Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur. VVV- 10 CENT Ochtenclbeurs Amsterdam ATHLETIEK. Houthewerkingsmachines MAANDAG 29 AUGUSTUS 193S HAARLEM'S DAGBEAD 2 Bedrijfsleven moet zich aanpassen aan gewijzigde structuur der maatschappij. Gewaakt moet worden tegen dumpingprijzen. Hedenmiddag is de 188e (buitenge wone) algemeene vergadering der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur in het Krelagehuis geopend met een rede van den voorzitter, dr. A. J. Ver- hage. waaraan het volgende is ont leend. Hoewel de maand Augustus een zeer drukke maand is in het bloembollenbedrijf, heeft het hoofdbestuur gemeend toch in deze maand een algemeene vergadering bijeen te moeten roe pen, omdat het juist in dit handelszeizoen ge bleken is, dat de omstandigheden zóó zijn, dat een bedrijf als het onze het nog niet zonder maatregelen kan stellen. Ik wil er op wijzen, dat het noodzakelijk is, dat de vereeniging met den meest mogelijken spoed een uitspraak doet. Niet alleen, omdat het hoofdbestuur bij een goedkeuring van zijn standpunt ook weer zelf initiatief kan ontplooien en aan alle kan ten kan meewerken om het uit een oogpunt van vakbelang beste na te streven. Maar ook vergete men niét, dat het toch dwaas zou zijn, terwijl de meerderheid voelt, het niet zonder maatregelen te kunnen stellen, het hoofdbe stuur tegen zijn eigen overtuiging in, gebon den zou zijn aan een vorig jaar voor 1937/38 gevallen uitspraak. Het tijdstip der vergadering. Men zegge dus niet, dat deze vergadering even goed later in het najaar of in den win ter gehouden had kunnen worden. Men moet rekening houden jnet alle omstandigheden en factoren en wanneer men dat doet, dan zal men toegeven, dat het dit jaar nu het juiste moment is, om bijeen te komen en te beslissen over dit voor een ieder onzer'vakgenooten zoo belangrijke probleem. Dit handelsseizoen valt overigens wel in een tijd van politieke spanningen en van een scherp tot uiting komen van omstandigheden, die er duidelijker dan ooit op wijzen, dat de structuur der maatschappij zich aan het wij zigen is. Het is dan ook niet alléén de groote oogst, die ons doet beseffen, dat het ontbre ken van regelen tot zware verliezen zou leiden; het zijn ook de wijzigingen in de geestesgesteld heid en in de economie der volken, waardoor af- zetuitbreiding op 'n bepaald moment zooveel mooilijker en gevaarlijker wordt dan vroeger. Dit zijn structüreele wijzigingen, die men moet erkennen door er het eigen bedrijfsleven zoo goed mogelijk bij aan te passen. Vrijere wereldhandel zou goed zijn. Ik wil hiermede niet zeggen, dat de toestan' den, zooals zij groeien, zullen lelden tot de grootst mogelijke welvaart. Het tegendeel is, althans op het gebied van de bodemproductie, naar mijn meening het geval. Een vrijere we reldhandel in agrarische producten zou niet al leen in het belang van het bloembollenbedrijf zijn en nu noodige maatregelen kunnen doen missen; ook de welvaart der volken zou er door vergroot worden. Maar we hebben er rekening mede te houden, dat wij alleen den wereldhandel niet vrijer kunnen maken en de geestesgesteldheid, waaruit afwerende maatre gelen volgen of dreigen, niet kunnen veranderen door te doen, alsof de wijzigngen, waarover ik sprak, niet bestaan. Wij hebben ons aan te passen bij de omstandigheden. Ook wil ik hiermede niet zeggen, dat de han del in ons product steeds meer beperkt zal worden. Maar wij moeten ervoor waken, dat we de buitenlandsche markten niet overprikkelen, door tegen té gaan, dat tegen prijzen, die