Beweid Koninginnedag in Haarlem s Omstreken. LANGE VEERSTRAAT Flitsen van Koninginnedag De harddraverij DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Overal met groote opgetvektheid gevierd. Te Spaarndam. Om half 9 had de opstelling van de school kinderen plaats. Met de muziek van Crescendo voorop werd een rondgang door het dorp ge maakt. Daarna gingen de kinderen terug naai de speelplaats, waar ze werden onthaald op een glaasje Ranja. Inmiddels was het gemeentebestuur van Haarlem gearriveerd. Het nam een aubade in ontvangst van de hoogste klassen der school, die onder leiding van den heer M. Geertsma, hoofd van school 39 zongen. Het zingen kwam goed tot zijn recht en aan het applaus kon men merken, dat het in den smaak viel. Hierna volgden de spelletjes. Na afloop kreeg ieder kind een aardige ver rassing; de prijswinnaars kregen een extra cadeautje. Pl.m. 2 uur namen de wedstrijden voor ouderen een aanvang. Voor de verschillende spelletjes bestond groote animo. Vooral de stoelendans, begeleid door muziek van Crescendo viel in goede aarde. De uitslagen luiden als volgt: Behendigheidswedstrijd voor dames, Ring- rijden: 1. J. Kortekaas; 2. B. in 't Veld; 3. P. Nooy. Behendigheidswedstrijd voor heeren, Ring- rijden: 1. Th. Jukes; 2. L. Tiggelman; 3. C. Brouwer. Behendigheidswedstrijd voor dames, Stoe lendans: 1. Th. Dijkman; 2. T. Warmerdam; 3. Pluim. Behendigheidswedstrijd voor heeren, boeg- sprietvechten: 1. J. Berk; 2. C. Willemsen; 3. H. Onderweegs. Uitslag avondfeesten. Behendigheidswedstrïjd op de Rutschbaan (dames)1. Trientje Dijksma; 2. Piëta Nooy; 3. mej. Jansen. Behendigheidswedstrijd op de Rutschbaan (heeren)1. Wim Bouwens; 2. Han Onder weegs; 3. Theo Jukes. Koekhappen op stelten dames en heeren: I. Joh. Beyersbergen; 2. Cor Bouwens; 3. Trien Warmerdam. Uitslag gondelvaart: 1. J. Balm; 2. Beijerber- gen; 3. J. Verharen. De jury bestond uit mevr. Geertsma, mevr. Stapel en mej. Snethlage. Na afloop sloot de heer Tiggelman, voorzit ter van de Commissie tot het houden van Kinderfeest op Koninginnedag met een woord van dank dezen dag. Heemstede. Hoewel het Woensdag geen officieele feest dag was heerschte er toch een echte feest stemming. De middagfeesten op het Frederik van! Eedenplein trokken veel belangstelling. Van de versiering van fietsen en autopeds had men veel werk gemaakt. Aardig waren de wedstrijden voor de kin deren: ringsteken, houtjes rapen e. d., maar vooral viel in den smaak het hardloopen met hindernissen voor de grootste jongens. Een bijzondere attractie voor groot en klein was het optreden van Mr. Lawoe, goochelaar en jongleur. Het oplaten van ballons geschiedde onder het zingen van het Wilhelmus. Kwam het vorige jaar de verstgemeldde te Woudenberg terecht, nu met den stevigen wind zullen ze wel een eindje verder komen. Ook aan dit nummer waren prijzen verbonden. De dag werd besloten met een heel aardig vuurwerk, dat door zeker meer dan duizend belangstel lenden werd bijgewoond. Een fantastisch gezicht leverde de Zand- vaartkade op, van de IJzeren brug af gezien. De talrijke oranjelampions weerkaatsten in het water en op het water waren de kleurige kano's en bootjes. Het verlichte Raadhuis trok ook nu weer duizenden kijkers. „Eensgezindheid" gaf in de avonduren een concert, dat door vele belangstellenden werd bijgewoond. Den geheelen avond was het druk in de winkelstraten. Velen bezichtigden de werke lijk fraai versierde etalages. Verschillende gevels waren aardig versierd. Te Bloemendaal. Hadden wij 's morgens eenige vrees ge koesterd. dat er weinig belangstelling voor het Bloemendaalsche feest zou bestaan en de meesten naar Haarlem zouden trekken, deze vrees bleek ongegrond, want vooral in den namiddag was er druk bezoek. De