Vader trachtte zijn kind te redden. Kinderverlamming breidt zich uit. Twee vrachtauto's reden door Olie uit Mexico hier niet gewenscht. DONDERDAr, ?5 AUGUSTUS 1938 HAARL'EM'S DAGBEAB Zelf om het leven gekomen. Woensdagmiddag tegen half drie voer de 30-jarige bakker Moerman uit Vlaardingen met zijn vrouw en twee kinderen in een roeibootje op den Trekvliet te Maasland. In een onbewaakt oogenblik sloeg het driejarig zoontje over boord. Hoe wel de heer Moerman niet kon zwem men, sprong hij dadelijk te water. Hij verdween in de diepte. De moeder was er inmiddels met behulp van een rcfiispaan in geslaagd het kind op het droge te brengen. Enkele voorbijgangers begaven zich gekleed te water, doch slaagden er pas na drie uur in het stoffelijk overschot van den heer Moerman op te halen. Werkloosheid blijft nog steeds afnemen. Geringe afneming vergeleken bij vorige opgave. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat, blijkens hem door het cen traal bureau voor de statistiek verstrekte ge gevens, in de week 8 t.m. 13 Augustus 1938 bij gesubsidieerde vereenigingen met werkloo- zenkas waren aangesloten 564.966 personen (waaronder 75.761 landarbeiders). Van de 489.205 verzekerden buiten de land arbeiders was het werkloosheidsperctenage 2*2.3 (in de vorige verslagweek, 25 t.m. 30 Juli 1938, was dit percentage 22.4) In de eerste verslagweek van Augustus was het werkloosheidspercentage voor alle ver zekerden in de laatste jaren als volgt: 1932 26.2 193*3 23.7 1934 26.3 1935 29.6 1S36 31 1937 23.6 1938 22.3 Op 13 Augustus 1938 waren bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling ingeschreven 312.697 werkzoekenden, waarvan 295.378 werk loos waren. Blijkens mededeeling van het werkfonds waren op 11 Augustus 1938 plan. 10.600 arbei ders direct en indirect werkzaam bij werken, die met behulp van dit fonds worden uitge voerd. Voorts waren, ruw geraamd, 800 ar beiders werkzaam in fabrieken, enz. voor de levering van materialen e.d., als gevolg van de bijkomende kosten, die uit het werkfonds voor werkverschaffingswerken worden ver strekt. Veiligheidsweek wordt begin November gehouden. Weggebruikers zullen aan hun rechten en plichten worden herinnerd. De j aarlij ksche veiligheidsweek der K.N.A.C. zal ditmaal zulks in tegen stelling met vorig jaar weer in het begin van November worden gehou den, in den tijd dus dat de omstan digheden voor een veilig verkeer on gunstig worden door mist en regen, vallende bladeren en kans op ijzel en sneeuw. Van Maandag 31 October tot Zondag 5 November zal de K.N.A.C. de weggebruikers op velerlei manie ren herinneren aan hun rechten en plichten in het verkeer, en hun tot uiterste voorzichtigheid manen. Als gebruikelijk zal in dezelfde week de verkeersdag te 's-Gravenhage wor den gehouden waarop verschillende sprekers van naam belangrijke ver- keersvraagstukken zullen behandelen. Arbeider door kamwiel mee gesleurd. Op vreeselijke wijze verminkt. In de steenfabriek van de firma van der Grootel en Co. te Nuenen is een ernstig on geluk gebeurd. De ongeveer vijftigjarige ar beider J. Ververs uit Nuenen raakte vermoe delijk met zijn kiel tusschen een kamwiel van de maalmachine en werd meegesleurd. On middellijk zette men de machine stop. doch het was reeds te laat. Het slachtoffer was op vreeselijke wijze verminkt. In afwachting van het onderzoek door de arbeidsinspectie te Den Bosch werd de fabriek stilgelegd. Een kantoorgebouw op het Midden-Damterrein Onderhandelingen zijn aan den gang. Onlangs hebben wij melding gemaakt van plannen tot verkoop van het midden-Dam- terrein aan particulieren, die daarop een groot kantoorgebouw zouden willen stichten. Naar het ..Alg. Handelsbl." mededeelt, zal waarschijnlijk de N.V. ,.De Nederlanden van 1845" als koopster van het terrein optreden. De koopsom zou f 400.000 bedragen. Het zou de bedoeling zijn op het terrein een 30 meter hoog kantoorgebouw te bouwen met parterre winkelhuizen