Tragisch ongeval in de Visschershaven. A. P. DE CRAAFF nieuwe stoffen gafl v.Ern pelen De zorgelijkheden des kruiswoords. ZATERDAG 27 MI GUST US 1938 H A" AUL'EM'S DAGBEAD 2 IJMUIDEN Kolenwerker te water geraakt en verdronken. Een tragisch ongeval heeft gister middag even na den schafttijd plaats gevonden in de Visschers haven. De 35-jarige kolenwerker H. Post, wonende Keizer Wilhelmstraat, die daags tevoren zijn verjaardag had gevierd en 's morgens de geboorte van «Ijn tweede kind had aangegeven is op onverklaarbare wijze te water geraakt en verdronken. Het slachtoffer had des morgens vrijaf om de geboorte van de jonggeborene aan te geven Des middags één uur moet hij weer op het. werk zijn gekomen, welk werk bestond in het trommen van de kolen aan boord van den trawler Witte Zee IJm. 167. De collega's van Post waren nog op een anderen trawler bezig, maar hijzelf zou alvast de schuit met kolen, die bestemd was voor de Witte Zee. langszij van den trawler brengen. Toen de andere kolenwerkers de Witte Zee zouden gaan bunkeren zagen zij de schuit drijven met niemand aan boord. Men zocht naar Post maar vond hem niet. Zou hij misschien in verband met de ge boorte van zijn kind weer naar huis zijn ge gaan? Dat kon echter niet het geval zijn, want zijn fiets stond nog aan den kant Men kan zich den schrik van zijn collega's in denken, toen men de hoed van Post op het water zag drijven. Die lag aan den anderen kant van de schuit en moest dus al eenigen tijd hebben rondgedreven. Spoedig deed men een vreeselijke ontdek king. Men zag een hand in een touw ver ward, in het water en even later kon men het lichaam van het slachtoffer op het droge halen. Spoedig was dokter Rutten aanwezig die met behulp van anderen kunstmatige ademhaling ging toepassen. Dit mocht echter niet meer baten, hetgeen niet te verwonderen valt. daar de man zeker een half uur in hét water had gelegen. Hoe het ongeluk zich heeft toegedrager weet niemand. Het is bekend, dat Post de bunkerdeksels aan boord van de Witte Zee heeft losgedraaid. Daarna heeft hij de schuit vermoedelijk langszij van den trawler willen trekken, want het touw, dat om zijn hand zat,, was aan den trawler bevestigd. Hij is daarbij vermoedelijk uitgegleden en te water geraakt en bij de pogingen om zich drijven de te houden moet hij zich in het touw ver ward hebben. Zeer waarschijnlijk is hij spoedig bewuste loos geraakt want de splitsers, die aan boord van de Witte Zee aan het werk waren, hebben geen hulpgeroep vernomen. Het spreekt vanzelf, dat dit ongeval, dat onder zulke bijzonder tragische omstandig heden plaats greep, op allen diepen indruk heeft gemaakt, niet het minst op de collega-.; van het slachtoffer. OVERVEEN DE AANRIJDING OP DE JULIANALAAN. In aansluiting op het Donderdag j.l. in ons blad afgedrukte bericht over een ongeluk op den hoek van de Julianalaan melden wij dat het politieonderzoek in deze aangelegen heid nog niet beëindigd is en dat nog geens zins ls komen vast te staan wie of de schul dige is, de wielrijdster of de bestuurder van de vrachtauto. COMITc „KATHOLIEK OVERVEEN". Voor den feestavond op 5 September in „Domi" (des avonds om 8 uur) is het vol gend programma opgemaakt. Zang door een a-capellakoor van de R.K. Oratoriumvereeniging te Haarlem onder lei ding van den heer Frans Pielage. Feestrede door prof. W. Nolet, over „Ne derland en Oranje". Filmvertooning fragmenten uit het leven van de Koningin en Haar Koninklijk Huis). 8—9.30 Rondgang met muziek van Eupho- nia naar den Terhoffsteedeweg. 