wedstrijden voor kinderen werden vlot afgewerkt en werden door vele ouders bijge woond. Met tonsteken bleek als steeds veel be langstelling te trekken. Overigens werd er uitstekend gestoken. Als prijswinnaars kwamen te voorschijn: 1. G. Brugman: 2. P. Tullenaar; 3. J. Kol; 4. H. Mudde; 5. G. v. d. Mey; 6. A. Bersee; 7. P. Roosjen. Hierna concentreerde zich de aandacht op de volks- en reidansen, uitgevoerd door de leden der BI. Ver. voor Jeugdwerk, onder lei ding van den heer H. F. v. d. Wateren en be geleiding van J. H. Steenkist. De correct uitgevoerde dansen vonden groo- ten bijval. Ben mooi vuurwerk vormde een waardig slot van het Bloemendaalsche feest. Sursum gaf 's avonds een concert in het bosch. De Veldloop te Overveen. Het aantal deelnemers van den veldloop was teleurstellend. De technische leiding berustte bij den heer Timmerman, die de getrainden en ongetrain- den in 2 groepen liet starten. Het parcours was 2500 M. en in het duin terrein tamelijk zwaar. De wisselbeker kwam voor de tweede maal in bezit van den heer P. Tuilenaar (tijd 9 m. 35.4 sec.). Twee en drie werden J. Tullenaar en G. v. d. Mey. De heer H. Tullenaar werd eerste bij de ongeoefenden en legde daardoor beslag op den zilveren beker, uitgeloofd door den heer H. J. Hijmans (tijd 10 min. 12 sec.). Tweede werd Tom Klerk. Tc Vogelenzang. Ook de feesten in het landelijk gedeelte van onze gemeente hadden een prettig ver loop. Loudspeakers zonden vroolijke muziek uit op het terrein bij de Bekslaan tijdens de kin derspelen, ringrijden op versierde fietsen hardloopen met hindemissen enz. Tot slot volgde een filmvoorstelling. Te Aerdenhout Het feest heeft in Aerdenhout weer hon derden op de been gebracht. Dit begon 's morgens al met de kinder feesten op het terrein bij de Catslaan, waar den heelen morgen -groote gezelligheid heerschte. De Postfanfare uit Haarlem met een sterke bezetting bracht met haar ommegangen in Aerdenhout en Bentveld en met haar con cert de stemming er in. Groote belangstelling was er voor het ring steken, vooral voor het ringsteken te paard Ook hier volgde als bekroning het tradi- tioneele vuurwerk. De burgemeester en mevr. Den Tex, wet houder Ouwehand en de commissieleden, lie ten in alle deelen der gemeente van hun be langstelling blijken, wat op grooten prijs werd gesteld. Ramplaankwartier. De jeugd ging er niet accoord mee, dat in het Ramplaankwartier niets voor de kinderen was gedaan door de buurtvereeniging en nam daarom het initiatief om zelf een feestje te organiseeren. De Commissaris van Politie te Haarlem gaf toestemming om de straat voor het verkeer te sluiten en nu werden op Rolland in de Nijs van Hullelaan allerlei wedstrijden geor ganiseerd. Zelfs werd het feest officieel geopend met een toespraak van een der jongens op een kist als podium. Zoo heeft de jeugd zich op eigen initiatief een prettigen dag bezorgd. Te Zandvoort Nadat de kinderen des morgens naar eenige artisten op het Zandvoort-terrein hadden ge keken, trokken zij 's middags in grooten ge tale naar het Noorderbad, waar verschillende zwemwedstrijden werden gehouden. Een aar dige pantomime had veel bijval. Het feest werd besloten met een demonstratie schoonspringen. Terzelfder tijd werden op den Boulevard de Favauge wielerwedstrijden gehouden, waar voor groote belangstelling bestond. Na spannenden strijd werden in de klasse der amateurs de volgende rijders winnaars: 1. H. Ooms, De Bataaf, Halfweg, 2. R. Groot, Achilles, Haarlem, 3. T. Ooms, De Kampioen, Haarlem, 4. De Best, 5. De Lange en 6. Terburg, allen van De Kampioen, Haarlem. Van den wedstrijd tusschen jongens op trans portfietsen was de uitslag als volgt: 1. Haver kort, Haarlem, 2. Toussin, 3. D. Vader, Bloe menmagazijn De Lelie, 4. Bakkenhoven, 5. van Dijk en 6. P. Drommel. Na afloop werden in „De Loofhoek" door Burgemeester Van Alphen met een toepasse lijk woord de prijzen uitgedeeld. 