më mm i Aan allen! r oun' Ji'iiotl bt BRIEVENBUS VRIJDAG 2 SEPTEMBER "1938 HAA'REEM'S DAGBEAD 10 Waar kan ik nu anders over schrijven dan over het Jubileum van onze Koningin? Over al om mij heen zie ik versieringen, de lucht is vol van muziek, alle menschen zien er zoo feestelijk en blij uit en de lieve Jeugd heeft eigenlijk nog nooit zoo'n fijn slot van de zo- mervacantie gehad. Nederland heeft ook nog maar eenmaal zoo'n belangrijk Jubileum gevierd. Laten de ouderen hun Geschied en is kennis maar eens raadplegen. 40 jaar is een lange tijd. In 40 jaar kan er zooveel gebeuren, veel lief en veel leed. Zoo is het in ieder menschenleven. Nog sterker is dit het geval in het leven van een volk. Denk je nu eens in, hoe ontzaglijk moeilijk het moet zijn 40 jaar een volk te regeeren. Een volk be staat uit duizenden menschen. Menschen. die verschillende wegen willen gaan. Goede men schen en lastige menschen. Jullie weten zelf wel, hoe moeilijk het voor vader en moeder dikwijls is om thuis alles ordelijk te laten gaan, om den vrede te bewaren. Wij Nederlanders zijn één groot gezin. Koningin Wilhelmina heeft 40 jaren lang dat groote gezin onder haar hoede gehad. Door kwaad en goed gerucht heen, heeft ze haar plicht gedaan en (dit mo gen we nooit vergeten) heeft ze den vrede be waard. Raadselprijzen voor de maand Augustus zijn bij loting ten deel gevallen aan: ZONDAGSKINDJE, JOICE. BEERY en IRIS, die hun prijs Woensdag 7 September tusschen 2 en 4 uur bij mij mogen afhalen. Deze raadsels zijn ingezonden door Jon gens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot. AFDEELTNG I (Leeftijd 10 jaar en ouder) 1. (Ingez. door Roosje.) Strikvragen. a. Ik heb twee vleugels, mijn rug zit van voren, maar vliegen kan ik niet. b. Tweepoot zat op driepoot Toen kwam vierpoot om tweepoot te bijten. Toen nam tweepoot driepoot om er vierpoot mee te smijten. 2. (Ingez. door Roodborstje.) Rebus. Wel spreekwoord leest ge hieruit? Koningin Wilhelmina was slechts een jong meisje van IS jaar, toen ze 6 September 1993 in de Nieuwe Kerk te Amsterdam als Konin gin der Nederlanden werd gekroond. Voordat ze den eed aflegde heeft ze dezen mooien wensch uitgesproken: „Laat ons samen arbeiden voor het geluk en den voorspoed van het Nederlandsche volk" En zij heeft daarvoor gearbeid 40 jaren lang. En die arbeid is vaak bovenmenschelijk zwaar geweest. Ze was nog maar 10 jaar toen haar vader Koning Willem III stierf. Toen was daar Koningin Emma, die „Willemientje" moest voorbereiden voor de moeilijke taak, die haar eenmaal zou wachten. Wat koningin Emma ge daan heeft voor haar kind en voor ons volk is meer, dan iemand weet. Een enkel trekje uit haar jeugdleven wil ik jullie toch meedeelen. Willemientje wil uit haar poppenschat een pop weggeven aan een arm kind. Ze kiest de leelijkste uit. Dan zegt haar koninklijke moe der: „Neen kind, wanneer we anderen iets ge ven willen, dan moeten we iets geven, wat ons zelf heel lief is. Dus jij geeft je mooiste pop. Het Nederlandsche volk heeft in lief en leed met de koningin meegeleefd. Wij ouderen, heb ben feest gevierd, toen onze vorstin verloofd was met Prins Hendrik, we hebben wederom feest gevierd, toen 7 Februari 1901 het huwelijk werd voltrokken. Zooals ouders meeleven met alle leden van 't gezin, zoo heeft onze Koningin op haar beurt meegeleefd met alles, wat ia haar land ge beurde. Ze leeft mee, als in 1899 te den Haag de eerste Vredesconferentie plaats heeft. Hoe vurig heeft ze gehoopt, dat nu de gedachte zal veld winnen: Geen oorlog meer, maar