8—3 uur Bal-Champêtre en filmvoorstelling op het Dorpsplein. BLOEMENDAAL Het Openluchtspel. Maandag een volksvoorstelling. Het Nationaal Oranjecomité Bloemendaal heeft besloten, Maandagavond a.s. nog een volksvoorstelling te geven van het openlucht spel in Elswout. De prijs voor alle plaatsen, overdekt en onoverdekt, is gesteld op f 1. Van Maandagmorgen 10 uur af zijn plaat sen te verkrijgen in 't Poortgebouw van Els wout TWEE MOTORRIJDERS GEBOTST. Gistermiddag om half zes reed een motor rijder van de EÏswoutslaan in de richting Overveen. Tegelijkertijd kwam uit tegenover gestelde richting een andere motorrijder, die van den Korten Zijlweg af de Ramplaan in wilde draaien. Bij het kruisen kwamen de beide motorrijders met elkaar in botsing. Zij werden aan hoofd, armen en beenen gewond, en moesten op advies van dr. Bos naar het ziekenhuis St.-Johannes de Deo worden over gebracht. Beide motorfietsen werden bescha digd Aanrijding in Overveen. Oproep tot de betrokkenen. De Commissaris van politie te Bloemendaal verzoekt de dame, die met haar rijwiel op Za terdag 20 Augustus j.l. des avonds omstreeks 8.45 uur op den hoek Korte Zijlweg—Zandvoor- terpad te Overveen. door een postauto is aan gereden zich aan zijn bureau te Overveen te willen vervoegen voor het geven van inlichtin gen. Mede wordt de motorrijder, die met den chauffeur van de postauto heeft gesproken, verzocht zich aan het bureau voor hetzelfde doel te willen melden. ALEXAN DERSTRAAT 2-4 HAARLEM TELEFOON 12018 Dames- en Heerenkleermaker, Bontwerker Hiermede berichten wij U de ontvangst der Alleen de betere kwaliteiten /Adv ivoez Men FEESTEN VAN DE BUURTVEREENIGING. Programma van de te houden feestelijkhe den, uitgaande van de buurtvereeniging te Bloemendaal op Maandag 5 September. 45 uur nam.: Gecostumeerde voetbalmatch door de B.V.C. ..Bloemendaal" op het nieuwe terrein aan den Brederodeweg. 68 uur: Zang- en muziekuitvoeringen op de nieuwe wegen nabij het station Bloemen daal met medewerking van Volkszang en Sursum. 3—9.30 Rondgang met muziek naar den Terhoffsteedeweg. 9.30—10.30: Buitenfilm, betrekking hebben de op het Huis van Oranje. Hierna een komische film. 10.30—3 uur: Gezellig samenzijn in hotel Vreeburg. SPAARNDAM Het jubileum van „Crescendo". Programma voor Zondag. Het programma van de jubileumfeesten van „Crescendo" voor Zondag 28 Augustus wordt uitgevoerd door het Fanfarecorps „Wilhelmi- na" te Santpoort, Directeur: J. de Groot. De te spelen nummers zijn de volgende: 1. Colonel Bogey, Marsch, Kenneth J. Alford. 2. Oreste, Dramatisch openingsstuk, Sam Vlessing. 3. Chante Druidique, symphonisch gedicht, Henry Villette. 4. Cortége Nuptial, Grande Marche, E. Gaudefroy. Pauze 5. „Daar komen ze aan", Marsch potpourri, A. J. Maas. 6. Fête de Nuit, Ballet Suite, Rudolphe Deneufbourg. 7. Thétis, Ouverture Jules Watelle. 8. Florentiner, Marsch-Italienne, J. Fugik. Het feest van gisteravond. Aan de buitengewone-drukte, die er gister avond op de Kolk heerschte, kon men merken, dat het* feestprogramma van Crescendo iets bijzonders had. In ademlooze stilte en vol be wondering volgde ieder de liederen, die de Gem. Arbeiders Zangver. „De Stem des Volks" te Haarlem onder leiding van den directeur A. Krelage Jr. ten gehoore bracht. Het was opmerkelijk hoe stil het was en in de pauzes tusschen de liederen kon men een speld hoo ien vallen. Ook de soliste mevr. Hans Weisz, sopraan, komt een woord van lof toe. Het geluid van deze zangeres klonk machtig mooi op de ons nu zoo intieme en vertrouwd geworden Kolk. Te spoedig kwam voor velen het einde. We hadden nog zoo graag wat meer gehoord. Aan het slot bood de voorzitter van „Crescendo", de heer P. Berk mevr. Hans Weisz een bouquet bloemen aan. Tevreden en vol lof over den mooi en avond keerde men huiswaarts. HEEMSTEDE De nieuwe O. L. School. Officieele opening door den burgemeester. Vrijdagmiddag had de opening