Schitterend Bloemencorso van de V.V.V. WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 7 lAAT/TEjOICllttN De leiding van het Leger des Heils. Evangeline Booth treedt in October 1939 af. Officieel wordt te Londen medegedeeld, dat Evangeline Booth haar aftreden uit de leiding van het Leger des Heils heeft uitgesteld van Kerstmis 1938 tot October 1939. KAPITEIN KENDRICK HEEFT GEEN BEKENTENIS AFGELEGD. Gezaghebbende kringen te Berlijn verkla ren. dat de berichten, die beweerden, dat ka pitein Kendrick bekentenissen zou hebben af gelegd tegenover de Duitsche autoriteiten be treffende de daden, die hem toegeschreven werden, van iederen grond ontbloot zijn De reegering zal nog nagaan, of er aanleiding bestaat een vervolg te geven aan deze zaak door nieuwe stappen te ondernemen. GERUCHTEN OVER EEN LUCHT VERDRAG WORDEN TEGENGESPROKEN. PARIJS 23 Augustus (Havas). In gezag hebbende kringen verklaart men, dat de be richten. als zou men generaal Vuillemin te Berlijn het ontwerp voor een luchtverdrag hebben overhandigd, op geen grond berusten. De besprekingen tusschen Vuillemin en Goe- ring zijn op zeer algemeen plan gebleven. Goe- ring heeft alle hangende internationale pro blemen aangesneden, in het bijzonder het Tsjecho-Slowaaksche vraagstuk en Vuillemin heeft daartegenover een houding aangeno men, die overeenstemt met de hoffelijkheids tradities van het Fransche leger. Salamanca meldt In drie dagen 700 vierk. kilometer bezet. SALAMANCA, 24 Augustus (Havas). Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco heeft medegedeeld, dat de rechtsche troepen aan den Ebro verder zijn opgerukt. In Estremadura zijn alle tegenaanvallen van den vijand mislukt. Bij den Taag hebben de recht- schen het dorp El Campillo en Puerto de San Vincente bezet. In drie dagen tijd werden tien dorpen op de regeeringstroepen veroverd en ongeveer 700 vierkante kilometer terrein bezet. 1500 krijgsgevangenen werden gemaakt, en de vijand liet meer dan 500 dooden op het slag veld achter. HORTHY TE HAMBURG. HAMBURG 24 Augustus (D. N. B.) Van ochtend hebben de Führer en admiraal Horthy aan boord van het jacht „Hamburg" een rondvaart door de haven gemaakt, waar bij een bezoek werd gebracht aan de scheeps werf van Blohm en Voss. De echtgenoote van admiraal Horthy maakte inmiddels een rond rit door de straten van Hamburg. VOORBEURS TE AMSTERDAM. In den toestand op de wisselmarkt komt niet veel verandering, maar in aanmerking dient genomen te worden, dat de wisselkoers egalisatiefondsen er steeds voor waken, dat de diverse deviezen niet uit den band sprin gen. Desniettemin blijft het Britsche pond een neiging tot achteruitgaan aan den dag leggen. Hedenmorgen werd voornamelijk ge handeld tegen 8.92, op welken prijs het Ne- derlandsche Egalisatiefonds bereid was ma teriaal op te nemen, doch deze bereidwillig heid gaf in zooverre reeds steun, dat ook in de open markt dezen prijs werd geboden, zoo dat het fonds, voor zoover kon worden na gegaan, weinig of geen materiaal kreeg toe gewezen. De Amerikaansche dollars lagen vrijwel onbewogen in de markt en golden omstreeks 1.82 13/16. Voor Fransche francs was de stem ming verbeterd en dit hield gelijken tred met de waardeering van de politieke situatie van 4.99 7/8 tot 5.00 3/8. De verbeterde tendens voor de Fransche munteenheid kwam ook goed tot uitdrukking in het kleiner worden van het disago voor termijnfrancs, heden morgen circa 4 cents voor 1 maand en 12 cents voor drie maanden bedroeg. Belga's waren 30.8230.86 met een disagio voor ter mijn-Belga's van ongeveer 8 cents voor 1 maand en 41 cents voor