EENHEID DOOR ORANJE. rr Nederlandsche Amateurs zeer sterk. ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1938 HA'AREEM'S DAGBEAD Wereldkampioenschap wielrijden. Wat doet van Vliet? Weinig hoopvol perspectief bij de stayers. Hedenmiddag beginnen op de Stadion- baan te Amsterdam de wereldkam pioenschappen wielrijden en wel met de series voor amateurs en professionals. Bij de amateurs wordt Nederland vertegen woordigd door den Nederlandschen kampioen H. Ooms, den wereldkampioen 1937 J. v. d. Vijver en door de nieuwe aanwinst van de Nederlandsche sprintwereld de snelle Zwolle naar Derksen. Ongetwijfeld hebben de Ne derlanders hier de beste papieren al zijn de Italianen Loatti en Affront! en de Deensche kampioen Nielsen niet te onderschatten te- Van Vliet. genstanders. Wat zuivere snelheid betreft gelooven we dat v. d. Vijver momenteel niet te kloppen is. In dergelijke wedstrijden spre ken echter ook tactiek en routine een woord je mee en deze beide eigenschappen bezit de Haarlemmer Ooms in hooge mate. Een ver rassing zou zijn overwinning voor ons dan ook niet zijn. Derksen is wel zeer snel maar hij mist nog de noodige wedstrijdervaring In ieder geval zullen de buitenlanders moeite genoeg met hem hebben. Bij de prof. sprinters staan de Nederland sche kansen niet zóó gunstig. Van Vliet is hier de eenige Nederlandsche deelnemer die een behoorlijke kans op de eindzege heeft. Zijn voornaamste tegenstanders Richter en Scherens vooral de laatste zijn echter zeer sterk. Is „Poeske" weer in ouden vorm dan gelooven wij nog steeds dat hij in staat is het wereldkampioenschap weer te conti- nueeren. Dat de strijd echter zeer spannend zal zijn is wel zeker. Van Vliet is momenteel echter in uitstekende conditie, hij kent de Stadionbaan door en door en daarom wie weet? Ooms. De andere Nederlandsche deelnemers Kre- mers en Peperkamp zullen hun huid wel zoo duur mogelijk verkoopen. Of ze het echter ver zullen brengen is een andere vraag. Wals en Groenewegen vertegenwoordigen Nederland achter de groote motoren. Jaren lang is de stayerssport een zorgenkind van de sportcommissie der N. W. U. geweest. Hopelijk slagen Wals en Groenewegen er in om ten minste de finale te bereiken. FEDERATIE VAN WIELERCLUBS DJ HAARLE3L Na gehouden besprekingen met de wieler vereniging Excelsior, zijn de verschillende kwesties opgelost ten gunste van Excelsior en deze vereeniging weer aangesloten bij de Fe deratie. Nu kunnen de renners van Excelsior ook mederijden in de Oranje-Ronde in Haarlem- Noord op Woensdag 31 Augustus. VOETBAL. DE VOETBAL GAAT WEER ROLLEN. Weinig verandering in de elftallen DE OUDE OVER HET ALGEMEEN GEHANDHAAFD. NU de voetbal weldra weer over de groene velden zal rollen en de com petitie voor de deur staat ontwaken de meeste clubs uit haar zomerslaap en wordt met frisschen moed aan de voorberei dingen van het niewe seizoen begonnen. Hier en daar zijn reeds enkele vriendschappelijke wedstrijden gespeeld waarin dikwijls ook aan de jongere spelers een kans wordt gegeven om te laten zien wat zij nu wel waard zijn. Nu schuilt er in deze methode altijd het ge vaar dat men te licht geneigd is conclusie? te trekken en daarbij uit het oog verliest dat een „friendly game" meestal heel wat anders is dan een competitiewedstrijd. Dit laatste mag dan al door velen worden betreurd, het feit zelf wordt daar trouwens niet door ver anderd en is ook niet te ontkennen. Van de clubs uit Haarlem en omgeving hebben enkele reeds eenige wedstrijden ge speeld terwijl de overige Zondag in enkele tournooien uitkomen. Uiteraard zullen de voetballiefhebers wel nieuwsgierig zijn te weten in welke opstel lingen de verschillende elftallen het veld zul len betreden. Hoewel de definitieve samenstel ling van enkele ploegen nog geens zins zijn beslag heeft gekregen kun nen we thans echter wel reeds mede- deelen dat over het algemeen in de