X Ochtendbeurs Amsterdam RADIO RADIO RADIO RADIO Alfred Sarot COR. 1GESZ ENGELSCH Tandarts LAMP IVfOVEAC DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1938 HAARDE M'S DAGBEAD 2 De Rijwielaeliterlichtjes. Nieuwe bepalingen voor de fabricage. Het bestuur van den Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B., heeft eenigen tijd geleden den minister van Waterstaat verzocht de keuringsbepalingen voor de rijwielachter lichtjes zóó te wijzigen, dat op voldoende wij ze rekening wordt, gehouden met de bezwaren welke de vorige ministerieele Beschikking, van 11 Augustus 1937, omtrent deze materie in de praktijk bleek in te houden. Het ver heugt den Bond, thans te kunnen mededee- len, dat inderdaad een wijziging het licht heeft gezien, waardoor aan sommige der be zwaren is tegemoet gekomen. i Gloeilamp mei schroeflampvoet <M Gloeilamp me' bajonetlampvoe' (maten In mm) Achterlichten voor rijwielen moeten thans zoodanig zijn ingericht, dat de kans op los- triilen, hét groote euvel in het alge meen gesproken niet meer bestaat. Bij lamp jes met schroefdraad is de lengte van dezen draad vergroot, terwijl nu ook de zoozeer ge- wenschte bajonetsluiting is toegelaten. De hierbij afgebeelde teekeningen geven een indruk van de verhoudingen, welke in milli meters zijn vastgesteld. Nu moet men zich echter wel goed reken schap ervan geven, dat deze bepalingen be stemd zijn voor de fabrikanten der lichtjes; lampjes welke niet aan de nieuwe bepalingen voldoen, zullen in het vervolg dus niet door de KEMA worden goedgekeurd. Er bestaan ech ter nog zeer groote voorraden lampjes, voor zien van het merk; Rijkskeur, die niet aan de thans gestelde verlangens voldoen, maar toch nog mogen (en zullen) worden verkocht; lampjes, welke nog steeds onderhevig zijn aan de bezwaren, welke den A.N.W.B. aan leiding gaven tot het indienen van zijn adres sen. Men zal dus goed doen, zich bij het koopen van een nieuw lichtje ervan te vergewissen, of het geen aanleiding kan geven tot de narig heid, welke tot dusver zoo dikwijls werd onder vonden. Ook degenen, die op het oogenblikin het bezit zijn van een goedgekeurd lampje, doen het beste even na te gaan of dit hun veiligheid op den weg zoo goed mogelijk waar borgt; wanneer men daar niet zeker van is. laat men dan liever een nieuw exemplaar koopen. Er staat te veel op het spel! De A. N. W. B. heeft ook aangedrongen op het uit vaardigen van een keuringsvoorschrift, dat voorziet in de mogelijkheid om tijdens het rijden te kunnen controleeren of het achter lichtje brandt. Ieder weet wel uit eigen erva ring hoe moeilijk dit soms kan zijn, als men hiertoe geen speciale voorzieningen heeft ge troffen. Ook de handel heeft van den beginne af de noodzaak hiervan ingezien en er zijn dan ook allerlei soorten uitvindingen gedaan en aan de markt gebracht om een dergelijke controle mogelijk te maken. Reeds door het achterlichtje in serie te schakelen bereikt men dit doel. In dit opzicht bevat de beschik king echter geen enkele bepaling, hetgeen stel lig te betreuren valt. Laten de wielrijders ech ter trachten te dien aanzien de noodige, zij het wettelijk onverplichte, voorzieningen te treffen, vóór de donkere dagen komen. Want nogmaals, van het wel of niet bran den van het. achterlichtje hangt zooveel méér af dan alleen het gevaar voor een bekeuring. WISSELKOERSEN. 