plaats van de nieuwe O.L. School, „het Crayennest" waar straks bij het begin van het nieuwe schooljaar dc kinderen van het O.L onderwijs der Bron- steeschpol hun intrede zullen doen. Daar deze school geen gymnastiekzaal heeft, konden de ouders der a.s. leerlingen door de beperkte ruimte niet aanwezig zijn en moesten de uit- noodigingen zich bepalen tot de officieele personen. En zoo waren in het ruime en feestelijk ver sierde handwerklokaal om 3 uur aanwezig de burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn, de wet houder van Openbare Werken dr. E. A. M. Droog, de heer Th. M. Schelling, secr. van de afd. Onderwijs, de heer N. Vos, gemeente secretaris. de heer J Schelling, directeur van Openbare Werken, vele raadsleden, de heer H. v. d. Weijer, Inspecteur van het Lager Onder wijs. de heer J. de Jong, hoofd der Bronstee- school en voorzitter en de heer L. Sloof, ver tegenwoordiger van de Commissie van Toe zicht op het L.O., leden der oudercommissie van de U.L.O.- en Bronsteeschool, enkele hoof den van scholen, het personeel der nieuwe school, de heer H. Korringa, architect, de heer H. Klaassen aannemer. De burgemeester sprak de openingsrede uit. De voorbereiding der totstandkoming van deze school, aldus spr., heeft lang geduurd maar toen half Januari de aanbesteding had plaats gehad, liep alles zeer vlot. dank zij het gunstige weer en het vlotte werk van archi tect Korringa, de vlugge werkwijze van aan nemer H. Klaassen en zijn kundigen uitvoer der W. cle Bruto, en dit alles onder toezicht van opzichter Moolenaar, die gezamenlijk het werk hebben tot stand gebracht tot volle tevre denheid van B. en W Zich meer speciaal tot den heer de Jong wendend, die hoofd der U.L.O.-school blijft, dankte de burgemeester hem voor zijn voor treffelijke leiding, die een groote toeneming van het aantal leerlingen ten gevolge had. Het nieuwe hoofd, den heer Boot, stelde spr. gaarne in dezen kring voor, hem succes wen- schend in zijn werk. De burgemeester besloot met den wensch dat ook het overige personeel moge arbeiden tot heil der kinderen. Inspecteur v. d. Weijer zag in de opening dezer nieuwe school een opleving van het open baar L.O. en een aanwinst van groote betee- kenis. In het begin heeft spr. wel even geaar zeld om de school hier te plaatsen, maar de architect de heer Korringa heeft de oplossing gebracht door dit schitterend geheel, gesticht met zoo beperkte middelen, en zoo passend bij deze omgeving, waarvoor spr. den heer Korringa hulde bracht. Ook deze spreker richtte waardeerende woorden tot den heer de Jong. De heer J. de Jong dankte voor de hartelijke woorden, tot hem gesproken. Namens de oudercommissie dankte mevr. Tollenaar voor de tostandkoming van dit mooie gebouw, heette den heer Boot welkom en hoopte met den heer Boot op dezelfde pret tige wijze samen te werken als met den heel de Jong. Tenslotte dankte de heer Boot B en W. en den Inspecteur van het L.O. en de leden van den Raad voor het in hem gestelde vertrou wen. Spr. gaf verder een overzicht van hetgeen hij in de nieuwe school hoopte te bereiken. Nadat eenige ververschingen waren aange boden werd de nieuwe school bezichtigd. Deze school is schoon door'haar eenvoud. Behalve een middenstuk dat iets hooger is, is het ge heel slechts één verdieping hoog. Aan de voorzijde een ruime speelplaats met aan de West- en Noordzijde de schoollokalen. Overal kunnen licht en lucht in ruime mate toetreden. Een bescheiden entree met rechts een ma teriaalkamer en daarachter een kamer voor het hoofd der school. In totaal zijn er 7 leslokalen beneden, 5 aan den Westkant en 2 aan den Noordkant, met langs de lokalen een ruime gang met kap stokken en closets. Achter het gebouw