de buitenlander dumpingprijzen zal noemen onze bloembollen verkocht zullen worden. Wij zien het dit seizoen; het zou niet moge lijk zijn een zoo groote oogst op de buiten- landsche markt te plaatsen, zonder de prijs verhoudingen volkomen te verstoren; en daar door zouden wij afwerende maatregelen uit lokken. Onze taak is om in de wereld, zooals zij de laatste jaren groeit, dit zooveel mogelijk te voorkomen, daar hieruit blijvend schade lijke gevolgen zouden kunnen voortvloeien. De uitvoering der maatregelen is dit jaar, bij een abnormaal grooten oogst van tulpen, moeilijker dan ooit. Alle mogelijke maatrege- ZELFWERKEND WASChMIDDEL OVERAL VERKRIJGBAAR NV. HET KLAVERBLAD HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 29 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Alvata. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Begeerte met Mariene Dietrich en Gary Cooper, 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Zwerfstertje". „Ik zal handhaven", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Enkele reis Holly wood" en Deanne Durbin in „Zondagochtend concert". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het geheim van dr. Felgentreu", „De schrik van wijk 7" en „Ik zal handhaven". Spaame Theater: „Rasecht" en „Paniek in den aether". 8 uur. Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Zandvoort: Raadsvergadering ten Raadhuize. 7.30 uur. DINSDAG 30 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Alvata. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Mazurka met Pola Ne gri en Albracht Schönhals, 2.30 en 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur. len zijn getroffen om de uitbetaling door het Surplusfonds zeker te stellen: hierdoor is voorkomen, dat de markt verder inzakte dan de minimumprijzen. Hiervoor waren echter noodig een korting van 24 pet. van de nota's en een mogelijkheid om tot een zware inlevering te komen. Hoewel men door deze maatregelen uiteindelijk meer zal besommen, dan zonder maatregelen het geval geweest zou zijn, moge men zich in de kringen der Overheid toch realiseeren. welke strenge maatregelen in en door het bloem bollenbedrijf worden toegepast. Zoowel bij mogelijkheden om den afzet te vergrooten, als ln het geval dat de omstandig heden hulp van de Regeering eischen. bedenke men, dat nagenoeg geen enkele bedrijfstak financieel zoo zelfstandig blijft staan. Exportverruimnig maakt bedrijf gezonder. In het bijzonder bedenke men dat, wanneer onderhandelingen gevoerd worden met het buitenland. Ik ben ervan overtuigd, dat hierin vele en groote moeilijkheden schuilen, maar een bedrijfstak, die zelf nagenoeg geheel de maatregelen financiert, die voor dien bedrijfs tak getroffen zijn, verdient toch in de eerste plaats, dat de export van zijn artikel zooveel mogelijk verruimd wordt. Vooral omdat ex- portverruimirig het eenige middel is om ons bedrijf gezonder te maken, terwijl het bloem bollenvak zelf reeds naar verhouding veel mid delen beschikbaar stelt om het artikel te pro- pagecrcn. Ik denk ln het bijzonder aan het contingent voor export naar Duitschland. De ontwikkeling van de clearingrekening is niet gunstig, maar nu deze ontwikkeling juist valt ln een tijd van het jaar, dat de bloembollen worden geëxporteerd, is er naar mijn meening toch alle reden, om voor het vierde kwartaal de bloembollenexport daarheen wat te verrui men, temeer omdat de Duitsche afnemers er op gebrand zijn wat meer te ontvangen. Een beroep op de vergadering Over het punt, waarvoor wij heden bijeen gekomen