drie maanden. Zwit- sersche francs waren 41.87—41.91. Duitsche marken 43.2543.30. De Scandinavische de viezen waren niet noemenswaardig ver anderd. Op de niet-officieele vroegbeurs bestond een vaste stemming, die klaarblijkelijk voort sproot uit de koersstijging in Wallstreet. Voor Amerikaansche shares werd tamelijk goede belangstelling aan den dag gelegd, waarbij tevens een verbetering over de geheele linie kon worden waargenomen. De locale aandee- len, welke op bescheiden voet werden ver handeld, ondervonden hiervan desniettemin den gunstigen weeromslag. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 24 Augustus. Ondertrouwd 24 Augustus: H. W. Massink en A. M. Sterk; P. A. de Graaf en E. Piimeijer; J. H. Munsterman en H. Duda; W. Brakel en A. S. C. Huijkman; J. J. Hulsbergen en A. Hessen; C. van Eerden en J. W. van Heerden, F. Holman en B. C. Stuut; P. M. Ter Poorten en J. Th. Honkoop; P. J. Ouwerkerk en B. A. Brandenburg; H. E. Moonen en A. Peters: H. J. J. Brave en M. J. Th. den Boer; A. E. J. Koning en C. C. van Dijk; J H. Stootman en M. M. Pennekamp; J. H. F. van den Berg en P. J. M. Humme. Getrouwd 24 Augustus: M. H. Doeswijk en J. van der Meij; G. M. P. Donker en E. M Balm; P. J. Reeuwijk en A. A. van der Meer C. H. A. Mommers en E. M. Bos; H. P. Lengers en E. Chr. Caarls; J. J. Bruyns en M. C. W Romijn; H. G. A. M Reijmer en M H. Werming. K. R. Uhlig en I. E. Kempf; A. Duijn en G J. van der Wiel; P. W. Michel en H. D. de Graaf; T Ph. Wensing en C. E. van der Reep: P. J. J. Mul en J. Polderman; J. C. Vonk en H. van der Veldt; J. Hofstee en F. van der Werf; L. Teijgeler en W. Nieboer; D M. Pegtel en J. Koppelaar; R. H. Kuipers en N. J. Beekman; N. H. J. Klaasen en M. de Wilde; J. G. Hamel en A. C. Wilshaus; J. Car- dol en J. van den Brink; J. A. van Bakel en A. de Leeuw; C. G. I. van Urk en H. Meerlo Bevallen 19 Augustus: J. W. M. J. Hin— Mengelberg, z.; 20 Augustus: C. LucasWil- lemse, z.; 21 Augustus: L. KieftMooij, z.; 22 Augustus: A. H. A. Koelemij—de Bruijn, z.; 23 Augustus: M. G. de Boer—Kramer, z.; J. F. van Galende Bruijn, z.; C. Klein Schiphorst van Bragt, z.; L. J. WoudshtraatWitte- van Bragt, z.; L. J. WoudstraWitte- Rover, d. Mr. C. Ridder van Rappard ten grave gedragen. ZUTFEN, 24 Augustus. Op de al- gemeene begraafplaats te Zutfen is heden onder zeer groote belangstel ling het stoffelijk overschot van den zoo tragisch om het leven gekomen Nederlandschen gezant en gevolmach tigd minister te Berlijn, mr. C. Rid der van Rappard, ter aarde besteld. In verband met de groote drukte in de om geving van het kerkhof, waren bijzondere po- litieele maatregelen getroffen. De vele tientallen auto's vonden een plaats in de straten in de nabijheid van de begraaf- Ook op het kerkhof trad de politie regelend op. Om den grafkelder van de families Van Rappard en Hooft Graafland was een groote ruimte vrijgehouden voor de familie en de autoriteiten, waaromheen zich een groote me nigte kon scharen. Reeds vroeg waren deze maatregelen door- je voerd, zoodat. toen de belangstelling voor de teraardebestelling groot begon te worden, alles, dank zij deze regeling, vlot verliep. Eenige rouwregisters lagen ter teekening aan den ingang, waarvan een zeer druk ge bruik werd gemaakt. Geschil om een Spaanscli schip. Het vaartuig vanmorgen Vlissingen binnengebracht. VLISSINGEN, 24 Augustus. Het Spaan- sche stoomschip „Garbi", dat van 17 Februari 1937 af te Antwerpen onder arrest heeft ge legen, is vannacht te Vlissingen binnenge bracht en door de oorspronkelijke eigenaars te Cadiz onder arrest gesteld, om hun rechten