ligt nog een ruim gras veld voor diverse spelen en lichte athietiek. BENNEBROEK DE ORANJEVEREENIGING. De Oranjevereniging Bennebroek hield, onder leiding van den tweeden voorzitter den heer J. Vernooij, een vergadering in Oud Berg en Dal. Afgevaardigden van een vijftiental vereni gingen hadden aan de oproeping tot deze gemeenschappelijke vergadering gehoor ge geven. Besloten werd het plan tot het houden van een hlstorischen optocht ter gelegenheid van de Oranjefeesten, niet te laten doorgaan, ge zien de hooge kosten daaraan verbonden. Wel zal getracht worden de gemeenschappelijke zanguitvoering op 6 September a.s. doorgang te doen vinden. Het comiti doet een dringend beroep op alle zangers en zangeressen medewerking te willen verleenen. De gemeenschappelijke zanguitvoering zal plaats hebben bij het uitreiken van de ge meente-vlag op de nationale feestdag, 6 Sep tember, ongeveer 4 uur des middags. De eenige repetitie zal gehouden worden Vrijdag 2 September a.s., des avonds te acht uur, gebouw Rehoboth, Schoollaan. Bekendmaking van regeerings- maatregelen. De heer Weitkamp heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat onlangs tal van landbouwers de dupe zijn geworden van het feit, dat de jongste regeeringsmaat- regelen tot steun aan de varkenshouderij, eer der ter kennis van den handel dan van de boeren kwamen, wijl het meerendeel der laatsten uiteraard geen dagblad leest? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid te be vorderen, dat het bericht van dergelijke be langrijke besluiten, vóór deze in de groote bladen worden bekendgemaakt, eerst per ra dio door het A. N. P. worde omgeroepen? De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordwestelijken tot Westelijken of Zuidwestelijken wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, in het Noorden waarschijnlijk eenigen regen, in het Zuiden weinig of geen regen, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.3 m.M. te Sodankyia. Laagste 750.6 m.M. te Seydisfjord. BAROMETERSTAND Vorige stand 764 m.M. Stand van heden 765 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zondag v.m. 5.33 uur; n.m. 17.58 uur. Strand berijdbaar van 10.3016.00 uur. Maandag v.m. 6.12 uur: n.m. 18.34 uur. Strand berijdbaar van 11.1516.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Laatste Zomerconcert H. O. V. Solist Hans Bijvanck. Maandag a.s. zal het laatste der serie zomer - concerten van de H.O.V. gegeven worden. De concertmeester der H.O.V.Hans Bijvanck heeft zich bereid verklaard ook dit jaar weer zijn solistische medewerking te verleenen. Voor dit concert heeft hij het Vioolconcert in b. kl. terts van C. Saent-Saëns gekozen. Het publiek zal hierin zeker aanleiding vin den weer eens van zijn talentvol vioolspel te komen genieten. Als eerste nummer staat op het programma „Impressions d'Italie" van Charpentier. den Franschen componist, die vooral door zijn Opera „Louise" bekend is geworden. Om aan vele verzoeken te voldoen zal nog maals de 3e Symphonic van Saint-Saens wor den uitgevoerd, voor orkest, orgel en piano a quatre mains. Bets Nederkoorn en Jan Rosekrans spelen weer de pianopartijen en Albert de Klerk be speelt het orgel, dat ook nu weer bereidwil lig door het gemeentebestuur ter beschikking is gesteld. Voor dit laatste concert is dus weer een programma samengesteld, dat zeker groote belangstelling waard is. De gelegenheid, het meesterwerk van den grooten Franschen componist te hooren in samenwerking met het prachtige orgel zal niet zoo spoedig weer komen. Vraagt tijdig ontwerp en prijsopgave voor Uw gevelversiering INBOUWBEDRIJF HEEMSTEDE. (Adv Ingez. Med.) LAWNTENNIS. Jeugdtournooi om den Van Lennep-beker en Kea Bouman coupe. Vrijdag zijn op de banen van het Kennemer Lyceum de wedstrijden om den Van Lennep- beker en cle Kea Bouman-coupe beëindigd. In beide tournooien zegevierden vertegenwoordi gers van het district Utrecht. Bij de jongens was het I. Rinkel, die in den spannenden eind strijd er met moeite in slaagde van J. Bou man (Den Haag) te winnen (86 36, 12 10). zoodat. hij thans voor een iaar den Van Lennepbeker zijn eigendom mag noemen; in het Kea Bouman-toumooi behaalde mej. I. Jolles met 4—6, 62. 