zijn is weinig nieuws meer te zeggen; Ik wil de vergadering daarom met aandrang verzoeken, de discussies zoo kort en zoo zake lijk mogelijk te houden. Zij, die aan de discus sies deelnemen behoeven hun spreektijd van 10 minuten niet uit te putten. Laten wij er allen toe medewerken, dat de vergaderingen onzer vereeniging in het alge meen op een waardig peil blijven. Op die wijze alleen kan men een bepaald doel het beste bereiken. In de hoop. dat deze vergadering zal worden een voorbeeld voor andere vergaderingen, heb ik de eer haar te openen. De Bilt voorspelt: (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche politie bezit goede diensthonden. Eerste in een wedstrijd te 's Gravenhage. Op het landgoed „Clingenbosch" te Was senaar is een wedstrijd gehouden voor dienst honden om den wisselbeker van den „Neder- landschen Bond van den diensthond". Deelgenomen werd door de afdeelingen Haarlem en omstreken, Noordwijkerhout en omstreken en 's-Gravenhage en omstreken. Elke afdeeling nam met drie honden deel. De belangstelling voor deze wedstrijden was vrij groot; o.a. waren aanwezig de burgemees ter van Bennebroek en de commissaris van politie W. Hol te 's-Gravenhage. De jury bestond uit de heeren: E. H. Tenckinck, commissaris van politie te Haar lem, D. Jacobs, brigadier van politie te Bus- sum en W. Keyzer, agent van politie te Am sterdam. De uitslag van den wedstrijd luidt; 1. Haarlem en omstreken 1283 p. 2. 's-Gra venhage e. o. 1232 p., 3. Noordwij kerhout e. o 1969 p. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Het examen tot het behalen van het Kust wachtdiploma heeft Zaterdagmiddag te Was senaar aan Zee (Wassenaarsche Slag) plaats gehad. Geslaagd zijn de heer J. F. Viëtor te Assen mejuffrouw T. Wiertsema Groningen en de heeren D. van Barneveld. J. Lockhorst, J. C. A. Riemerswaal, H. A. Pieterse en W. Stoelman van Wassenaar. Zondagmorgen werd een twintigtal leden der Haarlemsche en Amsterdamsche brigade geëxamineerd voor het technisch deel van de Bondsdiploma's A en B. Later volgt het theo retisch gedeelte. Ook in Utrecht en Swalmen werden Zondag examens voor den bond ge houden. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 Progr. I Hilversum H. Progr. II Hilversum I. Progr. ni: Keulen 8.— Parijs Radio 11.20, Radio P.T.T. Nord 12.05 Ned Brussel 12.20, Keulen 2.20, Parijs Radio 3.20, Keulen 4.20, Ned. Brussel 5.20, Fransch Brussel 6.50, Keulen 7.20, Fransch Brussel 8.20, Keulen 9.Ned. Brussel 10.20. Keulen 11.20, Progr. IV: Ned. Brussel 8.—, Diversen 9.20- 10.35. London Regional 10.35, Droitwich 12.05, London Regional 12.35, Droitwich 4,20, Radio P.T.T. Nord of diversen 8.20, Droitwich 8.50. Progr. V: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Klassiek programma. 1. 2e Hongaarsche Rhapsodie van Liszt, Staatskapel van Berlijn. 2. Sylvia Ballet. Albert Sandler. 3. Moment musical. Wilhelm Kempff. 4. Cavatlna van Raff, Paul Godwin. 5. Der Schwan, George Boulanger. 6. Fakkeldans van Meyerboer, Berl. Philh. Oorkest. 7. Toreador et Andalouse, Albert Sandler, 8. Capriclo Itallen, Staatsoperaorkest van Berlijn. 9. Berceuse de Jocelijn van Godard, Paul Godwin. 10. Elegie van Massenet, George Boulanger 11. Liebesfreud van Kreisleh, Vasa Prihoda 12. Liebeslied van Krelsler. Vasa Prihoda. 8.00—12.00 Diversen. Meest zwakken later tot matig toene- menden Oostelijken tot Noordelijken wind, betrokken tot zwaar of half be wolkt aanvankelijk regen, later opkla rend. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 767.3 m.M. te Vestmanoer. Laagste 754.8 m.M. te Perpignan. Sinds Zaterdag heeft de luchtdrukverdeeling zich geheel gewijzigd. De depressie in het Oos ten, die in Centraal Europa en daarna in Scandinavië zoo overvloedige regens veroor zaakte, is thans verdwenen en opgelost in het groote vlakke gebied van lagen luchtdruk over de Noorsche Zee en het Oostelijke deel der Poolzee. Inplaats daarvan kwam boven de Baltische staten een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling. Het machtige ge bied van hoogen luchtdruk in het Westen, reikt tot over Ierland en IJsland. Langs de Oostrand beweegt zich een strooming van polaire lucht naar het Zuiden en Zuid-Westen, die over de Golf van Biscaje reeds in West- Frankrijk is doorgedrongen. In Engeland, om het Kanaal en West- Frankrijk vielen zware regens. In Frankrijk begon de luchtdruk gisteren regelmatig te dalen en over Centraal Europa vormde zich een uitgestrekte vlakke depressie. Over Duitschland beweegt zich een conti nentale luchtstroom naar het Westen. Te Wee- nen viel bij onweer 47 m.M. regen. De Alpentoppen melden helder weer en wol kendekken met boven-opervlakte van 2000 meter hoogte. Het is te voorzien, diat het weer in onze omgeving betrokken .tot zwaar bewolkt zal blijven, met nu en dan regen. Op klaring is eerst later te wachten, als de wind tot Noord gekomen is en in kracht gaat toenemen, Daarbij zal het zwoele weer overgaan in koeler weer. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M, Stand van heden 758 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 6.48 uur; n.m. 19.08 uur. Strand berijdbaar van 11.4517.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. De kinderoptoclit te Heemstede. Costuums worden te Haarlem vervaardigd. Zooals bekend behoort tot de feestelijkhe den. die in de komende feestweek te Heem stede zullen gehouden worden, ook een kin deroptocht, waarin o.a. verschillende „sprook jes" zullen worden verwerkt. Zoo zullen daar in de bekende figuren te zien zijn van den baron von Münchhausen, Hollebollegijs, Sneeuwwitje, Asschepoester, Doornroosje en vele andere. Ook verschillende historische fi guren komen in den optocht voor: o.a. Wil lem de Zwijger, een groep betreffende de aan komst van den Prins van Oranje (den lateren Koning Willem I) te Scheveningen en van zeer recenten datum is de groep van het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het is te begrijpen, dat hiervoor heel wat costuums noodig zijn: niet minder dan ruim 120. En nu is het wel aardig dat al die cos tuums die ontworpen zijn door den Heem- steedschen kunstenaar Jan Wiegman wor den vervaardigd in 'n Haarlemsch atelier, nl. in dat van mevr. Mary van Ek-Koning, Nieu we Groenmarkt. Wij hebben even een kijkje genomen in dit atelier, dat nu terecht op den naam „cos- tuumhuis" aanspraak kan maken, want het geheele perceel zit bij manier van spreken „van onder tot boven" vol met costuums, het eene nog frisscher en smaakvoller dan het an dere; costuums voor de sprookjesfiguren, voor de groep van de gilden, voor Robinson Crusoë, voor zoovele andere personen, die in den op tocht zullen worden uitgebeeld. Wij zagen sierlijke baretten met zwierige witte veeren, deftige steken, fraaie schilden, zelfs de gou den muiltjes van Asschepoester. Wie dit atelier bezocht heeft neemt zonder twijfel den indruk mee, dat in Heemstede op 6 September een schitterende optocht te zien zal zijn, De gondelvaart op 1 September. Aan de gondelvaart op het Noorder Buiten Spaarne zal de Roei- en Zeilvereeniging Het Spaame met zestien booten