elftallen weinig belangrijke wijzi gingen zijn gekomen. De oude garde die in de meeste gevallen nog zoo oud niet is zal dus ook voor het komende seizoen weer aantreden Bij een enkele vereeniging zal men mis schien een paar spelers .uit de lagere elftallen opstellen doch overigens zal men niet veel nieuwe gezichten ont dekken. Dit behoeft echter geenszins betreurd te worden want het vorige seizoen was voor menige vereeniging lang niet ongunstig. En dan denken we allereerst aan „Haarlem" dat wel een bijzonder goed resultaat heeft be reikt. De spannende strijd om de eerste Dlaats met Feijenoord ligt iedereen versch in iet geheugen, zoodat het geen verwondering zal wekken dat het elftal der roodbroeken nagenoeg ongewijzigd zal blijven. Alleen de achterhoede het zwakke punt der Haar lemmers zal waarschijnlijk eenige veran dering ondergaan. Vijgeboom's plaats zal na melijk worden ingenomen door den ex-Storm vogels II doelman De Vries, terwijl vermoe delijk Kammeijer een backplaats zal gaan bezetten. Ongetwijfeld zal de roodbroeken defensie hierdoor- aanzienlijk worden ver sterkt. Voor het overige blijft alles, zoover ons bekend, bij het oude. En zoo is het ook met de andere Haarlemsche clubs. Bij R. C H. is men nog druk aan het. experimenteeren en aan de definitieve opstelling is men nog niet toe. Groote veranderingen zijn echter ook bij de Heemsteedsche Sportparkbewoners niet te verwachten. Ook bij E. D. O. dat er elk jaar maar weer opnieuw in slaagt om zulk een belangrijke rol in haar afdeeling te spelen is de kern van oude beproefde krachten gehandhaafd. H. F. C. heeft evenmin ingrijpende wijzi gingen in haar ploeg gebracht. In verband met het niet beschikbaar zijn van enkele spelers heeft men o.a. Hack uit het tweede als rechtshalf opgesteld. Men zie de opstelling in het A. R. O. L. be- kertournooi elders in dit nummer. Duinker staat weer eens on de midden voorplaats en dat is o.i. zeker geen slechte keuze. Hij beschikt over een hard schot en als hij goed op den bal zit kan de „Good Old" in hem een productieve middenvoor hebben gevonden. Het elftal van V.S.V. is nog niet geheel samengesteld, doch tien van de elf plaatsen zijn reeds definitief bezet. Dat de voorhoede ongewijzigd zou blijven lag na de succesvolle tweede helft der com petitie en de niet minder succesvolle beker competitie voor de hand. Doelman Michel, de reserve-keeper van het Nederl. Elftal staat weer onder de lat, wat eveneens te verwachten was. Nu De Vries den laatsten tijd zoo goed op dreef was, zal ook het handhaven der middenlinie geen verwondering trekken. Mogelijk zou zelfs ook het- "backstel onge wijzigd zijn gebleven war het niet dat Van der Griendt, na geruimen tijd door een on willige spier op non-actief te hebben gestaan zich weer beschikbaar had gesteld. Het spreekt van zelf, dat men dezen back, die zooveel uitstekende wedstrijden voor V.S.V. gespeeld heeft, een kans wil geven, zoodat voor de twee backplaatsen momenteel minstens 3 candidaten zijn. De samenstelling van het Stormvogels-team kost de elftal-commissie dit seizoen heel wat zorg. Om te beginnen heeft zij wij meldden het reeds dit seizoen niet de beschikking over Haak Sr. Dat het moeilijk is een geschikten plaatsvervanger te vinden voor dezen stoeren back, ligt voor de hand. Een ander .zorgenkind" is de voorhoede In een aantal oefenwedstrijden werden enkele jonge spelers, o.a. Goedhart en Verdam ge wogen, maar, voorloopig althans, te licht, be vonden. Ook Opbergen, „de vaste" links buiten van het vorige seizoen, is nog niet zeker van zijn plaats. Prins en Schoorl heeft men voorloopig in den aanval opgesteld, hoewel men minstens één hunner gaarne half-back had zien spelen Omtrent de definitieve samenstelling valt dus nog weinig te zeggen. Hoogstens zouden we kunnen aannemen, dat Hollenberg. Haak Jr. Gerrits. Tol, Bravenboer, Van Pel, Prins Schoorl en