vrede door recht. Helaas breekt in hetzelfde jaar de Boeren oorlog uit in de Transvaal. Dan is het onze koningin, die last geeft met een Nederlandsch schip, de Gelderland, Paul Kinxger, den presi dent van de Transvaal, over te brengen naar het veilige Nederland. Ze heeft met haar volk meegeleefd in de moeilijke jaren van den Wereldoorlog. Onze manschappen sprak ze moed in. Ze wist onze neutraliteit te handhaven, zoodat Nederland Goddank buiten den oorlog bleef. Ze heeft meegeleefd, toen in 1925 Borculo werd geteisterd, toen in 1926 de overstrooming in de Betuwe groote onheilen veroorzaakte. Ze bezocht niet alleen steden en dorpen, maar ook ziekenhuizen, verschillende instituten. Met prins Hendrik bezocht ze o.a. in 1925 in mijn- werkexskleeding de mijn Maurits in Limburg. Wij Nederlanders hebben met onze vorstin meegeleefd, toen er een prinsesje werd gebo ren. Wij hebben dat prinsesje gevolgd bij het grooter worden. Wij hebben ook meegeleefd, toen 't verdriet kwam, Eerst stierf koningin Emma, kort daarop Prins Hendrik. Wat zal 't toen eenzaam geweest zijn in dat groote paleis. De zon ging weer schijnen, toen in 1936 Prins Bernard verscheen. Hoe blij waren wij ook voor onze koningin. We denken weer met vreugde terug aan de huwelijksfeesten. En nu is 1938 wel een heel heerlijk jaar voor onze Vorstin. De Januari maand bracht haar en ons Prinses Beatrix. De Koningin werd groot moeder. Dit is zeker haar mooiste Jubileumge schenk. Nu waaien de vlaggen en wapperen de wim pels. 's Avonds branden er duizenden lichtjes en knettert het vuurwerk. Dorpen en steden vieren feest. Niet alleen in Nederland maar ook in onze Overzeesche bezittingen. Voorname personen uit verre landen hebben Onze Vor stin hun opwachting gemaakt. Straks zal dat alles weer voorbijzijn. Maar één ding zal blij ven en dat is onze dankbaarheid, omdat ons land geregeerd wordt door een Vorstin, die ons volk 40 jaren lang geleid heeft door alle moeilijkheden heen. Ja. Koningin Wilhelmina heeft gearbeid voor het geluk en den voor spoed van het Nederlandsche volk. W. B.-Z. Een klein, gelukkig land. Dat is zeker het Groot-Hertogdom Luxemburg. Het is maar 2586 K.M.2 groot. Anders dan bij ons. Als in Japan de kei zer een stad bezoekt, staan alle toeschouwers doodstil met gebogen hoofd en niemand zal het wagen om van het dak of door een raam naar den keizer te kijken. Men beschouwt het daar als hoogst oneerbiedig om van uit de hoogte op den keizer neer te zien. 3. (Ingez. door Roosje.) Ik ben een meisjesnaam. Onthoofd me en ik ben weer een meisjesnaam. Onthoofd me nog eens en ik blijf een meisjesnaam. 4. (Ingez. door Mosplantje.) Wie kan uit Jubileumfeesten 20 meisjesna men halen? 5. (Ingez. door Roosje.) Verborgen bloemen namen? Wat zijn: Ina NLx? Koen Elbron? Elia Fem- pekor? Sla Obasc? 6. (Ingez. door Machteld.) Ik ben een zeer bekende dame uit de Va- derlandsche geschiedenis. Mijn naam wordt met 16 letters geschreven. 1 6 is een bevestiging. 3 2 3 6 4 is een voedzame drank 5 11 15 4 is een verscheurend dier. 7 11 13 14 15 16 zijn licht 8 9 16 6 is een meisjesnaam. 10 12 11 14 i; een drank. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door de Ruyter.) Een boer had een koe, maar had geen eten voor het beest. Wat kreeg de koe toen? 2. (Ingez. door Tromp.) Mijn geheel bestaat uit 12 letters en is een vervoermiddel. 1 2 3 4 5 is een insect. 6 7 7 11 is een hemellichaam. 8 9 10 11 7 is een groot land. 2 4 12 5 is niet vol. 3. (Ingez. door de Twee Zusjes.) Verborgen vogels. a. Ga je mee Sam? b. Ik lees in een dik boek. c. Toen ik ziek was, heb ik geen vin kunnen verroeren. 