Uit Haarlem's Gemeenteraad. H.D.'VertelIiei DONDERDAG 2S 'AUGUSTUS 1938 HAARD EM'S DAGBEAD 0 De gemeente geeft f 10.000 voor den herbouw van den molen „De AdriaanHet verzoek op Zaterdagavond een vervroegde winkelsluiting in te voereniverd afgewezen. Het woonwagenkamp ivordt van den Ouden Weg verplaatst naar een terrein bij de woonschepenhaven aan het Noor der Buiten Spaarne. Woensdagmiddag vergaderde de gemeente-1 raad van Haarlem. Voorzitter: wethouder van Liemt. De Montessorischool. Voorgesteld werd om alsnog in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies te stellen: een verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging „De Haarlemsche Montessori school" om beschikbaarstelling van gelden voor het verbouwen van de school aan de Louise de Colignylaan 3. De raad besloot daartoe. Kleine voorstellen. Zonder discussie of stemming werden de volgende voorstellen aangenomen. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de balans van de woningbouwvereenlging „Huis ter Cleeff". Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een geschenk van dr. A. Melchior voor het Frans Hals-museum. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond. a. Anna van Burenlaan (W. J. Peereboom). b. Gonnetstraat (G. Sarle.) Voorstel van B. en W. tot overneming van grond a. Van Egmondstraat. b. Wagenweg (voor wegverbreeding) c. Zijlweg. Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van het schoolgebouw Nieuwe Gracht 16 ten behoeve van de R. K. school voor l.o. (Ged. Oude Gracht). Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op bijzondere achtergevel rooilijnen. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van bebouwingsvoorschriften voor de Baan en omgeving. Daarna kwam aan de orde. Verplaatsing woon- wagenkamp. Voorstel van B. en W. tot verplaatsing van het woonwagenkamp van den Oudenweg naar een terrein nabij de woonschepenhaven aan het Noorder Buiten Spaarne. De heer Peper (communist) wees er op, dat er nog steeds klachten zijn van den kant der bewoners van de woonschepen. Tegen ver plaatsing van het woonwagenkamp hebben de communisten geen bezwaar, maar toch is het terrein bij de woonschepen al te veel afge legen. De heer W e u s 11 n k (r.k.) hoopte, dat ver schillende woonwagenbewoners er alsnog toe zullen overgaan om een gewone woning te zoeken. De heer Re in a ld a (sd.a.p.). wethouder, zei. dat de menschen niet „verbannnen" wor den (een uitdrukking die de heer Peper had gebruikt). De gemeente heeft zich steeds veel uitgaven getroost voor een behoorlijke inrich ting van het woonwagenkamp en de woon schepenhaven. Er zijn verschillende bewoners van woonwagens die best een huis kunnen huren. De bebouwing van Hdarlem breidt zich steeds uit. er staan al huizen in de gemeente die verder van het stadscentrum staan dan de woonschepenhaven. De heer Peper handhaafde zijn bezwaren gedeeltelijk. De menschen gevoelen zich in een verbanningsoord. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Gemeentereiniging Voorstel van B. en W. tot vaststelling van bepalingen voor den dienst der Gemeente- reiniging. De heer Van Kessel (r.k.) vreesde dat verschillende voordeelen die de inwoners nu hebben in de toekomst zullen vervallen. Alle kantoren, ziekenhuizen, enz. zullen in de toekomst vuilnisemmers moeten koopen. Alleen de emmers worden kosteloos gegeven aan gewone burgers. Dat is bijvoorbeeld niet verantwoord als het instelilngen van sociale zorg en ziekenhuizen betreft. In andere ste den