Woudenberg wel weer van de partij zullen zijn. doch omtrent hun plaats in het lefta! alsmede aangaande de namen der beide andere spelers, valt niets met zeker heid te zeggen. Uitslagen gespeelde partijen. G. HekelaarC. van Vloten 02: Th. Schij- venaarC. Berkhout 20; Ch. BottelierCh. Mentjox 02; W. WanrooyW. Beider 02; Ch. Mentjox—M. van Groningen 20; W. v. PeltA. de Jong 02. Eindstand Zomerwedstrijd Groep B: gesp. gew. rem. verl. pnt. W. Beider 9 5 3 1 13 M. van Groningen 9 6 1 2 13 G. Hekelaar 9 5 2 2 12 Schij venaar Sr. 9 4 4 1 12 C. van Vloten 9 5 2 2 12 R. de Jong 9 3 3 3 9 H. v. Poeteren 9 3 3 3 9 W. Wanrooy 9 3 0 6 6 Ch. Bottelier 9 10 8 2 Ch. Mentjox ,9108 2 De heeren W. Beider en M. van Groningen spelen een herkamp van drie partijen voor de eerste plaats. Op Donderdag 8 September vangt de nieuwe onderlinge wedstrijd aan. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS HERDENKINGSTOCHT. De inschrijving voor bovengenoemde wan deltocht is, ondanks dat de militaire groe pen dit jaar wegens het défilé in Den Haag a.s. niet in hebben kunnen schrijven, toch nog zeer goed te noemen. Ingeschreven hebben 3 groepen uit Den Haag, 2 uit Amsterdam. 3 uit IJmuiden, 2 uit Bever wijk en 2 uit Haarlem, en vele individueele wandelaars uit geheel Nederland. Ook komen er weer vier Fransche deelnemers, waarvan den heer Viala dezen tocht reeds voor de zesde maal hoopt te volbrengen. Er bestaat nog gelegenheid tot inschrijving aan den start in gebouw Olympia, Kinder huissingel. ZWEMMEN. H. V. G. B. naar Assen. Heden-middag om half twee vertrok de Haarlemsche zwemclub H.V.B.G. naar Assen voor een dual-meet tegen de Asser zwem ver eeniging. De Haarlemmers zullen op verschillende nummers den strijd aanbinden tegen de Drentenaren. Zoo zullen op de 100 M. vrijen slag voor H.V.G.B. uitkomen K. Bongertman. P. Rol, F. Hauber en F. Otterspoor; Ketelaar start op den 100 NL rugslag, terwijl Kemp er. Bremer op den 100 m. schoolslag zullen deel nemen. Op de estafettenummers 5 X 50 M. vrijen slag en 3 X 50 M. wisselslag zal H.V.G.B. met resp. 2 en 3 ploegen meezwemmen. Voor den polowedstrijd tegen den Noorde lijken tweeden klasser A.Z.C. zal H.V.G.B. met haar volledige eerste zevental in het veld komen, zoodat de opstelling dus zal zijn: Boeree (doel). J. Bongertman, Goedings en Hauber (achter), Schouw, Rol en K. Bongert man (voor). DAMMEN. DAMCLUB „OO STER KWARTIER". A.s. Donderdag 1 September zal ter inleiding van het damseizoen in het clublokaal aan de Zomervaart een causerie worden gehouden over het damspel door den heer J. van Looy. MOTORSPORT. Nationale kampioenschappen van de K. N. M. V. gaan door. Onmiddellijk na het bekend worden van het feit, dat er van de zijde der autoriteiten te Baarn bezwaren stonden tegen het doen ver rijden van de terreinkampioenschappen van Nederland bij de Lage Vuursche. heeft de N. N. M. V.-sportcommissie pogingen in het werk gesteld om de nationale kampioenschappen zoo mogelijk toch nog op den 4den September en in de provincie Utrecht te doen plaats vinden. Hierin is de sportcommissie inderdaad ge slaagd, want zij heeft dank zij de tusschen- komst van verschillende Utrechtsche officials, de beschikking kunnen krijgen over de terrei nen nabij de Pyramide van Austerlitz aan den rijksstraatweg te Woudenberg, die bekend staan om hun bijzondere geschiktheid voor het houden van terreinwedstrijden met motorrij wielen T ragiscli sterf geval Vader tijdens trouwplechtigheid van zijn zoon overleden. Op 71-jarigen leeftijd is te Huis ter Heijde overleden de oud-burgemeester van Dwinge- loo. mr. J. G. West'ra van Holthe. Tijdens de trouwplechtigheid van een van zijn zoons met baronesse Sloet van Marxveldt werd de heer Westra van Holthe onwel. Kor ten tijd later trad de dood in. De overledene vervulde zijn burgemeesters ambt van 1 November 1924 tot 30 October 1936. Openluchtspel door