te doen gelden tegen de Spaansche regeering, die de tegenwoordige eigenares is. „Italië op den verkeerden weg". Portugeesche waarschuwing tegen de rassenleer. LISSABON 24 Augustus (Reuter). De ge heele Portugeesche pers, doch in het bijzon der de katholieke, levert critiek op de hou ding van Italië ten aanzien van het rassen vraagstuk. De directeur van „A Voz" een van de oudste en meest vooraanstaande journa listen van Portugal, Conselheiro Fernado de Souza, heeft in een hoofdartikel geschreven, dat Italië op den verkeerden weg is. Gemeentereiniging Voorstel van B. en w. tot vaststelling van bepalingen voor den dienst der Gemeente reiniging. De heer Van Kessel (r.k.) vreesde dat verschillende voordeelen die de inwoners nu hebben in de toekomst zullen vervallen. Alle kantoren, ziekenhuizen, enz. zullen in de toekomst vuilnisemmers moeten koopen. Alleen de emmers worden kosterloos gegeven aan gewone burgers. Dat is bijvoorbeeld niet verantwoordt als het instellingen van sociale zorg en ziekenhuizen betreft. In andere ste den krijgen ook winkeliers die niet bij hun winkel wonen een kostelooze emmer, zelfs een van dubbele grootte. Dat geschiedt o.a. te Amsterdam. Spreker diende daartoe een voorstel in om dat ook te Haarlem te doen. Mevrouw Scheltema (v.b.) zei dat het gasthuis 60 emmers per week zal moeten mee geven. Dat zal f 600.— kosten, terwij! nu slechts f 170.— wordt betaald. Het zal ook gek staan ais in de Kleine Houtstraat 60 vuilnis emmers op straat gezet worden, want nu wordt het vuil per dag in grootere emmers mee gegeven. De heer Noordewier (communist* be treurde het dat winkeliers die niet bij hun zaak wonen geen gratis emmer krijgen voor hun winkel. Spreker zal het voorstel van den heer Kessel steunen. De vooizitter (wethouder van de Reini ging) zei dat het voorstel van B. en W. be handeld is in de commissie voor de reiniging. Alle bestaande bezwaren werden zooveel mo gelijk tegemoet gekomen. Op de 15000 hoofden van gezinnen die nu reeds een vuilnisemmer der gemeente hebben, waren er slechts 245 personen die om een tweeden emmer gevraagd hebben. Misschien zal door enkele groote inrichtin gen iets meer betaald moeten worden voor het weghalen van het vuil, maar dat is toch niet onbillijk. De verhooging is niet onredelijk. In zeer bijzondere gevallen is de directeur der Reiniging gerechtigd een andere regeling te maken. (De zitting duurt voort.) Uit Haarlem's Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad van Haarlem. Voorzitter; wethouder van Liemt. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voorgesteld werd om alsnog in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies te stellen: een verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging „De Haarlemsche Montessorr school" om beschikbaarstelling van gelden voor het verbouwen van de school aan de Louise de Colignylaan 3. Voorgesteld werd om alsnog in handen van Burgemeester en Wethouders ter afdoening te stellen: een verzoekschrift van J. M. A. Bra kenburg om tijdens de feestweek in verband met het regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin gelegenheid te geven tot het maken van muziek in cafélokaliteiten en vrijstelling te verleenen van de belasting op vermakelijk heden. Zonder discussie of stemming werden de volgende voorstellen aangenomen. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de balans van de woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff". Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een geschenk van dr. A. Melchior voor het Frans Hals-museum. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond. a. Anna van Burenlaan (W. J. Peereboom) b. Gonnetstraat (G. Sarle.) Voorstel van B. en W. tot overneming van grond: a. Van Egmondstraat. b. Wagenweg (voor wegverbreeding) c. Zijlweg. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van het schoolgebouw Nieuwe Gracht 16 ten behoeve van de R. K. school voor l.o (Ged. Oude Gracht). Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op bijzondere achtergevel rooilijnen. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van bebouwingsvoorschriften voor de Baan en omgeving. Daarna kwam aan de orde. Verplaatsing woon wagen kam p. Voorstel van B. en W. tot verplaatsing van het woonwagenkamp van den Oudenweg naar een terrein nabij de woonschepenhaven aan het Noorder Buiten Spaarne. De heer Peper (communist) wees er op, dat nog steeds klachten zijn van den kant der bewoners van de woonschepen. Tegen ver plaatsing van het woonwagenkamp hebben de communisten geen bezwaar, maar toch is het terrein bij de woonschepen al te veel afge legen. De heer Weustink (r.k.) hoopte, dat ver schillende woonwagenbewoners er alsnog toe zullen overgaan om een gewone woning te zoeken. De heer Rein aida (s.d.a.p.), wethouder, zei, dat de menschen niet „verbannnen" wor den (een uitdrukking die de heer Peper had gebruikt). De gemeente heeft zich steeds veel uitgaven getroost voor een behoorlijke inrich ting van het woonwagenkamp en de woon schepenhaven. Er zijn verschillende bewoners van woonwagens die best een huis kunnen huren. De bebouwing van Haarlem breidt zich steeds uit. er staan al huizen in de gemeente die verder van het stadscentrum staan dan d' woonschepen haven De heer Peper handhaafde zijn bezwaren gedeeltelijk. De menschen gevoelen zich in een verbanningsoord. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. ROEIEN. Elf landen nemen deel aan de Europeesche roeikampioen- scliappen. De inschrijving voor deelneming aan de Europeesche roeikampioenschappen op 2. 3 en 4 September a.s. te Milaan is gesloten. Het organisatie-comité dezer kampioenschappen heeft van het secretariaat van den internatio nalen roeibond (F.I.S.A.) de lijst ontvangen. Elf landen hebben ingeschreven, n.l. België, Denemarken, Duitschland, Frankrijk, Honga rije, Italië, Nederland, Polen, Zwitserland, Tsjecho Slowakije en Joego Slavië. In totaal zullen 44 ploegen met 148 roeiers aan den start verschijnen. Op de verschillen de nummers zullen uitkomen: zeven skiffs, zeven double sculls, vijf tweeën zonder stuur man, negen tweeën met stuurman, zes vieren met stuurman, zes vieren zonder stuurman en vier achten. Groot aantal fraaie inzendingen. VOOR DEN KANTONRECHTER Over „lange" honden. Cave Canem, zullen de konijnen, hazen en de andere soorten wild, die de jachtvelden in de omstreken van Haarlem bevolken, zeker wel eens gedacht hebben, toen ze plotseling in het felle licht van een lichtbak stonden en zich bedreigd zagen door een „lange" hond. Want „lange" honden worden tegenwoordig door verscheidene stroopers gebruikt om in den nacht een dikwijls niet onaanzienlijke wild- buit te verschalken. Wat men precies onder een „lange". hond moet verstaan? Wel dat is hedenmorgen uitvoerig uiteen gezet door een Haarlemschen hoofdagent rechercheur, die als deskundige optrad in een zaak tegen een 23-jarigen strooper uit IJmuiden. Vroeger verstond men onder „lange" hon den (deze term is de officieele aanduiding in de jachtwet) de ..whippets". Nu was de hond van den verdachte een kruising van een ge kruiste Duitsche herder met een whippet, waarbij de bouw en de kleur van den herder