deelnemen. Zij zullen electrisch worden verlicht. Twee wherries worden kunstig omgebouwd in Ve- netiaansche gondels. Er is een Viking-schip en er is een Hawaian-vaartuig. Voor Hawaian- muziek wordt ook gezorgd. De Spaarne-vloot van zestien vaartuigen zal omstreeks negen uur van het clubgebouw te Heemslede, aan het Z B, Spaame bij de Crayenestervaart. vertrekken. De terugtocht van het Noorder Buiten Spaarne zal gemaakt worden langs de Nieuwe Gracht, Kinderhuis- singel, Oranjekade, Raamsingel. Gasthuissin gel, Kampersingel naar het Zuider Buiten Spaarne. Bij voorbaat wordt aan de kano-vaarders vex-zocht niet te dicht in de buurt van de roei vaartuigen te komen vanwege de kans op be schadiging van de electi-ische verlichting, en ook niet midden op het water te blijven stil liggen als de roeiers naderen, hetgeen zeer hinderlijk is. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Op 30 Augustus a.s, hoopt de heer W. v. d. Pad den dag te her denken waarop hij 40 jaar geleden in dienst kwam bij de N.V. Dros- te's Cacao- en Choco ladefabrieken te Haar lem. Haarlem in het feestkleed. Versiering en verlichting van het Stadhuis. Haarlem gaat zich in het feestkleed steken om in de komende feestweek een vroolijken aanblik aan stadgenoot en vreemdeling te bie den. In verschillende straten werden reeds versieringen aangebracht, terwijl men in an dere straten daarmee druk bezig is of de eer ste aanstalten maakt. Ook vele pai'ticulieren versieren hun gevels met groen, bloemen en de nationale kleuren, ook zullen er mooie ver lichtingen te bewonderen zijn. Hedenmorgen is men begonnen met de ver siering van het Stadhuis. In bloembakken worden oranje en paarsche bloemen tussc'hen dennegroen geschikt. Op den gevel hangen oranje doeken in strakken lijn. 's Avonds wor den felle schijnwerpers op het Stadhuis ge richt. waardoor het geheel een sprookjesach tig effect zal hebben. Voor het Stadhuis wordt een tribune opge steld voor de officieele personen die de fees telijkheden op de Groote Markt zullen aan schouwen. Op de Markt is een nieuwe electrische ver- lichtong aangebracht. Ook de bekende vlam- menzuilen der gasfabriek worden er weer op gesteld. De autobussen. Openluchtvoorstellino: „Eenheid door Oranje". Geen plaatsen meer te krijgen. Voor de populaire openluchtvoorstelling die hedenavond op „Elswout" van „Eenheid door Oranje" zal worden gegeven, zijn geen plaatsen meer te krijgen. Alles is „uitverkocht", niettegenstaande er nog 200 plaatsen bijgebouwd waren. Koersen van de Ochtendbeurs te Amster dam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 337—8. H.V.A. 461—3. Amsterdam Rubber 230V2. Philips 243 AKU 45 1/4—6 1/8. Beth. Steel 43 7/16—5/8. U. S. Steel 43'/t—4. Republic Steel 13 5/8—3/4. Anaconda 25 3/16'/s. Shell 11 7/16—9/16. Tidewater Ass. Oil. 10 1/43/8. General Motors 35 3/85/8. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8,92. Berlijn 73.37^. Parijs 5.00 1/8. Brussel 30.94. Zwitserland 41,92. New-York 1,83 1/16. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Ook een verbinding Haarlem Amsterdam. In aansluiting op een vorig' bericht kunnen wij meedeelen, dat de firma's Dumée en Bou- ckaert van morgen, Dinsdag, af een zooge- naamden „wilden" autobusdienst zullen exploiteeren Haarlem—Amsterdam. Elk uur zal er een bus rijden. De bussen geven aan sluiting op de andere busdienst die uit Am sterdam rijden. De autobusdienst is belangrijk goedkooper dan de andere vei-voermiddelen. Een dag tour HaarlemAmsterdam kost 0.40, een enkele reis 0.25. CRICKET. ROOD EN WITBOOTLEGGERS. Rood en Wit won den toss en ging batten. Het openingspaar J. v. Baasbank (0) en W. Yates (3) was spoedig verdwenen. Een goede stand Werd opgezet tusschen dr. M. Jansen en A. v. d. Togt. Dr. Jansen werd gevangen voor 41 en v. d. Togt staat op 40 n.o. Het totaal bij de lunchpauze was 103 voor 3. ANTWERP-BRITISH C.C.