Dr. Ludtvig Berger en Dr. Anton van Duinkerken, onder leiding van Eduard Verkade. VERKOOP VAN DUINGROND AAN DE GEMEENTE NOORDWIJK AAN ZEE. Ingediend is een wetsontwerp houdende goedkeuring van den onderhandschen ver koop aan de gemeente Noordwijk van duin- grond benoorden den vuurtoren te Noordwijk aan Zee (ongeveer 8 h.a. voor f 54.680). De gemeente Noordwijk heeft dit perceel in koop gevraagd, teneinde den grond als bouwterrein te exploiteeren. Het was een wonderlijke en betooverende ervaring die het Centraal Oranje-Comité te Uloemendaal ons gisteren bereidde. Lange rijen auto's schoven langs de poort van het landgoed „Elswout". onder het hooge ge boomte naar de parkeerplaatsen. En toen be wogen de bezoekers zich als op een wandeling door de prachtige lanen van het buiten naar de tribune die over den vijver heen een srpook- jesachtig uitzicht bood op de bosch- en wa terpartijen en op de gevel van „Elswout", het natuurlijke décor van het grootsch-opgezette openluchtspel, door Dr. Berger geschreven ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum. Openluchtspelen schijnen ondanks alle be zwaren van ons wisselvallig klimaat meer en meer in trek te komen. Van een voorstelling als deze te Elswout, in een ideale omgeving, moet bij mooi zomerweer een machtige pro paganda uitgaan. Het groote bezwaar van vroeger dat de tekst in de vrije natuur dik wijls moeilijk te volgen was. is nu de geluids installaties zoo verbeterd zijn, vrijwel geheel ondervangen en wat is dan heerlijker dan op een schoenen zomeravond te genieten van kleu rige tafereelen boeiende groepeeringen en le vendige scènes? Men zou zich slechts zijn zitplaats iets geriefelijker wenschen en be speurt smartelijk hoezeer de moderne mensch banken zonder leuning is ontwend. Dr. Berger heeft, met in een buitenlander verbluffende kennis van de Nederlandsche taal en de Nederlandsche Historie, zijn gege- yen uitgewerkt. Hij schrijft een pittige, soms geestige dialoog en is de in openluchtspelen geijkte stadhuistaal met een wijde boog uit den weg gegaan. Vooral treft dit in de scènes van Marie-Anne van Beverweert en Engel de Ruyter. Hun origineele kennismaking, haar aanvankelijk verzet tegen de liefde die haars ondanks bezit neemt van haar meisjeshartje, is met groot talent geteekend. Ook later, als Marie-Anne zich gewonnen geeft en voor haar liefde strijdt met alle kleine listen der vrouw, weet de auteur te boeien en te ontroe ren. Deze tooneelen zullen ons, vooral door de gratie en zwier waarmee ze door Mary Dres- selhuys en Joan Remmelts werden gespeeld, even lang in het geheugen blijven als die waarin de oolijke scheepsjongen optrad. Het deed goed Georgette Hagedoorn, voor wie wij Haarlemmers altijd toch een zwak hebben, weer eens op de vaderlandsche planken te zien en wij betreuren het eens te meer dat men thans slechts in Vlaanderen van haar zoo bijzondere kunst kan genieten. Tegenover deze en andere uitstekend ge slaagde tafereelen stonden er die ons minder mochten behagen. Dr. Berger's stuk omvat een periode uit onze geschiedenis de tijd van 1660 tot 1673 waarin de gebeurtenissen elkaar zoo snel opvolgden, dat het moeilijk is de draad in het oog te houden. En het is mijn grootste bezwaar tegen zijn werk dat hij uit de veelheid der voorvallen niet een beperkter keuze heeft gedaan. Men raakt als toeschou wer min of meer verward in oorlogen, poli tieke intrigues, pro's en contra's. De bladzij den van ons hstorieboek fladderen voorbij, maar een beeld van den tijd of ,een strakke dramatische spanning wordt ons niet gege ven. Wij hadden gaarne historische uitwei dingen en verhandelingen gemist om wat nader te komen tot de personen van het drama. De mensc-hen interesseeren ons nu eenmaal meer dan de feiten. Maar helaas ra ken de wezens van vleesch en bloed telkens verward in kluwens van staatkundige verwik kelingen en ook de beknopte