's Avonds 8 uur begon de muziek op het Tramplein. De muziekkapel Zandvoort speelde er lustig op los en vooral de jeugd heeft zich niet onbetuigd gelaten. Met het afsteken van het vuurwerk op het strand voor Riche scheen men gewacht te heb ben op de komst der muziek, want onmid dellijk daarna knalden de eerste kanonschoten hoog in de lucht. De belangstelling voor dit zeer mooie vuurwerk was weer bijzonder groot. Nog geruimen tijd bleef het zeer druk in de hoofdstraten. Zij nog vermeld, dat niet alleen het Tramplein en verscheidene zaken en parti culiere huizen schitterend geïllumineerd wa ren, doch dat ook het Raadhuis en de oude toren van de Ned. Herv. Kerk zich baadden in een zee van licht. Te IJmuiden. De door de Christelijke Oranjevereeniging „IJmuiden-Oost" op een terrein bij de Hee renduinen georganiseerde volksspelen werden keurig in het Oranjezonnetje gezet en dit was al een heel belangrijke factor voor een goed succes. De spelen bestonden uit verschillende sport wedstrijden, die men nochtans tevergeefs op het programma der Olympische spelen zal zoeken, als hardrijden met kinderwagens voor dames, ringsteken op tandems voor dames en heeren, hardloopen met hindernissen voor heeren en zakloopen voor dames. Een en ander vond een daverend slot in een gecombineerd en voetbalwedstrijd, waarin meer werd gelet op het costuum dan op de spelcapa- citeiten der deelnemers. Juffrouw Snip en juffrouw Snap. de Charleys en vele andere typen zouden wellicht een elftalcommissie de haren te berge doen rijzen, maar het publiek heeft van hun „spel" genoten. De Kennemerlaan. Het was een vroolijk gezicht, al die hon derden vlaggetjes, die van boom tot boom ge spannen, een kleurrijk plafond boven den rijweg vormden. Maar het mooist was de verlichting. De hon derden oranjeboiletjes, van boom tot boom aan beide zijden van de laan en in het vierkant om het plantsoen op het Kennemerplein op gehangen, deden het uitstekend. De vereeniging. die deze versiering geheel uit eigen middelen bekostigt heeft eer van haar werk want de Kennemerlaan „trok" ge weldig en iedereen vond het mooi. De beide breede trottoirs waren al spoedig overvol en ten slotte werd het zoo druk, dat het verkeer, dat gelukkig niet druk was. stagneerde. Allen naar de Bloemstraat. Dit is misschien wat overdreven, maar toen „Willielmina" van het Kennemerplein naar de Bloemstraat trok, om daar de „opening" der versiering met muziek op te luisteren, leek het wel, alsof de drukte in de Kennemerlaan werd weggezogen. Omstuwd door honderden, maakte „Wilhelniina" zich meester van de Bloem straat, die heel mooi was versierd met eere poorten en masten. Toen Wilhelmina weer terugmarcheerde werd het weer een optocht van je welste en spoedig was de Kennemerlaan weer eivol. Maar ook de Bloemstraat waar ook een ver lichting was aangebracht, mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Het spreekt vanzelf, dat er overal weer druk gevlagd werd, niet alleen op alle rijks- en gemeentegebouwen maar ook op veie parti culiere huizen en op de schepen in de havens. Het trok de algemeene aandacht, dat ook de Sovjet Russische houtboot, die voor de papierfabriek in lossing lag, rijk gepavoiseerd was. Te Beverwijk. Hoewel Beverwijk juist een reeks feestelijk heden, georganiseerd ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M de Ko ningin, 'achter den rug had, is de jaariijksche Koninginnedag toch met de gebruikelijke op gewektheid gevierd. Na de aubade voor het raadhuis, die werd besloten met een rede van den burgemeester een dankwoord van den heer H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter van de vereeniging „Koninginnedag" en een driewerf hoera voor H. M. de Koningin werden op het weiland „Scheybeeck" kinderspelen gehouden. HEDENAVOND DE FRAAI VERLICHTE (Adv mpez Med.