Tsjecho Slowaaksche vraagstuk kan opgelost worden. Thijs IJs knapt het weer op! Elke partij toone haar goeden wil. Zal Engeland krachtiger taal gaan spreken? Zwitsersch escadrille verongelukt. Japansch offensief op Hankau stuit op Heftig verzet Ivorol - Oranje - Bianje - Bleu MAANDAG 29 AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Sir John Simon: „Oorlog niet onvermijdelijk Duifsche pers toont zich teleurgesteld. De Britsche minister Sir John Simon, heeft Zaterdag te La nark in Schotland zijn reeds eenigen tijd ge leden aangekondigde rede gehouden. Sir John Simon. „Ik zou de algemeene politiek der Britsche regeering op buitenlandsch gebied willen schetsen als een positieve vredespolitiek. Dit jaar is een jaar van veel zorg en moeilijk heden geweest en het leiderschap van Cham berlain is door niets meer gekenmerkt dan door de vastberaden pogingen, welke hij en Halifax in het werk hebben gesteld om de span ning te doen verminderen en een kalmeering tot stand te brengen. Het is onjuist te zeggen, dat een politiek van vriendschap niet mogelijk is met staten van een geheel ander politiek stelsel. Ik wijs de gedachte, dat oorlog on vermijdelijk is, af en zou eerder de opvatting willen verkondigen, dat oor log nooit onvermijdelijk is, wanneer alle volken gelijkelijk hun best willen doen om de oorzaken weg te nemen, welke tot oorlog zouden kunnen leiden en in een geest van eerlijkheid oplos singen voor welke moeilijkheden ook willen zoeken. De Britsche invloed is steeds aan de zijde Van den vrede geweest. Simon zeide, dat de Britsche herwapening geen wantrouwen in andere landen teweeg brengt, omdat ieder weet, dat de Britsche wa penen nooit gebruikt zullen worden voor een agressief doel. De inspanning der Britsche re geering is geheel gericht op de versterking van de instellingen des vredes en de aanvaarding van argument en rede bij de beslechting van internationale geschillen. Want, aldus Simon, wij zijn er van overtuigd, dat echte oplossin gen niet gevonden kunnen worden door ge weld. Nog afgezien van de verliezen aan men- schenlevens kan een geweldmaatregel gemak- kt ijk aanleiding geven tot reacties, die in zekere omstandigheden andere mogendheden dan de strijdende partijen zouden kunnen meesleuren. En wanneer deze procedure een maal begonnen is: wie zal dan zeggen, waar zij eindigt? De verwerkelijking van deze gedachte heeft geleid tot de aanvaarding van idealen en de beginselen, die den grondslag van den Vol kenbond vormen en de Britsche regeering be treurt het ten zeerste dat de afwezigheid van een aantal belangrijke staten den Bond zoo ernstig verzwakt heeft. Indien echter gebleken is, dat 'n werktuig niet in staat blijkt iederen last te dragen, dan beteekent dat nog niet, dat wij zijn beginselen zouden moeten verzaken, integendeel, het ideaal van den Volkenbond, vervanging van het geweld door de rede en het recht, is een schoone inspireerende gedachte, waarvoor zij zullen blijven werken. Ik geloof dat alle landen, evenals Engeland, een groot verlangen naar den vrede en een haat tegen den oorlog hebben. Tsjecho Slowakije. In het speciale geval van Tsjecho Slowakije, waaraan wij thans zeer onze aandacht schen ken, is het standpunt van Engeland volkomen nauwkeurig uiteen gezet in de rede, die mi nister-president Chamberlain op 24 Maart van dit jaar in het parlement heeft gehouden Die verklaring geldt ook vandaag. Aan haar inhoud behoeft niets te worden toegevoegd of gewijzigd. Voor een oplossing van het Tsjecho Slowaaksche waagstuk zijn bijdragen van alle betrokkenen noodig. Als regee ring hebben wij in deze kwestie een werkelijk probleem gezien, dat drin gend oplossing behoeft. En wij zijn er van overtuigd, dat een oplossing kan worden gevonden, die allen