domineerden. Het kynologisch college door den deskundige gegeven werd met talrijke foto's verduidelijkt. De kantonrechter bekeek ze met aandacht en liet zich nog eens haar fijn uitleggen welke voordeelen deze bastaard hond biedt. Deze voordeelen zijn namelijk vele. U moet weten dat een whippet alleen op het „gezicht" loopt en een herder alleen op den „reuk". Nu beweert men wel dat kinderen dikwijls alleen de slechte eigenschappen overerven en niet de goede. Maar dat gaat in dit geval toch niet op. De gekruiste hond loopt namelijk èn op het gezicht èn op de reuk. wat voor de konijnen niet, maar voor de strooDers wel prettig is. De ambtenaar van het O. M. onthulde in zijn requisitoir dat de stroopers er tegenwoor dig vaak met auto's op uit gaan. De koplam pen fungeeren dan als lichtbakken en alles wat in het helle schijnsel der verblindende lampen komt (wat zullen de konijnen en hazen blij zijn met de bepalingen van de nieuwe wegenverkeerswet over verblindend licht!» wordt door de „lange" honden kraakt, zooals de ambtenaar het uitdrukte. Dit is de eerste verdachte, die voor deze overtreding terecht staat, vervolgde de amb tenaar, maar er zullen spoedig wel meerderen volgen. De wildstand wordt danig ondermijnd en hieraan moet een einde komen. Sommige stroopers ontzien zich niet om zelfs nesten met eieren van fazanten of ander gevogelte leeg te halen. Volgens de jachtwet moesten ook de jachtmiddelen vernietigd worden en dus zou de in beslag genomen hond moeten worden afgemaakt. Misschien dat er echter een methode bestaat, om hem weer van een „lange" hond tot een gewone hond te maken. De eisch luidde tenslotte f25.of 25 dagen en de veroordeeling was conform. Het vonnis behelsde tevens dat de hond ver nietigd zou moeten worden, wat jammer is van het dier. dat naar de beschrijvingen te hooren een pracht-exemplaar van een „lange" hond moet zijn. En wat kan het beest er aan doen dat zijn vader een gekruiste Duitsche herder en zijn moeder een whippet was? Ge lukkig heeft de ambtenaar de dierenliefheb ber nog een riem onder het hart gestoken door te zeggen dat er over deze kwestie mis schien nog overleg gepleegd zal worden met andere justitieele autoriteiten. Zoodat alle hoop nog niet verloren is. Al zal de „lange" hond dan misschien verder als hond „tout court" zijn levensbaan moeten slijten.,... BEVERWIJK. Dinsdagmiddag heeft de V. V. V. te Beverwijk een prachtig geslaagd bloemencorso gehouden. Eenige fraaie werkstukken in de groep kleinere inzendingen. Felle strijd om de prijzen. In de reeks feestelijkheden, georganiseerd door de V. V. V., Koninginnedag, Harddrave rij vereeniging en Middenstands Centrale ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubi- Ieum van H. M. de Koningin werd Dinsdag middag een bloemencorso gehouden, georga niseerd door de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. Dit corso is voor onze V. V. V een zeer groot succes geworden. Het aantal inschrijvingen overtrof verre de verwachtin gen en zeker niet minder was dat het geval met de publieke belangstelling. Dank zij de bijkans ideale weersomstandigheden voor een bloemencorso, een niet te hooge temperatuur en toch een stralende zon, waren van heinde en verre de toeschouwers komen opdagen Tegen drie uur brachten de treinen, die ver sterkt waren jnet extra-rijtuigen, duizenden belangstellenden naar Beverwijk. Vooral Vel- senNoord en IJmuiden moeten op dezen mooien zomermiddag schier uitgestorven zijn geweest, want treinen en autobussen uit die richting voerden drommen reizigers aan. De opstelling van het bloemencorso ge schiedde