> Evenals andere jaren heeft de jeugd daar aan weer met groote animo meegedaan. De burgemeester en mevrouw Scholtens heb ben het vroolijke spel van de jeugd geruimen tijd op het terrein gadegeslagen. Des middags werd onder enorme belangstel ling van de zijde van het publiek de Ronde van Beverwijk op transportfietsen gereden. De leiding berustte bij de Rennersclub „Kenne- merland", die zich op voortreffelijke wijze van haar taak kweet. De route was Hendrik Bur gerstraat, C. H. Moensplein, Stumphuisstraat, Romerkerkweg. De totale afstand was 15 KM. Er werd gereden in 2 series. Het publiek leefde met den strijd geheel mee. Aan aanmoediging heeft het den renners dan ook niet ontbroken. Gymnastiekuitvoering. Van drie tot vijf uur hebben onze plaatse lijke gymnastiekverenigingen „Hercules", S. S. S. en „Tumlust" onder algemeene leiding van den heer H. J. Blaauw een prachtig ge slaagde gymnastiekuitvoering gegeven in het Gemeentelijk Sportpark. Als onderdeel van de reeks feestelijkheden speelde in het Gemeentelijk Sportpark de Kennemers een voetbalwedstrijd tegen den pas gepromoveerden tweede klasser Alk- maarsche Boys. Concert op het Moensplein. Des avonds te negen uur werd in de muziek tent op het C. H. Moensplein een concert ge geven waaraan medewerking verleeenden de Beverwijksche Harmoniekapel, de gezamen lijke R.K. kerkkoren en de Christelijke Ge mengde Zang vereeniging „Vox Humana". Een zeer talrijk publiek had zich rondom de muziektent geplaatst en heeft met groo te aandacht naar de prestaties van de mu ziek- en zangvereenigingen geluisterd. Na afloop van de feestelijkheden bleef het nog geruimen tijd druk in de Breestraat. Velen sloegen nogmaals een blik op den fraai geïllumineerden gevel van het stadhuis. Te Santpoort. Zooals we reeds meldden, werden in den optocht ook versierde autopeds, fietsen enz. meegevoerd, waaronder tal van aardige „werk stukken" waren. Nadat men op het terrein was gearriveerd, hield daar de heer G. de Jonge, de voor zitter van de plaatselijke Oranjevereeniging een toespraak. Na een pauze was des middags eerst het woord aan den heer Martens die met de kin deren der verschillende scholen een be wegingsspel, een kring-estafette, uitvoerde, die nadat elke kring zijn loop had volbracht, eindigde met een enthousiast: Hoera! Leve de Koningin! Een mooi nummer was het optreden van een achttal dames der Velser Rij vereeniging onder leiding van den heer H. van Gameren terwijl deze zelf op zijn 5-jarige volbloed „Ramona" een staaltje dressuur te zien gaf. dat terecht de bewondering van een ieder af dwong. In de pauze van dit nummer gaf T.V.S. on der leiding van den heer Tabernal vrije oefe ningen aan paard en rek ten beste. Hierna namen diverse volksspelen geruimen tijd in beslag. Tot besluit der geslaagde feestelijkheden werden des avonds een aantal films afgedraaid die zeer in den smaak vielen. De uitslagen der Volksspelen waren: Ringrijden heeren: 1. W. Dijkstra, 2. J Schagen, 3. P. Stegemeyer. Ringrijden dames: 1. B. Wesselman, 2. R. Vink. 3. S. Kors. Tonnetje rijden dames: 1. T. Handgraaf, 2. C. Vink. Spiegelgevecht heeren: 1. Sè Abspoel, 2. N. Hoogzaad, 3. F. Beutler. Schortbinden dames: 1. B. Dijkstra, 2. B. Uitendaal; 3. J. Post. Te Driehuis. In tegenstelling met andere jaren werden geen kinderspelen gehouden, doch kon de jeugd zich vermaken in den zweef- en fiets molen. op home-trainers enz. terwijl voorts de goochelaar Jim Murray voor haar ootrad. In de middaguren, toen het Oranje-zonnetje steeds meer ging schijnen, was het