VERSIERING PALEIS NOORDEINDE HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. Prof. dr. H. Frijda, rector-magniticus der Amsterdamsche Universiteit, die aangewezen is als promotor bij de plechtige promotie van H. M. de Ko ningin tot doctor honoris causa in de economische wetenschappen op 9 Sep tember a.s. Vier bronzen deuren zullen in den voorgevel van het Koninklijk paleis te Amsterdam de thans bestaande ver vangen. Het plaatsen van de eerste halve deur, waarvan het gewicht 800 K.G. bedraagt De hengstenkeuring tijdens de vee-tentoonstelling, welke de Op het landgoed „Elswout" had Woensdagavond een gecostumeerdf repetitie Gooische Landbouw-Sportvereeniging Woensdag te Laren organi- plaats voor het openluchtspel „Eenheid door Oranje", dat ter gelegenheid van seerde het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin zal worden opgevoerd. Historie herleeft In tegenwoordigheid van Prins Aschwin (x) is Woensdag te Zutphen onder zeer groote belangstelling het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen mr. C. Ridder van Rappard, in leven Nederlandsch gezant te Berlijn Met de versiering van het paleis Noordeinde te Den Haag is een aanvang gemaakt in verband met de komende jubileumfeesten Koning Christiaan van Denemarken nam persoon lijk deel aan de wedstrijden in het vogelschieten op de koninklijke schietbanen te Kopenhagen. De Koning aan schot In verband met herstellingen aan de sluis te Purmerend werd Woensdag een ponton brug over het Noordhollandsch Kanaal gelegd door het derde detachement pontonniers uit Dordrecht FEUILLETON Naar bet Amerikaansch van HECTOR JENNINGS. 34) Vijf en twintig minuten gingen zoo voorbij; toen hoorden we iets. Maar het was niet het geluid van den motor, het was het gerammel van het rijtuig uit Casanova. Gertrude trok het gordijn opzij en keek in de duisternis. Dat is het rijtuigje van het station, zei ze; ik weet het zeker. Er is vast iets met de auto gebeurd en dat verwondert me niets want Halsey reed als een krankzinnige. Het duurde lang voor het krakende vehikel stilhield. Louise stond op en bleef met de hand tegen haar keel gedrukt wachten. Gertrude deed de deur open en liet Jamieson binnen. De defec tieve werd vergezeld door een korten, dikken man van middelbaren leeftijd, maar Halsey was niet bij hen. Toen de deur weer dichtging en Louise zag dat Halsey niet mee was gekomen, kwam er een uitdrukking van diepe wanhoop op haar gezicht. Is Halsey u niet van het station komen halen, meneer Jamieson?. vroeg ik den detec tive. L Neen. Ik had de auto wel verwacht, maar u ziet, we zijn er zoo ook wel gekomen. Hebt u hem heelemaal niet gezien?, vroeg Louise in ademlooze spanning. Jamieson begreep onmiddellijk wie zij was, hoewel hij haar geen enkele maal te zien had gekregen tijdens haar verblijf op de villa. Neen, juffrouw Armstrong, ik heb niets van hem gezien! Is er wat bijzonders? Dan moeten we probeeren hem te vin den, zei ze dringend. Ieder oogenblik is kostbaar. Meneer Jamieson, ik heb reden om me ongerust over hem te maken, maar in wat voor een gevaar hij precies is, weet ik niet. In elk geval moeten we hem vinden. De dikke man had nog niets gezegd. Nu liep hij vlug naar de deur toe. Ik zal probeeren het rijtuigje in te halen, bood hij aan. Meneer Jamieson, zei Louise, ik kan het rijtuig nemen. Gaat u in mijn auto, u kunt natuurlijk chauffeeren: het is een kleine Chevrolet. Probeer de studebaker te vinden; het- spoor daarvan zal niet zoo moeilijk te volgen zijn. Een andere manier weet ik niet, maar verlies geen oogenblik. Toen we alleen waren wendde Gertrude zich met fonkelende oogen naar het andere meisje. Je weet wat Halsey voor gevaar dreigt, Louise, zei ze fel. Ik geloof dat je meer van dat afschuwelijke mysterie weet dat onze rust en ons geluk verstoort. Als Halsey iets over komt, zal ik het je nooit vergeven. Hij is mij even lief als jou, antwoordde Louise dof. Ik kwam om hem te waarschu wen. Onzin, mengde ik mij bruusk in het ge sprek, we maken ons waarschijnlijk van streek voor niets. Halsey zal zich wel verlaat hebben. Hij is zoo vaak laat. We zullen wel direct de auto hooren. Maar we hoorden niets. Na nog een half uur gewacht te hebben glipte Louise zwijgend de kamer uit en kwam niet terug. Het drong ternauwernood tot me door dat ze weg was tot ik