4. (Ingez. door Gerard ten H.) Strikvragen. a. Hoe heette Frans Hals, toen hij 3 jaal oud was? b. Ik heb iets, maar anderen gebruiken het veel meer dan ik zelf. Wat is het? c. Welke ziekte heeft nog nooit in een land geheerscht? 5. (Ingez. door Machteld.) Mijn eerste komt van de boomen, mijn twee de van de schapen en mijn geheel van den timmerman. Wat ben ik? 6. (Ingez. door Pierewietje.) Van welk woord van 5 letters houd je wanneer je er 2 letters afneemt, maar een over? RAADSELOPLOSSINGEN De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Bedum, Zeist, Delden, Naarden. 2. Perzik-Perzië. 3. Jet, Herman, Jan. 4. Loopik. 5. Jubileum. 6. Hamer Kamer. AFDEELING II 1. Kuikentje uit het ei. 2. Donderdag. 3. a. De letter m. b. Matrozen, c. Pepermunt. 4. De letter a. 5. Schol, kan, hol. Han, hok, knal. 6. Reseda, Fuchsia, Goudsbloem, Zonne bloem, Herfstsering, Aster, Duizendschoon. Goede oplossingen ontvangen van: Jet Spetter 6 Zondagskindje 5 Lollypop 6 Welp 6 Joice 6 Lindebloesem 6 Eikeldopje 6 Zonnepit 6. Kerkje 6 Beery 6 Iris 6 Boterbloempje 6 Gymnast 6 Boerinnetje 6 Duizendschoon 6 Prinses Engelientje 6 Madeliefje 6 Moeders Huisknechtje 6 Eureka 6 De kleine Gichelaar 6 Juffertje Spring in 't Veld 6 De kleine Re- kenbaas 6 Goudsterretje 5 De kleine Bootsman 6 Vrouwtje Ulebuut 5 Inepien 6 Machteld 6 Mosplantje 6 Tromp 5 Kruidnoot 6 RUBRIEKERTJESUJST Ddolf Boxs, Schoterweg 184, Haarl.-Nrd., oud 12 jaar. Jet Spetter, Rechthuisstr. 40, H.-N., oud 10 j. Hans Vogel, Saenredamstr. 115, H.N. oud 12 jaar. HOERA! HOEZEE! door W. B.—Z. êjhni v. laeR Hoera! Hoezee! Doet allen mee! Wij loopen in een groote rij Zingen en springen o zoo blij Want 't groote feest is eindlijk daar, Onze Vorstin regeerde veertig jaar. Hoera! Hoezee! Doet allen mee! Het rood-wit-blauw wappert nu blij Wij voelen ons zoo heerlijk vrij. Het Jubileumsfeest is daar. Onze Vorstin regeerde veertig jaar. Hoera! Hoezee! Zingt allen mee! 'n Hollandsch kind voelt zich zoo blij, In Holland leef je heerlijk vrij. Wij zetten vroolijk 't feestlied in: „Hoera! Hoezee! voor onze Koningin!" POSTZECELRUBRIEK 1931 Herd. 900 j. Monserat. 1 10 15 20 25 30 40 50 1 P 4 10 Vliegpost 5 c 10 25 50 1 P SPANJE XXVII In 1931 verscheen een herdenkingsserie bij het 900 jarig bestaan van- het Klooster Mon serat. De zegels hebben verschillende voorstel lingen en bijna alle hebben de jaartallen 1031-1831-1931. De waarden zijn 1 c. (groen), 2 c. (bruinrood), 5 c. (donkerbruin), 10 c. (geelgroen). Deze dragen een afbeelding van het wapen van het klooster. Verder de waar den 15 c. (blauwgroen de abbé en een pel grim) 20 c. (violet standbeeld van de maagd) 25 c. (wijnrood kop van dat beeld) 30 c. (rood teekening als 20 c.) 40 c. (blauw Klooster) 50 c. (oranje teekening als 15 c.) 1 P. (leiblauw als 25 c.) 4 P. (lilarose Klooster) 10 P. (1. bruin als 25 c.) Grootte van de zegels in staand model 42 x 32 mm. Ook verscheen er een serie vliegzegels, deze hebben een afbeelding van een vliegtuig bo ven het klooster Monserat vliegend) Dit zijn de 5 c. (donkerbruin) 10 c. (geelgroen) 25 c. (wijnrood) 50 c. (oranje) 1 P. leiblauw). Groot te 42 x 32 mm. Eveneens verscheen een expressezegel van 20 c. (rood) met afbeelding van den Pegasus. Grootte 42 x 32 m.m. In 1931 verscheen een portzegel in cijfertype in grijszwarte kleur. De aanduiding als portze gel „Derecho de Extrega" staat onderaan. Groote 28 x 24. Zie voor de plaatsing het schetsje. Als nieuw lid gaf zich