belangen recht doet wedervaren, indien aan beide zijden een goede wil wordt ge toond. Het behoeft geen betoog, dat het zeer belangrijk is een vreedzame oplossing te vinden, want in onze moderne tijden kennen de oorlogs reacties geen grenzen meer. Simon herinnerde vervolgens aan de be kende rede van Cordell Hull over de noodza kelijkheid van vervanging van den oorlog door vriendschappelijke samenwerking en zeide: „Wat Huil zeide en wat Roosevelt eenige da gen later verklaarde, moet in menig Britsch hart weerklank hebben gevonden en daarom heeft de Britsche regeering haar invloed aan gewend bij beide partijen in het conflict om er op aan te dringen, dat men redelijk zou zijn bij de pogingen tot het vinden van een oplos sing." Runciman aldus zeide Simon verder is geen scheidsrechter of rechter, maar bemid delaar en vriend. De goede wenschen van de geheele wereld, die beseft hoe veel van zijn succes afhangt, vergezellen Runciman in zijn taak. Hij is te Praag niet als vertegenwoordiger der Britsche regeering, maar als vertegen woordiger van allen, die gerechtigheid willen en den vrede liefhebben. Zooals ik reeds zeide gelooven wij zeker, in een vreedzame oplos sing, indien de goede geest overheerscht." Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat in de Duitsche pers een zekere teleurstelling merk baar is over de verklaring van Simon ten aan zien van Tsjecho-Slowakije. De bladen melden, dat door die verklaring een oplossing in het geheel niet bevorderd is, doch eerder de geest van verzet in Tsjecho-Slowakije versterkt is. De Völkischer Beobachter" zegt, dat een oppervlakkig lezer zou meenen, dat de rede niets nieuws bevat, omdat zij niet verder gaat dan die van Chamberlain in Mei. Men mag echter niet vergeten, dat Engeland toen open lijk partij koos voor de Tsjechen en daardoor den Tsjechischen tegenstand versterkte. Men kan zich niet losmaken van den indruk, dat de rede van Simon hetzelfde effect zal heb ben. Met geen woord heeft Simon de eischen der Sudeten-Duitschers besproken. Als de Tsjechische halsstarrigheid versterkt wordt, kan dat den toestand slechts verscherpen. De rede van Simon kenmerkt zich door een dub belzinnigheid, welker doel maar al te duidelijk waar te nemen is. De ..Deutsche Allgemeine Zeltung" vat haar indruk samen als „teleurstellend". Men had gehoopt, dat Engeland zijn standpunt nauw keuriger uiteengezet zou hebben en meer re kening gehouden zou hebben met de recht vaardige Sudeten Duitsche eischen. Het „Berliner Tageblatt" betreurt het, dat Simon, naar het blad zegt, de kernproblemen ontweken heeft. De „Essener National Zeltung" schrijft: „Met buitengewone verbazing heeft men in Berlijn kennis genomen van de deelen van Simon's rede, waarin hij spreekt van de mo gelijkheid van een conflict. Als lid der regee ring moet het hem toch duidelijk zijn, dat het nog al nutteloos is dergelijke dreigementen aan het verkeerde adres te richten. Of heeft Engeland zich reeds een vaststaand beeld ge maakt van de ontwikkeling in de toekomst en de hoop de Praagsche politiek te kunnen ver anderen, reeds opgegeven?" aldus vraagt het blad. Duitschland zou den raad krijgen zich van interventie in Tsjecho- Slowakije te onthouden. Britsche kabinet beraadslaagt vandaag en morgen. LONDEN, 29 Augustus. Ten aanzien van het standpunt van de Britsche regeering in het Tsjecho Slowaaksche vraagstuk en in ver band met de groeiende spanning tusschen dat land en Duitschland verwacht men, dat de Britsche regeering na de conferentie van heden en morgen een duidelijke wenk aan Duitschland zal geven de handen van Tsjecho Slowakije af te houden. Lord Halifax zal hedenmorgen uit York shire terugkeeren en in het ministerie van buitenlandsche zaken aanwezig zijn en direct met den