—ROOD EN WIT. Rood en Wit was Zatei'dag en Zondag de gast van de Antwerp-British C.C.. Na een spannenden wedstrijd eindigde de match in een draw. v. d. Togt scoorde een century. Mor gen komen we op deze ontmoeting terug. Kampioenschappen van Noord-Holland. Bouman loopt de 400 M. in 49.7 sec. (Van onzen medewerker) ondagmiddag werden op de Sintelbaan te Amsterdam de Kampioenschappen van Noord-Holland verwerkt. Vooral op de werpnummers waren de presta ties maar zeer matig. Eenige athleten wisten niettemin nog een zeer goed resultaat te boe ken. Van de ploeg, die Nederland ln Parijs zal vertegenwoordigen, startten: Bouman. De Ruyter. Boersma en Brasser. Op vei*zoek van de Technische Commissie startte Bouman niet op de 800 M. maar op de 400 M. en leverde hierop een pracht prestatie, n.l. 49.7 sec. Zijn race wei-kte den indruk, dat hij, bij voorbaat zekere winnaar, bij zich zelf niet had uitge maakt, of hij zich ten volle zou geven. Hoe wel direct op zijn tegenstanders uitloopend, liet hij echter op de laatste 200 M. pas ten volle zien, hoe snel hij geworden is. Nog vol komen frisch ging hij door de finish. Ook de Ruyter liep niet zijn gewonen af stand, de 1500 M.. maar won onbedreigd de 800 M. in 1 min. 59.2, Flgee (Haarlem) eindig de hier als vierde. Brasser bewees wederom zijn goeden vorm op de 110 M. horden. Zonder strijd wist hij wederom onder de 15 sec. te komen. De Haar lemmer A. van Zinderen liep in deze i-ace ook mede. Zeker was hij als derde geëindigd, in dien hij, door het aanraken van de laatste horde, niet was komen te vallen en ook zeker had hij 17 sec. gemaakt, een resultaat, dat voor hem en niet in het minst voor zijn leer meester, W. Kaan, een aansporing zal zijn, SPORT. Wegens overvloed van kopy zullen verschillende verslagen in ons blad van morgen worden opgenomen. zich op dit nummer te gaan specialiseeren. Hij is snel genoeg, gezien o.m. zijn finale-plaats op de 200 M. Op de sprintnummers was Boers ma, bij afwezigheid vair Van Beveren en Van Geenhuizen, heer en meester. Zoowel op de 100 als op de 200 M. won hij, nadat hij in de morgenuren reeds deelgenomen had aan de estafettetraining voor Parijs. De Haarlemmer Lamoree bleek goed op dreef te zijn. Hij nam aan drie nummers deel en bereikte een eerste en twee dei'de plaatsen. Bij het polsstokhoogspringen werd hij kam pioen, bij verspringen bereikte hij een af stand van 6.53 M. en alleen bij kogelstooten bleef hij, evenals de andere finalisten, onder zijn normale prestatie. Nadat Hermans (Haarlem) op de 1500 M. zeer verdienstelijk en met een zeer goe-de eind spurt de derde plaats had bezet, bleek, dat op de 5000 M. waaraan Zeegers niet deelnam, dit keer Paap en Koopman beiden van Haar lem, door een stevig begin-tempo zouden pro- beeren hun kansen op de bovenste plaatsen te verhoogen. Het is hun slechts gedeeltelijk ge lukt. Koopman kreeg last van een oude bles sure, maar liep moedig door, tei*wijl Paap op 2500 M. een kleine inzinking kreeg, zich later wel weer herstelde, maar toen te ver achter was. Niettemin bezette hij de vierde plaats, gevolgd door Koopman, die voor het eerst op de 5 K.M. uitkomende, tevreden mag zijn. Een andere Haarlemmer, die dit eveneens kan zijn, was Van den Bos, die met 1.75 M. bij hoogspringen eindigde achter den student Hey, die bij verdere training, op dit nummer nog wel meer van zich zal doen spreken. Voor de dames waren enkele loopnummers ingelascht, waarbij bleek, dat de A.D.A.