en een groot, modern ingericht restaurant. Het ontwerp daarvan zou gemaakt worden door architect W. M. Dudok. Intus- schen is tot nog toe nog slechts sprake van onderhandelingen over den verkoop van het terrein met het gemeentebestuur en zoolang deze onderhandelingen nog niet tot volledige overeenstemming hebben geleid, kunnen nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. IN BELGIË GEEN GELEUR MEER MET HOLLANDSCHE HARING? Belgische maatregelen toe te juichen GROOTE EXPORTEURS ZOUDEN NIET ONTEVREDEN ZIJN. Bij de Nederlandsche haringexporteurs be staat geen eenheid van opvatting omtrent de door de Belgische regeering ten aanzien van den invoer van haring getroffen maatregelen. Sommigen zijn ongerust, anderen zijn eerder geneigd den nieuwen maatregel toe te juichen, aangezien het" vergunningsstelsel h.i. niet als een voorbode van een contlngenteering van Belgische zijde moet worden beschouwd, want wat de Belgische regeering tot dusver alleen nog maar heeft gedaan, is het onmogelijk maken van het z.g. leuren. Er werd den laatsten tijd veel haring naar België gestuurd door kleine handelaars, die er per auto den boer mee opgingen. Men ver kocht dan haring bij kleine partijen aan han delaartjes en kleine winkeliers in België. Hier door kwam onze haring ook in handen van menschen, die er niet mee wisten om te gaan. De haring werd daardoor in minder goeden staat onder het publiek gebracht, hetgeen natuurlijk den belangen van de Belgische grossiers en den naam der bona fide expor teurs slechts kon schaden. In dit licht moeten de Belgische maatregelen worden gezien naar het oordeel van genoemde exporteurs. Het verkrijgen van een Invoervergunning gaat met eenige kosten gepaard, waardoor het bedrijf der leurders weinig of niet meer loo- nend is geworden. Het is vooral van de zijde van deze leurders, aldus vernam de Tel. uit de kringen dgr grootere exporteurs, dat nu actie wordt gevoerd tegen den Belgischen maatregel. Wanneer de toestand overigens blijft, zoo als hij zich thans laat aanzien, zijn de reëele exporteurs er eerder mee gebaat, dan ge schaad. Gistermiddag is ten departemente van Eco nomische Zaken de bespreking gehouden, welke was aangevraagd door de Schevening- sche vereeniging Handelsbelang. De deputa tie van deze vereeniging werd ontvangen door dr. A. H. Philipse aan wien de deputatie haar bezwaren tegen den jongsten Belgischen maatregel heeft uiteengezet, en daarbij de vrees heeft kenbaar gemaakt, dat deze maat regel de voorbode zou zijn van een contingen- teeringsstelsel. De bezoekers hebben er op aangedrongen, dat van regeeringswege stappen zullen wor den gedaan bij de Belgische regeering. Aan de hand van de verstrekte inlichtingen zal het departement thans nagaan, wat zou kun nen worden gedaan, doch eenige toezegging heeft de deputatie niet ontvangen. Dit kon ook moeilijk, aangezien tot dusver nog geen enkele bona fide Nederlandsche exporteur schade heeft ondervonden. Ieder, die een vergunning wenschte, heeft, gelijk bekend, deze tot dus ver gekregen, zoodat er ook nog geen reden is geweest tot klagen. Het verdrinkiiigsgeval te Delft. Vrouw en jongetje uit Den Haag afkomstig. Dank zij den politie-radio-omroep van Woensdagmiddag 12 uur is de politie te Delft thans te weten gekomen, dat de vrouw en het jongetje, die Dinsdagavond in de Schie nabij Delft zijn verdronken, afkomstig zijn uit 's-Gravenhage. Er hebben zich Woensdag middag twee getuigen bij de politie gemeld, die deze mededeeling met zekerheid wisten te doen. Verdere inlichtingen kon de politie op het oogenblik nog niet verstrekken. HET BANKIERSCREDIET AAN FRANKRIJK. Niet in strijd met onze onzijdi gheidspoliliek. VRAGEN VAN DEN HEER ROST VAN TONNINGEN BEANTWOORD. Op de vragen van den heer Rost van Ton ningen betreffende een crediet van 35 mil lioen gulden verleend door de firma Mendels sohn en Co. te Amsterdam aan den Franschen staat, voor den duur van V/2 jaar