samenvatting van den inhoud die aan het programma is toegevoegd, geeft geen uitkomst. Als men die gelezen heeft is men nog precies even wijs Misschien maken de volgende opmerkingen de zaak wat duidelijker. Na de troonsbestijging van Karei II die tijdens Cromwell als balling in ons land had ver toefd, tracht Johan de Witt zoowel Enge land als Frankrijk te vriend te houden èn natuurlijk te verhinderen dat Prins Willem Stadhouder zou worden. Vandaar dat hij zoo wel de moordenaars van Karei I aan Engeland uitlevert als met den Franschen gezant d'Estrades onderhandelt over de verdeeling der Zuidelijke Nederlanden, waarop Lodewijk XIV aanspraak meende te mogen maken. Plotseling valt Engeland ons aan en bezet Nieuw-Nederland op het oogenblik dat de En- gelsche staatssecretaris Arlington bruiloft viert met Isabella van Beverweert. De Ruyter vertoeft dan in de Middellandsche zee. zoodat men Tromp het was Cornelis en niet Maar ten Harpertszn., zooals het affiche ons wil doen gelooven tot bevelhebber van 's lands vloot benoemt. Maar als Michiel onverwacht terugkeert, ontneemt men Tromp het com mando. In den vierdaagschen zeeslag barst de twist tusschen de vlootvoogden los. De partij van den Prins wil vrede met En geland (zijn moeder was een Stuart') en onder zijn aanhangers bevindt zich ook Ritmeester Buat. Deze onderhandelt met de Engelsche re geering met medeweten van Johan de Witt. Maar hjj onderhandelt ook op eigen houtje en als de Raad pensionnaris daar achter komt. valt Buat's hoofd op het schavot. Inmiddels groeit de Prins op en de stille strijd tusschen hem en De Witt neemt een aanvangKind van StaatEeuwig Edictu herinnert zich dat wel uit school boekjesZoo komt het jaar 1672. Lodewijk XIV heeft ons onze bond gen ooten afhandig gemaakt en opeens regent het oorlogsverkla ringen. Op De Witt wordt een aanslag gepleegd, Willem wordt Stadhouder en verzoent de vloot voogden met elkander. Op dit stramien heeft Dr. Berger zijn stuk geborduurd. Had hij zich tot enkele hoofd zaken beperkt, zijn werk zou er bij gewonnen hebben. Figuren als Elisabeth Stuart, de Graaf d'Estrades. Buat en nog eenige hadden ge voeglijk geschrapt kunnen worden. Geconcen treerder vorm zou de behandeling hebben ver sneld en de samenhang hebben verduidelijkt. Is het om deze samenhang meer te doen uit komen dat de auteur de medewerking van Anton van Duinkerken heeft ingeroepen, wiens prologen elk bedrijf inleiden? Dan heeft hij daarmee zijn doel niet bereikt, want deze poëzie klinkt niet verder dan tot het oor. Dat een voorstelling onder zoo beproefde leiding als die van Eduard Verkade en met den steun van zooveel kundige spelers een succes moest worden, was van te voren zeker. En het succes was dan ook zeer groot Verkade heeft, gebruik makende van twee tooneelen, drie trappen en niet te vergeten het water dat spelers en toeschouwers scheidt, een ge heel weten te scheppen dat voortdurend het oog bekoort. De goedgetrainde volksmassa vult tijdens de scène op fraaie wijze en de opstelling der personen op het bovenste too- neel doet daartegenover wel eens wat stijfjes aan. Van de medespelenden roemden wij reeds Mary Dresselhuys en Joan Remmelts. Hoe puntig weet deze Marie-Anne haar geestige tekst te lanceeren. het is alles even licht en schalksch. Remmelts sloot zich daar voortref felijk en krachtig bij aan. Cees Laseur speelde een robuusten Michiel de Ruyter. wien men den zeeman aanzag: rond en stoer. Tromp was tegen dat krachtige spel niet geheel opgewas sen. Aan de figuur van den Heer van Bever weert gaf Paul Huf de noodige ernst en waar digheid, maar veel gelegenheid tot spel biedt deze rol niet. Een verfijnde diplomaat was Mr. Wijt. die zich uitstekend in dit voor hem moei lijke ensemble handhaafde en wiens opkomst in een „gouden koets" met vier paarden be spannen. aan het publiek een krachtig applaus ontlokte. Prins Willem