Britschen gezant te Berlijn Hender son confereeren teneinde een volledig rapport samen te stellen voor de kabinetzitting van morgen. Ook Chamberlain zal heden in Downing- street 10 terugkeeren en men verwacht, dat hij Halifax en waarschijnlijk ook Henderson zal ontmoeten. De voornaamste kwestie, waaromtrent Ohamberlain en Halifax inlichtingen van Henderson wenschen is of, volgens zijn mee ning, de Duitsche manoeuvres een bedreiging vormen en een militaire interventie te wach ten is. Of dat men hier te doen heeft met een poging zoo ruim mogelijke concessies van de Tsjechen te krijgen. Sommige berichten spreken ervan, dat Henderson eventueel deel zal nemen aan de zitting van de ministers. Men verwacht verder, dat Henderson een boodschap naar Berlijn zal brengen, waarin: le. een duidelijker wenk betreffende mogelijke Britsche interventie in jeval Tsjecho Slowakije zal worden aange vallen. zal zijn opgenomen dan die, welke Si mon Zaterdag heeft gegeven. Men veronderstelt eveneens, dat de Britsche regeering de bewering zal herhalen, dat Run- ciman's onderhandelingen door de voortdu rende scherpe Duitsche pers en radio in ge vaar worden gebracht. (United Press). Vier toestellen tegen de bergen te pletter gevlogen. Zes dooden, twee zwaar gewonden. BERN. 28 Aug. Oi-stermiddag is een escadrille van vijf vliegtuigen, dat op weg was naar Lugano, waar een luchtvaardag werd gehouden, in het Kanton Schwyz in een dikken mist geraakt, ten gevolge waarvan vier dei- toestellen tegen de bergen te pletter vlogen. De zes inzittenden van drie dezer machines werden gedood en de beide inzittenden van het vierde toe stel ernstig gewond. (Havas). Felle strijd woedt aan de Jangtse Verbindingen Hankau-Hongkong verbroken SJANGHAI, 28 Augustus. Aan het front van de Jangtse is een geweldige strijd tusschen 400.000 Chineezen en 100.000 Japanners losge brand. Volgens Japansche berichten bieden de Chineezen heftigen tegenstand aan het Ja pansche offensief en hebben zij heden in den loop van den dag een aantal tegenaanvallen ondernomen. Een beslissing is nog niet geval len. Anderzijds berichten de Chineezen, dat de verbindingslijn tusschen Hankau en Hong kong verbroken is, zoowel te land als in de lucht. Een nader bericht uit Sjanghai deelt mede: Volgens Japansche meldingen hebben de Ja pansche troepen, die uit de provincie Hopei oprukken aan Pi-rivier verscheiden strategi sche punten bezet d.o. Lioean. Het volgende doel zou zijn de Peiping-Hankauspoorlijn af te snijden. Voor het overige spreken de berichten, die van het Jangtse-front komen, elkaar te gen. Volgens Chineesche berichten zouden Chineesche troepen opnieuw Soesoeng heb ben bezet, terwijl de Japansche troepen zich ten oosten van de stad over een breed front terugtrekken. Dit wil zeggen dat de Japansche linies ten noorden van Jangtse bezweken zou den zijn. (Unitedd Press) Duitsche bisschoppen voor de rechten der kerk op de bres. „Strijd tegen het christendom moet gestaakt worden. Zondagochtend is in alle katholieke kerken in Duitschland behalve in Oostenrijk een herderlijke brief voorgelezen, die op de con ferentie der bisschoppen te Fulda is opgesteld. Hierin wordt o.a. gezegd: Wij eischen voor de openbare meening de staking van den strijd tegen het Christen dom. Duizenden katholieke staatsburgers vragen zich thans af, of zij. hoewel zij de nationale gemeenschap erkennen en getrouw zijn aan den staat, nog burgers met gelijke rechten zijn. Met een toespeling op de jongste aangele genheid met mgr. Sproll. den bisschop van Rothenburg, vervolgt de brief, dat men van een Duitsch bisschop durfde eischen, dat hij zijn bisdom verlaat. Daar hij teruggekeerd was, hield men bijeenkomsten tegen hem en wer den daden van geweld gepleegd, die onge hoord