hebben de ministers van Financiën en Buitenlandsehe Zaken geantwoord: De wissels van het onderhavige crediet zijn uitgeschreven voor drie maanden, met het recht voor de Fransche regeering op vijf ver lengingen. De Nederlandsche Bank heeft de wissels, voor de eerste drie maanden en voor drie verlengingen, in beginsel discontabel ver klaard. Ten aanzien van de laatste twee ver lengingen heeft de Nederlandsche bank zich algeheele vrijheid van beslissing voorbehou den. Tot recht begrip van zaken zij vermeld, dat het discontabel verklaren in beginsel wil zeg gen, dat de Nederlandsche Bank het papier, wanneer het haar te eeniger tijd ter discon teering wordt aangeboden, niet om in den aard van het papier (afgezien van de hand- teekeningen) gelegen redenen zal afwijzen. Daarmede is dus volstrekt niet gezegd, dat de bank het papier te allen tijde en van eiken ge gadigde in disconto zal nemen. Ook ten aan zien van in beginsel discontabel verklaard pa pier wordt eerst op het oogenblik, waarop het papier ter disconteering wordt aangeboden, beslist of de bank het neemt. De omvang van eventueele geldbehoeften der Fransche openbare lichamen, voor zoover voor de onderhavige aangelegenheid van be lang. is een zaak voor de credietgevende ban kiers. Het feit, dat het in 1937 verleende crediet van 150 millioen gulden aan de Fransche spoorwegen door een Nederlandsch bankiers huis werd verstrekt, brengt geenszins mede. dat het totaal van het thans uitstaande be drag zich nog in Nederlandsche handen zou be vinden. Ontkennend wordt geantwoord op de vraag of de ministers niet van meening zijn. dat een dergelijke vastlegging van middelen in Frankrijk indruischt tegen het belang der Ne derlandsche volkshuishouding en dat de fi nanciering der Fransche bewapening met Ne derlandsch kapitaal indruischt tegen de po litiek van zelfstandige onzijdigheid van ons land. (Adv. Ingez. Med.) De samenvoeging van Jisp en Wormer. Behandeling voor Ged. Staten. HAARLEM, 24 Aug. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben Woensdagmiddag in een openbare zitting de bezwaarschriften behandeld van Jisp en Wormer tegen de door het rijk voorgenomen samenvoeging van deze gemeenten. De voorzitter, mr. dr. A. baron Röell. Com missaris der Koningin, gaf een overzicht van de over deze aangelegenheid gewisselde stuk ken. waarna de burgemeester van Wormer. de heer P. Kooiman, het bezwaarschrift van Wormer toelichtte. Hij verklaarde, dat de ge meenteraad vrijwel eenstemmig tot de con clusie was gekomen, dat samenvoeging voor Wormer zeer nadeelig zou zijn gezien den slechten financieelen toestand van Jisp. De bui'gemeester van Jisp. de heer W. For- ster was van oordeel dat men een samenvoe ging beter uitstellen kan tot betere tijden. Hij zou het betreurena, als de historisch gegroeide zelfstandigheid van Jisp verloren gaat. Gedeputeerde Staten zullen hun standpunt in deze zaak later bekend maken. Internationale botsing bij Diemen. Eén gewonde en een beschadigde auto, motor en fiets. Op het Weesperzandpad onder Diemen is Woensdagmiddag een motorrijder door een auto aangereden en vrij ernstig geblesseerd. Het ongeluk gebeurde op de plaats, waar de hooge dijk van het ringspoor de Diemensche straatwegen en vaarten kruist en waar men thans bezig is met het bouwen van bruggen en viaducten. De motorrijder, die van een weggetje naast den spoordijk kwam, zwenkte den asphaltweg op, juist op het moment, dat de hartspecialist dokter Polak uit Hilversum in zijn auto het kruispunt naderde. De automobilist remde krachtig en week naar links uit, doch kon den motorrijder niet meer ontwijken. Deze kwam met zijn motor voor de auto terecht en maakte een leelijke buiteling. Een loodgieter uit Diemen, die op zijn fiets passeerde, kwam eveneens in de knel. De motorrijder, een aannemer uit Amster dam, had naast een aantal verwondingen, een beenfractuur gekregen. Het slachtoffer, een Duitscher van geboorte, werd