het rijtuig hoorde wegrijden. Om elf uur werd er getelefoneerd. Het was Jamieson. Ik heb de Studebaker gevonden, juffrouw Innes, vertelde hijde wagen is in botsing ge komen met een goederenwagen op den over weg, vlak bij het station. Neen, meneer Innes was er niet meer in, maar we zullen hem nu wel gauw vinden. Laat Warner bij de auto komen. Maar ze vonden Halsey niet. Om vier uur in den morgen zaten we nog op bericht te wachten, terwijl Alex in huis de wacht hield en Sam buiten. Tegen den morgen viel ik door uitputting op mijn stoel in slaap. Halsey was niet teruggekomen en van de detectives hadden we niets meer gehoord. Hoofstuk XXVI. HALSEY'S VERDWIJNING. Alles wat tot nu toe gebeurd was, was niets in vergelijking met dit. We waren nu niet lan ger toeschouwers meer; ons klein cirkeltje, dat tot nu toe intact gebleven was, was aan getast. .Jamieson kwam den volgenden morgen tegen acht uur terug. Hij was met modder bedekt en zijn hoed was verdwenen. Bij een kop koffie deed de detective zijn verhaal. Tot een zeker punt had hij de auto gemakke lijk genoeg kunnen volgen en zijn collega had het spoor van eenzelfde soort auto mijlen ver gevolgd, om tot de ontdekking te komen, dat het een geheel andere wagen was. Hij is om ongeveer tien minuten over acht hier vandaan gegaan, zei Jamieson, hij ging alleen en om tien minuten voor half negen stopte hij bij dokter Walker. Tegen middernacht was ik bij den dokter, maar hij was uitgeroepen en was om vier uur weer thuis. Meneer Innes schijnt van het huis van den dokter het grasveld overgestoken te zijn naar het huisje waar mevrouw Armstrong en haar dochter op het oogenblik wonen. Mevrouw Armstrong was al naar bed en hij heeft heel eventjes met juffrouw Louise ge praat. Ze wil niet zeggen wat ze besproken hebben, maar het meisje weet waarschijnlijk wat er met hem gebeurd is. Toen schijnt hij direct naar het station gereden te zijn. Hij had een geweldige snelheid; de man aan den overweg zag hem voorbijstuivenhij kende den wagen. In het donkere gedeelte tusschen Carlstreet en de goederenloods, zwenkte hij plotseling misschien stond er wel iemand op den weg en reed in volle vaart tegen een goederenwagen op. Daar vonden we de auto gisteravond zonder meneer Innes! Misschien is hij onder den trein gekomen, door den schok, zei ik bevend. Gertrude rilde. We hebben dat onderzocht maarer is geen enkele aanwijziging dat dat gebeurd is. Maarhij kan toch niet door de aarde verzwolgen zijn, riep ik ongeduldig; zijn er geen sporen in de modder? Er is geen modder, alleen maar stof. Het heeft een heelen tijd niet geregend. Er liggen sintels op het pad, juffrouw Innes. Ik ben overtuigd, dat ze hem in een val gelokt heb ben, maar ik geloof niet dat hij vermoord is. Burens, dat was de andere dective, is ook weer terug en gaat een spoor na dat wij van den nachtbedienden in de apotheek van het dorp hebben gekregen, vervolgde ,<amieson. Vanmiddag komen hier nog twee mannen; het hoofdbureau in de stad is ook in actie. Het riviertje?, opperde Gertrude opeens. Het riviertje is vrijwel droog. Als .het water hoog stond, zou het wat anders zijn. Nu, juffrouw Innes, zei hij, terwijl hij zich weer tot mij wendde, moet ik u een paar vragen doen. Gelooft u dat meneer Halsey reden had om zoo, zonder iets te zeggen weg te gaan? Absoluut niet. Maar hij is nog eens op die manier weg gegaan. Toen is hij niet met een goederenwagen in botsing gekomen. Neen. maar de auto is wel in een garage in reparatie geweest, een heel eind hier van daan. Weet u ook of uw neef vijanden heeft, iemand die hem graag kwijt zou willen zijn? Voor zoover ik weet niet, behalve.... neen, toch, ik zou niet weten wie. Was hij gewoon veel geld in zijn zak te hebben? Neen. niet meer dan hij voor zijn dage lij ksche uitgaven noodig had. Jamieson stond op en begon de kamer op en neer te loopen. Op een vlucht lijkt het niet, redeneerde hij. Als hij gekwetst was, hadden we sporen moeten vinden. Hij lijkt haast een ontvoering. Hebt u er ook eenig Idee van waarom meneer Innes gisteravond naar dokter Walker toege gaan is? Ik begrijp het niet, zei Gertrude peinzend. Ik geloof dat hij dokter Walker heelemaal niet kende en hun verhouding is onder ae ge geven omstandigheden heelemaal niet vrien delijk. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9