krijgen ook winkeliers die niet bij hun winkel wonen een kostelooze emmer, zelfs een van dubbele grootte. Dat geschiedt o.a. te Amsterdam. Spreker diende daartoe een voorstel in om dat ook te Haarlem te doen. Mevrouw Scheltema (v.b.) zei dat het gasthuis 60 emmers per week zal moeten mee geven. Dat zal f600— kosten, terwijl nu slechts f 170— wordt betaald. Het zal ook gek staan als in de Kleine Houtstraat 60 vuilnis emmers op straat gezet worden, want nu wordt het vuil per dag in grootere emmers mee gegeven. De heer Noordewier (communist* be treurde het dat winkeliers die niet bij hun zaak wonen geen gratis emmer krijgen voor hun winkel. Spreker zal het voorstel van den heer Kessel steunen. De voorzitter (wethouder van de Reini ging) zei dat het voorstel van B. en W. be handeld is in de commissie voor de reiniging. Alle bestaande bezwaren werden zooveel mo gelijk tegemoet gekomen. Op de 15000 hoofden van gezinnen die nu reeds een vuilnisemmer der gemeente hebben, waren er slechts 245 personen die om een tweeden emmer gevraagd hebben. Misschien zal door enkele groote inrichtin gen iets meer betaald moeten worden voor het weghalen van het vuil, maar dat is toch niet onbillijk. De verhooging is niet onredelijk. In zeer bijzondere gevallen is de directeur der Reiniging gerechtigd een andere regeling te maken. (Bovenstaande is reeds in een deel der vorige oplage opgenomen.) Laat men een proef nemen met de nu ont worpen verordening. Als er in de praktijk be zwaren oprijzen kunnen die alsnog ondervan gen worden. Da Haarlemsche verordening is zeker niet ongunstiger dan die van andere gemeenten. De heer VanKessel zei. dat het verleden week nog is voorgekomen, dat de Reiniging weigerde een emmer van een groentehandelaar mee te nemen, omdat daar afval uit den win kel in gedaan was. Er moest voor betaald wor den. De heer de Braai (A.R.) verdedigde het voorstel van B. en W. In de commissie is de zaak zeer goed voorbereid. De heer Noordewier zei, dat het be zwaar alleen gaat tegen het feit, dat winke liers die niet bij hun winkel of pakhuis wo nen voor het ledigen van den tweeden emmer moeten betalen. De voorzitter zei dat B. en W. toch bezwaar hebben tegen het voorstel-van Kessel. Het is niet de bedoeling, dat er bezwaar ge maakt wordt om zaken vuil ook mee te nemen in de gewone emmers voor huisvuil, mits het aantal emmers niet overschreden wordt. De heer Boekhoven (s.d.a.p.) meende, dat de heer van Kessel het principe der ver ordening wil aanpassen. De opzet der veror dening is, dat huisvuil gratis wordt opgehaald, maar voor het weghalen van zuiver zakenvuil moet men betalen. De heer Noordhoff onderschreef dit. Het voorstel-van Kessel werd verworpen met 19 tegen 10 stemmen. Het geheele voorstel van B. en W. werd daar na aangenomen. Het Noorder sport' park Voorstel van B. en W. tot aanleg van ban ken en een pergola in het Noordersportpark. De heer Castricum (r.k.) handhaaft ook bij dit voorstel zijn bezwaren tegen gedwongen werkverschaffing. Het verwondert spreker, dat werken die uit gevoerd worden in verband met het eeren van de nagedachtenis van Mr. Gerritsz ook nog in de werkverschaffing gebracht moeten worden. Het voorstel van B. en W. werd zonder ver dere discussie aangenomen. Herbouw van Adriaan" .de Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een bijdrage van f 10.000 voor den herbouw van den molen „De Adriaan" aan het Spaarne. De heer Castricum (r.-k.) was alleen voor dit voorstel als het werk niet in werkver schaffing wordt gebracht. De heer Van Dam (V.