64 de overwinning op de Amsterdamsche mej. I. Kiek. De eindstrijd van het troost-tournooi ging tusschen twee Haarlemsche speelsters, name lijk mej. F. Kerkhoven en mej. L. de Roos, waarbij de eerste met. 64. 79. 63 won. Na afloop van de wedstrijden werden door den heer D. Nieman, lid van het dagelijksch bestuur van den Ned. Lawntennisbond, de prijzen uitgereikt. De uitslagen van dezen tweeden dag luiden: Nademaal de menschen van zeer verschil lende geaardheid zijn, doet ge telkens wan neer ge menschelijke woningen binnentreedt nieuwe en ongekende ervaringen op. Zoo was ik gisteren te gast in een huis van een familie, die verslaafd is aan het oplossen van kruiswoordraadsels. Keurige, fatsoenlijke en zelfs verstandige menschen, doch op het punt van kruiswoordraadsels vasthoudende, gepassioneerde onredelijke maniakken. Ik houd niet van bridgende menschen, omdat je daar altijd je mond moet houden, wat voor mij altijd heel onaangenaam is. vooral om dat ik zelf geen harten van schoppen onder scheiden kan, maar kruiswoordraadselaars zijn nog veel erger want die betrekken je on middellijk in hun waanzin en laten je niet Jos voor je uitgeput van moeheid te kennerf geeft je legerstede te willen opzoeken, ook al weet je niet welke rivier van zeven letters met een. Z in het begin en een Q in het midden door een midden-Amerikaansche republiek loopt. Toen ik binnenkwam had ik niet eens gele genheid de familie naar behooren goeden avond te wenschen, want nauwelijks had ik mijn neus binnen de kamer, of pa bulderde: „Zeg, je wéét zoo veel, welke hoofdstad be gint met een C en eindigt met een S en de derde letter is een R". Na een kwartier wist ik dat 't Caracas moest zijn, maar ma wilde dat niet gelooven en toen hebben we bij de buren een encyclopaedie geleend om het ma, zwart op wit, te doen gelooven. Ze bleef het gek vinden dat een stad zoo heette en zij bleef verzekeren dat ze er nooit van gehoord had „maar je hebt ook nooit van Arcen gehoord" zei pa, „en toch is dat dat plaatsje in Limburg van vijf letters met een C in het midden". Enfin, toen we dan Caracas eenmaal hadden, bleek dat de verti cale held uit de Spaansche geschiedenis als vierde letter een A had en dat het woord van twee letters, dat een onderdeel van een loco mobiel was, een as moest zijn, wat Piet wel direct geweten zou hebben als ze maar ge woon „wagen" hadden gezegd en niet „loco mobiel" om het moeilijk te maken, want dan dacht je natuurlijk dat het een speciaal locomobiel-achtig woord moest wezen. Om 10 uur hadden we de heele rechter helft. Ede en Epe incluis en dat afzichtelijke woord dat „iets wat je over harde eieren doet" moest zijn en dat als derde letter een Y had en wat dan tenslotte mayonaise moest wezen, waartegen mama protesteerde omdat ze nooit harde eieren met mayonaise at; ze at trouwens überhaupt nooit harde eieren, want haar oom Dirk-zaliger was indertijd in den jare 1886, maar het kon ook '87 zijn, daar wilde ma van af wezen, in een hard ei ge stikt. Dus kon van mayonaise heelemaal geen sprake zijn. Van 10 tot half twaalf heb ik mij suf ge peinsd op eën populairen voetballer van vier letters, een merk cigaretten van maar even tjes elf letters „oekh" op het eind, den mi nister-president