in de schaduwrijke lanen van de buitenplaats „Scheybeeck", dat daartoe door mevr. A. A; van HattumDekker, welwillend als steeds, ter beschikking van de commissie was gesteld. Het bloemencorso, dat zich in de lanen van de prachtige buitenplaats opstelde, muntte uti door een fijne verzorging van de décors en ook door een groot aantal deelnemers, groo te r dan in 1934. In de verschillende groepen, waarin het corso was onderverdeeld, waren prachtige décors, uitgevoerd naar soms zeer origineele ontwerpen, ingezonden en reeds vóór de be oordeeling stond het vast, dat de jury een zeer moeilijke taak zou krijgen. In de ver schillende afdeelingen waren prachtige werk stukken te bewonderen. Wij noemen o.a. het smaakvol versierde rijtuig van de organisee- rende vereeniging, de V. V. V., de talrijke prachtig versierde auto's, de inzendingen van de bloemenveiling „Centrum", den wagen met de symbolische voorstelling van den vre de van de gezamenlijke vredesorganisaties, de keurig versierde arreslede, de interessante voorstelling van onze koloniën enz. De hard draverij vereeniging was vertegenwoordigd met een vaandrig te paard en de beide voor versierde sulkey's gespannen hoofdprijzen voor de verloting, de harddravers Rose Mor gan en Betty Worthy. Deze laatste draver was tijdens het rondtrekken van den stoet zoo onrustig, dat zij naar stal moest worden gebracht Ook onze andere plaatselijke vereenigingen kwamen goed voor den dag. Voor het vertrek van den stoet verrichtte de jury, gevormd door de heeren Dix uit Heemstede, Beunder uit Bloemendaal en Van den Hoek uit Haarlem haar moeilijke taak. In dien tijd werd het bestuur van de V. V. V. met de assisteerende commissieleden op hui ze „Scheybeeck" ontvangen, waarbij mevr. Van Hattum ververschingen aanbood. De prijsuitreiking. Des avonds te 8 uur werden onder groote belangstelling in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" de prijzen uitgereikt. De uitspraak van de jury was als volgt: Groep I, auto's: 1 N. v. d. Wel (met eere- prijs), 2 mevr. Moens en mevr. De Vries (met eereprijs). 3 mevr. Docter, 4 mevr. Meijer. Groep II (bespannen voertuigen): Bloe menveiling „Centrum" (met eereprijs), 2 Tuinbouw Studieclub (met eereprijs). 3 mej. Rommel (Castricum), 4 Firma Vroom en Dreesmann, 5 Teunissen en Slecht (Jacht „Piet Hein"), 5 Gezamenlijke vredesorganisa ties. 5 Demontier, Castricum. Groep Hl (transportfietsen enz.): 1 H. en N. v. d. Wel (met eereprijs), 2 Jongedames Van Hattum ,3 C. Schoone, 4 Schoos, 5 C. Kochx, 5 J. de Dood. Groep IV (fietsen enz.)l M. v. d. Wel (met eereprijs), 2 Oorthuis, 2 Bakker. 3 Mollenvan- ger, 3 H. van Etten. 4 C. v. d. Wel, 4 N. v. d. Wel. 5 A. en A. Steevens, 6 D. Honig, 6 Gré Honig, 6 C. Schoon, 6 J. Reinders. Groep V (groepen en vereenigingen): 1 Ver eeniging tot viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, 2 Christelijke Gymnastiek vereniging „Hercules" Extra-prijs van het geheele corso: Vereeni ging .Koninginnedag". Extra-prijs van de V.V.V. voor het meest ge slaagde decor in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin: Vereeniging „Konin ginnedag". Publieksprijs: 1 Gezamenlijke Vredesorgani saties, 2 Fam. Teunissen en Slecht (Jacht „Piet Hein". Twee eervolle vermeldingen; Harddraverij- vereeniglng „Prins Bernhard". Ernstige vechtpartij bij het stempellokaal. Hedenmorgen heeft zich bij het stempel lokaal dat tijdens de jubileumfeesten geves tigd is in de Havenstraat een ernstige vecht partij voorgedaan tusschen stempelaars en eenige in de nabijheid van het lokaal colpor- teerende leden van de N.K.B. Er werden