-D.) zei, dat als de gemeente f 10.000 geeft onder voorwaarde dat particulieren hetzelfde doen, dan is er toch nog f 36.000 te kort, want de geheele opbouw zal f 56.000 kosten. Herbouw van den molen slaat spreker niet zoo bijzonder hoog aan. In het algemeen is het niet te verdedigen, dingen die afgebrand zijn weer in den ouden staat te herbouwen. De heer Viss e r (C.-H.) uitte zijn tevreden heid over het feit, dat B. en W. met dit voor stel zijn gekomen. Door den hei-bouw van den molen zal het Spaarne weer verfraaid worden. Het is niet verkeerd verloren monumenten weer te herbouwen. De heer R e i n a 1 d a (s.d.a.p.) wethouder, zei. dat het verbranden van „de Adriaan" een verlies beteekende voor 't stadsbeeld. Spreker verheugde er zich over dat er personen zijn die trachten gelden bijeen te brengen voor den herbouw van den molen. B. en W. willen het financieele offer der gemeente beperken tot f 10.000. Particulieren hebben al f 12.000 bijeen gebracht. Bij elkaar zal er dan f 22.000 zijn. Dat zal nog niet genoeg zijn. het restee- rende bedrag zal door derden bijeengebracht moeten worden. „De Hollandsche Molen" zal alles op alles zetten om den molen zoo snel mogelijk te herbouwen. Het zou verkeerd zijn nu absoluut vast te leggen, dat daarbij geen gebruik gemaakt kan worden van het begrip „Werkverschaffing", omdat het mogelijk is, dat ook Sociale Zaken een bijdrage zal willen geven voor den herbouw. Het nageslacht zal waardeeren dat de mo len in dezen crisistijd herbouwd is Het voorstel van B. en w. werd zonder stemming aangenomen. Vroegere winkelsluiting op Zaterdagavond. Voorstel van B. en W. om niet in te gaan op het verzoek om op Zaterdagavond ook een vervroegde winkelsluiting in te voeren. De heer Van Tetering (r-k.) verheugde zich over het afwijzende praeadvies van B. en W. Sluiting der winkels op Zaterdagavond om 6 of 8 uur zou zeer in het nadeel der stad zijn. Haarlem's Bloei zou zich ook ongetwijfeld ver zetten tegen een vervroegde sluiting op Za terdagavond. Als de winkels om 6 uur geslo ten worden, wordt de stad feitelijk in donker gezet. Haarlem zou een doode stad worden. De trek op Zaterdagavond naar de stad zou zeer verminderen. De heer d e B r a a 1 (A.R.) had aanvankelijk het voornemen gehad de vervroegde sluiting te bepleiten. 25 jaar geleden is Haarlem be gonnen met de verplichte winkelsluiting, er was toen ook verzet, maar de invoering daar van is een succes geworden. Er zou wat voor te zeggen geweest zijn, die verplichte sluiting nu wat uit te breiden, maar helaas verzetten de tijdsomstandigheden in het algemeen be lang zich tegen' de toepassing van dit voor stel. De heer Albrecht (s.d.a.p.) was het eens met het prae-advies van B. en W„ hoewel hij toch sympathie voor de gedachte van de ver zoekers heeft. Haarlem zou evenwel in een uitzonderingspositie komen en daaraan zijn bezwaren verbonden. Het winkelpersoneel heeft nog een werkweek van 53 uur en dat is te lang. Een vrijen Zaterdagmiddag heeft De Koningin-Moeder van Egypte bracht dezer dagen een kort bezoek aan Genua in gezelschap van twee jongere zusters van koning Faroek. meer waarde dan een vrijen middag of mor gen in de week. In het buitenland zijn steden waar de win kels op Zaterdagavond gesloten zijn, zelfs op Zaterdagmiddag. (De heer van Tetering: er zijn hier zaken die heelemaal niet meer open zijn). De adressanten moeten zich evenwel tot Den Haag wenden. Landelijk is het te rege len, niet