van Bolivia, een soort nier- zalf van vijf letters met een Q in het midden, een Fransch chansonnier, het tegenoverge stelde van desalniettemin met een Z als eerste letter, want anders zou Azalea niet goed zijn en een J als eerste letter, want een peer van drie letters met een J als eerste dat moest toch jut zijn, niet waar? Om half één waren we zoover gevorderd, dat we er nog drie moesten vinden: de kinder meid van Koningin Victoria te beginnen met Dor en te eindigen met a, een soort schaal dier van negen letters en een schijnwerkers- 1 werktuig met ZMZ in het midden. Toen heb ik hartelijk afscheid genomen van de familie omdat ik 'soentends om 9 uur op kantoor moet wezen, pa riep mij nog na dat als die kindermeid niet Dorothea heette die verticale Adriatische Zee fout moest zijn en of ik misschien nog even wilde aanloopen bij den leeraar geschiedenis gymnasii, die bij mij.op den hoek woont om het te verifiee- ren, maar ik zei maar dat ik zeker wist dat die man op reis was, want wie gaat er nu om zóó iets om half één 's nachts aanbellen. Tenslotte ben ik, na drie uur pelnzens, in bed over schrijnwerkerswerktuigen, om 4 uur vanochtend moeizaam ingeslapen. Nu heb ik hoofdpijn en mijn oogen vallen telkens dicht. Ik ga in het vervolg toch maar liever naar bridge-maniakken. Mr. E. ELIAS. VAN LENNEP-BEKER. Kwart eindstrijd: B. van Meegeren (Den Haag) sl. S. Haak (Gelderland) 61, 63. Halve eindstrijd: I. Rinkel (Utrecht) sl. B. van Meegeren 6—0, 6—2; J. Bouman (Den Haag) sl. A. de Roos 60. 61. Eindstrijd: I. Rinkel (Utrecht) sl. J. Bouman (Den Haag) 86. 3—6, 12—10. KEA BOUMAN-COUPE. Halve eindstrijd: mej. I. Jolles (Utrecht) sl. mej. A, Hartog (Den Haag) 9—7, 6—3; mej. I. Kiek (Amsterdam) sl. mej. R. Rinkel (Utrecht) 6—3. 6—1. Eindstrijd: mej. I. Jolles (Utrecht) sl. mej. I. Kiek (Amsterdam) 46, 62, 6—4. Vrijdagmiddag werd te Heemstede de nieuwe Openbare School aan den Crayenestersingel door den burgemeester van Heemstede. Jhr. J. P. W. van Doorn, officieel geopend. Groep van de genoodigden bij de opening, zittend v. 1. n. r.: de gemeente-secretaris de heer N. Vos; de wethouder van Openbare Werken dr. E. A. M. Droog; burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn de heer S. H. Boot, hoofd der school de heer H. van de Weyer, inspecteur L.O. mevr. De Jong, mevr. Tollenaar, lid Oudercommissie, en de heer J. dc Jong. Staande tus schen de heeren Boot en Van de Weyer, de architect de heer H. Korringa. CRICKET. Rood en Wit—Bootleggers. De Bootleggers die vijf ééndaagsche wed strijden in ons land spelen en o.a. op 2 Sep tember op het terrein van V.O.C. tegen het N.C.B. elftal zullen uitkomen, komen Maan dag a.s. een wedstrijd spelen tegen een ver sterkt Rood en Wit elftal: dr. M. Jansen en W. Yafces. namen die geen verdere Introductie noodig hebben, zullen het Rood en Wit team komen versterken. Ook het vorig jaar waren de Bootleggers reeds de gasten van R. en W. aan de Spanjaardslaan. Het Rood en Wit elftal heeft de volgende op stelling: Mr. F. A. Davidson, aanvoerder, W. Gobets wicketkeeper, Jhr. B. Th. Elias, mr. A. H v d Berg, A. v. d. Togt, A Th. van Baasbank,' J.' p.' van Baasbank. W. Yates, dr. M. Jansen, P. Lig- tenstein, G. Menalda van Schouwenburg. Het programma van de Bootleggers is als volgt samengesteld: 29 Augustus: Eerste wedstrijd tegen Rood en Wit te Haarlem (Spanjaardslaan). 30 Augusuts: Tweede wedstrijd tegen V. R. A. te Laren (terrein mr. G. Hamburger.) 31 Augustus: Derde wedstrijd, tegen S. C. H. C. te Bilt- hoven. 1 September: H Tc wedstrijd' tegen d€ Flamingo's terrein 2 September: Vijfde wedstrijd, tegen eenbondselftal t« Rotterdam (terrein V. O. C.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2