rake klappen uitgedeeld en het treffen dreigde zelfs een zeer ernstigen vorm te zullen a«n- nemen. De politie verscheen juist op tijd om dit te verijdelen. De vechtersbazen zijn naar het politiebureau overgebracht voor het on derzoek. dat hedenmorgen nog in vollen gang was. Omtrent de juiste toedracht van deze vechtpartij kunnen wij eerst nadere mede deelingen doen wanneer het onderzoek door de politie gesloten is. IJMUIDEN België soepel voor onzen liaringhandel? De regeling door de Belgische regee ring afgekondigd, waardoor ae invoer van haring afhankelijk is gesteld van een invoervergunning, zal waarschijn lijk voorloopig zich volgens de Tel. niet doen gevoelen voor den Nederland schen haringhandel. Tot dusver zijn n.l. alle aangevraagde vergunningen nog verleend, doch belanghebbenden hebben den indruk, dat men van Bel gische zijde door dezen maatregel een stelsel van contingenteering wil voor bereiden. Het departement van Economische Zaken volgt op het oogenblik het verloop van deze aangelegenheid nauwkeurig. Naar het blad verneemt zal hedenmiddag ten Departemente een bespreking worden gehouden met verte genwoordigers van de Vereeniging „Handels belangen" te Scheveningen, waarin allen die bij den haringhandel zijn betrokken, zijn organiseerd. BESOMMINGEN. Manden 500 Silvarin IJM 116 f 5200 660 Norma Maria IJM 6 f 5720 675 I. S. Groen IJM 130 f 5040 60 Sperwer IJM 133 f 1540 325 Zwarte Zee IJM 94f 2750 600 Petten IJM 49 f 4720 1840 Erin IJM 12 f 4670 2150 Walrus IJM 24 f 4450 RO 1 f 920. KW 162 f 390 E 142 f 1480. MARKTBERICHT. Tarbot 120100 ct per K.G. Tong 200120 ct. per K.G Heilbot 116—98 ct. per K.G. Griet f 37—f 18 per 50 K.G. Groote schol f 35 per 50 K G. Middel schol f 33—f 30 per 50 K.G. Zetschol f 32—f 27 per 50 K.G. Kleinschol f 26—f 11 per 50 K.G. Bot f 18—f 10 per 50 K.G. Schar f 16.50—f 3.50 per 50 K.G. Tongschar f 36f 19 per 50 K.G. Poontjes f 5.50 per 50 K.G. Groote schelvisch f 30f 19 per 50 K.G. Middel schelvisch f 24f 20 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 17.50—f 11 50 K.G. Kleine schelvisch f 12.50f 6.50 p. 50 K.G. Groote gul f 19—f 11.50 per 50 K G. Kleine gul f 12—f 6 per 50 K.G. Wijting f 6.80—f 4.60 per 50 K.G. Makreel f 12—f 5 per 50 K.G Versche haring f 3.20f 2 40 per 50 K.G. Groote heek f 49 per 125 K.G. Middel heek f 45—f 44 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 18—f 15 per 50 K.G. Kleine heek f 13—f 8 per 50 K G. Kabeljauw f 62—f 32 per 125 K.G. Vleet f 2.50—f 1.25 per stuk. Leng f 1.55f 1.25 per stuk. Koolvisch f 1.05f 0 40 per stuk. Rog f 21—f 13 per koop. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Dirkje RO 53. vangst: 15 manden schelvisch, 90 manden braadschelvisch. 35 manden radio, 220 manden makreel. 10 manden platvisch, 15 manden gul. totaal 385 manden, benevens 60 stuks stijve kabeljauw. Adelante IJM 19. vangst, 40 kisten schel visch. 75 kisten braadschelvisch. 40 kisten gul, 60 kisten kleine makreel. 40 kisten groote ma kreel. 30 kisten platvisch, 55 kisten wijting, totaal 340 kisten. Gerberdina Johanna IJM 38. vangst: 15 manden schelvisch, 100 manden braadschel visch, 50 manden radio, 40 manden gul en ka beljauw. 20 manden wijting, 380 manden ma kreel, 15 manden platvisch. totaal 620 manden, benevens 150 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJM 26 vangst: 10 manden schel visch. 100 manden braadschelvisch. 50 man den radio, 25 manden gul, 35 manden wijting, 400 manden makreel, 15 manden platvisch, totaal 635 manden, benevens 120 stuks stijve kabeljauw,, I

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9