met een auto van den geneeskundigen dienst naar het Bin nengasthuis gebracht. De aangereden wiel rijder, een Belg van origine, had slechts lichte ontvellingen opgeloopen. Zoowel de auto als de motor en het rijwiel werden min of meer beschadigd. Weer nieuwe gevallen in Zuid-Holland. Men vermoeie de kinderen niet In de gemeente Waddinxveen is een nieuw geval van kinderverlamming voorgekomen. Dit is reeds het derde geval. De scholen, die Dinsdag na de vacantie juist weer waren begonnen, zijn Woensdag alle gesloten, voorloopig tot 4 September. Ook in de gemeente Stolwijk is thans een geval van kinderverlamming voorgekomen. Te Gouda en omgeving is het aantal drie en dertig, waarvan vijf met doodelijken af loop. De patiëntjes uit Waddinxveen en Bos koop worden in het ziekenhuis te Leiden ver pleegd, alle anderen in de ziekenhuizen te Gouda. Ook te Scheveningen en in Den Haag hebben zich enkele gevallen van kinderverlamming voorgedaan. Om die reden heeft de genees kundige dienst alle Haagsche doctoren ge waarschuwd en verzocht, verschijnselen van de gevreesde ziekte oogenblikkelijk aan den dienst te melden. Sinds die mededeeling in zee is gegaan, hebben verschillende artfcen vermoedelijke gevallen opgegeven. In het Juliana Kinderziekenhuis zijn tot dusver acht kinderen met symptomen van verlam ming opgenomen. Ook in het Ziekenhuis Zuid- wal zijn een paar patiëntjes opgenomen. Naar aanleiding van deze ziektegevallen heeft „Het Volk" zich gewend tot dr. F. J Noordhoek Hecht, chef van de afdeeling be smettelijke ziekten van den Gemeentelijken Dienst. Deze bevestigde de ziektegevallen, doch hij verzocht er bij te vermelden, dat de toe stand allerminst verontrustend is. Er zijn slechts enkele verlammingsverschijnselen en of dit tot een epidemie kan leiden valt nog niet te zeggen. Dr. Noordhoek wenschte echter aan alle ouders wel den raad te geven, de kinderen in dezen tijd niet al te zeer te vermoeien. Het lijkt waarschijnlijk, dat van de thans in het ziekenhuis opgenomen kinderen er verschil lende slachtoffertjes zijn van lange, ver moeide dagen aan het strand. Ouders moe ten hun kinderen zich niet teveel laten in spannen. Veel snoepen, veel ijs eten bijvoor beeld. het zijn dingen die thans meer dan ooit vermeden moeten worden. Kookt de melk goed en eet geen rauwe groenten, tot de ver schijnselen verdwenen zijn Verder is het goed, tijdig een arts te waarschuwen wanneer men iets merkt, om dat de kinderverlamming in Zuid-Holland epidemisch is en door gezonden menschen op anderen kan worden overgebracht. N. C. G. O. V. gaat in ledental achteruit. Algemeene vergadering te Rotterdam. Woensdag is te Rotterdam in de Prinsekerk de 59ste algemeene vergadering van de Natio nale Christelijke Geheel Onthouders Vereeni ging. onder voorzitterschap van ds. de Jong uit Zutfen begonnen. Minister J. R. Slotemaker de Bruine, de voor zitter van de N.C.G.O.V.. kon wegens verblijf in het buitenland niet aanwezig zijn. Na de herdenking van de overleden leden, werd ds. A. J. Montijn, bij zijn afscheid als directeur tot eerelid benoemd waarbij hem namens de Rotterdamsche afdeelingen een schilderij werd aangeboden. Het jaarverslag maakt naast successen bij het drankbestrijdingswerk melding van een teruggang in ledental. Het financiëele jaar verslag geeft een tekort aan van f 527 op de exploitatierekening, welk tekort echter door een fonds gedekt wordt Vervolgens werden de aftredende ieden van het hoofdbestuur de heeren prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine en B. Diesbergen herkozen. Een voorstel om het lidmaatschap der N.C.G.O.V. onvereenigbaar te verklaren met dat van andere drankbestrijdersorganisaties, uitgezonderd de vakgroep geheelonthouders- vereenigingen. werd teruggetrokken. 