komt pas het laatst van de hoofdrollen ten tooneele. Zijne Hoogheid duide het ons dus niet euvel, dat wij ook het laatst eenige woorden aan hem wijden. Ben Royaards speelde de rol met treffend begrip en het was meer aan de tekst dan aan den acteur te wijten dat de figuur niet sterk op den voor grond trad. De rol had niet die menschelijk- heid die een De Ruyter en (vooral in het vierde bedrijf) een De Witt tot. zulke echte levende wezens maakte. Dat waren niet de poppen uit de geschiedenisboekjes, maar per sonen met wie men mee kon voelen, mee vreugde en verdriet beleven. Van de overige medespelenden kunnen niet alle namen genoemd worden. Louise, Kooiman, Rie Gilhuys, Eduard Palmers, die 'uitstekend de prologen zegde en vele anderen, allien heb ben naar beste krachten aan het succes mede gewerkt. Naarmate het donkerder werd, groeide de suggestie. Zooals het tooneerder •uttz&gMhj den aanvang van het vierde bedrijf, was het waar lijk sprookjesachtig. En het slot, met .ee^ lange rij fakkeldragende bedienden wier' flambou wen weerspiegelden in het effen watervlak, was zeer schoon. Het talrijke publiek rees op en zong het Wilhelmus krachtig meè. Er wa ren bloemen voor vele medespelenden en de regisseur werd met een groote krans zeer te recht gehuldigd: een hulde waarin hij de ac teurs betrok en in het bijzonder Mary Dres selhuys. Ook zeer terecht, want zij was de ideale vertolkster van deze rol. Het Oranje-Comité kan er van verzekerd zijn dat het een openluchtopvoering heeft tot stand gebracht zooals er in Nederland zeer waarschijnlijk geen gegeven zal worden, noch bij dit Regeeringsjubileum noch lang daarna. P. H. SCHRODER. Spoorwegen en „wilde" bussen. Een uiteenzetting van de directie der_ Ncd. Spoorwegen. Dezer dagen namen wij een van belang hebbende zijde afkomstig bericht op omtrent de oprichting eoner N.V.. die ten doel zou heb ben de ..wilde" busverbinding te vervangen door een georganiseerd verkeer en het bereiken van overeenstemming met de Spoorwegen. Naar aanleiding hiervan wijst do directie der Nederlandsche Spoorwegen er op, dat zij bin nen het kader der door de regeering getrok ken richtlijnen inzake de verkeers-coördi- natie steecis heeft gestreefd naar een juiste taakvercieeling tusschen spoorwegen en auto bus en naar samenwerking met deze laatste. Eerst de centralisatie in de verleening der'ver- gunningen bood hiervoor een grondslag en heeft in een aantal gevallen reeds tot goede resultaten geleid. Zoolang echter geen slui tend vergunningsstelsel ter beschikking staat, is een rechtstreeksche samenwerking met particuliere N.V.'s onmogelijk Elke overeen komst van heden kan morgen omvergeworpen worden door het opkomen van een nieuwen ..wilden" concurrent. De aangekondigde poging, te komen tot eenstemmigheid tusschen spoor en bus „over een rationalisatie onder overkapping van beide parti,jen" staat, aldus de directie der Ned. Spoorwegen, dan ook gelijk met een poging, de Zuiderzee droog te leggen zonder afsluit dijk. Onderwijzer verdwenen. Hierboven een foto van de beeren Barendregt en Gatsonides in hun Ford V 8, waarin zij in den LuikRomeLuik-rit zulk een fraai succes behaalden. Geheimzinnig geval te Emmen. Toen de vacantie aan de Gereformeerde school te Emmen. hoofd de heer P. Wildvank. Dinsdag was geëindigd en de lessemweer zou den beginnen, bleek dat de ongehuwde on derwijzer K. niet aanwezig was. Men dacht eerst, dat ziekte de oorzaak was en dat er wel bericht zou komen. Spoedi" bleek. dit niet het geval was. toen een broer van K. zich aan de school vervoegde om afscheid te nemen wegens vertrek naar Tndië. Men werd toen meteen gewaar dat K. zich de heele vacantie niet had laten zien ln de ouderlijke woning te Dedemsvaart. De zaak is in handen gesteld van den bur gemeester van Emmen, die opsporingsmaatre gelen zal nemen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11