10.15 uur. Londen 8.92 5/16. Berlijn 73,27»/*. Parijs 5.00 1/8. Brussel 30.83'2- Zwitserland 41.88''2. New-York 1,82 23/32. „EENHEID DOOR ORANJE". Bij den uitgever H. J. Paris, te Amsterdam, is verschenen „Eenheid door Oranje", tooneel- spel in 5 bedrijven (1660—1673) door dr. Lud- wig Berger, met prologen en een epiloog van dr. Anton van Duinkerken; ingeleid door Eduard Verkade. Het werk is opgedragen aan Eline Fran?oise Verkade—Cartier van Dissel. (Zooals bekend wordt dit stuk als openlucht spel 26 en 27 Augustus a.s. in „Elswout" opge voerd. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 tot 11,25 uur. Amsterdam Rubber 235 AKU 46—1/8. Beth. Steel 45—1/4. U. S. Steel 45—5/16. Republic Steel 14 5/16 Anaconda 26 3 163/8. Tidewater Ass. Oil. 10 5/8. General Motors 37 1/81/4. AGENDA Heden: DONDERDAG 25 AUGUSTUS. Gem. Concertgebouw: Concert H. O. V. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Broadway Melody geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een avontuur in Hotel Excelsior", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in ..Zwerfstertje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Eenmaal „Yes".... eenmaal „No", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Merijntje Gijzen's Jeugd" en „Het laatste schot". Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 26 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Alvata, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. HEDEN ONTVANCEN DE NIEUWE SERIE PHILIPS EN ERRES TOESTELLEN Prijzen vanaf f 89.- Ook in huurkoop per maand 5.50 Mag. „ALBA", Groote Houtstraat 158 (Adv. Ingez. Med.) Chr. Oranjevereeniging. De Feestgids is verschenen. Wij ontvingen van de Chr. Oranjevereeni ging Prins Willem I, alhier, de Feestgids voor feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin op 31 Augustus en haar regeeringsjubileum op 6 Septem ber. Het volgende programma is ontworpen: 31 Augustus: Oranje-boottocht naar Alk maar. Er is op één boot plaats voor 250 per sonen. Is de deelneming groot dan zal zoo mogelijk een tweede boot worden aangevraagd Leden en rijpere jeugd zijn welkom. Des middags 3 uur is er een kinderfeest voor de jongeren kinderen van leden, op het gemeenteterrein aan de Mr. J. Gerritszlaan. Verzamelen te 2 uur op het Kennemerplein. Er zullen verschillende kinderspelen worden uitgevoerd en de heer Sjoerd Buwalda zal de kinderen aangenaam bezig houden met voor dracht. samenzang, enz. 2 September: Groote feestvergadering in de groote Gem. Concertzaal. Bonte feestavond met medewerking van de Chr. Timlerclub, het Geref. Gem. Koor „Door Zang Vriend schap" (dirigent Andries F. de Braai) en het Ensemble Hogenbirk. Declamatie van Paul Ewald (begeleiding mej. Bets Nederkoorn). Opgevoerd zal o.m. worden „Mexicaansche Maannacht" en „Humoristische Flitsen" (met samenzang). Paul Ewald heeft de regie. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling op 6 September een optocht te houden, doch dit plan kan niet doorgaan, aangezien het Cen- trum-Comité van koninginnedag reeds een Allegorische Bloemenstoet organiseert. Van de Vereen. „Koninginnedag" ontving het bestuur der Chr. Oranjevereeniging de mededeeling, dat laatstgenoemde vereeniging aan den allegorischen optocht kon meedoen, indien dit niet in strijd zou zijn met het ka rakter van dien optocht. Bij nadere bespreking met de organisatoren bleek dit wel het geval te zijn, zoodat van het plan moest worden afgezien. Niet Haarlem, maar Beverwijk. In ons nummer van Woensdag plaatsten wij op pag. 2 een bericht, betreffende een feestavond van de Chr. Oranjevereeniging in het Herv. Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. Bedoeld was de Oosterwijkstraat te Beverwijk. Remmen vastgeloopen. De trein, die hedenmorgen om half elf uit Amsterdam hier moest aankomen, heeft 13 minuten vertraging gehad, omdat onder weg de remmen vastgeloopen waren. Nabij Halfweg moest de trein eenigen tijd stilstaan, waarna de remmen weer vanzelf bruikbaar werden. BEBOUWINGS'VOORSCHRIFTEN. Wij maakten melding van het voorstel van B. en W. (inmiddels door den Raad aangeno men) tot het vaststellen van bebouwingsvoor schriften voor de Baan en omgeving o.a. voor de Baan den Kleinen Houtweg, de Twijnders- laan, de Meester Joostenlaan enz. De lezer zal begrepen hebben dat dit moest zijn: Baan, Kleine Houtweg, Rustenburgerlaan Het concert op He Groote Markt. Vaandel- en vlaggenstoet. Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van de Koningin wordt, zooals reeds bekend is, een groot concert op de Groote Markt ge geven door alle Haarlemsche zangkoren en koren uit den omtrek, georganiseerd door het Bestuur van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring. Tijdens dit concert zal, evenals de vorige jaren een vaandelrij op de Groote Markt staan geschaard om de zangeresssen, zangers en kinderen. Vereenigingen in het bezit van een vaandel of vlag worden verzocht hieraan mede te doen. Slechts is daarvoor vereischt dat zij naam en adres opgeven aan het secretariaat van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring, Juli- analaan 152, Overveen, telefoon 10977. De afgevaardigden met hun vaandels wor den om half acht verwacht aan het Stations plein op 1 September a.s. Van het Stations plein vertrekt de stoet naar de Groote Markt voor het défilé om daarna te blijven tot het concert is afgeloopen. Hoe meer vaandels en vlaggen hoe beter, zoodat alle vereenigingen worden verwacht. ALG. VERGADERING „ZANG EN VRIENDSCHAP". Er wordt een algemeene vergadering gehou den van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap" op Vrijdag 9 September a.s. in het ge bouw „Zang en Vriendschap" in de Jansstraat. Punt 9 van de agenda is: bestuursverkiezing. Aftredende leden zijn de heeren: J. Kuiper Jr., C. N. J. van Hemert en G. D. van Wengen. De aanstaande zitting van de Volkenbondsvergadering. Samenstelling der Nederlandschc delegatie. Naar onze Haagsche correspondent vernam zal de afvaardiging, die de Nederlandsche re geering dit keer naar de Volkenbondsverga dering zendt, zeer beperkt zijn en uitsluitend bestaan uit den minister van Buitenlandsche Zaken, enkele ambtenaren van het departe ment, alsmede onze gezant te Bern. die per manent vertegenwoordiger van Nederland bij den Volkenbond is en nog een lid van het ge zantschap te Bern. Zoodoende maakt, naar hij meende te weten, in tegenstelling met wat sinds jaren gebruike lijk was, geen enkel parlementslid deel uit van de delegatie, terwijl evenmin iemand van den regeeringspersdienst aanwezig zal zijn. Als overweging voor dit besluit moet ge golden hebben, dat de omvang der werkzaam heden, die dit weer te Genève te verrichten zijn, van beperkteren aard zijn dan anders. De Bilt voorspelt: Meest zwakken later wellicht toenemen- den wind uit Noordelijke richtingen, aanvankelijk helder tot licht bewolkt later toenemende bewolking, aanvanke lijk droog weer, koude nacht, weinig verandering in temperatuur overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 774.3 m.M. te Sodankyla. Laagste 751.7 m.M. te Breslau. De beide gebieden van hoogen luchtdruk in het Noordoosten en Westen namen in be teeke nis toe. De verbinding tusschen beide loopt thans aanzienlijk Noordelijker dan gisteren. Het Westelijke gebied van hoogen luchtdruk breidt zich ook naar de lichting vam Frankrijk uit. Terwijl de depressie in het Noordwesten langs de Oostkust van Groenland naar de Poolzee aftrekt, werd die in het Oosten van Centraal-Europa actiever, zoodat het lucht- drukverval in- Zuidoostelijke richting in het Oostzeegebied vrij groot werd en de Noord oostelijke wind langs de kust van Zweden tot krachtig toenam. Rondom deze depressie blijft de luchtdruk betrokken en dicht bij het centrum vallen zware regens, vooral in de Oostelijke middel gebergten (Breslau 10, Dresden 16, Weenen 17 m.M., in de laatste plaatsen in hoofdzaak in den nacht) In het Oostelijke Oostzeegebied werd het zeer warm en in de Baltische staten is het op het oogenblik warmer dan aan de kusten der Middellandsche Zee. In Scandinavië heerscht volop zomer en op de Britsche eilanden is het zonnige zomerweer teruggekeerd. In Frankrijk en Zwitserland was de nacht helder en zeer koud. In de Alpen steeg de temperatuur (Jung- fraujoch 6 graden warmer dan gisteren) en blijft het schitterend helder, als gevolg van een uiterst droge atmosfeer. Het is te vei-wachten, dat het fraaie zomerweer hier zal aanhouden en dat de Oostelijke depressie het weer in onze onze omgeving niet of zeer zwak zal beïnvloeden. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel, 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 4.12 uur; n.m. 16.39 uur. Strand berijdbaar van 9.3014.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. ARROND. RECHTBANK. VIJF INBRAKEN IN TWEE MAANDEN. Jongeman ging stelen om uit te kunnen gaan EISCH 1 JAAR GEVANGENISSTRAF. „In de maanden Mei en Juni heeft verdachte vijf inbraken te Haarlem gepleegd waarvan hij den ernst zelf niet inziet. Ik kan dan ook geen voor waardelijke straf eischen en requi- reer derhalve een gevangenisstraf van 1 jaar." Aldus luidde de conclusie van den officier in zijn requisitoir tegen een 22-jarigen Haar lemmer die aan den Raamsingel en den Zijl- weg had ingebroken en daar vele voorwerpen had ontvreemd. Zoo bedroeg de buit in de woning aan den Raamsingel: een étui met gouden sieraden, gouden oorknoppen, gou den broches, gouden horloges en beurzen en nog eenige andere zilveren voorwerpen. De jongeman verkocht den goudschat gedeeltelijk aan een opkooper en begroef de rest achter de St. Bavo. De inbraak aan den Zijlweg le verde niet zoo veel op. Een postzegeldoosje, een étui met vischcouvert, een naaimachine en eenige handschoenen vormden in vergelij king met de vorige inbraak slechts een schamel resultaat. Hiervoor had de verdachte tweemaal ingebroken en wel op 11 en 13 Juni. De heele geschiedenis was uitgekomen door dat een rechercheur bij het doorzien van een opkooperslijst bemerkt had dat er op een dag drie beurzen waren aangeboden. De re chercheur ging op onderzoek uit met het ge volg dat de verdachte een volledige bekente nis aflegde. De officier wees er in zijn requisitoir nog op dat verd. omgang heeft met een meisje dat veel van uitgaan hield. Daar de verd. werkloos is, is het voor hem niet mogelijk aan het geld te komen om uit te gaan. Hij weigerde echter den omgang met dit meisje te staken. Buiten de