bepaald gezellig druk op het feestterrein. Als eenig punt vermeldde het programma het optreden van Flik en Flok eerst met hun „sprekend", „rekenend" en „klok-kijkend" hoidje, daarna in een komische scène op de waschlijn. Dit op treden viel zeer in den smaak. Voor het overige vermaakte men zich uitstekend met de diverse attracties. Des avonds heerschte er nog grooter drukte. Eerst werd onder leiding van den heer Brui nenberg het openluchtspel „Klein Duimpje" gespeeld, waarvan natuurlijk vooral de jeugd smulde. Maar ook de ouderen leefden mee. vooral toen de reus optrad. Tenslotte vond in de late avonduren het „hyper-sensationeele" optreden plaats op het „hoogdraad" van Mr. René en Miss Sarphat- sik. Driehuis kan op een geslaagd feest terug zien. Gedurende den tijd, dat de Russische hout havens niet door ijs zijn versperd, heerscht er aan de loskade der Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der Firma Van Gelder Zonen te Velsen een koortsachtige bedrijvigheid. Dan komt daar het eene na het andere hout schip om zijn lading te lossen. De laatste jaren zijn het meerendeels hout booten der Russische Staatsvloot welke on middellijk te herkennen zijn aan hun zwarte pijp met rooden band en gekruiste gelen ha mer en sikkel. Vroolijk woei gisteren het rood wit blauw van de fabriek. Aan de loskade lagen een Russisch schip en een Zweedsch schip. Het Zweedsche schip was 's morgens vroeg al feestelijk gepavoiseerd met kleurige sein- vlaggetjes terwijl van het Russische schip al leen de Sovjetvlag en de bij lossende sche pen gebruikelijke roode seinvlag wapper den. Niemand verwonderde zich erover, dat op dezen dag het Russiche schip niet was ge pavoiseerd. Wie schetst echter de verbazing der Vel- senaren en der opvarenden van passeerende schepen toen gisteren een paar uur later in den morgen ook 't Russische Sovjetschip zich met kleurige seinvlaggatjes tooide! De Rus is gepavoiseerd! het ging door Velsen als een loopend vuurtje, en het nieuwtje werd overal druk besproken. Men verwonderde zich erover! Maar waarom zou dit Russische schip zich niet pavoiseeren op den Nederlandschen Ko ninginnedag? Het was een hoffelijkheid te genover den Nederlandschen feestvierenden Staat, waarin het schip gastvrijheid genoot en Russische producten loste. Des morgens vroeg verlieten twee, in de kleurige 16de eeuwsche kleederdracht uitge doste herauten te paard de stalhouderij van Van Gameren te Velsen. Zij maakten een rondgang door de gemeente en hadden daar bij veel bekijks. Des middags om twee uur vertrokken van de Park-Manege te Velsen drie meisjes en acht. in zwarte rijkleeding gestoken, dames te paard. Deze Amazones en haar paarden waren fleurig met oranje getooid. De heer Van Gameren Jr. begeleidde haar, eveneens in zwarte rijkleeding met oranje kokade. op zijn vijfjarigen volbloed „Ramona". De ruiterstoet reed naar Santpoort om daar het Koninginnefeest met verschillende ruiter- stukjes op te luisteren. Het drietal meisjes had veel succes met het nummer boogrijden te paard. Groot succes oogstte het achttal dames met haar figuur- rijden te paard. De instructeur Van Game ren Jr. deelde in dit welverdiende succes. Na het nummer Jeu de rose", 'uitgevoerd door twee ruiteressen en een ruiter, kwam de clou van h$t ruiterfestijn. De heer Van Game ren Jr. danste met zijn paard ..Ramona" lus tig rond op de maat der muziek. Na afloop van dit spel applaudisseerde het publiek har telijk. „Ramona" dankte bevallig nijgend op de knieën. Het Oranjezonnetje vroolijkte het schouw spel op. Het was een fleurig gezicht die paarden met als achtergrond het oude dorp Santpoort met zijn groen geboomte. „Je ziet teugeswoordig bijna niks as vrouw volk te peerd", zei een oud boertje. „In die veertig jaren