laag waren. „De Duitsche bisschoppen moeten duchten in de naaste toekomst te wor den overgeleverd aan aldus stelselma tig opgehitste massa's. Men vreesde niet op een grievende wijze de persoonlijke eer van den Hei ligen Vader aan te tasten. Wij, Duit sche bisschoppen, zullen onze rijen meer en meer aaneensluiten, getrouw geschaard rond dengene. die wegens ons lijdt." De Duitsche bisschoppen verdedigen zich tegen het verwijt, dat de nationaal-socialis ten tot hen richten, dat zij zich zouden ont trekken aan de nationale gemeenschap, dat zij zich zelf buiten deze gemeenschap sluiten. Zij betoogen, dat zij haar ten volle erkennen, evenals den staat in zijn nieuwen vorm, maar voegen hieraan toe, dat zij nooit zullen toestemmen in het geweld aandoen aan hun geloofs overtuiging en aan beperkingen der rechten van de Kerk. De bisschop van Berlijn, mgr. von Preysing, heeft tijdens de Mis van twaalf uur in de St. Hedwigskerk zelf het herderlijk schrijven voorgelezen. De vliegtuigbotsing in Japan. Thans 67 dooden. Naar het Japansche persbureau Domei meldt heeft de vliegtuigramp, welke zich 24 Augustus jl. te Omoroe heeft voorgedaan, 67 dooden geëischt. Talrijke personen zijn overleden ten gevolge van brandwonden, welke zij hebben opgeloopen toen het benzine- reservoir van het omlaag gestorte vliegtuig ontplofte. Franschen moeten Italiaansch grensplaatsje verlaten. Militaire maatregelen bij niet voldoen aan het bevel. Naar Havas meldt hebben de Ita liaansche autoriteiten den burge meester van Isola, een kleine grensge meente in het departement der Zee- Alpen, ervan in kennis gesteld, dat de Fransche onderdanen, die in het Italiaansche deel van het dal van Chastillon grond bezitten, hun lan derijen, die aan de Italiaansche zijde van de grens zijn gelegen, binnen 48 uur onvoorwaardelijk moeten ver laten. Er is hun een termijn van een maand gesteld om te verhuizen, hun vee weg te voeren en den oogst binnen te halen. Indien binnen dezen ter mijn niet aan het bevel is voldaan, zullen de militaire autoriteiten het gebied bezetten. Grensversterkingen de oorzaak? United Press verneemt van buitenlandsche diplomatieke zijde te Rome de volgende lezing over het incident te Isola. „Tusschen Italiaansche en Fransche auto riteiten worden er op het oogenblik onder handelingen gevoerd over de onteigening van Fransche bezittingen langs de Italiaansche grens (bij Ventimiglia) omdat de Italianen er vestingwerken willen aanleggen. De Italianen, aldus deze lezing, heb ben plotseling besloten, hun vesting werken aan de Fransch-Italiaansche grens te versterken, zulks naar aan leiding van een artikel, dat generaal Brissaud Desmaillets onlangs in „Ce Soir" heeft geschreven. De generaal betoogde daarin o.m., dat Frankrijk zich verplicht zou zien, Italië binnen te vallen, indien Duitschland Tsjecho- Slowakije zou aantasten. Naar verluidt zijn er dertig Fransche be zittingen bij dit geval betrokken. Bij de on derhandelingen heeft Frankrijk er reeds in toegestemd, dat deze bezittingen door den Italiaanschen staat worden overgenomen. De eenige moeilijkheid, die zich voordoet, is van financieelen aard. De Italianen staan nl. op het standpunt, dat zij niet verplicht zijn, voor de geconfisqueerde eigendommen schadever goeding te betalen. Men zegt dat dit geval veel lijkt op het ge schil tusschen Mexico en de V. S. over de olie-ondernemingen. In ieder geval wordt van Fransche zijde verklaard, dat er van ge welddadige uitdrijving geen sprake is. Zondag verliep kalm. Naar Havas nader uit Nice verneemt heeft de Zondag te Isola een kalm verloop ge had. Er heeft zich geen enkel incident voor gedaan tusschen Fransche grondeigenaars en de militaire autoriteiten. Heden, Maandag loopt de door de Italiaan sche autoriteiten