schriftelijk op: 22. Cor v. Lokhorst, Bosch en Vaartstraat 10, aan wien een reglement is toegezonden. Tot mijn spijt mis ik nog enkele portefeuil les. In September begint de nieuwe rondzen ding, doch de ontbrekende zendingen moeten dan vervallen en een ieder tot die groep be- hoorend is als lid afgeschreven. De betrokken groepen zijn no. 1, 2, 2a, 9, 12, 14, 15 en Hoofd groep B. Wie heeft ze in zijn bezit? Rustenburgerlaan 23. VACANTIE-WEDSTRIJDEN Inzendingen ontvangen van: Kerkje, oud 8 jaar. Boterbloempje oud? De kleine Gichelaar oud 8 jaar, G. v. Gennip. oud 16 jaar, Goudsterretje oud 14 jaar, De kleine Bootsman, oud 7 jaar. Vrouwtje Ulebuut oud 11 jaar. Het kleine Turnstertje oud 9 jaar. Hans Vogel oud 12 jaar, Zonnepit oud' 12 jaar Lindebloesem oud 15 jaar. Brieven aan de Redactie van de Kind er-Af- deeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERGZEEMAN. Delftlaan 75. LA PETITE JARDINIèRE. Hartelijk dank voor jo mooie kaart uit Rotterdam. Wil je voor taan een postzegel van 4 cent erop plakken. Ik moest nu port betalen. Wat leuk. dat je de ver siering al hebt gezien. Wanneer begint de school weer? ZONDAGSKINDJE. 't Is reusachtig zoo rijk als jij nog wordt. Heb je al veel foto's in je her- innerings-album geplakt? Ben je Zondag weer naar Zandvoort geweest? En wat zeg je wel van je raadselprijs? RUDOLF B. Aan de Ruil-Rubriek mag iedereen meedoen. Kosten zijn er niet aan ver bonden. JOICE. Ben je al weer gewend op school? Vond je het niet mooi ln Rijswijk? En ging je ook wel eens naar den Haag? Hoe bevalt "t Andries op de groote school? WILLEM VAN ORANJE. Hartelijk dank voor die geestige kaart uit Voorburg. Ik wist ech ter niet, dat ze in Voorburg een ezel voor een hond aanzien. ZONNEPIT. De volgende week hoop ik den uitslag van de Opstellenwedstrijden te vermelden. Goed succes met tonloopen. Of ls het al geweest? EIKELDOPJE. In Bloemendaal kunnen ze wel feestvieren. Is 't weer op het Sportveld? Ik hoop. dat je een prijs zult krijgen. Was 't vuur werk mooi? LINDEBLOESEM. Als jullie alle winkels in Amsterdam hadden bekeken was je nooit in fén dag klaar gekomen. Jullie hebben een heerlijke vacantie aohter den rug. Hoe ls 't ringsteken a.f- geloopen? 'k Hoop voor je. dat je een prijs hebt gewonnen. BOTERBLOEMPJE. Hoe oud ben je? IRIS. 'k Vond het prettig weer eens van al les over je schoolleventje te hooien. Je vacantie ls zeker toch gezellig geweest. Wat aardig, dat je ai een popje hebt aangekleed voor den Sint- Nicolnaswedstrijd. 't Is heerlijk, dat je broer een baantje naar zijn zin heeft. Proheer jij nu maar gauw die onvoldoendes weg te werken. Eenig hoor. dat je altijd mee wilt blijven doen aan den St. Nic. wedstrijd. GYMNAST en BOERINNETJE. Was het vuurwerk gisterenavond mooi? Heb je het dansen ook goed kunnen zien? Wat een bof. dat het juist voor jullie huis was. Heeft Gymnast geno ten in Tilburg? DE KLEINE GICHELAAR. Hoe ls 't ge gaan met zakkenloopen? Heb je nog een prijs ge wonnen? Heeft Ritje houtjes geraapt? Je vond het zeker jammer, dat je nichtje weer vertrok. INEPIEN. 'k Vond het gezellig weer eens wat van je te hooren. 