is toch maar machtig veul ver anderd!" H. J. A. B. (Vervolg van de verslagen op -pag. 5.) Oranje-bal H. K. B. De bals die door het dansinstituut H. Kwek- keboom worden georganiseerd plegen zich te onderscheiden door een uitzonderlijke sfeer van ongedwongenheid en vroolijkheid. En wanneer dan zoo'n bal wordt gegeven op een feestdag als dien van gisteren kan men zich voorstellen welk een stemming er dan moet heerschen. Zoo was het dan ook op het Oranje-bal dat gisteren in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond werd gegeven. Reeds dadelijk toen te half negen met de muziek van de band ..The Margians" het bal werd ingezet, was de stemming er opperbest in en die is geen oogen- blik verflauwd. Dat overigens zoovelen de feestelijkheden in de stad hadden verruild voor den dansvloer in den H.K.B. zegt reeds genoeg. Een aparte attractie vormde de „nouveauté de la saison", de Lambeth Walk. Het was voor het eerst dat wij dezen nieuwen Engelschen gezelschapsdans, die tusschen haakjes echter meer promenade dan dans is. zagen uitvoeren. Nu wij de Lambeth Walk hebben gezien ge- looven wij ook dat deze in het komende dans- seizoen veel opgang zal maken. Het is iets heel nieuws en bovendien doodeenvoudig. Den heer Kwekkeboom komt de eer toe den nleu- wens dans het eerst in Haarlem te hebben ge- introduceer d. Tot des nachts drie uur werd het Oranje bal in de beste stemming voortgezet. De Beverwijksche Gymnastiekvereenigingen luisterden den Koninginnedag op met een turnuitvoering. Een fraaie sprong van een der deelnemers. op de Dreef goed geslaagd. Groote publieke belangstelling. Zoo Doorlooper wint den eersten prijs. HAARLEM Donderdag. E weersomstandigheden werkten gis termiddag aanvankelijk niet mede om de harddraverijen op de Dreef te doen slagen. Tegen drie uur begon het zelfs eenigszins te regenen doch later klaarde het weer wat op en aan de publieke belangstelling en de goede stemming heeft het meestal grijze wolkendek niets afgedaan. Reeds om half twee had zich een dichte me nigte om de lijnen geschaard die met groote belangstelling het verloop der courses volgde. Aan de zijde van de Dreef bij de Provinciale Griffie had men gratis toegang en natuurlijk was daar de drukte het grootst. De wedstrijden die georganiseerd waren door het Centrum-Comité der Vereeniging Koninginnedag en onder leiding stonden van de Beverwijksche Harddraverij Vereeniging Prins Bernhard hadden een uitermate vlot verloop en beide vereenigingen komt zeker een woord van lof toe voor de correcte wijze waarop deze harddraverij verreden is. De courses hadden meermalen een bijzon der spannend verloop en de stemming bleef dan ook tot het einde behouden. Dank zij de medewerking van de Haarlemsche politie was een doelmatige afzetting verkregen zoodat iedereen het verloop der wedstrijden goed kon volgen. Het was een bijzonder aardig gezicht de lichte ranke sulkeys getrokken door de fraaie paarden, over de baan te zien draven. Een uitstekende loudspeaker installatie zorgde er bovendien voor dat iedereen van den stand der wedstrijden op de hoogte kon blijven, zoodat alle toeschouwers geregeld de winnaars in hun programma's konden no- teeren. Het was jammer dat er ook nog een aantal ongeldige programma's werd verkocht. De verkoopers van de goede programma's werden hierdoor gedupeerd, terwijl ook dege nen die deze programma's gekocht hadden hun geld voor niets hadden betaald. Mochten er nog eens harddraverijen op de daarvoor zoo bij uitstek geschikte Dreef worden gehou den dan zou het zeker aanbeveling verdienen indien men het toezicht zoodanig verscherpte dat een dergelijke verkoop niet meer moge lijk zal zijn. Een en ander deed echter niets aan de opgewekte stemming af. De wedstrij den werden