verleende termijn af voor de vrijwillige instemming met de onteigening. Er is nog geen enkele goedkeuring uitge sproken. De bevolking van Isola heeft een protest on derteekend, gericht aan den minister van binnenlandsche zaken, waarin de steun der regeering wordt geëischt. zijn de kleuren van de verpakking. Haal dit echt Nederlandsche kind Uw huis binnen en het zal 's morgens en 's avonds op koninklijke wijze Uw mond en tanden verzorgen. Adv incjez Mea ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Oom had kalm tot vijftig geteld en toen hij luid driemaal geroepen had Ik kom!! had hij zijn oogen opengedaan en nieuwsgierig om zich heen gekeken. Nou, die zullen wel niet zoo erg ver weg zijn, mompelde hij bij zichzelf. Hoe het kwam, wist hij niet, maar hij voelde zich niets gerust. Hallo. Dickie, Snorretje. Waar zitten jullie. Kom er uit, als ik fluit! En oom Mopperniet floot zoo hard hij kon. Jullie hebben vrij. jongens! Kom er uit, kom er uit! Maar natuurlijk hoorde oom niets en toen hij als een haas heen en weer ging loopen, werd hij natuurlijk wel erg moe, maar succes had hij er niet van. Nu werd hij toch werkelijk erg ongerust. Wel, tjonge, tjonge, bromde hij. Waar zitten die snuiters nou? Ik begin werkelijk bang te worden, dat zij verdwaald zijn en dat zou minder mooi zijn, omdat ik hier in het bosch-van-hou-je-maar stil.nou, ik weet het niet, maar leuk vind ik het heelemaal niet. Tja, wat moet ik nou beginnen? Kom. ik zal nog maar eens roepen. En daar klonk het weer Dickie! Snorretje! Dickie!! Snorretje!! Hallloooü Maar hij hoorde niets dan het ruischen van den wind door de hooge boomen.... Aantal slachtoffers op de „Jose Luiz Diez" tot 32 gestegen. Yoor het grootste deel gevangenen. De gezagvoerder van den Spaan- schen republikeinschen torpedojager „Jose Luiz Diez", die in de Straat van Gibraltar strijd heeft gevoerd met oorlogsschepen van Franco heeft me degedeeld, dat 32 man aan boord van zijn schip werden gedood. Op acht na waren het Nationalistische gevan genen. Toen het schip de Straat van Gibraltar binnenvoer, werd het door twee gewapende treilers van de Rechtschen gepraaid. Beide treilers werden aldus deze mededeeling in den grond geboord. De gesneuvelde opvarenden van de ..Jose Luiz Diez" zijn over boord gezet. De Britsche torpedojager „Vanoc", heeft het stoffelijk overschot naar een plaats, vijf mijl ten oos ten van Europapunt gebracht, waar het ge vecht is geleverd en hier kregen de gesneuvel den hun zeemansgraf. De gezagvoerder van de „Jose Luiz Diez" be vond zich aan boord van de „Vanoc". Gedu rende de plechtigheid hadden alle Britsche oorlogsschepen in de haven d«> vlag halfstok geheschen Nam alleen de „Canarias aan den strijd deel? Van de zijde der Nationalisten wordt te Gi braltar van het gevecht de volgende voorstel ling gegeven: Ongeveer om 2.30 uur Zaterdagmorgen werd van Punt Tarifa een torpedojager gesigna leerd, die zonder lichten en met vol stoom probeerde, door de Straat van Gibraltar te passeeren. Dadelijk openden de kustbatterijen het vuur, zoowel in Tarifa, als in Ceuta en Punta Carnero. De kruiser „Canarias" stoomde op het schip af en nam het onder vuur. Twee schoten trof fen doel en met groote snelheid verdween de torpedojager in de haven van Gibraltar. Ver der heeft geen enkel schip aan het gevecht deelgenomen. In Burgos wordt in half-officieele kringen opgemerkt, dat Engeland waarschijnlijk den torpedojager tot het einde van den burger oorlog zal vasthouden en hem daarna aan Franco zal uitleveren. Dag en nacht hadden de „Canarias" en vier nationalistische torpedojagers oo de loer ge legen naar de „Diez". De admiraliteit te Londen heeft over het lot van de „Diez" het volgende opgemerkt: Daar de „Jose Luis Diez" practisch in zin kenden toestand verkeerde, had hij het recht, een neutrale haven op te zoeken ter reparatie. Hij kan daar echter slechts zoo lang blijven, tot de havenautoriteiten van meening zijn, dat hij weer zeewaardig is. Als hij eenmaal buiten de driemijlsgrens is, houdt onze ver antwoordelijkheid op. (United Press). PWJERAMMA DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uïtzending. 