diefstallen aan den Raamsingel en den Zijlweg, heeft verd. nog drie andere inbraken gepleegd en wel in de Bosch en Vaartstraat, het Julianapark en nog eens in een woning aan den Zijlweg. Nadat de officier een jaar gevangenisstraf gerequireerd had. wees de verdediger mr, J. II. Junge er op dat verd. na zijn dienstplicht vervuld te hebben nergens meer werk kon krijgen. Het meisje waar hij mee omging is hem ook thans trouw gebleven en men wil aan nemen dat van haar geen verkeerde invloed meer zal uitgaan. Verd. heeft een blanco strafregister en bij zijn vroegere werkgevers stond hij gunstig bekend. Met klem verzocht de verdediger dei Rechtbank een voorwaar delijke veroordeeling uit te willen spreken. Uitspraak 8 September. Weer tien doodvonnissen in Rusland. Het hooggerechtshof van Azerbeidjan heeft tien leden van een „contrarevolutionnaire. op standige en terroristische, nationalistische bourgeois-organisatie" ter dood veroordeeld. De organisatie was ontdekt in het commis sariaat van landbouw, waar sabotage werd uitgeoefend. Vier andere leden werden ver oordeeld tot gevangenisstraffen van 12 tot 25 jaar. UIT DE OMSTREKEN VOGELENZANG AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Woensdagmorgen half vijf reed te Vogelen zang een chauffeur van een garagehouder te Noordwijk met zijn auto blijkbaar zoo snel, dat hij bij het café Ariës uit de -bocht en te gen een boom reed. De auto kwam tenslotte tegen een afrastering tot stilstand. In de auto waren een heer en dame gezeten die tijdelijk te Noordwijk verblijf houden en dien nacht te Zandvoort waren geweest. De bestuurder werd aan het hoofd gewond. Ook de dame had eeni ge wonden. De auto werd zeer ernstig bescha digd en later door de politie naar de gemeen- tewerf te Overveen overgebracht. Naar de juiste oorzaak van het ongeluk wordt door de politie een onderzoek inge steld. OVERVEEN AANRIJDING OP DE JULIAN AL A AN Woensdagmiddag twee uur had op den hoek van de Julianalaan en het vroegere „Binnen pad" een ernstige aanrijding plaats. Een zes tienjarig meisje A. S. uit Overveen reed per fiets van den Bloemendaalschenweg in de richting Stoop's Bad en van het Binnenpad kwam een vrachtauto achteruit gereden naar de Julianalaan. Vermoedelijk reed het meisje met groote snelheid en daar het uitzicht van het Bin nenpad belemmerd wordt door de villa Djem- ber zag het meisje de vrachtauto niet. welke zij voorrang had moeten verleenen. Zij kwam onder het achterwiel van de auto terecht en bezweerde zich vrij ernstig. Dr. van Oldenborgh verleende de eerste hulp en constateerde dat een paar ribben waren gebroken. Het meisje werd per politie-bran- card naar haar woning overgebracht. SPAARNDAM De feestweek van „Crescendo". De uitvoering van Woensdagavond. Aan de groote drukte, die er vóór het be ging heerschte, kon men merken, dat er dezen avond iets bijzonders ging gebeuren. Het Mannenkoor Proza en Poëzie te Haarlem, on der leiding van den directeur Jan Booda. opende den avond met een tweetal liederen. Daarna kondigde de heer C. Berk, voorzitter van „Crescendo" aan. dat thans de oud burgemeester van Spaarndam, tevens oud- eere-voorzitter van het jubileerende co-rps, een toespraak zou houden. Voor deze gelegen heid was een radio-installatie aanwezig, zoo dat ieder, die niet vlakbij stond, toch duidelijk alles kon verstaan. Spreker zeide, dat hij met genoegen vol deed aan het verzoek bij deze gelegenheid een kort woord, te spreken. Als