plaatselijk. Haarlem zou bevoegd zijn zelfstandig een vervroegde sluiting op Zaterdag in te voeren als daarvoor bijzondere omstandigheden pleiten, maar die worden door de adressan ten niet aangegeven en die zijn er ook niet. De heer van Dam (V.D.) zei, dat Haar lem niet zelfstandig een vroegere sluiting der winkels op Zaterdagavond kan invoe ren. Principieel is het natuurlijk mogelijk een regeling te maken om in het geheele land de winkels op Zaterdagavond te sluiten. De heer Castricum (r.k.) voelde toch wel iets voor het verzoek van adressanten. Het initiatief moet evenwel van de landsre- geering uitgaan. Doorvoering van het ge vraagde in deze moeilijke tijdsomstandig heden zou evenwel op te veel bezwaar stuiten. De heer Reinalda (s.d.a.p.), wethouder, weer er op. dat men hier te doen heeft met een zaak die tot de bevoegdheid van het par lement behoort. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een beroepschrift. Voorstel van B. en W. om af te wijzen het beroepschrift van M. Pos inzake het weige ren van vergunning voor het verbouwen van het perceel Jan Steenstraat 73 tot winkelwo- ning. De heer de Braai (A.R.) vond het jam mer dat er geen veiligheidsklep in de Bouw verordening is om aan het gevraagde ver zoek te voldoen. Misschien is er iets voor in de toekomst de verordening te wijzigen. De heer Klein (R.K.) vond het ook jam mer dat nu een verbetering van deze straat op dit punt niet uitgevoerd kan worden omdat de Bouwverordening dit belet. B. en W. zijn evenwel aan het overwegen of wijziging van de verordening gewenscht is. Er liggen evenwel gevaren op dezen weg, want daaraan zijn consequenties verbonden. De raad aanvaardde het voorstel van B. en W. Benoemingen. Benoemd werden: Tot lid der commissie voor onderwijszaken (vacature-Posthumus) Mr. H. O- Drilsma. Tot tijd. leeraar aan de H.B.S. A de heer J. F. A. Rozenhart. Tot tijd. leerares aan de Middelbare school voor meisjes mej. A. J. M. v. d. Voort van Zijp. Tot hoofd der Beatrixschool (Ramplaan- kwartier) de heer W. Koutstaal. Leerlingenschual. Ingekomen was een verzoekschrift van de samenwerkende onderwijsorganisaties om ad- haesie te betuigen aan hun adres aan de Re geering inzake verlaging van de leerlingen- schaal bij het L. O. Op vragen van de heeren Peper (commu nist) en Drilsma (S.D.A.P.) antwoordde de heer Boes (V.D.) wethouder, dat B. en W. het voornemen hebben adhaesie te betui gen. Dit werd goedgevonden. De feestweek. Voorgesteld werd om alsnog in handen van B. en W. ter afdoening te stellen: een ver zoekschrift van J. M. A. Brakenburg om tij dens de feestweek in verband met het re geer ings jubileum van H. M. de Koningin ge legenheid te geven tot het maken van mu ziek in cafélokaliteiten en vrijstellling te ver leenen van de belasting op vermakelijkhe den. De Voorzitter antwoordde, dat B. en W. het voornemen hebben de sluiting der cafés op 2 uur te stellen en de muzlekvergun- ning te verleenen tot ll!s uur. Daarop werd de vergadering gesloten. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Sophiastraat 2d. Geeft ons extra geld en goed. Een braaf hart geniet, als hij dat doet, Daarna mag hij gaan pleizieren Een goed mensch zal deez' handelwijze sieren. Postgiro 212793. Telefoon 12255. Gasten op komst. DOODMOE ging ik van mijn werk naar huis. Ik had besloten na het eten een gezellig radio-programma op te zoe ken en dan heerlijk op den divan te gaan liggen met de bedoeling van de vermoeie nissen uit te rusten. Margie kwam me bij de deur tegemoet en gaf me een kus. Voor ik ge legenheid kreeg om mijn hoed en jas aan den kapstok te hangen, zei ze: „Peter, voor je je gaat opknappen, heb ik een karweitje voor je." Lieve hemel. Margie, ik ben doodmoe!" riep ik uit. „Kan 't niet wachten tot na het eten?" ..Aangezien je na het eten evenmin zin zult hebben," besliste Margie", kun je beter dadelijk aan den slag gaan. Bovendien is het eten toch nog niet klaar." .Vooruit dan maar waar heb je mij voor noodig?" „Je moet me helpen met het omruilen van de matras in de logeerkamer." „Maar Margie, mankeert er dan wat aan de oude?" vroeg ik, terwijl ik haar volgde de trap op. ,Je moet niet zooveel vragen. De Campbells komen de volgende week logeeren en we kun nen ze niet op dat oude bed laten slapen. Voor al niet na de ontvangst, die wij in den afge- loopen winter bij hen hebben gehad, toen wij ze in Florida een bezoek brachten. Ik heb een nieuwe matras gekocht en die werd vandaag bezorgd." „We doen er anders verstandig aan om het hen niet té veel naar den zin te maken; an ders blijven ze misschien den heelen zomer." ..Hoe kun ie nu zooiets zeggen na den heer lijken tijd dien wij bij hen hebben doorge bracht? Als jij die nieuwe matras uitpakt zal ik vast het bed afhalen." De manier, waarop de leverancier het ding had verpakt, wekte den indruk, dat het naar Indlë gestuurd had moeten worden. Eerst na een lange worsteling gelukte het mij de ma tras vrij te krijgen en in het ledikant te de- poneeren. „Prachtig! Breng nu de oude matras naar den kelder, dan zal ik ondertusschen het bed weer opmaken." beval Margie. Het duurde een kwartier voor ik de onhan delbare zware matras de kamer uit had. De reis langs de trap naar beneden behoort tot een der gedenkwaardigste perioden uit mijn leven en kenmerkte zich vooral door een ver beten tegenstand van de matras om naar de nieuwe bestemming te worden vervoerd. Op de eerste verdieping viel mijn vulpenhouder uit mijn zak. Ik trapte er op, waardoor op den ganglooper een groote vlek werd getooverd, die er niet meer uit is gegaan. Eindelijk bereikte ik den kelder, doch het duurde nog ruim tien minuten voor ik het ding door de deuropening had gewrongen. Eens klaps hoorde ik op de bovenste trede van de keldertrap iets vallen en daarna huppelde het voorwerp van trede tot trede naar beneden, totdat het kletterend op den cementen kelder vloer terechtkwam. Gelukkig was het mijn horloge maar. Voordat ik de matras op de plaats van bestemming had, werd ik nog eenl- ge malen gekreukeld en met een wissen dood bedreigd. Eindelijk was het zoover; ik bond mijn plaaggeest met een touw bij elkaar, zoodat Alle Detalende abonnés van Haarlems Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid f 2000, overlijden f 400; verlies van een hand, voet of oog f 200; beide leden van een duim f 100; één lid van een duim f 50; alle leden van een wijsvinger 60 één of twee leden van een wijsvinge f 25, alle leden van een anderen vinge 15, één of twee leden van een andere' mge' fb. arm of beenbreuk f 30 enkel meuk f 15 ooisbreuk f 15 Alles tndiei net gevolg van een ongeval Voor dc ibonnés op het Geïllustreerd Zondags olad bestaat nog een afzonderlijke vei tekering De voorwaarden daarvan zijr eveneens bil de administratie verkrijabaa' de vuilnisman het ding gemakkelijk kon mee nemen en ging met een zucht van opluchting naar boven. Na het eten strekte ik me, totaal uitgeput, uit op den divan en luisterde met welbehagen naar de zachte dinermuziek. die uit den