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 R.V.U. 8.— Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berich ten). 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Omroeporkest. 11.Paedago- gische causerie. 11.30 Vervolg concert m.m.v. solist. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Gramofoon muziek. 1.15 Orgelspel. 1.30 Ensemble Jetty Cantor. 2.15 Declamatie. 2.40 Ensemble Jetty Cantor. 3.30 Het Aeolian-orkest (gr.pl.) 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Kovacs Lajos-orkest (gr.pl.) 6.30 Causerie „Het wezen der vrijheid". 7.— Baam's Man nenkoor. 7.30 Causerie „40 Koninklijke jaren" 3.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Om roeporkest m.m.v. solisten. 9.15 Reportage. 9.40 Het Renova-kwintet. 10,30 Gramofoon muziek. 10.45 Sportreportage. 11.— Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek. 11.4512.00 Orgel- pel (gr.pl.) HILVERSUM II 301.5 M. cn 415 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om circa 8.15 Berichten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist. (1.001.20 Gramofoonmuziek). 2.Voor de wouw. 3. Gramofoonmuziek. 4.Pianovoordracht. 4.154.45 Gramofoonmuziek. 5.KRO-Ka- merorkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 Gra mofoonmuziek. 6.10 KRO-Orkest. 7.— Be richten. 7.15 Causerie over Boerhaave. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 KRO-Melodisten m.m.v. solist. 8.30 Radiotooneel. 9.15 Vervolg con cert. 9.45 Causerie ,Aan de vooravond van Koninginnedag". 10.05 KRO-Orkest 10.30 10.40 Berichten A.N.P.) 11.0012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Harry Engle- man's kwintet m.m.v. solist. 12.35 Voordracht 1.05 Gramofonmuziek. 1.20 Declamatie. 1.40 Gramofoonmuziek.. 2.20 Het BBC-Northern- Ireland Orkest. 3.20 Populair concert. 3.35 Muzikale causerie met gramofoonmuziek. 4.20 Het John McArthur Kwintet .4.50 Gramofoon muziek. 5.20 Klarinetvoordracht. 5.40 Het Leslie Bridgewater Kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Viool en piano. 7.40 Orgelspel. 8.20 Voor dracht. 8.50 Amusementsreportage's. 9.50 Gra mofoonmuziek. 10.Berichten. 10.25 Gra mofoonmuziek- 1A0.55 BBC-Theater-orkest m.m.v. soliste. 11.4512.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Cantrelle-orkest. 2.35 en 3.05 Gramo foonmuziek. 4.20 Zang, 4.35 Pianovoordracht 5.20 Ellis-orkest. 6.20 Pianovoordracht 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 7.35 Gramo foonmuziek. 8.35 Radiotooneel. 10.3511.20 Trio Charron en soliste. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Hheinische Landesorkest. 12.20 Orkest van de Stads schouwburg te Konstanz. 2.30 Vroolijk concert. 4.20 Omroeporkest. 6.30 Zang en fluit. 7.20 Meininger Landesorkest m.m.v. solisten. 8.50 Fritz Weber's dansorkest en solisten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Vervolg dansmuziek. 12.203.20 Weensch Kamerorkest en volks muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht. 8.20 Omroeporkest en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Liederenconcert. 8.20 Berichten. 8.30 Salzburger Mozart-orkest (gr.pl.) 9.20—9.35 Politiek overzicht 9.50—10.00 Declamatie. 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Berichten. 11.20 Omroeporkest m.m.v. soliste en decalmatie. 1.15 Tijdsein. 1.26—2.20 Nacht concert.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6