0.m. werd aangenomen een voorstel tot toe voeging van eenige nadere bepalingen aan het artikel van het huishoudelijk reglement, be trekking hebbende op de vergoeding van de kosten van vergadering alsmede van reis- en verblijfkosten. Na afloop der middagzitting begaven dé leden van het hoofdbestuur en het bestuur zich naar het stadhuis, waar zij door het ge meentebestuur wenden ontvangen. Woensdagmorgen begaf de arbeider D. J. K., afkomstig uit Beusichem, zich naar zijn werk op de Chamotte-Unie te Geldermalsen. Onder Buren werd hij door een hem voorbijrijdende vracht auto aangereden en aan den kant van den weg geslingerd. De chauffeur van den vrachtauto reed door. Een tweede vrachtauto passeerde het slachtoffer ook zonder stil te houden. Een chauf feur van een luxe auto zag den man die bewusteloos was, langs den kant van den weg liggen en waarschuwde den dokter. Deze heeft K. naar zijn woning laten vervoeren. Congressisten hebben auto- ongeluk. Eenige lichtgewonden. Tijdens den tocht van de deelnemers aan het congres der Interparlementaire Unie van 's Gravenhage naar Amsterdam, welke tocht Woensdagmorgen werd gemaakt met een twaalftal groote autobussen is op den nieuwen rijksweg ter hoogte van het viaduct nabij Oegstgeest een ongeval gebeurd dat, hoe be treurenswaardig ook, betrekkelijk goed is af- geloopen. Een der bussen moest even voorbij het via duct stoppen. Twee of drie achteropkomende bussen stopten eveneens, doch de daarop vol gende bus, die juist van de hoogte van het viaduct afkwam kon, hoewel de chauffeur tijdig remde, niet meer tot stilstand worden gebracht en reed met een harden slag op de voorafgaande stilstaande bus. Het achtergedeelte van de bus werd ge deeltelijk in elkaar gedrukt, terwijl de bus, die de aanrijding veroorzaakte, van voren ern stige schade opliep. Erger was. dat in beide bussen een aantal buitenlandsehe deelnemers door den schok verwondingen opliepen. In de voorste bus werden eenige inzittenden aan de beenen geblesseerd en door glasscherven aan het hoofd bloedend verwond, terwijl ook in de tweede bus eenige inzittenden kwetsuren opliepen. Met een passeerende auto werden vier van de zes geblesseerden naar Amsterdam gebracht, terwijl de anderen ter plaatse met een verband geholpen konden worden. De beide in botsing geweest zijnde bussen konden de reis niet voortzetten en de inzit tenden namen voor een deel in de verschil- reservebus en voor een deel in de verschil lende achteropkomende bussen. De geblesseerden behoefden niet in het ziekenhuis te blijven. Na verbonden te zijn. begaven zij zich naar het Amstelhotel, waar zij eenige uren rust genoten en toen weer voldoende waren opgeknapt om naar Den Haag terug te keeren. De „Meeuw" in Paramaribo. Dinsdagmiddag is de K.L.M. Lockheud super electra .Meeuw'' in Paramaribo aangekomen Maandag was het vliegtuig uit Curacao ver trokken om via Trinidad naar Suriname te vliegen. Van deze proefvlucht zal gebruik worden gemaakt om eenige autoriteiten in de ge legenheid te stellen een vlucht boven de omgeving van Paramaribo te maken. Tegen het einde van de week zal de terug reis, eveneens via Trinida, worden aanvaard Lijkjes van twee zuigelingen gevonden. Woensdagmiddag omstreeks half drie zagen voorbijgangers in de Kor- ner. een zijarm van de Linge, onder Buren een gonjezak drijven, waaruit het armpje van een kind stak. Men stelde onmiddellijk de politie hiervan in kennis. Deze haalde den zak uit het water en kwam tot de gruwe lijke ontdekking, dat zich in den zak een pasgeboren tweeling bevond, bei den meisjes. De lijkjes zijn naar het lijkenhuisje te Buren overgebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 25 Augustus: Te Zandvoort is van gemeentewege op het strand, ter hoogte van Café Zuid Zandvoort. sedert eenigen tijd een bad koets geplaatst, waar onvermogende jongelieden, die zich door een bad ver- frisschen willen, zich kunnen ontkleeden om onder toezicht te baden. Tevens is er in die badkoets een reddingstoestel, ten einde bij voorkomende gelegenheden zoo spoedig mogelijk hulp te verleenen. Er wordt dagelijks een druk gebruik