uitgangspunt nam spr. het feit, dat er drie bevoorrechte partijen aanwezig waren en wel: le. de Muziekver eniging „Crescendo", 2e. de toehoorders en 3e spreker zelf. Spr. schetste in het kort het ontstaan van Crescendo. De vereeniging werd geboren in een zeer benauwden en benarden tijd, n.l. in het laatst van den wereldoor log. Er was moed voor noodig om de oprich ting van Crescendo aan te durven. Het is Crescendo niet steeds voor den wind ge gaan. Zij heeft ook den „kinderziekten" door gemaakt. Zij is niet geweest als een kas plantje, dat steeds is gegroeid onder den gunstigste omstandigheden, met voldoende temperatuur, licht en lucht. Neen, dan zou Crescendo geen weerstand hebben kunnen bieden, dan zou ze bij de geringste weerswis seling zijn verwoest. Crescendo is als een eik in het vlakke veld, die storm en strenge vorst heeft getrotseerd Er zijn ook beschermers geweest, die door opoffering en liefde de vereeniging sterk heb ben gemaakt. Ten le. is dit geweest de heer Dekker. Dekker was niet bij de oprichting de leider. Hij is als het ware de peetvader. Ook mevr. Dekker komt een woord van lof toe. Immers vele repetities en uitvoeringen haalden den heer Dekker uit den huiselijken kring. In dezen korten tijd heeft Crescendo groote onderscheidingen behaald. Spr. wenschte de jubileerende vereeniging met dit feit en de feestelijke herdenking geluk. Niet alleen de supporters, maar al de in gezetenen van Spaarndam behooren verder tot de bevoorrechten, want spr. kon zich Spaarndam niet voorstellen zonder Cres- dendo en Crescendo niet zonder Spaarn dam. Spreker haalde nog even aan den tijd. dat hij Spaarndam zou verlaten. Hij was gr toen van overtuigd, dat ondanks de annexatie die toen stond te gebeuren, de Spaarndam- mers, Spaarndammers zouden blijven en nooit Haarlemmers zouden worden. Spr schetste de cultureele waarde van muziek. Iemand, die zingt is geen slecht mensch, zoo ook niet iemand, die muciseert. Een derde bevoorrechte, was spreker zelf. Het gaf hem zoo'n intiem idéé in een kleine gemeente op een verhevenheid te staan om de menschen toe te spreken. Hij had dit hier wel meer gedaan n.l. bij het openen en sluiten van de feesten op Koninginnedag. Er was hier steeds zoo'n prettige, aangename ver houding. Tenslotte wenschte sj5r. de feestvie rende vereeniging nogmaals hartelijk geluk met haar jubileum en haar belangrijke pres taties. In 't, bijzonder wenschte hij den heer Dekker geluk en sprak den wensch uit. dat Crescendo moge groeien en bloeien onder leiding van den heer Dekker. Daarna gaven Crescendo en Proza en Poëzie gezamenlijk nog eenige nummers ten beste, die overweldigend mooi klonken in den stillen avond. De belangstelling was dezen avond zeer groot. Het programma voor a.s. Vrijdag. De Gem. Arbeiders Zangvereeniging „De Stem der Volks", dir. Ant. Krelage Jr., zal optreden van 8 tot 10 's avonds met het vol gende programma. 1. Mirjam's Liebesgesang, gedicht van Grill- parger. Muziek van Frans Schubert. Soliste: Corry Bijster, sopraan. Aan den vleugel C. Olthuis. 2. a. Morgenrood. Dirk Troelstra—Otto W de Nobel. b. Eens, J. OudegeestOtto W. de obel. c. Brüder Zur Sonne, Russische volks melodie voor gemengd koor, bewerkt door A. Krelage. PAUZE. 