aan Mary Anne wilde laten zien (een foto var. een dame, verduidelijkte Mary Anne zedig). Zij ging langs de bediendentrap en door de gang naar haar kamer, die tusschen de kofferkamer en de onafgewerkte balzaal lag. Toen zij de gang doorliep, hoorde zij een geluld alsof iemand meubelen verschoof, maar ze was niet bang. Ze had zelfs in de koffer kamer gekeken, maar niemand gezien. Toen was ze haar kamer binnengegaan. Het geluid had inmiddels opgehouden. Ze ging op den rand van haar bed zitten, ze voelde zich een beetje duizelig (daar had ze wel eens vaker last van), legde haar hoofd op haar kussen en Deed een tukje, vulde ik aan. Geneer je maar niet en ga voort. Toen ik wakker werd, juffrouw Innes, dacht ik zoo zeker als ik hier zit, dat ik dood ging. Er kwam iets op mijn gezicht te recht en ik kwam met een schok overeind. Toen zag ik dat er kalk van den muur viel en dat er een klein gat in den muur was. Daar werd een ijzeren staaf doorgestoken, wel zoo lang (ze wees zoo iets als twee meter) die op mijn bed neerviel-Als ik nog languit had ge legen had ik hem vast op mijn hoofd gekregen en was morsdood geweest. Ik wou dat u haar had hooren gillen, zei Mary Anne sensationeel, en haar gezicht was zoo iets als een sloop toen ze de trap kwam af strompelen. Er zal wel een heel natuurlijke verklaring voor te vinden zijn, Elisa, probeerde ik haar gerust te stellen. Misschien heb je wel angstig gedroomd. Maar als het geen droom was, moeten die staaf en dat gat in den muur er nog zijn. Elise keek me schaapachtig aan. Het gat is er nog, juffrouw Innes, maar de staaf was weg toen Mary Anne en Rosie boven kwamen om mijn koffer te pakken. En dat is nog niet alles, klonk Liddy's angststem uit een hoek. Elisa zei. dat een vurig oog door het gat naar haar keek. De muur is minstens vijftien centimeter dik, protesteerde ik. Elisa kan dat onmo gelijk gezien hebben, of het moet iemand ge weest zijn wiens oogen aan het eind van een stok zitten en buiten zijn hoofd uitsteken! Maar ik mocht spotten zooveel ik wilde, een bezoek aan Elisa's kamer bewees, dat iemand een gat had geboord in den muur van de aanstaande balzaal en met een ijzeren staaf zoo hevig tegen het pleister van Elisa's kamer gestooten had, dat de kalk en de staaf op haar bed gevlogen waren. Ik was in mijn eentje op onderzoek uitgegaan en ik moet bekennen dat ik voor een raadsel stond: op twee of drie plaatsen in den muur waren kleine openingen gemaakt, geen van allen diep. En het ge heimzinnigste van alles was dat het werktuig dat gebruikt was, verdwenen was. Mary Anne en Elisa gingen dien middag weg, maar Rosie besloot om te blijven. Het was ongeveer vijf uur, toen het rijtuig van het station hen kwam halen en tot mijn ver bazing zat er iemand in. Matthew Geist, de koetsier, vroeg me te spreken? Ik heb een keukenmeisje meegebracht, juffrouw Innes, zei hij met kennelijke zelfvol doening. Toen ik de boodschap kreeg dat ik twee meisjes en hun koffers moest halen, dacht ik dat er wel wat aan het handje zou wezen en om dat deze vrouw werk zoekt iin het dorp, dacht ik dat ik haar maar eens moest meebrengen. Ik droeg Liddy op de sollicitante binnen te brengen. Toen ik haar zag was ik buitenge woon verbaasd; het was de vrouw met het pokdalige gezicht, die Gertrude en ik straks bij de oprijlaan hadden gezien. Ze stond een beetje verlegen bij de deur, doch bleek een groote mate van zelfver trouwen te bezitten. Ja, zij kon koken, ze kon uitstekend hors d'oeuvres en dessert berei den. En daar ik als een kind zoo blij was dat ik tenminste hulp had, nam ik haar maar aan ondanks haar allesbehalve aantrekkelijk voorkomen. Ik heb al verteld dat Halsey rusteloos was. Dien dag scheen hij er ook doar gekweld te worden, tenminste, hij was bijna voortdurend uit. Hij hoopte zeker op een ontmoeting met Louise, die vaak in haar kleine auto rond toerde. Bij het diner merkten Gertrude en ik alle bei, dat er iets gebeurd was, dat hem hinderde. Hij was kortaf, zenuwachtig; hij at haast niets en keek telkens op zijn horloge. Hij vroeg tweemaal met welken trein Jamieson en de andere detective zouden komen en was zoo verstrooid dat hij met zijn vork in mijn da masten tafellaken prikte en het eenige kee- ren niet merkte, dat een van ons tegen hem sprak Voor het dessert stond hij op en verontschul digde zich met de mededeeling, dat hij Alex moest spreken. Alex scheen echter niet te vinden te zijn. Om over achten liet Halsey de auto voor komen en met een geweldige snelheid tufte hij den heuvel af. Kort daarna dook Alex op en deelde mede dat hij klaar was om het huis rond te gaan en het voor den nacht te sluiten. Sam Bohannon kwam om kwart voor negen en betrok zijn wachtpost buiten. En in het vooruitzicht dat de twee detectives in aan tocht waren, voelde ik me tamelijk gerust. Om half tien hoorde ik een auto in snelle vaart naderen; het was niet Halsey's zware wagen. De auto hield voor het huis stil en onmiddelijk daarna hoorde ik haastige voet stappen op de veranda. Gertrude was onmid dellijk bij de deur. Een oogenblik later kwam Louise Armstrong de kamer binnenrennen, blootshoofds en zwaar ademhalend. „Waar is Halsey?, vroeg ze gejaagd. i In haar groote oogen was een sombere glans. Ik stond op en trok een stoel naar voren. Hij is nog niet terug, zei ik kalm; ga zitten, kind je bent nog niet sterk genoeg voor dit soort dingen. Ik geloof niet dat ze hoorde wat ik zei. Is hij niet terug?, vroeg ze angstig terwijl ze van mij naar Gertrude keek. Weet u ook waar hij heen is? Waar kan ik hem vinden? In 's hemelsnaam Louise, barstte Ger trude uit, wat is er toch aan de hand? Halsey is niet hier, hij is naar 't station om Jamieson te halen. Hij heeft tegen mij gezegd, dat hij dat zou doen en hij is een goed uur geleden met de auto uitgegaan. Naar het station, Gertrude? Weet je het zeker' Ja, zei ik, luister, daar is het fluitje van den trein. Louise kalmeerde een beetje door onze zakelijke manier van praten en liet zich in een stoel vallen. Misschien had ik het mis, zuchtte ze; hijzal dadelijk wel hier zijn alsals alles in orde is. We bleven met z'n drieën zitten zonder verder iets te zeggen. Gertrude en ik zagen het nuttelooze er van in Louise iets te vragen; we wisten bij ervaring dat er niets uit haar te krijgen was. Onze ooren waren er aan gewend geraakt den motor te hooren, zoodra Halsey's auto da oprijlaan inkwam en den heuvel opreed. Tien minuten gingen voorbij, een kwartier, twintig minuten. Ik zag Louise's handen zich in ver twijfeling om de leuning van haar stoel klem men. Ik zag alle kleur uit Gertrude's gezicht wegtrekken en zelf kreeg ik het gevoel, alsof een ijskoude hand mijn hart samenkneep. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8