't Deed me genoegen, dat de prijs naar je zin was. Nog wel gefeliciteerd met den verjaardag van zus. Is 't een heerlijk dagje geweest? Prettig, dat jullie beiden over zijn gegaan. Hoe vindt broertje het op school? Wat prettig voor je vriendje, dat hij mee mocht naar Zandvoort. VROUWTJE ULEBUUT. Wat duurt dat lang met die gewonde vingers. Gaat het nu wel vooruit? Je bloemen zijn nog goed. Aardig van je, dat je zusje ook nog een paar schoentjes geeft van je verjaardaggeld. Wat was dat een heer lijke verrassing, 't Was ^eker een hof. dat je nichtje uit den 1-Iaag ook nog van de partij was. DE KLEINE BOOTSMAN. Ben ie al naar school geweest? Heb je al briefjes in 't sohrift geplakt? Hoe gaat 't met poesje? Mag het nog een poosje bij jullie blijven, voor het naar IJmuiden gaat? GOUDSTKRRETJE. Die week in Noordwijk was een heerlijk slot van de vacantie. Is de school nu weer begonnen? Krijg Je Maandag weer va cantie? En heb je prettig feest gevierd met Ko ninginnedag? JUFFERTJE SPRING IN 'T VELD en DE KLEINE REKENBAAS. Ja. ik heb de kaart ontvangen en dank je er nog wel voor. Heel har telijk gefeliciteerd met den verjaardag van vader en broer. Dat wordt zeker een dubbel feest, hè? KRUIDNOOT. Ben je naar de BLoemendaal- sche kermis geweest, of naar de Haa.rlemsohe? Vond Je die veranderlijke dame niet een beetje 'griezelig? Wat zullen jullie straks smullen van de groente uit eigen tuin. Blijft het goed gaan met oma? DE TWEE ZUSJES. Woensdag had ik je op stel nog niet. Maar misschien is het nu in mijn bezit. Zoo niet, dan maar zoo gauw mogelijk in sturen, TROMP. Jij had Woensdag al heel vlug een prijs te pakken. Kon je al een beetje fluit spelen? Hebben jullie de verdere dagen vrij gehad? DE RUYTER. 't Is wat eentonig, als Ik al leen cijferraadsels zou geven. Van alles wat, lijkt me toch 't gezelligste. Maar daarom wil ik wel af en toe yit jouw voorraad putten. AA'IELEWAAL. Ja. 'k herinner me je nog hasl goed. Er is voor jouw tijd nog eens een Wie lewaal geweest, die ook zoo mooi kon teekenen. En wat nu zoo aardig is, die heeft ook wel eens postpapier geïllustreerd voor den St. Nicolaas- wedstrijd. JAN TEN H. Is je lamp klaar gekomen? Wat oenig, dat je er die kaboutertjes langs hebt ge lijmd. Als ik bij jullie door de straat kom, wil ik hem heel graag eens komen bekijken. AVIESJE. Er zaten zooveel fouten in raadsel, dat je het heusch nog eens over moet maken, 't Zit hem in de nummering. EUREKA. Jullie hebben Woensdag mooi gezongen. Kende je de versjes allemaal uit je hoofd? Naar welke Oranje-vereeniging ga je? Heb je je nichtje nog op die auto-ped haar kun sten zien vertoonen? DUIZENDSCHOON. Heb Je ook nog iets van de avondversiering gezien? Is 't je op school weer goed bevallen? Ik kan me best begrijpen, dat je er een beetje naar begon te verlangen, vooral nu 't zoo'n nieuw begin voor je was. MACHTELD. Ja, dat lijkt me heel verstan dig, dat je een lijst van je boeken hebt gemaakt Nu vooral maar noteeren welk boek je hebt uit geleend en aan wie. Natuurlijk zou 't onaardig zijn. om nu maar te besluiten nooit meer boekon uit te leenen. MOSPLANTJE. Ik heb tevergeefs op je op stel gewacht. Mocht je het vergeten hebben in te zenden doe het dan nog gauw. De volgend week hoop ik den uitslag te vermelden. TROMP. Was je vacantlewerk goed? Zorg nu maar vooral, dat je in deze klas een flink fi guur slaat. Als 't niet anders kan. voetbal dan maar een uurtje minder. Je wilt toch een dappere kerel zijn. MARIETJE. 