o.m. bijgewoond door den burge meester en mevrouw bss. de Vos van Steen- wijkvan Royen, den gemeente-secretaris mr. Th. A. Wesstra en door wethouder W. J. B. van Liemt. Na afloop heeft de voorzitter van het Cen trum Comité der Vereeniging Koninginnedag mr. dr. F. A. Bijvoet, de prijzen met eenige toepasselijke woorden in restaurant Lido op het Houtplein uitgereikt. Over het verloop der wedstrijden nog het volgende. Van de 27 ingeschreven paarden waren er vijf op stal gebleven. Te half twee liet starter A. Commijs de eerste paarden vertrekken. In den eersten omloop won de favoriet Zus Braun (305 M.) gemakkelijk van Vitesse S. W, (315 M.) Aruba bracht er niet veel van terecht tegen IJ. Kernei terwijl Determination het niet kon bolwerken tegen Uilenspiegel. Betty Worthy toonde haar meerderheid tegen Sint Bern hard en Glossy Silk stuurde Quita naar stal terug. Zoo Doorlooper, een van de kanspaarden had niet veel moeite met Jade in tegenstel ling met Aura V. en Anny Bradforts die liefst twee kansritten noodig hadden alvorens Aura zich in den 2den omloop kon plaatsen. Rose Morgan, de hoofdprijs van de Bever wijksche paarden verloting kon geen vijf Me ter geven aan de snelle Princess die er dezen middag extra zin in had. De oude, trouwe Janet Harvester moest 20 M. geven aan Anzolor en zag geen kans deze voorgift in te loopen. Fatima bleef aan tegen Roulette terwijl „Welkom" alleen over de baan ging en zich dus gemakkelijk in den tweeden omloop plaatste. In dezen tweeden omloop kwam er spoedig meer teekening in den strijd. Enkele ritten hadden een bijzon der spannend verloop. Vooral in de ritten tusschen Anzolor en Aura V. spande het ge ducht. Zes paarden kwamen tenslotte in den der den omloop. Het was jammer dat. daarin twee paarden van Geersen tegen elkaar loot ten waardoor de ritten tusschen Zus Braun en Zoo Doorlooper aan spanning verloren. De uitslag werd tenslotte: le prijs f 300 Zoo Doorlooper, eigenaar v. d. Pol, berijder W. Geersen; 2e prijs f 125 Aura V,. eigenaar J. Haan, berijder J. Vergay; 3de prijs Anzolor, eigenaar J. Vlieger, berijder: eigenaar. Bij den vierden prijs van f25 werd vijf gul den gelegd en de volgende drie paarden wonnen nu ieder f10: Zus Braun, eigen. v. d. Sande, berijder W. Geersen; Princess, eigen. M. S. W. van Renswoude, berijder J. v. Leeu wen Jr. en Welkom, eigenaar J. de Vlieger, berijder: eigenaar. Illuminatie Lange Veerstraat. Op Koninginnedag brandde voor het eerst de illuminatie in de Lange Veerstraat, die zeer voldeed. Gedurende de geheele week zal deze feestverlichting des avonds branden. Boottocht Chr. Oranjevereeniging. De leden der Chr. Oranjevereeniging „Prins Willem I" maakten op Koninginnedag een welgeslaagden boottocht naar Alkmaar. Om 8 uur vertrok de boot van den Kouden- horn en kwam daar des avonds te 6 uur weer aan. De boot was flink bezet en er heerschte een prettige stemming onder de aanwezigen, die zeker nog lang met genoegen aan dezen tocht zullen terugdenken. Regentesselaan versierd. Ook de bewoners van de Regentesselaan hebben ter gelegenheid van het Koninginne feest voor een fraaie versiering gezorgd. Er had zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren: G. Holt, J. Castelein, J. Luykx en B. Kluit, dat voldoende geld heeft kunnen ver zamelen om een versiering aan te brengen, die zeer de aandacht trekt. Er zijn zeer veel vlaggetjes en oranje vaantjes over de gras gazons en het water gespannen en aan weers kanten werden slingers van groen aange bracht. Woensdagavond werden bovendien de kaarsen in ongeveer 300 oranje ballons ontsto ken, wat een alleraardigsten indruk maakte. Het is de bedoeling, deze ballons op 6 Setn tember ook te ontsteken.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10