3. Zigeunerliederen. Naar het Hongaarsch, door Hugo Conrat. Gecomponeerd door Joh. Brahms. Aan den vleugel C. Olthuis. HALFWEG AANBESTEDING. In het gebouw van het Provinciaal bestuur te Haarlem werd hedenmorgen aanbesteed het maken van een betonnen brug, breed 5.50 M., over de zuidwestelijke ringvaart van „De Eendracht", nabij Halfweg, met bij komende werken. Laagste inschrijver was A. K. Pik's Aan nemersbedrijf te Barsingerhorn voor f 6444. BLOEMENDAAL Het Openluchtspel in „Elswout". Verkccrsvoorschriften. Ter gelegenheid van het Openluchtspel in „Elswout" op 26 en 27 Augustus a.s. heeft de burgemeester van Bloemendaal de volgende verkeersvoorschriften vastgesteld. Automobielen, komende van de richting Aer- denhout en Zandvoort, dus uit Zuidelijke en Westelijke richting, worden uitsluitend ge parkeerd aan den Zijweg. Toegang tot den Zijweg wordt alleen ver leend langs den Bovenweg. De bezoekers uit deze auto's bereiken het terrein langs een toegang in het midden van den Zijweg, voor zoover zij voorzien zijn van kaarten. Degenen, die niet van kaarten zijn voorzien, begeven zich naar de poort van Els wout. Na afloop der voorstelling verlaten zij het terrein langs den aan den Zijweg gele gen ingang en rijden terug langs den Bent- veldsweg in Westelijke richting. De uitgang zal door lantaarns worden aangegeven. Automobielen, komende van de richting Overveen, dus uit Noordelijke richting, worden uitsluitend geparkeerd rondom de boerderij van Elswout (ingang naast de poort) en In dien noodig op de twee Noordelijke wegen in Duinvliet (ingang schuin tegenover de poort). Na afloop rijden de auto's voor zoover zij afkomstig zijn uit Haarlem en Amsterdam langs het Duinvlietspad over den Zuidelijk- sten weg naar de Pijlslaan te Haarlem (deze richting is door borden aangegeven). De an dere auto's rijden terug langs de Elswouts- laan richting Overveen. Het verdient aanbeveling eenigen tijd vóór het begin der voorstelling aanwezig te zijn met het oog op den door de bezoekers af te leggen afstand tusschen parkeerplaats en tribunes. De rijwielen worden gestald op het weiland tegenover de poort van Elswout. Wielrijders zijn verplicht het rijwielpad langs de Elswouts- laan te berijden, zoowel in Noordelijke als in Zuidelijke richting. Stopverboden worden uitgevaardigd op de Elswoutslaan en den Bovenweg, parkeerver boden op den Duinlustweg en den Zijweg. Het parkeeren geschiedt overeenkomstig de aanwijzingen der daarvoor aangewezen per sonen. professeur de frangais (diplome de Paris) GASTHUISSINGEL 26 R. Solozanglessen (Dipl. K. II. T. V.) JULIANALAAN 312 b. d. Zijlweg Spreekuur bij voorkeur: Vrijdag 20-21 uur. opleiding Mercurius-Diploma. Altijd succes! Schriftelijke aan melding. Aanvang nieuwe cur sus begin September. W. C. DREES, Verspronckweg 32 Dr. F. C. KUIPERS AFWEZIG TOT 26 SEPT. Waarnemers: Dr. Düsterbeck, Dr. Heering, Dr. Kersbergen, Dr. Roorda, Dr. Sluyterman. PRAKTIJK HERVAT Dr. A. Dekker-Jonker Kinderarts, PRAKTIJK HERVAT Uurfilmtheater. GROOTE MARKT 25 Extra Vacantieprogramma. Buitenlandsch Nieuws: o.a. Engeland. Taptoe in Al- dershot Londen Hyde Park, Ling Field Paarderennen. Oostenrijk: Zweef vliegsport. Amerika: Droogroeien. Spanje: Hof rijschool viert feest. SPAANSCIIE SYMPHONIE muzikale Natuurfilm Kijkjes uit Nederland: Karl Schaefer, Ernst Baier en Maxi Herber op de kunstijs baan. Hilversum: Studentenroeiwed strijden. Scheveningen:. Haringexport enz. enz. DE ARK VAN NOACH Geestige teekenfilm DE VERJAARDAGSTAART Klucht met de bekende jochies ATTENTIE!!! In ons volgende program ma eigen opnamen van de Jubileumfeesten

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2