-ploeg op de estafettes in goeden vorm is. Bij de 4 x 100 M. werd het record van 50.1 sec. geëvenaard, terwijl de 10 x 100 M. een nieuw Nederiandsch record opleverde. Met 2 min. 9.5 sec. wist de ploeg 0.3 sec. van haar eigen record af te halen. Indien nog beter gewisseld wordt, kan deze tijd nog met eenige seconden venninderd worden. De uitslagen luiden: Heeren: 400 M.: 1. Bouman, AAC, 49.7, 2. Hes, Quick, 53.4, 3. Takken id„ 53.6. 100 M.: 1. Boersma, AAC, 10.9, 2. Houtman AV '23, 11.3, 3. Blok, KNAU, 11.3. Hoogspringen 1. Hey, USA, 1.80 M„ 2. Van den Bos, Haar lem, 1.75 M. Kogelstooten: 1. De Graaf, Zaanland, 11.97 M., 2. Van der Wel, AV '23, 11.85 M., 3. Lamoree, Haarlem, 11.77 M. 5000 M.: 1. Meijer, De Volewijckers, 16 min. 18.2, 2. Overdijk, AAC, 16 m. 23.8, 3. Bakker, AAC, 16 m. 25.2 sec., 4. Paap, Haarlem. 200 M.: 1. Boersma. AAC, 22.7, 2. Blok, KNAU, 22.9, 3. Spaak. AAC, 23.1. 110 M. Horden: 1. Brasser, AAC, 14.9, 2. Van Leeuwen, AAC, 15.8. 3. Carriere, AV '23, 18.2. 800 M.: 1. De Ruyter, Quick, 1.59.2, 2. Middelkoop, AAC, 2.6, 3. Elsinger, AV '23, 2.7, 4. Figee, Haarlem. Verspringen: 1. Grootewal, AAC, 6.66 M„ 2. Houtman, AV '23, 6.58 M„ 3. Lamoree, Haarlem, 6.53 M. Polsstokli oogspring en Lamoi'ee, Haarlem, 3.70 M., 2. Verkes, Haar lem. 3.65 M., 3. Booy, Volharding 3.10 M. Dames: 100 M.: 1. Ter Braake, ADA, 12.9, 2. De Vries, ADA, 3, 3. Doorgeest, ADA, 13. 4 x 100 M.: 1. ADA I, 50.1, 2. ADA II, 52.3, 3. Sagitta, 52.4. 10 x 100 M.: 1. ADA I, 2 min. 9.5, 2. Gemengde ploeg, 2 min. 13.4, 3. ADA II, 2 min. 25.7. BLOEMENDAAL MUZIEKUITVOERING OP KONINGINNE DAG Het muzikale programma in de tent in het Bloemendaalsche Bosch op Woensdag 31 Augustus, 's avonds 7.30 uur ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin te geven, wordt uitgevoerd door de Chr. Har- monievereeniging' „Sursum", directeur J. A. Meng, en luidt als volgt: 1. Gezang 3 arr. J. A. Meng 2. Wilhelmus (oude toonzetting) Valerius 3. Paradeklanken (marsch) Gus v. Beek Concordini (ouverture) Leon Dervanx 5. Chère Brunette (polka voor piston door jongeh. Sipke de Vries) V. Col Int 6. Ged. uit Norma Bellini 7. Gedenck-Clanck P. J. Wiest 8. Ged. uit „Le Trouvère" Verdi 9. Finale. SPREEKUUR WETHOUDER VAN ONDERWIJS. De wethouder voor het ondenvijs, de heer J. Ouwehand, zal in plaats van Woensdag 31 Augustus, Donderdag 1 September a.s. van 34 uur zijn sureekuur ten stadhuize houden. G. KNAAPEN GEHULDIGD. Zondag vierde de heer G. Knaapen zijn 65-sten verjaardag en was tevens 45 jaar in betrekking bij de firma Büttger, alhier. Op dezen dag werd hij verblijd met een schrijven van den minister van sociale zaken, waarin deze meedeelde dat het H.M. de Koningin heeft behaagd hem op dezen datum de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille in brons toe te kennen. Van verschil lende zijden ondervond de heer Knaapen hartelijke blijken van belangstelling. Voor op te r. fabr. gevr. eenige moderne mach. als zaag-schaaf- boor-frais-penneb. enz. Br. met uitv. omschr. en pr. no. 9872 bur. van dit blad Voor M.T.S.'er, oudste jaar Zit-Slaapkamer gevraagd, met volledig pension in nabijheid M.T.S., teg. maan- delijksche vergoeding v. 42.50. Brieven aan Mevr. Belinfante— Lisser Laagkeppel (G.).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2