ge maakt van deze badkoets. Twee millioen steun meer voor den tuinbouw? Totaal bedrag zou weer 12 millioen worden. Naar de Msb. verneemt, ligt het in het voornemen van de regeering het totaalbedrag van den steun aan den tuinbouw voor 1938 met twee mil lioen gulden te verhoogen. Op de begrooting voor 1938 is een be drag van tien millioen gulden uitgetrokken voor steun aan den tuinbouw, tegen een uit- keering van twaalf millioen in 1937. Toen bij de behandeling van de begrooting in de Tweede Kamer hierop werd gewezen, heeft de minister geantwoord, dat zoo de uitgetrokken tien millioen niet voldoende zou blijken, dat bedrag zou kunnen worden verhoogd. In het eerste kwartaal van 1938 was nu de uitvoer van tuinbouwproducten niet onbe vredigend: het tweede kwartaal vertoonde echter reeds een achteruitgang en in het derde is de toestand van den tuinbouw aller bedroevendst geworden. De vermindering van de betalingscontingenten van Duitschland met 25 pet. in vergelijking met het vorig jaar is wel als een van de voornaamste oorzaken hiervan te beschouwen. In verband met dezen moeilijken toestand, waarin de tuinbouw is komen te verkeeren. is van die zijde de regeering gewezen op de toe zegging, door den minister bij de behande ling van de begrooting gedaan. Naar het blad verneemt, schijnt het nu in de bedoeling van de regeering te liggen, het steunbedrag met twee millioen te verhoogen en te brengen op hetzelfde bedrag als het vorig jaar. Wielrijder plotseling overleden. Woensdag fietste de 22-jarige A. B. in de Jacob Obrechtstraat te Amsterdam ter hoogte van den Willemsparkweg. Tengevolge van een plotseling onwelzijn viel hij van de fiets en bleef op straat liggen. Toen de G.G.D. arriveerde, bleek de jonge man inmiddels te zijn overleden. Regeering overweegt nadere voorzieningen. (pvp desbetreffende vragen van den heer Schouten heeft de minister van buitenlandsehe zaken, mede namens den minister van economische zaken geantwoord, dat juist zijn de geruch ten, dat voor Mexicaansche olie en daaruit vervaardigde producten ge tracht wordt in Nederland een afzetge bied te vinden en dat, mede door Ne derlandsche reederijen, Mexiaansche olie en daaruit vervaardigde producten naar Nederland worden vervoerd. De regeering acht onder de gegeven omstandigheden afzet dezer olie en daaruit vervaardigde producten in Ne derland, alsmede het „vervoer er van naar Nederland ongewenscht en ziet deze derhalve ongaarne. Zij onderzoekt de vraag, in hoeverre de genoemde feiten aanleiding geven ter zake nadere voorzieningen te tref fen. HAARLEM EEN OUDE STAD. MAAR GELUKKIG GEEN ..DOODE" STAD. Wanneer men Haarlem, met zijn vele fraaie oude gebouwen, vergelijkt met historische steden in de landen om ons heen. dan treft het, dat de steden, welker beeld uit een oog punt van oud stedenschoon het minst geleden heeft, bijna zonder uitzondering die zijn welke in de vergetelheid zijn teruggevallen. Het is goed wandelen in de droomerige at mosfeer van dergelijke historische steden en stedekes. maar vele ervan leiden een kwijnend bestaan en zijn tegenwoordig voor een be- belangrijk gedeelte aangewezen op het tourisme. Hoe geheel anders is de situatie in steden als Haarlem, waar veel gespaard bleef van het oude stedenschoon, doch die tegelijkertijd ingeschakeld bleven in het moderne leven, in industrie en handel. Haarlem moge dan haar aandeel in de economische crisis volop hebben gehad, wie door Haarlem loopt ziet de groote tegenstelling met de rustige historische steden waar het stedenschoon dan wel meer onge rept moge zijn gebleven, maar die overigens toch „dood" zijn. Haarlem behoort niet tot dit soort oude steden. De mooie oude binnenstad heeft haar tol betaald aan de eischen van industrie en handel, doch er is nog veel bewaard gebleven dat contrasteert met het bruisende leven van allen dag. En waarschijnlijk is het beter zool

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5