luid spreker klonk. Eensklaps stoof Margie de kamer binnen. „Maak het je niet te gemakkelijk, Pete; ik heb nog een ander karweitje voor je", zei ze. „Je weet, dat de Campbells komen en ik wil alles tot in de puntjes in orde hebben." „Wat moet er nou weer gebeuren?" zucht te ik. „Het gras moet worden geknipt en het grint bij geharkt." .O Margie heb medelijden met me. Ik zal morgen het gras wel knippen. Ik kan geen vinger meer bewegen, na die vechtpartij met die matras." „Je doet het vanavond! Morgen moet je de auto wasschen en nog een paar andere kleinig heden in orde maken." De Campbells zijn aardige menschen en ze hebben ons in Florida een heerlijken tijd be zorgd, maar nu begon ik toch te wenschen, dat ik ze nooit had ontmoet. Vijf seconden nadat mijn hoofd dien avond met het kussen in aanraking kwam, sliep ik al en ik wist van niets, totdat Margie me heftig heen en weer schudde. „Pete, Pete! Wordt wakker. Er wordt gebeld! „Wat? Eh?" „Er wordt gebeld! Ga naar beneden en kijk, wie het is." Slaapdronken strompelde ik naar beneden. In de hal maakte mijn kleine teen innig ken nis met een hardsteenen drempel. Kreunend zette ik mijn weg voort. „Mijnheer Parker?" vroeg de geuniformde jongeling zoodra ik de buitendeur had ge opend. .,Een telegram". Met trillende vingers opende ik de enve loppe. Margie stond bevende van opwinding, in haar kimono achter me. Maak nou toch open!" drong ze ongedul dig aan. Eindelijk gelukte het me het formulier te ontvouwen en ik las: „George brak een been bij het versjouwen van een matras. Kunnen dus niet komen. Hartelijke groeten. De Campbells." EXAMENS. Teekenen M.O. A. Geslaagd de heer J. Elffers, te Bentveld. Staatsexamen toelating universiteit. Na voortgezet examen slaagden nog voor diploma B de heeren G H. Heino, J. Vermeij- den en C. H. de Kat. De examens zijn hier mede geëindigd. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. In verband met den wedstrijd om den Dr. W. S. Merensbeker op Zondag 11 September a.s. (Technisch deel) zal het medische ge deelte worden afgenomen in de week van 4 tot 10 September. Het bestuur spreekt den wensch uit dat vele leden der H. R. B. weer zullen deelnemen aan dezen zeer belangrijken wedstrijd. NEDERLAND SCHEN BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Op Zondag 25 September zullen in Arn hem nationale wedstrijden worden gehouden in zwemmend redden. Het wedstrijdprogramma bevat de volgende nummers: 1. 4 x 25 M. estafette vrije slag, gekleed, voor dames- en heerenploegen. 2. 50 M. Schoolslagzw., gekleed, voor po litie e.d. in uniform. Let op! Oók opengesteld voor niet-leden van een brigade. 3. Wisselslagestafette, vrije slag, gekleed, voor heeren. 4. 50 M. rugslagzwemmen, gekl., handen op de heupen, voor dames. 5. 50 M. schoolslagzwemmen, gekl., voor heeren. 6. 25 M. zwemmen met drenkeling, ongekl. voor heeren boven de 35 jaar. 7. 50 M. schoolslagzwemmen, gekleed, voor dames 8. 25 M. schoolslagzwemmen, pop opduiken en 25 M. vervoeren, ongekleed. 9. 100 M. schoolslag zwemmen, waarvan 25 M. met drenkeling, voor dames en heeren. 10. 25 M. onderwaterzwemmene kortste tijd, ongekleed, voor dames en heeren. Aan dit nummer kunnen maximum 3 dames en 3 heeren van elke brigade deelnemen. MR. S. J. PIT. Bij K.B. van 5 Augustus is aangewezen voor een tijdvak, hetwelk eindigt 1 September 1939 in de Enkelvoudige Kamer voor de be handeling van burgerlijke zaken van de Ar- rondissements-Rec'ntbank te Haarlem tot plaatsvervangend lid mr. S. J. Pit. rechter in gemelde Rechtbank. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Broche, Hasenberg, Prinsessekade 35; Bad pak, Wezenbeek, Gen. Cronjéstraat 166, Twee foto's in lijst, de Lijn, Hoogerwoerdstraat 45; Hond (herder). Lindeman, Corn. v. Noorde straat 44 zw.; Beige kinderhoed, Steenbruggen, Spaarnrijkstraat 25, Handschoen, Hesselman, Eschdoornstraat 29; 2 katten (zwart), Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24. Overhemd, Visser, Pieter Aertszlaan 9, Heemstede; Porte- monnaie met inhoud, v. Zonneveld, Tesla- straat 22; idem idem. Thuis. Olycanstraat 36, idem idem, Nebbelweg, Scheldestraat 14, Rij wielplaatje, Dekker, Vredenhofstraat 15; Shawl, Horn, Reigerstraat 59; Onduleertang, Veldwijk, Parklaan 72; Bos touw, Damestasch met inhoud, Vulpenhouder, Politiebureau Smedestraat. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 26 AUG. Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3. 8.— Keulen Pl.m. 10.20 Parijs Radio 11.20 Droitwich 1.15 Ned. Brussel 2.20 Keulen 3.20 Parijs Radio 3.40 Deutschlandsender of Diversen 4.20 Keulen 6.20 Ned. Brussel 7.20 Keulen 8.20 London Regional 9.05 Keulen 9.20 Diversen of gra mofoon muziek G. R. D. 10.20 Ned. Brussel 10.35 Keulen Progr. 4: 2.— Ned. Brussel 9.20 Diversen 10.35 London Regional 3.20 Droitwich 6.45 Londen Regional 7.05 Droitwich 10.25 London Regional 10.40 Droitwich. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.— Eigen gramofoonplatenconcert. Bonte avond. 1. In the little white church on the Hill, Zang. orgel en orkest. 2. Gebundene Hande. Zarah Leander. 3. Unsere Marine, Groot Muziekkorps. 4. Fair or dark I love them all, Rob. Renard 5. Serenade van Tosselli, Dajos Bela. 6. Cavalcade of Martial Songs, Leicester Grand Massed Brass Band, 7. Studentenliederen, Studenten v. d. Unl- vers. van Kaapstad. 8. Ouverture William Tell, Munn and Fel- t.ons Works Band. 9. Eine Frau von Heut', Zarah Leander. 10. That 's Why I need you to-night Zang, orgel en orkest. 11. Standchen van Heykens, Dajos Bela. 12. Farewell Sweetheart, Rob. Renard. 13. Preussens Gloria, Groot muziekkorps. 14. Theatre-land memories, Leicester Grand Massed Brass Band. 15. Festivolia. Grand Massed Brass Band. 8.00—12.Diversen. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN Zondagmorgen zal in de Zweminrichting aan de Houtvaart een 20-tal leden van de Am- sterdamsche Reddingsbrigade gelegenheid ge schonken worden om het Technisch deel voor de diploma's A en B af te leggen. Later zal het Theoretisch gedeelte worden afgenomen. Mevrouw A. Perrv-Meijer en de heeren A. J. Meijerink en R. J. Rohlfs zijn uitgenoodigd dit examen af te nemen. HET REGEERINGSJUBILEUM. Feestelijkheden op het Stuyvesantplein De Winkeliersvereeniging „Stuyvesant" heeft voor de komende Regeerings-jubileumweek verschillende feestelijkheden georganiseerd. In de eerste plaats zal het plantsoen van het Stuyvesantplein geïllumineerd worden. Dit is mogelijk geworden, doordat de buurtgenooten op spontane wijze in de kosten hebben bijge dragen. Verder zullen Maandag 5 September as. van 2 tot 7 uur op het Stuyvesantplein kinderspe len georganiseerd worden voor jongens en meisjes van 5 tot 14 jaar. De animo hiervoor is zeer groot. Gedurende de feestweek zullen op bepaalde tijden gramofoonplaten-eoncerten ten gehoore gebracht worden. Ten slotte is er voor het publiek een inte ressante letterwedstrijd uitgeschreven, waar aan fraaie prijzen verbonden zijn.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10