'k Heb misschien wel een pa- tronenboekje voor je. Kom het maar eens inkij ken. Ja. er zijn al meer meisjes, die aan den St. Nicola as-wedstrijd begonnen zijn. Ik vind het rousaohtig aardig. W. BLOMBERG—ZEEMAN, Delftlaan 75. Haarlem, 2 September 1938. HOOGHEID OF MAJESTEIT? Palmyra, een tot de Fanninggroep be- hoorend eiland, ligt eenzaam in de Stille Zuidzee. Het behoort tot het Britsche wereld rijk, en een Engelsche posthouder, tevens handelaar, schoenmaker en geitenfokker, ->efent er het gezag uit in den naam van Zijn Britsche Majesteit. Zijn bestuurswerkzaam heden baren hem overigens weinig zorg, want de bevolking is vreedzaam en veel te lui om moeilijkheden te vex-oorzaken. Het eiland is vruchtbaar en de zee is vol ■isch, zoodat de strijd om het bestaan gemak elij k is. Zelfs het kleedingvraagstuk veroor- aakt het luchthartige volkje weinig zorg en ie dames van Palmyra zijn nooit in de ge legenheid hun echtgenooten door hooge rekeningen van modiste of naaister een on aangename verrassing te bereiden. Zelfs de vorst van het eiland die zich den weidschen titel .JConing" aangemeten heeft, is in 't dagelijksch leven even onvolmaakt gekleed als zijn onderdanen. Alleen op hooge feest dagen draagt hij zijn galacostuum, bestaande uit een zwart-lakensche jas. met koperen knoopen vroeger het eigendom van den hofmester van een boot en een paar kap laarzen aan zijn bloote beenen. Mr. Court, de posthouder, had al meer dan tien jaren de lasten der regeering gedragen, zonder door het bezoek van een hoogeren functionaris verontrust te worden. Maar op een goeden dag stoomde er een schip de kleine baai binnen en zette een boot uit, die door vier matroozen geroeid, vlug het strand na derde. Mr. Court, die de buitengewone ge beurtenis belangstellend gadesloeg, zag met verbazing, dat een man met een officieel voorkomen in de sloep plaats genomen had. Hij had zelfs een hoogen hoed op het hoofd, een voorwerp dat zeker nog nooit op de Fan- ning-eilanden vertoond was. De heeren en dames van Palmyra, gekleed in hun dage lij kschen dracht, stonden dan ook voltallig naast elkander op het strand en staarden met open mond naar den gast als naar een geestverschijning. Ook de „Koning" was op het gerucht van het wondei-baarlijke uit zijn zalig nietsdoen opgeschrikt en had zich bij den posthouder gevoegd, maar in de haast had hij vergeten zijn galacostuum aan te trek ken, zoodat een smoezelig katoenen lapje om de heupen zijn eenige kleedingstuk was. De sloep liep intusschen op het zand en de ge wichtige persoon met den hoogen hoed werd door twee matrozen op het droge gezet om zijn lakschoenen niet vuil te maken. (Mr. Court was eindelijk zijn verbazing te boven gekomen en ging nu, vergezeld door den vorst, den vreemdeling beleefd tegemoet. De gast stelde zich plechtig voor: Mr. James Happy, regeeringscommissaris van Nieuw Zee land; hij wilde op de doorreis van Honolulu naar Aukland ook Palmyra eens aandoen en den Koning een officieel bezoek brengen. Tevens vroeg hij wanneer de vorst hem in audiëntie zou kunnen ontvangen en met wel ken titel hij hem aanspreken moest: Hoog heid of Majesteit. Met een grijnslach sloeg de posthouder den naast hem staande dikbuikigen inlander op den naakten schouder en sprak: „Dat is in orde! De audiëntie heb je al, Mr. Happy, want hier staat de Koning. En wat zijn titel betreft: ik noem hem gewoon lijk ,,Oude Baviaan!" WE MAKEN EEN MOOIE STRIK Schattig handwerkje voor de meisjes Deze strik van organdi is alleraardigst voor op een donkere jurk en als je een beetje han dig bent, is het een leuk werkje. De strik bestaat uit vier puntige bladen, netjes omgezoomd met een open zoompje; de beide binnenste bladen zijn kleiner en naar binnen toe omgevouwen. Een reepje van de zelfde stof houdt de bladen bijeen. Je kunt de stof in wit,, blauw of roze kiezen. Leuk hè? UIT HET FOTO-ALBUM VAN ONZE RUBRIEKERTJES. Wat voor werkje Doet hier ons KERKJE? Dit is GRASKLOKJE met een snoesje van een poesje.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14